De Raad van Borssele vergaderde. Rechtszaken Drukkerij VAN DE VELDF WAT NU? Uitgaven voor lichamelijke oefe ning op de scholen. Een tweede ambtenaar ter secretarie. BORSSELE. Dinsdag vergaderde de Raad dezer gemeente, onder voorzitter schap van burgemeester G. A. Bax. Afwe zig de heer A. van Zweeden. Bjj de opening der vergadering dankt de VOORZ. voor de ontvangen gelukwen- schen vaa de zijde der raadsleden en wenscht hun wederkeerig een gelukkig 1941. Daarna deelt hjj mede, dat aan de werkloozen de kolentoeslag is verleend. Met de verbetering van de Weststraat dient nog te worden gewacht in verband met opgravingen, die daar moeten gebeu ren voor het telefoonnet. Ook aan de verbetering van het Noorderwegje kon nog niet begonnen worden in verband met den sneeuwval. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd gekozen de heer Jac. van Liere. Eén stem was uitgebracht op den heer C. Al- me kind ers. Het verzoek van het schoolbestuur der bijzondere school om voorschot op de ge meentelijke vergoeding over 1941 wordt ingewilligd. Dit voorschot stelt men vast op een bedrag van 970, verminderd met een geraamd bedrag van 150 voor te innen schoolgeld. Lichamelijke oefening op de scholen. Daarna komt aan de orde een aan vraag, als bedoeld in art. 72 der lager onderwijswet 1920, van hetzelfde school bestuur, voor de inrichting van een ter rein voor de lichamelijke oefening. Het wenscht betegeling van de speelplaats. De kosten daarvan zijn geraamd op i 750. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en tevens eenzelfde verbetering aan te brengen op de speelplaats bij de openbare school, waarvoor de gemeente- opzichter eveneens een bedrag van 750 noodig acht. Voor dekking der kosten zou men dan een geldleening willen sluiten. De heeren M. DE REGT en M. NIJSSE opperen eenige bezwaren tegen deze uit gaven, doch, waar de voorzitter er op wijst, dat aan de verplichting niet te ont komen is, wordt het voorstel z. h. s. aan genomen. Over de noodzakelijke inrichting van een gymnastieklokaal aan de openbare school, van welk lokaal ook de bijzondere school kan gebruik maken, geeft de VOORZ. vooraf eenige inlichtingen. B. en W. heb ben over deze zaak meermalen geconfe reerd met den inspecteur' van het L. O. te Middelburg. Zij meenden dat het ach terste lokaal van de school als zoodanig kon worden ingericht, doch dit lokaal bleek volgens den inspecteur niet te vol doen aan de normale eischen. Hij wenschte de beide voorste leslokalen, thans in ge bruik, als gymnastieklokaal te bestemmen. Daartegen hadden B. en W. echter ver schillende bezwaren en bovendien, al zijn er nu twee lokalen ongebruikt, het aantal leerlingen der openbare school van thans wettigt het vermoeden, dat binnen korter of langer tijd weer een derde leerkracht zal moeten aangesteld worden en dan dient weer een nieuw leslokaal gebouwd te wor den. Zoo bleef maar één mogelijkheid over, n.l. vergrooting van het achterste lokaal, waarvoor noodig is in den tuin bij het schoolhuis een stuk bij te bouwen. Het bouwmateriaal is echter thans zoo duur en met het oog daarop nam de Inspecteur ér genoegen mee. als de Raad zou beslui ten voorloopig het achterste lokaal in te richten, maar dit lokaal zoo spoedig de tijdsomstandigheden dit toelaten, te vergrooten. Een bedrag van f 750 wordt toegestaan voor aanschaffing van leer middelen ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke oefening. Men besluit volgens het voorstel van den inspecteur te handelen. Cursus landbonwhuishoudkunde. Het bestuur der Z.LM. deed een ver zoek óm medewerking voor het geven van een cursus in landbouwhuishoudkunde in 1941. