Midza- STADSNIEUWS STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. Burgerlijke Stand Combinatie Deze week o.a. pre mies in Serooskerke, Oostkapelle en nog andere Walchersche dorpen. Goes. Verbreek de banden nletl ingebonden Stukken Rechtszaken ER KOMT EEN" PERSGASINSTALLATIE TE VLISSINGEN'. Naar wg vernemen heeft de My. „De Schelde" alhier besloten tot aanschaffing van een persgasinstallatie in verband met de huidige benzineschaarschte. Hierdoor zal het mogelijk zijn de bij deze maat- schappij in bedrgf zijnde vrachtSntÖ's'Van cylinders persgas te voorzien, terwijl van deze installatie ook gebruik gemaakt zal worden voor de bussen van de „Stoom tram Walcheren" en de auto's waarmede de leerjongens enz. van elders worden aan gevoerd. Hoogstwaarschijnlijk zullen ook andere autobezitters in de gelegenheid kunnen worden gesteld, het benoodigde persgas voor hun wagens te betrekken. Daar de aflevering van de reeds bestelde installatie nog eenigen tijd zal duren, is nog niet bekend wanneer een en ander be drijfsklaar zal zijn. COLPORTAGEVERBOD. Op verzoek van Burgemeester en Wet houders, vestigen wy de aandacht op de elders in dit blad voorkomende bekend making van dit College inzake de afkon diging van een zoogenaamd colportage- verbod. Een dergelijk verbod verbiedt niet het verkoopen van gedrukte stukken, doch wel om by het om niet of te koop aanbieden vaji gedrukte stukken te roepen of te schreeuwen, het koopen of de kennisneming luidkeels aan te bevelen, door middel van een reclamebord of met luider stemme den inhoud van gemelde stukken geheel of ge deeltelik bekend te maken, hetzij door middel van een reclamebord of door zicht bare teekenen, door geraasmakende mid delen, door roepen of door schreeuwen op die stukken of den inhoud daarvan de aan dacht te vestigen. Ten overvloede zy opgemerkt, dat dit verbod voor een ieder geldt, ongeacht tot welke bevolkingsgroep of organisatie hij behoort. VERGADERING GEMEENTERAAD. De gemeenteraad dezer gemeente zal Vrijdag 31 Januari a.s. des voormiddags half elf in openbare vergadering bijeen komen, o.m. ter behandeling van do be grooting voor 1941. NIEUWS UIT DE WILHELMINA- STRAAT. De uitgifte van de verschillende bon kaarten op het Distributiekantoor vindt deze week voor het laatst plaats. Doordat het aantal dagen van uitgifte verdeeld is geworden over een tydvak van eenlge we ken kon de uitgifte ditmaal zeer regelma tig geschieden. Vrijwel iedereen kon on middellijk geholpen worden en moest af en toe eens even gewacht worden, doordat er op bepaalde tijdstippen wat meer gegadig den waren, dan beperkte het wachten 2ich tot een minimum. Vrydag wordt de uitgifte van de ver schillende kaarten beëindigd, omdat Za terdagmorgen weder een aanvang moet worden gemaakt met de uitreiking van de textiel- en boter- of vetkaarten. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat er in ver band met deze nieuwe uitreiking na a.s. Vrydag in de eerstvolgende week géén ge legenheid meer zal kunnen worden gegeven tot het afhalen van brood-, bloem- vleesch- kaarten of het algemeen bonboekje. Even- tueele laatkomers zullen derhalve moeten wachten. Mochten er nog menschen zijn, die hun beurt volgens hun stamkaartnum mer voorby hebben laten gaan, dan kun nen deze Donderdag en Vrijdag nog hun kaarten afhalen. INLEVERING VAN OPPLAKVELLEN VOOR SUIKER. In een officieele publicatie werden giste ren de data meegedeeld waarop de opplak- vellen met bonnen voor suiker door de win keliers moeten worden ingeleverd. Abusie velijk is hierby gemeld dat het de bonnen no. 91 van het algemeen distributieboekje betrof. Dit moet zijn do bonnen 86. GESLAAGD. Voor het machinistendiploma C is te 's-Gravenhage geslaagd de heer H. Dies- velt, alhier. GOES. Ondertrouwd: Benjamin Marinus Kole, 36 Jr. jm. te 's-Heer Arendskerke en Su sanna Johanna de Feyter, 29 jr. Jd. Overleden: Johannes Lodewyk Cense, 71 