STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. SPORT DOOL Het was voor hen, die er vast op ge rekend hadden het heele week-einde van de yssport te kunnen profiteeren een te genvaller, dat nadat men Zaterdagmiddag vooral ook bij de ijsclub, zjjn hart had kunnen ophalen, in den nacht van Zater dag op Zondag de sneeuw i nregen was overgegaan en de temperatuur zoo geste gen, dat de straten en wegen een mod derpoel waren geworden. Van schaatsen was geen sprake meer. Met het oog op den Zondag werd vanwege den reinigingsdienst niet veel aan de straten gedaan. Alleen werden hier en daar de roosters boven de riolen wat schoongemaakt. Vooral de kerk gangers ondervonden veel hinder van de slecht begaanbare wegen. JAARVERGADERING AFD. MIDDELBURG VAN DE SCHIPPERSVER. „SCHUTTEVAER Onder voorzitterschap van den heer P. Vos werd Zaterdagmiddag in café de „Eendracht" de jaarvergadering gehouden van de afdeeling Middelburg van de Schip- persvereeniging „Schuttevaer". De voor zitter herdacht in zyn openingswoord het op zoo droevige wijze om het leven ge komen lid der vereeniging, den heer W. Vermeulen. Verder zeide de voorzitter, dat het afgeloopen jaar niet al te gunstig mag worden genoemd. Hij sprak de hoop uit, dat het resultaat van de schipperij dit jaar gunstiger mag zijn. De voorzitter bracht dank aan den waarnemend havenmeester, den heer van Oost, voor de medewerking inzake vervroegde openstelling der Sptjker- brug. Spr. drong er bij de leden op aan niet dan bjj hooge noodzakelijkheid hiervan gebruik te maken. Ook werd dank gebracht voor de tegemoetkoming voor het plaatsen van hekken aan de Punt. De penning meester, de heer J. Vermeulen, bracht verslag uit en rekening en verantwoording. Het batig saldo werd goedgekeurd. Ver schillende voorstellen voor de algemeene vergadering van het Hoofdbestuur werden naar voren gebracht. Als afgevaardigde werd gekozen de heer J. Vermeulen en als plaatsvervanger de voorzitter. By de rondvraag werden nog verschillende wen- schcn, die de scheepvaart betreffen ter tafel gebracht en werd door het bestuur toegezegd te probeeren verbetering te krijgen. BW DE SLECHTHOORENDEN. Zaterdagmiddag kwam de afdeeling Middelburg der Vereeniging tot bevorde ring van de belangen van slechthoorenden in haar maandelyksche vergadering bijeen in café de Eendracht. Bij de opening kon de afdeelingsvoorzitter, mr. M. G. W. van der Veur, slechts een gering aantal leden welkom heeten, waarvan het koude weder zeer zeker een voorname reden zal zijn geweest. Na inlichtingen verstrekt te heb ben aangaande de nieuwe groepstelefoon, verrastte de voorzitter de aanwezigen met de mededeeling dat mevrouw Kuipers-van der Mey te Oostkapelle, zich beschikbaar heeft gesteld voor het houden van oefenin gen in het liplezen, waardoor de impasse, waarin het geraakt was door het vertrek van mej. A. C. Bok, is opgeheven. Mevrouw Kuipers heeft er op gewezen, dat de uitspraak over het algemeen zeer slecht verzorgd wordt. Zy' wilde met de oefeningen van den grond af beginnen en toonde daarna de mond- en tongstanden bij de vorming van enkele klinkers. Na een korte pauze met het gebruikelijke kopje thee werd de rest van den middag doorgebracht met sjoelbakken om de prij zen, die den vorigen keer waren overge bleven. De stand der werkloosheid. By