STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. „HERNIEUWING" IN ZWITSERLAND. Tïlidza-zaken koopen en trouio de bonnen sparen STADSNIEUWS Goes Voor de huïsurouu Verschillende problemen waarmede men te kampen heeft. GEREF. KERK. Dc Geref. Kerk alhier heeft over 1940 69 belijdende leden Ingeschreven en 127 af geschreven, zoodat het aantal belijdende leden met 58 is gedaald. Over 1940 werden 85 doopleden ingeschreven en 144 afge schreven, zoodat hier -het verlies 59 be draagt. 31 Dec. 1939 bedroeg het aantal doop- en belijdende leden totaal 1559 welk getal 31 Dec. jl. was gedaald tot 1442. Over 1940 vertrokken met attestatie niet minder dan 107 belijdende leden en met doopattest 121. De huidige tijdsomstandig heden zijn aan een en ander uiteraard niet vreemd. Geref. Mannenvereenlging Beza, Aangezien vele leden weer naar Vlissln- gen zijn teruggekeerd heeft de Geref. Mannenvereenlging Beza besloten haar vergaderingen weer te hervatten. EEN BRANDJE. Gisteravond laat om ca. 11 uur heeft de politie een brandje gebluscht, dat woed de in spoorbiels nabij den Prins Hendrik- weg. GESLAAGD. Voor het diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen zijn geslaagd de heeren J. Kesteloo en J. van der Hof Jz., alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: een groot aantal dames- en heerenrijwielen rijwiel- belastingmerk; sleutel, gemerkt U 27; manicuurtaschje; doublé armbandje; huis sleutel, gemerkt U 21; textielkaart; huis sleutel, gemerkt U 23; vilten heerenhoed; bril met hoornen montuur in zwart tasch- je; dop van een vulpen: kinderschoentje; huissleutel; bos sleutels; en dat inlich tingen zijn te bekomen omtrent: een huis sleutel bij J. Joosse, Nijverheidstraat 14; parapluie bij BeiJer, Kleine Markt 11; bruine kinderhandschoen bij mej. Meul- meester. Molenstraat 54boven; paar da meshandschoenen bij A. Goetgeluk, Gla- cisstraat 182; bril bij T. Schout, Kouden hoek 42; sleutel, gemerkt U 21 bij M. Volleer, Papaverlaan 7; roode hondenhals band by J. Joosse, Nijverheidstraat 14; 10 Lipssleutels by J. A. Scheers, Schuit- vaartgracht 133; gouden trouwring, ge merkt Md. J. bij C. G. Balmakers, Lelien- laan 15; huissleutel by J. Harting, Schuit- vaartgracht 101; kam in étui bq Heeres, v. d. Spieghelstraat 59; blauw kinder- taschje by B. van Splunder, Oude Markt 35; sleutel, gemerkt U 11 bij L. van Splun der, Noordstraat 34; paar zwarte gummi kaplaarzen by W. Polderman, Paarden markt 12 rechter lederen jongenshand schoen bq A. Davidse, Noordstraat 36 be neden; paar bruine kinderhandschoenen bq J. de Jonge, Scheldestraat 14; zwart lede ren motorpet bq Timmerman, Walstraat 58; bruin gebreid kindermutsje by Water toren, Badhuisstraat 111; Lipssleutel by Schinkel, Dr. Ottestraat 3 blauwe kinder- kapmuts met wit bont by J. Fraanje,- p.a. J. Vader, Molenstraat 15; gouden ring met zwarten steen bij E. v. d. Leeuwe, Breestraat 13; Lipssleutel bij F. Bertqn, Singel 6; taxhond bij mw. Stumm, Boul. De Ruyter 46; bruin zeildoeken kap bq rqksveldwachter Van Belzen, Paardenstr. 