jr. wedn. v. Wilhelmlna Meijer te Wol- phaarsdyk; Cornelia Maria Hubrechte Bruggeman, 76 jr. wed. v. Pieter Lomber- tus den Boer; Christlnus van Ommeren, 60 jr. e. v. Hendrika Pietemella Marcusse. KOUDEKERKS. Over de maand December. Geboren: Huibrecht, zoon van J. Boo ne en C. Roelse. Cornelia Suzanna dochter van J. Dekker en F. Meijers. Dirk Cornelis, zoon van P. Wielemaker en N. Vos. Maria Cornelia, dochter van H. Benschop en J. van de Wege. Jan, zoon van J. Labruijère en A Ale- wgnse. Johan Adriaan, zoon van C. de Regt en W. S. B. Christiaansen. Jannetje, dochter van A W. J. Roele ven en M. C. Perrels. Cornelia, dochter van A W. J. Roelevei en M. C. Perrels. Jan Cornelia, zoon van J. Janse en L. Adriaanse. Overleden: P. Roelse, 63 jaar echtge- noote van F. Kerkhove. P. Wouters, 52 jaar. P. C. Tilroe, 88 jaar weduwe van' P. Remijn, KLOET INGE. Geboren JohanniB, zoon van J. Wclle- man en C. A. Keukelaar; Pieternella, doch ter van M. Kole en Pa. van Velsen. Gehuwd Marinua Lamers, 24 j., jm. en Pieternella Martina Koretanje, 20 J„ jd. Overleden Maatje Meulpolder, 07 jaar, vrouw van J. Paardekooper, j, Kou-Griep-Pijn Door hun kou-, koorts- en pynuit- drgvende werking helpen hierby al- tijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mgnhardtjes" Doos 10 en 50 cent. Schenking van een Middelburgsche oorkonde. De gemeent-archivaris van Middelburg deelt ons mede, dat het bestuur dier ge meente van den archivaris van Rotterdam een oorkonde ten geschenke heeft ont vangen, die deze eenige jaren geleden van een particulier had gekregen, doch in zgn verzameling niet thuis behoorde. Het is een oorkonde, uitgegaan van burgemees ters, schepenen en raden onzer stad van 21 September 1668, waarbij deze verklaren, dat uit der stede register is gebleken, dat zekere Gillis van Rgckegem als curator in den boedel van Maria de Wale Rogiers dr.; weduwe van wijlen Pieter de Leeuw, publiek heeft doen verkoopen een huis, hofstede en landeryen in het land van de Groede, waarvan Pieter Boddoen aldaar kooper werd voor 3666 pond 14 sc. 2 gz. Hoewel dit stuk naar zijn aard uit ar- chivistisch oogpunt eerder in het Rijks archief in Zeeland thuis hoort, is deze schenking dankbaar aanvaard vooral om het fraaie zegel ten zaken in groene was, dat om de oorkonde hangt. Dit zegel, dat reeds in de vijftiende eeuw voorkomt, had als omschrift: Sigileum oppidanorum Mid delburger sium ad cousos in het midden bevindt zich het oude stadswapen. Het stuk, waarvan een gedeelte helaas vrijwel onleesbaar is en ondanks pogingen tot opwekking van het schrift onleesbaar gebleven is, ligt op de gebruikelgke plaats voor de leden van den Raad ter inzage. HET OPRUIMTNGSWERK. Nu de vorst weer tot het verleden be hoort, is men van de zrjde van den oprui mingsdienst weder met man en macht aan het werk getrokken en alom ziet men de mannen weder met spa, houweel, hamer, breekgzer enz. aan het opruimen van meestal ondergrondsche resten van de ver woeste perceelen. De sneeuw- en regenval der laatste dagen heeft de kelders en an dere putten onder water gezet en dit doet begrijpen, dat er volop gepompt moet wor den. De auto's en bespannen voertuigen zijn weer aanwezig voor het vervoer van stee- nen en puin. In dezen tijd, nu wg gelukkig herhaalde lijk kunnen gewagen van krachtige voorbe reidingen voor herbouw, is het goed ook te kunnen gewagen van het weder voortzet ten van het opruimingswerk, waarby men dan hier, dan daar ook de straten kan zien uitmeten, zooals zy volgens het voorloopig stratenplan zullen komen te liggen. PACHT VROONGRONDEN. Sedert 1985 heeft de gemeente, ten be hoeve van het waterleidingbedrgf een ge deelte duinterrein onder de gemeente Vrouwenpolder in onderhuur van den heer Smit. De heer Smit pachtte dit terrein zelf van het Kroon-Domein, welke pacht in den loop van 1940, door het overlijden van den heer Smit is vervallen. Het is voor het waterleidingbedrijf van