STADSNIEUWS Vlissimen. STADSNIEUWS Middelburg. De Midza-zaken Middelburg blijven coulant, handhaven billijke prijzen, en blijven de waarde volle Midza-bonnen verstrekken. Dat wil dus zeggen, voordeel in alle op zichten, indien U in Midza-zaken koopt. Kerknieuws STADSNIEUWS Goes. Burperliike Stand Marktberichten Slachtoffers bombardement begraven. Op de begraafplaats van het Zusterhuis te A endenhout der Eerwaarde Zusters Franciscanessen heeft hedenmorgen de teraardebestelling plaats gehad van de stoffelijke hulsels der zusters Apollonla, Leata en Warina die tengevolge van het bombardement op Donderdag j.l., waarbij de kapel van het Ziekenhuis St. Josef werd verwoest, om het leven kwamen. In de kapel van het Zusterhuis, waar heen deze ordezusters gisteren zijn over gebracht, werd door den pastoor der Vlis- singsche parochie, den Zeereerwaarden Heer Timp, een mis van Requiem opge dragen, waarna op de begraafplaats van het Tehuis de plechtige ter ruste legging plaats vond. A.s. Vrijdag zal in de parochiekerk aan de Brouwenaarstraat een plechtige uit vaartdienst worden gehouden. DE UITREIKING DER DISTRIBUTIE KAARTEN. Door de vele distributiekaarten, die thans tegelijk by alle distributiediensten worden uitgereikt, is het er voor het pu bliek niet gemakkelijker op geworden om na te gaan of men de kaarten waarop men recht heeft pok inderdaad ontvangt. Daarom hebben wij een lijstje samenge steld, waaruit men kan lezen welke kaar ten men behoort te bezitten. Wij vermel den daarbij ook het vakje van de stam kaart, dat wordt afgestempeld voor één bepaalde groep kaarten, zoodat degenen, die de kaarten reeds hebben afgehaald ook nog kunnen zien welke groep aan hen is uitgereikt Allereerst éen opgave van alle kaar ten ,die ter uitreiking voorhanden zijn. Wy nummeren deze van 1 tot en met 10. 1. De algemeene bonkaart (distributie bonboekje), 2. De bloem kaart 3. De broodkaart 4. De halve broodkaart. 5. De 1/5 broodkaart 6. De toeslagkaart voor kinderen (zgn. papkaart). 7. De vleeschkaart. 8. De halve vleeschkaart 9. De bannen voor één rantsoen toilet zeep. 10. De bonnen voor één rantsoen zeep. Aan hen, die op 2 Februari 1941 21 jaar of ouder zijn, worden uitgereikt de num mers 1, 2, 3, en 7, onder afstempeling van het vakje op de distributiestamkaart T 2. Zij, die op 1 Februari tusschen de 14 en 21 jaar zijn ontvangen 1, 2, 3, 5 en 7, waarbij vakje T 3 wordt afgestempeld. De jongens en meisjes, die op 1 Februari tus schen de 8 en 14 jaar zijn krijgen 1, 2, 3 en 7 en een kruisje op vakje'T 4. Kinderen van 4 tot 8 jaar hebben recht op 1, 2, 3, en 7, benevens 6 rantsoenbonnen voor zeep; hiervoor wordt het vakje T 5 afgestem peld. Aan kinderen tusschen de 2 en 4 jaar worden uitgereikt de nummers 1, 2, 4. 6, 8 en 6 bonnen voor zeep, waarvoor vakje T 0 wordt afgekruist. Tenslotte ont vangen de kleinste kinderen van 0 tot en met 2 jaar de nummers 1, 2, 4, 6, 8, be nevens 6 bonnen voor toiletzeep en 6 bon nen voor gewone zeep, waarbij T 7 wordt afgestempeld. Bovendien ontvangen alle personen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten een halve broodkaart plus een halve vleeschkaart extra of 1kaart van ieder. Opgemerkt mag worden, dat het ge- wenscht is de kaarten bij in ontvangst na me te controleeren. Waar dit in het al- geipeen niet mogelijk Is lqjke men thuis direct na of men de goede kaarten heeft ontvangen, ofschoon men bij niet accoord- bevinding