STADSNIEUWS Middelburg. üoor de huisvrouw STADSNIEUWS Vlissingen. Rechtszaken STADSNIEUWS Goes. Van onze Boekentafel t PROEFWEDSTBIJD 8CHOONBIJDEN. De schaatssport kan men op verschillen de wijzen beoefenen. Er zijn menschen, die uitsluitend het baantjerijden prefereeren er zijn anderen, die de voorkeur geven aan tochten. Zeeland biedt op dat punt nu wel niet zoo heel veel gelegenheid, het vele water ten spijt, maar wie wil, die kan het ook hier een heel eind sturen. Er zijn ook stijlen van rijden. Men kent de snelle rijders en de krukken, en dan is er nog een groote menigte schoonrijders. Alles wat deze menschen presteeren, is nu wel niet even schoon, maar hoe dan ook, hun optreden verhoogt het sierlijke aspect, dat een ijsbaan biedt op niet geringe wijze. De Middelburgsche IJsclub heeft, gelijk uit een advertentie in ons no. van gisteren bleek, het lofwaardige initiatief genomen, den zin voor het schoone ook op dit gebied een weinig te stimuleeren. Zij is daarbij uitgegaan van de stelling, dat wie de jeugd heeft ook de toekomst heeft en zoo heeft zg zich in haar oproep speciaal ge richt tot de kinderen der leden. Nu zullen er wellicht kinderen zijn, die hoewel in het bezit van schoonrijdschaatsen, zeggen dat is niets voor ons, want wij kennen er nog niets van. En dat is nu het aardige het gaat niet om de uitgesproken vaardigheid, het gaat er om, dat alle kinderen van leden der IJsclub, die in de groote schaatsenrij dende menigte niet in de gelegenheid zijn, ook maar één behoorlijke krul te maken, nu eens naar hartelust kunnen zwieren. En wie weet, of er Zaterdagmiddag geen ont dekkingen worden gedaan 1 Er zal worden gereden in drie groepen jongens, meisjes en paren en verder in twee afdeelingen, gerangschikt naar de leeftijden tot 15 jaar en van 15 tot 18 jaar. Een proefwedstrijd heeft altijd de beko ring van het onverwachte. Hier gaat het niet om de matadors, om de menschen, van wien men van te voren al weet, dat zij het toch wel kennen, hiér is alleen beslis send de ambitie om de kunst van het schoontijden te beoefenen. Daarom behoeft ook niemand zich terug te trekken, uit vrees, er weinig of niets van terecht te zullen brengen. Het kan Zaterdag een pret tige middag worden. Wanneer Koning Thlalf ons nu niet in den steek laat belooft het een ijsfeest van de bovenste plank te worden. De tijd van aanmelding is nog kort. Tot vanavond zes uur bestaat daar toe gelegenheid op de ijsbaan. Zij, die om een der hierboven genoemde redenen heb ben geaarzeld en toch wel graag zouden meedoen, zij moeten zich haasten. Maar dat moet men in den winter toch vandaag vriest het en morgen regent het warm water. LJs en weder dienende, zal Middel burg Zaterdag een zwierig feest kunnen beleven. DE ONTEIGENING VAN GRONDEN. Nadat eenige weken geleden het voor- loopig plan tot onteigening van gronden ten bate van de gemeente of het rijk ter visie had gelegen en daartegen door ver schillende betrokkenen op- of aanmerkin gen waren gemaakt, is vanaf heden (Don derdag) op kamer 19 van de gemeente secretarie (S.D.O.A.