m m m wk Het voedselvoorzieningsbesluit toegelicht. Rechtszaken Dammen SPORT Marktberichten Radioprogramma TUSSCHEN ONS EN DEN HONGER STAAT ALLEEN EEN GOEDE ORGANISATIE. Het A.N.P. geeft aan de hand van toe lichtingen van oberregierungsrat Frh von We nee en van ir. S. L. Louwes eenige nadere bijzonderheden over het Maandag verschenen voedselvoorzieningsbesluit. Het oogmerk van de verordening is te zorgen, dat de voorhanden voedselvoor raden zoo billijk mogelyk over de geheele bevolking verdeeld worden. Daarvoor moet de sluikhandel en het clandestien verwer ken van producten, welke voor de voedsel voorziening van belang zijn, streng worden tegengegaan. Het is gebleken, dat onder de huidige tijdsomstandigheden aan ruimere bevoegd heden op het gebied der voedselvoorzie ning dringend behoefte bestaat. De be perkte bevoegdheid van de Landbouw- crïsiswet 1933 was aanleiding, dat tal van regelingen, welke in de laatste maanden ten behoeve van de voedselvoorziening moesten worden getroffen, noodzakelijker wijze een gewrongen en onduidelijk karak ter verkregen, omdat hetzij door middel van verbodsbepalingen, hetzij door het op leggen van voorwaarden, getracht moest wonden het beoogde doel te bereiken. Voorts is als gemis gevoeld, dat de Landbouw-crisiswet 1933 de overheid niet de mogelijkheid biedt om, indien aan een voorschrift niet wordt voldaan, er op snelle wijze voor zorg te dragen, dat de betreffende maatregel ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Gewezen moge b.v. wor den op de verplichting tot inlevering van producten aan de overheid. Indien een producent of een handelaar deze verplich ting niet nakomt, dan kan hij strafrech telijk of tuchtrechtelijk worden vervolgd desnoods met inbeslagneming der goede ren. Inlevering op de voorgeschreven wij ze kan echter niet op grond van de Land- bouw-crisiswet 1933 worden afgedwongen, waardoor kostbare voedselvoorraden ver loren kunnen gaan. Thans dient ook ten aanzien van surro gaten van landbouwproducten regelend te kunnen worden opgetreden en dienen ook regelen gesteld te kunnen worden ten op zichte van het gebruik van grond- en hulpstoffen door den landbouw, zooals kunstmeststoffen, verpakkingsmateriaal. Tenslotte is uitbreiding gegeven aan de bestraffingsmogelijkheid. Zwaardere straffen. Om te bevorderen dat producten, die voor menschelijk voedsel kunnen dienen, ook zooveel mogelijk daarvoor worden aangewend, is het verbod gesteld, dat kennelijk voor menschelijke consumptie bestemde of geschikte producten in be roep of bedrijf voor andere doeleinden worden aangewend, tenzij daartoe door of vanwege den secretaris-generaal toe stemming is verleend. De krachtens het voedselvoorzienings besluit op te leggen straffen zijn zwaarder dan die van de landbouw-crisiswet 1933. Zoo kan gevangenisstraf van ten hoogste acht jaren of geldboete van ten hoogste vijftig duizend gulden worden opgelegd, waardoor tevens preventieve hechtenis mogelijk Is geworden. De positie van onze voedselvoorziening eischt, dat de op dit gebied door de overheid vastgestelde voor schriften stipt worden nageleefd. Zoo noo- dig zal dan ook niet worden geschroomd, een behoorlijke naleving door toepassing van strenge straffen af te dwingen. Het voedselvoorzieningsbesluit heeft, evenals de landbouwcrisiswet 1933, het karakter van een bevoegdhedenwet. Het zal naast de landbouw-crisiswet 1933, wel ke voorloopig niet wordt ingetrokken, gel den. „Tusschen ons fen den honger stad't alleen een goede organisatie", aldus de heer Louwes. „Laat ieder nu goed begrijpen, dat sluikhandel en clande stien slachten de voorraden alleen maar daarheen brengen, waar zij niet moeten zijn. De financieel zwakke bevolkingsgroepen worden erdoor be roofd van het haar toekomende aan deel in den totalen