STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Gees. SPORT Marktberichten JAN HENNING, HOE AARDEDONKER HET WAS. Toen hedenmorgen een onzer employe's zich naar zijn werk begaf, hoorde hy bij de brug naby „Goed Wonen" om hulp roepen. Het bleek dat een agent van politie toen lxy per rijwiel zyn surveillance verrichtte, en de brug wilde oprijden, door de duisternis misleid in het water was ge raakt en wel in een werkput van de riolee- ringswerkzaamheden. Met vereende krachten was de verkleum de man spoedig uit zijn netelige positie verlost. Met een nat en bemodderd uniform kon hij huiswaarts keeren. Hij heeft zich voorloopig ziek moeten melden. Een betere afzetting zou hier wel gewenscht zijn. An ders gebeuren daar vermoedelijk wel meer ongelukken met minder goeden afloop. Het Hoofd van dén Luchtbeschermings dienst heeft bepaald ook hier zooveel mo gelijk richting te doen geven door witkal ken of. anderszins. OPENSTELLING BELASTINGKANTOOR. De Ontvanger der Directe Belastingen te Vlissingen maakt bekend, dat het kantoor aan de Zeilmarkt gedurende de maand Januari 1941 voor betaling van belasting geopend zal zijn op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van voorm. 10 tot nam. 12.30 en van nam. 2 tot nam. 3 uur. Voorts dat vanaf 1 Januari 1941 voor de werkzaamheden betreffende uitvoering van de motorrijtuigenbelastingwet is aangewe zen de Ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen te Vlissingen aan de' Prins Hen- drikweg. Lichamelijke oefening openbare U.L.O.- school. Met ingang van 1 Januari 1941 is tot onderwijzer in de lichamelijke oefening aan de openbare U.L.O.-school benoemd de' heer L. van der Steen, alhier. GESLAAGD. Voor het eindexamen van de opleiding volgens het lgerlingenstelsel aan de N.V. Mij." de Schelde alhier, slaagden in de af- deeling machinebankwerker G. van Sluijs, A. J. Louwerse. W. Oreel, in de afd. me- taaldraaien J. C. v. d. Werfft in de afd. metaalfraisen C. Boucherie, in'de afd. tim meren Ch. Dekker, L. Pattenier, B. Hof man, F. v. d. Dood, A. Feleeman, A. Pie- terse, en' in'de afd- el'ectrotechnisch bank- werken M. Mol." Aan het examen namen dertien candida- ten déél. Een caridldaat; zal in de gelegen heid worden gesteld opnièüw évamèn te doen. Aan het eind van 1940 brengen wij al onze Cliënten dank voor het genoten vertrouwen en hopen voor allen op een voor spoedig 1941. Beleefd aanbevelend, M. VAN WEZEL RIJWIEL-CENTRALE Koudekerksclie weg 59 Vlissingen. APOTHEEK GEOPEND. Woensdag 1 Januari (Nieuwjaarsdag) is de apotheek geopend van de fa. A. J. van Ockenburg, Singehveg 5. LOOP DER BEVOLKING. In de eerste helft van de maand Decem ber was de loop der bevolking: Vertrokken: Wed. T. Schroevers Sijnke, zonder, Kolvenierstr. 28, naar Krimpen aan de Lek. M. M. F. Rouw, zee man, Dijkstr. 133. naar O. en W. Sou burg. J. P. Sinke, handelaar, P. Kruger- straat 15, naar Terneuzen. H. A. J. Berg mans, schoenmaker, Nieuwendijk 2.1, naar Loon op Zand. J. Schoe, ijzerwerker, Made- lievenl. 3, naar Koudekerke. C. v. d. Dood, stoker S.M.Z., Prinsenstr. 30, naar O. en W. Souburg. J. J. Lagaarj, grossier, Schel- destraat 34 naar Goes. H. G. Hellendoorn, bankwerker, Lambrechtsenstr. 7, naar Rotterdam. W. Nagelkerke, zonder, v. H.- v.