-gebouw, Molenwater) tót en met 29 Januari ter visie gelegd het definitieve besluit inzake deze onteigening. Uit het besluit bljjkt, dat in afwijking van het eerstgenoemde plan, de panden Dam 1, waarin gevestigd de banketbak- kerjj der firma v. d. Mijle Noordstraat 23, waarin de banketbakkerij van den beer L. J. Vroom en Wagenaarstraat 10 van me vrouw Peek, van de lijst zijn afgevoerd, al kregen de betrokken eigenaars bericht, dat deze afvoering nog maar een voorloopig karakter draagt en nog kan worden her roepen. Van de ljjst zijn afgevoerd het pand de Steenrotse aan den Dam 24 en de twee daaraangrenzende panden op den hoek Dam-Rouaansche kaai, alsmede het eerste pand in de Heerenstraat aan de lin kerzijde komende van de zflde van de Langedelft, dat nog is blgven staan, dus pand elf, bewoond door de wed. Tilroe. Van het terrein van den heer Wolf, St. Jansstraat 9, wordt volgens het besluit slechts een klein stukje onteigend en als wij goed beluisterd hebben, is de heer Wolf, evenals zijn buurman, de heer San- derse, ernstig van plan ten spoedigste met bouwen te beginnen wat zeker een stimu- langs voor anderen zal kunnen zijn. Op den hoek van de Gortstraat en de Korte Geere is van een te onteigenen perceel een stukje verkocht en dit vervalt daarom; terwijl van den tuin van het voormalige Grand Hotel het achterste deel, dus aan de zgde van de Zusterstraat ook van de lgst is af gevoerd. Op de lijst is thans gebracht een perceel van den heer P. Brouwer, aansluitende aan den tuin van de Rijkskweekschool en het stukje van den tuin van St. Joris naby de tennisbanen, waarop het tennishuisje stond en dat grenst aan de woningen van de Bleek. De mogelijkheid bestaat dat bij de ver dere uitwerking van de plannen het ge- wenscht is, ook een deel van den grond tusschen Koorkerkhof en Langedelft, spe ciaal dat b(j de Reigerstraat, o.a. het voor afbraak verkochte café de Lange Jan, als nog te onteigenen. Waar aanvankelijk de bedoeling was de gronden in de St. Pieterstraat, die aan de Abdy grenzen, niet voor de gemeente doch voor het ryk te onteigenen, kan thans worden gemeld, dat ook die gronden aan de gemeente komen. Alle betrokken eigenaars van gronden en hypotheekhouders hebben persoonlgk bericht ontvangen van hetgeen met hun eigendom staat te geschieden. Dit geldt ook voor hen, wier panden nog intact ble ven. Zy behouden de volledige beschikking er over, mogen het verhuren, moeten het onderhouden, er belasting voor betalen enz., doch alleen mogen zy het niet aan derden verkoopen. De taxatie der te onteigenen panden wordt opgedragen aan de schade-enquête commissie, tegen wier beslissing beroep open staat Ook met dit besluit is men eer een eind verder in de richting van den herbouw onzer stad. IR. RINGERS BEZOEKT MIDDELBURG. Heden bracht ir. Ringers, algemeen ge machtigde voor den wederopbouw een be zoek aan Middelburg tot het voeren van verschillende besprekingen in verband met den opbouw onzer stad. DE CENTRALE KEUKEN. Van de gelegenheid om aan de voorloo- pige centrale keuken tegen een vasten prys eten te bekomen, wordt nog geen druk gebruik gemaakt. CHIRURG IN HET GASTHUIS BENOEMD. Tot chirurg in het gasthuis alhier is be noemd arts E. L. Nauta, thans tgdeiyk als zoodanig werkzaam. EEN JEUGDIGE DIERENVRIEND. Een Jeugdige bewoner van den Blauwen- dqk kwam het redactiebureau binnengeloo- pen en vroeg ons, allen die iets voor vogels voelen, op te wekken speciaal in dezen tijd, nu het zoeken van eten voor de merels, de meeuwen enz. zeer moeilgk Is, eten buiten te strooien voor de gevederde diertjes. Gaarne voldoen wij aan dit sympathieke verzoek. EEN BON VAN WINTERHULP IS GEEN DOORLOOPEND BETAALMIDDEL. Het is ons gebleken, dat er winkeliers zyn, die meenen dat als zy van iemand een bon van winterhulp in ontvangst heb ben genomen, zy die ook weder aan hun eigen leveranciers als betaalmiddel kunnen geven. Dit nu is volkomen tegen de be doeling in. zy, die het eerst zulk een bon in ontvangst nemen, moeten deze op een der bankierskantoren ter inwisseling aan bieden. ONGELUK OP HET IJS. Gisteren ongeveer 6 uur reed een 12- jarig meisje op de vest tusschen