UIT DE PROVINCIE Optimistische Nieuwjaarsrede van Oostburgs' burgmeester. Verduisteren Z eeuwsch-V laanderen Burgerlijke Stand Een belangrijke raadsvergadering. van hedenavond 17.45 uur tot morgenochtend 9.48 uur De maan gaat morgenochtend te 6.37 uur onder en komt te 15.00 uur op. VOOR RIJWIELEN GESLOTEN WEG. De geslotenverklaring voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen van het voor het algemeen rijverkeer bestemde ge deelte van den weg Bergen op Zoom— KortevenKruiningenGoes's-H.Arends- kerkeNieuw] andViissingenBreskens DraaibrugSluisgrens (Rijkswegenplan 1938, no. 58) is ingetrokken. Het voor het algemeen rijverkeer be stemde gedeelte van bovengenocmden weg, gelegen tusschen den Saidtyk en den spoorwegovergang bij Kloetinge tusschen het westelijk einde van de Middelburgsche straat te Goes en het oostelijk einde van den Molendijk by 's-Heer Hendrikskinde ren in de gemeente 's-Heer Arendskerke van km 37,730 tot km 40,735 van km 41.332 tot km 41,515 van km 41,94b tot km 42,212 van km 43,080 tot km 43,414 van km 44,885 tot km 47,075 en tusschen het westelijk einde van den Sloedam en km 3,300 in de gemeente Nieuw- en St. Joosland, is voor het verkeer in belde rich tingen gesloten v^ridaard. USTNLICHTINGENDIENST. A Scheepvaart niet belemmerd. B Scheepv. v. stoom- en motorschepen niet belemmerd, zeilvaart ondervindt hinder. C Stoom- en motorseh. m. gering ver mogen ondervinden hinder, zeilvaart gesloten. D Scheepvaart alleen voor krachtige stoom- en motorschepen mogelijk. E s= Scheepvaart alleen mogelijk met speciaal voor de vaart door fls ge bouwde schepen. F Scheepvaart wordt door jjsbrekers in stand gehouden. G Scheepvaart mogelijk door een open gebroken vaargeul. H Scheepvaart gesloten. K Scheeovaartmogelijkheid niet te be- oordeelen wegens slecht zicht. P Ijstoestand veranderlijk, wordt over- heerscht door getijde of windrichting. R IJsbericht geving tijdelijk stongozet wegens onveranderden toestand. S IJsberichtgeving stopgezet (beëin digd). No. STATION. Codeletters. 125 Bruinisse, Zijpe DP 126 WemeMinge, Oosterschelde D 127 Haven D 128 Bath, Westerschelde DP Walcheren TTTTEEmiNG DER DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. O. EN W.-SOUBURG. Maandag werd in deze gemeente door het distributie-bureau een aanvang gemaakt met het uitreiken van diverse distributie-bescheiden. Deze uitreiking betreft een aantal van zeven verschillende groepen. De uitreiking was alnhabetisch geregeld en wel zoodanig, dat niemand lang behoefde te wachten en dus geen kou behoefde te lijden. Alle wach tenden konden nu een plaatsje vinden in de wachtgelegenheid ten bureeie. Het bleek reeds de eerste dag, dat deze regeling zeer goed voldeed aan de gestelde ver wachtingen. Bovendien moet niet uit het oog worden verloren, dat de dagelijksche dienst, waarvan ieder ingezetene een sche ma heeft ontvangen regelmatig doorgaat. Deze uitreiking was de eerste, die groeps gewijze was geregeld, hetgeen administra tieve voordeelen oplevert. De ingezetenen dienen er echter op te letten, dat zij hun distributie-bescheiden komen afhalen op den dag, die in de officiéél» aankondiging voor hen is vastgesteld. LOOP DER BEVOLKING. OOST- EN WEST-SOUBURG. Loop der bevolking over de maand December 1940. Ingekomen: N. van Eenennaam, spoorwegbeambte, Vliss. str. 172 van 's-H. Arendskerke; J. Labrurjère, lijnwachter