groot belang dit terrein in huur te be houden, aangezien het is gelegen dicht by het open draineerkanaalzelfs wordt het ten zeerste gewenscht geacht om zeggen schap te verkrggen over een grootere strook grond, om zoo goed mogelijk ver ontreiniging van dit terrein en van het open draineerkanaal te kunnen tegengaan. Onderhandelingen met het Kroon-Domijn gevoerd, hebben er toe geleid dat over eenstemming is verkregen over het huren van totaal 93.48.45 H.A. duin-, vroon-, bouw- en weiland aldaar, tegen een pacht som van 930.per jaar. B. en W. stellen den Raad voor tot het aangaan van deze pachtovereenkomst te besluiten. Daar zyn de schuilkelders niet voor. Eenige jonge dames, die zich in een schuilkelder ophielden zonder dat lucht alarm was gemaakt, 2ijn door de politic bekeurd. Voetballen. De politie heeft procea-verbaal opge maakt tegen eenige jongens die de straat als voetbalveld gebruikten. Loop der bevolking in 1940. KLOETINGE. De bevolking dezer ge meente bedroeg op 31 Dec. 1939 2195 personen (1060 mannen en 1135 vrou wen). In den loop van 1940 werden ge boren 18 m. en 22 vr. Overleden 12 m. en 9 vr. Er vestigden zich 77 m en 101 Vr. en er vertrokken 337 m. en 407 vr. Op 31 Dec. 1940 bedroeg de bevolking 1648 personen (842 vr. en 806 m.). De groote daling is toe te schryven aan do grenswijziging, waardoor 610 per sonen naar Goes overgingen (277 m. en 333 vr.). Mlt. DR. D. A. P. N. KOOLEN 70 JAAR. Oud-minister staatsraad mr. dr. D. A. P. Ni Kooien, oud-voorzitter der Tweede Kamer, heeft gisteren den 70-Jarigen leeftyd bereikt. Te dezer gelegenheid heeft h(j van vele zijden belangstelling mogen ondervinden. NIEUWESLUIS. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent. P. J. FAAS, Zeedijk W 8L MIDDELBURG Wekelijks vallen met de regelmaat van een klok de Midza-premies. Een bewijs temeer dat de Midza-zaken ook buiten Middel burg geprefereerd worden. GEZELLIGE AVOND HOCKEYCLUB. De „Goesche Mixed Hockey Club" hield ditmaal haar Jaa.rlijkschen gezelligen avond in de Prins van Oranje, waartoe leden zoowel als donateurs ultgenoodigd waren. De voorzitter, de heer E. N. C. van Rie- sen, opende den avond met woorden van welkom, waarna hij er o.a. op wees, dat het ledental nog steeds groeiende is (thans 45), het mogelijk zal zijn een tweede heeren elf tal samen te stellen en dat hg hoopte, dat er spoedig ook een dames-elftal gevormd kan worden. Spr. besloot met een woord van hulde voor de feestcommissie, die de zen avond voorbereidde. De avond werd hierna in prettige stem ming doorgebracht. Er werd nu en dan een dansje gemaakt en mon bevredigde den wedstrijdlust aan diverse gezelschapsspelen, waarvoor aardige prysjes beschikbaar ge steld waren. Mej. L. Kuijper en de heer S. van der Maden eindigden alé eersten van de wedstrijden tafeltennis en mevr. Van der Riesen en den heer F. Knijper behaalde de eerste prijzen op dc sjoelbak. Toen de geanimeerde avond weer tot het verleden behoorde was men het er allen over eens, dat de feestcommissie hulde toe kwam voor het organiseeren van dezen avond, en dat de G.M.H.C. alle reden heeft de toekomst met vertrouwen tegemoet te gaan. VOOR SDERDUIVENHOUDERS. Houders van sierduiven willen wy in hun belang wyzen op een publicatie in dit num mer, waarin o.a. vermeld wordt, dat thans alle soorten sierduiven zonder uitzondering ter registratie moeten worden opgegeven. UITGIFTE VOLKSTUINTJES. Belanghebbenden wijzen wij er op, dat ook dit jaar weer volkstuintjes in bouw plan H zullen worden uitgegeven. Zulks in tegenstelling met de verwachting van en kele onzer lezers, die meenden dat dit, in verband met de nieuwe bouwplannen voor dit rayon, niet meer zoü gebeuren. ONVERLICHTE RIJWIELEN. Proces verbaal werd opgemaakt tegen A A. B, en J. L., beiden alhier, wier rij wiel niet, af niet volgens de voorschriften verlicht was. Nu met adverteeren op te houden, zou beteekenen dc banden tusschen