27; sleutel by J. van Hoeydonck, Groote Markt 11; schroefdop van een as bq Leeu wenburg, Beursstraat 7; linker zwarte ga ren dameshandschoen by A. de Wit, Kas teelstraat 118 blauwe uniformpet van de Zeevaartschool by Van der Harst, Boul. Bankcrt 12; rechter handschoen bq J. Goetheer, Walstraat 21; bruine vulpen by Kleinzoon, Vrouwestraat 16; medaillon met twee portretten by Volkers, Hendrikstraat 25; bruine sportportemonnaie by Kuqpers, Palingstraat 26; doublé dar esarmband- horloge by Klaver, Anjelierenlaan 50: bont kraag bij Stroo, Koudekerksche weg 102; blauwe bivakmuts by Hollaers, Walstraat 78; een pakje zeep bij Gillissen', Noord- straat 52; doublé kettinkje met verm. gouden sluiting bq Poppe, Scheldestraat 70; enveloppe, geadresseerd aan Mw. Pieterse, by J. Geertse, Molenstraat 69; staaf sol- deerlood by P. Joziasse, Vlissingsche weg B 398 te Koudekerke: zwarte handwarmer by H. van Bruggen, Scheldestraat 31; ry- wielbejastingmerk by M. Kok, Nieuw- straat 76; kinderhandschoen by J. de Waard, Duyvendrechtstraat 39; kinder wantje, blauw met geel, by M. Pypers, Noordstraat 56; paar heerenwar.ten astra- can met leder bij De Mulder, Goudsbloem laan 27; licht blauwe mantelband by A. Sierevogel, Begonialaan 7; rechter bruin glacé heerenhandschoen by fa. Weqens, Walstraat 25. De „Almkerk" beschoten, S.P.T. meldt uit New York: Radio Mackay heeft S.O.S. signalen van het Ne- derlandsche m.s. Almkerk (6810 ton bruto) van de Vereeniging de Nederlandsche Scheepvaartmaatschappy te 's-Gravenha- ge opgevangen. Het schip werd op 650 myi afstand van de Portugeesche kust door een onbekend schip beschoten. De leden van de bemanning van het in Engelschen dienst varende Nederlandsche vrachtschip „Bodegraven" dat gisteren ko mende van Liverpool, te New York is aangekomen, hebben, volgens de New York World Telegram, verklaard, dat tydens den overtocht uit het cohvooi drie vracht schepen tot zinkep zijn gebracht. De na men der tot zinken gebrachte schepen werden niet genoemd. VET ZONDER BON. De gemeentepolitie te Schellinkhout heeft proces-verbaal opgemaakt tegen ze keren B., woonachtig in de gemeente Blok ker, die by verscheidene inwoners dezer beide gemeenten op clandestiene wijze vet had verkocht Dit vet werd door B. aan geboden, verpakt in vaatjes en blikken, tegen een prqs van ruira 1 gulden per pond. Een aantal personen, dat zqn voor- DE USPRET. Nu de scherpe wind is gaan liggen, is het ryden op de vesten zeer veraange naamd. Ook gisteren was het op de meeste der goedgekeurde vesten weer gezellig druk. EEN KOUD WERKJE. Terwyi het grootste deel van de werk zaamheden, die een gevolg zijn van het ge beurde in Mei jl. vrijwel stil liggen, als nevolg van de vorst, is men toch hier en daar nog bezig. Nu het houten dakgeraam te gereed is, is men bezig met het leggen van eternietgolfplaten op het dak der Koorkerk als voltooiing van de voorloopige bedekking van dit kerkgebouw. De werkzaamheden tot het maken van een vertrek voor uitkqkpost van den lucht beschermingsdienst op den Langen Jan, liggen zoo goed als geheel stil tot de vorst voorby is. SCHOORSTEENBRAND. Gisteren heeft een schoorsteenbrand ge woed in een perceel aan de Puntpoort- straat, doordat roet was aangeladen. De brandweer heeft het vuur gebluscht en erger voorkomen. N Mldza-Comb natie Miöde'burg De feestdagen zijn weer voorbij en de Midza-verrassingen zijn uitgereikt. Veel vreugde heerschte er in verschillende huisgezinnen. Maar niet een ieder kon in aanmerking komen vanzelf. Diegenen geven wij den goeden raad IN want het is ook zoo gauw weer... Paasch en