-Burghstr. 12, naar Schagen. S. Tietema, zonder, Scheldestr. 47, naar Zutphen. A. -F. Baarends, chauffeur, Arbeidstr. 14, naar O. en W. Souburg. G. Laernoes, zonder, Bad- huisstr. 54, naar 's-H. Arendskerke. C. G. Verdoorn-V. Leuven, zonder, Bid. de Ruijter 76, naar Meliskerlce. G. W. van den Berg, electricien, Wagenaarstr. 5, naar Amers foort. J. Bos, zonder, Kanaalstr. 66. naar 't Zandt. J. M. Wolfard, bankwerker, Ka naalstr. 66, naar Groningen. M. A. Jasper- seDen Hamer, zonder, Singel 24b, naar Den Haag. A. Stallaart, schilder, Breewa- terstr. 1, naar O. en W. Souburg. C. F. Va der, matroos N. L., Irislaan 40, naar 's-H. Arendskerke. W. Bronke, werkman, Kol venierstr. 25, naar Middelburg. K. Bek, monteur P.Z.E.M., Lampsinsstr. 42, 's-H. Arendskerke. P. Hagenaar, lasscher, Noordstr. 21, naar Middelburg. A. B. Laer noesBreder-, zonder, Smalle Kade 3, naar 's-H. Arendskerke. P. VerhaagenGeschie- re, zonder, Boschjeslaan 17, naar Ermelo. J. van Loenen, concierge, Bid. de Ruijter 16, naar Middelburg. J. A. de Witte, ploeg baas N.S., W. Bermweg 2, naar 's-H. Arendskerke. W. J. Petiet, agent v. pol., A. Dekenstr., 93, naar Haarlemmermeer. J. Coster, zonder, Badhuisstr. 123, naar Den Haag. G. Rooijakkers, metaalfraiser, Prin senstr. 15, naar Haarlem. M. de Jong. landarbeider, Anjelierenlaan 18, naar 's-H. Arendskerke. J. Eckhardt, koopman ven ter, Crocuslaan 13, naar 's H Arendsker ke. P. Kosten> metaalboorder, Lambrecht senstr., 9 naar Koudekerke. A. Renders, schipper, Kanaalstr. 80, naar 's-Heer Arendskerke. J. C. Wijkhuis, scheepma ker1, Nieuwstraat 48, Koudekerke. P. Ver woordt, korp, macht. K.M., Kasteelstr. 47, naar Dordrecht. L. S. Santuz, mozaikwer- ker, Scherminkelstr. 11, naar Koudekerke. F. M. Rouw, lichtwachter N. L., Graven- str. 12, naar Amsterdam. A. M. Mentink Maertens, zonder, C. Buskenstr. 19, naar Utrecht. P. RijksSchout, zonder, Tromp- str. 5, naar Roosendaal. C. J. M. v. Ak keren-Leeman, zonder, Groenewoud 59, naar Rotterdam. M. C. Stroosnijder Pleijs, zonder, v. d- Spieghelstr. 55, naar Breda. J. Willeboordse, zonder, Waalstraat 95, naar Meliskerke. C. F. de Smit, kwar- tierm., Dykstr 123, naar Middelburg. W. K. Zwigtman, aanhouder, Margrietenl. 33, naar Koudekerke. A. Maas, loodskw. N. L., Scheldestr. 44, naar Goes. P. Meijers, burg wachter, Koningsweg 5, naar Sas van Gent. A. C. Laernoes, zonder, de Lanoy- str. 11, naar Middelburg. H. J. Joziasse, bankwerker, A. Dekenstr. 161, naar Mid delburg. J. de Roo, electricien, Beatrix- laan 45, naar Middelburg. J. van Hoepen, zeeloods N. L., Badhuisstr. 42, naar Melis kerke. M. J. van Sluis, timmerman, Eede- str. 10, naar Middelburg. C. G. Landré. stuurman, C. Buskenstr. 7, naar Middel burg. J. de .Voogd, zonder, Hobeinstr. 65, naar Apeldoorn. J. Labruyere, lijnwerker, O. Soub. weg 15, naar O. en W. Souburg. D. Sanderse, Kantoorbed., Eedestr. 19, naar Westkapelle. M. Deutekom, officier M.S. D., C. Buskenstr. 67, naar Ryswyk. P. B. Kateman, bankwerker, Hurgronjestr. 20, naar Eede. A. D. de Duytenaer, schilder, Steenenbeer 17, naar Vogelwaarde. 1. Ge- schiere, zonder, Glaclstr. 89, naar Koude kerke. Z. C. Salorué, zonder, Steenenbeer 9, naar Baarn. S. T. Teirlinckv. Opdorp, zonder, Hendrikstr. 