\f STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. C. ooral in deze tijd JAN HENNING STADSNIEUWS Goes. De raad van Vlissingen vergaderde. De centrale keuken komt op den hoek Hendrikstraat-Emmastraat, Gisteren konden wij nog een gedeelte van het verhandelde in de 's morgens ge houden raadsvergadering medenemen. Als laatste punt hadden B. en W. een punt aan de agenda toegevoegd betreffende de op richting van een centrale keuken B. en W. stellen voor een terrein van 680 M- gelegen op den hoek Emmastraat Hendrikstraat af te staan voor den bouw van een centrale keuken. De heer Woltering vraagt of dit wel het gewenschte terrein is. De heer Andriesse vraagt of er niet een geschikt gebouw beschikbaar is. De heer Castel vraagt of het dis tributiekantoor niet met de centrale keu ken in een gebouw kan worden onderge bracht. Wethouder Rorije zegt dat er oor spronkelijk gedacht was, dat er plaats genoeg zou zijn en dat er een geschikt terrein kan worden gevonden. De gekozen plaats is wel juist, dicht bij het distri butiekantoor en den dienst van sociale zaken, Spr. wijst er op, dat er verschillende ver- deelplaatsen komen. De plaats van de keuken is een in terne aangelegenheid, beslissend is, dat de verdeelplaatsen ten hoogste 10 mi nuten van de consumenten verwijderd zul len zijn. Spr. deelde tenslotte mede, dat het rijk den bouw financiert en dat de kos ten 10.000 15.000 zullen bedragen. KERSTWIJDING. Het was een goede en gewijde traditie om op den eigenlijken Kerstavond een sa menkomst te beleggen tot wijding van het Kerstfeest. Dit jaar moest daarvan worden afgeweken verduisteringsmoeilijkheden beletten uitvoering te geven aan de plan nen en verlangens. In plaats daarvan werd op den Eersten Kerstdag in de Groote Kerk, in het kader van de gewone godsdienstoefeningen een bijzondere lythurgische dienst gehouden, welke zeker zal hebben bijgedragen tot verhooging van de Kerstvreugde. De dienst stond onder leiding van ds. J. J. Hietkamp, die sprak over Gods nieuwe wereldorde. Muzikale medewerking werd verleend door de Christelijke zangvereeniging „Hoop op Zegen", directeur de heer A. Bosdijk en door den heer J. C. Visser, bariton. Het was een goede en gewjjde stonde, EEN VOORDEELVAN DE VERDUISTERING. Neen, lezer, wij willen niet gaan wijzen op de (helaas goede gelegenheid die de verduistering den dieven enz. biedt om hun slechte practijken uit te oefenen of op de voordeelen die die duisternis den minne- koozenden paartjes, schenkt. Het is iets anders. Een voordeeltje dat onze ge meente, dus wg allen, hebben. In de ge- meentebegrooting moet ieder jaar een respectabel bedrag uitgetrokken worden voor de straatverlichting. Op de begroo ting 1941 wordt deze post echter in ver band met de thans geldende verduiste ringsvoorschriften 4400 lager geraamd. Dus hebben wij in zekeren zin nog profijt van de verduistering. Hiertegenover staan echter zoovele bezwaren dat ieder bg na dere beschouwing -weer zal opmerken Mochten wij die 4400 maar spoedig weer gaan betalen VERBETERING STRATEN. Het behoeft geen betoog, dat wegen met druk verkeer zeer te lijden hebben. In meerdere straten is het materiaal dan ook versleten en is vernieuwing gewenscht. Op de gemeentebegrooting voor 1941 wordt nu o.m. een bedrag van 4000 voor 125.000 vlamoven-straatklinkers uitge trokken. Blijkens de memorie van toelichting zal in 1941 het gedeelte Coosje Buskenstraat tusschen het Betje Wolffplein en de Spui straat, alsmede de Spuistraat voor ver nieuwing