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten, doch het bedoelde bestuur er op tè wyzen, dat, bjj mogelijke verbouwing, het onderwijs niet verder in de school zou kunnen gegeven worden en tevens de be perkende bepaling te maken, dat het be stuur zelf voor brandstof moet zorgen. Al dus werd besloten. De kosten voor de gemeente bedragen, na aftrek van 100 voor te ontvangen huur, 270. Op de vraag van den heer M. NIJSSE, of die cursus ook toegankelijk is voor min der gegoeden, antwoordt wethouder P. DEKKER, dat zij, voor wie het school geld te hoog mocht blijken, slechts 10 per jaar zullen moeten betalen. Rooien van hoornen. Het Staatsboschbeheer gaf toestemming tot het rooien van 41 iepenzieke en 196 gave boomen, waaronder de zware boomen op het dorpsplein. B. en W. krijgen toe stemming deze bij Inschrijving te verkoo pen. Het blijkt n.l. niet mogelijk deze bij gedeelten bij opbod te verkoopen, om daar door In dezen tijd van brandstofschaarsch- te de inwoners gelegenheid te geven tot kqopen, wat de heer M. NIJSSE wen- schelijk achtte. Men mag alleen aan hout handelaren de gave boomen verkoopen, doch met de zieke boomen is dit wel mo gelijk. B. en W. zullen deze dan ook in kleine partijen verkoopen, zooals de heer Ntfsse voorstelde. Kinderbijslagregeling. Ten opzichte van de kinderbijslagrege ling besluit de Raad op voorstel van B. en W. niet meer de gemeenteregeling toe te passen. Men zal nu de rijksregeling toe passen, doch het salaris van den gemeen tewerkman, de eenige ambtenaar, die hier voor den bijslag in aanmerking komt, met 90 verhoogen, waardoor deze ambtenaar geen vermindering van inkomsten zal hebben. Een tweede ambtenaar ter secretarie. B. en W. stellen voor een tweeden amb tenaar ter secretarie aan te stellen, daar de gemeentesecretaris het werk niet af kan. Een oproep is reeds door het college geda^i, doch voor het uitgeloofde salaris van 300 bleek geen geschikte kracht te vinden. Daarom verzoekt de voorzitter den Raad te besluiten een oproep te doen voor een jaarsalaris van 500, waarbij dan geëischt zal worden, dat de gegadig den administratief onderlegd zijn en reeds op een secretarie zijn werkzaam geweest. Verschillende raadsleden opperen bezwa ren tegen het aanstellen van een vasten ambtenaar, die, als de' tijden beter zouden worden, niet zou kunnen ontslagen wor den. Wethouder S. ALMEKINDERS pleit voor het aanstellen van een ambtenaar in vasten dienst, doch de meerderheid van den Raad blijkt van meening, dat men moet beginnen met een tijdelijke aanstel ling van een jaar. Daartoe wordt dan ook besloten. De heer M. WALHOUT vraagt of B. en W. nog dekking gevonden hebben voor* een uitgave van 50 als gratificatie van den gemeenteveldwachter, waarop hjj een toe stemmend antwoord krijgt. Regeling inzake dorschbedrijf te verwachten. Naar het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd mededeelt, kan, teneinde eenige ordening te brengen op het gebied der beroepsdorschers, een nieu we regeling in zake het dorschbedrijf te gemoet worden gezien. Deze regeling brengt onder meer mede, dat slechts die personen of lichamen als beroepsdorschers zullen kunnen op treden die als zoodanig erkend zijn door de landbouw-crisis-organisatie. Slechts zij, die over het jaar 1938 een bepaalden mi nimum omzet kunnen aantoonen, komen voor erkenning in aanmerking. Oprichting van nieuwe dorschbedrijven zal dus in het algemeen niet mogeljjk zijn, al kan de secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherjj