STADSNIEUWS Middelburg. U VOELT U NIET PRETTIG STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. VtJROADERING AFDEELING MIDDELBURG Z.J.L. Dezer dagen, kwam de afdeeling Middel burg der Z.J.L. In het voormalige Mili tair Tehuis in een druk bezochte vergade ring bijeen. De heer Kleinepier, secretaris van den kring Walcheren der Z.L.M., hield een lezing over Rundveehouderij en -fokkerij en middelen tot verbetering hiervan. Op duidelijke wijze ging spr. achtereen volgens na, het ontstaan en oprichting van het Nederlandsch Rundvee Stamboek, de vereeniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland, verschillende stieren en contróle-vereenigingen e.d. Spr. spoorde aan op meer doelbewuste fokkerij. Er ztfn thans op Walcheren 6 stierenvereenigingen en 2 fokvereenigingen. Dat ook de melk- contróle van groot belang is, toonde spr. aan de hand van verschillende cijfers aan om voorts den nadruk te leggen op het groote belang van de T.B.C.-bestrijding onder het rundvee. Spr. betreurt het dat er nog zooveel veehouders zijn, die niet inzien welk groot gevaar er voor de rund veehouderij en bovenal van de geheele menschheid schuilt in het voortwoekeren van deze zoo gevreesde ziekte. Tot lid van de te vormen contact-com missie Walcheren der Z.JX. werd gekozen de heer Abr. Maljaars en tot plaats vervangend lid de heer A. Louwerse. LANGDURIGE DIENST BIJ DE BRANDWEER. Diploma's uitgereikt. Zaterdagmiddag had op de bovenzaal van de Vergenoeging een bijeenkomst plaats van den commandant, den onder commandant, de brandmeesters en ruim 30 brandweerlieden, welke bijeenkomst werd bijgewoond door den burgemeester, wethouder Paul, den gemeente-secretaris en den heer Barentsen. De commandant, de heer H. Bierman, heette vooral de genoemde autoriteiten welkom en zeide, dat men samen is ge komen om enkele diploma's beschikbaar gesteld dcor de Nederlandsche Brandweer- vereeniging voor hen, die langen tijd bg de brandweer werkzaam zijn, uit te reiken. Dit gold in de eerste plaats den heer G. van Nederveen, die nu gedurende 45 jaar onafgebroken bij de brandweer verbonden is en die daarmede een mooie traditie voortzette, want ook zijn grootvader en zijn vader zijn jarenlang b\j dezen belang rijken tak van gemeentedienst werkzaam geweest. Ook de drie brandmeesters, aan wie een diploma voor 15-jarigen dienst kon worden toegekend, de hrn. J. L. B. v. Hou- te, J. C. E. J. Peek en R. v. Roo, hebben steeds veel voor de brandweer gedaan. Ten slotte komt ook de bode, de heer C. de Broekert, die eveneens 15 jaar bij de brand- wee. is, voor een diploma in aanmerking. Spr. wees er op, dat op den heer De Broe kert nimmer te vergeefs een beroep wordt gedaan wanneer er werk voor de brand weer is te verrichten. Hierna heeft de burgemeester, rar. dr. J. van Walré de Bordes, op verzoek van den commandant, de diploma's uitgereikt n daarbij zijnerzijds dank gebracht aan de Nederlandsche Brandweervereeniging, die het mogelijk maakte de diploma's uit te reiken. Spr. wees vooral ook op de bijzon dere prestatie van den heer van Neder veen, waarna spr. met een toepasselijk woord ook tot de andere heeren de onder scheidingen overhandigde. De heer van Nederveen heeft namens de brandmeesters dank gebracht voor de woord-r. tot hen gericht en voor de ont vangen diploma's. De heer De Boekert deed zulks eveneens. De heer Huiszoon, reserve brand weerman heeft in het jaar, dat hij nu bij het korps als reserve is ingeschreven, gaan begrijpen, dat de brandweermannen steeds met animo over dien dienst spreken. De heer Bierman heeft een