voorraad. De clan destiene handel en verwerking zijn ernstige sociale vergrijpen. Hiertegen kan en zal nu met kracht worden opgetreden." „Het is zoo jammer", zoo vervolgde de heer Louwes, „dat er met straf moet worden gedreigd. Eigenlijk zou het moreel besef van ons volk vol doende moeten zijn". Handel op de Amsterdamsche Beurs was lusteloos. AMKRKANIW GOED PRIJSHOUDEND. De beurs heeft nog steeds te kampen met gebrek aan gegevens, waaruit gevolg trekkingen ten aanzien van de koersont wikkeling kunnen worden gemaakt. Ook gisteren was de affaire van bescheiden aard. zij het dan ook dat zich op diverse afdceiingen toch eenige beweging open baarde. Het marktverloop was lusteloos en onder beurstyd legden de koersen een kleine neiging tot afbrokkelen aan den dag, waarbij echter geen verliezen van betee- kenis werden geleden. In petroleumfondsen ging het kalm toe. Olies waren bij de ope ning prijshoudend, doch zakten onder beurstjjd een paar punten in, waarbij zij vergeleken met Maandag in doorsnee ech ter nauwelijks veranderd waren. Van de scheepvaartwaarden wei-den Nederlandsche Scheepvaart Unies enkele punten beneden het vorige slot ingezet, waarna tijdens het beursuur slechts kleine variaties werden meegemaakt. Oude booten waren vrijwel onveranderd, evenals Japanlijnen, Oude vaarten zakten geleidelijk aan iets in. De omzetten in industrieelen waren klein. De Philipsaandeelen waren vrijwel onveran derd, evenals Aku's, Unilevers kwamen iets lager te liggen. De suikeraandeelen waren bijna geheel verwaarloosd en van TJ.V.A.'s verwisselden slechts enkele stuk ken van eigenaar, waarbij de koers, ver geleken bij het vorige slot, zoo goed als onveranderd was. De Amerikaansche markt was kalm, maar goed prijshoudend, zoowel voor de staalaandeelen, de koperwaarden als de spoorwegshares. Het meest opvallende verschijnsel was de belangstelling, die zich plotseling voor Maxwells openbaarde. De koers bewoog zich tusschen 34 en 40, waar bij tenslotte juist tusschen deze grenzen stand werd gehouden. Omtrent de oorza ken hiervoor tastte men evenwel in het duister. Amsterdam 1936 3% 89% Bataafsche Petr. Mij. Obl. 3% 84% 84% A Amsterdamsche Bank "117 116% A Ned. Gist-en Spiritusfabr. 407% 408 A K.M. De Schelde Nat. Bez. 78 A Houthandel Alberts 110 105% C Union Pac Rr 91 Nederland le lng 1940 4 98% 98% Nederland 2e lng 1940 4 98% 98% Nederl. met bel. fac. 1940 4 101% 101% Ned. k 1000 1938 (3%) 3 89% 89% Indie k 1000 1937 3 92% 91% A Koloniale Bank 197% 197% A Ned. Ind. Handelsbank 138% 135'/-, C Ned. Handel Mij. 125% 125 A van Berkels Pat. 52% 49 C CaJvé Delft 74 74 A Lever Bros en Unilever 128% 12Y A Philips Gloeil. Gem. Bez. 208% 208% C Am. Car Foundry 34% 34% C Anaconda Copper 30% 30 C Bethlehem Steel 86% 87 C General Motor 53',2 52% C Kennec Copper 37% 37% C North Am. Aviation IS 17% C Rep Steel 26% 26% C Un. States Steel 69% 70% C North Am. Cy 18% 18% A Kon. Petroleum Mij. 269 V-, 268% C Contln. Oil Cy. 20 20% C Philips Petrol. 37% 36 C Shell Union 12% 12% C Tide Water Ass. Oil. 10% 10% A Ned. Scheepvaart Unie 183% 181% A Handelsver. Amsterdam 450% 447'/, A Ned. Ind. Suiker U. 274 267 A Dell Batavia Mij. 203% 201% C Deli Mij. k 1000 270 268% A Senembah Mij. 223% 218 C Pennsylv. Rr. 27% 26% A South Railway 16 16 C Amsterdam Rubb. 280% 278 A Deli Batavia Rubb. M\j. 226 224% A Hessa Rubber Mij. 149% A Serbadjadi Sum Rubb. 136 134 VERORDENING OP HET OPLEGGEN VAN PRESTATIES. Het gisteren verschenen verordeningen blad bevat een verordening, houdende voorschriften betreffende repressies tegen vijandelijke handelingen, welke zich tegen de belangen van de Duitsche bezettings troepen richten. Deze verordening luidt: Artikel 1. Tor zake van handelingen, welke na 25 Mei 1910 zün geschied of geschieden, en welke tegen belangen van het Diiitkrhe volk of van het Groot-Duitsche rijk zijn gericht, of welke de openbare orde of het openbare leven in het on der de bescherming van de Duitsche troepen staande Nederlandsche gebied zouden kunnen verstoren, kan een verplichting tot vergoeding van schade en een zoengeld (sühneleistung) worden opgelegd. 