7, naar Koudekerke. E. van der Hoog, directeur Vlismar, O. Mid- delb. weg 2, naar Middelburg. H. H. Gijzeis, calculator, Singel 66, naar St. Laurens, J. Bouma, monsternemer, Lepelstr. 10, naar Velsen. A. van Elsacker, bankwerker, Bo- nedjjkstr. 84 naar Rotterdam. J. Kabbe- dijk, zonder, Noordstr. 16 naar Den Haag. W. van der Hoek, zonder, v. Galenstr. 7, naar Den Haag. G. Dekker, rijksveldwach ter, Nieuwstr. 30, naar Hoorn. A, Nye- Meyer, zonder, Asterlaan 1, naar Den Haag. J. Ossel, stoker, L. Zelke 17, naar Den Haag. C. H. Groenestyn, teekenaar, Kaaskadestr. 2, naar Koudekerke. L. F. Sorel, metaaldraaier, Hyacinthenl. 9, naar Goes. A. Bode, zonder, Kasteelstr. 90, naar 's-H. Arendskerke. M. M. Sorel—Perwez, zonder, Sottegemstr. 66, naar Egmond aan zee. A. P. Withagen, zonder, Weststraat 14, naar 's H. Arendskerke. A. C. L. van der Hyft, zonder. Noordstr. 49, naar Mid delburg. M. M. Blankert, zonder, Singel- weg 98, naar Nisse. A. Jobse, zonder, Ho beinstr. 29, naar Middelburg. Ingekomen: J. Dobbelaar, ijzerwer ker, Ravestynplein 9, van Oostzaan; K. L. van Rees, electricien, Hobeinstraat 87, van Bloemendaal; R. W. de Vries, bewaker, Nar- cissenlaan léJ'.vaji KÖudèkerkë';' J."H>."van. der*, Linden, stationchef. Singel 60, van. Helmond; M. Marsf elder, zonder, Gra venstraat 6a, van Zoutelande K. van den Anker, smid, Lambrechtsenstraat 28, van Koudekerke B. Edelenbos, motordrijver, Irislaan 16, van O. en W. Souburg; K. van de Gruiter, zeilmaker, Nieuwstraat 17, van Andijk J. C. Mulders, kantoorbed., Verlc. Quakkelaarstraat 103, van Rotterdam D. van Gemert, smid, Koudenhoek 1, van KortgeneA. J. Eiff, zonder, Kolvenier- straat 11, van O. en W. Souburg P. de Pagter, metselaar, Oude Markt 23, van den Bosch C. A. P. van Hoepen, machi nist, Angelierenlaan 83, van Seroosker- ke L. J. Bouwmans, smid, Schoolstraat 1, van Oeffeit J. J. Sol, werkman, Nieuwstr. 15, van Oostburg J. B. Henebiens, smid, Bellamypark 40, van Tilburg. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gebonden is gedeponeerd: een groot groot aantal heeren- en damesrijwielen; bruine kindermuts; bruin garen kinder- handschoen; linker dameshandschoen; eenige kolenbonnen; een Lips sleutel no. 1; onderdeel van een beugel van een da- mestasch; linker dameshandschoen; en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: een huissleutel by A. Theune, Callenfelsstraat portemonnaie bij J. Eiff, Bouw. Ewout- straat 34; kinderportemonnaie met inh., Kamer 7 Stadhuis; bruine glacé dames handschoen, Kamer 7, Stadhuis; twee sleu teltjes bij Sommeling, Lanoijstraat 2; huis sleutel bij Qwant, Verlc. Quakkelaarstraat 96 4 handschoener by „Hefa" St. Jacob- straat; een snoer witte kraaltjes bij M. Smit, Steenhuisstraat 17; zwarte baret bij G. Hilbert, Anjelierenlaan 60; zakje met thee bij J. Steenaard, Scheldestraat 28; rywielbelastingmerk in étui bij P. Joziasse. Zwanenburgscheweg 3; rooster van een fornuis by Brugwachters aan de Keer sluis legitimatiebewys ten name van P. Schout, Wed. G. de Rijke by Keersemaker, Slykstraat 5; pond versche boter by A. Roelse, Nieuwstraat 33boven; blauw zy- den ceintuur by Suux'Iand, Molenstraat 40; rijwielbelastingmerk by Van Agthoven, Koudekerkscheweg B 298 te Koudekerke; blauw geborduurde want by Joosse, Kou