slotwoord gesproken, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. DE IJSPRET. Nadat Zaterdagmiddag op de vesten druk was gereden, toen op de banen der IJsclub de elders reeds verslagen wedstrijd in schoonrijden plaats had, is ook des avonds, vooral toen de mist optrok, nog door velen, zoowel leden van de IJsclub als personen, die de andere vesten prefe reerden, volop genoten van deze winter sport. Zondagmorgen en -middag is er ook veel gereden, al was het niet zoo druk als Za terdagmiddag. Des avonds was de mist weer dik. Dit was natuurlijk van grooten invloed op het aantal dat naar de vesten kwam en de IJsclub sloot haar banen dan ook reeds om half tien. SCHOONRIJDEN VOOR DE JEUGD. Wedstrijd bij de Middelburgsche ijsclub. In den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijdersbond is een commissie ge vormd, die ten doel heeft het schoonrijden te bevorderen en in dezen tak van ijssport de leiding te geven. Voor het district Zee land Is als lid dier commissie aangewezen de heer A. de Jonge, voorzitter van de Middelburgsche IJsclub. Een eerste poging om het schoonrijden ónder de jeugd te stimuleeren en in de goede richting te leiden, waren de proef- wedstrfldm voor kinderen van leden der genoemde Club op Zaterdag jL Er werd gereden in groepen en wel groep A jongens en meisjes onder de 15 jaar; groep B Jongens en meisjes van 15 tot ep met 18 jaar, de paren waren in één afdeeling ondergebracht. Ieder van de deel nemers ontving een uittreksel uit het wed strijdreglement, waarin de elschen duide lijk omschreven zjjn voor en tijdens de wedstrijden werden verschillende aan wijzingen gegeven. Het is voor de Zeeuwen noodig, dat er eenige leiding komt, want als er hier een kampioenswedstrijd voor schoonrijden wordt uitgeschreven, zooals vorige jaar het geval was, haalt niet één Zeeuw een prijs. Dat komt niet omdat de Zeeuwen niet goed kunnen schaatsen rijden, integendeel, maar men rijdt hier met te korte en te ronde streken en de deining in het rijden, die bovenal wordt verlangd, mist men meestal. Onder de jeugd, die Zaterdag aan den wedstrijd deel- ALS uw lever nlek voldoende LEVER-GAL afscheidt lederen dag moet uw lever een liter lever-ga! Jn uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft, voelt u opge blazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls ver giftigd. u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel andei mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bjj apothekers en drogisten t 0.75. 11 nam, zit uitstekend materiaal, waarvan schoonrijdsters en -rijders gemaakt kunnen worden. En deze eerste poging mag zeker geslaagd genoemd worden. Na afloop van den wedstrijd, die be langstelling trok van andere rijders en ook vanaf Bolwerk en Singel, heeft de voor zitter der IJsclub in de ccmsumptietent de prezen uitgereikt en wel aan de vol gende jongelui: Meisjes van 15 jaar, le prijs San Chris- tlaanse; 2e prijs Katheline Adriaanse; meisjes van 15 tot en met 18 jaar le prijs Willy de Jong; 2e prijs Nelly de Wolf. Jongens tot 15 jaar le prijs Theo Ouwer- kerk; 2e prijs Ary van Nieuwenhuijze; 3e prijs Piet Beekman; jongens van 15 tot en met 18 jaar le prijs W. Midavaine; 2e prijs J. Bal; 3e prijs W. Maas. Paren: le prijs Maatje Volmer en Wim Maas; 2e prijs Katheline Adriaanse en Theo van Ouwerkerk; 3e prijs Willy van Opdorp en Tonny Verheg den. VAL OP HET IJS. Zondagmiddag viel th'dens het schaatsen rijden v. d. H., wonende aan den Potten bakkerssingel op het ijs in de Vest bij de Tramsingel. Hierdoor bekwam hij een bloedende wond boven het