Verduisteren:- UIT DE PROVINCIE van hedenavond 1703@ uur tot morgenochtend as© uur De maan komt morgen op te 11.35 uur en gaat onder te 22.13 uur. Jac. van Alten f In den ouderdom van 60 jaar is te Hon- selersdjjk plotseling overleden de heer Jac. van Alten, hoofd der Chr. school aldaar én oud-lid van de Provinciale Staten van Zeeland. De heer van Alten die zijn loopbaan bij het Chr. Onderwijs te Hoek aanving, was van 19131921 hoofd van de Chr. school te. Poortvliet. Hg heeft zich in die jaren met name beijverd voor. de A.R.-partij en de kieskring Tholen vaardigde hem af naar de Staten. Sinds 1921 was hij hoofd te Honselersdijk in welke plaats hij ook een groot aantal functies bekleedde. Walcheren GEVONDEN VOORWERPEN. O. EN W. SOUBURG. Gevonden: een blauwe mantelband, Antheunisse, Vlissing- sche straat 144. een Duitsche schop bij Henderikse, Oranjeplein 29. een kinder handschoentje bij Beenhakker, Buteuxstr., een heerenhandschoen bij J. Arendse, Burchtstraat, een motorhandschoen bij van Daasdonck, Nieuwe Vliss. weg 233, een zilveren armband bij Tissink, Middelburg- sche straat 2. Benoeming onderwijzer. DOMBURG. In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering is tot hoofd van de openbare lagere school te Domburg be noemd de heer A. Bosdijk, onderwijzer aan de Rijksleerschool te Middelburg. Gevonden voorwerken. WESTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: zilveren doekspeld bij A. Louwerse, 't Hout D 47 paar handschoenen bij den gemeen teveldwachter; portemonnaie met inhoud bij H. van Rooijen, Kloosterstraat A 70f.. DE RAAD VAN VEERE BIJEEN. Ontslag aan gemeente geneesheer. RBÜÏlGINGSmEWST WORDT AANBESTEED. VEERE. Maandag vergaderdede raad dezer gemeente.' Op een verzoek yan den heer J. W- Markusse werd besloten- mede werking" te "verleenen om requestrant in aanmerking te doen komen voor den steun aan pluimveehouders. Zijn bedrijf telde voorbeen meer dan 1000 hoenders en 60 eenden, doch thans door de nieuwe maat regelen 100 kippen. Voorts werd de kwestie behandeld van den gemeentegeneesheer, dr. M. Taytel- baum, die momenteel nog in Frankrijk verblijft en waarmee nog geen contact werd verkregen. Met 4 tegen 3 stemmen (tegen de hee- ren Gideonse, Simonse en De Jonge) werd een voorstel van den heer Van Bloeien aangenomen om ontslag te verleenen. Een voorstel om het ontslag met terugwerken de kracht tot 17 Mei 1940 te verleenen werd met alg. stemmen aangenomen. Nu het contract van den ophaler van huisvuil e.d. met 1 Jan. a.s. afloopt, werd een voorstel van B. en W. om den reini gingsdienst aan te besteden, met 6 tegen 1 stem (de heer De Jonge) aangenomen. Op het verder behandelde komen wij In ons volgend nummer terug. Garnalenvlssclierij. VEERE. Mede wegens het slechte weer en gebrek aan olie hebben de garnalen- visschers ook deze week weinig visch ter markt gebracht. Gedurende de week van 23 tot 28 December hebben negen garnalen- visscliersvaartuigen tijdens een vischweek van -slechts twee dagen 416 kg. consump- tiegarnalen alhier aangevoerd. Zuid-Beveland RAAD BAARLAND. Een gymnastieklokaal. BAARLAND. Zaterdagmorgen vergader de de raad voltallig onder voorzitterschap van den burgemeester. Voor het gemeentepersoneel werd een salarisverordening vastgesteld. Eveneens werd op voorstel van B. en W. vastge steld een kinderbijslagverordening, terwijl in verband hiermede, de verordening rege lende de eischen en benoembaarheid der veldwachters gewijzigd werd. De pensioensgrondslagen van J. J. Hoog vliet als ambtenaar van den Burgerl. Stand en van J. de Vriend als gemeen te-werkman en grafdelver werden vastgesteld op resp. 108.