strikt genomen geen aanspraak meer kan maken op andere exemplaren voor eventueel vermiste kaarten. HET IS GEDAAN MET DE IJSPRET. De stijging van het kwik in de thermo meters zal met gemengde gevoelens ge constateerd zijn. De echte schaatsliefheb bers, nooit verzadigd zijnde van de ge neugten die de ijssport biedt, zouden er gaarne nog eenige dagen van geprofiteerd hebben. Gistermorgen zagen zij echter hun hoop vervliegen, doch een ander, misschien nog wel grooter deel der bevolking slaakte een blijde zucht van verlichting toen het lichte witte kleed dat Zondagnacht stra ten en wegen had bedekt, onder de voeten •wegsmolt, het teeken dat de dooi was in getreden. Gelukkig, zoo merkte iedereen op die zijn beroep op straat moet uitoefe nen en niet minder de velen die in dezen tijd een slecht gevulden kolenkist als zorgenkind hebben. Maar hun die zich hierover niet te bekommeren hebben of dit althans niet doen zoolang er ijs is om te rijden en den mannen die hier nog een centje verdienden, bracht de dooi eenige teleurstellij g. Niettemm trokken er gis termiddag betrekkelijk nog velen met de schaatsen er op uit om, misschien wel voor de laatste maal in dit seizoen, een baantje te rijden. Doordat het ijs, mede door den sneeuwval, snel in kwaliteit achteruit ging en rroole plassen op het ijs kwamc -, was het rijden echter geen onverdeeld genoegen meer. Maar men kon nog rijden en dat was in de gegeven om standigheden Ce hoofdzaak. Vandaag is het na de regenbuitjes van den afgeloopen nacht en door den verdergaanden dooi, afgeloopen met de pret. De ijzers kunnen nu voorloopig wel in het vet gezet worden. En geen enkel schaatsenrijder zal het ons ongetwijfeld euvel dulden wanneer wij thans zeggen, gezien Ce ellende die de koude in vele gezinnen brengtLaten wij hopen dat Koning Winter zijn volgend be zoek uitstelt tot het najaar. DE TRAM EN DE DUISTERNIS. Onlangs meldden wij dat ook de tech nische dlen-rt van de P.Z.E.M, zich bezig houdt met de bestudeering van de kwestie der vonkvorming door de electrische tram. een vraagstuk dat in dezen tijd in verband met de verduistering zeer urgent kan wor den geacht. In andere Plaatsen heeft men van een en ander ook een diepgaande studie gemaakt, hetgeen in Den Haag tot gevolg heeft gehad, dat de stroomleidingen enz., zoodanig verbeterd konden worden, dat het de trammaatschappijen aldaar is toegestaan om haar trams later te doen rijden. f Van dit laatste zal voor de tram Vlis- singenMiddelburg wel niets kunnen ko- I men. De toestanden hier en in de ge noemde gemeente zijn ten deze geheel verschillend. In Den Haag heeft men te doen met een stadsnet terwijl hier de lijn voor het grootste deel over een lang tra ject buiten de stad is gelegen. De oplos sing in Den Haag is o.m. gevonden door het gestrekter houden van de voedings draden, doch dit zou hier niet wel moge lijk zijn. Bovendien zou het vonken bij sneeuw en ijzelvorming niet kunnen wor den tegengegaan, zoodat men weer in con flict zou komen met de verduisterings bepalingen. Een andere moeilijkheid voor het tram bedrijf Is gelegen in het feit dat des avonds na half negen niet meer mag wor den gereden. Wanneer daarom tegen het vertrek van de laatste tram luchtalarm wordt gegeven en eerst eenigen tijd later het signaal veilig klinkt, kan het voorko men dat er geen gelegenheid meer be staat een rit te maken, zoodat hoe ver velend de maatschappij het 