in bijzondere gevallen uitzonderingen op dezen regel toe laten. Het dorschen in opdracht en voor reke ning van derden zal uitsluitend aan de erkende beroepsdorschers zijn toegestaan, met dien verstande evenwel, dat ook niet erkende dorschers dit mogen doen, doch slechts indien aangetoond kan worden, dat zij ook in 1938 van het desbetreffende landbouwbedrijf de oogst hebben ge- dorscht. Belanghebbenden wordt aangeraden bij de oprichting van nieuwe dorschbedrijven en bij aanschaffing van nieuwe dorsch- garnituren met deze bepalingen rekening te houden. Te zijner tijd zullen nadere bijzonder heden worden bekend gemaakt. NIEUWLAND. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent L JOOSSE. DU1TSCH LANDSGERECHT. NAAR DEN ENGELSCHEN ZENDER GELUISTERD. Het Duitsche Landgerecht heeft gisteren de zaak tegen den kapper B. uit Utrecht en zijn echtgenoote behandeld. Een vroe gere dienstbode had tegen het echtpaar de aanklacht geregeld naar de uitzendin gen van den Engelschen zender In de Ne- derlandsche taal te hebben geluisterd, in gediend. De verklaringen van de verschillende getuigen luiden geheel anders dan die van de aanklaagster. Ook bleek, dat deze aan klaagster in andere betrekkingen verschil lende moeilijkheden heeft gehad en als een fantaste moet worden beschouwd, aan wier verklaringen geenszins het volle gewicht mag worden toegekend. De Generalstaatsanwalt dr. Koblltz vor derde ook vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, bij welke vordering rechter Joppich zich in zijn vonnis aansloot. De Haarlemsche winkelier N. werd we gens het luisteren naar de Engel- sche radiouitzendingen tot 8 maanden met aftrek van 6 weken voorarrest veroordeeld. BELEEDIGENDE GESCHRIFTEN VERSPREID. Vervolgens behandelde het gerecht een aanklacht tegen vier jeugdige personen, een kantoorbediende S., een meisje van B., dat thans thuis in de huishouding be hulpzaam is, een typiste m. K. en haar zusje C. K. De kantoorbediende had een voor lei dende personen van het Duitsche rijk be- leedigend geschrift doorgegeven aan mej. van B., die daarvan e enafschrift had ge maakt en dit weder had doorgegeven aan de gezusters K. De jongste van deze zus ters had een door haar gemaakt afschrift aan enkele medeleerlingen op school laten lezen. Toen echter de Duitsche politie op deze school een onderzoek instelde, heeft zij getracht het geschrift in een kachel te verbranden, hetgeen evenwel door de politie werd verhinderd. Bovendien was aan dit meisje ten laste gelegd, dat zij naar een Engelschen zender had geluisterd. Alle beklaagden bekenden zich aan de genoemde feiten te hebben schuldig ge maakt. Staatsanwalt dr. Koblitz wees er in zijn requisitoir op, dat weliswaar thans jeug dige personen terecht staan, die wellicht nog niet ten volle de draagwijdte van him handelingen beseffen, doch daarnaast be staat de noodzakelijkheid om tegen acties als de onderhavige, waarbij puitsche lei ders en de Duitsche weermacht op grove wijze worden beleedigd met kracht op te treden. Rekening houdende met den jeugdigen leeftijd der beklaagden, wenschte spreker thans nog geen hooge straffen te vragen, weshalve hrj veroordeeling vroeg van den kantoorbediende tot vier maanden en van de meisjes tot ieder drie maanden gevan genisstraf, waarbij voor de 16-jarige mej. C. K. met een proeftijd van twee jaren. Rechter Joppich ging in zijn vonnis in het algemeen met' deze eisch mede, doch verlaagde de straf voor den kantoorbe diende tot drie maanden en voor de meis jes van B. en M. K. tot twee maanden. FIETS GESTOLEN. Het was weer de fiets uit den oorlogs tijd, die bij het Haagsche Gerechtshof moest worden besproken. Het was nu J. K. Uit Middelburg, die een fiets zou hebben verduisterd. Hij had een maand gevangenisstraf van den Po litierechter in Middelburg, gekregen, van welke veroordeeling hij nu in hooger be roep kwam bij het Hof, De verduistering werd echter ontleend. Verdachte betoogde dat hij de fiets had gekregen van de militaire politie. De Proc.