1) Aan personen of vereenigingen (stichtingen), die zoodanige handelingen billijken of bevorderen of van wie mag worden aangenomen, dat zij die handelin gen billeken of bevorderen. 2) Aan gemeenten, binnen welker ge bied zoodanige handelingen zijn geschied. Artikel 2. (1) Opgelegd kunnen worden persoon lijke. geldelijke of zakelijke prestaties. (2) Wordt een persoonlijke prestatie opgelegd, dan kan degene die daartoe gehouden is. zich bü het volbrengen daarvan niet dan met toe stemming van de in artikel 4 genoemde autori teit laten vervangen. Artikel 3. Wordt aan meerdere personen of vereenigin gen (sticlit)ngen) een prestatie opgelegd, zoo zijn deze hoofdelijk aansprakelijk. Artikel 4. Prestaties, als bedoeld in deze verordening, worden door den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied (commissaris-gene raal voor de openbare veiligheid) bij schriftelij ke beschikking opgelegd. Artikel 5. (1) Voor zoover in bepaalde gevallen niet an ders wordt, bepaald, vindt de tenuitvoerlegging der beschikking plaats overeenkomstig de bepa lingen van bet wetboek van burgerlijke rechts vordering de beschikking wordt ten deze ge lijkgesteld met een vonnis in executorialcn vorm. (2) Wordt aan de verplichting: niet bin nen den vastgestelden tijd voldaan, zoo kan de betrokkene daartoe door middel van lijfsdwang (haft), worden genoopt. (3) Is* een verplichting opgelegd aan een vereeniging (stichting) dan worden de personen, tegen wie zich de bedreiging met lijfsdwang richt, in de beschikking ge noemd. (4) De lijfsdwang wordt ten uitvoer ge legd door de Duitsche politie. Artikel 6. Beschikkingen op grond van deze verordening hebben voorrang boven die. welke voortvloeien uit de verordening no. 33/1940 betreffende het verbeurdverklaren van vermogens. Artikel 7. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. SPOORWEGONGELUK IN JOEGOSLAVIfi. In Oost-Servië is op dc spoorlijn van Prahovo aan den Donau naar Nisj in de buurt van het station Rgosjta een volle wagon derde klasse ontspoord. Onder de reizigers ontstond een paniek. Terwijl de wagon overhelde sprongen zij er uit. Vier passagiers werden op slag gedood, terwijl drie andere passagiers zwaar gewond werden. Verscheidene personen worden vermist. Het aantal licht gewonden is groot. VLIEGTUIGONGELUK IN ZWEDEN. Dinsdag heeft zich een vliegtuigongeluk voorgedaan bij de Zweedsche militaire vliegschool Ljungbyhed. Een 23-jarig ka- det, die met een lesvliegtuig was gestart, stortte door onbekende oorzaak neer. Het toestel verbrandde. De bestuurder werd ge dood. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. De volgende personen werden gedag vaard Zitting van Dinsdag 14 Januari 1941. S. W. G., 55 jaar, bedrijfsleider te Goes, wegens beleediging van B. Houtman op 22 October te Goes. Eisch 10 boete. J. C. de K., 40 jaar, metaalarbeider te Bergen op Zoom, wegens het feit, dat hij in de maand October te Haamstede twee maal koffie tot een totale hoeveelheid van 15 pond heeft gekocht van D. F. Leenen, zulks zonder afgifte van bonnen. Eisch 10 boete of 10 d.h. Uitspraak 10 boete of 5 d.li. J. L., 33 jaar, veehouder te Sluis, wegens diefstal van een hoeveelheid kaf, toebehoo- rende aan A. Bert, gepleegd op 30 October te Sluis. Eisch 25 boete of 10 d. h. Uitspraak 20 boete of 10 d. h. G. D. v. d. P., 44 jaar, boekhouder te Terneuzen, wegens mishandeling pp 2 No vember te Terneuzen. Eisch en uitspraak 10 boete of 5 d.h. P. A., 19 jaar, sleepersknecht te Middel burg, wegens verduistering van een viertal zakken koperboorsel, toebehoorende aan de N.V. M. L. Polak en Zoon, welke goederen hij voor genoemde firma moest vervoeren van Middelburg naar Arnemuiden, gepleegd op 29 October te Nieuw- en Sint Joosland. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak 14 dagen gevangenisstraf. J. M. v. d. V., 25 jaar, autoverhuurder te Goes, wegens het feit, dat hij op 4 Novem ber onder Kortgene, zonder schriftelijke vergunning van den plaatselijken distribu- tiedienst te Goes, motorbenzine heeft ge bruikt voor de voortbeweging van een mo torrijtuig. Eisch en uitspraak 5 boete of 2 d.h. P. de L., 69 jaar, visscher en landbou wer te Westdorpe, wegens het feit, dat hij op 26 October te Westdorpe in een bij hem in gebruik zijnd pand aanwezig heeft gehad 5000 kg. aardappelen, zijnde dit een groo- tere hoeveelheid dan redelijkerwijze geacht kon worden voor zijn huishoudelijk gebruik of voor de uitoefening van zijn bedrijf noo- dig te zijn (verboden nederlage). Eisch en uitspraak 10 boete of 5 d.h. H. O. M. C., 52 jaar. landbouwer te Sas van Gent, wegens het feit ais bovenver meld, hebbende verdachte op 31 October te Sas van Gent aanwezig gehad 15 kg. witte kaas, 11 kg. kaas, 5% kg. kaas, 11 bussen tomatensoep, 14 blikken keuken stroop. 44 kg. rijst, 1 rijwielbuitenband, 4650 gram rooktabak, 250 gram pruim tabak, 250 gTam sigaretteatabak. 100 si garen, 3 pak waskaarsen. 12 bekei-s keu kenstroop, 46% kg. kaas en 26% kg. kaas, terwijl verdachte niet het bedrijf van han delaar uitoefende. Eisch en uitspraak 20 boete of 10 d.h. G. V,, 19 jaar, landarbeider te Kapelle, wegens het feit. dat hij in de gemeente Kapelle op 2 November, nadat de burge meester dier gemeente van hem schriftelijk had gevorderd het verrichten van dienst a.ls uitkijk en luisterpost, alstoen aan deze krachtens de wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen op hem rustende ver plichting niet heeft, voldaan. Eisch en uitspraak' 8 boete of 4 d.h. C. 'Th. P., 43 jaar, arbeider te Zuiddorpe, wegens het feit als vorenvermeld, hebben de hij op 25 October te Zuiddorpe niet aan zijn verplichting voldaan na door den bur gemeester dier gemeente daartoe te zijn aangewezen. Eisch en uitspraak 8 boete of 4 d.h. Fabrieksarbeider wilde zjjn zoon dooden. Gisteren heeft de rechtbank te Almelo uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den bejaarden Oldenzaalschen fabrieks arbeider A. A. E-, en heeft dezen wegens poging tot doodslag veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. In den vroegen ochtend van den 18en October van het vorige jaar begaf E. zich naar de woning van zyn gehuwde dochter, waar zich ook zyn zoon bevond, met wien hij op gespannen voet leefde. E. wilde een stofzuiger, die de oudste dochter had mee genomen, terug hebben. Een hevige woor denwisseling ontstond. Des avonds keerde de zoon naar huis terug en begaf zich naar zij'n slaapkamer. Den volgenden morgen betrad de vader zijn kamer om hem te wekken, doch toen de zoon niet vlug ge noeg opstond, greep de man een bijl en ging daar zijn zoon mee te Irjf. De zoon werd ernstig aan het hoofd gewond. De vader gaf zich zelf bij de marechaus see aan. De officier van justitie had, rekening houdende met verdachtes leeftijd, een jaar gevangenisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis geëischt. De strijd In de MiddellandscHe Zee. Matrozen in actie aan boord van een Iteliaanschen oorlogsbodem (Foto Luce REDACTEUR J. A. VAN DISHOORN. Het volgende fraaie stukje van den be kenden Walcherschen problemist Kaan bieden we onzenlezers ditmaal ter oplos sing aan. AuteurC. K. KAAN, Koudekerke. 12 3 4 Wfc vzw Mé 46 47 48 49 50 Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op 8, 11, 12, 15, 17, 18, 22, 32, 35 en 41. Wit 11 schjjven op 19, 23—25, 29—31, 39. 