linkeroog. Na dat door een lid van de Middelburgsche Reddingsbrigade en een lid van de Trans- portcolonne van het Roode Kruis op 't Zand de wond was verbonden, kon hij door de familie naar zijn woning worden overgebracht. CONCERT „EXCELSIOR" EN „DE VOLKSSTEM". Nu de omstandigheden het geven van de gebruikelijke uitvoeringen te bezwaarlijk maken, was het van de muziekvereenigir.g „Excelsior" en de zangvereeniging „De Volksstem" een goede gedachte, in de plaats hiervan aan haar donateurs een middagcon cert aan te bieden, dat Zondagmiddag ln de groote zaal van het Schuttershof plaats vond. Dat dit werd gewaardeerd bleek uit de goede opkomat, ondanks de concurrentie van het ija Men was er in geslaagd een zeer afwis selend programma samen te stellen. DB STAND DER WERKLOOSHEID. Bij het gewestelijk arbeidsbureau alhier stonden Zaterdag voor de gemeente Mid delburg ingeschrevengeheel werkloos 214 mannen en 16 vrouwen, gedeeltelijk werk loos 11 mannen, niet werkloos 15 mannen, in werkverschaffing 19 mannen, in her scholing 11 mannen. Algemeen totaal vo rige week 227, bijgekomen 110, afgegaan 51, totaal over 286, waarvan 79 tijdelijk werkloos wegens vorst. LOOP DER BEVOLKING. In de week 19 Januari zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: N. J. Holster, schrij ver RyksbeL Vlasmarkt 25, van Utrecht; G. H. Hoekstra geb. Duvosel, zonder, Seissingel 100, van Haarlem; P. Hoekstra, leeraar Ned: Taal, Seissingel 100, van Velsen; mej. C. S. Verswijzeren, zonder, Lambrechtslraat 25, van Baarland; W. G. J. le Nobel, meisjesverzorgster, Lon- densche Kaai 35, van Groesbeek; mej, S. C. Keiler, zonder, Parklaan 4, van Baam; I. A. M. Baert geh. met A. P. Weemaes, zonder, Lange Noordstraat 55, van Koe wacht; P. M. Mulder echtgen. en 2 kinde ren, fabriekscontröleur, Branderijmolen- gang 14, van Vlis3ingen; A. Ileyboer, dienstbode, Kinderdijk 38, van Heinkens- zand; J. M. Bosman, ijker, Koepoortstraat 10, van Dordrecht. Vertrokken: P. Lampert, zonder, van Seisweg 6, naar Koudekerke, Middel burgsche straat A 65; Ch. Schütz, pen sionhouder, van Molenwater 89, naar Vlis- singen, Coosje Buskensstraat 15; C. Lam- bregtse, kantoorbediende, van Veersche Singel 214, naar Utrecht, Seringstraat 100; J. D. Koreman, zonder, van Gravenstraat 77, naar Maarheese; G. van Dalen, mo diste, van Veersche weg 47, naar Raalte, Almelosche weg 593; mej. W. Kerkhove, zonder, van Looierssingel 2, naar Vlissin- gen, Scherminkelstraat 9; van Flierenburg, geb. Reickgeld, zonder, van Punt 7, naar Breda, Rietmakerstraat 3; C. L. Casten- miller, echtgen. en 1 kind, zonder, van Koepoortstraat 2, naar Den Haag, Koot wijkstraat 19; wed. C. H. Dommisse geb. Lameijn zonder, van Kinderdijk 12, naar Vlissingen Nijverheidstraat 10; mej. C. L. Goudzwaard, zonder, van Korte Noord straat 38, naar Zierikzee, Verren 1 euwstraat B 183c.; J. S. Sijbrandij, ;ournalist, echt gen. en 1 kind, van Park de Griffioen 14, naar Apeldoorn, Hoog Soeren 68; C. P. M. Niessen, leerares Huishoudschool, van Laan van Nieuwenhove 16, naar Gorin- chemi. Prins Bernhardstraat 63; wed. A. C. Huizinga geb. Looten, zonder, van Dam 34, naar Hillegersberg, Berglaan 94; W. L. van Wijk, kantoorbediende, van Schutterhofstraat 1, naar Rotterdam, Kruiskade 32; J. Frangols, rijwielhersteller, van Veersche Singel 148, naar Maarsteyn Valkenheide; B. M. Makkenze, hulp in de hulshouding, van Bogardstraat 14, naar Goes, W. Zelieweg. Te laat geleverd. De politie heeft gisteren den handelaar in gedistilleerd K. verballseerd omdat deze na 19 uur sterke drank afleverde. VLISSINGEN OP