— cn 800.—. Burgerlek Armbestuur. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd benoemd de heer P. Steenbakker met 4- stemmen, zulks in de plaats van J. F. Daalrnan, die niet herkozen werd en 3 stemmen verkreég. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur voor het dienstjaar 1941 werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 2618.22. Overeenkomstig de wensch van Ged. Staten werd in verband met de schaarschte aan bouwmaterialen de bouwverordening gewijzigd. Eveneens werd besloten voor het jaar 1941 een kasgeldleening aan te gaan van 4000. Lichamelijke opvoeding. Vervolgens kwam in behandeling een schrijven van den Inspecteur van het La- ger-onderwija te Middelburg waarin deze mededeelt, dat hij er-prijs op stelt, dat voor het geven van het vale lichamelijke oefeningen, hetwelk per 1 Jan. a.s. ver plichtend wordt gesteld, de 2 leegstaande leslokalen tot gymnastieklokaal .worden verbouwd. Na eenige bespreking werd op voorstel van B. en W. besloten tot verbouwing varv 2 leegstaande leslokalen tot gymnastiek lokaal, alsmede tot het aangaan van een geldleening van 1400.af te lossen in 5 jaar. Bij de rondvraag merkte de heer de Vriend op, dat verschillende boomen langs de polderwegen hun takken te ver over den weg laten hangen. De voorzitter zeide onderzoek toe en sluit daarna de vergade ring. RAAD VAN WOLPHAARTSDIJK. Belastingverhooging. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdag hield de Raad dezer gemeente een openbare ver gadering. Afwezig de heer Van Wel. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met algemeene stemmen herbenoemd de heer G. Hensdijk. Op voorstel van B. en V/. werden de opcenten op de ge- gemeentefondsbelasting verhoogd en ge bracht op 9,75. Eveneens werden de op centen op de personeele belasting verhoogd en gebracht op 1,75. Op voorstel van B. en W. werd over gegaan tot een huurovereenkomst met de vereeniging T.A.V.E.N.U. tot het huren van de groote zaal tot het geven van lichamelijke oefeningen voor de leerlingen der scholen, zul les voor de som van 200 per jaar. Vastgesteld werden de jaarwedden en pensioengrondslagen van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Vastgesteld werden de Gemeentebegroo- ting 1941 en. de uitkeering volgens art. 35bis L.O.-wet, namelijk voor de bijzondere school aan den Papeweg op- 9 per leer ling cn voor de bijzondere school aan de Prinses Julianaweg op 6,83 per leerling. Vastgesteld werd voorts de begrooting 1941 voor het Burgerlijk Armbestuur. Daar dit de laatste vergadering zou zijn in 1940, dankte de voorzitter den leden voor alles wat zij in het afgeloopen jaar in het belang van de gemeente hebben gedaan. Spr. wenschte den leden met hun gezinnen, alsook alle ingezetenen, een ge lukkig 1941. Winterhulp. WOLPHAARTSDIJK. De opbrengst van de eerste collecte winterhulp is geheel (benevens nog een klein bedrag uit de hoofdkas) onder de behoeftige ingezetenen dezer gemeente verdeeld. Opbrengst Winterhulp. WAARDE. De Winterhulpcollecte heeft te Waarde opgebracht 49.62. RAAD VAN 's HEER ARENDSKERKE. 