N.S., Becius3traat 22 van Viissingen; S. A. van Houte, dienstbode, Vliss. str. 158, van 's-Gravenhage; W. L. M. van Driel, zonder, N. Vliss.weg 141 van Amsterdam; R. J. Swint, zonder, Bermweg 15 van Viissingen; J. Moerland, werkman S.H.V., Nieuwstraat 17 van Ovezande; A A. C. S. Corveleyn, yzcrwerker, Nieuwstraat 17 van Ovezande; M. L. A. Moerland, zonder Nieuwstraat 17 van Ovezande; M. J. P. van Oorschot, 11. verpleegster, v. Turnhout- straat 18 van Amsterdam; Wed. J. C. Heblij-Bos, zonder-, N. Vllss.weg 167 van Viissingen; J. H. B. Hovius, sergeant KM, Ceresstraat 2 van Arnemulden; J. M. Leyn- ee, slager, Padweg 92 van Middelburg; H. Oele, matroos KM, Spoorstraat 20 van Den Helder; Th. v. d. Linden, scheepma ker, Oranjeplein 13, Viissingen; W. War man, zonder, Nieuwstraat 17 van Viis singen; J. J. Groenewoud, musicus, N. Vliss. weg 231 van Middelburg; P. Lorier, zonder, Middelb.str. 52 van Oostkapelle; Ph. A. v. d. Velde, modelmaker, Vliss. straat 168, Viissingen; I. C. Marijs, vor mer, Aldegondestr. 1 van Middelburg; A. M. v. Eenc-nnaam-de Bree, zonder, Mid- delb. str. 66 van Viissingen; K. Bakker, zonder, Vliss.str. 41 van Viissingen; A. J. Freekenhorst, mil. werkman, N. Vliss. weg 149 van Koudekerke; S. J. Bruijnooge, zonder, Voorstraat 15 van Driewegen; P. J. van der Wart, los werkman, Burcht straat 8 van Amsterdam; G. Duine, werk man „Schelde", Ritth.straat 17 van 's-H. Arendskerke; Wed. A Arendse-Adriaanse, zonder; Visodeweg 3 van Vrouwenpolder. Vertrokken: M. van Gellekom, va rensgezel, Dijkstraat 67 naar Viissingen; F. A v. Kervinck, wegwerker NS., Mid delb.str. 74 naar Goes; P. Jozlasse, ketelmaker, Vliss.str. 83 naar Viissingen; G. v. d. Tooien, kleermaker, Middelb.str. 66 naar Woudenberg; Wed. J. P. J. Wes- terveld-Geelhoed, zonder, N. Vllss.weg 301 naar Maastricht; J. A Marijs, zonder, Middelb.str. 15 naar Middelburg; J. Rouf- faer, beheerder, Dijkstraat 45 naar Ruinen; Wed. A M. Besuijen-Kokelaar, zonder, v. Turnhoutstr. 13 naar Rotterdam; J. de Bruijn, smid, Vrjjburgstr. 13 naar Mid delburg; E. W. Peeman, zonder, v. Turn houtstr. 26 naar Maassluis; H. P. v. d. Schelde, korp. mar. K.M., Ritth.str. 67 naar Veen; G. Heihuizen, mach. Prov. St. Dienst, Vliss.straat 105a naar Apeldoorn; A. J. Eiff, zonder, Nieuwstraat 28 naar Viissingen; J. C. Daalhuizen, schilder, Spoorstraat 30 naar Middelburg; A. Wen- sink, Ritth.str. 88 naar Koewacht; F. van Keulen, ketelwasscher N.S., N. Vliss.weg 279 naar 's-H. Arendskerke; B. Edelenbos, loopknecht, Paspoortstr. 26 naar Viissin gen. Kerstvakantie op de scholen verlengd. DOMBURG. De kerstvacantie der lagere scholen zal niet op 7 Januari eindigen zoo als oorspronkelijk was vastgesteld, doch op 14 Januari a.s. De kinderen zullen dus, als het blijft vriezen, volop gelegenheid hebben' tot schaatsenrijden. Zwd-Reveland TAK MET POST GEVONDEN. KRUININGEN, Dezer dagen vonden steenzetters, die aan de nieuwe zeehaven werkten een volle postzak welke daar was aangespoeld. Aangifte werd gedaan bij den burgemeester. Door de goede zorgen van de posterijen alhier werd de inhoud, welke geheel voor Zeeuwsch-Vlaanderen bestemd was bij een bakker gedroogd, waarna het grootste gedeelte nog kon worden verzonden. Er bevonden zich geen aangeteekende stukken onder. Waarschijnlijk is dit één der 7 postzakken, welke eind December met een wagen van