0011 vindt, de passagiers niet meer vervoerd kunnen worden. LESSEN IN DE R.H.B.S. HERVAT. Doordat het gebouw voor andere doel einden werd gebezigd, moest het onderricht van de leerlingen der R.H.B.S. alhier eeni gen tijd om de week in het gebouw der R.H.B.S. te Middelburg geschieden. Hedenmorgen zijn thans de lessen in het eigen gebouw aan de Brouwenaarstraat hervat kunnen worden. DE DOOI GEEFT WEER WERK. De ingetreden dooi beteekent niet alleen dat wij allen van de vinnige koude bevrijd zijn, doch velen die door de vorst tijdelijk zonder werk gekomen waren, kunnen nu weer aan den slag. Voornamelijk geldt dit voor de rnenschen die bij verschillende grondwerken in deze gemeente betrokken zijn. De grond was door de vorst zoo hard geworden als steen, zoodat aan spitten en graven niet gedacht kon worden. Was het hier en daar noodzakelijk dat werkzaam heden in den grond geschiedden, dan moes ten houweelen ter hand genomen worden om de zware klelklompen als het ware te klieven. Doch nu is het leed geleden en kan alles weer normaal doorgang hebben. Op verschillende plaatsen, o.m. op den Singel is men dan ook weer druk aan het werk, zeker tot genoegen van hen, die hier him brood verdienen. DE NEDERLANDSCHE UNIE. Unie-huis te Vlisslngen geopend. Zaterdag j.L werd te Vlissingen, in te genwoordigheid van gewestelijke-, districts- en stedelijke functionarissen der beweging en van enkele Unie-vrienden in de stad, het Vlissingsche Unie-Huis geopend in het perceel Walstraat 22 aldaar. Achter den winkel is het stedelijk secretariaat Inge richt onder het wakend oog van den Vader des Vaderlands. Een zevental sprekers voerde het woord, allen getuigend van hun liefde voor het vaderland en het Nederlandsche volk en doordrongen van den oprechten wil om door eendrachtige samenwerking van het geheele Nederlandsche volk tot den op bouw van een waarachtige volksgemeen schap te geraken. Aangekondigd werd, dat de sociale voorlichtingsdienst van de Nederlandsche Unie op korten termijn ook te Vlissingen z(jn werk zal aanvangen en dat de propa ganda op de Walchersche dorpen zal worden doorgevoerd, geleid vanuit de cen tra Middelburg en Vlissingen. De inrichting van de- winkel, waarin bereids een kaart van ons land Is aan gebracht, zal nog worden voltooid met de kaarten van Nederlandsch Oost- en West- Indië en Curagao. Handel In paarden. Prijzen loopen sterk op. Niettegenstaande de aankoopvergunnin gen van paarden slechts spaarzaam wor den afgegeven en slechts voor die bedrij ven, welke werkelijk directe behoefte heb ben aan een paard, loopen de prijzen sterk op. Er worden reeds fantastische prjjzen betaald van 1500 tot 1800 gulden. Maat regelen van provinciale voedselcommissa- rissen om al te sterke prysstyging tegen te gaan, zfln vrijwel zonder resultaat ge bleven. Het Drentach Landbouwblad ver langt nu, dat van overheidswege radicaal wordt ingegrepen. Het algemeen landbouw belang eischt, dat de prijzen van paarden op een peil worden gebracht, dat in geen geval hooger mag liggen dan de prijzen, die bij de vordering betaald zijn. Gesteunde kleine boeren en landbouwonderwijs. Het hoofdbestuur van de Geldersch-Over- yselsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten te ijveren voor een ver plichte deelneming aan landbouw-winter- cursussen van gesteunde kleine boeren en zulks tot een bepaalden leeftijd. Verder om die verplichting ook op te leggen voor alle zoons van voormelde kleine boeren, die in het landbouwbedrijf werkzaam zijn. Loop der bevolking In 1940. 