dèn Maar dat hoort U later 1 MET ZIJN VARKEN AAN DEN WANDEL. De N.R.Ct. vertelt de volgende niet on- vermakeiyke historie: Een gemoedeiyke boer uit de Wyde- wormer dreef een vet, omvangrqk var ken voor zich uit langs den Zuiderweg. Luid knorrend bewoog het dier zich over straat. Een heer liep met vlugge schreden ach ter dit tweetal aan en sprak toen hy den boer had ingehaald: „Weet u wel, dat u een varken aan het vervoeren bent?" „Ja", antwoordde de eigenaar, die meen de, dat deze vraag gerust achterwege had kunnen blijven. „Mag u dat?" „Ja zeker". „Még u dat?" „Natuurlqk, het dier loopt op zyn eigen pooten en mag ook zoo loopen". „Weet u dat wel zeker?", vroeg de heer, mispryzend de wenkbrauwen fron send. „Ja hoor, dat weet ik heel beslist". „U moet daarvoor een vervoerbewys hebben", deelde de heer, die zich nu be kend maakte als een ambtenaar van de crisiswet, mede. „Dat heb ik niet, en dat doet er ook niets toe. Ik mag zoo door heel Nederland met dat varken loopen". „Nou, dat weet ik nog zoo net niet". „Er is wel meer, dat jullie niet weten", leeraarde de boer, „maar er staat in de verordening, dat men een varken van meer dan 40 kilogram niet per as mag vervoe ren en dit beest loopt op zyn eigen pooten". De man had gelijk! De ambtenaar was spoedig verdwe nen raad wat wilde aanvullen, liep er leeiyk in, want onder een dun laagje vet lagen b.v. landbouwzout en kiezelsteenen. Door de herkomst van de blikken na te gaan, waarin de koopwaar was verpakt, wist de politie na q'verige nasporingen den dader te achterhalen. DE PERSGAS-PLANNEN. Naar wy vernemen is er tot heden nog geen definitief resultaat bereikt betreffende de plannen tot bouw van een persgas installatie. Maandag a.s. zal evenwel met de belanghebbende auto-eigenaars verga derd worden en hoopt men tot een resul taat te komen. HET IJSVERMAAK. Wedstrijden In voorbereiding. Het blijkt, dank zq het goede ys in de vesten, langs de Goesche singels een ge zellige beweging. Gistermorgen en middag werd er weer vrq druk gereden en na vier uur, toen de scholen uit waren en de jeugd er bq kwam, en daarbij nog vele ouderen een wandeling langs de Goesche singels maakten, boodt het geheel, vooral van de hooge wallen gezien, een kleurige en vroolqken aanblik. Intusschen neemt de vereeniging „Ijs vermaak" maatregelen voor eenige deze week te houden wedstryden. Aan de scho len is verzocht de leerlingen Donderdag middag vry te geven. Dan zullen op de Oostvest wedstrqden voor de jeugd ge organiseerd worden. Daar -eeds van enkele scholen de medewerking toegezegd werd, staat het vast dat dezen wedstrqd, qs en weder dienende, door zal gaan. En voorts zullen dan Zaterdagmiddag, op de Westvest wedstrqden voor ouderen in het hard- en schoonrqden gehouden worden. DE BEVOLKING IN 1941. Vooruitgegaan met 1177 inwoners. Goes had 1 Januari 1940 totaal 9795 Inwoners, n.1. 4721 manneiyke en 5074 vrouweiyke. Geboren werden 179 kinderen, n.1. 101 m. en 78 vr. Door vestiging ging Goes vooruit met 1098 inwoners, n.1. 518 m. en 580 vr. Door de annexatie van een deel van Kloetinge ging Goes vooruit met 610 in woners w.o. 277 m. en 333 vr. Zoo was er een vermeerdering met 1887 inwoners. Het aantal inwoners verminderde door overiyden met 120, n.1. 58 m. en 62 vr., terwijl er 590 inw. vertrokken, n.1. 