de Prov. boot Hoede- kenskerke-Neuzen overboord zijn geslagen. Aanbesteding. WEMELDINGE. B. en W. dezer ge meente hebben aanbesteed het betegelen van het schoolplein van de openbare lagere school aan de Wilhelminastraat alhier, waarvoor werd ingeschreven door de na volgende alhier wonende ambachtslieden F. de Bourgraaf 999 Adr. Wabeke Fz. 950 H. J. Meijaard 933 Jac. Hooge- steger Mz. 866 Adr. Kosten 847.60 L. P. Korstanje 815. Het werk is aan den laagsten inschrijver, behoudens goedkeu ring van G. S., gegund. Varkenspest. YERSEKE. Bij den landbouwer W. v. Oeveren heeft zich een geval van varkens pest voorgedaan. Eén der dierei. bezweek aan deze ziekte, terwijl op advies van den veearts meerdere varkens moesten worden opgeruimd. Vorloren trouwring ineen luidspreker gevonden. YERSEKE. Toen de vrouw van den heer L. Dijkwel haar dochtertje eens een afstraf fing gaf vloog haar trouwring van haar vinger en bleek onvindbaar. Overal werd gezocht, de kamer werd schoongemaakt en een deel van den vloer zelfs opgebroken, doch niettemin de zoo zeer begeerde ring kwam niet terecht, en het geval bleef een raadsel. Dit alles was dezer dagen reeds een anderhalf jaar geleden en aan den ring werd niet veel meer gedacht, totdat enkele dagen geleden de uitkomst kwam. De heer D. had namelijk zijn luidspreker aan een kennis uitgeleend en het ding wei gerde zijn luisteraars verder van dienst te zyn. Dus moest de radio-dokter er aan te pas komen en wie schetst de verbazing van den monteur toen hjj in de kast een gouden trouwring aantrof. Alles was echter spoedig opgelost en vrouw D. kwam weer in het bezit van den ring. DE BIETENCAMPAGNE. NIEUWDORP. Uit de rekening van het afgeloopen boekjaar blijkt, dat hier zijn gewogen, gedurende de achterliggende bie ten-campagne, aan de haven 5.561.22Ï kg.; aan de locaalspoor Nieuwe West-Kraayert 1.007.033 kg.; en aan de locaalspoor Bors- selschedijk 4.165.075 kg. Totaal dus 10.733.329 kg. BEVESTIGING AIMBT8DRAGERS. HOEDEKENSKERKE. Zondagmorgen werden na den dienst in de Ned. Herv. Kerk; alhier In hun kerkelijk ambt be vestigd de heeren P. J. Hoek van Dijke als ouderling en J. la Grand ais diaken. Na de toespraak van den 1 eeraar werd staande gezongen uit Gez. 257 vers 4. (nieuwe bundel). Loop der bevolking. BRESKENS. In December LI. hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. S. Voogdt van Nieuwvllet naar Dorpsstr. 79; P. C. Keukc.aar van Lapscheure (Be) naar Papendrecht 16; H. Zandbergen en gezin van Coevorden naar Dorpsstr. 74; L. W. Jacobs van Oostburg naar Dorps str. 39; J, C. von Hout van Biervliet naar Dorpsstr. 36; A Huizebosch van Wierin- germeer naar Groote Kade 8; A. Mollet en gezin van Viissingen ..aar Molenwater 31; J. de Vujjst van Viissingen naar Dorpsstr. 117. Vertrokken P.'H. Metsema- kers en gezin i.aar Bergen op Zoom; Ch. Verduijn en gezin naar Schoondtjke; P. synesael naar Hoofdplaat; J. J. Brands- ma naar Weststelllngwerf; J. Bron naar Gorinchera. Een 200-tal boomen wordt geveld. BIERVLIET. In onze gemeente zullen heel wat boomen gaan verdwijnen, door dat het gemeentebestuur een 200 tal boo men heeft verkocht. Hoe duur het hout op het oogenblik is, kan men wel opma ken uit het feit dat de gemiddelde prijs per boom 50 gulden bedroeg. Op de Stads- wei zal geen boom meer blijven staan, hetgeen jammer ia, want in den zomer stonden deze daar