's HEER ARENDSKERKE. De Raad de zer gemeente kwam Maandag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Elenbaas. De heer Snoo- dijk w„s afwezig. De VOORZ. wees er op, dat kort na de vorige raadsvergadering, waarin tot mo- lestverzekering besloten Werd, er een rijks regeling- in. uitzicht gesteld werd. B. -en W. meenden daarom het besluit nog even aan te moeten houden, tot nadere gege vens békend zijn. Wat de vleeschkeurings- dienst betreft zou 's Heer Arendskerke van Goes 1.50 per varken vergoed krijgen. Wat zeer weinig is. Er wordt nog over gecorrespondeerd. Hierna is aan de orde, de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke voor 1941 sluitend met 11.608,39, en voor den kapitaaldienst met 3000, die als aangeboden Wordt goedge keurd. Evenzoo de begrooting van het Groot Armbestuur van 's Heer Hendriks kinderen, sluitende met 5.304 en voor den kapitaaldienst met 204. Op eenige reclames hondenbelasting wordt volgens voorstel van B. en W. be schikt. Daar burgemeester Elenbaas benoemd werd tot lid van den Raad van Beheer der Zuid-Bevelandsche Waterleiding mij., moet in zijn plaats een ander aangewezen worden als afgevaardigde naar de verga deringen van dit lichaam. Benoemd wordt de heer Lindenbergh en als plaatsvervanger de heer Hommes. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. overgegaan tot verhuring van eenige perceeltjes grond te Nieuwdorp en aan den Nieuw Kraayertschen dijk. Als lid van het B.A. te 's-Heer Arends kerke wordt herbenoemd de heer Jac. v. d. Weele Sr., en als lid van het G. A. B. te 's Heer Hendrikskinderen de heer A. G. Verburg. Tenslotte werd nog de heer F. de Ruyter voor vast aangesteld als gemeente opzichter. Bij de rondvraag wijst de heer Op 't Hof op een paar palen in een gangetje te Nieuwdorp, die daar met de verduistering zeer moeilijk staan. De VOORZ. zegt, dat reeds het besluit genomen werd deze weg te doen halen. Spr. besluit deze raadszitting met zijn beste wenschen voor de raadsleden en hun gezinnen in 1941. Wethouder HOMMES antwoordt met we- derkeerige gelukwenschen. RAAD VAN 'sHEKR ABTSKERKE. De heer Harthoorn tot wethouder benoemd. 's HEER ABTSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 28 December 1940. Allen aanwezig. Voorzit ter de Burgemeester. Het nieuw benoemde lid, de heer B. Harinck legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af en neemt daarna zitting. Hij wordt door den voorzitter ge luk gewenscht. Daarna vindt plaats de benoeming van eeu wethouder in de vacature wijlen Tol hoek. De heer Harthoorn wordt als zooda nig benoemd met 4 stemmen. 