Verduisteren4 UIT DE PROVINCIE Burgerlijke Stand Marktberichten Laatste eer aan gesneuvelde Franschen. Kerknieuws Gemengd Nieuws van hedenavond 17.45 uur tot morgenochtend 9.48 uur De maan gaat morgen te 6.37 onder en komt te 15.41 op. STREEKPLANNEN IN ZEELAND. Naar wy vernemen hebben Ged. Staten het voornemen zes kerncommissies voor streekplannen In Zeeland op te richten, nl. voor Walcheren. Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, West-Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid- en Noord-Beveland, Tholen en St. Philipsland, Schouwen en Duiveland. Deze commissies zullen alle worden gepresideerd door het zelfde lid van Ged. Staten, onder wien het streekplanwerk ressorteert. Walcheren HOOFD DER CHR. SCHOOL NEEMT AFSCHEID VAN BESTUUR EN PERSONEEL. ARNEMUIDEN. Maandagavond heeft het hoofd der Christelijke School te Ar- nemulden, de heer J. J. C. Yap. der Graaff, te zijnen huize van het bestuur en nersoneel van de school afscheid genomen als hoofd dier school, zulks wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd Namens het bestuur werd hg toegespro ken en dank gebracht voor het zeer vele werk dat hij voor de school gedaan heeft. Als aandenken zal hem een boekenkast geschonken worden. Ook namens het personeel werden hem woorden van oprechten dank gebracht. Als blijk van waardeering werd hem een boekwerk overhandigd. Hierna dankte de heer Van der Graaff het bestuur en personeel voor hun aan geboden geschenken en den zeer prettigen omgang gedurende de 30 jaren van ar beid aan de school, waarna de samen komst besloten werd met het zingen van Psalm 138 1. HET GROENE KRUIS. ARNEMUIDEN. In een der lokalen der Christelijke school werd dezer dagen een algemeene vergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" gehouden, onder lei ding van den heer J. J. Hurjssen. Tot lid van de kas-commissie werd gekozen de heer P. I. Krijger. De aftredende be stuursleden de heeren J. J. Hugssen en L. K^aamèr werden herkozen. De rapporten van kas-commissie en ver- plegingsmateriaal luidclen gunstig. De begrooting 1941 werd vastgesteld voor de afdeeling „Het Groene Kruis" in ontvang en uitgaaf op 1725. Idem voor de afdeeling t.b.c.-bestrrjding op 750. De voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur besloten had voor de bezittingèn der vereeniging een molest-verzekering te sluiten, hetwelk goedgevonden werd. JAARVERGADERING COOP. KOLENVEREENIGING. AAGTEKERKE. Dinsdagavond hield de Coöp. Kolenvereeniging U.A. te Aagteker- ke en Omstreken haar jaarvergadering on der leiding van den heer J. Jobse. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de moeilijkheden, bij de verstrekking van brandstoffen aan de leden. Hierna werd door den secretaris de heer G. Janse het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat de vereeniging thans 150 leden telt, en dat door de vereeniging in het afgeloopen boekjaar waren aange kocht 100 ton eierkolen, 13 ton stukkolen, 6 ton anthraciet, 2 ton notenkolen, 6 ton kolenbriketten en 10.000 stuks turf. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten bedroe gen 2496,54 de uitgaven 2517,57, na- deelig slot van f 21.03. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Janse en A. Verhage, werden met alge meene stemmen herkozen. Voor het lossen van brandstoffen te Middelburg gaven zich 8 personen op. Gevonden voorwerpen. JA-AGTEKERKE. Gevonden 1 rijwiel- belastin gmerk. Te bevragen gemeente veldwachter Aagtekerke. „DB -JONGE STEM." DOMBURG. Het kinderkoor „De Jonge Stem" zal dezen winter de gewone jaar- lijksche uitvoering niet geven, doch wel binnenkort een oudermiddag. De kinderen zullen dan bij daglicht de geleerde liedjes zingen, terwijl de uitvoering met eenige attracties zal worden uitgebreid. Jaarvergadering varkenshouders- vereeniging. WESTKAPELLE. Maandagavond kwa- mei,^e Ie<3en van de varkenshoudersver- eeniging „Draagt elkanders lasten" alhier xn vergadering bijeen ln de consistorie kamer van de Ned. Herv. Kerk, onder voorzitterschap van den heer L. van Sluijs. De voorzitter opende met een wel komstwoord, deze door 32 leden bezochte jaarvergadering, waarna de thans gewe ken, doch in deze gemeente in hevige mate geheerscht hebbende varkenspest ter sprake kwam. het jaarverslag 'an den secretaris, öen heer A. Verhulst, bleek, dat in 1940 aan deze gevreesde ziekte 85 varkens wa- terw*jl °ver het geheele -.„.Jv0 varkens bij de vereeniging waren mgeschreven. Buiten de vereeniging stier- Toï ïl genoemd jaar ongeveer 135 dieren «aÏ ^Avf 5spest' zoodat in de afgeloo- rSt f ongeveer 220 varkens aan de ziekte stierven. vei-eenlging^ werd uitbetaald '""en va.«ens een bedrag van t 1010,32, terwijl de uitgaven de inkom sten overtroffen met 8,98. Dank zfl het batig saldo van het vorige jaar ten be drage van 31,33 wa9 alzoo op 31 De cember 1940 een batig saldo in kas ten bedrage van 22,40. Btf de bestuursverkiezing werden her kozen de heeren L. van Sluijs tot voor zitter; A. Verhulst tot secretaris en tot vice-voorzitter de heer S. Hengst, die him benoeming aannamen. De contróle-commissie werd voor het ver- eenigingsjaar 1941 gevormd door dè hee ren K. Lievense, H. Cysouw en P. Peene (als assistent). Op een vraag dienaangaande, deelde de voorzitter nog mede, dat de regeling thans zóó is, dat de vereeniging de onkosten voor den veearts betaalt, wanneer een lid een ziek varken heeft en dit sterft, doch dat de belanghebbende bedoelde on kosten voor zijn rekening moet nemen, indien het dier geneest. NIEUW SCHOOLHOOFD GEÏNSTALLEERD. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Dinsdag middag had alhier de installatie plaats van het nieuwe hoofd der school voor Christelijk Lager Onderwijs den heer Nijholt. Voor deze gelegenheid waren ve len leden der Vereeniging met hunne dames naar de school gekomen. Mede aan wezig was het volledig gemeentebestuur met den secretaris en den heer dr. Huij- zinga, inspecteur- van het Christelijk Natio naal onderwas. De heer A. de Jager, voorzitter der vereeniging opende de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze. Ver volgens sprak hij een welkomstwoord tot de aanwezigen en wel in het bijzonder tot het gemeentebestuur, dr. Huijzinga en den heer en mevrouw Nijholt, en het onder wijzend personeel. De voorzitter wees er op dat het voor de school en de vereeniging weer een bijzondere dag was omdat er een nieuw tijdperk begint, en het was voor het be stuur geen jemakkelijke taak om uit de 37 sollicitanten een hoofd te kiezen. Hier na installeerde de voorzitter de heer Nij holt als hoofd dezer school, naar aan leiding van hetgeen hij heeft voorgelezen uit de Schrift n.L de gelijkenis van de Talenten. Daarna wenschte de burgemeester het bestuur geluk met deze benoeming, en sprak er zgn voldoening over uit dat de vacature zoo spoedig vervuld was. Hij hoopt dat de goede verhouding tusschen het Bijzonder en liet Openbaar onderwijs zal blijven bestaan. Vervolgens richtte hij nog een persoonlijk woord tot den heer en mevrouw Nijholt. Hierna heeft dr. Huijzinga het nieuwe hoofd toegesproken