prachtig. Loop der bevolking In 1940. SINT LAURENS. Op 31 December be droeg het aantal Inwoners 1424 personen (711 mannen en 713 vrouwen). Er werden in 1940 geboren 16 m. en 13 vr., vestigin gen 81 ir en 84 vr. er overleden 11 m. en 5 vr.er vertrokken 64 m. en 67 vr. De bevolking bestond op 31 December j.L uit 733 m. en 738 vr., totaal 1471 pers. SEROOSKERKE (W.) Op 31 Decem ber 1939 bedroeg het aantal inwoners 1729 (868 mannen en 861 vrouwen). Er werden in 1940 geboren 12 mannen en 12 vrouwen; vestigingen 78 mannen en 95 vrouwen. Er overleden 6 mannen en 10 vrou ✓en en vertrokken 50 mannen en 43 vrouwen. Op 31 December 1940 bestond de bevolking dus uit 902 mannen en 915 vrouwen, totaal 1817 personen. VEERE. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1940: 1014 personen (484 m. en 530 vr.). In 1940 werden ge boren 5 m. en 13 vr.; overleden 6 m. en 8 vr.; vestigden zich 47 m. en 48 vr.; en vertrokken naar elders 31 m. en 45 vr. De totale bevolking op i>l Dec. 1939 be droeg 991 personen (469 m. en 522 vr.). SCHOONDIJKE. p. 31 December 1939 be droeg het aantal inwoners 1951. Er werden in 1940 27 personen geboren. Vestigingen 100 personen. Er overleden 25 personen en vertrokken 102 personen. Op 31 December 1940 bestond de bevol king dus uit 1951 personen. GROEDE. Op 31 December 1939 be droeg het aantal inwoners 2306 (1188 man nén en 1118 vrouwen). Er werden in 1940 geboren 20 mannen en 24 vrouwen; ves tigingen 46 mannen en 51 vrouwen. Er overleden 7 mannen en 14 vrouwen en vertrokken 41 mannen en 63 vrouwen. Op 31 December 1940 bestond de bevol king dus uit 1206 mannen en 1116 vrou wen, totaal 2322 personen. Er werden 27 huwelijken gesloten. ZUTDZANDE. Op 31 December 1939 bedroeg het aantal inwoners 890 (462 mannen en 428 vrouwen). Er werden in 1940 geboren 11 mannen en 5 vrouwen; vestigingen 27 mannen en 31 vrouwen. Er overleden 4 mannen en 7 vrouwen en vertrokken 32 mannen en 25 vrouwen. Op 31 December 1940 bestond de bevol king'dus uit 464 mannen en 432 vrouwen, totaal 896 personen. WATERLANDKERKJE. Op 31 Decem ber 1939 bedroeg het aantal inwoners 523 (279 mannen en 244 vrouwen). Er wer den in 1940 geboren 9 mannen en 3 vrou wen; vestigingen 19 mannen en 17 vrou wen. Er overleden 2 mannen en 8 vrou wen en vertrokken 7 mannen en 8 vrou wen. Op 31 December 1940 bestond de be volking dus uit 290 mannen en 256 vrou wen, totaal 546 personen. Er werden in 1840 2 huwelijken vol trokken. AXEL. Op 31 December 1939 bedroeg het aantal inwoners 6403. Er werden in 1940 geboren 103 personen, vestigingen 316 personen. Er overleden 72 personen en vertrokken 257 personen. Op Decem ber 1940 bestond de bevolking dus uit 3319 mannen en 3174 vrouwen, totaal 6493 personen. „WINTERHULP NEDERLAND" BRENGT VREUGDE IN VELER LEVEN. Een ongelukkige val op het jjs. BIERVLIET. Toen het zoontje van den heer de R. op het ijs wilde schaatsen, kwam hij te vallen en brak een sleutel been. Dokter H. verleende de eerste hulp. Ijsvermaak. BIERVLIET. De strenge koude van de laatste dagen heeft het zoogenaamde „Laag Weitje" geheel dichtgemaakt en velen maakten van de gelegenheid gebruik om een baantje te rijden. Jammer, dat het ijs op de slootjes, die het weiland doorsnijden, zakt, omdat het water wegloopt. Een probaat mlddeL BIERVLIET. Nu er een schaarschte aan kolen begint te komen, zyn eenige inwo ners op het idee