dekerkscheweg (W) 27; witte kussensloop bij P. Braat, Crocuslaan 4; rijwielbelas- tingplaatje- bij ds. G. Smeerik, Badhuis straat 119; twee blauwe emmers bij W. Vos, Steenenbeer 13; bruine dameshand schoen met ritssluiting by Boucherie, Noordstraat 53; wollen gevoerde heeren- want by Jobse, Ciyverstraa 36 zwarte hooge damesschoen by C. Boone, Coosje Buskenstraat 60; tabakspyp by mr. Van Zanten, Badhuisstraat 98 zeildoeken want by Kesteloo, Vrouwestraat 32 paar beenpypen by Sanderse, Koudekerksche weg 57; distributiebonnen voor bloem by M. de Roos, Lepelstraat 13; bruine hee- renhoed by J. Marinisse, Marnlxplein 29 te Souburg; glacé heerenhandschoen met kap by de Jonge, Aagje Dekenstr. 21 schede en een huissleutel by C. v. d. Lin den, Bellamyp. 28. paar bruine glacé en een paar grys wollen handsch. by Prinse, Lepelstr. 6 blauw damesbeursje m. koord by A. Kroon, Slijkstraat 2; beige regen mantelband by S. Roeting, Bonedykestraat 6boven; voorts werd nog aam het bureau, gedeponeerd: een pak schuurpapier. DE CENTRALE VERWARMING DER NOODWINKELS. Behalve do eerste vijf noodwinkels op den Dam welke voorloopig van andere verwarming ,zijn voorzien en waarvoor de installatie thans in wording is zyn thans alleblokken van de panden op den Dam en de Kaden van Centrale verwar ming; voorzien. Het gereed komen heeft door stagnatie In den aanvoer dér mate rialen langer geduurd dan men gehoopt heeft. Met de zorg voor de kachels is een terzake kundig persoon belast. DE CENTRALE KEUKEN. Naai- wy vernemen zal met ingang van 2 Januari de prys van de porties, die men aan de tydelijke centrale keuken in de Simpelhuisstraat kan afhalen, verhoogd worden tot 0.25 voor hen, die hun boter- kaart kunnen tóonen en verlaagd worden tot 0.13 voor hen die een vetkaart over leggen. Telefonische nieuwjaarswenschen. De directeur van het postkantoor alhier roept de medewerking van het publiek in om het overbrengen van nieuw jaarswen- scheri per telefoon zooveel mogelijk te be perken om te voorkomen dat een groote vertraging in het tot standkomen van telefonische gesprekken over dringende aangelegenheden ontstaat, HET MIDDELBURGSCH HULPCOMITÉ. Aan de artikelen, die thans door het Middelburgsch Hulpcomité worden uitge reikt, kan nog worden toegevoegd heeren winter ondergoed. VERGADERING „VOLHARDING". Werkprogramma vastgesteld. De Goesche gymnastiek'vereeniging „Vol harding" hield haar jaarvergadering in melksalon „De Landbouw". De voorzitter, de heer M. C. Zandee, herinnerde er in zyn openingswoord aan, dat het juist vijf jaar geleden is, dat mej. Cobbie Swart tot bestuurslid gekozen werd. Spr. bracht haar dank voor hetgeen zy ook in deze functie voor de vereeniging deed en bood haar uit erkentelykheid een flacon odeür aan. Nadat de secretaris, de heer J. West- strate, de notulen voorgelezen had, vestig de hij er de aandacht op, dat de vereeni ging nog een jubilaris telde, nl. de heer Zandee zelf, die vyftien jaar geleden be- stuurslid 'v'è'rd.' gSm ult^e zijn hartëiyke •ge- lukwenschen, 'waame'de allen instemden. By de nu 'volgende bestuursverkiezing werden de aftrèdendë leden herkozen, nl. de heer M. C. Zandee,' als voorzitter, de beer J. P. Schipper, als penningmeester en de heer H. M. Mynsbei'gen als