het gewestelijk bureau alhier stonden Zaterdag voor de gemeente 'Middelburg ingeschreven: Geheel werkloos 224 mannen en 20 vrouwen; gedeeltelijk werkloos 13 m.; Niet werkloos 13 m.; in werkverschaffing 17 m.; in herscholing 11 ra. Algemeen totaal vorige week: 286; bij gekomen 68; afgegaan 56; totaal over 298; waarvan tijdelijk werkloos wegens vorst 70. RIJDEN IN VERBODEN RICHTING. Het politierapport bevat weder verschil lende processen-verbaal wegens het rijden in verboden richting. Geslaagd. Voor het examen boekhouden, afgeno men vanwege de Vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen, slaagden de heeren J. J. Sevel en H. Verstraate, bei den alhier. APOTHEKEN. Van Zaterdag 18 Januari te 9 uur is des nachts en ook Zondags geopend de apotheek Van der Harst, Korte Delft. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 1016 Januari zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: Mej. C. Dingemanse, zonder, Nieuwepoortstraat 9, van Wol- phaartsdijk mej. C. de Voogd, Kleine Werfstraat 21, van Gorinchem S. Land stra, bediende bij het ykwezen, Heeren gracht 14, van UtrechtC. Bostélaar, wed. D. Polderman, zonder, Heerengracht 48, van KoudekerkeJ. Oudenbroek, dienst bode, Korte Noordstraat 17, van Sint Kruis; J. Sheffold, geb. Guggenmoser, zon der, Plulmstraat 14, van Friedricbshafen (Duitschl.) mej. A. P. Stoutharaer, zon der, Veersche Singel 148, van Axel G. J. van Leijden, zonder, Nederstraat 29, van Heerbugowaard; E. J. M. Poelman, geb. van Driel, zonder, Latijnsfhe Schoolstraat 1-1, van Rotterdam J. van der Welle, lood gieter, Beenhouwerssingel 7, van Hilver sum; G. Yzebaart, kapster. Dam 49, van Leeuwarden J. G. Havekes, ass. bij het ijkwezen, Oostkerkplein 13, van Utrecht mej. L. T. Stripelke, zonder, Gortstraat 40, van Driebergen-Rijsenburg P. C. A. van der Hoek, 1.1. verpleegster, Laan van Nieu- wenhove 6, van Den Haag F. J. ten Thij, horlogemaker, Kromme Weele 18, van En schede J. G. G. M. Verschure, kantoor bediende, Blauwedijk, van Amsterdam N. De Bureaux van de Provinciale Zeeuwsche Courant zi)n gevestigd te V' ISS'NGEN Redactie en A dm.: Wolstraat 5860 Telefoon 10 (2 lijnen) MIDDELBURG Londensche Kaal 29 Redactie Tel. 269 (i Administratie TeL 189 GOES Redactie en Adm. i Turfkade 15 Telefoon 2863 OOSTBURG Redactie en Adm.B re edestraat 45 Telefoon 103 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 85 BRESKENS Dorpsstraat 85, Telefoon 21 Kanaar, kolenhandelaarsknecht, Beenhou werssingel 67, van Kruiningen J. G. Smo- renburg, kok, Loskade 3, van Zeist. V ertrokken:C. Bourdrez en 1 kind, adj. commies reg. en domeinen, van Heerengracht 104, naar Delft, Oostsingel 86E. J. Kuiler, apothekers-assistente, van Blauwedyk 5, naar Ede (Geld.), Arn- bemsche weg 66 Chr. L. van Wezel, echt- gen. en 1 kind, restaurateur, van Molen water 99, naar Hilversum, Bussumergrint- weg 46 J. D, Julianus, kantoorbediende, van Langeviele 60, naar Rotterdam, Heem raadsingel 246 L. de Pagter, kinderjuf frouw, van Langeviele 67, naar Oostka pelle, Domburgscheweg B 157 A. Linden- berg, loodgieter, van Cellebroershof 10, naar Sittard, Tuddernweg 51b A. Calatz, musicus, van Kapoenstraat 9, naar Den Haag, Goudreinetstraat 225 C. Gabriëlse en 1 land, zonder, van Hendrikstraat 25, naar Vlissingen, Korenstraat 9 J. C. van der