WAT NU? De organisatie van de ijsbestrijding. De secretaris-generaal van het departe ment van Waterstaat heeft de volgende verordening vastgesteld Artikel 1. De ijsbestrijding in de vaarwaters van Nederland ten behoeve van het vervoer te water wordt geregeld door den directeur- generaal van den Rijkswater-staat, met in achtneming vaax door of namens den secre taris-generaal van het departement van Waterstaat te geven aanwijzingen. Artikel 2. 1. Ter voorlichting van den directeur- generaal van den Rijkswaterstaat worden in door den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat aan te wijzen districten van Kamers van Koophandel commissies van deskundigen ingesteld van ten hoogste 5 leden. 2. Een lid, tevens voorzitter, wordt be noemd door den directeur-generaal van den Rjjkswaterstaat, de anderen door de Kamers van Koophandel. Artikel 3. 1. Het hoofd van de afdeeling vervoer wezen van het departement van Water staat kan -houders en bemanningen van ijsbrekers en sleepbooten aanwijzen tot deelname met hun vaartuigen aan het ijs- breken tegen een door hem vast te stellen vergoeding. 2. Houders van ysploegen en ander voor het ijsbreken geschikt materiaal zijn ver plicht dit op eerste aanzegging van het hoofd van de afdeeling vervoerwezen ter beschikking te stellen van den directeur- generaal van den Rijkswaterstaat tegen een door het hoofd van de afdeeling ver voerwezen zoo nooüig vast te stellen ver goeding. 3. Bij weigering van den houder of be manning om de krachtens het eerste lid van dit artikel opgelegde verplichtingen terstond na te komen, kan het hoofd van de afdeeling vervoerwezen de bemanning en de overige opvarenden met den sterken arm van het schip doen verwijderen, het vaartuig doen bemannen en daarvan ge bruik maken ten behoeve van het ijsbre ken, zonder dat de houder deswege tot eenige vergoeding gerechtigd wordt. Bij het treffen van dezen maatregel blijven de met betrekking tot het vaartuig ge sloten verzekeringen ook onder de gewij zigde omstandigheden van kracht. 4. Bij weigering van den houder om de krachtens het tweede lid van dit arti kel opgelegde verplichting terstond na te komen, kan het hoofd van de afdeeling vervoerwezen het materieel met den ster ken arm in beslag doen nemen en daar van gebruik doen maken ten behoeve van de ijsbestrijding, zonder dat de houder des wege op eenige vergoeding aanspraak kan maken. Artikel 4. De directeur-generaal van den Rijks waterstaat kan doen ijsbreken in vaarwa ters onder beheer van het rijk, de pro vincies, de gemeenten, de waterschappen en particulieren zonder dat hiervoor eenige vergunning vereischt is en zonder dat hier voor eenige vergoeding aan den eigenaar of beheerder verschuldigd wordt, ook al zou er door het breken schade aan de werken zijn ontstaan. Artikel 5. De kosten aan de uitvoering van deze verordening verbonden komen, voor zoo ver het betreft de zorg voor de doorgaande vaart op vaarwegen, die de secretaris-ge neraal van het departement van Water staat daartoe in verband met hun belang rijkheid aanwijst, ten laste van 's rijks kas. Ten aanzien van andere vaarwegen kan de secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat een bijdrage in de kosten uit 's rijks kas toekennen. DRIEHONDERD DOODEN TIJDENS KERSTMIS IN DE V. S. Volgens Associated Press zijn tijdens de kerstdagen in de V.S. rond 300 personen gedood. AARDSCHOKKEN IN ANATOLIË. Woensdagochtend zijn te Erzindjan, Gumuchine, Ordu en in andere plaatsen in Anatolië aardschokken gevoeld. Ondanks de hevigheid der schokken zgn er geen slacht offers te betreuren, noch is schade aange licht. Door DENIS MACKAIL. 