als inspecteur van het Chr. Nat. Onderwijs. Hij wenschte den heer Nijholt Gods besten zegen toe op zijn werk. Daarna dankte de heer Nyholt den voorzitter voor de woorden tot, he:\n gesproken. Spr. wees er op, dat het ook voor hem een belangrijke dag was. Spr. betuigde zijn dank aan het bestuur voor het vertrouwen dat zij in hem gesteld hebben. Hij hoopt, naar aanleiding van de door den voorzitter gesproken woorden, ook in deze gemeente met de talenten die God hem heeft geschonken, te woekeren en hoopt op eeri 'prettige samenwerking met het personeel. Zich tot den. burgemeester richtende' dankte hij hem voor de sym pathieke woorden tot hem gesproken. Ook dr. Huijzinga betuigde hg hartelijk dank. Hij eindigde met te wijzen op hetgeen in de gevelsteen van deze school is ge beiteld, n.l. Psalm 124:8 en dat ook hij zijn hulp alleen verwacht van den Heer bij zijn moeilijk werk, n.l. op te voeden tot God. Zmd-Beveland EEN LEELLJKE VAL. WOLPHAARTSDIJK. Maandagavond had de broodbakker J. Verboom het ongeluk van een werkbank te vallen. Hij kwam hierbij met zijn hoofd op den vloer van zijn bakkerij terecht. Hoewel hg niet ern stig gewond was, werd overbrenging naar een ziekenhuis te Goes toch wenschelijk geacht. Ijsvermaak. HOEDEKENSKERKE. Op dé Ijsbaan al hier wordt thans weer volop van de ijspret genoten. Vooral des middags is de echte dorpsgezelligheid op het ijs waar te nemen. LOOP DER BEVOLKING. WEMELDINGE. De loop der bevolking over December 1940 was: Ingekomen: J. C. Balnikker en gezin, van aan boord St. Maartensdijk, naar idem te Wemeldinge W. Padmos, wed. J. van den Hamer, van Veere, A 110, naar Bonzijweg C. 24; P. Onderdijk en kind, wed. van J. Rober, van Borssele Plein 29, naar Dorpsstraat B 224; N. van Velzen en gezin, van Rotterdam, Slaghek- straat naar Wemeldingsche Zandweg A 52o; J; G. Visser, van Utrecht, Daal- straat 256, naar Dorpsstraat B 45; C. van Elsacker, van Noord wijk, Zwarte weg 20, naar Dorpsstraat B 233; M. C. Kerpel, van Rotterdam, Meermansstraat, naar Dorpsstraat B 224; M. A. Mastenbroek van Vlissingen, Bloemenlaan 18, naar Dorpsstraat B 8; Vertrokken: J. Bras, van Hoogen- weg A. 8, naar Rotterdam, Burgerplein 13; P. Priem, van aan boord naar Yerseke, Kerkhoekstraat 61; J. Nijssen, van Da- niëlstraat B 64, naar St. Philipsland (An na Jacobapolder) 1; K, Bakker en gezin, van Wilhelminastraat B 109b, naar Hilver sum, Constantiastraat 1; J. J. Vermerris, van Noordelijke Achterweg B 244, naar 's-Gravenhage, Anamastraat 11; C. van Boven en gezin, van aan boord, naar Oostzaan, Overtoom 80; C. van Eeten en gezin, van Oranjeboomstraat B 88, naar Vlaardingen, Maabosstraat 36. Gevonden voorwerpen. WEMELDINGE. By de gemeente-politle is aangifte gedaan van het vinden van een paar beenpijpen, en een kussen uit een kinderwagen. ONDER EEN BIETENPUT BEDOLVEN. KAPELLE. Bij het uithollen van een bletenput geraakte de arbeider Bosman al hier door een instorting onder de aarde en bieten bedolven. Toegesnelde collega's wis ten hem na veel moeite uit zijn benarde po sitie te bevrijden. De ongelukkige moest zich direct onder geneeskundige behande ling stellen. Loop der bevolking In 1940. AAGTEKERKE. De bevolking bestond, op 31 December 1939 uit 362 mannen en 348 vrouwen. Totaal 710. In 1940 werden geboren 4 mannen en 11 vrouwen. Er ves tigden zich 24 mannen en 28 vrouwen. Er overleden 6 mannen en 6 vrouwen, en er vertrokken 9 mannen en 12 vrouwen. Op 31 Dec. 1940 bestond de bevolking uit 375 manhen en 369 vrouWen. Totaal 744 per sonen. WISSENKERKE. Op 