Lange- viele buitenbrug en Winterstraat toen zy door een onbekend gebleven man werd aangereden en kwam te vallen. Dit zou nog goed zgn afgeloopen, als niet een schaatsenrydster, die achter het meisje reed, haar vaart nog had kunnen inhou den. Dit was niet het geval, zy reed het meisje ook aan, waardoor dit haar lin kersleutelbeen brak. Dokter Simons ver leende de eerste hulp. Het meisje is per auto naar het gasthuis overgebracht. BOUW OPENBAAR SLACHTHUIS AANBESTEED. Burg. en Weth. hebben hedenmorgen aan de Stadsschuur aanbesteed het bouwen van een openbaar slachthuis met bgbehoo- rende dienstgebouwen c.a, op het terrein gelegen aan den Seisweg, kadastraal be kend, gemeente Middelburg, Sectie E no. 212 (geheel), 213 en 214 (gedeeltelijk). Inschrijvei-s E. J. Lindenbergh, Vlissin- gen 114800; A. de Bruijne en J. M. van Riet, Goes 109900; L. F. Groosman, Middelburg 103.000; J. de Jonge, Bieze- linge 83.000; Gebr. Jansen, Nisse 80.150; J. M. J. Schrijver en Zn., Goes 79.850; M. F. Goedemondt, Goes 79.000; J. M. Goedemondt, Vlissingen 76.998; P. F. Voet en P. F. de Waal, Kloosterzande 75.000. HET JUISTE GEBRUIK VAN ONS KAASRANTSOEN. Het is van groot belang thans de groote verschillen In vetge halte en eiwitgehalte goed in het oog te houden. Slechts weinigen kennen de groote ver scheidenheid in onze Nederlandsche kaas soorten. Wel bevatten ze alle de bestand- deelen van de melk en zou men ze dus kunnen beschouwen als melk in vasten vorm, doch de verschillen in bereiding en samenstelling zyn zoodanig, dat men deze terdege in het oog dient te houden, ten einde de kaas als voedingsmiddel goed te kunnen beoordeelen en te gebruiken. Belangrijke verschillen uitstaan er, door dat zoowel uit volle.melk als uit gedeel telik of geheel ontroomde melk kaas wordt bereid en soms kruiden (kruidnagels of komijn) worden toegevoegd. Het aan tal soorten en smaken is echter veel grooter dan hierdoor zou zon te ver wachten. Door andere verschillen in de bereiding, o.a. door de ryping, korten of langen bewaarty'd, ls het product bui tengewoon gevarieerd en kan men inder daad spreken van honderden soorten en smaken. Zooals het met meer levensmiddelen gaat, is het ook met kaas gesteld: men moet ze lééren eten! Ofeigenlgk is het by kaas iets a.»ders: men moet de soorten, die het best in den smaak vallen leeren vinden. Meen daarby niet, dat kaas uitsluitend een broodbc legging moet zijn! Vooral in dézen ttjd is dat een ver keerd begrip, daar wy er nu immers op uit moeten zijn onze rantsoenen zoo goed mogeiyk te gebruiken en tekorten aan het eene product indien mogeiyk door een ander product aan te vullen. Men vergete dan ook nimmer, dat kaas een hoog ei witgehalte heeft en, evenals vleesch, ge schikt is om den warmen maaltijd te com- pleteeren. Met slechts ons 20 plus kaas per persoon kunnen we een maaltyd van aardappelen en groente ten minste even voedzaam maken als van aardappelen, vleesch en groente. Voor sommige gezinnen is het aan te bevelen de helft van het kaasrantsoen te bestemmen voor broodbelegging en een maal per week een warmen maaltyd met kaas te gebruiken. Vooral voor kinderen kan dit van belang zgn, omdat kaas een hoog kalkpercentage heeft en de vette soorten ook in belangrijke mate vitamines bevatten. Wy gebruiken daarom by voorkeur de vette soorten de volvette en 40 plus kaas naar gelang van onzen smaak en van hetgeen wij kunnen besteden. #Men denke echter niet, dat 20 plus of magere kaas geen voedingseigenschappen zou heb ben! Haar gehalte aan eiwitten, koolhy draten en zouten staat in vergelijking met de vetrijkere soorten betrekkeiyk