kooper en winkelier of fabrikant te ver breken. Goede waar en een goede naam dienen echter voor later in de herinnering te blijven voortleven. Daarom is dagblad-reclame, juist ook in deze tijden, van een zoo groote beteekenis. (Een der bekroonde Inien- dingen op een prUs?raag, uitgeschreven door de Suit- sche „Werberat"). VAN 0VER-V0LLE AUTOBUSSEN GESPROKEN Een onzer medewerkers schrijft ons In dc „Prov. Zeeuwsche Crt." werd dezer dagen bericht hoe te Utrecht een chauffeur van het Gem. Busbedrijf aldaar door den •kantonrechter tot een geldboete werd ver oordeeld, omdat de busvoerder zóóveel passagiers in zijn wagen had toegelaten, dat daardoor de veiligheid der reizigers en van het verkeer in gevaar was ge bracht. Een agent van politio te Utrecht had n.l. geconstateerd, dat de bus onge veer 70 reizigers bevatte, die zóó tegen elkaar aangedrukt stonden, dat bg het openen van het portier, drie personen naar buiten rolden. De chauffeur van de bus zat zélf in die mate ingepakt tusschen de passagiers, dat hy nóch naar links, nóch naar rechts een vrij uitzicht had op den weg en bij het omgaan van een hoek, zóó eigenaardig met zgn stuurrad moest manoeuvreeren, dat de bus bedenkeiyk naar ééne zijde overhelde.Hoewel het den politieagent natuuriyk bekend was, dat tengevolge van de bijzondere omstan digheden het voorschrift van het maxi mum-aantal passagiers In de bus buiten werking was gesteld, vond hij deze wgze van vol-laden van de bus toch zóó onver antwoord, dat hy tegen den chauffeur proces-verbaal opmaakte. De bus mocht onder vroegere normale omstandigheden hoogstens 30 personen bevatten, maar thans bleken zeker 40 personen „boven" dat getal te zyn meegenomen. De chauffeur van het Utrechtsche bus- bedryf beriep zich erop, dat zgn chefs er op hadden aangedrongen zooveel mogelijk „vol te laden" en tegelijkertyd „rekening te houden met de veiligheid", een puzzle, waarmee de bus-chauifeur uit den aard der zaak geen raad had geweten. Hij reed slag op slag met zulke overladen bussen, en aan zijn chefs was dit natuurlijk be kend. Hem werden „géén" aanmerkingen gemaakt, wat den kantonrechter toen deed zeggen, dat als deze toestand bij het bus bedrijf niet zou veranderen, ook de leden der directie vervolgd zouden worden we gens mede-schuld aan het veroorzaken van onveiligheid. Daags oaarna verscheen reeds in de Utrechtsche pers het bericht, dat de bus directie de uitdrukkelijke, in overleg met de rijks-verkeei"sinspectie en gemeenteiyke verkeerspolitie, last had gegeven aan de bestuurders, in geen geval meer dan 39 personen in de bussen toe te laten, zgnde 24 zitplaatsen en ten hoogste 15 staan plaatsen. (Vroeger 6 staanplaatsen). Met welk voorschrift „de gevaarlgke bus" dus direct van de straat verdween. De reden waarom ik op dit geval even breeder de aandacht vestig is hierin gelegen, dat ik de vraag zou willen stellen of deze bemoeiienis der verkeers-inspectie uitsluitend beperkt biyft tot Utrecht, of zich óók zal uitstrekken tot andere pro vincies. Voor deze vraag bestaat m.i. toch alle grond. Men kan op de wegen rondom Middelburg en Vlissingen dag aan dag auto-bussen tegenkomên, die ver en ver boven het maximum-getal zijn geladen, evenals te Utrecht zóó volgestampt, dat de chauffeurs zich ternauwernood kunnen bewegen, met bovendien nog personen op de treden afwaarts naar het portier. Ook deze bussen kan men zien overhellen bg het nemen van de bochten in onze Wal chersche slingerwegen. Men mag het waardeeren dat de directie rich beijveren wil om geen sterveling nderweg bij een halte gedupeerd achter te laten men moet de grootste bewondering hebben voor het inderdaad buitengewone ry-talent der chauffeurs, die tegenover het publiek de hoffelijkheid en de tegemoetkomendheid zélve zijn velen der inzittenden mogen er zich in verheugen toch maar netjes op tijd aan het station gebracht te worden als men met den trein naar Holland