31 December 1939 bedroeg het aantal inwoners 3525 (1826 mannen en 1699 vrouwen). Er werdén in 1940 geboren 27 mannen en 32 vrouwen, vestigingen 41 mannén en 53 vrouwen; er overleden 11 mannen en 14 vrouwen en vertrokken 41 mannen en 33 vrouwen, Op 31 December 194Ó bestond de bevol king dus uit 3574 personen (1842 mannen en 1732 vrouwen). BORSSELE. Op 31 December 1939 be droeg het aantal inwoners 766 m. en 719 vr„ totaal 1485. Ingekomen 28 m. en 29 v., geboren 19 m. en 21 v. Er vertrokken 20 m. en 24 v. en overleden 6 m. en 9 v. Op. 31 December 1940 was het inwonertal der halve 787 m. en 736 v., totaal 1523 per sonen. HEINKENSZAND. Het aantal inwoners bedroeg op 31 December 1939 916 m. en 960 vr., totaal 1876 personen. Geboren 14 m. en 17 vr. Overleden 10 m. en 8 vr. In gekomen 62 m. en 78 vr.vertrokken 45 m. en 43 vr. Het aantal inwoners was per 1 Januari 1941 937 m. en 1004 vr., totaal 1941 personen. WEMELDINGE. Op 31 December 1939 bedroeg het aantal inwoners 2424 (1232 mannen en 1192 vrouwen) Er werden in .1940. geboren 16 mannen, en 21 vrouwen, vestigingen 54 mannen en 70 vrouwen. Er overleden 14 mannen en 16 vrouwen en vertrokken 50 mannen en 60 vrouwen. Op 31 December 1940 bestond de bevolking dus uit 1229 mannen en 1207 vrouwen, to taal 2436 personen. CADZAND. Op 31 December 1939 be droeg het aantal inwoners 971 (494 man nen en 477 vrouwen). Er werden in 1940 .geboren 8 mannen en 8 vrouwen; vesti gingen 23 mannen en 17 vrouwen; er overleden 6 mannen en vertrokken 29 mannen en 33 vrouwen. Op 31 December 1940 bestond de bevolking dus uit 959 personen (490 mannen en 469 vrouwen). GOES. Geboren Jacoba Francina, <L van Jacob Danker Roozemond en Jacoba Francina van Sluijs. OOST- EN WEST-SOUBURG. Over de week van Woensdag 1 t/m Dinsdag 7 Jan. Ondertrouwd: Chr. Parent, 24 jr. en, J, A. v. Overbeeke, 24 jr.. Getrouwd: J. J. Commelin, 24 jf. eh K. G. Keukelaar, 20 jaar. Overleden: Jan Janse, oud 77 jr., we duwnaar van L. Coppoólse. HEINKENSZAND. Over de maand December 1940. Geboren Adriaan Cornells, zoon van A. J. Pieters en A. Raas Jacoba Pieternella Wilmtje, dochter van J. op 't Hof en P. M. Zoeter; Willem, zoon van A. Constant en J. Mallekoote Pieter Nicolaas, zoon van N. C. de Regt en J. A. Kuzee. Overleden A. C. Pieters, oud drie da gen; J. van den Dries, 51 jaar, polder werker, man van C. Boonman P. Hooge- steger, 80 jaar, zonder beroep, wed. van J. van der Does. BORSSELE. Over de maand December 1940. Geboren Cornelia Tannetje, dochter van Johannes Bruynzeel en Cornelia Wisse Nyssen Marinus, zoon van Marinus Nijs- ten en Jozina Rijk. GehuwdAdriaan Pieter Karelse, jm. 23 j. en Catharina Steketee, jd. 25 j. Overleden: Joseph Jan Röber, 28 jaar, man van Prina Onderdijk. CADZAND. Over December 1940. Geboren: Hermina Johanna, d/v. C. Ie Nobel en H. Ackerstaff; Maria Elisabeth, d. v. W. Aalbregtae en M. G. de Hul ster; Anthonetta Dymphina M.f d. v. M. v. d. Plasse en M. E. van Tiggelen. (A.A.) Veilingsvereenlging Zuid-Beveland. GOES, 8 Jan. Koolrapen 2, Spruiten 12.8035, gr. Savoye kool 3.504.10, Spruitkoppen 12.30, Uien 0.504, Witte kool 1.50, Boerekool 4.507, Prei 9.50, Wit lof 22—32, Knolselderie 2.50—3. Noord-Beveland WISSENKERKE. In December is Inge komen: D. J. de Kam, van Steenbergen. Vertrokken: L van der Heijde naar Heem stede. Zeeuwsch-Vlaanderen Loop der bevolking. CADZAND. In December (s uit deze gemeente vertrokken S. J. Verduijn naar Oostburg. Werkloozenkas. SCHOONDIJKE. Dezer dagen kwam de Werkloozenkas alhier in vergadering