23) „Nu, wat had ik je nog meer te zeg gen?" vervolgde hij, voordat Jim een woord kon inbrengen. „O ja, ik weet het al. Zou je Chapman niet een half uurtje uit kun nen sturen, terwijl ik mijn eigendommen bjj elkaar zoek? Paperassen en zoo je weet wel. Ik heb hem liever uit de buurt, wanneer je zoogenaamde vriend de bedien denkamer leeghaalt. En dan, als je het niet vervelend vindt zoo vroeg te eten, laten wy hét dan op half acht houden. Ik heb een geweldigen honger. Wy eten in myn zitkamer. Om je de waarheid te zeggen" hij keek eenigszins verlegen bij deze woorden „ik heb nog geen behooriyke kleeren heb nog geen tgd gehad. Maar als je om half acht komt en naar mijn kamer vraagt, zullen ze je wel den weg wyzen. En nu, als je zoo goéd wilt zijn Chapman even te bellen, bespaar je mij een hoop tijd. Ik moet voor het eten nog een paar dingen doen en myn auto staat beneden. Als je geen boodschap voor Chap man hebt", vervolgde hij, een kleine enve loppe uit een anderen zak te voorschijn halend, „zou je hem kunnen vragen, dit recept klaar te laten maken en er op te wachten. Het is een uitstekend middel tegen haaruitval, dat ik heb samengesteld. Het zou misschien wel handig zy'n, om een fleschje in huis te hebben." Jim, die nog steeds niet wist of hg waalcte of droomde, belde en vroeg Chap man het recept hij een apotheek in de buurt, waar hij een rekening had loopen, te laten klaarmaken. Hg bedacht, dat als het tempo, waarin hg nu leefde, zich niet Treinbotsing bij Groningen. Dinsdagavond om kwart vóór negen is een personentrein uit Winschoten in bot sing gekomen met den trein, welke even tevoren uit Groningen was vertrokken. Op het kruispunt Roode Haan reden dé treinen tegen elkaar op, met het gevolg, *dat twee wagons ontspoorden, waarby tien personen, o.w. drie man van het treinper soneel, min of meer ernstig werden ge wond. De twee wagons schoven n.I. ge deeltelijk in elkaar, zoodat de inzittenden met armen en beenen bekneld geraakten tusschen de banken. De locomotieven ble ven in de rails staan. De botsing moet gezocht worden in het feit, dat de machinist van den trein uit Winschoten door een onveilig signaal reed, waardoor hg op een verkeerd baanvak terecht kwam. Eenige ziekenauto's werden naar de plaats van het ongeval gestuurd, terwyl ook eenige dokters zich er heen spoedden. Ook de Duitsche weermacht stuurde eenige Roode Kruis auto's. Het reddingswerk had een uitermate vlot verloop en reeds kort na het ongeval konden de ziekenauto's en de wagens van de Duitsche weermacht de gewonden naar het Academisch ziekenhuis vervoeren. Hier bleek, dat vier van de tien gewonden er ernstig aan toe waren, ofschoon hun leven geen gevaar loopt. Het zgn de 60- jarige J. Schipper uit Groningen, de 25- jarige S. Julius uit Veenwoude. de 21- jarige mej. E. D. Dijk uit Zwolle en de 28- jarige T. Fokkens uit Haren. Met het opruimingswerk is Woensdag een begin gemaakt, 's Middags reeds kon het treinverkeer tusschen Groningen en Winschoten weer doorgang vinden. Brand te Alphen. Woensdagmorgen omstreeks zeven uur werd door voorbggangers brand ontdekt in de opslagplaatsen der firma Van Bonda aan den Gouwsluischen weg te Alphen a. d. Rijn. De brandweer kon, onder leiding van den commandant, ir. J. D. J. Waar denburg, spoedig met de nieuwe groote motorspuit, alsmede met twee auto-motor spuiten, ingrypen. Met een groot aantal stralen werd liet vuur, dat inmiddels reeds door het dak van een der groote gebouwen naar buiten drong, bestreden en dank zy dit krachtdadig optreden kon de brand tot dit gebcuw worden beperkt. Helaas wer den eenige voorraden voedingsmiddelen een prooi der vlammen, dan wel door het bluschwater zoodanig aangetast, dat zg vrgwel als verloren kunnen worden be schouwd. Verzekering dekt de schade. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Arts te Venlo verdronken. Uit de Maas te Venlo is het lyk opge haald van den 65-jarigen heer O. Wolters, arts te Venlo. De heer Wolters was Zondagavond met z\jn auto van huis weggereden en niet teruggekeerd. Door de duisternis misleid is hg een halve kilometer benoorden de stad te water gereden. Dokter Wolters was een bekend geneesheer en oefende lange jaren te Venlo praktyk uit. VIJFHONDERD GULDEN BELOONING. De officier van justitie heeft een be drag van ten hoogste vyfhonderd gulden uitgeloofd voor dengene, die aanwijzingen kan geven, die kunnen leiden tot het op sporen van den dader van den moord op den 48-jarigen heer J. Bouwer, gepleegd in den avond van 11 December j.l. in zijn woning aan de Hof van Delftlaan 124 te Delft VERMIST MEISJE VERDRONKEN. De Amsterdamsche politie heeft Woens dag het lyk van een sedert Maandag j.l. vermist meisje uit de Nieuwe Vaart naby de Borneokade opgehaald. Het meisje is vermoedelgk door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Haar vader, die naar haar zocht, vond ter plaatse een handschoen van zgn doch ter. Hg stelde de politie van dit feit op de hoogte, waarna door een politieboot gedregd werd. LICHTE AARDBEVING IN SEVILLA. Woensdagnacht tegen twee uur is te Sevilla een lichte aardbeving gevoeld. In eenige wgken werden huizen en schoorstee- nen licht beschadigd. snel weer matigde, hij binnenkort Lush' haarmiddel hard noodig zou hebben. „Dank je wel", zei Lush, toen de voor deur achter Chapman dichtsloeg. „Dan ga ik nu even mijn boeltje pakken en wij zien elkaar dan weer om half acht op mgn kamer. Tot straks dus, saluut" en weg was hg. Nog steeds niet wetend hoe hg het had, liep Jim naar de tafel en begon automa- tishc den stapel bankbiljetten te tellen. Het waren biljetten van verschillende waarden, van tien shilling en hooger en het duurde eenigen tgd voor hg ze had gesorteerd. Toen hjj hiermee gereed was, bleek het resultaat precies 750 pond ster ling te zijn. Er lagen tweehondevdelf biljetten voor een gezamenlijke waarde van zevenhonderd vgftig pond, het bedrag, dat Lush gister avond beloofd had, binnen vier en twintig uur te zullen overhandigen, als bewijs van goede trouw. Nu, op de een of andere ma nier had hij dat klaar gespeeld. Jim kon slechts hopen, dat de politie hem nog niet op het spoor was, toen het denkbeeld bg hem postvatte, dat de vyf keurige stapel tjes bankbiljetten op zijn tafel veel over eenkomst vertoonden met de beschrijivng in de krant van den buit, dien de autori teiten, na een gesslaagden overval op een speelhol, in de kolenkit hadden gevonden. Maar als Lush tegen lunchtgd al zooveel had verdiend, dat er een auto op kon over schieten, moest hij een speelhol ontdekt hebben, waar ze er ongewone uren op na hielden. Bovendien was er iets geruststel lends in het feit, dat de taak die hjj gister avond op zich had genomen, tot op het juiste bedrag was uitgevoerd. En dan dat bezoek aan zgn procureur 1 Bij die gedachte nam Jim de lange enve loppe op en haalde er een document uit, dat bovenaan de named van hem en Lush in groote Gothische letters vermeldde. Er Het Itallaansche legerbericht van gisteren. Het 202de Italiaansche legerbericht van gisteren deelt mede In het grensgebied van Cyrenaica rond om Eardia levendige vgandelgke artillerie acties, door ons beantwoord. Een aanval op een van onze woestynposten is afge slagen. In den. nacht van 24 op 25 Decem ber is een vooruitgeschoven vgandelgke basis aa<n een hevig luchtbombardement onderworpen een oorlogsschip is getrof fen. Bovendien zgn kernen gemotoriseerde strijdmiddelen in Zuid-Cyrenaica doeltref fend gebombardeerd. Aan het Grieksche front hebben wij op verschillende punten aanvallen afgeslagen, den vyand gevoelige verliezen toegebracht en gevangenen gemaakt. Enkele formaties bommenwerpers