3 stemmen werden uitgebracht op den heer P. de Jonge. De bouwverordening wordt gewijzigd, waarbij de heer DE JONGE opmerkt, dat de bemoeiingen van B. en W. soms wel heel erg kunnen ingrijpen op de plannen van den aanvrager voor een bouwvergun ning. De VOORZ. zegt, dat dit alleen plaats heeft indien het bureau voor bouw- en wo ningtoezicht met" bezwaren komt aan gaande de ontsiering der omgeving. Aan de orde wordt dan gesteld het be handelen van een aanbieding van de Boe renleenbank Inzake Molest-verzekering van gemeente-eigendommen. Hierover wordt eenigen tijd van ge dachten gewisseld en nadat door wethou der BRAAM wordt gewezen op een wijzi ging der voorwaarden, die de laatste da gen door de assuradeuren aan sommigen is gezonden, besluit men dit punt uit te stellen tot meer gegevens zijn verkregen. Met algemeene stemmen wordt besloten aanvrage te doen voor instandhouding der Openbare school. Tot lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur wordt met alg. st. herkozen de heer W. Minnaard Sr. In de vacature Tolhoek Sr. wordt geko zen dè heer J. Tolhoek Jr. tot lid van Je commissie tot wering van schoolverzuim. Tot plaatsvervangend gemachtigde voor de Waterleiding Mij. Zuid Beveland wordt benoemd wethouder Braam. De VOORZ. deelt mede, dat B. en W. plannen hebben de werkverschaffing op dezelfde wijze als vorig jaar in te deelen. De vergadering gaat daarmede accoord. Aan J. de Pundert wordt op zijn ver zoek vergoeding verleend voor zijn Icinde- ren die de bijzondere school te Kwaden- damme bezoeken en wel tot een bedrag van 57 totaal. Ten opzichte van P. de Koster, die in dezelfde omstandigheden verkeert, be sluit men, dat deze op dezelfde basis een uitkeering zal krijgen. Bij de rondvraag informeert de heer HARTHOORN of het de bedoeling is enkele boomen te Baarsdorp, die storm schade 'lebben gekregen, te rooien, waar op de VOORZ. bevestigend antwoordt. De heer VAN LIERE vraagt waarom de premie nog niet is uitgekeerd aan de brandweer, die den brand heeft gebluscht bij Geleedst in het begin, van den zomer. De VOORZ. antwoordt dat dit spoedig zal gebeuren. Tenslotte richt de VOORZ. zich tot de leden van den Raad, op deze laatste ver gadering in dit jaar en dankt hen voor de aangename wijze waarop de besprekingen werden uitgevoerd waardoor het hem pret tig en gemakkelijk is gemaakt. Er is dit jaar zooveeL gebeurd en steeds heeft hij van allen de meeste steun en medewerking ontvangen. Hij wenscht de leden en hunne gezinnen een gelukkige jaarwisseling toe. Wethouder BRAAM meent de tolk der vergadering te zijn, wanneer hij den bur gemeester hartelijk dank zegt voor de aangename wijze waarop hij steeds de ver gaderingen heeft geleid en voor den vriendschappelijken omgang met ieder persoonlgk. De Raad van Rilland vergaderde. Een schoolkwestie. Het hoofd der openbare lagere school eervol ontslagen. Maandagmiddag kwam de Raad in vol tallige zitting bijeen, onder voorzitter schap van den burgemeester P. J. Domi- nicus. De begrooting der luchtbescherming Noord- en Zuid-Beveland, met een bijdrage van 10 cent per inwoner werd aangeno men. Ingekomen was een verzoek van mej. 3VI. L. BakkerKesseïaar om een duurte- toeslag voor het onderhoud der O.L.S. B. en W. kunnen dit verzoek billijken en stellen voor, omdat voor aanschaf van schoonmaakartikelen enz., meer benoodigd is 10 duürtetoeslag toe te kennen. Aan genomen. Van den heer J. Nagelkerlce was een verzoek ingekomen om ontheffing honden belasting. Dit verzoek werd voor een half jaar verleend. B. en W. hadden plan om aan mej. T. V. Hertog, onderwijzeres der O.L.S., we gens waarneming van hoofd der school, een toelage te verstrekken. Hoogeve in stanties echter wezen dit, na ingewonnen inlichtingen, af, omdat dit op geen enkel voorschrift gegrond kan worden. Daarom stellen B. en W. voor eea. gratificatie toe te kennen, mits goedkeuring van Ged. Staten wordt verkregen, bedrag nogal aan den hoogen kanten bedrag nogal aan den hoogen kant. De heer VAN IWAARDEN vond het De - begrooting vleeschkeuringsdienst werd eveneens aangenomen met in ont vangst en uitgaaf 1610. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd gekozen de heer J. J. v. Gorsel. Besloten werd een kasgeldleening groot 12.000 aan te gaan voor 3 maanden te gen 3^ 's jaars. Begrooting voor 1941. Aan de orde was daarna de begrooting voor 1941. De VOORZ. licht toe, dat in den loop van 1941 een voorstel is te ver wachten inzake het aanschaffen van een motorbrandspuit. De heer KRIJNSEN vraag naar de begrooting betreffende het salaris van den ambtenaar ter secretarie, is f 50 met aan den lagen kant? Spr. wil het brengen op 100. Na stemming bleek dit voorstel niet voldoende gesteund, waardoor het voorstel van B. en W. 50 verhooging werd aangenomen. De heer VAN GORSEL vroeg bij den post wegenonderhoud naar de raming on derhoud weg naar Bath, waarvoor 400 staat. Spr. vond dit te laag, aangezien dit object zeker meer zal vragen. De post schoolgebouwen en inventaris is z.i. eveneens laag met het oog' op het vak lichamelijke oefening. De raad kan er zich mee vereenigen om zuinig met den aanschaf te zjjn en machtigt B. en W. tot aanschaffing van de benoodigde materialen. De begrooting werd vervolgens aange nomen. De kostenberekening leerlingen van het bijzonder onderwijs werd vastge steld op 10,60 per leerling. Vastgesteld wordt de vaste kern lucht beschermingsdienst; belooning 0,35 per uur. De heer KRIJNSEN vroeg of zij, die het voorheen altijd voor niets hebben gedaan nu afgedankt zijn. {5pr. vond een gratifi catie van 15 per man wel wat weinig. De VOORZ. antwoordde, dat deze per sonen tot 31 Dec. '40 belast waren met de controle zooals, dat door hen altijd is ge daan, maar dat zrj na 31 Dec. hun zelfde bevoegdheid bljjven behouden. Nog werd besproken, de bijdrage van den gemeente-secretaris voor de verwar ming der ambtswoning, welk bedrag werd vastgesteld op 75. Rondvraag, Bö de rondvraag vroeg de heer DE JONGE naar de werkobjecten in de voor malige stelling van Bath. Spr. vond het zonde, dat zulk een waardevol terrein ren teloos blijft liggen. Meegedeeld word, dat er goede hoop is op spoedige afdoening van de zaken, alvorens .te kunnen beginnen. De VOORZ. deelde nog mede, dat 't ma teriaal benoodigd voor de demping van de sloot aan de Hoofdweg is besteld. De heer KRIJNSEN vroeg naar de ver strekking van een kerstgave, waarvan hg nog niets heeft gehoord. De VOORZ. stelt alsnog voor om aan hen, die 21 December werkloos waren, te weten hoofden van gezinnen en Kostwin ners 1.50 uit te keeren. De heer KRIJNSEN vroeg naar de kwes tie hoofd openbare lagere school, hetwelk wordt verwezen naar de besloten vergade ring. Eveneens vroeg de heer KRIJNSEN naar de tijdelijk onderwijzer die het hoofd heeft vervangen. De raad ging in geheime zitting over. Na heropening der vergadering is aan de orde een veüzoek aan den raad, ondertee kend door 41 ouders van leerplichtige kin deren, die de O.L.S. bezochten om hande lend op te treden in de hangende school