bij een onder leiding van den heer Jac. van de Walle. De rekening en verantwoording werden goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Joh. Steury, terwijl tot" bode werd benoemd de heer Jac. Jansen. Inwoners van Kapelle-Blezelinge verrichten een liefdedienst. KAPELLE; Op de algemeene begraaf plaats te Kapelle werden ln allen een? voud,.naast hun gevallen kameraden bijge zet négen gesneuvelde Fransche soldaten. Déze werden begraven in Mei, daar waar ze zijn gevallen, 7 aan den dijk van het Kanaal door Zuid-Beveland en 2 in een boomgaard in de gemeente Schore-Yerseke. Te Kapelle vormde zich een Commissie uit 5 personen, welke zich ten doel stelde de Fransche gesneuvelden een waardige rustplaats te geven. Reeds 's morgens vroeg werd begonnen met het opgraven van -de dooden, daarbij geholpen door 13 vrijwilligers. Deze taak was des te moei lijker omdat de grond hard bevroren was en de gevallenen ook gekist moesten wor den. 's Namiddags 4 uur konden de kisten op 3 beerwagens worden geladen. Gedekt met de Nederlandsche en Fransche vlag, trok de droeve stoet door Biezelinge en Kapelle naar de algemeene begraafplaats. Bij den ingang van het Kerkhof werd de stoet opgewacht door den Deken R. M. A. Nieveen van Dijkum, Pastoor te Goes, die met zijn assistenten voor den stoet uitschreed. Bij de graven gekomen, werden achtereenvolgens de kisten naar het gemeenschappelijke graf gedragen door dezelfde personen, die den geheelen dag, gedurende de felste koude het opgravings- werk hadden verricht. Verder had de in zegening van het graf plaats en geschiedde de beaarding volgens de gebruiken der Katholieke Kerk. Hierna sprak de Deken aldus „Christenmenschen, zoo mag ik U wel noemen, die vandaag op wel zeer duide lijke wijze getoond hebben, echte volge lingen van Christus te zijn, dié immers eens gezegd heeft: Hieraan zullen zij erkennen, dat gij mijne leerlingen zijt, dat gij liefde voor elkander, hebt. Immers onder zeer zware omstandigheden werd een werk van liefde verricht, gedachtig aan het wooürd van denzelfden Meester „Wat gij de minsten der Mijnen gedaan hebt" dat hebt gy. aan My gedaan. Want onbekende mannen zijn het, aan wie gij heden den liefdedienst bewezen hebt, aan hunne overblijfselen een eervolle begrafenis te bereiden. Doch, zij waren meer. Zijn zy niet gekomen om te strijden voor onze zaak, en die volgens het Evangelie, het grootste liefdeblijk ons gaven Grooter liefde heeft niemand, dan die zijn leven geeft voor Zijne vrienden. En nu moge er sedert die dagen veel veranderd zijn, één ding mag en kan niet veranderen: onze plicht tot dankbare erkentelijkheid. En gij hebt die dankbaarheid getoond, vandaag en reeds vroeger, toen de andere 66 slachtoffers van den oorlog hier werden bijgezet. Ik moge daarom op deze plaats een hartelijk dankwoord spreken tot den Eerwaarden voorganger hier te Kapelle- Biezelinge, die aan .die menschen die toch Voor het allergrootste gedeelte naar alle waarschijnlijkheid niet van. Uwe geloofs overtuiging waren, ee - eervolle en Chris telijke begrafenis heeft geschonken. Dank ook aan U, die, de mogelijkheden niet tel lend, alles hebt gedaan om hunne rust plaats waardig te maken en daarom aan hen, vreemdelingen, een plaats hebt inge ruimd op dezen doodenakker waar zij nu mogen rusten met Uwe overledene dier baren. Moge de rust en de vrede die hier heerschen, zrjn een symbool van onze een heid. Meer dan ooit gevoelen wij in dezen tijd, hoe w'j, Christenen, nu de handen moeten ineen slaan en wij ontmoeten el