zelfs hooger (van vette kaas is het eiwitge- DE IJSPRET. Zich niet storend aan alle Jeremiades over gebrek aan kolenbonnetjes, die ons de onontbeerUjke brandstof by deze koude moeten verstrekken, regeert koning Win ter nog steeds in alle gestrengheid. Velen benutten echter nog dageiyks de zonzyde van de vorstperiode. Heeft men een uurtje over, dan wordt naar de gladde yzers ge grepen om een baantje te ryden. Op de „Kom", watergang en plassen in de om geving heerscht dan ook heele dagen een gezellige drukte. EEN VERHEUGENDE MEDEDEELING. De dienst VlissingenKoudekerke wordt uitgebreid. Velen, die in dezen tyd den nacht elders doorbrengen zal het ongetwijfeld verheugen te vernemen, dat met ingang van a.s. Maandag 13 Januari de dienst van de N.V. Stoomtram Walcheren uitbreiding onder gaat voor wat betreft het traject Vlissin genKoudekerke. De volgende dienst is ingelegdKoude kerke vertrek 1745 en vervolgens Vlissin gen vertrek 18.15. DE GASDISTRIBUTIE. De rantsoeneering van gas zal, zooals reeds eerder gemeld, voor de verbruikers over het algemeen geen groote moeilijkhe den opleveren. Ten eerste doordat het rantsoen op 100 van het verbruik van vorig jaar gesteld is, terwijl overigens zoo soepel mogelgk wordt gehandeld. Alle aan geslotenen krggen thans een mededeeling hoeveel gas mag worden verstookt. Een en ander is ontleend aan de cijfers over 1940, i.e. de maanden Januari en Februari. Heeft men in deze periode minder dan 60 M3 ge bruikt, dan mag men thans komen tot een verbruik van 60 M3, zoodat men in dit ge val nog meer kan gaan -afnemen. Is men van meening dat men door ver schillende omstandigheden, bijv. aanschaf fing van gaskachels, enz. in het vorig jaar, niet voldoende gas toegewezen krygt, dan kan een verhoogd rantsoen aangevraagd worden. Hetzelfde kan ook geschieden wanneer byv. vorig jaar door bijzondere oorzaken een minder gebruik van gas ge maakt werd. Over het algemeen worden dan de cijfers van 1939 als maatstaf aan genomen. Voor nieuwe verbruikers wordt ln verge lijking met soortgeiyke afnemers, een rant soen geschat. VERLENGDE VACANTIE. De leerlingen en hetonderwijzend perso neel van de „Oranjeschool" aan de Bloe- menlaan hebben voorloopig nog vacantie gekregen, daar door een defectaan de cen trale verwarming de klassen niet ver warmd kunnen worden. GESLAAGD. Voor het diploma boekhouden der Ver- eeniglng van Leeraren in de Handelswe tenschappen slaagden de heeren S. Kodde, D. de Roog en J. de Ridder, alhier. Voor het diploma Engelsch van de Ver- eeniging van Leeraren in de Handelswe tenschappen Is geslaagd, de heer P. H. v. d. Hof alhier. HAAGSCH GERECHTSHOF. Schoenen uit den boomgaard. Toen te Sluiskil een groot aantal ge- evacueerdcn bijeen waren, en hun goede ren in een boomgaard lagen, zou J. W. uit Sluiskil de gelegenheid waar genomen hebben, om een paar kinderschoenen te stelen. Eén van zijn kinderen ging de schoenen dragen, doch toen had de eige nares der schoenen dat ontdekt. De Politierechter te Middelburg had W. tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis veroordeeld, doch in hooger beroep zei de Proc-Generaal dat veel te weinig te vin den. Hq vorderde verzwaring van het vonnis tot twee maanden gevangenisstraf. De verdachte beweerde echter dat een schoonzuster de schoenen had toegezon den, hoewel by haar verhoor de schoon zuster had verklaard daarvan niets be kend t zqn. De verdachte hield echter vol niets uit den boomgaard te hebben gehaald, doch er waren getuigen geweest die hadden gezien dat hy er met een pakje vandaan kwam. De Proc.