hebben vlootbases en ha veninstallaties van den vijand getroffen, die bg de ontwikkeling van de huidige ope raties betrokken zgn. Bg een vgandelijken aanval op Valona heeft het luchtafweer geschut van de marine een vgandelyk vliegtuig neergeschoten. Aan het Soedanfront in Oost-Afrika activiteit van patrouilles en in de lucht. Vgandelgke troepen in hun kamp en co lonnes op marsch zgn met machinegeweer- vuur en bommen bestookt. Een onze vlieg tuigen is niet teruggekeerd. De duikboot „Serpente" onder bevel van luitenant ter zee tweede klasse Antonio Dotta heeft in den nacht van 20 op 21 dezer in het centrale deel van de Mid- dellandsche Zee een vijandelgke vlootfor- matie aanbevallen, twee torpedo's op een lichten kruiser afgeschoten en hem tot zinken gebracht, naar door de luchtver- kenning vastgesteld is. De duikboot „Mo- cenigo", onder bevel van luitenant ter zee eerste klasse Alberto Agostini heeft op den Atlantischen Oceaan twee groote koopvaarders met kanonschoten tot zin ken gebracht en een ander schip getorpe deerd. Hitier viert Kerstfeest bij de .soldaten van het front. Evenals het vorige jaar hee^t de Führer de kerstdagen te midden van de soldaten en de frontarbeide-rs in het Westen door gebracht. Ditmaal heeft hij in hoofdzaak verbleven bij de eenheden der drie wapens, die 'deze maanden de ononderbroken actie tegen Engeland ondernemen. Op den eersten kerstdag heeft de Führer de kerstviering van mannen der organisatie-Todt in de nabijheid van een zware vèrdragende batterij bijgewoond. In een toespraak zeide hg, dat hij de over winning onvoorwaardelijk zeker achtte. Hij gaf den frontarbeiders het parool voor het nieuwe jaar: „Voor ons ligt de vrijheid en daarin de toekomst van ons volk, achter ons liggen de bitterste ervaringen en in ons leeft het onwrikbare besluit dat uit dezen oorlog een beter schooner Duitsch rgk zal ontstaan". Op zgn verderen tocht langs de kust bezocht Hitier de eene batterij na de an dere. In den namiddag reisde hg door Boulogne om daarna een bezoek te bren gen aan eenige eskaders vliegtuigen. Ook tot de vliegers sprak hg vajn de zekerheid der overwinning. Den avond bracht hij met zijn medewerkers in in- tiemen kring door. De eerste kerstdag was voor een der bekendste en succesrijkste gevechtseska ders gereserveerd, de tweede was aan de soldaten van het leger gewijd. Kerstboodschap van Roosevelt. Uit Washington meldt het D.N.B.: Pre sident Roosevelt heeft een kerstboodschap gericht tot het Amerikaansche volk, waar in hg o.m. verklaart, dat de meerderheid der volken de hoop op de vorming van een betere wereld nog niet heeft opgegeven. Ook de Amerikanen zouden willen deel nemen aan de oprichting van deze betere wereld, en wel langs vreedzamen weg. Tenslotte zegt president Roosevelt, dat de bevolking der Vereenigde Staten het kerstfeest van dit jaar tot een vreugde feest voor de kinderen moet maken, aan gezien het voor volwassenen geen vreugde feest kan zgn. Engelsche vliegtuigen boven Zwitserland. Uit Bern meldt het D.N.B.r Engelsche vliegers hebben ook in den Kerstnacht van 24 op 25 December het Zwitsersche lucht- volgde een heel verhaal met vele herhalin gen van de woorden „eenerzyds" en „ander- zgds" en het ding eindigde met de gebrui- keiyke stippellgnen voor de handteekenin- gen Van de hoofdpersonen en getuigen. Er kon echter uit worden opgerhaak, dat het beoogde een vennootschap op te richten tusschen Lush en hem, op een basis van geyke rechten. Er waren verschillende be palingen omtrent het vaststellen der win sten, wanneer uitkeeringen zouden worden gedaan en zoo voorts. Een ander deel van den blykbaar eindeloozen zin, waaruit het document scheen te bestaan, verbood beide partijen een dergelyke overeenkomst met een derde aan