DE SCHAATS. Ongevallen verstoorden de pret. De verwachting dat het in het afge- loopen weekend door de veranderde weers omstandigheden wel grootendeels gedaan zou zijn met het schaatsenrijden, is niet bewaarheid geworden. Hoewel het ijs hier en daar niet meer van bijzonder goede kwaliteit was, hebben tofch nog duizenden van den vrijen Zaterdagmiddag en Zondag middag kunnen profiteeren om de beenen eens uit te slaan op den ijsvloer. Zooals altijd concentreerde de grootste drukte zich op den Spuiboezem, hoewel ook op den watergang nabij Goed Wonen vrg druk gereden werd. De „Kom", die blijkens een teekening van een der baanvegers met schilderstalenten, in drie banen was verdeeld: een voor de hardrijders rondom het eilandje dat met vlaggen was versierd, een voor de schoon- rtjders en één voor de beginnelingen, bood met de groote menschenmenigte, die als mieren door elkaar krioelde, een bijzon der aardigen aanblik. Een waar feestter rein! Van den dijk af hebben de niet- rijders zich dan ook volop kunnen ver lustigen in het vroolgke gedoe op het ijs. De schoonryders- en rijdsters verrastten hen op mooie ijswalsjes, en andere sierlijke bewegingen op de gladde ijzers, terwijl de hardrijders, liefst in lange rijen, meer voor de vroolijke noot zorgden. Helaas is Zondag de pret eenigszins verstoord door enkele ongevallen met vry ernstige gevolgen. Toen des morgens een slier rjjders en rijdsters, kwam te vallen, kwam mej. A. R. zoo ongelukkig te recht dat zij een hersenschudding bekwam. Dokter Wolters die ter assistentie was geroepen, achtte overbrenging naar een ziekenhuis gewenscht, hetgeen daarop per ziekenauto plaats vond. Des middag vond wederom een ongeval plaats. De bekende kunstrijder C. M., kwam zoo hard met het ijs in aanraking, dat hij een knieblessure opliep. Ook deze persoon is per auto naar een ziekenhuis- vervoerd moeten worden. ONRUSTIGE ZATERDAGAVOND. 2!aterdaga vonden zonder vechtpartijen worden in Vlissingen een zeldzaamheid. Ook Zaterdagavond jL moest de politie op treden in een café aan het Bellamypark. Een man was daar door anderen met een biijartqueue op het hoofd geslagen, waar door hij een bloedende wonde had bekomen. Aan het bureau van politie is hij verbon den, terwijl de politie een viertal arresta ties heeft verricht. Eenigen tijd later werd een man die ern stig bloedend aan het gelaat was gewond, door een politieambtenaar vanuit de St. Ja- cobsstraat naar het bureau gebracht. Aan een inspecteur verklaarde hij ln een café, door mannen te zijn mishandeld, waarbij hij, zooals nader bleek, een diepe wonde onder het linkeroog had opgeloopen. Dok ter Wolters verleende medische hulp waar na de man naar huis is gebracht. Een po litieonderzoek terzake wordt ingesteld. TREURIG. Zondagavond om zeven uur moest de politie een zestienjarigen jongen, die zich volkomen dronken op straat bevond, in be waring stellen. Na eenige uren toen hij ontnuchterd en weer ontslagen was, werd opnieuw politiehulp voor dezen knaap inge roepen omdat hij thuis, waar men begrijpe lijkerwijs niet over zijn gedrag te spreken was en hem dit, zeer tegen zijn zin, ernstig onder het oog werd gebracht, ruzie begon te maken en de orde te verstoren. BADHUIS AAN DE BONEDÜKESTRAAT Gedurende de week van 6 tot 11 Januari werden in het badhuis 1271 baden genomen en wel 1150 door heeren, 92 door dames en 29 door kinderen. EEN WEDSTRIJD OP DE 100 RUITEN. Gisteren had in hotel Coomans alhier een bijeenkomst plaats van damliefhebbers, uit geschreven door de Vlissingsche Damclub. De bijeenkomst was goed bezocht en