-Generaal wees er op, dat W. niet gunstig bekend staat, en de buren zelfs bang zyn om tegen hem te getuigen. Het Gerechtshof heeft thans uitspraak gedaan en het vonnis van den Politie rechter te Middelburg bevestigd behalve wat de straf betreft, en deze verhoogd tot een maand gevangenisstraf. halte ca. 25%; van 20 plus haast ca. 30 procent en van magere kaas zelfs ca. 40%). Vandaar dat kaas een uitstekende aan vulling van den vleeschloozen maaltyd kan zyn. Ze geeft de gewenschte pittigheid en tevens hooge voedingswaarde. Stamp potten, soepen en verschillende andere gerechten kunnen uitstekend met kaas worden bereid. De rijkskaasmerken vermel den het vetgehalte in de droge stofhet eiwitgehalte echter niet. Wy moeten dit dus weten en onthouden. Om een vleeschloozen maaltyd te voor zien van de noodige eiwitbestanddeelen hebben we noodig: Van jonge of belegen volvette kaas of 40 plus kaas: ons p. persoon van oude volvette of 40 plus kaas: ons per per soon. Van 20 plus of magere kaassoorten: Vz soon; van 20 plus of magere kaassoorten: ons per persoon. Wie de helft van het kaasrantsoen als broodbelegging gebruikt, houdt dus nor voldoende over om desgewenscht eenmr- per week een volledigen warmen maal tij met kaas te gebruiken. MANY A BEUKMAN. RIJWIELEN VERDWIJNEN. De rijwielen verdwynen c 'k te Goes, als sneeuw voor de zon. Vrywel geen dag gaat voorby of er komt een aangifte van „ver missing" op het politiebureau binnen. Maandag deed de militair D. B., te 's-Heer Abtskerke aangifte van de vermissing van zqn rqwiel, dat eenigen tijd onbeheerd voor een pand op de Groote Markt had gestaan en dienzelfden avond verdween het rijwiel va i A. de J. te Kapelle uit een fietsenrek voor een pand aan de Wilhelminastraat. AGENTSCHAP „AUTO-BEVRACHTINGSDIENST". Naar ons van bevoegde zyde werd me degedeeld, zal hier ter stede een agent schap worden gevestigd van den „Autobe- vrachtingsdienst". In verband hiermede hebben wy een kort onderhoud gehad met den heer M. van Hoogenhuyze, die de leiding van dit agent schap te dezer stede op zich zal nemen. De heer Van Hoogenhuyze deelde ons o.a. me de, dat de „Autobevrachtingsdienst", res sorteert onder de Rijksverkeersinspectie en het Departement van Waterstaat. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. H. Jansen en ge zin, transportarbeider Piccaratstr. 58, van 's-Gravenpolder; Tj. Koning, zonder be roep, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 72, van Breda D. van den Berg, reiziger, Wil helminastraat 98, van AmersfoortC. B. Kersten, geb. Rauwerda, zonder beroep, Prinses Beatrixplein 10, van 's-Graven- hage; B. F. M. Wq ten burg, rayonleider Centr. Distributiekantoor, D. D. v. d. Bout straat 12, van Breda C. P. Broekstra, geb. van Erk, zonder beroep, Koningstraat 3, van Gouda J. Sonke, dienstbode, Groo te Markt 38, van Kapelle Z.J. Koens, dienstbode, Wijngaardstr. 58, van 's-Heer- Arendskerke J. Bergsma, controleur C.C. C.D., D. D. v. d. Boutstraat 12, van Utin- geradeel N. Corstanje, leerling onderoff. vlieger K.M., Lange Vorststraat 10, van Den Helder P. Tromp en gezin, motor dry ver N.L., Beestenmarkt 10a, van Vlis singen J. Zuidyk, landarbeider, Willem Zelleweg 3, van Anna Paulowna W. Nieu- wenhuyze en echtgenoote, zonder beroep, H 3rnisseweg 99, van Koudekerke F. C. van de Laak, liefdezuster, Kloetingscheweg 5a, van Maastricht M. Bosman, dienst bode, J. A. v. d. Goeskade 73, van Nisse; J. C. Bliek, dienstbode, Kamperfoelistraat 2 f, van Wolphaartsdijk; H. Q. Pak, veld wachter, Piccardtstraat 57, van Hilversum: C. J. Overweel, rijksveldwachter, Piccardt straat 57, van Hilversum; A. H. Luyk, dienstbode, Westhavendijk 