lid. Daarna werd het werkprogramma be handeld en als volgt vastgesteld 9 Janu ari vaardigheidsproeven Februari onder linge vereenigingskampioenschappen Maart deelname aan de districtswedstry- den van den Zeeuwsch-Bvabantschen Turn kring Mei deelname aan de vereenigings- wedstryden van den Zebra. Daar de gewone uitvoering, wegens de byzondere omstandigheden, dezen winter niet kan worden gehouden, ook omdat ve len het bekende, gezellige bal niet willen missen, werd besloten, onvoorziene om standigheden voorbehouden, deze uitvoering in Juni a.s. in den tuin van het Schutters hof te geven. EXAMENS PITMANSCHOOL. Zaterdag jl. werd In de Pitmanschool al hier een examen gehouden vanwege den Bond van Ned. Stenografieleeraren Systeem Pitman, aan welk examen werd deelgeno men door 13 candidaten. Het diploma ma- chineschrljven kon uitgereikt worden aan den heer A. de Graaff te Goes, met aantee- kening van 654 woorden p. y2 xi. en Duitsch proza mej, S. M. Gunst, Goes, met aan- teekening van 527 w. per Va uur den heer J. J. Minnaar, "Wemeldinge, met aa'nteeke- ning van 574 w. per Ys uur en Fr., D. en Eng. pr. den heer L. P. Ortelee, Wemel dinge, met aanteekening van 542 w. per uur en D. proza rhej. J- C. Straub, Kloe- tinge, met aanteekening van 581 w. per yz uur en Fr., D. en Eng. pi'oza den heer H. A. Verstraeten, Hansweert, met aanteeke ning van 505 w. per Yj uur en Fr., D. en Eng. proza mej. S. Waveryn, Kruiningen, met aanteekening van 521 w. per Va uur den heer Jan Waverijn, Kruiningen, met aanteekening van 540 w. per Ys uur. Het diploma steno-typiste (130 lettergr. per minuut) kon worden uitgereikt aan mej. A. Koppejan te Goes. Aan 4 leerlin gen kón het diploma niet worden uitge reikt. Allen zyn leeiiingen van de Pitmanschool te Goes, directie N. Crucq en G. J. Bliek. TWINTIG GESLACHTE VARKENS IN EEN GlERKELDER. In samenwerking met de rykspolitie uit' Schagen en 't Zand is het de Hêlder- sche politie gelukt een viertal personen te arresteeren, die zich bezig hielden met het frauduleus slachten van vee. Zekere T., een boer uit de omgeving vanDen Helder, liet varkens vervoeren naar boer S. L. In de Zype, naby 't Zand, war.r, in het holst van den nacht de dieren door de slagers T., vader en zoon uit Schagen en een zekeren B. R. eneens uit Schagen, werden geslacht. Het vleesch van wel twintig dieren, dat, naar men vermoedt, bestemd was voor Heldersche slagers, vond men terug inden gierkelder, en de slagersge reedschappen onder een mesthoop op. het erf van boer S. L. Het gestolen vleesch, dat natuuriyk onbruikbaar is voor de - •consumptie, werd naar de vei-werklngs- •inrlchting te Schagen vervoerd, Verdere arrestaties woi-den nog ver- wacht. ZEEP OP BON 113. Ook nieuwe scheerzeepbon. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheepvaart deelt het volgende mede: Gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Januari .tot en met Vrijdag 31 Januari geeft de met „113" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoudzeep óf 150 gram zachte zeep, óf 300 gram zachte zeeppasta of 250 gr. zeeppoeder of 60 gram waschpoeder. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de zachte zeep van de huidige samenstel ling met ingang van Januari niet meer zal worden aangemaakt. In de plaats hiervoor wordt thans een zachte zeep aangemaakt met een hooger vetzuurgehalte benevens een zachte zeeppasta, waarvan het vet zuurgehalte uiteraard lager is. De voor raden zachte zeep van de huidige samen stelling kunnen alsnog worden uitverkocht en wel 200 gram op één bon. Voor zoover de verpakking dit toelaat, kan de verbruiker gedeelten van boven staande hoeveelheden zeep naar keuze te zamen op n bon koopen. Voorts biyft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwer kende waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aangemaakt, nog mogen worden uitver kocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft' op het koopen van 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. Met betrekking to' de wasscheryen blijft het voorschrift geldig, dat deze instellin gen verplicht zijn voor de behandeling van de gezinswasch gedurende bovengenoemd tydvak de met „113" genummerde bon van hun clientèle in ontvangst te nemen voor het koopen van zeepproducten en hiervoor per bon twintig kilogram droog wasch- goed in behandeling te nemen. De wasch van kantoren, hotels enz., voor zoovel' het handdoeken, tafelgoed, poets doeken en stofdoeken betreft, kan ter be handeling worden gegeven, zondei' dat daai-bij bonnen behoeven te worden afge geven. Scheerzeep. Gedurende het tydvak van Woensdag 1 Januari tot en met Woensdag 30 April a.s. geeft de met „117" genummerde bon welke tegelyk met de textielkaart voor mannelyke pei-sonen boven den leeftyd van 15 jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 50 gram scheerzeep, of n tube, dan wel éên pot scheercrême. GEP. LUITENANT-GENERAAL P. H. A. DE RIDDER OVERLEDEN. Op 67-jarigen leeftyd is te 's-Gi-avenhage overleden gep. luitenant-generaal P. H. A. de Ridder. Gep. luitenant-generaal De Ridder was o.m. van 1932 tot 1936 tei-ritoriaal bevel hebber in Overysel en Gelderland. Sedert laatstgenoemd jaar is hy inspecteur voor de luchtbescherming. DE MOORDAANSLAGEN TE LEIDSCHENDAM. De kruideniei'sbediende W. A. K., die verdacht wordt in den nacht van 16 op 17 November jl. een mooi'daanslag te hebben gepleegd op burgemeester H. A. C. Banning van Leidschendam en den gemeen te ai-chitect G. de Regt en die op 20 No vember jl. uit hoofde daarvan werd gear resteerd, is Zaterdag jl. voorloopig óp vrije voeten gesteld. BRAND, TERWIJL VADER EN MOEDER DANSTEN. Zondagavond werd te Dieren schoor steenbrand geconstateerd in de woning van W. van S. De woning was gesloten, terwyl de zol dering brandde en de vlammen en vonken in de huiskamer tegen het plafond sloe gen. Drie kinderen van 4, 3 en jaar oud bevonden zich alleen in huis, terwyi de ouders zich in een dansgelegenheid op hielden. Een agent van politie kon den kinderen tydig hulp verleenen. Hy sloeg hiertoe een x-uit in en kwam de woning binnen. De drie kinderen, die sliepen, konden op deze wijze worden gered. De inmiddels ver schenen brandweer kon den brand blus- sctaen. Een lekke kachelpijp was de oor zaak van den brand. MAN BIJ BURENRUZIE MISHANDELD. Zondagavond ontstond in de Koninginne straat in Den Haag een burenruzie waar van de 37-jarige M. J., het slachtoffer is gewox'den. In een poort naast zyn woning is de man •bewerkt met een zwaar stuk yzer, vermoedelyk