stond onder leiding van den heer L. Goedbloed. Deze memoreerde de bestaansmoeiljjkheden van de diverse damclubs op Walcheren ook die van de Vlissingsche damclub. Doch met goeden wil is kans van slagen niet uitgesloten. De bedoeling van deze bijeen komst was te trachten om het kampioen schap van Vlissingen le en 2e klasse te gaan spelen, om zoodoende het onderling verband te behouden. Unaniem werd hier toe besloten, doch over de plaats en den datum werd langdurig gesproken. Tenslotte werd bij meerderheid van stemmen besloten deze wedstrijden te doen HET LOKKENDE IJS. En de dor© schaatsen. Er staat een klein jongetje langs den kant Krassend zig-zaggen vele schaatsen over het blanke ijs der Goesche vesten. Het fijne sneeuwijs springt op uit de smalle voren, die de scherpe ijzers meedoogenloos in het ijs striemen. Eerst was het een eenzame rijder, die met overmoedige bewegingen en sierlijke wendingen krulvoren in het ijs tooverde, maar er zijn anderen gekomen, bij tien en honderdtallen, die de artistieke uitingen van dezen „ijskoning" hebben genegeerd en dwars en fel die trotsche krullen in stukjes hebben gesneden, tegelijkertijd eikaars sporen snijdend en brekend, tot het geheele ijsdek één groote legplaat was van drie hoekjes en onmogelijk veelhoekjes, waarin zich de kleine sneeuwhoopjes veilig nes telden. Velen genieten van dit alles, óp en by het ijs. En onder hen, die aan den kant dit tjsfestijn medegenieten, is dan ook het jongetje, dat met tintelende oogen dit spel van snelheid en gratie gadeslaat. Achter die tinteling van zijn oogen schaduwt ech ter een verlangen, naar zelf meedoen, zich zelf te begeven in die gezellige drukte. De blijde uitdrukking op ziin gezichtje is de weerschijn van de vroolijkheid van zijn om geving, maar van binnen sombert het. Het verlangen mee te doen wordt grooter en grooter, het groeit uit tot een willen, een moeten. Maar zijn liefste wensch kan niet dadelijk vervuld worden, want hij heeft geen schaatsen. Doch in hem rijpt een ge dachte Hjj rent naar huis en bezit de schaatsen reeds in zijn verbeelding. Zijn rappe voetjes warmgehold, stuift hg binnen en opgewon den vertelt hij hij gunt zich geen tjjd om te vragen zijn woorden uiten één groot kinderverlangenHet antwoord slaat hem neer ddt had hij niet verwacht. Niet begrijpend peinst hij waarom Heeft geen besef van „tijdsomstandigheden". Moedeloos schuifelt het kereltje weer naar buiten, en is weer alleen, als daar evenEn alsof ze hem willen tarten, staan daar, verlokkend, twee prachtige kinderschaatsen, uitgestald op de stoep van een winkel. Zonder het eigenlijk goed te beseffen, staat hij er reeds bij, neemt ze op, en be- streelt ze, met liefkozende vingers. Dan flitst bet als een bliksemstraal door zijn gedachtendaar moet ik op rijden Zijn ongecompliceerde kinderziel kent geen bezwaren. Weg is het kereltje, mèt de schaatsen naar het ijs. Daar geniet hij. Gloeiend van opwinding en plezier stuift hij over de baan. Hij rg'dt tot de duisternis valt Intusschen heeft de winkelier de schaat sen gemist. En hij denkt aan dat jongetje. Hij staat in tweestrijd aangifte doen of niet Maar hij kent het ventje van ge zicht het lijkt hem geen „schoftje", en hij acht het niet geheel onmogelijk, dat. ailes nog in het reine zal komen. Hij wil nog even wachten. „Zaken zijn zaken", maar tenslotte is een winkelier ook een mensch. Nog dienzelfden avond stapt een ontdane moeder, met de zoo geheimzinnig verdwe nen schaatsen en een huilend jongetje, den winkel binnen. TWAALF POND THEE VERDWEEN. De heer B. J. de G. alhier, deed