kwestie. B. en W. stelden voor in den toestand geen verandering te brengen. De heer KRIJNSEN stelde voor, om na de gedane ervaringen, met ingang van 1 Jan. 1941 de heer Roozemond eervol ontslag als hoofd der O.L.S. te verleenen. Dit voorstel werd gesteund en na stemming aangeno men met 4 togen 8 stemmen. Afdeeling Z.L.M. YERSEKE. Maandagmiddag kwam de afdeeling van de Z.L.M. in vergadering bij een in hotel Nolet. De voorzitter, de heer J. E. Zwagema- ker, heette alle aanwezigen welkom. Spr. vond het jammer, dat niet meer leden zijn opgekomen. De secretaris gaf een jaarver slag, waaruit blijkt dat de vereeniging mo menteel uit 31 leden bestaat. De heeren J. E. Zwagemaker en J. Schipper (aftr.) werden met groote meerderheid van stem men herkozen als bestuurslid, terwijl in het bestuur werd gekozen de heer A. de Put ter. Als afgevaardigde naar de vergadering der Z.L.M. werd bij acclamatie gekozen de heer L. J. de Rijke. Hierop volgde een drukke discussie over de paardenverordening, hetgeen echter wei nig resultaat opleverde. Ned. Herv. Kerk. YERSEKE. Herkozen als notabelen der Ned. Herv. Gemeente de heeren C. P. Fi- lius en H. Slabbekoorn en als kerkvoogd de heer P. de Koejjer Lzn., die allen hun herbenoeming hebben aangenomen. Noord-Beveland Afloop verkooping. WISSENKERKE. Zaterdag had ten overstaan van notaris Klop te Kortgene in het hotel „de Kroon" alhier de pu blieke verkooping plaats van een woon huis met erf aan den Zuidachterweg al hier en een hoveniering achter Vrede- stein groot 5.05 are, toebehoorend aan den heer M. C. van Hee alhier. Hoogste inschrijver woning C. de Kam Jr., Wissenkerke, voor 2517,Kooper G. H. Leendertse, Wissenkerke, voor 2815, Hoogste inschrijver hoveniering J. A. de Looff, Wissenkerke, voor 537,—. Koo per J. J. v. d. Maas, Wissenkerke voor 540,—. Verkooping. KORTGENE. Notaris J. J. W. Klop al hier heeft Zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" alhier publiek verkocht een woonhuis met schuurtje en tuin te Kort gene, groot 4.49 are, zulks ten verzoeke van de erven van den heer P. Verburg. Hoogste inschrijver was de heer C. L. Maas, Kortgene, voor 2605; kooper de heer St. Blok Jzn., Kortgene, voor 2660. ER WORDEN VEF.L BOOMEN GEROOID. KORTGENE. De omstreken van Kort gene hebben zich altijd mogen verheugen in het bezit te zijn van vele mooie boomen. In lange rijen waren de dijken met groote zware olmen beplant, terwijl hier en daar de populier de wegen omzoomde. Helaas worden dit seizoen rond Kortgene veel boomen gerooid. De slanke stammen van de populieren aan den Prinsendijk vallen onder de bijl slagen van de houthakkers. Er worden hier niet minder dan bijna 1000 boomen gerooid en de prachtige dijk wordt deerlijk ontsierd. Ziek zjjn de boomen niet, doch nu het hout duur is, smeedt men het ijzer als het heet is. Ook aan den Prov. weg naar Geersdijk wordt menige olm ter aarde geveld, alsmede aan den dwarsdijk van den Westpolder naar den Torendrjk. Zeeuwsch-Vlaanderen Loop der bevolking. OOSTBURG. De loop der bevolking in de week van 20 t/m 26 Dec. was als volgt: Ingekomen Francina Voogdt, dienst bode, uit NieuwvlietAnna Pieternella van Hoeve, dienstbode, uit Biervliet. GEVONDEN VOORWERPEN. SCHOONDIJKE. Gevonden messen van een cultivatoreen geldstuk