's-GRAVENPOLDER. De bevolking de zer gemeente bedroeg op 31 December 1939 1181 personen (580 mannen en 601 vrouwen). In 1940 werden geboren 15 jon gens én 12 meisjes, er vestigden zich 39 mannen en 51 vrouwen overleden 8 man nen en 8 vrouwen, vertrokken 17 mannen en 24 vrouwen. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1940 609 mannen en 632 vrouwen, in totaal 1241 personen. HEINKENSZAND. Abonnementen en advertenties voor de Provinciale Zeeuwsche Courant worden aangenomen door den Agent DE REIGblt. DE WINKELSTAND EN DE MARKTEN. De vraag wordt meermalen gesteld of het noodig Is naast de vele winkels, die er ook in onze stad zijn, toch nog koopgele genheid van veelal dezelfde artikelen op de markten te hebben. In verband daar mede werd onze aandacht gevestigd op een artikel van den Amsterdamschen corres pondent van de Gooi- en Eemlander, die over dit onderwerp schrijft. Wij ontleenen daaraan De huisvrouw en wel speciaal de volksvrouw, houdt van fantasie in het da- gelijksch leven. Als zij haar inkoopen gaat doen, gaat zij min of meer op avontuur uit Zy neemt haar boodschappentasch en trekt naar de markt en eerst daar. waar zij keuze kan doen uit vele dingen en waar zij „koopjes kan halen" stelt zjj het menu van den dag vast. Dat is een der hoofdoor zaken van den bloei der dagmarkten. Want in werkelijkheid is het koopen op de markt zeker niet voordeeliger dan in de gewone volkszaken. Men kan inderdaad in de volks zaken even goedkoop en misschien soms nog goedkooper terecht, maar de verschei denheid van waren, de gelegenheid tot af dingen en het element van gezelligheid, dat in het koopen op een roezemoerige markt igt doet vooral de vrouwen steeds weer hier haar inkoopen doen. De dagmarkten zyn in vele opzichten concurrenten van de winkels. En toch zijn de winkeliers in de markstraten allerminst gesteld op inkrimping van de markten. Toen in het verlengde van de ten Kate- straat een markt verboden werd. kwamen van ajle kanten protesten en vooral van de zrjde der winkeliers. Want, zoo rede neerden zy, door het verbieden van de markt, nam de drukte in de buurt af en daardoor verloor de winkelstraat aanzien lijk aan waarde.. Een levendige buurt brengt koopers voort en een stiile buurt beteekent achteruitgang voor de zaken- menschen. Daarom zijn de winkeliers waar lijk niet afkeert g van de marktdrukte. Want menig marktbezoeker loopt bij tijd en wijle een winkel in de marktstraat bin nen, omdat hij nu eenmaal deze winkels ook tot het marktgedoe rekent Tot zoover genoemde correspondent van het Gooische blad. Ook te Middelburg zou den zeer vele zakenlieden niet gaarne de markt zien verdwijnen, die de rnenschen op straat brengt en dus ook vóór en daar door in de winkels kijkers en veelal koo pers. Nu graan- en botermarkt tijdelijk zooveel van hun beteekenis hebben verlo ren, moet alles gedaan worden, om de marktkramers hun werk te doen doorzet ten, in het belang ook van het geheele Mid- delburgsche zakenleven. MEER LICHTPUNTEN. Men gaat nog geregeld door met het aanbrengen van meer electrische licht punten in de stad en daarbij ook in het verwoeste gedeelte der stad. O.a. zijn op twee plaatsen in het afgebrande deel van de Langedelft armen aangebracht. HET OPRUIMINGSWERK WEER BEGONNEN. Nadat gisteren de vorst overging in dooi, is men