Est, echtgen. en 1 kind, machinebank werker, van Bagijnhof 21, naar Oost- en West-Souburg, Oude Vlissingsche weg 9, Groote Abeele W. J. de Bruyn, echtgen. en 2 kinderen, ambtenaar zuivelbureau, van Nadorstweg 27, naar Den Haag, Leer- sumstraat 147; mej. P. J. S. Maassen, on derwijzeres, van Stationstraat 22, naar Oostkapelle, Domburgsche weg B 157; mej. A. Meinsma, winkelbediende, van Lange Delft 24, naar Vught, A 4 F. J. Louwer- se, echtgen. en 1 kind, van Seisweg 8, naar Oostkapelle, B 88 C. J. Gunst, geb. Beekman en 1 kind, zonder, van Bagijnhof 42, naar Vlissingen, Breeeewaterstr. 14; K. Kerkhove, dienstbode, van Volderystraat 33, naar Vlissingen, Scherminkelstraat 9. EEN AFSCHEID. In de bankiorswereld. Zaterdag kwam de vereeniging voor den Waicherschen geld- en effectenhandel alhier in jaarvergadering bijeen. Na het afdoen van enkele huishoudelijke zaken, waarby o.m. Mr. J. A. Dumon Tak als voorzitter en de heer J. W. den Oude als lid van het bestuur werden gekozen, heeft de heer P. W. M. Hoegen van Hooge- lande afscheid genomen als voorzitter dezer vereeniging. In zyn afscheidswoord tot de leden heeft hy er op gewezen, dat hij sinds de oprichting der vereeniging, ongeveer 35 jaar geleden, lid is geweest, vele jaren bestuurslid en sinds 1932 als voorzitter beeft gefungeerd. Hy heeft in den loop der jaren vele moeilijkheden me degemaakt, speciaal in de jaren van de groote crisis; Zeeland was als vanoudsf het gebied, waar de slagen vielen. Hy heeft, in zijn beroep in den grooten oor log van 19141918, groote moeilijkheden meegemaakt en thans, nu er wederom een oorlog over Europa woedt, zijn deze weder niet gering. Hij releveerde de groote smart, die over allen gekomen is, toen onze mooie stad. waar wij allen zoo aan gehecht zijn, grootendeels in een puin hoop herschapen werd. Echter, er moet moed worden gehouden. Spr. bracht in herinnering de groote en aangename sa menwerking met Jhr. van Nispen, den agent van de Nederlandsche Bank, die steeds voor de belangen van de leden van de vereeniging op de bres stond. Hij con stateerde, dat er tegenwoordig een prettige collegiale saamhoorigheid heerscht onder de leden en het deed hem genoegen, dat de heer Den Oude, zijn vroegere mede werker, thans in het bestuur is gekozen. Met een woord van dank aan zijn mede bestuursleden, met wie hij steeds buiten gewoon prettig heeft samengewerkt, en de beste wenschen uitsprekende voor het wel zijn van de vereeniging, besloot spreker. Mr. J. A. Dumon Tak, spreker beant woordende, zeide, na den heer Hoegen dank gebracht te hebben voor al hetgeen hij voor de vereeniging had gedaan, dat hy gaarne aan hem iets wilde medegeven bij zijn ver trek, nJ. dit, dat het hem een groote vol doening zal zyn geweest te hebben mogen constateeren, dat de geest van saamhoorig heid onder de leden van de vereeniging on der zyn voorzitterschap steeds beter is ge worden en dat er thans een geest van colle gialiteit heerscht, waarop hy met dankbare herinnering zal mogen terugzien, als zijnde voor een belangrijk deel zyn werk. Spreker eindigde met den wensch, dat het den heer Hoegen wel moge gaan en deed een beroep op een goede kameraadschap van de leden onder zijn voorzitterschap. OP STRAAT DOOD GEVONDEN. j Nabij het ziekenhuis „Bethesda" vond men hedenmorgen een 66-jarigen