aangewezen dienen te worden. KINDER-KERSTFEEST. Men schrijft ons Door de vriendelijke medewerking van tal van ingezetenen werd het Leger des Heils in onze stad, ook dit jaar in staat gesteld een Kerstfeest voor kinderen te organiseeren. Op len Kerstdag waren ongeveer 400 kinderen in de Leger- zaal samengestroomd. Wat hebben ze ge noten van.tractatie en Kerstverhaal. De plaatselijke afdeeliiig van het Leger des Heils hoopt in de toekomst, ook voor de rijpere jeugd een „Loop niet op straat"- campagne te organiseeren. ALHAMBRA-BIOSCOOP. Roode Orchideeën. Een spionnage-film met Olga Tsche- chowa in de hoofdrol en Albrecht Schön- hals als haar partner. Dat is reeds een be lofte en inderdaad, die belofte is in Roode Orchideeën volledig ingelost De spionnage-affaire bij de F.N.G.- Werke is een ingewikkeld geval en inspec teur Moras heeft een uitermate lastige opdracht, dit raadsel te ontwarren. Het ziet er zoo eenvoudig uit De lichte regen jas en de manie, om een sigaret weg te werpen, pleiten tegen den jongen ingenieur Laurenz. Een voldoende alibi heeft hij niet en hij wordt met zijn college Nica voor den rechter gedaagd. Landverraad moet mét den dood worden gestraft, maar Nica heeft kans gezien zich door de vlucht aan het vonnis te onttrekken. Een vlucht, om de onschuld van Laurenz aan het licht te brengen. Zoo zien wij Nica verzeild geraken in de club der samenzweerders, op zoek naar het bewijs van de onschuld van zijn vriend. Een pakkende, hier en daar wat gezochte intrige, maar het resultaat is naar alle zijden bevredigend. Olga Tschechowa zien wij in deze film op haar best, er zit vaart in haar spel, zooals de geheele film tempo ademt. De regisseur Nunzio Malasomrna heeft er een boeiend geheel van gemaakt, hij heeft aan de geestige invallen ruimschoots plaats DISTRIBUTIEBONNEN VERVALSCHT. Een knecht van een winkelier alhier kwam tot de ontdekking, dat bg ztjn pa troon ingeleverde bonnen vervalscht waren door het bijvoegen of veranderen van cjjfers. Hg stelde de ambtenaren van den distri- butiedienst hiermede in kennis, die dit bij onderzoek beaamden. De politie werd in de zaak betrokken en zij slaagde er in vast te stellen, dat een inwoonster van Grijpskerke zich aan de vervalsching schuldig maakte. Deze zal daarvan zeker niet veel plezier beleven. HET MIDDELBURGSCH HULPCOMITÉ. Het Middelburgsch Hulpcomité ver strekt van Maandag 30 December tot en met Vrijdag 3 Januari jongensjassen, -broekjes en -blouses. Meisjes, die een wintermanteltje gekre gen hebben, kunnen nu nog een regen manteltje komen halen. Verder zijn aan wezig heerenpyama's en damesnachtja ponnen. Het comité heeft nog de beschik king over een beperkt aantal stoelen en over vloerbedekking. Bij het afhalen van dit laatste dient men de benoodigde af metingen zelf mede te brengen. Men kome weer op de dagen, die voor de familieletters zijn aangegeven, waarbij de letters L, M, N, O en P, die anders op Woensdag komen, nu Dinsdag en Donder dag terecht kunnen. DE LEIDING VAN DE CENTRALE KEUKEN. B. en W, hebben de leiding van de Cen trale keuken opgedragen aan den directeur van den distributiedienst, den heer mr, P. C. Adriaanse. HET PUIN. Den laalsten tijd wordt het puin niet alleen naar het terrein bij de Griffioen vervoerd, maar er ligt ook reeds, een flinke stapel op het terrein aan dé Punt, waar vroeger do werf was. Hier wordt een steiger gebouwd om het puin per schip naar elders te kunnen vervoeren. Deze week is er tengevolge van de vorst niet veel