gekomen, om in plaats van kolen, leem te stoken. Hierdoor is echter een buis noodig van pl.m. 60 cm. lengte. Deze wordt vol geperst met leem en op het vuur gezet Vooral op de z.g.n. buiskachels schijnen ze goed te voldoen, daar ze wel 3 uur branden. IJSPRET. OOSTBURG. Werden de meeste schaats liefhebbers Vrijdag en Zaterdag weerhou den door den krachtigen scherpen wind, Zondag was het weer heel wat beter, zoo dat weer zeer velen zich naar hartelust hebben vermaakt op het Groote Gat Toch was het ys niet van prima kwaliteit en vooral nogal hobbelig, tenvtjl er tevens heel wat zwakke plekken waren. Ook Maandag hebben velen de Qzers ondergebonden en zwierden lustig op de baan. Vooral na 4 uur werd het weer bij zonder druk door de schooljeugd, die onder deze omstandigheden maar noode de Kerst vacantie zagen beëindigd. Nieuw® voorzitter „Het Groene Kruis" gekozen. ZUIDZANDE. In de gehouden Alge- meene vergadering van de plaatseiyke af- deeling van „Het Groene Kruis", is in de vacature Dikkenberg, tot voorzitter geko zen, de heer Dr. J. T. Buma, arts, alhier. Loop der bevolking. WATERLANDKERKJE. In December zijn uit deze gemeente vertrokken R. Ro besin naar Schoondijke. L. Vercruysse naar IJzendyke. Jac. Jansen naar Koude kerke. Va! op het ys. AXEL. Op het hobbelige ijs van de Kreek alhier kwam mej. v. D., die daar schaats reed, zoodanig te vallen, dat zjj een groote hoofdwonde bekwam en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. OOSTBURG. De raad dezer gemeente kwam Maandagmiddag in openbare ver gadering byeen. Deze eerste vergadering in het jaar 1941 is voor my, aldus de VOORZITTER, burgemeester Hoekzema, een welkome gelegenheid, U voor dit jaar mijn beste wenschen aan te bieden, daar aan verbindend de wensch, dat voor Oost burg als gemeente een jaar van flinken vooruitgang mag zgn aangebroken. Het is welhaast overbodig stil te staan by de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar, zy zijn nog te kort geleden, dan dat ze niet meer als de dag van gisteren U voor oogen zouden staan. Het is, alsof tegenover de geweldige dynamiek, die in het wereldgebeuren heeft plaats gevonden en nog plaats heeft, dat wat er in Oost burg en met ons zelf is gebeurd, wegvalt als een nietig stofje. Maar ook Oostburg heeft haar deel in het wereldgebeuren en op allerlei gebied vervult Oostburg zelfs een belangrijke rol. Daarom wil ik als belangrijkste feit voor Oostburg in 1940 nemen, het feit dat het gespaard is om haar taak te vervullen ook in 1941. Spr. memoreerde vervolgens zyn be noeming in November j.l. Wat er in 1941 te wachten staat, zoo vervolgde spr., wg weten h°t niet .Eén ding echter is zeker, Oostburg gaat verder, den weg op naar uitbreiding en vooruitgang. Naar alle waarschijnlijkheid zullen omstreeks het midden van dat jaar de werkzaamheden aan het uitbreidingsplan Hedelplein en omgeving voltooid zijn, hetgeen beduidt, dat Oostburg verruimd kan adem halen en dat belangen op velerlei gebied op betere wijze verzorgd kunnen worden. Hierbij zal het echter niet blijven, want na de uitbreiding van het Hedelplein staat te wachten de verbetering van de Violet- straat met doortrekking van de Nieuw straat. Echter ook het gewone werk gaat door. Zoodra de weersomstandigheden dat toelaten, zal een aanvang gemaakt worden om op verschillende punten der gemeente de afwatering te verbeteren. Er