een putdeksel. In bewus- teloozen toestand werd het. slachtoffer hier aangetroffen, waarop hy door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan d6n Zuidwal is gebracht. Hier bleek, dat hij een schedelbx-euk bekomen had. Verdacht van deze mishandeling is ge- arx'esteerd de 26-jarige stratenmaker J. A. C. K. MOEDER EN DOCHTER TIJDENS DUISTERNIS VERDRONKEN. Gisteravond zyn te Meerkerk de 50-ja- rlge vrouw van den veehouder Scherpen- zeel en haar 15-jarige dochter door de duisternis misleid, in de Wetering naast den Broekscheweg gex-aakt en verdronken. GESTOLEN KOE GESLACHT IN EEN SLAAPKAMER TERUGGEVONDEN. In samenwerking met een, benadeelden veehouder bracht een agent van politie te Amsterdam licht in den diefstal van een koe, welk misdryf Zaterdag aan de over- zyde van het IJ was gepleegd. De twee speurders volgden de sporen, welke het beest in den berm langs den weg had ach tergelaten, welke sporen in het Disteldorp dood liepen. Doch de speurders hadden een ifynen neus, want aan de deurstyien van 'een woning in de, Kromme Distelstraat •vonden zy koeharen, hetgeen voor de politie aanleiding was, in de woning een nader onderzoek in te stellen. In een slaapkamer •werd drie kwart gedeelte van de reeds ge slachte koe aangetroffen en in de keuken de rest. De bewoner, een melkboer, is ge- aiTesteerd. Van onze Boekentafel KALENDERS VOOR 1941. Wy ontvingen de gebx'uikelïjlte kantoor- kalenders van de Eex-ste Hollandsche Le- vensverzekex-ings-Bank N.V., A'dam; de eerste Rotterdamsche Maatschappy van verzekering tegen ongevallen, Rotterdam; N.V. Stichtsche Glasverzekering Mij. en Glashandel, Utrecht; N.V. Levensverzeke- ring-My. Utrecht, te Utrecht; van Waes- berghe Janssens' Wijnhandel, Hulst; N.V. Verzekering-My. St. Petx-us, Utrecht; Al- gemeene Friesche Levensverzekering-Mij., Leeuwarden, 's-Gravenhage en de Groot- Noord-Hollandsche van 1845 te Amster dam en Leeuwarden; de Nederlanden van 1845, 's-Gravenhage; N.V. Hollandsclx- Utrechtsche Verzekering-My., Utrecht. Van La Rivière en Voorhoeve, uitgevers te Zwolle, ontvingen wy twee fx-aai uitge voerde weekkalenders n.l. „Bloemenleven en Elf Provinciën en de maandkalender Neerlandia. De vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" gaf een kalender uit, die verlucht is met een 25-tal reproducties van pastelteekenin- gen van verschillende bedryven in Neder land. Ten bate van het tehuis voor Oudver pleegsters werd een kalender met woorden van wysheid en schooixheid uitgegeven. Wy ontvingen verder een buitengewoon mooie kalender van de Ned. Spoorwegen. Op ieder blad van deze maandkalender vindt men een artistieke fotografie in kleu ren. De A.V.R.O. gaf dit jaar weer een kalen der in de bekende vorm uit. Twaalf repro ducties van schilderijen yan Nederlandsche kunstenaars op het bovenste blok, terwijl elk blaadje van het onderste blok, dat de eigenlyke weekkalender is, foto's van de studio's en van de kopstukken van de A.V.R.O. bevat. Voorts ontvingen we nog aardige kalen ders van de vereeniging „Oost en West" en van H. J. Reesink en Co., Zutfen en een bouwplaat van de Nationale levensverzeke- ringbank N.V. te Rotterdam. Smit te Slikkeveer gaf een zeer prac- tische weekkalender uit. Ieder blad bestaat uit zeven