-Generaal meende echter dat dit een verhaal is dat niet juist kan wor den genoemd. Ook in diverse andere ge vallen beroept men zich op dergelijke schenkingen. Spr. vorderde bevestiging van het von nis van den Politierechter. De verdediger, mr. F. W. Adriaanse uit Middelburg, was van meening, dat geen bewijs van verduistering was geleverd en pleitte vrijspraak, subs, clementie. Het Hof zal over 14= dagen vonnis wij- Voor goed DRUKWERK Geringe affaire op de Amsterdamsche Beurs. De handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs wordt er den laatsten tijd niet on^angrijker op. Gisteren was de affaire van geringe afmetingen, en daarbij be stond een gedrukte stemming. In verband met de nieuwe staatsleening, die ter beur ze over het algemeen goed wordt beoor deeld en waarvan men veronderstelt dat zij met succes zal worden bekroond, ging de belangstelling vanzelfsprekend weer uit naar de beleggingsafdeling, in het bijzon der de Nederlandsche staatspapieren. On ze nationale schuldbrieven uit de Jongere emissies waren over het algemeen geno men wat beter gedisponeerd. De Oude Schuld daarentegen had een gedrukt voor komen. Op de locale aandeelenmarkt was weinig te doen en het gevolg hiervan was dat de koersen bij gebrek aan koopzin een uitgesproken neiging tot achteruitgang aan den dag legden. Van de petroleumaandee- len zakten olies in. De Amerikaansche pe- troleumaandeelen waren iets lager. Neder landsche industiiepapieren waren vrijwel over de geheele linie aangeboden. De Phi- lipsaandeelen en Unilevérs verloren eenige procenten. Aku's waren iets lager. De scheepvaartrubriek was stil. De affaire in Indische cultuurfondsen was gering, maar ook hier resulteerde dit in een vrij sterke reactie, vooral voor de toonaangevende soorten. Verscheidene rubberaandeelen wa ren niet onbelangrijk lager. In tabakken ging nauwelijks iets om, ook hier kwamen lagere noteeringen tot stand. De Amerikaansche markt was kalm en in navolging van New York gedrukt. Groote verliezen werden hier echter niet geleden. Het meest was nog te doen in de staalaandeelen. Amsterdam 1936 384 83% Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 81'/, 80% A Amsterdamsche Bank 112% 110% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 378 373 A K.M. De Schelde Nat. Bez. 70% 70 A Houthandel Alberts 108% 109 C Union Pac. Rr. 85 Nederland le lng 1940 4 97'/, 98% Nederland 2e lng 1940 4 92% 93% Nederland met bel.fac. 1940 4 97% 98% Ned. 1000 1938 (3%) 3 83% 83% Indië 1000 1937 3 84% 84% A Koloniale Bank - 189% A Ned. Ind. Handelsbank 130 125 C Ned. Handel Mij. 117% 114 A Van Berkels Patent 48% 49 C Calvé Delft 70% 71 A Lever Bros en Unilever 119% 115% A Philips Gloei. Gem. Bez. 201 195% C Am. Car Foundry 32 31% C Anaconda Copper 28% 28 C Bethlehem Steel 82 81 C General Motor 50 47% C Kennec. Copper 35% 35 C North Am. Aviation 16% 16% C Rep. Steel 24% 24% C Un. States Steel 65% 64% C North Ara. Cy. 18% 17% A Kon. Petroleum Mij. 249% 244% C Contin. Oil Cy. 20 19% C Philips Petrol. 