zijn plan nen om tot een bestrating te komen tus schen het tramspoor aan de Nieuwstraat. De rattenverdelging heb ik in studie ge nomen en binnenkort zal ook hiermede een begin gemaakt worden. De luchtbescher mingsdienst biyft intact, terwyi het in mgn bedoeling ligt te gaan yveren voor de zelfbescherming der bevolking. Het gering aantal woningen heeft mijn aandacht ge trokken en ik heb bereids toezegging ont vangen dat er in 1941 in Oostburg weder gebouwd mag worden. Mijne heeren, aldus besloot de burge meester, deze en nog vele andere punten staan op het programma en er zullen er, naarmate het jaar vordert, nog steeds meer bykomen. Er is werk voor Oostburg en dat werk kan volbracht worden, en ik meen niet te optimistisch te spreken, wanneer ik zeg, dat Oostburg 1941 met vertrouwen kan tegemoet gaan. Wethouder MIJS dankte den voorzitter namens den raad en bood hem wederkee- rig de beste wenschen aan. Spr. wees er op dat de VOORZ. by zgn benoe ming Oostburg heeft aangetroffen als een zuigeling en hy hoopte dat mr. Hoekzema deze zuigeling met veel succes zal mogen opvoeden tot een flink, gezond kind. De agenda. De rekening 1939 was door een commis sie uit den Raad nagezien en in orde be- BARRE WINTERDAGEN. Barre winterdagen Bracht het nieuwe jaar. Menschen zitten rillend, Bevend b\j elkaar, Zien de kolenbonnen Met koude oogen aan, Bij moderne haarden Die zijn uitgegaan. Vijftig jaar geleden, 't Lijkt een bange droom., Reden schaatsenrijders Over zee en stroom. Maar ze zaten binnen In het avonduur, Bff een warme kachel En een stralend vuur. Barre winterdagen, Welkom zift ge niet Blijf maar in de landen Van het Poolgebied. IJselijke dagen, Lokken ons niet aan. We willen liever zomer» Om een ijsje gaan. C. J. v. V. -N Da Bureaus van de Provlncialt Zeeuwsche Courant zijn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en A dm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 tynen) MIDDELBURG Londensche Kaai 29 Redactie TeL 269. Administratie TeL 189 GOES Redactie en A dm.Turfkade 15 Telefoon 2868 JOSTBURG Reductie en Adm.: Breedestraat 45 Telefoon 102. SOUBURO Kanaalstraat 45, Telefoon 85 BRESKENS Dorpsstraat 85, Telefoon 21 V. vonden. Deze sluit, wat den gewonen dienst aangaat met aan inkomsten 149.824,29 en uitgaven van 149.368,82, alzoo een batig saldo van 455,47. De ka- pitaaldienst met aan inkomsten 52.821,45 en uitgaven van 60.028,05, alzoo een na- deelig saldo van 7,206,60. De heer VAN KAMPEN maakte een op merking betreffende de nog niet geïnde posten. De VOORZ. antwoordde dat een en ander aan de bgzondere omstandigheden is te wyten. Er is nu echter aan den waarnemend ontvanger opdracht gegeven te trachten alsnog deze posten te innen. De rekening werd daarop z.h.s. voorlooplg vastgesteld. In de begrooting 1940 werd een wfiziging aangebracht. Met algemeene stemme werd mr. K. Hoekzema benoemd tot onbezoldigd ambtenaar 'an den Bur gerlijken Stand. De bouwverordening werd gewyzigd. Besloten werd tot aankoop van grond van de kerkvoogcUj der NecL Herv. Gemeente, voor verbinding Hedel plein met Kerkplein. Uitbreidingsplannen. Alsnu was aan de orde a. het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het partiëel p lan voor uitbreiding der ge meente b. tot het vaststellen van de be- bouwings1 oorschriften behoorende by dat plan c. tot vaststelling van exploitatie