inwoner dezer gemeente op straat liggen met een bloedende hoofdwonde. Bij onderzoek bleek hy te zyn overleden. Of de man door den val of door andere omstandigheden is gestorven Is niet bekend. Voor patatee-fritee boter- of vetbonnen meebrengen Toen tal van jaren geleden de In België veel genuttigde patates-fritcs ook hier ter stede werden ingevoerd, mochten de kraam- houders zich direct in een groote belang stelling verheugen, zoodat de handel in deze voedzame delicatesse niet slecht was te noemen. Door de tijdsomstandigheden zyn echter de moeilijkheden in verband met het verkrijgen der grondstoffen, vooral het benoodlgde vet, aanmerkelijk toegenomen. Met ingang van 1 Februari a.s. zal het voor hen er niet gemakkelijker op worden, daar zij van dien datum af geen spijsolie meer zullen ontvangen. Zy zullen dan verplicht zijn van hun klanten boter- of vetbonnen in te nemen. Wanneer men dus zijn zakje van-zes (tegenwoordig is het ook al een cent duurder) gaat halen, moet men zyn boter- of vetbon meebrengen. Wanneer er bijv. 5 gram vet in een portie verwerkt wordt, kry'gt men 49 wisselbonnen van 5 gram terug. Om in het bezit te komen van wisselbonnen, krijgen de betreffende zaken welke ingeschreven zijn bij het Cen traal Distributiekantoor een voorschot tot ten hoogste 25 pet. van het voor Januari 1941 toegewezen aantal rantsoenen spijs olie. De niet-ingeschreven bedrijven krijgen een voorschot tot een maximum van 10 rantsoenen. Daar er hier alleen niet-inge schreven zaken zrjn, komt deze regeling er dus op neer dat de kraamhouders hier ten hoogste 10 X 50 wisselbonnen van 5 gram zullen ontvangen. Teneinde de betref fende zakenlieden te stimuleeren de bon nen in ontvangst te nemen én om hen eenlgszins tegemoet te komen, zullen zy by inlevering van 9 rantsoenen ten distri- butiekantore, toewijzingen voor 10 rant soenen ontvangen. Of deze regeling echter voor de patate- frites-verkoopers onverdeeld gunstig is, wagen we te betwijfelen. AUTO BRENGT KLEINE STAGNATIE IN TRAMVERKEER TEWEEG. Zaterdagmiddag reed een auto op den Nieuwen Vlissingschen weg tegen een paal van de bovenleiding van de electrische tram, waardoor een arm afbrak. Dienten gevolge kon de tram ter plaatse niet verder ryden, zoodat de passagiers moes ten overstappen. Daar op dat oogenblik een sneeuwstorm woedde, was dit voor de passagiers alles behalve prettig. Vry spoedig kon een en ander hersteld worden, waarop het tramverkeer weer gewoon voortgang kon vinden. EEN NAT WEEKEIND. Zaterdag scheen het of Koning Winter geen afscheid van ons kon nemen. In de morgenuren was er nog enkele graden vorst, zoodat enkelen nog de schaatsen onderbonden., Veel liefhebbery was er echter niet daar het ijs door den sneeuw val van de vorige dagen veel geleden had. Geleidelyk werd het wolkendek steeds dikker en grauwer totdat in den namiddag opnieuw de sneeuw in dichte vlokken neer dwarrelde. Hierby kwam er nog een flinke wind opzetten, zoodat er tegen den avond een ware sneeuwstorm woedde. Des nachts kwam er gelukkig een groote verandering in het weerkarakter. De regen viel in Btroomen neer en maakte de met sneeuw bedekte wegen tot ware modderpoelen, zoo dat bet verbiyf op straat allesbehalve een pretje was. Doch het voornaamste was: de dooi had Ingezet. En nu maar hopen dat het met