moet maar dat alles neemt niet weg, dat het vervoer met zulke vol-gepropte bussen een riskant bcd:*gf moet worden genoemd, niet het minst bij glibberige wegen en het ne men van scherpe hoeken als in Biggekerko ei. Koudekerke, om er hier maar enkele van te noemen. Nu moet men niet willen aankomen met het praatje :„Toch nog nooit een ongeluk gebeurd". Men zal toch zeker niet willen verdedigt dat er eerst een ernstig ongeval te betreuren moet zgn, alvorens men ook ten onzent het verstan dige voorbeeld van Utrecht gaat volgen. De passagier, die bg een halte wordt voor- bg gereden, is er nog altgd beter aan toe dan de bij deze halte meegenomen reiziger, die even later een ongeluk meemaakt. De vraag wordt dus gesteld laat men ten onzent de gevaarlijke toestand voor bus-publiek en wegverkeer rustig voort duren of vindt de rijks-inspectie reden om ook hier paal en perk te stellen aan een overmaat, die werkelijk haar ernstige bedenkingen heeft? Zorgt men alléén in Utrecht voor de algemeene veiligheid der bus-passagiers, of vormen onze Zeeuwsche reizigers een even waardevol contingent, dat bescherming verdient? HET BAANVEGEN OP DB KOM. Geachte Redactie, Verzoeke beleefd plaatsing van het volgende. Met belangstelling heb ik het ingezonden atuk over „het baanvegen op de kom" gelezen. Naar aanleiding daarvan, meen ik toch nog enkele opmerkingen te moeten maken. Ook Ik ben van meening, dat onder goede leiding, veel meer van onze „Kom" gemaakt zou kunnen worden, dan tot nu toe het geval is geweest Tot zoover ben ik het met onzen „amateur baanveger" eens, maar wat het baanvegen zelf betreft, heeft hij het, m.i., toch wel een beetje mis. Herhaaldelijk is het bjj het publiek op gevallen, dat de plaatsen, Welke dringend baanvegershulp noodig hadden, daarvan verschoond bleven, terwyi op de beste ge deelten, 'n baanveger ft'" plcr.kje voor zich uit duwde. Ook kwam het meermalen voor, dat de baanvegers meer hun bewuste kaartjes liepen aan té bieden, dan voor het onderhoud van de baan zorgden. Hier door kreeg men den indrük, dat eerst ge offerd moest worden, waarna de baan veger, naar gelang van de opbrengst, wel eens wilde vegen. Iedere gsliefhebber heeft graag iets voor den baanveger over, maar dan moet er POLITIERECHTER TE MIDDELBURG Zitting van Dinsdag 21 Januari 1941. De volgende personen werden gedag vaard: P. B., 41 jaar, koopman Goes, wegens wederspannigheid gepleegd op 7 Novem ber te Goes tegen de agenten van politie A G. W. Kort en G. Hoek van Dgke.z Eisch: 20 b. sub 10 d.h. Uitspraak 15 b. sub. 10 d.h, H. G. Br., 26 jaar, werkman Hanaweert, wegens beleediging van A. Witte op 0 November te Hans weert. Eisch en uitspraak 10 b. sub. 5 d.h. MORPHINE AFFAIRE VOOR DE UTRECHTSCHE RECHTBANK. De hoofdschuldige, een arts, was bjjtgds naar Indië vertrokken. De Utrechtsche rechtbank heeft zich gistermiddag uitvoerig bezig gehouden met 'n uitgebreide morphine affaire. In 1938 schreef de Utrechtsche arts B., verbonden aan 'n ziekenfonds voor zgn vrouw by her haling morphine recepten. Aanvanlceiyit ge- k-kte 't hem gedurende lange- tgd morphi ne en c> caïn e bij de Utrechtsche apotheken te verkrggen, doch daar jn vrouw steeds hoogere eischen stelde, kregen de apothe kers argwaan en weigerden langer de op drachten uit te voeren. Nu ging men den weg op van de strafbare handelingen en men schakelde allerlei menschen in, die bereid waren voor veel geld morphine en cocaïne clandestien te bemachtigen. Vele duizenden guldens werden aan deze zaak besteed en op de meest fantastische wyze wisten de handlangei-s aan de verdoovende middelen te komen. Dat ging gedurende de jaren 1938 en 1939 goed, totdat een Utrechtsche apothe kers-assistente ging vermoeden, dat de re cepten van den dokter niet heelemaal zui ver waren en begreep, dat als de dokter niet langs den gewonen weg morphine en cocaïne kon krygen, bij- er niet voor zou. terugdeinzen den illegalen