voorschriften bouwterreinen; d. beslissing op bezwaarschriften tegen bovengenoemd plan. Ter behandeling van deze voorstel len werd de openbrre vergadering ge schorst. Na circa een uur werd deze weer heropend. De VOORZ. deelde mede dat besloten, was deze voorstellen voor een tijdvak van drie maanden aan te houden. Voorts zei spr., dat op initiatief van de commissie voor de Vet veemarkt plannen zyn ontworpen tot aanbieding van een se cretariaat op het Hedelplein. Spr. was overtuigd, dat hg sprak namens den raad dat dit initiatief door allen zeer wordt ge apprecieerd. Het gemeentebestuur is ver zocht om voor dit secretariaat plannen te ontwerpen, waarom B. en W. den raad verzocht hen daarvoor machtiging te ver- leenen. Alzoo werd besloten. Electrisch licht op het gemeentehuis Tesloten werd tot electrificatie van het gemeentehuis en aanleg waterleiding in gemeentegebouwen, tw. het gemeente huis, de veldwachterswoning en de wo ning van het hoofd van de openbare school. Voor 'de bewaarschool bhjken de kosten te hoog te zyn, zoodat dit ge bouw wordt uitgesloten. Tenslotte volgde nog een voorstel van B. en W. inzake het ontwerpen van plan nen verbetering Violetstraat en doortrek king naar de Nieuwstraat. De VOORZ. achtte het gewenscht reeds nu deze plannen te ontwerpen, daar de toestand in de Violetstraat onhoudbaar is. Deze straat zal verbreed moeten worden en het beste is om aansluiting te zoeken op de Nieuwstraat. Wethouder MUS achtte het gewenscht dat door de Heide Maatschappg eveneens een plan wordt uitgewerkt voor een ver binding van de Oude Kerkstraat, door de Violetstraat naar de Hennequinstraat. Dit laatste moet dan een plan apart worden, waarover later beslist kan worden. Een en ander werd met algemeene stemmen aangenomen. VLISSINGEN. Geboren: Johanna Susanna, d.v. M. TL J. van der Hof en A. Dierikx. Ondertrouwd: L. van der Hof, 24 jaar en M. P. Spuy, 25 jaar. Getrouwd J. van Rooyen, 26 jaar en J. F. Bout 26 jaar; J. Margs 23 jaar en A Bostelaar 20 jaar. Overleden: J. p. Dommisse, 90 jaar, wedn. van M. A Arents; S. Maartense, 72 jaar wedn. van A. T. Klap; C. M. Franke, 77 Jaar wede. yan W. M. van der Plank. WESTKAPELLE. Van 29 Dec. tot en met 4 Jan. GeborenJohanna Adriana, d. van Adriaan Houmes en Pieternella Verhage Lourus, z. van Lourus Lous en Katharina Marina Brasser. OverledenJacobus Verstraate, 77 j„ Jan Minderhoud, 77 j. BRESKENS. Over de maand December 1940. Geboren Mina, d. van J. J. Standaert en J. M. Robesin Jacobus, z. van J. J. W. du Fossé en H. v. d. Sande Anneke Le- vina, d. van L P. Cruson en W. M. Ver schelling Johanna Leonia, d. van P. van Hgfte en M. J. Jongman Simon Jannis, z. van J. v. d. Lijke en E. de Blaeg Jo hanna, d. van J. Vergouwe en J. F. E. Ie Bleu. Overleden Janneke Dubois, wed. van J. P. vanOverbeeke Jannis Verduyn, wedn. van S. van Geyten Jozlas Smoor, wedn. van E. S. Versprille. GOES. Geboren: Pieternella Willemina, d.v. Izaak de Munck en Soetjc Kamp; Johan, z.v. Leopold Baert en Jatliilda ohanna Maria van de Winckel. Overleden: André Cornells Post, 2 wk.; Jacobus E erse, 8t jr. wedn. van N eel tie Kole. WATERLANDKERKJE. Over December 1940. Overleden: Martha Meertens, 81 jaar, wed. van Dirk Verpoorte. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van heden: 400,— 12405, 17294. f. 100,— 14724.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 3