puin bijgekomen, doch als het blijft dooien zal volgende week weer met volle kracht begonnen worden aan het opruimingswerk Tot onderwijzer (kweekeling met akte) aan de Christelijke Burgerschool (Singel straat) is benoemd de heer J. van Liere te Oudelande. OVERPLAATSING BIJ DE BELASTINGEN. Met ingang van 1 Januari a.s. wordt de assisten R. Blaauw, aangewezen als can- didaat-hoofdassistent, verplaatst van Oost- mahorn naar de inspectie der directe be lastingen alhier. TE WATER GERAAKT. Gisteravond is een persoon met zijn rij wiel in het Kanaal gereden. Toen twee po litieagenten en enkele militairen te hulp kwamen, stond de man tot aan den schou der in het water. Door handreiking werd hij op het droge gebracht, waarna ook de fiets uit het water is gehaald. VERKEERSOVERTREDINGEN. Gisteren heeft de politie weer verschil lende personen verbaliseerd wegens diverse verkeersovertredingen. is een foto van familie of vrienden dubbel kostbaar. Een foto is meer dan een herinnering, een goede foto is werkelijkheid. Atelier BADHUISSTRAAT 63 VLISSINGEN gegeven, zonder dat daardoor de gang van het verhaal wordt vertraagd. Alhambra heeft met deze film een zeer goeden slag gedaan. Het bijprogramma is goed verzorgd. Bevordering b\j de belastingen. Met ingang van 1 Januari a.s. wordt de kommies te water 2e kl. J. S. Roest, a.b. „Albatros" alhier bevorderd tot kommies te water le klasse. Apotheek geopend. Zondag 29 December is de apotheek geopend, van de fg. A. J. van Ockenburg, Singelweg 5. 7 zorg minder.. Personeels- verxekering bij PALEISSTRAAT 9, DEN HAAG KERKDIENSTEN VRIJZ. HERVORMDEN. Door een vergissing van de zijde van de Doopsgez. kerk zouden morgen twee kerkdiensten op het zelfde uur worden ge houden. De voorganger van de Vrijz. Herv. heeft thans den Oudejaarsdienst bepaald op 31 December a.s. des nam. 3 'uur. Zuid-Noord Beveland Verlaat geen Qoesche Midza-zaak zonder Midza-bonnen. U hebt er recht op Bij regelmatig sparen van Midza- bonnen valt ook U regelmatig een premie ten deel. De Midza-bus wordt ieder en Maandagmiddag om 4 uur geledigd ELECTRO-BIOSCOOP. Renate in het kwartet. Om een strijkkwartet de meest op onderlinge harmonie ingestelde instrumen tale combinatie die men zich slechts den ken kan in moeilijkheden te brengen be hoeft slechts een der leden de beenen te nemen. Voor deze catastrophe ziet zich ook het beroemde Börne-kwartet gesteld, en kele dagen vóór een concert nog wel. De altist heeft het zich nl. in zijn hoofd gezet, dat hg zgn geluk bij de jazz moet gaan zoeken en zoo laat hg de oude meester in den steek. Vooralsnog nemen de overblij vende van het kwartet de zaak nogal van den luchtigen kant op. Weliswaar gaat een goede vriend en prima musicus hen verlaten, doch in zgn plaats is immers een niet minder bekwaam musicus geënga geerd? Als deze echter door force majeure moet afzeggen is Leiden in last. De radio brengt dan Ci oplossing. Het conservato rium blgkt onder zgn afgestudeerde leer lingen een zeldzaam begaafde altist te hebben. De altist blijkt echter een altiste te zijn en een vrouw hoort toch in een kwartet niet thuis. Dat staat niet. Keus is er echter niet en de proef wordt genomen, die na het concert in een duren de verbintenis wordt omgezet. De vrouw heeft echter de harmonie in het kwartet op de vlucht gejaagd. Het is voor de drie vrij gezellen ondanks hun eed moeilgk in de altiste blos de... altiste te zien. Zg is daar voor te veel vrouw. De conflicten zijn niet van de lucht en het dreigt spaak