UIT DE PROVINCIE Verduisteren: De Provinciale Zeeuwsche Courant Gewezen onderkoning als amassadeur. LORD HALIFAX, DE MAN DIE LIEVER GEESTELIJKE HAD Advertentiën Gemengd Nieuws ^*BÊ van hedenavond 17.54 uur tot morgenochtend 9.43 uur De maan gaat morgen te 10.26 u. onder en komt te 20.52 op. BENOEMING. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben benoemd tot commies ter provinciale griffie den heer A. P. Stuflcens te Almelo, thans secretaris van het waterschap „de Regge". Walcheren JAARVERGADERING GEITEN- FOKVEREENIGING. VEERE. VrQdag hield de plaatselijke Geitenfokvereeniging haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer P. van den Bosse. Aan de jaarverslagen ontlee- nen wy, dat de kas ook dit jaar met een batig saldo sloot. Er werd besloten om medewerking te verleenen tot het aanfok- ken van jonge geitjes. Alle aftredende be stuursleden werden herbenoemd, terwijl de heer J. Janse, de bokhouder, eveneens her benoemd werd, doch onder voorwaarde, dat het dekgeld gebracht werd op 70 ct. t>e contributie werd onveranderd vastge steld op 60 cent. De voorzitter werd be noemd als afgevaardigde ter provinciale vergadering. Machtiging werd verleend tot het geven van geldprijzen bij een in den aanstaanden zomer te houden plaatselijke keuring. Daar wtJ in dezen tyd te kampen hebben met een schaarschte in de voedselvoorzie ning, is het geboden om den geitenstapel op te voeren. Het is daarom van groot belang om de jonge geitjes van goede melkgeiten niet af te slachten, maar ze aan te fokken tot uitbreiding van den vee stapel, tot welzijn van het algemeen. VERGADERING AFDEELING Z.L.M. GRUPSKERKE. Vrijdagmiddag verga derde de afd. Z.L.M. alhier onder voorzit terschap van den vice-voorzitter Andr. de Buk. De voorzitter heete in 't bijzonder welkom den heer Ikkink, directeur der coöperatie Eiland Walcheren. Spr. herdacht de slachtoffers die in het afgeloopeh jaar voor het vaderland zijn gevallen. Bij accla matie werd herkozen tot bestuurslid te heer W. Coppoolse. Als afgevaardigde voor de te houden vergaderingen der Z.L.M. in 1941 werd aangewezen de heer W. Cop poolse. Als lid der commissie tot nazien der boeken werd aangewezen de heer L. J. Bierens. De contributie der afd. werd vast gesteld op 0,25. De heer Ikkink sprak over de schaarschte aan veevoeder en spoorde aan tot betere behandeling van de wellanden, om zoodoende meer voedsel te verkregen tr.v. door vroeger maaien en een deel inkuilen. Spr. gaf verder inlichtingen over kunstmest, veevoeder, zaaizaden en en spoorde aan tot aankoop bij de Coöpe ratie. Hierop volgden vele vragen die alle door den heer Ikkink werden beantwoord. In de rondvraag werden nog vele vragen gesteld, vooral over de aanstaande paarde- vordering, die door den voorzitter, den heer A. W. Cevaal, die inmiddels ter vergadering was gekomen, werden beantwoord. SCHAATSWEDSTRIJDEN. OOSTKAPELLE. Zaterdag hadden op de Ijsbaan „de halve maan" wedstrijden plaats in hardrijden voor heeren en schoomijden voor paren. De deelneming was groot. De uitslag was dat voor hardrijden de Ie prijs werd behaald door C. den Hol lander Hzn., de 2e prys door Jb. den Hollander Hzn. en de 3e prijs door C. van So r gen. Voor schoontijden waren prijswinnaars Ie Adriana Back en Jan Bakker met 48 