42, 44 en 48. Als steeds Wit begint en wint. Oplossingen worden gaarne ingewacht vóór of op 29 Jan. a.s. bjj de Redactie der Prov. Zeeuwsche Crt. onder motto Dam- rubriek. Een waardevolle bemerking. Naar aanleiding der in onze rubriek van 9 Oct. j.l. gepubliceerde partij uit het kam pioenschap van Zeeland 1940 tusschen de heeren C. K. Kaan te Koudekerke met wit en A. van Oosten te Kapelle met zwart maakte de witspeler ons reeds eenigen tijd geleden opmerkzaam op de volgende mo gelijkheid, die zich in onderstaanden cliagramstand na wit's 17-en zet 3328 had kunnen voordoen Zwart: A. VAN OOSTENKapelle. üh 2^1 S Wfr w& „ëif ÉH '//i'/, W/z/£ ZW' 46 41 48 49 50 WitC. K. KAAN, Koudekerke. Speelt zwart hier n.l. 1419, waarop wit met zijn voorgaanden 16-en zet 3127 heeft gespeculeerd, dan volgt damzet door 30—24 19x30; 28X19 13x24; 37—31 26X28; 27—21 16X27; 38-^32 27x38 of 28x37 en 42X4. Zwart antwoordde echter .17510, waarna de heer Kaan nogmaals op dezelfde combinatie specu leerde door 18. 28X19 14X23 en 19. 4339!, doch de zwartspeler had het blijkbaar doorzien en liet zich niet verlei den. Een aardig moment in de partij. Onzen dank aan den geachten inzender voor de wijze waarop hy ons op een en ander attendeerde, waarmede eens temeer wordt bewezen, dat onze rubrieken nauw lettend worden nagespeurd. Oplossing probleem DE VROOM. Dit in. onze rubriek van 28 Dec. j.l. aan geboden miniatuurtje had den volgenden stand: Zwart 7 schijven op 1, 6, 8, 9, 19, 23 en 29. Wit 7 schijven op 21, 22, 32, 34, 38, 39 en 45. De keurige ontleding verloopt aldus: 3228! 23x43 (meerslag); 34X12 43x34; 45—40! 34X45 en 22—17!! met een artistiek slot. Een kleintje, dat er zijn mag en den auteur alle eer aandoet. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren v. d. M. te Vlissingen, W. B. en A. M. v. H., beiden te Middelburg, A. C. en H., M. S., beiden te Goes, J. K. te Ka pelle en D. L. te Oostburg. Nagekomen oplossing van het pro bleem Kaat ontvingen we nog van den heer A. M. v. H. te Middelburg. DOOR INDIANEN BELEGERD. Vijf leden van een Braziliaansche grens- commissie worden nabij de grens, van Venezuela belegerd door Indianen, die gewapend zyn met bogen en vergiftigde pijlen. In een draadloos bericht, dat in Be- lem is opgevangen, wordt gezegd, dat alle leden der commissie min of meer gewond zijn, maar dat allen hun tegenstand tegen de Indianen voortzetten. De Braziliaan sche regeering heeft hulp en geneesmidde len gezonden. Men vreest, dat nog andere commissies zich in een dergelijken toe stand bevinden. ONDERZOEKINGEN IN DE SUBSTRATOSFEER. Gisteravond is van een vliegveld in de omgeving van Moskou een luchtballon opgestegen met een bemanning van drie koppen. De ballon heeft een inhoud van 2200 kubieke meter. De luchtvaarders moeten gedurende 24 uur waarnemingen verrichten volgens een programma, dat is uitgewerkt door het aerologische observa torium van het centrale meteorologische instituut. Zij zullen daarvoor tot 5000 meter moeten stijgen. Een Italiaansche onderzeeër keert na een langdurige kruisvaart in een der havens aan de Middellandsche zee-kust terug (Foto Weltbild) NEERBOSCH-CENT. In overleg met de bevoegde instanties kan worden meegedeeld, dat de zooge naamde Neerbosch-cent-actie ten bate van de bekende weesinrichting te Neerbosch bij Nijmegen niet door de bepalingen op openbaren collecten wordt belet. De procureur-generaal te Arnhem, onder wiens ressort Neerbosch valt. deelde aan de directie der weesinrichting mede, dat tegen deze actie geen bezwaar behoeft te worden ingebracht, mits men zich houdt aan den regel, dat de betreffende bedra gen alleen aan de vaste adressen worden geïnd van hen, die zich daartoe hebben