39, van Bergen op Zoom; F. A. van Kervinck en gezin, wegwerker N. S. Piccardtstraat 66, van O. en W. Souburg; C. Vaes, kleer maker, Lange Vorststraat 5, van Bergen op Zoom; M. Boogaard en gezin, make laar, Westwal 6, van Nieuw- en St. Joos- land; L. Maglelse, controleur R. K. Land- arbeidersbond, Leliestraat 82, van Stand- daardbuiten. Vertrokken J. C. Korstanje, dienst bode, Kamperfoelistraat 2 f, naar Katten- dijke; J. E. Loobeek, zonder beroep, Bek hof 5, naar Bergen op Zoom; L. Vermeu len, schippersknecht, van 's-H. Hendriks- kinderendijV 7, naar l^ord. echt; H. Loker- se, leerares vakschool voor meisjes, wyn- gaardstraat S, naar Rotterdam; E. Bade- horn, koltin, van Groote Markt 17, naar Haarlemmermeer; B. de Graaff, petroleum- venter, Rozemarynstraat 6, naar Avereest; W. J. Coenen en gezin, fotograafbediende, Heernisseweg 99, naar Maastricht; Wed. M. S. Hoogersteger-de Pan en gezin, loge menthoudster, SU Jacobstraat 50, naar Oosterhout; H. Janse en echtgen., zonder beroep, Westwal 6, naar Soest; T. Smallen- broek, diacones, Stationsweg 33, naar Leeu warden; J. J. de Smidt, meubelmakers knecht, Wilhelminastraat 98, naar Schoon- dyke; A. Vreke-Stokmans, zonder beroep, Oostsingel 106, naar Middelburg; I. Locke- feir, geh. met Venema, zonder beroep, Scheldestraat 72, naar Wieringermeer; J. Platteeuw en gezin, motordryver N.S., Scheldestraat 46, naar Vlissingen; A. H. Schryver, huishoudster, Westerstraat 48, n. Tholen; H. H. Dop, verpleegster, Groote Markt 34, naar Oostkapelle; Wed. A. Kor- tekaas geb. Kloosterman, hulp in de huish., van 's-Gravenpolderscheweg 70, naar Vlis singen; F. den Herder, hulp in de huish. v. Oostsingel 108, naar Utrecht; C. J. Leen- dertse, dienstbode, Vogelzangsweg 76, naar Wemeldinge; D. A. Vleugel, onderwijzer, 's-Heer Hendrlksk.straat 56, naar 's-Gra- venhage; S. de Rijk, verpleegster, Oostwal 31, naar Arnemuiden; M. B. Rgn, zonder beroep van Oude Singel 52 naar Amster dam; M. P. Schier en echtgenoote zonder beroep van Zuidvlietstr. 59, naar Vlissin gen; P. Brouwer, verpleegster, Zonnebloem straat 18, naar Vlissingen. „Van sneeuw en lagunen", door Wil Abeleven—Labberton. (Uitg. L. J. C. Boucher, Den Haag.) Een Jong kunstzinnig echtpaar hy schildert en teekent gaat, tendeele voor herstel van gezondheid van de vrou welijke partner, deels ook om nieuwe im pressies op te doen, en zich kunstzinnig te vernieuwen, Italië zien. Van deze reis, van de plaatsen, waar zy verbleven, en van de menschen, waar mede zy in aanraking kwamen, vertelt de artisten-vrouw in een aantal schet sen. De schryfster, die met dit „rels-jout- naai" debuteert, heeft een vlotten, onop- gesmukten verteltrant, veel aandacht voor menschen en dingen, die haar om ringen, en een scherp opmerkingsvermo gen, ten deele gebaseerd op intuitie. Er is al heel veel over reizen in Italië geschreven, ook door aanmerkelgk groo- tere talenten dan Wil Abeleven, maar dit neemt niet?' weg, dat dit boekje, dat niet - oseer literaire dan wel journalistieke /aUteiten heeft, verschillende Italiaan- ^•he merkwaardigheden belicht heeft op c:'r wijze, die aandacht verdient. Wil Abclevcn hseft voor haar debuut De Bureaux van de Provincial» Zeeuwsche Courant zyn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en A dm.: Wolstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lynen) MIDDELBURG Londenscbe Kaai 29 Redactie TeL 269. Administratie TeL 139 GOES Redactie en A dm. i Tnrfkade 15 Telefoon 2863 JOSTBURG Redactie en Adra.: Breedestraat 45 Telefoon 103. SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon £3 V Fransch