punten; 2e Koos Provoost en Gerard Pie- ter Geldof met 461/, punten 3e Sara van Maldegem en Marinus Schoe met 46% punten. Gevonden te Soaburg. Een dameshandschoen en een kinder wandje (gebloemd), politiebureau Souburg; een gleufhoed, Goeman, Ritthemschestraat 47; een dop van een vulpen bij Vos, Van Teylingenstraat 12. Zuid-Beveland Schaatswedstrijden. BORSSELE. De Usclub „De Winterko ning' had voor Zaterdag verschillende wedstrijden georganiseerd, die op de Westeindische Weel zijn gehouden en uit stekend zijn verloopen. Er was een talryk publiek aanwezig. Voor alle wedstrijden had zich een groot aantal deelnemers aan gemeld en de banen bevonden zich in zeer goeden staat. Eerst hield men de wedströ- den voor schoolkinderen, als ringrijden, ryden met een knikker in een lepel, hin dernisrijden en appeltjes rapen. Het aan schouwen van de ruim 50 wedijverende kleinen was een waar genot. Ieder der deelnemers ontving een cadeau en nog een reep chocolade. Bjj de verschillende wedstrijden voor ouderen werden de volgende prijzen be haald Schoonrijden paren (clubleden) le. d° A V' Llere 611 me3* W. van Liere, 2e S™ en mej. N. van Liere, Se. Jac. van Liere en mej. Slabbekoorn Schoonrijden paren, open klasse le J. van Oosten en mej. a de Dreu, 2e. C. van Oosten en mej. A de Dreu, 3e. Chr. Ver- maire en mej. E. Venr.aire Schoonrijden dames, open klassele. mej. A. de Dreu, 2e. mej. N. van Liere, 3e. mej. C. van Liere Schoonrijden heeren, clubledenle. Joh. Dekker, 2e. Jac. van Liere, 3e. W. van Llere Jz. Schoonrijden heeren, open klasse le. C. van Oosten, 2e. M. Nilsse, E. Geense en Joh. van Oosten, allen evenveel punten Walsen op de schaats, open klasse le. B. Quist en mej. V. van Llere, en met evenveel punten ook le. Joh. Dekker en mej. A. de Dreu, 2e. M. Schaalje en mej. C. de Dreu, 3e. Joh. van Oosten en mej. L. Boone Walsen voor kinderen van 12 tot 16 jaar: le. C. Goense en Jac. Vermue, 2e. W. van de Velde ecM.de Muynck, 3e. W. Vermue en Jan van den Ende Hindernis rijden heerenle L. van Weele, 2e. Johs. van Liere Jz. en 3e. C. Smit Hardrijden damesle. mej. W. van Liere, 2e. mej. L. Boone en Se. mej. A. C. Nysse Hardrijden heerenle. C. Smit, 2e. P. •Zweemer Wz, 3e. L. van Weele. Voor al deze wedstrijden werden geld prijzen tc -gekend. IJSWED STRIJDEN. BAARLAND. De ijsvereeniging „Baar land" heeft Zaterdag j.L yswedstrijden ge organiseerd waar de volgende prijzen wer den behaald: Hardrijden jongens 14 tot 18 jaar: le pr. J. de Vriend Hz.; 2e pr. J. van Malde gem; 3e pr. Jac. Overbeeke Jr. Hardrijden 19 jaar en ouder: le pr. B. Zeevaart Az.; 2e pr. Corn, .van Damme; Se pr. Jacb. Hoogvliet; 4e pr. Jacb. Zee vaart Iz.; 5e pr. P. de Putter; 6e pr. M. Pauwe; 7e pr. M. Riemens. Schoonrijden dames: le pr. Lien Braam, 2e pr. Mej. Felius; 3e pr. Tannetje Murrie; 4e pr. Marie Beteijn. Schoonrijden heeren: le pr. M. van Doorn; 2e pr. A. J. A. Hoogvliet; 3e pr. S. Riemens; 4e pr. J. A Hoogvliet; 5e pr. J. Mol Hz.; 6e pr. L. Murre; 7e pr. S. van Hekke. Sehoonryien Paren: le pr. M. van Doorn- Maatje van Doorn; 2e pr. L. Fraas Jz.