36% 35% C Shell Union 11% 11% G Tide Water Ass. Oil 10% 10 A Ned. Scheepvaart Unie 170% 16S% A Handelsver. Amsterdam 424 417% A Ned. Ind. Suiker U. 261 254 A Deli Batavia Mij. 190 C Deli Mij. 1000 251% ,250 A Senembah Mij. 210 205 C Pennsylv. Rr. 25% 25% A South Railway 14% 14% C Amsterdam Rubber 262% 258% A Deli Batavia Rubb. Mij. 210 A Hessa Rubber Mij. 144 A Serbadjadi Sura. Rub-. 126 123 Een veldslag In China. Uit Hongkong meldt DomeiVolgens een bericht uit Tsjoenking zijn bij een ne- gendaagsch gevecht tusschen troepen van Tsjoengking en het nieuwe vierde leger, in het Zuiden van Anhwei, ongeveer 4000 man van dat leger gesneuveld. De com mandant van het vierde leger, generaal Jeh-Ting, werd gevangen genomen, terwijl de onder-commandant, generaal Hsiang- Jing, aan de gevolgen van een verwonding is overleden. De legerberichten van gisteren. HET DUITSCHE. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: De Iuchtverkenning boven Engeland en den Atlantischen Oceaan is ook eergisteren voortgezet. Hierbij bestookten gevechts vliegtuigen voor den oorlog belangrijke doe len in Londen en Zuidoost Engeland, waar onder een vliegernest, succesvol met bom men. Een vijandelijk koopvaardijschip kreeg ten Westen van Ierland zoo zware boro- treffers, dat de bemanning het schip moest verlaten. Een aansnellende zeesleep boot'werd tot zinken gebracht. Een eigen vliegtuig wordt vermist. Bij aanvallen op de Britsche koopvaardij vloot heeft de gevechtsescadrille van kapi tein Daser tot dusverre 145.200 b.r.t. tot zinken gebracht. Hieraan nam kapitein Daser zelf met 57.000 b.r.t. deel. Boven dien is door deze escadrille een groot aan tal koopvaarders beschadigd. HET ITALIAAN SCHE. Het Italiaansche legerbericht no. 229 luidt als volgt: Aan het Grieksche front acties van plaatselijk karakter in den sector van het elfde leger. Talrijke formaties bommenwer pers en duikvliegtuigen hebben militaire installaties, wegen, bruggen en afweer- batterijen bestookt. Doelen van militair be lang in Saloniki, Volos, Preveza en öp Korfoe zijn bovenalen doeltreffend gebom bardeerd. In den nacht van 20 op 21 Januari heb ben escadrilles bommenwerpers van het Duitsche luchtcorps aanvallen ondernomen op de vliegvelden en haveninstallaties van de basis op Malta. De aanval van den vijand op de sterkte Tobroek, die sinds twintig dagen volledig omsingeld was en dagelijks bestookt werd door artillerie en vliegtuigen, is 21 Januari begonnen. De aanval werd des nachts voorafgegaan door een vlootbombardement, dat tot het aanbreken van den dag duurde en dat overdag gesteund werd door voort durende aanvallen van vijandelijke bom bardementsvliegtuigen. Drie Australisch© divisies, versterkt door twee regimenten zware artillei-ie, twee pantserdivisies en een gemechaniseerde Fransch© formatie der zgn. „dissidenten", werden geïdentifi ceerd als deelnemers aan den aanval. Aan het einde van den dag slaagde de vijand er na hardnekkigen strijd in door te dringen in de linie van stellingen in den Oostelijken sector van de sterkte. In Oost-Afrika heeft de vijand in ver scheidene richtingen aanvallen gedaan met gemechaniseerd© middelen, die door onze detachementen gestuit werden op de tevo ren bepaalde punten, waarbij hun aanzien lijke verliezen werden toegebracht. Onze luchtmacht nam actief deel aan de gevech ten door bommen te werpen op de vijande lijke gemechaniseerde colonnes. Op de Aegeïsche Zee hebben onze bom menwerpers stoomschepen aangevallen, di© voor anker lagen in een basis een tank schip werd getroffen. Door DENIS MACKAIL. 