en een sleutel. Inlichtingen gemeenteveldwachter Schoon- djjke. Kerknieuws Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen ös. J. van den Berg te Krabbendijke. De Koptische kerk in Egypte. Naar de Italiaansche bladen berichten, werkt het Vaticaan aan een plan om de Koptische kerk met de Roomsch-Katholieke te vereenigen. De Koptische kerk is de nationale „ket- tersche kerk" in Egypte, omstreeks 536 vooral in Boven-Egypte ontstaan. Aan het hoofd van de kerk, die ongeveer 700.000 leden telt en haar aanhangers voor al onder ambtenaren heeft, staat een pa triarch. Uit deze gegevens zou men kunnen af leiden, dat een door den Paus ondernomen poging tot hereeniging met de Roomsch- Katholieke kerk, wellicht ook politiek niet geheel zonder beteekenis kon blijken te zijn. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 1 JANUARI 184L Ned. Herv. Kerk op Walcheren. DOMBURG 10.30 ds. Nicolai. GRÏJPSKERKB 10.30 ds. Van Loon. KOUDEKERKS 10.30 u. da. Warners. NIEUW- EN ST, JOOSLAND 10.80 dS. Gu- OOST^EN WEST-SOUBURG 5 10 n. dB. Sptjker- OOSTKAPELLE 10.30 u. ds. Don, RITTHEM 10.30 u. ds. Bartlema. SEROOSKERKE 10.30 da. Visser. Ncd. Herv. Kerk op Noord- en Znid-Boreland. BIEZELINGE 10.80 u. ds. Van Steenbergen. BORSSELE 11 u. ds. Bunjes. 'S-HEER ARENDSKERKE 10.30 U. ds. v. d. Waa. KAMPERLAND 10.30 u. ds. Tonsbeek. KATTENDIJKE 10.30 u. ds. Lammera. KLOETINGE 10.30 u. ds. Boersma. NJSSE 10.30 u. ds. Van Voorst Vader, OVEZANDE 11 u. ds. van Eurgeler. WEMELDINGE 10.30 u. ds. De BruÜn, YERSEKE m ds. Bons, Ned. Herv. Kerk in Zcenwsch Vlaanderen. BRESKENS 10 u. ds. Goudzwaard. HOOFDPLAAT.: 10.30 u. ds. Pliester. Geref. Kerken op Walcheren. MIDDELBURG Hofpleinkerk 10 u. ds. Hou- mes (Bevestiging Ambtsdragers.) ARNEMUIDEN 10.30 u. ds. Scholing. DOMBURG 10.30 u. ds. Visser (Bevestiging Ambtsdragers). GRIJPSKERKE 10.30 u. ds. Kraan (Bevestir ging Ambtsdragers). KOUDEKERKE 10.30 U. ds. Heij. ST. LAURENS 10.30 u. ds. Koning. MELISKERKE 10.30 u. ds. Vreugdehll (Be vestiging Ambtsdragers). OOSTKAPELLE 10.30 u. ds. Hofland. SEROOSKERKE: 10.30u. ds. De Kluis. SOUBURG 10 u. ds. Van Andel, WESTKAPELLE 10 u. leesdïenst. Geref. Kerk op Zuid- en Noord-Beveland. GOES 9.30 u. ds. v. d. Vegt. NIEUWDORP 10.30 u. ds. Beukema. WEMELDINGE I0i30 u. ds. van Dijk. YERSEKE vm. ds. van Egroond. Geref. Kerk in Zeenwsch Vlaanderen. OOSTBURG 10.30 ds. Potma. SCHOONDIJKE 10.30 u. ds: De Vries (be vestiging ambtsdragers). TERNEUZEN-: 10 u. ds. Van Houte, Geref. Gemeente. OOSTKAPELLE 10.30 u. leesdïenst OOSTBURG 10.30 u. leesdïenst. YERSEKE vm. ds. van Stuyvenbreg. WEMELDINGE 10.30 u. leesdïenst. VLISSINGEN 10 u. leesdienst. Burgerlijke Stand OOSTKAPELLE. Van 2128 December 1940. Geboren Constance Wilhelmina Louisa, dochter van Willem Tavenier en Anna Su sanna VermeulenJohannis, zoon van Adriaan Boucherie en Cornelia van Beers. Ondertrouwd Marcus Wóndergem. 