te loo- pen, tot een trouwe vriend van het kwar tet de opl^sing brengt door de altiste in te palmen en de ontrouwe altist, die van de jazz reeds lang zijn buik vol heeft en met de verzuchting „die goede Schubert toch" tin plaats achter den lessenaar weer inneemt, tot de vrienden terug te voeren. Het is een alleraardigste film, waarin goede muziek te beluisteren valt en waarin Kathe ven Nagy, Gustav Fröhlich, Atilla Hörbiger, Johannes Riemann, Hans Brau- sewetter en Harold Paulsen en frisch en monter op los acteeren dat het een lieve lust is. Vivere. Na de pauze de beroemde Italiaansche tenor Tito Schipa als een gevierd zanger, die een geestelgke opstopper noodig heeft om van het losbandige leven in het cabaret naar de ernstige, meer eischende opera, over te gaan. Heel de film door klinkt zijn meesterlijke stem in het zoet vloeiende ïtaliaansch. Een stem, waarnaar men niet te veel kan luisteren. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 2026 December zgn in deze gemeente de navolgende per sonen Ingekomen: D. S. Vogelesang, lee- rares R.H.B.S., Oostkerkplein 13, van Purmerend: W. Roeda, huishoudster, Se- geerstraat 28, van Vlissingen; J. J. Arnol- dus en echtgen., slijper. Gortstraat 43, van Vlissingen; mej. J. M. Kleyweg, zon der, Noordsingel 86, van Westkapelle; J. A. Margs en echtgen., zonder Seisweg 6, van O. en W. Souburg; Wed. N. Louwerse geb. van Peene, zonder Molenwater 119, van Oostkapelle. Vertrokken: H. Wezepoel de Kra ker en 1 kind, zonder, van Vlissingsch Wagenplein 1, naar Heerlen, Palemig Zandstraat 53; D. H. Siliakr.s, dienstbode, van Stationsstraat 19, naar Vlissingen, Badhuisstraat 75; Wed. A. J. van Luyk geb. Luyk, zonder, van Heerengracht 76, naar Amersfoort, Wyersstraat 4; L. Buijs geb. Kingmans, zonder, van Koepoortstraat 19, naar Vlissingen, Anjelierenlaan 117; J. F. Verlinden, dienstbode, van Loskade 1, naar Hulst, Molenstraat A 31; mej. H. J. Brasser, zonder, van Veersche Singel 148, naar Vlissingen, Spuistraat 61; Wed. E. S. Gillissen Verschage geb. Derendorp, zonder van Dam 44, naar Vlissingen, Ar- beidsstraat 6 bov.; J. Walraven, radio-tech- niker, van Singelstraat 14, naar Breda, Julianalaan 57; C. Hondsmerk, agent alg. Spoorvvegboekh. van Rozemarijstraat 2, naar Schore, Eeweg A 117. UITVOERING „ORATORIUM DANIËL". Onder groote belangstelling werd op beide Kerstdagen het oratorium „Daniël" van onze stadgenooten Van Westen en Po- ley-Schele in het „Schuttei-shof opge- voerd, en al dadelglt werden onze verwach tingen vervuldde nieuwe solisten maak- ten deze uitvoering tot een vrijwel vol komen succes. De bas, de heer Th. Ferwerda, (Middel burg), zong op mooien, warmen toon, en met goede uitdrukking, over Nebucadne- sar, die Jeruzalem belegerde, zóó, dat de toehoorder onder den indruk kwam van dit tragische gebeuren. En toen de tenor, de heer J. H. Tamminga (Goes), met geest drift en overtuiging het volk van Jeruzalem toezong, zgn tranen te drogen, en van zgn God en zijn land te zingen, zong daar wer kelijk een zanger het volk toe. Na het koor der gezangen kregen we nu dadelgk de sopraan, mevr. S. M. Loeff-Kunst (Koude- kerke) te hooren, in een duet met de bas, en ook zg bewees voor haar taak berekend te zyn. Haar zuiver, helder geluid, de kracht die zij, waar noodig, wist te ont wikkelen, gaf leiding en deed de aria's geheel tot hun recht komen. De sopraan, mej. M. Schouten (Klóetinge) sloot zich uitstekend by deze drie aan. We hadden haar nog iets vrger, iets losser, willen