verbonden, gelijk zulks ook steeds het ge val was, en nien voorts momenteel afziet van pogingen om het getal contributanten te verhoogen. SCHAKEN DR. EM. LASKER OVERLEDEN. Uit New York wordt bericht, dat de vroegere wereldkampioen schaken, de grootmeester dr. Emanuel Lasker, aldaar op 72-jarigen leeftijd is overleden. Dr. Emanuel Lasker werd 24 December 1868 te Berlinchem in Brandenburg gebo ren. Op 21-jarigen leeftijd nam hij deel aan een tournooi om den meestertitel te Bres- lau. Hier legde hy beslag op den eersten prijs. Onmiddellijk daarop nam hij op uit- noodiging van den heer E. van Dien, deel aan een tournooi te Amsterdam, waarin hij als tweede eindigde achter den grooten Engelschen meester Burn. Zijn partij te gen den Oostenrijker Bauer verwierf een wereldvermaardheid. Na in een tournooi te New York alle 13 partijen te hebben ge wonnen, zag hij in 1894 kans den wereld kampioen Steinitz zyn titel te ontnemen. Ook in de revanchëmatch in 1896 te Mos kou overwon hij Steinitz. Bekend zijn ver der zijn successen in de tournooien van Petersburg en Neurenberg (1896), Londen (1899). Parijs (1900) en Petersburg (1914). Tot 1920 droeg hij den titel van wereld kampioen. Toen hy dezen aan Capablanca wilde afstaan, wist deze hem tot een match over tc halen, welke door den Cu baan werd gewonnen. In 1924 zag Lasker echter nog kans het tournooi van New York voor Capa te winnen. Zyn laatste groote succes was het tournooi te Mos kou 1935, waarbij hij als derde, doch voor Capa, Flohr en Botwinnik eindigde. Niemand minder dan Capablanca noem de hem den grootsten all-round-spcler aller tijden. MIDDELBURG, 14 Januari. Groenten- veiling. Veldsla 25 ct., Spruiten 1326 ct., Witlof 1025 ct., Koolrapen 25 ct., An dijvie 822 ct., Boerekool 23 ct., Prei 613 ct., alles per kg. Breekpeen 2.50 3.60, Kroten 2.80, Savoye kool 2 4.40, Witte kool 8.10, alles per 100 kg.; Peen 3j/2 ct., Sederie 24 ct., Knolselderie 310 ct., alles per bos; Peterseie 1015 ct. per chip. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". GOES» 14 Jan. Dubbele Bellefleur 815, Goudreinetten 1423, Jonathan 1422, Zure Bellefleur 1219, Campagnezoet 8 15, Zoete Ermgaard 815, Kroet- en Stek- appels 8, per 100 kg. Comptesse de Paris 16 21, Conference 30, Gieser Wildeman 10 23, St. Remy 1620, Kroet en valperen 6.509, per 100 kg. Donderdag, 16 Jann&ri 1941. HILVERSUM I. 415 M. NED. PBOGB. AVBO. 8.00 Gram. (S.30—S.45 ANP). 10.00 Morgenwij ding. 1015 Gram. 11.00 Causerie. 11.15 Ensemble Amende en gram. 12.30 Gram. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 100 De Jonge Acht en eollste. 1.30 Piano. 2.00 Gram. 2.15 Omroeporkest. 3.00 Voor de vrouw. 310 AVRO-strijkork. 3.40 Radio- tooneel. 4.60 Omroepork. en gram. 5.00 Gram. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 AVRO-Amusementsork. en soliste, ft.10 Zang met piano en toel. 6.45 Actueele rep. of gram. 7-00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Orgelspel (7.30 7.45 Ber. Engelsch). 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.30 Ber. Engelsch. 8.45 Concertgebouw-ork. (opn.) 9.45 Dialoog. 10.0010.15 Ber. ANP en sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. KBO. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Ber. 12.15 Frans Wouters en zijn Calientc-orkest. 12.45 Nieuws- en econ. ber. ANP. 1.00 Gram. 1.15 Frans Wouters en zijn Caliente-ork. 1.45 Gram. 2.00 OrgeJ en riool. 2.45 Gram. 3.00 Zusterkoor met piano (3.153.80 Gram.). 3.45 Gram. 4 00 KRO-Melodisten en solist. 4.30 Ziekenpraatje. .4.45 Gram. 5.00 VPRO Cyclus. 5.15 Nieuws-, econ.- en beursber. ANP. 5.30 Voor de jeugd. 5.50 Gram. 6.00 Cabaret. 6.45 Actueele reportage of gram, 7.007.15 Persoverzicht voor blnneu- en buitenland (ANP) en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 6