geperforeerde strooken, zoodat men altyd over een geheele week de aan- teekeningen kan. overzien. VOETBAL BIERVLIET—AXEL 1R. Zondag speelde Biervliet een competitic- wedstryd tegen Axel. Al direct by den af trap zien wij, dat beide partyen elkaar niet veel toegeven. Toch weet Axel na een tydje spelen de leiding te veroveren, doox-- dat een der voorhoede spelers een onhoud baar schot lost. waartegen keeper van de Linde niet bestand is. (01). De gast- heeren geven den moed xxiet op en na ongeveer 25 minuten, spelen schiet links binnen Kox-nelis mooi in (11) Biervliet is nu iets in de meerdex-lieid en dit weten ze uit te buiten, want als hun rechtsbuiten een bal toegespeeld krygt passeert hij 2 man en schiet dan in. De keeper laat den bal door de handen glijden en de stand is nu 21. Na dn x'ust doen de gastheeren nog een paar mooie aanvallen maar lang zamerhand komen de gasten opzetten. Hoe er echter op zoo'n veld gespeeld wordt is onbegrypelyk. Van goed voetbal kan dan ook geen sprake zijn. Het is trappen in het wilde weg en glypartyen van je welste. Als de scheidsrechter het einde fluit heeft Axel de leiding weten te veroveren met 23. PROEVEN MET SOJABOONENCULTUUR Op den proeftuin van het Zuld-Hol- landsch glasdistrict te Naaldwyk zyn be- langryke proeven genomen met de Soja boonencultuur. Deze proeven zyn vooi-al belangrijk, gezien de hooge voedingswaar de van de Sojaboon en haar groote ge schiktheid als volksvoedingsmiddel. Op genoemden px-oeftuin zyn experimenten genomen met de teelt van Sojaboonen in de ntookkassen, in koude kassen en op den vollen grond. In de stookkas bleek de oogst ongeveer vier maal zoo gx-oot te zijn als van de planten op den kouden grond. De deskundigen zien groote mogelykheden in deze cultuur, al staat zij nog in het beginstadium en zijn er nog vele moeilyk- heden te overwinnen, op den px-oeftuin te Naaldwyk zyn ook bemestingsproeven ge nomen, die de opbrengst aan Sojaboonen zeer uiteen deden loopen. Veillngsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 30 Dec. Koolrapen 2.50, Spruiten 15, Uien 2, Groene- Savoye kool 3.80, Boe- rekool 4, Prei 7.508, Witlof 1730 per 100 kg. Groentenveillng. MIDDELBURG, 13 Dec. Schorsenecren 615.40; koolrapen 1.80; bx-eekpeen 2.50 3.30; andyvie 4.50; kroten 2.50; savoye- kool 23.80; roode kool 8.504.50 alles per 100 kg. Peen 0.06; rapen 0.02; selderij 0.010.02;knolselderij 0,01—0.03; radijs 0.02 alles per bos. Veldsla 10; spx-uiten 0.12 —0.34; witlof 0.10—0.32; uien 0.04; boe renkool 0.020.03; prei 0.040.08 alles per kg. Bloemkool 0.020.08 pelx stuk. Konjjnen 1.per kg. Bloemen: cijclamen 0.08 per stuk. ANATOLISCHE DORPEN GEÏSOLEERD. Volgens de nieuwste gegevens zyn door (de overstroomingen in Zuidoost-Anatolie zeventig dox-pen getroffen. De meeste dezer jdorpen zyn van de buitenwereld afge floten. De wegen en spoorbanen zjin op yele plaatsen overstroomd en talryke brug- igen zyn sterk beschadigd. Men rekent op landbouwschade van grooten omvang. Over verliezen aan menschenlevens zyn nog geen gegevens ontvangen. De x-oode halvemaan en de soldaten zyn ontboden voor hulpverleening aan de noodlijdende bevolking. en GELUKKIG NIEUWJAAR Fotograaf Badhuisstraat 63.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2