-M. Buteijn; 3e pr. A. J. A Hoogvliet-Mej. Fe lius; 4e pr. J. Mol-Lien Braam; 5e pr. J. van Doorn Tannetje van Damme; 6e pr. B. van Damme-J. Neise. Ringsteken dames: le pr. Jannetje Zee vaart; 2e pr. mej. Felius; Se pr. S. Ver burg; 4e pr. M. Bruggeman; 5e pr. mej. Meeuwse; 6e pr. Koos Huizzen; 7e pr. R. Jeriomius; 8e pr. L. Braam. Ringsteken Heeren: le pr. Jacb. Zee vaart Iz.; 2e pr. L. Murre; 3e pr. Jacb. Zeevaart Kz.; 4e pr. Corn van Damme; 5e pr. M. Riemens; 6e pr. M. Pauwe. Hindernisrijden: le pr. Jacb. Zeevaart Iz.; 2e pr. Corn. Riemens; Se pr. M. Riemens; 4e pr. G. Riemens; 5e pr. Tie- nes Wieckhart; 6e pr. Leen Fraas Jz. Benoeming onderwijzeres. KRUININGEN. Tot onderwijzeres aan de Chr. school (hoofd de heer H. Almekin- ders) is benoemd mej. P. van der Waa, 's-Heer Arendskerke, thans tijdelijk onder wijzeres aan de 2e N.H. school te Hoens- broek. Zeeuwsch-Vlaanderen Ijsvermaak. AARDENBURG. Het spreekt vanzelf, dat in deze vorstperiode de schaatsenrij ders zich hier zoo goed en zoo kwaad als het gaat, zich op het Js vermaken. Aar denburg treft het echter dezen keer niet gelukkig. Eerst heeft de jeugd zich tevre den moeten stellen met een kleinen vijver der vroegere buitenplaats Bloemendaal daarna was de kleine, in den volksmond „Mas. .skreek" genoemd, aan de beurt, maar daar was het ys spoedig dood gere den daarna trok men per fiets naar de grootere baan van „Het Groote Gat" te Sint Kruis, waar het Zondag druk was. Andere jaren trok men hier zeer veel naar de „St'erskreek", maar tengevolge van den sterken wind in het begin dezer Ijs- periode, is het Ijs daar al te hobbelig en dus gevaarlyk te berijden, er zouden val partijen plaats hebben. Die hebben echter ook op goed ys plaats. Een jeugdige rijder byv. viel Zaterdag zoodanig op het Ijs, dat hy een flinke wond aan het hoofd be kwam, die dr. De Hullu hechten moest. Een dame brak b(j het vallen de pols. On gelukken schuilen dikwyls in kleine hoek jes. Onder leem bedolven. HOOFDPLAAT. De arbeider L. S. alhier zou een hoeveelheid vlasleem halen om in de kachel te stoken. Daar het bovenste deel van den hoop vastgevroren lag, moest men het leem er onder uit halen. Toen S. hiermede bezig was, zakte de hoop plot- "seling in elkaar, waardoor de man onder het leem werd bedolven. Toen hy bevryd was, bleek hij een ernstige schoudéTbles- sure te hebben opgeloopen. De man werd naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Verhooging polderlasten. HOOFDPLAAT. In de dezer dagen ge houden vergadering van de Waterkeering calr Ti. Hoofdplaat- en Thomaespolder, werd medegedeeld dat de in het voornemen liggende verhooging der polderlasten door gaat en wel met terugwerkende kracht van twee jaar. De veiliooging zal onge veer 3 per gemet bedragen, zoodat de betrokkenen nog heel wat zullen moeten betalen. IJsdrama In de dierenwereld. AXEL. Een zonderlinge vondst deden Zondag eenige schaatsenrijders op het Ijs van de Groote Kreek onder deze gemeente. In een dichtgevroren byt ontdekten ze een groote doode meeuw. Toen ze deze uit bet ys los wilden maken, bleek de buit grooter te zijn, dan aanvankelijk verwacht werd. De meeuw was n.l. half opgeslokt door een flinke snoek, d*e den vogel niet heeft kunnen verwerken en zyn gulzigheid ook met den dood heeft moeten bekoopen. Waarschijnlijk hebben jongens een gat in het ys gekapt om vischjes te vangen en ook de meeuw heeft hiervan blykbaar willen profiteeren, want in zijn snavel werd een klein vischje