aangifte van de verdwijning van een pak met twaalf pond thee, dat voor de firma L. bestemd was. De politie stelt een onderzoek in. RIJWIEL GESTOLEN. Dieven steeds brutaler. Ten nadeele van den heer J. A. P. alhier, werd een rijwiel ontvreemd dat eenigen tijd onbeheerd in een voortuin van een woning aan den Kloetingscheweg stond. Als we daarbij opmerken, dat dit rijwiel ongeveer 10 meter van den openbaren weg af stond, dan blijkt daaruit wel, dat hier een zeer brutale dief aan den gang geweest ls. WEEK DER GEBEDEN. Het comité, dat elk jaar alhier de week der gebeden organiseert, besloot, gelijk reeds gemeld, ook dit jaar deze week te doen doorgaan. In de afgeloopen week werd van Maandag tot en met Zaterdag eiken avond in het Weeshuis een samenkomst gehouden, waarin verschillende onder werpen aan de orde werden gesteld en tal van belangen in het gebed aan God werden opgedragen. Asprekers traden op ds. Korevaar, ds. De Vries, de heer L. Duvekot Cz., ds. v. d. Vis, allen te Goes, ds. Moog te Yerseke en de heer A. de Lange te Goes. NEGEN SLACHTOFFERS. Omdat hun rijwiel niet voorzien was van een rood achterlicht werden bekeurd A. S., J. de G., G. W. R., C. A. M. en I. F. te Goes en J. C. de K., H. J. W., J. v. d. V. en C. v. d. V. te Kloetinge. SCHOORSTEENBRAND In het pand van J. A. P. aan de Bakhof ontstond Zaterdagmiddag een schoorsteen brand. De bewoners, bijgestaan door eenige buren, wisten het aanvankelijk felle vuur te blusschen voor het verder onheil aan kon richten. plaats hebben bij die deelnemers, welke over de meest beschikbare ruimte beschik ken. Het spelen op wedstrgdklokken en noteeren werd verplichtend gesteld. Naar aanleiding van geuite verlangens werd de inschrijvingstermijn nog met een week verlengd. Op één na gaven alle aan wezigen zich op voor dezen wedstrijd. De voorzitter besprak daarna het wedstrijd- systeem, dat nè. 17 Januari door het be stuur zal worden vastgesteld. Daar nie mand van de rondvraag gebruik wenschte te maken sloot de heer Goedbloed hierop de zeer geanimeerde vergadering met een opwekkend woord tot de deelnemers. Geslaagd. Geslaagd voor het praktijkdiploma boek houden, vanwege de Vereeniging van leeraren in dc Handelswetenschappen de heer W. de Koning te Vlissingen. GESLAAGDE WEDSTRIJDEN VAN „IJSVERMAAK". De Zaterdag op de Westvest gehouden wedstrijden in hard- en schoonrijden, betee- kenden voor de vereeniging „Ijsvermaak" de tweede suocesvolle middag in één week. Hoewel het weer, in vergelijking met het prachtige wrinterweer van Donderdag, niet bijzonder meewerkte, stonden weer tal van toeschouwers aan weerszijden (Westsingel en Westwal) van de plm. 170 m. lange baan opgesteld, om te kunnen genieten van het geen de rijders uit Goes, Wemeldinge, Schore, Middelburg, enz., ten beste gaven. Bijzonder fel bekampten elkaar de 29 deel nemers bg het hardrijden. Van den start tot de bocht (ongeveer 't midden van de baan) „klauwend", om op volle snelheid te komen en daarna met forsche', breede slagen op de finish afstormend, dat was het beeld van de duels, waaruit de finalisten en hieruit de overwinnaars te voorschijn moesten treden. De jonge, soepel rijdende Moorman uit Wemeldinge, ging tenslotte met de eer strijken. Jammer was het, dat R. Janvier uit Goes, door twee maal in de finale te vallen, slechts als vierde geklas seerd kon worden. De schoonrijders(sters) waren intusschen reeds doende, elkaar op de aangrenzende baan „in edelen wedijver" naar den kroon te streven. Dé taak der jury, bestaande uit den heer A. C. Willemsen, burgemeester van Wemeldinge, en