vriezen en sneeuwen in dezen winter gedaan is BADHUIS AAN DE BONEDIJKE STRAAT. Gedurende de week van 13 tot 15 Janu ari werden in het badhuis 1033 baden ge nomen en wel 926 door heeren; 80 door dames en 27 door kinderen. AGENDA VLISSINGEN. „Albambra"-theat«r. Van Vrydag 17 tot en met Dinsdag 21 Januaribriga dier Schwenkö". MIDDELBURG. Electro-bioscoop. Van Vrydag 17 tot en met Donderdag 23 Januari: be afgod van Parijs" en „De laatst© mi nuut". GOES. Grand-theater. Vrijdag 17, Zaterdag 18, «Pygmalion". Burgerlijke Stand MIDDELBURG. GeborenReinier Christiaan, z. V. P. Cornelisse en W. C. WisselJannetje, d. v. A. de Leeuw en K. C. Harms; Ivona Astrid, d. v. L. Back en E. M. Eetezonne Hendrik Lein, z. v. M. van Helleman en M. J. Wiess- ner Jan Wilhelm, z. v. B. A. G. Petersen en E. A. van Horen Abraham, z. v. J. Joziasse en M. P. van PoeljeJannetje Gerarda Johanna WUhelmina, d. v. W. Westmaas en W. ZeventerBeatrix, d. v. M. J. Kooger en E. van den Berg Sara Maria Magdalena, d. v. J. Jllleba en M. C. Leydekkers. Overleden C. Cornelisse, 67 j., man van A. Wisse J. C. Bos, 71 j., ongeh. vr.M. Gideonse, 82 j., wed. van C. J. Hondius G. P. Wattez, 66 j., man van C. G. de Wa- gemaker E. J. Slaakweg, 70 j., ongeh. vr.-; D. Schipper, 85 j., wed. van J. Witte; T. Vogelezang, 65 j., vrouw van W. L. van de Putte L van Schyndel, 68 j.f vrouw van H. J. Vroom. VLISSINGEN. Van 1620 Januari. Ondertrouwd: Marinus Monteny, 24 j. en Johanna Dellebeke, IS J. Getrouwd: M. M. v. d. Werff, 28 j. en G. Mos, 21 j.; L. van der Hof, 25 j. en M. P. Spuy, 25 j. Overleden: D. F. de Vries, 75 j. vrouw van J. J. Elich; J. M. Witte, 12 dagen; G. K. Lichtenberg, 10 dagen; C. de Jonge, 60 J. vrouw van C. Verdonk. VROUWENPOLDER. Van 1218 Januari 1941. Geboren Johannes, z. van Cornelis Hos selaar en Johanna Kodde. 3CR. HUGENHOLTZ VERTREKT. Naar wij vernemen is mr. Th. R. Hugen- holtz benoemd tot directeur van het kan ton Arnhem van Centraal beheer. Door verscheidene onderwysinstantles (R.H.B.S., Handelsavondsch.) en vereenigingen (Am bachtsschool, Handboogsocieteit), waarin mr. Hugenholtz leidende functies bekleedde, zal zyn vertrek een groot verlies be- teekenen. HET IJSVERMAAK. Als wij dit schryven, is het opnieuw gaan dooien en weer vragen de schaatsen liefhebbers zich af, of de dooi nu door zal zetten. Intusschen heeft „Ijsvermaak" er voor gezorgd, dat men Zaterdag weer rijden kon. De baanverzorgere, die Vrydag reeds begonnen waren om de banen weer in orde te maken, hebben Zaterdagmorgen him arbeid beëindigd door de Vrijdagnacht gevallen sneeuw, aan den kant te vegen en Zaterdagmiddag hebben vele honderden liefhebbers daarvan nog eens flink geprofi teerd en bleven zelfs tot na het invallen van de duisternis ryden. HET BERUCHTE KRUISPUNT. Op het beruchte kruispunt Voorstad WilhelminastraatPatijnweg, vond op nieuw een aanrijding plaats. Een taxi be stuurd door C, v. d. R, kwam er in botsing met den vrachtauto van B. te Baarland. De inzittenden bleven ongedeerd maar de taxi werd nogal beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Rywieldieven al brutaler. Schreven we een paar dagen geleden over een rywieldief, die een rijwiel van een huis haalde, dat zeker tien meter van den weg af stond, in elk geval gebeurde dat nog by avond. Zaterdag is echter een rijwiel