aangetroffen. Ter wijl de meeuw dit vischje in het gat te pakken kreeg, heeft waarschynlyk ook de snoek op hetzelfde moment toegehapt naar het vischje en daarbij ook den kop van de meeuw half naar binnen gewerkt, waarbij de snoek tenslotte is gestikt en met de half naar binnen gewerkte vogel in het gat is vastgevroren. WINTERHULP NEDERLAND» BRENG LICHT IN HET LEVEN UWER LANDGENOOTEN Gladde wegen. Oude heertjes gaan op sokken, Jongens glijden langs de straat. Handelaren glad in zaken Weten nu opeens geen raad. Hier en daar gevallen vrouwen Meisjes die ten gronde gaan Paarden die op gladde ijzers Angstig met hun pooten slaan. Oude vrouwtjes in de goten, Stoepen die als gletschers zijn Onze jeugd viert in de stegen Een gezellig ijsfestijn Menschen die aan and'ren denken Strooien zaagsel, zand of roet Voor hun huis met milde handen Als een steunpunt voor den voet. 's Levens wegen zijn gevaarlijk Onbegaanbaar soms en glad. Gladde menschen, botterikken, Glijden vaak van *t rechte pad. Sukkelaars en brekebeenen, Alles sliert en alles glijdt. Hoe gelukkig dat de winter Snel en haastig henenglijdt. C. J. v. V. Aanslag beraamd op Koning Faroek? De Stampa meldt volgens het D.N2. uit Beiroet: De radio van Damascus heeft medege deeld, dat een aanslag op koning Faroek en de koningin-moeder van Egypte, ont dekt is. De verdachten moeten in hetzelfde milieu gezocht worden, dat onlangs den aanslag op Ibn Saoed heeft voorbereid. Verdere nasporingen hebben onomstootelljk bewezen, dat de eorganisatie uitging van de Secret Service en trachtte alle Arabische persoonlijkheden van eenige beteekenis uit den weg te ruimen, die als hinderpaal voor de Engelsche plannen voor de heerschappij over de Arabische wereld beschouwd wor den. Ibn Saoed heeft koning Faroek door een speciaal gevolmachtigde van de bijzon derheden op de hoogte laten stellen en voorgesteld het verdere onderzoek van Cairo naar Dzjidda te verleggen om den Britschen invloed uit te schakelen. Senator elscht verklaringen onder eede van de ambassadeurs te Londen en Parijs. Naar de New. York Daily News uit Washington meldt zal morgen de demo cratische senator Clark aan den Senaat het verzoek richten om de Amerikaansche Ambassadeurs te Londen en Parijs, Ken nedy en Bullitt te laten ondervragen door de Senaatscommissie voor buitenlandsche aangelegenheden over de rol die de Ver. Staten voor het uitbreken van den oorlog in Engeland en Frankrijk gespeeld hebben Clarh eischte dat de ambassadeurs gedwon gen zullen worden hun verldaringen onder eede af te leggen, want zoo verklaarde hij, het Amerikaansche volk heeft er recht op te weten wat Kennedy en Bullitt gezegd en gedaan hebben. Duitsche aanvallen op Engeland. In den loop van den vorigen dag en in den afgeloopen nacht heeft het Duitsche luchtwapen in verschillende gebieden aan vallen ondernomen. Talrijke brisant- en brandbommen wer den in het Zuiden van Engeland neerge worpen, terwyl ook uit Liverpool en het gebied van de Mersey aanvallen gemeld worden. Het nut van adverteeren. Er waren eens twee winkeliers, ZD heetten Jaap en Steven. ZD dreven zaken in het klein Waarvan zy moesten leven. Toch droomden zij van grooten bloei En uitgebreide zaken. En beiden dachten midd'len nlt Om tot dat doel te raken. Jaap dacht„Als