kander, biddend en smeekend voor den troon van God, en moge zij, die gevallen zijn, doch stervend het beoogde doel niet hebben bereikt hierboven voor ons ten beste spreken, opdat spoedig de vrede geschonken worde en aan alle menschen die zyn van goede vrille". Toen,, na een dankwoord van den heer J. A. Mol, de Deken alle mannen de hand drukte, was het treffend te hooren, hoe die stoere Zeeuwsche mannen allen dank afwezen, met het eenvoudige woord: Geen dank, het was onze plicht! Verder kan nog gemeld worden, dat deze commissie bestaat uit de heeren: J. A. Mol, Biezelingschestraat A. 45, Ka pelle; H. K. Kramer, Tel. 353, giro 374189: M. Gelok; J. Hermes allen Kapelle èii Chr. Nieuwenhuize te Biezelinge; en zich ten doel stellen de graven van de 75 Fran sche gevallenen te onderhouden en een gedenkteeken op te richten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stavenisse (toez.) ds. C. C. Th. Postma te Jaarsveld. Afscheid, en intrede. Ds. J. Batelaan ïs voornemens Zondag 26 Januari a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. gêmeente van Stavenisse, om Zondag 2 Februari d.a.v. zyn intrede te doen te Tholen, na tevoren te zijn beves tigd door dr. D. Jaeobs van Boskoop. Intrede ds. Mulder te Giethoorn. Onder grootje belangstelling deed ds. A. Mulder, gekomen van Aardenburg, zijn intrede bij de Doopsgezinde gemeente van Giethoorn, sprekende over 1 Sam. 38, deze woorden: „Zie hier ben ik". Woorden van wekom werden tot den nieu wen voorgangeir gericht door den voorzitter van den kerkeraad, idem van den ring Zwolle, den burgemeester van Giethoorn en de afgevaardigde van de Doopsgez. gemeente van Zwartsluis.Mede aanwezig waren afgevaardigden van de gemeenten Meppel, Steenwgk --en Zwolle. INTREDE DS. SCHOCH TE VEERE. VEERE. Naar wij vernemen, ligt het! iri de bedoeling, dat ds. M. L. W. Schóch, die als opvolger Van ds. P, Fagel in diens va cature te Veere—Kleverskerke bevestigd: zal worden, zijn intrede alhier op Zondag 26 Januari a.s. zal doen. DINGEN VAN GEWICHT. Onsen, ponden, ellen, Hebben afgedaan. Allee tal in grammen En met meters gaan. Jn het onderonsje Geen ellenlang gesprek. Het varken weegt geen ponden Maar zooveel grammen speK ZAcht en gas en water Gingen nooit per el. Maar t volle pond genoten We van die zaken wel. Ponds-pondsgewijs krijgt teder Zijn dagelijks rantsoen. En wie zich wil vergrammen, H$ moet het daarmee doen, Wij tien de ellenridders Mistroostig voorwaarts gaan. Of nemen te de meter Dan als hun wapen aant En waar de nieuwe ifkwet Ons ons ons hier ontnam Daar blijft voor ons, ons onsfe Toch altijd honderd gram. CJ. r. V, ERNSTIGE AANRIJDING NABIJ BERGEN OP ZOOM. Gisterochtend omstreeks 9 uur werd nabij Bergen op Zoom het 16-jarig doch tertje van dé familie van Tilburg uit Ber gen op Zoom in zwaar gewonden toestand langs den kant van den Wouwschen weg gevonden. Het kind werd vervoerd naar het algemeen burger gasthuis te Bergen op Zoom, waar het meisje in den loop van den dag overleed. Het onderzoek der politie leverde aanvankelijk geen resultaat op. Pas later meldde zich by de politie een automobilist uit Bergen op Zoom, die ver telde, dat hg des morgens omstreeks 8 uur, op den Wouwschen weg met zijn auto rij dend, een schok had gevoeld. Hij had zijn wagen terstond tot stilstand gebracht en was op onderzoek uitgegaan, waarbij hij evenwel niets had kunnen ontdekken., dat er op wees, dat hy een aanrijding had gehad. De politie heeft den auto in beslag genomen en zal deze aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen. Vermoedelijk