wéér met een deel der werk krachten begonnen aan de voortzetting van het opruim ingswerk. Hier en daar lilonken weder de forsche slagen op de steenen fundecringen van wat eens flinke panden waren. Op de voormalige Boter- beurs was men bezig met de daarop go- tastc steenen op te laden en naar het ter rein by de Griffioen over te brengen, op dat ze daar kunnen worden afgebikt. Men krijgt dan op het beursterrein ruimte om den hoogen muur af te breken en ook verder te gaan met afbraak. Paaltjes ge ven hier reeds aan welK deel van het typische plein in de nieuwe Burg zal val len, als het stratenplan is vastgesteld. Bij doorgaanden dooi zal men weer met volle kracht met de werkzaamheden voortgaan. NOG OP DE SCHAATSEN. Er is gistcmiddag door de meest ver stokte rijders nog geschaatst, doch het ys leed reeds sterk onder den dooi. De yspret kan weer wel als afgeloopen worden be schouwd. DE TIJDELIJKE R. K. KERK. Na de ramp van 17 Mei 1940 is in de zalen van het St. Vincentiushuis ln de Bogardstraat de tydelijke R.K. kerk inge richt. Die inrichting kon uit den aard der zjiak aanvankelijk maar zeer eenvoudig zijn en hét is daarom ook door de geeste lijkheid en alle parochianen op hoogen prijs gesteld, dat een commissie uit laatstge noemden zich er voor heeft gespannen de zaal een aanzien te geven, dat meer in overeenstemming is met het doel, waar voor zy geruimen tijd zal moeten dienen. De commissie heeft daarby in groote mate, ook van buiten de eigen geloofsge noten, steun mogen ondervinden. Zij kon Zondagavond toen het tot nu toe bereikte aan pastoor J. A. Voorham in intiemen kring aangeboden werd, op een mooi succes bogen. De zaal bestaat in wezen uit twee deelen, het oude gedeelte en het ln verband met de destijds aanwezige militairen er te gen aangebouwde meer moderne deel. Het is het oude deel dat onderhanden is ge nomen. Op het tooneel is het altaar geplaatst, ook de zaal zelf heeft een groote gedaan teverwisseling ondergaan. Aan den zolder is een plafond van donacona aangebracht. Aldaar en ook aan de wanden, zyn pas sende electrische kronen en armen gemon teerd, de vloer is van een flinke nette be dekking voorzien, de muren zy.i keurig ge schilderd, evenals de communiebank, die voor het altaar is geplaatst. O.a. komen er enkele passende afbeeldingen op voor. Terwijl de commissie door financieelen steun de kosten van het materiaal kon dek ken, hebben verschillende vaklieden geheel belangloos hun kennis en werkkracht ge geven en na hun gewone dagtaak getoond wat door goede samenwerking kan worden verkregen. Al heeft de commissie dit deel van wat noodig was, nu aangeboden, dat wil nog niet zeggen, dat zy geheel voldaan is en haar werk neerlegt. Thans streeft zy naar het aanbrengen van gekleurde, pas sende ramen, wat een rustige en nog meer Wat U ook noodig hebtde MI D Z A heeft het. NEDERUNDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Naar het December-nummer van „De arbeidsmarkt" mededeelt, werden tusschen 20 Juni en 30 November 1940 in Duitsch- land geplaatst 93352 Nederlandsche ar beiders, van wie 30352 grens- en 63.000 niet grensarbeiders. Van deze ruim 93.000 arbeiders zijn, voor zoover b\j de arbeids beurzen bekend, tot 30 November 1940 5264 teruggekeerd. Het Rijksarbeidsbureau heeft bepaald, dat arbeiders, die zich na hun terugkeer niet bij de arbeidsbeurzen aan melden, niet in het bezit gesteld mogen worden van distributiestamkaart