254 m. en 336 vr. Zoo was er een vermindering met 710 inwoners n.1. 312 m. en 398 vr. De vooruitgang bedroeg totaal dus 1177 inwoners, n.1. 584 m. en 593 vr. waarmede Goes het aantal inwoners van 10972 be reikte. KAAS ALS BRON VAN EIWIT VOOR ONZE VOEDSELVOORZIENING. Wenken voor hen, die het kaas rantsoen op andere wijze willen benutten. Hoe velen veronderstellen, dat vleesch in onze warme maaltijden een speciale rol vervult! Een maaltijd zonder vleesch wordt gewoorilqk niet alleen uit een oog punt van smaak niet beschouwd als „hf". doch uit voedingsoogpunt bovendien niet als volledig. Hoewel er op voedingsgebied vele ver moedens zijn, welke de wetenschap niet onvoorwaardelijk kan bevestigen, is er wel eenige grond voor de opvatting, dat vleesch een speciale plaats inneemt: het brengt het vet en het dierlqk eiwit in den maaltqd, en een zekere hoeveelheid dezer stoffen in ons rantsoen is wel gewenscht, al is het dan ook niet noodzakelijk, dat zij beslist in den warmen maaltijd een plaats vinden. Meer en meer raakt het ook in ons land bekend, dat wq dierlqk eiwit, behalve aan vleesch, ook kunnen ontleenen aan kaas, al kunnen over het algemeen over de ver houdingen in kwaliteit en de hoeveelheid de meeste huisvrouwen zich geen heldere voorstelling vormen. Wat de kwaliteit betreft is vastgesteld, dat het eiwit uit kaas bq het vleescheiwit zeker niet achterstaat en ten aanzien van de hoeveelheid moet rekening gehouden worden met het eiwitgehalte. Dit wisselt zoowel by vleesch als bij kaas. Het eiwitgehalte van kaas is niet alleen afhankeiyk van de soort, doch ook van den ouderdom. Onze volvette en 40 plus kaas zqn rqker aan vet, de 20 plus en magere kaas rijker aan eiwit. Oude kaas heeft minder vocht en daardoor een hooger eiwitgehalte. Terwql het eiwitgéhalte van vleesch kan worden gesteld op ongeveer 20 bedraagt dit van belegen vette kaas ca. 25 van belegen 20 plus kaas ca. 30 en van belegen magere kaas ca. 40 Uit een oogpunt van eiwitvoorziening heeft één pond 20 plus kaas dus reeds eenzelfde beteehenis als anderhalf pond vleesch! Voor hen, die hun kaasrantsoen aan den hoofdmaaltijd dienstbaar willen maken, volgen hier een tweetal goede mogeUjkhe- den voor toepassing als goede eiwitbron m den warmen maaltyd: L GEKRUIDE AARDAPPELPUREE (met Leidsche kaas) (recept van Alida Reiding). rest aardappelen, wat melk, belegen Leid sche kaas, wat gesnipperde ui, een klontje boter of vet. nootmuskaat, peper, zout, desgewenscht aroma. Breng een kleine hoeveelheid melk aan de kook. Doe er de aardappelen in en laat deze warm worden. Druk ze fyn en voeg zoo noodig nog wat melk toe. Snipper de ui en bak de uisnippers lichtbruin. Ver meng de purée met de gebakken ui, eeni ge lepels geraspte Leidsche kaas, noot muskaat, peper, zout en desgewenscht aroma naar smaak. IL STAMPPOT VAN SAVOIE KOOL (met Goudsche of Edammer voor 4 pers.) (recept van Martine Wittop Ko ning). 1 middelmatig groote kool. l«/2 k.g. aardappelen, 250 gram pond) kaas, 40 gram (2 afgestreken eetlepels) boter of vet, wat zout, misschien wat peper. Maak de kool schoon, snipper ze fqn en zet ze op met niet te veel (een goed bo dempje) kokend water en wat zout. Breng. 