Ik wat winnen wil, Dan moet ik ook wat wagen, Dan moet ik adverteeren gaan Zoo noodig alle dagen Dan kDkt geen sterviing in de krant, Of mDn naam moet hy lezen Dan ziet ltD telkens weer opnieuw By Jaap daar moet je wezen Zoo dacht en deed de wDze man, Maar niet alzoo deed Steven Hy was een man van ouden tijd -— Voorzichtig In zyn streven Hy gaf geen cent onnoodig uit. Nooit zou hy adverteeren „M\jn vader heeft bet nooit gedaan, Waarom zou ik het probeeren De menschen, die mijn klanten zijn, Die zullen dan wel biyven Die loopen toch niet naar de lui. Die in de kranten schryven I" En ging hy 's avonds by zyn haard De advertenties lezen. Dan sprak hy „Centen weggegooid Ik zal zoo gek niet wezen En zoo werd Steven nimmer ryk, Maar Jaap, die adverteerde, Kreeg nieuwe klanten met den dag En zijne zaak floreerde Is voor de geheele provincie Zeeland het aangewezen advertentie-orgaan. GROOTE PUBLIClTEIi'SWAARDr.. NIET DUUR. Komt dageiyks ln 15.800 gezinnen van betalende abonnés. WILLEN WORDEN. Niet geschikt als evenknie van Churchill. (Byzondere corréspondentie.) Tot opvolger van den overleden Lord Lothian la Lord Halifax benoemd tot am bassadeur in Washington. Of deze keuze gelukkig Ls geweest, zal de tyd moeten leeren. Als Engelsch minister van buiten landsche zaken Is hij vervangen door An thony Eden. In Februari 1938 vond juist het omge keerde plaats Eden moest zijn portefeuille als minister van buitenlandsche zaken af staan aan Lord Halifax. In de rivaliteit tusschen deze belde politici spiegelen zich, evenals dit het geval was by Neville Cham berlain en Churchill, de schommelingen, stemmingen en richtingen af, waardoor de Engelsche politiek zich ln de laatste jaren heeft gekenmerkt. Lord Halifax was de vertrouweling van Neville Chamberlain. Eden, die eenmaal door Baldwin „een man, die wat beloofde" werd genoemd, ging over naar de party van Churchillvooral sedert Chamberlain zich had teruggetrokken stond het wel vast, dat het uittreden van den „tweeden man van Miinchen" uit het oorlogskabinet nog slechts een kwestie van zeer korten tyd zou zyn. GEWEZEN ONDERKONING VAN INDIË. Als Lord Irving was Halifax van 1926 tot 1931 onderkoning van Indië. In deze hoedanigheid bereidde hy de nieuwe sta tuten voor de Indische grondwet voor. In die jaren bevestigde hy zyn roep als „real- politiker", die zich zelfs tegen de moeilijk ste vraagstukken opgewassen toonde. Ter gelegenheid van de internationale jacht ten toonstelling bezocht hy in November 1937 Duitschland en werd hij by die gele genheid ook door Hitler ontvangen. In dienzelfden tyd zag Engeland zich genoodzaakt, een einde te maken aan zyn tegen Italië gerichte sanctie-politiek en scheen neiging aan den dag te leggen tot een duurzaam vergelijk te komen met de spilmogendheden. Het aftreden van Eden en de ambtsaanvaarding door zyn opvol ger maakten toenmaals den indruk, of men volgens een vastgesteld programma te werk ging. Men zou Hallfax een man van traditie kunnen noemen, wien de eigenaardige taak ten deel viel, met deze traditie te breken op een beslissend punt in de geschiedenis hij teekende ais verantwoordelijk man voor de garantie aan Polen, daarmede een ein de makend aan den stelregel, dat Engeland in het Oosten nimmer een bindende ver plichting