is bet meisje het slachtoffer geworden van een aanrijding met dezen auto. JEUGDIGE BOEFJES. De gemeentepolitie té Bussum heeft een diefstal opgelost nog voordat deze ontdekt was. Bij een banketbakker vervoegde zich twee jongens van 10 jaar met het ver zoek wat koekkruimels te mogen hebben. De bakker stemde toe en venvees de jongens achterom naar de banketbakkerij. Hier zagen de jongens een broek hangen. Hierin bevond zich een portemonnaie met 22.50. De snuffelende jongens ontdekten deze beurs en waren van opvatting, dat deze beter was dan koekkruimels. Dies maakten zy zich met de portemonnaie uit de voeten, zonder dat de bakkér iets ont dekt had. Bij een automaat gingen zij het geld versnoepen en hiervoor wisselden zij bjj den eigenaar van deze inrichting een rijksdaalder. Buitengekomen verscheurden de jongens een andere zilverbon van 2.50 en dit werd opgemerkt door den winkelier. Hij greep een der jongens en noteerde zijn naam. De opgave bleek echter valsch te zijn. De politie wist de jeugdige boefjes op te sporen. De banketbakker werd van het geval in kennis gesteld en keek zeer op, dat zijn portemonnaie gestolen was. GOEDE VANGST VAN DE BUSSUMSCHE POLITIE. De Bussumsche politie heeft een goede vangst gedaan door twee 18-jarigen aan. te houden, die zes inbraken hadden ge pleegd. Aan het einde van de vorige week werd by de politie aangifte gedaan van inbra ken in villa's gelegen aan Lindenlaan, Gu- delalaan. Statenlaan, Nieuwe Hilversum- sche weg, waar slechts snoeperyen werden vermist, alsmede sigaren en sigaretten. In de Lindelaan werd echter ook een bedrag van 250.medegenomen. Eergisteren weid weer ingebroken in een villa aan de Eslaan waar eveneens snoeperijen werden ontvreemd en gister morgen kwam bij de politie aangifte bin nen, dat was ingebroken by Maison Suisse aan de Havenstraat. Hier werd een be drag van 120.ontvreemd. Bij alle inbraken was dezelfde tactiek gevolgd: men was binnengekomen door het inslaan van een ruitje aan de achterzijde. Gistermorgen wist de politie een signa lement van de daders te krijgen en toen een rechercheur later op den dag de oude dorpskom doorliep zag hij in de Nassau- laan twee jongens van 18 jaar staan, waarvan er een aan het signalement vol deed. Zij werden op het politiebureau ge fouilleerd. Hierbij kreeg men voldoende aanwijzingen om een der knapen als schuldig aan de inbraken, aan te wijzen. De andere bleek geheel onschuldig en werd op vrije voeten gesteld. Doordat de gearresteerde aan het praten ging kon de politie nog een 18-jarig jongmensch dat eveneens schuldig bleek aan de zes inbra ken aanhouden. Beiden hebben een beken tenis afgelegd. Het zijn H. van E. en P. B. Behalve de geldsbedragen van 250. en ƒ120.— bleek het gestolene te bestaan uit si garen, sigaretten, pepermunt, ham, rookvleesch, muisjes en balletjes; ZOO WAS HET NIET BEDOELD. Te Soender Vraa bij Hjoerring is een 82-jarige vrouw overleden, die haar laatste twintig levensjaren te bed moest door brengen. Toen haar zoon v:'e jaren gele den ;egen haar wil trouwde, deed zy een gelofte haar bed niet te verlaten, alvorens de schoondochter uit het huis was. De jeugdige echtelieden bleven elkaar even wel trouw. Biykbaar als gevolg van den staat van psychische geprikkeldheid we gens dezen gang van zaken werd de moe der door een zenuwkwaal aangetast, die haai bewegingsv yheid ontnam, soodat zij twintig jaar op de aanvankeiyk vrywillig verkozen legerstede moest doorbrengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3