op den middag verdwenen, dat op het Kerkplein voor de bioscoop eenigen tyd onbeheerd stond. Eigenaar was de heer N. v. d. P., alhier. HERVORMDE JEUGDCENTRALE. Op verzoek van de Chr. J.V. alhier, heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier het initiatief genomen tot de oprichting van een Hervormde Jeugd Centrale. Het doel dezer centrale zal zijn het trekken, bearbeiden en bewaren der Jeugd voor het Herv. Vereenigingsleven. Deze centrale zal bestaan uit afgevaardigden van een Kerkeraad, de Jongellngsvereeniging, de Meisjesvereeniging, de vereeniging voor Hervormde jongeren en het personeel der Zondagsschool. 'Het behartigen der interne vereenigingszaken zal daarby aan de aan gesloten vereenigingen zelf worden over gelaten. NED. HERV. GEMEENTE. In 1940 werden In de Nederduitsche Her vormde Gemeente, alhier 77 lidmaten af geschreven en 65 bygeschreven. 11 man- men en 24 vrouwen legden openbare be lijdenis af. 81 kinderen zyn in de doop boeken ingeschreven. 8 huweiyken werden kerkeiyk ingezegend en het avondmaal werd bezocht door 1390 personen. De extra-collecten voor byzondere doeleinden brachten 3331.74 op. KOUDEKERKE. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent. D. WIELEMAKER. YERSEKE. Van 1118 Januari. Geboren Izak, z. v. Pieter de Koeyer en Antonia van de Schraaf JoZias Cornelis, z. v. Johannes Pekaar en Bregtje de Koeyer. Overleden Jan Staal, 71 j., echtgen. van Cornelia Oranje Ida Sanderse, 74 j., echt- genoote van Pieter van Oost. HOOFDPLAAT. GeborenJohan Bernardus, z. van Edu- ard PtJcke en Maria Koets Maria Wilhel- mina, d. van Wilhelmus Brooymans en Cornelia van der Riet. OverledenCornelia Adriana van der Hooft, 67 j., vrouw de Ruy- scher. DAMMEN DAMVEREENIGING „GOES". M. F. de Jonge weer In vorm. De uitslagen van de partijen de laatste weken gespeeld in de competitie om het kampioenschap van de damvereenlging „Goes" luiden: L. AndersonM. F. de Jonge 0—2 P. W. BliekDe Jonge 02 A. DeurioBliek 2y-0 F. P. den Hertog—Anderson 2^-0 RemtinseAnderson 02 Anderson's vprlies van Den Hertog was het gevolg van een onbekendheid van den vroegeren Oostelyken speler met het wed strijdreglement van den Z.DJ3., inzake het speeltempo, dat verschilt met het in den O.D.B. gebruikelijke. Ondanks het feit, dat Anderson een schijf voor stond, moest de partij reglementair wegens tijds overschrijding verloren worden verklaard. Door prachtig spel verdiende M. F. de Jonge de twee puntjes volkomen tegen Anderson in een party, waar Anderson een schijf te vér naar voren waagde en die hierdoor verloren ging. waarmede de overwinning een kwestie van techniek be teek ende. Mede door zijn overwinning op P. W. Bliek, heeft de Jonge zich dus in over eenstemming met onze verwachtingen, vol komen gerehabiliteerd. SCHAATSENRIJDEN BUTEN WINT TE KOLHORN. De wedstrijden, welke gisteren op de baan van de „IJsclub Kolhorn" gehouden werden, waren vrijwel een revanche van de Nederlandsche kampioenschappen. De groo te rivalen Buyen en Langedyk maakten het elkaar weer geducht lastig, maar ook dit maal gaf het betere ryden van den Neder- landschen kampioen op de 500 en 1500 me ter den doorslag. Van Hoorn, die reeds in Bergen een uitstekenden indruk maakte, zorgde voor de verrassingen door de 500 meter te winnen en op de 1500 meter voor Langedijk