66 weduwnaar van Lourina Joziasse, 58 j. wed. WESTKAPELLE. Van 2228 December. GeborenNeeltje, d. van Jan Minder- houd en Helena Willemina Minderhoud Maatje, d. van Kornelis Brasser en Neeltje Roelse. Overleden Jan Pieter Janse, 76 OOSTBURG. Van 20—26 December. Geboren Maria Elizabeth, dochter van E. Dhaenens en M. E. de WindtEmma nuel Alphonsus Marie, zoon van G. F. Mod- de en A. A. de Milliano. Overleden Abraham Pieter Boidin, 83 j., echtgenoot van C. S. de Hullu Jozina Ma ria du Fossé, 80 j., wed. van J. Lucieer Jacob den Decker, 57 j., echtgenoot van S. v. d. Broeke (te IJzendijke) Rosalie Ver- meersch, 71 j., wed. van E. L. Cauwels (te Sluis). Radioprogramma WOENSDAG 1 JANUARI 1941. HILVERSUM I. 415 m. Ned. Programma VARA. S.00 ber. A.N.P., gram. (pl.ni. 8,30 V.A.R.A- Almanak). 9.30 Orgelspel. 10.00 Gram. 10.20 Declamatie. 10.45 Kamermuziek. 11,15 Gram, 12,00 Esmeralda en solisten (In de pauze: V.A.- R.A.-Almanak). 12.45 Nieuws- cn econ. ber, A. N.P. 1,00 Esmeralda cn solisten. 1,30 Gram. 2,00 Baehcantate. 2,30 Declamatie. 3,00 Gram. 3,30 Orgelspel. 4.00 Kinderliedjes met piano. 4,15 Vraaguurtje. 5.00 Iünderleesclub. 5,15 Nieuws-, econ.- cn beursber. A.N.P. 5,30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Nieuwjaarsrede met muzi kale omlijsting. 6,00 Esmeralda en solist. 6,40 V.A.R.A.-Almanak. 6,45 Actueele reportage of gram. 7.00 Econ. vragen van den dag A.N.P. 7.15 Gram. (7,307.45 Ber.-Engelsch). 8,00 Nieuwsber. A.N.P. 8.15 Gram. 8,30 Ber. (En- gelsch). 8,45 Radio-fantasie. 9,25 Sylvia-Amu- sementsork, en solist. 10,00—10,15 Nieuwsber. A. N.P. HILVERSUM n. 301,5 m. N.C.R.T. 8.00 ber. A.N.P. 8,10 Gram. 8,30 K.R.O.: Mor genwijding. 9,30 Gewijde muziek (gr. pl.) 10,00 Geref. Kerkdienst. Hierna: Gram. 12,00 Ber. 12,15 Reportage of muziek? 12,45 Nieuws- en econ. ber. A.N.P. 1,00 Jac. Stoffer's sextet. 1,50 Orgelconc. 2,30 Bach-cantate (opn.) 3,00 Utrcchlsch Sted. ork., solisten en gram. 4,20 Grom. 4.30 Voor de jeugd. 5,00 V.P.R.O.: toe spraak. 5,15 Nieuws-, econ. en beursber. A.N.P. 5.30 Ber. 5.35 Gram. 6.00 N.C.R.V.-ork. en so list. 6,45 Actueele reportage of gram. 7,00 Era- bantsch praatje A.N.P. DONDERDAG 3 JANUARI 1941. HILVERSUM I. 415 m. Ncd. Programma. A.V.R.O. 8.00 ber. A.N.P., gram. 10,00 Morgenwiiding. 10.15 Gram. 10.30 Omroopork. (11,00—11.20 Voor" dc jeugd). 12,15 Gram. 12,45 Nieuwp- en ccon. ber. A.N.P. 1,00 A.V.R.O.-Amusementsork. (1.20 1,35 Reportage). .2,00 Declamatie. 2,20 Conc. (opn.) 3,00 Voor de vrouw. 8,10 Zang en piano. 3.35 Piano. 4,00 Disco-causerie. 4,45 Ensemble Pali. 5,15 Nieuws-, econ.- en beursber. A.N.P. 5,30 Puszta-ork. 6,00 Orgelspel. 6,25 Cyclus (Mot inleiding). 6,45 Actueele reportage of gram. 7.00 Vragen van den dag A.N.P. 7,15 Gram. (7,30— 7.45 Ber.-Engelsch). 8,00 ber. A.N.P. 8,15 Gram. 8.30 Ber. (Engelsch). 8.45 Concertgebouw-ork. damesledep van het Toonkunstkoor en solisten (opn.). 10,00—10.15 Nieuwsberichten A.N.P, HILVERSUM n. 301,5 m. K.E.O, 8,00 ber. A.N.P. 8,15 Wij beginnen den dag. 8,30 Gram. 11,30 Godsdienstig halfuurtje, 12,00 Ber. 12.15 Musiquctte. 12.45 Nieuws- cn econ. ber. A.N.P. 1,00 Gram. 1,15 K.R.O.-Melodisten erl solist. 1.45 Gram. 2.00 Orgelconc. en zang. 2.45 Ned conc. (opn.) 3.00 Rococo-octet. 3,30 Rotter- domsch Philh. orkest en solist (opn.). 3.45 K.R. O.-orkest en solist. 4,30 Zielcenproatje. 4,45 Gram. 5.00 V.P.R.O.Cyclus. 6,15 Nieuws-, econ. cn beursber. A.N.P. 5,30 Voor de jeugd. 5,50 Pro- pagan da-toespraak 6.00 Cabaret. 6.35 Nieuw jaarstoespraak. 6.45 Actueele reportage of gram. 7,00 Pcrsovcrz, .voor binncn-i cn buitenland A.N.P»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3