en distri butiebons. Uit een onderzoek door ambtenaren van het Rijksarbeidsbureau onder Nederland sche arbeiders in Duitschland ingesteld, blijkt aldus „De Arbeidsmarkt" dat het gedrag in- en buitenshuis van som mige arbeiders te wenschen overlaat De zindelijkheid en de orde in de cantines en slaapplaatsen laat dikwijls veel te wen schen over, terwijl soms wegens kleinig heden het werk wordt neergelegd. Onzer zijds hebben de ambtenaren voor de na zorg kunnen bereiken, dat moeilijkheden, welke hier en daar waren ontstaan, uit den weg konden worden geruim. Christelijk Nationaal Vakverbond. Ledental teruggeloopen. De Gids deelt mede, dat de vakbonden, aangesloten bij het Christelijk Nationaal Vakverbond, in hel tweede kwartaal van dit jaar 1348 leden verloren en in het derde kwartaal 3795 leden. Het totalg ledental bedroeg 1 October 1.1. 116599. Het blad bericht verder, dat het R.K. Werkliedenverbond in het derde kwartaal van dit jaar met 8165 leden terugliep. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Haarlem ds. L P. van der Waal te Hengelo (O.), voorheen te Grijpskerke. bij een kerk behoorende stemming zal be vorderen. Een moeilijkheid is er nogde zitplaat sen. Het aanschaffen van bepaalde kerk- stoelen stuit nog op de kosten af. Een groote aanwinst, welke reeds van enkele maanden dateert, was ook het van een motor voorziene orgel, dat door een inwo ner van Zuid-Limburg aan de kerk te Middelburg geschonken is. Te begrijpen is, dat pastoor Voorham en zijn kapelaans, evenals de parochianen, dankbaar zijn voor wat reeds bereikt is. FIETSEN VERMIST. Er zijn nog steeds rnenschen, die hun rijwielen buiten laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen te treffen Ook gisteren kwamen ten gevolge daar van weer aangiften van vermissing van fietsen binnen bij de politie. VERKEERSOVERTREDINGEN. De politie gaat steeds door met het opmaken van processen-,Terbaal wegens verkeersovertredingen. Geslaagd. De heeren A. Hofman en J. de Rijk, beiden alhier, slaagden voor het practyk- examen boekhouden van de Vereeniging van leeraren in handelswetenschappen. NIEUWE WONINGEN. Er zullen liefhebbers voor zijn In de voorstellen van B. en W. van Goes voor de Raadszitting van Woensdag a.s. zullen de lezers gezien hebben, dat er thans een definitief plan is voor den bouw van 34 arbeiderswoningen. Deze woningen komen gedeeltelijk op het nog ongebouwde gedeelte van den hoek KamperfoeliestraatViolenstraat en voorts langs de Violenstraat, die dan door getrokken zal worden in de richting van het Beatrixplein. Daarbij is op den hoek Kamperfoeliestraatnieuwe deel Violen straat een vierkante ruimte vrij gehouden voor een kleine plantsoen-aanleg. De Kam perfoeliestraat, die dan dus de Violen straat snijden zal, loopt volgens het plan niet recht door, maar verspringt dan enkelq meters naar rechts, waardoor het saaie en vermoeiende aanzicht der einde- looze, rechte straten vermeden wordt. Op het plan van den architect die deze woningen voor „Ons Streven" zal bouwen, den heer Jac. van der Hout, te Goes, za gen wij, dat het zeer geriefelijke, dubbele woningen, met bovendien nog een kleine zolder, zullen worden. Aan de voorzijde zullen deze woningen een dubbel raam, daarnaast de deur, en'aan de andere zijde van de deur nog een klein smal venster voor het toilet hebben. De voorkamer meet 2.78 bij 3.30 M. en de rchtefkamer 3.35 bij 4.70 M. Voor zit- en