te eindigen. Vooral zyn rijden tegen Buyen op de 500 meter was prach tig, met ruim een seconde verschil ging hy in den fraaien tyd van 47,6 sec. voor Buyen over den eindstreep. Op de 1500 meter nam Buyen revanche voor deze nederlaag door Van Hoorn op een behoorlyken afstand achter zich te laten. Dat echter deze twee ryders zeer snel gereden hadden werd eerst duidelijk, toen Langedyk met niet minder dan 7 seconden boven Buyen's en 6 seconden boven Van Hoorn's tijd bleef. Op de 5000 meter toonde Jan Langedijk echter zyn vorm weer. Tegen Strijbis rij dend ging hy fraai over de baan en won in den tyd van 9 min. 21,2 sec. Van Hoorn had op dezen afstand tegen Buyen een hevige inzinking en bereikte zijn peil van de 600 en 1500 nieter -lang niet meer. Herman Buyen reed zyn ronden regelmatig en werd tweede achter Lange dyk in 9 min. 28 sec. Met 'één eerste een twee tweede plaatsen werd Buyen eerste In het totaal klassement vóór Langedyk. Er waren 16 deelnemers. De uitslagen luidden 500 meter1. S. van Hoorn (Zaandijk) 47,6 sec. 2. H. Buyen (Amsterdam) 48,8 sec. 3. A^,Schouten (Warnsveld) 50 sec.; 4. J. Langedyk (Oud Karspel) 50,1 sec. 1500 meter: 1. H. Buyen 2 min. 39,6 sec.; 2. S. van Hoorn 2 min. 40.4 sec.; 3. J. Lan gedyk 2 min. 46,2 sec.4. M. Strijbis Haf en karspel) 5000 meter 1. J. Langendyk 9 min 21,2 sec. 2. H. Buyen 9 min. 28 sec.3. M. Strybis 9 min. 28.4 sec. Totaalklassement 1. H. Buyen, 2. J. Langedyk, 3. M. Strijbis, 4. J. A. Kerboom, 5. P. Zwanenbu fg. Jan Langedyk wint te Nieuwe Niedorp. Te Nieuwe Niedorp zijn Zaterdag ..atlo- nale wedstryden over 500, 1500 en 3000 meter gehouden. De 500 meter was voor Roos in 49 sec. op de 1500 HL werd Lange dijk verrassend door Zwanenburg gesla gen. De 8000 meter was echter voor Jan Langedyk, in 5 min. 23.4 sec.; voor Strybos in 5 mm. 25.2 sec. Totaal klassement1. J. Langedyk 5 pnt 2. P. J. Zwanenburg 12 pnt.J. A. Roos 13 pnt. BOKSEN ZIVIC SLAAT ARMSTRONG. De wedstryd tusschen den wereldkam pioen in het weltergewicht Zivic en zyn uitdager Armstrong is in een overtuigende overwinning voor Zivic geëindigd. De titelhouder was in uitstekenden vorm en bracht zyn tegenstander in groote moei lijkheden. In de 12e ronde was Armstrong niet meer in staat voldoende weerstand te bieden aan de voortdurende aanvallen van Zivic, waarop de scheidsrechter den onge- ïyken stryd staakte. Zivic won dus door een technische knock out. WIELRENNEN SCH ULTE-BOEYEN WINNEN TE BRUSSEL. Ter gelegenheid van de zoogenaamde Belgische ronde trok gisteren een talrijk publiek naar de Brusselsche win ter ba an. Het voornaamste deel van het aantrek kelijke programma bestond uit den om- niumrit, waaraan de beste Nederlandsche en Belgische renners deelnamen. De om nium, verdeeld in drie reeksen, tien ronden tydryden, een puntenrit over vyftien ron den en een inhaalwedstrijd over vyftien ronden, werd een overwinning voor het Nederlandsche koppel Schulte-Boeyen. Alhoewel dit koppel in den aanvang by tydryden onderscheideniyk op de derde en vierde plaats eindigde, waren hun ver richtingen in de beide andere onderdeelen zeer tactisch en goed. De totaalstand was: 1 Schulte-Boeyen, 13 punten; 2 Cools-Clautier, 14 punten; 3 Scherens-Bruneel, 15 p. 4 VVals-Pelle- naars, 17 p.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2