de heeren P. A. C. Laban en H. J. Memelink, beiden uit Goes, werd eenigermate vergemakkelijkt, doordat er eenigen waren die min of meer boven de anderen uitblonken, t.w. de heer en mevr. de Kater, die beiden, resp. in de groep hee ren en dames, .de eerste prijs in de wacht sleepten, terwijl zy bovendien bij het schoonrijden voor paren een eervolle derde plaats innamen. Direct hieropvolgend moe ten genoemd worden de heer en mej. v. d. Reepe, de heer Tavenier en mej. M. Ha- rinck, hetgeen wel blijkt uit de uitslagen, welke als volgt luidden Hardrijden (heeren) le Moorman, We meldinge, 2e Chr. v. Koeveringe, Schore, 3e J. W. Steenhuis, Goes, 4e R. Janvier, Goes. Schoonrijden heeren le H. C. de Kater, Wissekerke, 170% pnt., 2e L. v. d. Reepe, Goes, 168 pnt., 3e Tavenier, 160 pnt. Dames le Mevr. de Kater, 194 pnt., 2e mej. C. v. d. Reepe, 181% pnt., 3e mej. M. Harinck, Goes, 175 pnt. Paren le De heer en mej. L. en C. v. d. Reepe, 369 p., 2e de heer Tavenier en mej. Hofstede, 355% p., 3e echtpaar de Kater, 346 p. In café „Baarends" ontvingen de prijs winnaars uit handen van den eere-voorzit- ter van „Ijsvermaak", den heer J. van Poelgeest, hun prijzen, die voor de hardrij ders bestonden uit geldprijzen van resp. 15, 10 en 5, terwijl no. 4 als troostprijs een mooie zaklantaarn ontving. Verder ont vingen de nos. 1, 2 en 3 van de dames en heeren schoonrijders(sters) aardige ge schenken in de vorm van nikkelen schaat sen, een prachtige vaas, schemerlampjes, enz. De heer Van Poelgeest, die deze prijs- prtjsuitreiking met een kort woord opende, waarin hij allen, zoowel het bestuur als de deelnemers, hartelijk dankte voor hun me dewerking, sprak ook bij het overhandigen van lederen prijs een toepasselijk woord, waarna dit ijsfeest weer tot het verleden behoorde. Weer een mooie bladzijde in de ge schiedenis van „Ijsvermaak" en wederom een compliment aan de politie, die op de haar bekende, rustige wijze, voor de af zetting zorg droeg, terwijl ook de heer M. J. v. d. Broek wederom voor gramo- foonmuziek zorgde, dat bij dergelijke ge legenheden immer door het publiek zeer op prgs wordt gesteld. DENK OM DE ACHTERLICHTEN S W. R. te Goes en C. v. d. V. en G. W. R., beiden te Kloetinge, werden bekeurd, omdat het roode achterlicht van hun rijwiel niet in orde was. Loop der bevommg In 1940. RITTHEM. Op 1 Januari 1940 was het aantal inwoners 680 (344 m. en 336 vr.) In 1940 werden gebo n 12 pers. (8 m. eu 4 vr.) Er vestigden zich 48 pers. (24 m. en 24 vr.). Er overleden 10 pers. 16 m. en 4 vr.) Vertrokken zijn 77 pers. (30 m. 47 vr.). Op 1 Januari 1941 bestond de bevolking dus uit 653 personen (340 m. en 313 vr.). BIGGEKERKE. De bevolking bestond op 31 Dec. uit 500 mannen en 479 vrouwen totaal 979 personen. Er werden in 1940 geboren 11 m. en 6 vr. en er vestigden zich 88 ra. en 27 vr. In 1940 overleden m. en 6 vr. en vertrokken 27 m. en 21 vr. Op 31 Dec. bedroeg oe bevolking 517 m. en 485 vr., totaal 1002 personen. ZOUTELANDE. De bevolking bestond op 81 December 1939 uit 484 mannen en 455 vrouwen, totaal 939 personen. Er wer den in 1940 geboren 15 mannen en 13 vrou wen, en vestigden zich 85 mannen en 90 vrouwen. In het afgeloopen jaar overleden 5 mannen en 6 vrouwen en vertrokken 26 mannen en 39 vrouwen. Op 31 December j.l. bedroeg de bevolking 1066 personen (553 mannen en 513 vrouwen). VROUWENPOLDER. De loop der bevol king over December 1940 was Vertrok ken Wed. P. Arendse geb. Adriaanse en gezin, van Gapinge B 93, naar Oost- en West-Souburg, Visodeweg 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2