woonkamer dus behoorlijke maten. Uit de voorkamer komt men in de aangebouwde keuken, die 1.88 M. bjj 2.30 M. zal meten en onder het zelfde platte dak is een steenen schuurtje aangebouwd, dat 1.91 M. by 2.50 M. meet, dus ook een zeer behooriyke ruimte heeft. De bovenverdieping heeft twee dubbele vensters. t>ie boven de deur verlichten een ruim portaal, waarop de trap uitkomt Verder vinden wij twee slaapkamers boven van plm. 2.80 by 3.30 M. en een kleiner kamertje van phn. 1.80 by 2.30 M. Deze zijn om het trapportaal heen gebouwd, en vandaar voert ook weer een trap naar den zolder. Voorts krijgen de huizen nog een behoorlijke achtertuin en worden uit den aard der zaak van de gebruikeiyke ge makken voorzien. De indruk ls, dat het eenvoudig, maar goed geproportionneerde en geriefelijke huizen zullen worden en daar desondanks de huurprijs maar even vier gulden zal be dragen, zal er aan adspirant-huurders geen gebrek zijn EINDE IJSVERMAAK. Na een Zaterdag en een Zondag, op welke hier nog volop genoten is van het ijsvermaak, is daaraan gisteren wel een einde gekomen. Al waren ook gisteravond in den motregen en op een ijsbaan, die vol met plassen stond, nog vrij vele onver saagde enthousiasten aan het rijden. Deze vorstoeriode mag dan niet bijzon der lang geduurd hebben, er is van de banen gebruik gemaakt als vrijwel nooit tevoren. In het bijzonder van de mooie Oostvest en de Goesenaars hadden over deze schitterende baan van niet-stadge- nooten heel wat comnlimenten in ont vangst te nemen. Ongetwy'Md zal men ook ver moeten zoeken om ergens zulk een schitterende baan, in zoo'n gezellige om geving te vinden. En daarbij verdient „Ijsvermaak" en haar legertje baanve gers hulde voor de wjjze waarop de baan Ingericht en steeds verzorgd was. „Ijsvermaak" is er daarbij ook niet slechts by gevaren daar byzonder veel dag- kaartjes verkocht werden en het ledental ongeveer verdubbelde. Het is dus wel ge heel anders verloopen dan vorig jaar, toen de baan zooveel aan onderhoud kostte en telkens de brandweer met de motorspuit voor een nieuw ysdek moest zorgen GOES. Overleden: Ebrina Wilhelmina Oosthoek, 19 dg. te Ellewoutsdyk. MELISKERKE. Over de maand December. Geboren: Neeltje, dochter van Daniël, Zwemer en Jozina, Louws. Overleden: Cornells, Stroo, 74 Jaren, on gehuwd. Levensloos aangegeven een kind van Jan de Vos en Wilhelmina Kleinepier. OOSTKAPELLE. Van 4 tot 11 Januari 194L Geboren: Eduardus Franciscus, zoon van Aarnout Lerjnse en Antje Lodevica Geers. Pitier, zoon van Johannes Goed volk en Louisa van ZyL Nelly, dochter van Johannes Gerrit Theophilis Louwerse en Pieternella Belfroid. Wilhelmina Ca- tharina Maria, dochter van Johannes Se- bastianus Pay ens en Maria Johanna Kuknun. Kryn, zoon van Jan de Visser en Maria de Visser. Lambertus Henricus, zoon van Willem Simons en Wilhelmina Johanna Stempher. Getrouwd: Marcus Wondergem 68 jaar weduwnaar en Lourina Joziasse 58 jaar weduwe. WISSENKERKE. Van 81 Dec. 1940 t/m. 8 Jan. 1941, Geboren: Handrika Leuntje, d. v. Leen- dert Kryn van Lieren en Anna Pieternella Wilderom. Hendrika Pieternella, d. v Willem Zwemer en Aartje Pieternella Kramer. Overleden Maria Sara Beghtel, 63 1., vr. v Jacobus de Smit Veillngsvereeniglng Zuid-Beveland. GOES, 13 Jan. Andijvie 14, gr. eavoye kool 4.30, uien 5, kroten 2.50, waschpeen 2.50, boerekool 6, witlcf 15.30, per 100 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2