op zich zou nemen. Het naspel van deze politiek leidde tot den oorlog. LIEVER GEESTELIJKE DAN POLITICUS? Halifax stamt uit den oudsten Engel- schen adel. Hy trad niet alleen in de voet stappen zyns vaders, waar het de politiek betrof, doch ook ten aanzien van de Engel sche kerk. Men beweert zelfs, dat hij lie vergeestelijke was geworden, dan politicus en dat hij vaak in het gebedraad zoekt in politieke aangelegenheden. De buitenlandsche politiek, zooals Cham berlain die voorstond en die steeds meer afdreef naar het vaarwater van de opposi tie, leidde via Mtinchen naar de onvermy- delijke oorlogsverklaring aan Duitschland. Men is in Duitschland van meening, dat Chamberlain de overeenkomst van Mtin chen slechts heeft beschouwd als een mid del om tijd te winnen, ten einde den ach terstand in bewapening te kunnen inhalen. De medewerking van Halifax kan niet ge lukkig worden genoemdde steunactle aan Polen kon den bondgenoot in bet Oos ten niet redden en de Sovjet-Unie had geen ooren naar de Engelsche voorstellen. Zoo ontwikkelde zich uit den man des vredes Halifax een oorlogszuchtige natuur. Toch is hy altyd verreweg de mindere gebleven van robustere naturen zooals Churchill. Hy moest veelal de rol van zon den bok op zich nemen en op den achter grond stond altyd Anthony Eden. Men -tan dan ook zeggen, dat het verscheiden van den En gelachen ambassadeur in Washing ton, Lord Lothian, den tegenstanders van Lord Halifax niet ongelegen kwam. Nu kon men hem met de gebruikelijke dank betuigingen voor aan den lande bewezen diensten naar Amerika overplaatsen, om de plaats in te nemen van den overledene. Er kan geen twijfel aan bestaan, of de post van vertegenwoordiger van Groot- Brittannië in de Vereenigde Staten legt opnieuw een groote verantwoordelijkheid op zyn schouders. Hy zal moeten trachten, de Engelschgezindheid van de Amerikanen met alle mogelijke middelen aan te wak keren. Natuuriyk biyft het een open vraag, of hy daarvoor de rechte man op de rechte plaats zal blyken te zyn. JOHANN HAGENBECK OVERLEDEN. Via het bureau van het Roode Kruis te Gcnève heeft men in Duitschland bericht ontvangen van het overlyden van Johann Heinrich August Hagenbeek, die op - jarigen leef tyd in het interneeringskamp op Ceylon gestorven is. Voor den wereldoorlog heeft Hagen beek 28 jaar lang op oeylon gewoond als groote zaken.nan, eigenaar van plantages en scheepshandelaar. Als zoodanig voor zag hy tot aan den wereldoorlog alle naar Oost-Azië varende Dui: .cl- schepen ven proviand, wanneer zy Ceylon aandeden. Hagenbec-k's liefhebberyen golden in het byzonder *e dieren, en voornamelijk de olifa iten. Na den oorlog in Duitschland terugge keerd, ging zyn belangstelling in de eerste plaats uit naar den dierentuin te Stellingen by Hamburg. In het jaar 1929 keerde Ha genbeek naar de tropen terug. Hy was de eerste, die zgn. tafereelen uit het leven in Indië naar Europa bracht. In Ceylon richt te hy een grooten dierentuin in en bracht hy zijn oude scheepshandelaarsbedryi weer tot vollen bloei. By het uitbreken van den oorlog werd hy geïnterneerd. Heden overleed te Rotter dam onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante ADRIANA VAN DER HOEVEN, Wed. van J. ZEEDIJK, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Namens