Indo-China grijpt naar de wapenen. Volgens een bericht van het D.N.B. uit Hanoi heeft de Fransche gouverneur-gene raal, Decoux, verklaard, dat Fransch- Indochina thans tegenover de uittarting van Thailand naar de wapenen zal grij pen. Desondanksis Frankrijk ook thans nog tot een vreedzame oplossing bereid. Uit Bangkok wordt gemeld, dat de re geering van Thailand in het grensgebied den oorlogstoestand afgekondigd heeft. Volgens berichten uit Hanoi heeft het Thailandsche luchtwapen met elf vliegtui gen aanvallen op Bassar, Pak So ea Stoengtreng aan de Mekong ondernomen. Voorts zouden Thailandsche troepen een aanval op de grens ten Noorden van Bas- sar hebben gedaan. Uit Bangkok wordt gemeld, dat de Fransche staatsburgers in Thailand alleen nog voor Bangkok en Kanboeri verbiyfs- vergunnin^en krggen, waar zy onder po litietoezicht staan en zich telkens moeten melden. AFGELASTE WEDSTRIJDEN. In verband met de vorst zyn afgelast de voor a.s. Zondag 12 Januari vastgestel de competitiewedstrijden van den Neder- landschen Voetbal Bond, Nederlandschen korfbalbond, Nederlandschen Hockeybond en van de bonds handbal-commissie. KNAAPJE IN WAK GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gistermiddag was het 4-jarig zoontje van den heer E. ter H. op het gs van den Westersingel te Bunschoten aan het spe len. De jongen roerde met een stok in een wak. Opeens verloor hy het evenwicht en viel in het yskoude water. Voorbij gangers, die het ongeluk zagen gebeuren hadden den knaap onmiddellijk op het droge, doch de levensgeesten bleken reeds geweken. ONDER STEENKOLEN BEDOLVEN EN OMGEKOMEN. In de leerfabriek „Oisterwyk" te Oia- terwyk geraakte de arbeider H. C. Fran ken uit Haaren bg het vervoeren van steenkool door nog niet opgehelderde oor zaak onder deze massa bedolven. Het on geluk werd eerst een half uur later ont dekt. Geneeskundige hulp kon niet meer baten. Franken laat vrouw en zes kinderen achter. BOTSING TUSSCHEN TREIN EN TRAM Gisterochtend is de sneltrein Leeuwar denZwolle, welke om 08.36 uur uit Leeuwarden vertrekt, nabg het emplace ment van het station Heerenveen in bot sing gekomen met de tram van de Neder landsche Tramweg Maatschappg. De ma chinist van den sneltrein werd gewond en kon slechts met groote moeite uit zijn zeer benarde positie worden bevryd. Er werd groote ravage aangericht. Behalve de machinist werd niemand gewond. FILIAALHOUDER AANGEHOUDEN. De politie te Amsterdam heeft gister avond een 35-jarigen man in arrest ge steld, die er van beschuldigd werd de ex peditiefirma in Rotterdam voor welke hg een filiaal in het Zuiden der hoofdstad hield, te hebben opgelicht. Door het innen van kwitanties niet te verantwoorden en ln de boeken te knoeien had de man zich een bedrag van ruim vierhonderdvgftig gulden onrechtmatig toegeëigend. AüENDA VLISSINGEN. „Alhambra-theater. Van Vrijdag 10 tot en met Dinsdag 14Januari„Vivere". MIDDELBURG. Electro-bioscoop. Vanaf /rgdag 10 tot en met Donderdag 16 Januari: „De mannen de baas". GOES. Grand-Theater. Vrijdag 10, Zaterdag 11, Zondag 12 en Dinsdag 14 Januari „Julika". den gemakkeiyksten vorm gekozen, n.L den ik-vorm. d.w.z. zy heeft eigen waar nemingen en gevoelsstroomingen niet ge transponeerd. Mede daarom zgn we be nieuwd naar verdere ontplooiing van haar talent. Wim Abeleven verluchtte de schetsen met uitnemende illustraties. Van schaduwen en licht, door ds. A. Dubois, Uitg. N.V. Druk kers en Uitgeversbedrijf Stemer- ding en Co., Rotterdam. Een reserve-veldprediker verhaalt zfln ervaringen in mobilisatie- ea oorlogstyd,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2