50 gram boter per week en brood van 48 uur oud. (Van onzen correspondent). Zürich, November 1940. „Saevis tranquillis in undis" „Zwitser land rustig temidden van een kolkend Europa". Het ware gewis een goed motto en een inslaand opschrift voor dit artikel. Maar heelemé&l juist zou het toch niet zqn. Want hoewel dit land van den groo- ten strijd der volkeren rechtstreeks betrek kelijk weinig merkt, toch mag men niet beweren, dat de ernst der tijden ongemerkt aan de grenzen van dit vreedzaam Alpen land voorby gaat. De Zwitser is van nature oer-conserva- tief in zqn politieke opvattingen en in hart en nieren democraat. Een dergeiyk volk staat tegenover den „nieuwen tijd" met zyn gewijzigde ideeën en zqn geweldige veranderingen natuurlqlc wat vreemd. Doch nu is het merkwaardige, dat zich langza merhand ook in het ZwitSersche volk een ommekeer voltrekt. Het gaat geleideiyk, doch het is onmiskenbaar, dat steeds meer deren tot de conclusie komen, dat „er iets moet veranderen". Vandaar dat in het Zwit serland van heden veel over „Hernieuwing" wordt gesproken. Hoe men zich die her nieuwing voorstelt, daar is men het tot dusverre nog niet over eens, maar dat ook het kleine, onafhankelijke Alpenland zqn voorstellingen wijzigt, dat is niet te ont kennen. IM- EN EXPORT-PROBLEMEN. In verhouding tot de zich in oorlog be vindende landen heeft de Zwitsersche be volking het werkelqk nog zeer goed, al moet men zich ook hier te lande In het gebruik van talrqke artikelen beperken. Toch heeft ook de Zwitsersche regeering met verschillende problemen te kampen. Eén daarvan is het vraagstuk van den bul- tenlandschen handel, van im- en export. In de haven van Bordeaux liggen sedert maanden voor millioenen Francs Zwitser sche exportgoederen, die naar overzee zou den worden getransporteerd, doch door de bezettingsautoriteiten in beslag werden ge nomen. Het politieke departement in Bern heeft reeds langen tijd geleden by de Duit- sche autoriteiten stappen ondernomen om de vrijgave van deze goederen te bereiken. Door de zeer tegemoetkomende houding der Duitsche overheid is het gelukt, een aantal waren vrq te krijgen, teneinde ze óf weer naar Zwitserland terug óf per vrachtauto via Spanje (Bilbao) en Portu gal (Lissabon) naar overzee te verschepen. Over het algemeen echter stuit de vrygave en het vervoer dezer goederen op groote moeiUjkheden, die geheel buiten de schuld der Duitsche bezettings-autoriteiten liggen. De overzeesche afnemers der Zwitsersche waren dringen eenerzqds aan op spoedige levering met het dreigement, dat zq de bestelde artikelen anders elders moeten koopen, hetgeen natuurlijk ook voor de toe komst der Zwitsersche industrie een groot nadeel zou beteekenen anderzijds loopen voor den Zwitserschen exporteur de opslag en verzekeringskosten steeds hooger op. Ook bq de vrqmaking en het transport der in de haven van Marseille opgeslagen Zwitsersche importgoederen heeft men met groote moeilijkheden 'te kampen. On- getwyfeld zijn de Fransche autoriteiten Zwitserland in menig opzicht zeer ter wille geweest, maar desalniettemin is het nog lang niet mogen gelukken, alle in Mar seille liggende goederen naar Zwitserland te vervoeren. Ten deele is de oorzaak hier van het kwaadwillig opblazen van het spoorwegviaduct tusschen Genève en An- nécy, welke iyn de eenige doorgaaade ze aan de kook en leg er dan de geschilde aardappelen oplaat belde samen gaar worden (ongeveer i/2 uur, liefst niet lan ger en onderzoek nu en dan of het bodempje water nog voldoende isvul bet anders wat by. Stamp de kool met de aardappelen door elkaar, roer er de boter (of het vet) en de geraspte kaas door (misschien ook een ietsje peper) en laat het gerecht nog even goed heet wor den, zoodat de kaas kan smelten. STOOFPOT VAN WORTELEN, UIEN EN GROENE ERWTEN OF WITTE BOONEN. 