te gaan, zoolang het be staande contract van kracht bleef, dat voorloopig voor een tydsduur van twaalf maanden was opgemaakt en daarna met zes maanden opzeggingstermijn door een der partgen kon worden beëindigd. Het document wierp echter bitter weinig licht op het eigenlijke doel van de onderneming, waaraan de contracteerende partgen voor nemens waren hun vereende krachten te wgden het vermeldde slechts dat zg van plan waren samen te werken „teneinde voor gezameniyke rekening zaken te doen onder den naam van Grant en Lush". Waarom niet Lush en Grant, dacht Jim toen hg het document op tafel liet vallen, waarbg het indrukwekkend ritselde. Hij hield zich eenigen tgd bezig met in ge dachten de welluidendheid van de beide firmanamen met elkaar te vergleijken en mgmerde voorts over het mogelgke ver schil, dat er voor de geschiedenis der be schaving en hun eigen fortuin in zou heb ben gelegen, als zekere, nu alom bekende firma's zich oorspronkelyk andersom had den genoemd, zooals ten onzent bijvoor beeld Tilanus en Jansen of Loos en Van Gent of zelfs Internationale Handels- en Credietvereeniging. Verdere onproductieve SPORT VOETBAL AMSTERDAMSCH ELFTAL- ZWALUWEN. 1—1. De wedstrijd tusschen het Amster- damsch elftal en de Zwaluwen trok gis teren niet veel belangstelling. Het was ongetwijfeld een teleurstelling te verne men, dat op het laatste oogenblik toch nog verschillende veranderingen waren aangebracht in de opstelling van het Zwaluenteaxri. Zoo ontbrak o.a. de mid denvoor Ten Velde van N.E.C., waarvoor men Blomvliet had opgesteld. In plaats van den Neptunus-man Van Spaendonck stond op de rechtshalfplaats der Zwalu wen de Hollandia-man Van Woerkom op gesteld. De D.F.C.-back Punt was ver vangen door Zandstra van E.D.C. Over het algemeen werd door beide ploegen een goed spel te zien gegeven. Beide elftallen hadden de beschikking over een goede aanvalslinie en een hechte verdediging, waarbij dan de Amsterdam mers iets sterker waren in het veld ten gevolge van een beter werkende en stu wende halflinie. Dit had tot gevolg, dat de Amsterdammers vrgwel gedurende den geheelen wedstryd een klein overwicht wisten te bewerken op de Zwaluwen, het geen evenwel niet in doelpunten tot uit drukking kwam. De Zwaluwen maakten het eerste punt, doch spoedig hadden de Amsterdammers gelyk gemaakt. BOOGSCHIETEN. EENHEID IN DE HANDBOOGSPORT. Onder leiding van den heer K. J. J. Lotsy, sportadviseur aan het departement van opvoeding, wetenschap en cultuurbe scherming, heeft onlangs te Tilburg een vergadering plaats gehad van den alge- meenen Nederlandschen bond van hand boogschutterijen en den R. K. bond van handboogschuttergen „St. Sebastiaan", waarin de besturen, in verband met de te genwoordige omstandigheden, hebben be sloten belde bonden op te heffen en met medewerking van alle handboogschutte- i-ijen in den lande een nieuwen bond te stichten. Beide bonden namen het initiatief tot stichting van den nieuwen bond, die alle handboogschuttergen in den lande om vat en welke zal heeten: Nederlandsche Bond van Handboogschuttergen. SCHAATSENRIJDEN Om den Kennemer-wisselbeker. Bij de hardrgwedstrgden om dén Ken- nemer wisselbeker welke te Bergen wer den gehouden, toonde Langedyk zich de sterkste. Hg won zoowel op de 500, 1500 en 5000 meter, slechts op de 500 meter ernstig bedreigd door den Amsterdammer Buijen. Langedijk kwam hierdoor defini tief in het bezit van de Kennemer wis selbeker. Nationale wedstrijden te Hoofddorp. Gistermiddag werden te Hoofddorp na tionale wedstrijden gehouden in het hard rijden. De voornaamste uitslagen luiden: 500 meter: 1. J. A. Roos (Amsterdam) 48.6 sec.; 1500 meter: 1. Zwanenburg, 2 min. 49.2 sec.; 2. Roos; 3000 meter: 1. Zwanenburg, 6 min. 11.2 sec. 2. Bos- son (Rotterdam); Totaal klassement: 1. Zwanenburg, 2. Roos, 3. Eekelschot en 4. Bosson. ruim geschonden. De Zwitsersche legerstaf maakt hieromtrent het volgende bekend: „Ook in den kerstnacht hebben vreemde vliegtuigen ons luchtruim geschonden. Na 23 uur vlogen, van het Noorden naar het Zuiden, in het gebied ten Oosten van Chur, vliegtuigen over ons land. Geconstateerd werd, dat de toestellen "op 25 December om 1 uur terugvlogen over het beneden-En- gadin. In Chur is kort luchtalarm ge maakt". soms niet ie dragen sijn. Een of iwee "AKKERTJES" verdrij- v ven de pijn vlug en grondig. overpeinzingen werden hier onderbroken door den terugkeer van Chapman, die op een blaadje een klein pakje droeg waarvan het wit papieren omhulse en zegellak on miskenbare kenteekenen waren, dat het uit een apotheek afkomstig was. Jim keek op de klok het was kwart voor zeven later dan hw had gedacht. Waarschynlijk was Lush al eenigen tgd geleden onge merkt vertrokken. „Dank je wel", zei hij tot Chapman. „Wil je het daar maar neerzetten?" waar op de bewonderenswaardige Chapman zgn even bewonderenswaardige training toon de door het pakje naast het dichtstbyzyn- de stapeltje bankbiljetten te leggen, zon der ook maar een spier te vertrekken. Na dit gedaan te hebben, zei hg „De apotheker heeft mg verzocht u mede te deelen, mgnheer, dat hg u vanavond over dit recept zou schrijven. Hy vroeg my speciaal of u al of niet van plan waart op reis te gaan, daar hij zeker wilde zijn, dat u zijn brief direct zou ontvangen." „Zei hg niet, waarom?" vroeg Jim, niet weinig verwonderd over het door den apotheker geuite verlangen, met hem in correspondentie te treden, en zich afvra gend, of Lush zoo onvoorzichtig was ge- weets om bg de samenstelling van zgn haarmiddel ook gebruik te maken van cocaïne of iets dergelyks. „Neen, mijnheer. Hy heeft niet gezegd, waarom. Hg scheen erg verbaasd, toen hy het rerept las en hg vroeg mij of ik wist, van welken dokter de initialen onderaan het recept afkomstig waren. Maar dat kon ik hem natuurlijk niet vertellen, mgnheer." „Neen. Natuurlyk niet. Goed, Chapman, dank je voor de mededeeling. Ik zal nu een bad nemen, dus zet de kraan maar open en probeer dan of je mijn smoking en toe- behooren kunt vinden, en leg dan den boel Gemengd Nieuws FRAUDULEUS GESLACHT VEE. De politie te Barneveld heeft een groo te partij vleesch en spek, afkomstig van frauduleus geslacht vee, in beslag geno men. In totaal was het 713 k.g., w.o. 17 hammen. Het vleesch werd voor 1.60 per pond verkocht. Tegen de daders is proces verbaal opgemaakt. SLACHTOFFER VAN HET IJS. Drie jongens reden op het ijs van da Ringvaart tusschen Edam en Middelie schaats. Het i|s was onbetrouwbaar, door dat de watermolen aan het malen was. Op een gegeven oogenblik zakten alle drie door het ys. De chauffeur Beumer, die het ongeluk zag gebeuren dook tot viermaal toe in het koude water. Twee jongens bracht hg be houden op het droge, doch bg den 15- jarigen Cor de Groot waren de levensgees ten reeds geweken. Woensdag is de 59-jarige A. Bakker in de Vlaardingsche vaart door het ijs gezakt en verdronken. De heer J. Westdijk hoorde hulpgeroep. Hij liet zich een touw om het middel binden, waarna hg zich, ondanks de duis ternis, naar de plek begaf, waar het hulp geroep vandaan kwam. Toen hg in de nabijheid van het wak was, brak het ijs af, waardoor ook hij in levensgevaar verkeerde. Het gelukte spoedig den heer Westdijk op het droge te brengen. Met behulp van een vlot wisten hierop tweo agenten van politie het wak wederom te bereiken en den heer Bakker aan wal te brengen. Ofschoon geruimen ty'd kunstmatige ademhaling werd toegepast, slaagde men er niet in, de levensgeesten op te wek ken. DAPPERE DAAD VAN EEN ELF JARIGEN JONGEN. Een zeer