de Familie, W. VAN DER HOEVEN. Vlissingen, 13 Januari 1941. Winkelmanstraat 18. Eenige en algemeens kennisgeving. Heden overleed na kort stondig lijden, onze Zuster en Huisgenoote, Mejuffrouw ELIZABETH SLAAKWEG, in den ouderdom van 70 jaar. J. P. SLAAKWEG P. C. VAN WEZEL. Middelburg, 14 Januari 1941. Achtersingel 33. In Jezus ontslapen, onze geliefde Man, Vader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, GIDEON PIETER WATTEZ, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: C. C. WATTEZ— DE WAGEMAKER. Middelburg, 13 Jan. 1941. Korte Delft 7. De begrafenis zal D.V. plaats hebben Vrijdag 17 Jan. a.s., om 2 uur. Geen bloemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig lijden, onze lieve Vrouw, Zuster en Tante, TRIJNTJE v. d. PUTTE— VOGELENZANG. Uit aller naam: W. L. v. d. PUTTE. Middelburg, 14 'anuari 1941. Veersche weg 50. Geen rouwbezoek. BRAND IN „DE POSTHOORN" TE EDE. Gisteravond ontstond een schroorsteen- brand in het bekende café „De Posthoorn" te Ede dat uit de 18e eeuw dateert. Het vuur greep op de eerste verdieping zoo snel ora zich heen, dat men slechts met groote inspanning twee op deze verdieping sla- penle kinderen kon redden. Hoewel de brandweer met een groot aantal stralen water gaf, viel er aan het behoud van het gebouw niet meer te den ken. Na ruim een uur had men den brand onder de knie. Het bleek toen, dat „De Posthoorn" voor het grootste gedeelte was verwoest. Gebouw en inboedel waren verzekerd. WAANZINNIGE DOODT ZIJN VROUW EN KINDEREN. In den tyd van enkele minuten zyn een vrouw en zes kinderen het slachtoffer ge worden van een daad van waanzin. Een politieagent te Buenos Aires, vader van acht kinderen heeft in een vlaag van razerny zyn vrouw en kinderen, die nog sliepen, met messteken en knotslagen van het leven beroofd. Daarna stak hy het huis in brand. De twee oudste zoons, die op zolder sliepen, konden nog gered worden. Het huis brandde tot op den grond toe af. De waanzinnige politieagent 13 voortvluchtig. BOERDERIJ AFGEBRAND. Maandagmiddag heeft In de nog nieuwe boerdery van den landbouwer H. Traa te Achterveld (gemeente Leusden) een brand gewoed. De brand, die door uitspringende vonken ontstaan is, legde het geheele hof ln asch. Het vee en een groot deel van den inboedel konden gered worden. De ver zekering dekt de schade. ARGENTIJNSCH DORP SLACHTOFFER DER NATUURELEMENTEN. Het in de bergen aa de Boliviaansche grens liggende Argentynsche plaatsje Vol- can, dat pas kort geleden door een over strooming voor de helft is verwoest, is th**ns door een nieuwe natuurramp geheel in puin gelegd. Zondagavond woedden boven het plaatsje hevige onweders en hagelbuien, zoodat de bewoners in pani sche angst him huizen verlieten en in de bergholen een toevlucht zochtten. Plotse- l'ng stortte een geweldige steenlawine neer. die het door de overstrooming ge spaarde deel van het plaatsje geheel ver woestte. Ock de spoorbaan ligt meters dik onder het puin. zoodat het verkeer tus schen Argentinië en Bolivia onderbroken is ZUID-AFRIKAANSCH LEGERVLIEGTUIG NEERGESTORT. Het D.N.B. meldt uit Johannesburg, dat een Zuid-Afrikaansch legervliegtuig neer gestort is. Zestien leden der bemanning kwamen hierby om bet leven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3