hoo ren, mogelgk was haar warm donker ge luid, dan nog heter tot uitdrukking ge komen. Maar dit wil vooral niet zeggen, dat haar aria's zwak genoemd moeten worden. Ook deze kwamen voldoende uit tegen den achtergrond van koor en or kest. Achter deze solisten, en mèt deze so listen, kwamen ook pas koor en orkest tot hun volle recht, al zullen de grootere sterkte en de herhaalde repetities daar zeer zeker ook toe medegewerkt hebben. We denken t-jv. aan „Hoor ons klagen, zie ons hart", waar het duo sopraan en bas de leiding behielden, maar het orkest al op bgzonder zuivere wgze zgn eigen, twee de plaats innam, zoo, dat een geheel van ontroerende schoonheid verkregen werd. Daarna, bg het zoo bekende „God de Heer regeert; Beeft gg volken, eert", kregen we tenvolle gelegenheid het koor te waardee- ren, kwamen de mooie toon, de buitenge woon goede voordracht, pas volkomen tot hun recht. Ook wat koor en orkest te zamen presteerden bleek al spoedig in „Knielt, knielt, dat is Uw gouden God", waarbg beiden een even belangrgke taak te vervullen hadden, die op schoone en sug gestieve wgze verricht werd. Op hetzelfde hooge peil stonden de combinaties van so listen, koor en orkest, waarby we bgv. denken aan de mooie aria „O God van Israël, hoor naar mijn stem", met bgzon- dere mooie voordracht door den heer Tamminga gezongen en waarbg 't koor zgn aanvullende en onderschrijvende taak ook op zeldzaam zuivere wgze uitvoerde. Ais bij de eerste uitvoering was mej. N. Roose (Goes> pianiste en de heer G, Kok (Goes), organist, die beiden hun taak weer op gave wgze vervulden. Er zgn er dus velen (meer dan tweehon derd dames en heeren) die met voldoe ning op hetgeen zy tezamen presteerden, kunnen terugzien, maar die voldoening zal zeker niet minder zgn voor de auteurs die muziek en tekst schreven, den heer Van Westen en mevrouw Poley-Schele, die pas op deze uitvoering de kwaliteiten van hun schepping tot hun volle recht zagen komen, die in schoone, beel dende klank, him geesteskind tot leven gewekt zagen. En zoo ooit „last but not laest" op zgn plaats was, dan is het wel hier, als wg tenslotte den dirigent, Jan Kouse maker noemen. Die stond met dit orato rium wel voor een zeer zware taak. Die stond voor een groot werk, zonder ver leden. Die had allereerst tot taak het te leeren kennen, het te „beleven" zooals de auteurs dat gedaan hebben, en hy had daarna de zoo mogelgk nog zwaar dere taaie tekst en muziek, en vooral den geest van dit werk, aan de vele andere over te dragen, die het tot leven moesten brengen. Dat ook hg die zware taak tot een voortreffelijk einde bracht is wel reeds gebleken uit het bovenstaande, en daarvan sprak ook zgn leiding, van de eerste tot de laatste noot. Klaar en zuiver voelde hg de stof aan, en koor en orkest wist hg dat op suggestieve wgze over te geven. Nogmaals: Jan Kousemaker stond voor een zeer .zware taak en hg heeft deze op schier onverbeterlgke wgze uitgevoerd! Een kleine hulde. Aan het slot van den avond werden nog enkele woorden gesproken, door den heer Witkam, voorzitter der Midza, die den heer Van Westen zgn waardeering betuig de, voor de schepping van dit muzikale werk en hem huldigde met een groote lauwerkrans aan te bieden. Met een spontaan, daverend applaus, werd deze hulde door de vele aanwezigen bezegeld. „OP 'T KANTJE AF". Opvoering van „Kunstvrienden". In enkele woorden vermeldde we reeds, dat door „Kunstvrienden" het toopeelspel „Op 't kantje af" in de Prins van Oranje opgevoerd