moedige daad heeft de elfjarige Arie van Loenen te Bussum verricht door zijn tienjarig broertje, dat door het ijs ge zakt was, van een wissen dood te redden. De twee broertjes waren met een elfjarig vriendje, Piet Bakker, de Funtus opge gaan om meerkoeten te vangen. Op onge veer honderd meter van den wal zakte de tienjarige Aart door het ijs, even later gevolgd door Piet Bakker. Arie van Loe nen zag kans zgn vriendje te redden, doch kon zijn broertje niet meer bereiken, die midden in het wrak dreef. Arie, die een goed zwemmer is, sprong toen met schaats en al te water, greep zijn broertje én wist deze zoolang boven water te houden, tot hulp kwam opdagen. Met een ladder kon men de beide jongens op het gs trekken. Het was hoog tijd, want de jongste van de twee had reeds het bewustzyn verloren, terwijl .de dappere Arie geheel verstyfd van de kou was. Door middel van kunst matige ademhaling bracht men den jongen weer tot het bewustzijn. DOODELIJK ONGEVAL TE PIJNACKER. Bg de binnenkomst van den electri- schen trein, die Dinsdagavond om vijf over half acht te Pynaclter aankomt, ont dekte de bestuurder bg het passeeren van den uit Den Haag komenden trein iets afwijkends op de spoorbaan. Hij stelde den chef er van in kennis, die de zaak onmiddellijk onderzocht en tot zijn ont steltenis het lichaam van den 35-jarigen J. Lamboo uit Zoetermeer vond. Meende de chef aanvankelgk nog eenig teeken van leven waar te nemen, een onmiddeliyk ontbonden dokter kon slechts den dood constateeren. Vermoedelgk heeft het slachtoffer aan den verkeerden kant van den trein wil len uitstappen en is daarbij gevallen, zoo dat hg een ernstige schedelbasisfractuux* en een schouderwond kreeg. De overledene laat een vrouw en twee jonge kinderen achter. EEN ADVIES AAN NOORSCHE SCHEPEN. Uit Tokio meldt het D.N.B. Naar in scheepvaartkringen te Tokio verluidt, heeft de zgn. „Noorsche scheepsconti'ólecommis- sie" te Londen allen Noorschen schepen, die varen in de Indische wateren en in dc watex-en van het Verre Oosten den raad gegeven onmiddellijk de Atlantische Oceaankust van Amerika aan te loopen. voor my klaar." „Ja, mgnheer", antwoordde Chapman. „Mijnheer Lush heeft mij een lgste gege ven, waarop staat waar u al uw kleeren heeft opgeborgen en wat u gewoonlijk draagt. Hij zei, dat uw laatste bediende het achter had gelaten, toen hg wegging." „Oe ja?" zei Jim, waarna Chapman zich verwijderde. Was er iets, waar Lush niet aan had gedacht? Hij nam het pakje op en opende het. Lush' haargroeimiddel was een heldere geelbruine vloeistof efx zag er uit als Pilsener bier. Hg schroefde het dopj van de kurk los en rook er aan, doch het scheen nagenoeg reukeloos te zgn. Hij maakte vervolgens het recept los uit het elastiekje, waax'mee het aan de flesch be vestigd was en probeerde het te ontcyfe- ren. Voor leekenoogen was het evenmin leesbaar als eenig ander recept, en hij kon slechts opmaken, dat de initialen onder aan „H. L." waren. Nou, hg kon zich nu niet langer ophou den met dien apotheker, die zoo'n drukte maakte hij moest zich gauw gaan ver- kleeden. Eerst nam hg cehter een grooten leeren sigarenkoker uit een der laden van zijn schryfbureau en stopte daar de bank biljetten in. Hi) zou ze vanavond maar by zich houden hij hield er niet van zoo veel geld in huls te hebben en dan zou hy het morgen op zgn bankrekening stor ten. Hg bleef even nadenkend voor zich uitstaren, opende daax-op weer den sigaren koker en na het document dubbel te heb ben gevouwen, slaagde hij er in de concept overeenkomst eveneens iix den koker te krijgen. Uit het geluid van stroomend water in zijn badkuip maakte hg op, dat hg zich moest haasten zich te ontkleeden. [(Wordt vervolgd)'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6