200 gr. 02 ons) groene erwten of witte boonen, 1 k.g. aardappelen, 34 k.g. wortelen, 2 U groote ui en, 4 d.l. (4 kleine theekopjes) melk, 40 gr. (2 afgestreken eet lepels) '-«oter of vet, wat zout. Zet de geweekte erwten of boonen op met zooveT van het weekwater, dat ze ruim bedekt zqn; voeg er eetlepel van de boter of het vet by en laat ze op een za:ht vuur gaar worden (1 1% u.). Schep met een schuimspaan de boonen uit de pan; vul het achtergebleven kook- na,t aan met de melk en laat die aan de kook komen. Leg onder in de pan de schoongeboende, in partjes gesneden aard appelen, bestrooid met wat zout, daarop de ln niet te dunne stukjes gesneden wortelen en uien en ten slotte de gaar- gekookte boonen. Leg er de rest van de boter of het vet op en laat op een zacht vuur in de stevig gesloten pan alles met elkaar gaar worden (ongeveer !4 uur) Roer de bestanddeelen losjes door el kaar, giet het overtollige kooknat In een sauskom en brengt het gerecht over in een dekschaal of op een vleeschschot I; presenteer er het kooknat afzonderlijk by In plaats van de 4 uL melk, die in de beide recepten voorkomt en die aan het gerecht zeer bepaald een hoogere waarde geeft, is ook uitstekend taptemelkpoeder te gebruiken. Hiervan wordt dan 40 g. (8 afgestreken eetlepels) aangemengd met een kleine hoeveelheid van de 4 kopjes water, tot zich een dik, volkomen glad papje heeft gevormd. Dit papje wordt geleidelijk verdund met het overige water. spoorwegverbinding tusschen Zwitserland en het onbezette deel van Frankryk vorm de. Nu het verkeer op dit traject sedert enkele dagen weer kan plaats vinden, koestert men de hoop, dat spoedig de rest der in Marseille opgestapelde levensmidde len en grondstoffen zal komen. BOTER-DISTRIB UTIE, Sedert korten tyd ls hier ook de boter gedistribueerd. Op zichzelf is dat tn den tegenwoordigen tqd niets bqzonders en het was een maatregel, dien de bevolking dan ook reeds lang had zien aankomen. Doch nu het eenmaal zoover is, is vrijwel ieder een ontevreden en verontwaardigd. Het toegewezen rantsoen bedraagt namelqk slechts50 gram per persoon per week Weliswaar is van 1 December a.s. af een vermeerdering in uitzicht gesteld, doch gedurende de eerste zes weken der boter- distribueerings-periode moet men in leder geval maar zien, hoe men zich met dit wel zeer karig rantsoen redt Niet donder reden vraagt de „man in the street" zich af, waarom niet reeds eerder werd over gegaan tot een wel-overlegde distributie, waarby dan grootere hoeveelheden waren toegekend. Kaas blijft voorloopig nog vry, doch er wordt op toegezien, dat geen „onvader landslievende schobbers" en a-sociale ele menten groote hoeveelheden kaas hamste ren, daar dit reeds spoedig een distributie van dit produet ten gevolge zou moetan hebben. Dat desalniettemin dit product toch flink wordt gehamsterd, blqkt ten duideiqkste uit het verhaal van den inzender van een ingezonden stuk in een der dagbladen. Deze vertelt, dat hy in èen