werd. „Kunstvrienden" bleek met dit nieuwste spel van Jan Fabricius een zeer gelukkige greep gedaan te hebben, al zou het ons niet verwonderen, als men bij de keuze nog even geaarzeld heeft. Want „Op 't kantje af" heeft wel een aanlokkelijke titel, die iets grappigs of sensationeels doet verwach ten, maar buitengewoon grappig of sensa tioneel is dit spel juist heelemaal niet. Er is een jonge planter, die, met verlof in Hol land zijnde, verliefd wordt op de dochter van den plantage-eigenaar, die met haar trouwt, en van plan is met haar terug naar zijn plantage te gaan. Maar Dora Wate ring, de vriendin van „Pop" (zg'n vrouw) weet Pop over te halen liever in het „Ha- gie" te blijven, en Pop haalt weer haar papa over om haar man, Jan Boldering, in zijn plaats als directeur aan te stellen, en daar na beweegt ze ook haar man, deze veran dering van werkkring te aanvaavden. Dat wil zeggen, bijna, want Jan Boldering, die veel liever terug gaat, houdt het geval nog even in beraad. Hy komt echter tot inzicht, dat het beter is zgn „roeping" te volgen, en „Pop" niet verder te verwennen, al zou dit op een scheiding moeten uitloopen. Dit stuk, dat psychologisch uitstekend opgebouwd is, eischt zeer veel van de spe lers, willen de goede kwaliteiten ten volle tot hun recht komen, en „Kunstvrienden" heeft aan de hooge eischen volkomen vol daan. Elke rol was vrijwel op zgn best be zet. Mej. Nobels, één der jongste krachten, speelde vlot en aantrekkelijke voor de ver wende „Pop". De heer C. Nobels gaf een gave creatie van haar vader, den heer Goedhaver, die steeds precies zgn juisto plaats en houding wist te bepalen. Het derde lid dezer familie, de 82-jarige groot moeder van Pop, werd dooor mevr. Schrij- ver al op bgzonder aantrekkelgke wijze vertolktwg' was de schrik, het geweten, maar ook de vertrouwde van allen, en in feite beheerschte zg den loop der geschie denis. De heer M. Joosse, had als Jan Bol dering eveneens een zware taak, doch bleek zoozeer in zijn nog korten loopbaan van amateur-tooneelspeler vooruitgegaan te zijn, dat ook hg deze zware taak op keurige wyze ten uitvoer bracht. Zijn spel was vlot en krachtig. Een mooie, rake figuur, wist mej. E. de Jonge van de wat luchthartige en al te levenslustige mevrouw Wetering- te maken en de heer F. Anemaat trof niet minder als haar echtgenoot, de referendaris Watering, het juiste type. Een echte, hoog geplaatste ambtenaar, wat ernstig, wat ge maakt, maar in wezen toch niet onsympa thiek. Clara, de dienstbode, werd door me vrouw J. Gunstvan Sprang, en A-ugust, de huisknecht, door den lieer P. B. van Sprang vertolkt. Twee oude getrouwen dus, die echter bewezen, van hoeveel waarde het is, als ook de kleinere rollen door zeer goede krachten bezet zijn. Ook hun presta tie maakte, dat het geheel zulk een volko men succes was. Het was een lust om te zien, hoe elke figuur zgn eigen karakter steeds handhaaf de, en hoe juist zoowel c".e gevoelige, dra matische als de meer luchtige en komische scènes immer tot hun recht kwamen. Als we daarbg nog vermelden, dat ook de aan kleeding van het tooneel, de opmaak en de regie in alle opzichten af was, dan laat zich hooren, dat „Kunstvrienden" een prestatie leverde, zoo goed als we eigenlijk nog nim- meer van het gezelschap zagen. De zaal was meer dan uitverkocht en het publiek was terecht enthousiast over deze opvoe ring. We deelde reeds mede, dat binnenkort een tweede opvoering volgt, en we ver wachten, dat ook deze „uitverkocht" zal zgn. Niet