weg te bewan delen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en na verloop van tijd kwam vast te staan, dat men hier te doen had met een wydvertakt complot waarbij vele tusschenpersonen waren ingeschakeld. Inmiddels had de arts de lucht er van gekregen, dat de zaak niet meer geheim was en nog te Juister tijd wist hy met z(jn gezin aan de justitie te ontkomen door naar Indië uit te wijken. Voor de Utrechtsche rechtbank hadden zich dan ook alleen maar eenige handlan gers te verantwoorden terzake van over treding van de Opiumwet van 1928, nl. de 25-jarige J. van O., chauffeur te Utrecht, de 39-jarige rijwielhandelaar L. G. uit Jut- phaaa. De officier van justitie elschte tegen van O. een gevangenisstraf voor den tjjd van drie maanden, in aanmerking nemend, dat verdachte niet de hoofdschuldige is geweest. De heer en mevr. B. zyn de hoofdschul digen, maar op hen heeft de politie helaas gésn vat kunnen krijgen. Ten aanzien van den tweeden verdachte h. G. werd dezelfde maatstaf, aan,gelegd. Tegen hem elschte de officier van ju stitie vier maanden, omdat hy, naar het oordeel van het openbaar ministerie een grootere rol in deze affaire had gespeeld dan de eerste verdachte. De> derden verdachte, den 27-Jarigen chauffer B. F. B., uit Utrecht was ten laste gelegd opzettelijk verdoovende midde len gekocht te hebben. De vrouw van den arts verzocht hem hier en daar heen te gaon en als hij met éen paar gram thuis kwam, werd hij daarvoor rijkelijk beloond. Maar eens op een keer kwam hij thuis met morphine, zoo dacht hij ten minste, doch het bleek niets anders te zgn dan ge malen asperine, waarvoor hij veel geld had uitgegeven. Over dit geval ontstond hooggaande ruzie en sindsdien was verdachte uit de gratie van de familie. Daar het niet onmogelijk is. dat hy steeds in de meening was, dat het hier zuiver een handeJszaakje was. vr „eg de officier van justitie voor hem vrijspraak. En tenslotte stond terecht de 45-jarige koopman P. C. uit Rottei'dam, wlen dezelf de feiten ten laste waren gelegd. De officier van justitie eischte tegen hem drie maanden. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Diploma vervalseht. Een kras staaltje van valschheid in ge schrifte behandelde gisteren de Utrecht sche rechtbank. Bekl. was de 23-jarige marechaussee G. P. uit Den Haag, die verleden jaar, na te zijn opgeleid te Bilt, in dienst kwam bij de aldaar gevestigde brigade. Op de vraag van den opper wachtmeester van D. of hy in het bezit was van een diploma van den Nedjrland- schen R .K. politiebond St. Michael ant woordde hij prompt: „ik zal het meebren gen". Het duurde lang. Maar in December overhandigde hy het diploma eindelijk aan den opperwachtmeester. Een vriend had hem het verlangde diploma afgestaan. Met radeervloeistof liet verdachte den naam van zijn vriend verdwynen en hy vulde heel voorzichtig zgn eigen naam in, De opperwachtmeester wantrouwde ver dachte evenwel en ontdekte al gauw, dat het diploma niet authentiek was. De officier /an justitie eischte een on voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tyd van zeven maanden. Een dergelgke vervalsching door iemand in staatsdienst achtte hg zeer ernstig. ook werkeiyk geveegd worden. Naur aanleiding van de opmerking, welke de „amateur baanveger" maakte, over het weer bergdbaar maken van het ys, wil ik tenslotte nog opmerken, dat niet de baanvegers, maar een groepje ijslief- hebbers den moed bijeen geraapt hebben, om de vastgevroren sneeuw zoo goed mo gelijk weg te vegen. Toen het zwaarste werk gedaan was, kwamen "de baanvegers terug en voltooiden het werk. Toen boven dien 's Zaterdagsmiddags, hun hulp werke iyk noodig werd, waren zij by de eerste sneeuwvlokken reeds vertrokken, terwijl het publiek nog gëruimen tijd van het ys bleef genkten. U dankend voor de verleende plaats ruimte, teelten ik, Een IJsliefhebstcr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2