45) Of het kwam doordat geen der aanwe zigen zich meer over iets kon verbaden, of door Jim's ontegenzeggelijk correcte spraak, of het algemeen gevoel van op luchting bij deze nieuwe tusschenkomst, het is een feit dat zijn beslist schunnige uiterlijk niet half zoo'n sensatie verwekte, als onder andere omstandigheden het ge val zou zijn geweest AUer blikken richt ten zich op hem herinneringen aan den kortelings gadegeslagen menschenjacht doken in ieders brein op,en als iemand er aan gedacht had Lush gade te slaan, zou hij op diens gezicht even een uitdruk king van ontsteltenis en wanhoop heb ben kunnen waarnemen. Een van de jongere leden van het gezel schap fluisterde het woord „Detective". Lush, die het dichtst bij Sir Adolf stond en eon zeer scherp gehoor bezat, zag, meer dan hij hoorde, hoe zijn lippen de waarschuwing aan zjjn zoon toevoegden „Het is een val. Pas op", en toen hij dit bericht opving, verdween de wanhopige bl'k uit zijn oogen en deed hij een stap nrar voren om een strategische positie in te nemen, voor de eenige geopende ter- n "deur. .Tim had het eerste gefluisterde woord gehoord. ..Neen. ik ben geen detective", zei hij. „Mijn naam is Grant, James Grant". Het is lastig .te zeggen in welken hoek dit bericht de grootste sensatie verwekte. Metcalfe Steele's zware onderkaak zakte plotseling omlaag en het was merkwaar dig te zien hoe in een oogenblik t\jds zijn anders zoo indrukwekkend en bijna angst aanjagend voorkomen veranderd was in dat van iemand, die er uitzag of hij geen tien kon tellen. Het gezicht van Harry Lloyd werd vuurrood. Hij deed een stap voorwaarts en keek Jim woedend aan, ter wijl Sir Adolfs grof dik gelaat, gewoonlijk geel van kleur, nu een groene tint aan nam. Jim hoefde zich zeker niet te beklagen over gebrek aan belangstelling, en zich tot Sir John wendend, vervolgde hjj „De brief, dien u zoo juist heeft vporge- lezen, heeft betrekking op een formule voor een koper-vervangingsmiddel, uitge vonden door een Engelschman en hem door Sir Adolf Lloyd ontstolen, en die door den laatste In zijn fabriek te DUs- seldorf bij de fabricage van ammunitie werd toegepast. Als deze diefstal niet door Sir Adolf gepleegd was, zou het ge heim in onze handen gebleven zijn". „Weet u wel, dat u hiermede een zeer ernstige beschuldiging tegen Sir Adolf uit?" zei Lord Plater, die, nu hij niet ge noodzaakt was, het woord tot zijn gast heer te richten, zijn gerechtelijke houding weer had aangenomen. „Kunt u dit be wijzen?" „Ja", zei Lush, van z\Jn plaats bij de deur. „Dat kunnen wij". V. Hieruit blijkt dus al weer, dat de beide schurken van het verhaal louter door bluf van hun stuk werden gebracht. De opwin dende jacht en zijn intense wraakgevoe lens jegens Harry Lloyd, hadden Jim in een positie gebracht, waaruit hij het wel licht moeilijk zou hebben gevonden, zich te bevrijden zonder een aanklacht wegens laster tegen zich te zien ingesteld. Doch deze plotselinge bijstand van een zijde, waarvan zij dien allerminst hadden ver wacht, was te veel voor de Lloyds. Zij hadden het gevoel in het duister te strij den zij konden niet weten hoeveel hun kwelduivels wisten en daarom niet, op welke punten het noodig was te liegen, en bovenal ontbrak hun tijd en gelegenheid bij onderlinge afspraak een gemeenschap pelijk plan van verdediging op te maken. Met juffrouw Romano alleen zouden zij het wel hebben kunnen klaar spelen zelfs met juffrouw P.omano en Jim samen; doch toen Lush op dien beslisten toon „Dat kunnên wij" zei en daarbij een ge zicht trok, raadselachtig als van een sphinx, raakte Sir Adolf, voor de eerste maal in zijn leven, zjjn hoofd kwijt. „Jij