alleen, omdat de velen die thans geen plaats konden krygen, dan zullen ko men, maar ook, omdat velen het stuk graag nog voor een tweede maal zullen willen zien GRAND THEATER. Het geheim van dr. Felgentreu. In het groote ziekenhuis werkt een doktor, dr. Felgentreu, die met een ge heimzinnige waas omgeven is. Men weet weinig van hem, doch iedereen mag hem graag en hg is een harde werker. Elke minuut, die zgn dienst hem vrij laat, be steedt hij aan proefnemingen en onder zoekingen, want zgn levensdoel is een se rum .tegen bloedvergiftiging te vinden. Dan, onverwacht komt een vrouw, een jong meisje in zgn leven. Dit meisje loopt by een auto-ongeval dank zij haar dronke verloofde een ernstige hoofd wonde en een armfractuur op, en komt onder behandeling van dr. Felgentreu. Daarmede is het met de gemoedsrust van dr. Felgentreu gedaan. Hy vat voor dit meisje een groote liefde op en geeft daar bij zijn behandeling ook blgk van. Doch plotseling verandert zgn houding, hij wordt weer de strenge dokter en zegt niet meer dan noodig is. Het meisje, dat steeds met verlangen zgn bezoeken afwachtte, is zoo teleurgesteld, dat zy niet langer door hem behandeld wil worden. Maar als z\j dan het ziekenhuis verlaat, worden haar ge voelens haar te machtig en dan biykt ook, dat die gevoelens wederkeerig waren. Deze ontboezeming wordt gezien door een verpleegster, die eveneens verliefd is op dr. Felgentreu, en die haar kleine hoop nu ziet vervliegen. Daar zg dr. Felgentreu ook niet aan een andere vrouw gunt, tracht zg nu achter het „duistere" ge heim van dr. Felgentreu te komen, en zg meent, terecht, dat een wat eigenaardige neef, die dr. Felgentreu zeker oogenblik opzoekt, haar een spoor zal kunnen ver schaffen. Uit den aard der zaak zullen wg niet verder op dit geheim ingaan, en evenmin op de verder belangrijke gebeur tenissen in deze film. Zoo vindt dr. Felgen treu inderdaad het serum, en waagt hg zgn leven door een proef on zich zelf te nemen. Er zijn de moeilijkheden met de. verloofde van dr. Felgentreu's geliefde; er ls een groote chemische fabriek, die op „springen" staat, en dr. Felgentreu wordt tenslotte zelfs van moord op zgn neef beschuldigd. Zoo is er genoeg om deze film tot een boeiende maken, maar al deze verwikkelingen zgn op sobere wyze behandeld, hetgeen de kracht van het geheel zeer ten goede komt Want al deze gegevens worden op bgzondere gave en meeslepende wgze uitgewerkt door ar- tlsten als een Albrecht Schönhals, Hans Soenhkp- Gerda Man rus,en nog velo anderen, die deze film tot een van zeer bgzondere kwaliteit maakten. Alleen reeds de enkele beelden, die het slot vormen zgn van hooge artistieke waarde! GESLAAGD. Voor het staatspraktykdïploma voor handel en administratie slaagde de heer J. A. Massee. AFLOOP VERKOOPING. Dinsdag jL werd ten overstaan van notaris E. C. van Dissel in „De Prins van Oranje" alhier publiek verkocht voor de familie Jacs. Bruggeman: onder Goes: Een woonhuis met erf aan de Westerstraat no. 46, groot 85 c.A. Kooper hiervan werd de heer A. H. Suurland te Goes voor 2100 onder Wolphaartsdijk (oud Sabbinge) een woonhuis, erf en tuin aan de Prins Ber- nardstraat C no. 119, groot 1 A. 59 c.A. Kooper hiervan werd de heer Jb. Nagel- kerke te Rilland-Bath voor 1380 voor den heer C. Bruggeman onder Goes een woonhuis en erf aan den 's Heer Hendriks- kinderendgk no. 50, groot 1 Are 29 c.A, Kooper hiervan werd de heer Jb. Nagel- kerke voornoemd voor .2700.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2