kaaswinkel meemaakte, hoe een eenvoudige vrouw een Emmenthaler-kaas van 60 pond kocht vervolgens kwam een man, die een Tilsi ter kaas van 50 pond bestelde. Toen de schrij ver van het ingezonden stuk zélf aan de beurt kwam en een half pond Gruyère be stelde, dacht de juffrouw achter de toon bank dat ze hem verkeerd verstond en dus vroeg ze „U wilt een halven Gruyère?" Op zqn antwoord, dat hq werkelijk slechts een half pond kaas wilde, werd de heer aangekeken of hy niet goed wys was BROOD VAN 48 UUR OUD. Brood is nog steeds niet gedistribueerd in Zwitserland. In plaats daarvan geldt thans sedert 4 November de bepaling, dat slechts brood van minstens 48 uur oud aan de klanten mag worden afge leverd. Tot nu toe mocht brood na 24 uur wor den verkocht, doch daar door dezen maat regel het broodgebruik slechts weinig ach teruit gegaan was en het sparen van graan dringend noodzakelijk is, heeft men thans bovengenoemden vrij rigoureuzen maatre gel getroffen. Daar verschillende „kleine" bakkers niet voldoende opslagruimte hebben om het door hen gebakken brood gedurende twee dagen en nachten te bewaren, zqn de gemeenten verplicht, den bakkers, die niet genoeg plaatsruimte hebben, daarvoor geschikte localiteiten tegen geringe vergoeding ter beschikking te stellen. Zoo merkt dus ook het kleine, neutrale Zwitserland op allerlei manieren, dat er weer een wereldoorlog woedt. Doch zoolang het niet erger is dan dat er eenheids papier voor kranten en tijdschriften wordt vastgesteld en dat de prijs der ben zine (die overigens zéér streng is geratio- neerd) tot 75 Rappen per liter stygt, zoo lang behoeft dit land zich niet al te zeer te beklagen FRED. K. A. ROMBACH. Marktberichten Veemarkt te Rotterdam. Totaal aangevoerd 618 dieren, waar van 550 gebruiksvee en 68 bokken en gel ten. Prqzen per stuk: Kalf koeien 495385295 melkkoeien 490390300 varekoelen 325260 210 vaarzen 324275—185 pinken 270 200155 bokken en geiten 80—5020. De aanvoer van melk- en kaifkoeien was iets korter met stillen handel en de prqzen als vorige week. Varekoeien en pinken aanvoer gewoon, handel traag en de pry zen als vorige week. De aanvoer van bokken en geiten was kleiner met stroeven handel en iets lager in prijs. Aardappelen, bintjes 3,69 per h.L eigenheimers zand 3,34; industrie 3,69; alpha's 3,69; alle bonte soorten 4,39; alle soorten eigenheimers 4,04; voor raad: voldoende en de handel tamelqk. Vlasbeurs, 6 Jan. blauw 4500 kg 1,10 1,40; geel 3750 k.g. 1,10—1,45. Aanvoer: gering en de handel kalm. Veilingsvereenlging Zuid-Beveland, GOES 7 Jan. Goudreinetten 1328, campagne-zoet 8—15, zure bellefleur 12 19, kroet- en val appels 48, Gieser Wil deman 1021, kleipercn ..50—21, confe rence 11—32, pondsperen 12, St. Remy 11—19, winterlcuwtjes 35, kroet- en stek- peren 5.50—8.50, per 100 kg. Coöp. Veilingsvereenlging „Walcheren" VV.A. Middelburg. Kleine veiling van 7 Januari. Selderie 3 —4; knolseiclerie 49; beide per bos; Peterselie per chip 15. Spruiten 12.80—34; witlof 12—32; koolrapen 23; breekpeen 13.60 Andijvie 22; uien 4.50; kroten 2,80; savoye kool 3—4.10; roode kool 45; boere kool 26; prei 8—15, alles per kg. Vischbericht IJmulden. ConsignatHvlsch. Schar 19 15 per 50 kg. snoekbaars 2.42 2.14 baars 1.38; spiering 1.551.alles per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2