stomme idioot 1" riep hij uit, zich tot zijn zoon en erfgenaam wendend. „Wv^rom, voor den duivel, heb je dien brief niet verbrand, zooals ik Je heb ge zegd?" Op welke vaderlijke terechtwijzing Harry antwoordde „Jjj was een nog grooter idioot om hem te schrijven". VI. Maar waarom had Lush gezegd „Dat kunnen wij?" De verklaring, die hij hiervoor dien avond aan Jim gaf, typeerde den man. „Er waren twee redenen", zei hij. „De eerste is, dat ik de meening ben toege daan, dat men zijn compagnon zijn vollen bijstand moet verleenen, wanneer hij met een pertinente verklaring voor den dag komt, wat die verklaring ook zij, en de tweede reden was de handen van den ouden Lloyd'. „Zijn handen?" herhaalde Jim verbaasd. „Ja", zei Lush. „Je weet toch, dat ik vlak achter hem stond en je herinnert je misschien nog, dat hij zijn handen achter zijn rug hield. Nu, de beweeglijkheid van handen en vingers ln oogen blikken van spanning of opgewondenheid is zoo'n spe cifiek kenmerk, dat ik niet kan aanne men, dat je dat nooit hebt opgemerkt Maar als je mijn plaats had ingenomen en zijn handen bezig had gezien, toen je die beschuldiging uitte, zou j\j jo laatste cent er om hebben durven verwedden, dat je doel had getroffen." Dit gesprek had dienzelfden avond laat in Jim's flat plaats, doch wij zullen eerst het verloop der gebeurtenissen in Odiham vermelden. Het is echter niet noodig een lang durig ven lag te geven van het uiteen gaan van Sir Adolf Lloyd's gasten. De beide Lloyds werden alleen gelaten om hun twist naar gelieven voort te zetten, terwijl him gasten, waaronder Mary en Jim, zich in een groepje naar het andere einde van het terras begaven. Gezien de aanwezigheid van den secretaris van het departement van economische zaken, niet te vergeten die van Lord Plate mijnheer Steele en den rechtskundigen raadsman van Sir Adolf Lloyd zelf, was het niet mogelijk de zaak in den doofpot te stop pen. Laatstgenoemde alleen al, zou het zich, in verband met den naam van zijn firma, tot een plicht hebben gerekend, de beschuldiging tot in alle details na te pluizen, terwijl Sir John Bowl by de ge legenheid aangreep, zijn recente aanstel ling in de oogen van den eersten minister te rechtvaardigen. Sir John noteerde dan ook gretig alle bijzonderheden, die Jim hem wist te ver tellen en maakte een afspraak voor een latere samenkomst met Jim en Lush, waarbij op Jim's aanraden, ook mijnheer Croft uitgenoodigd zou worden, om dan de geheele zaak in alle finesses met eenige advocaten, met wie hij zeer bevriend was, te bespreken. Hij grinnikte vergenoegd bij de gedachte aan den steun, die een geval als dit aan de afnemende fortuin van zijn regeering zou verleenen. Op dit oogenblik werden zijn verdere speculaties onderbroken door de komst van den butler, die, zich t;t Lord Plater wendend, het gezelschap, onder het aan bieden van de verontschuldigingen van Sir Adolf, mededeelde, dat deze en mijn heer Lloyd zoo juist een dringend tele- fonischen oproep hadden ontvangen, die hen noopten onmiddellijk naar Londen te vertrekken. „Dat maak.t het voor ons allen veel ge makkelijker", zei de heer Bridge, toen de butler verdwenen was, welke opmerking in het algemeen opg vat werd als te be- teekenen, dat iedereen, tezamen met zijn dames, bagage en bedienden, nog voor den avond New Court kon verlaten. Daar iedereen behalve de Steeles, per auto was gekomen, leverde dit geen bezwaar op en het groepje gasten ging hierop uiteen om de noodige maatregelen te nemen. XWordt vervolgd.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6