KÜUSCHIH STADSNIEUWS STADSNIEUWS Vlissingen I Kerstmis STADSNIEUWS Goes. Geschenkenhuis EEN MONUMENT OP HET GRAF VAN WIJLEN WETHOUDER ONDERDIJK. Toen op 22 December van het vorige jaar de toenmalige wethouder van gemeente werken en sociale zaken, de heer Jan On- derdijk overleed was het zeker een sym pathieke geste van den gemeenteraad om in de 'dien dag gehouden speciale vergade ring zich unaniem te vereenigen met het voorstel om namens de gemeente aan de familie Onderdijk een graf aan te bieden. Op 27 December is het stoffelijk over schot van den in alle kringen in hoog aan zien staanden medeburger in dit graf ten ruste gelegd. De ramp welke Middelburg heeft getrof fen is mede oorzaak, dat een groep van vrienden van den overledene, uit alle krin gen, de uitvoering van haar plan om op het graf een passend, eenvoudig monument te doen plaatsen, heeft zien stagneeren. Toch heeft men dit plan niet opgegeven. Zoo kon gistermiddag op de algemeene begraafplaats het bedoelde sobere monu ment worden overgedragen aan de familie Onderdijk. Rond het graf is een rand van blauw hardsteen aangebracht en daar tus- schen is kiezel gestrooid. Twee opstaande steenen, eveneens hard steen, zijn achter het graf geplaatst. De grootste bevat het zeer goed ljjkend portret van wijlen den heer Onderdijk, uitgevoerd in brons. Op den kleineren steen staat de volgende inscriptie Jan Onderdjjk Sociaal Democratisch Wethouder van Middelburg 1919—1939 Geboren te Middelburg 30 April 1879 Overleden 22 December 1939. Tegen kwart over een waren verschillen de personen, die tot bedoelde groep be- hooren, met familieleden van wijlen den heer Onderdijk bij het graf aanwezig en heeft dc heer P. Ph. Paul. namens de vrienden met enkele gevoelvolle woorden het monument aangeboden, dat namens de familie met woorden van dank en erkente lijkheid werd aanvaard. GRONDEN VOOR VOLKSTUINTJES C.A. De Vereeniging voor Volkstuintjes „Kweeklust" verzocht B. en W. den grond, die dit jaar bij den Reinigingsdienst in ge bruik is geweest, te mogen huren voor den aanleg en uitgifte van volkstuintjes. Daar het exploiteeren van volkstuintjes het kweeken van volksvoedsel beoogt, waaraan in dezen tijd zeker behoefte be staat, hebben B. en W. tegen verhuring van dezen grond voor dit doel geen enkel bezwaar. De grond, groot 9500 M2, ligt achter den Nadorstweg. Daar dit terrein geheel aansluit aan de aldaar bestaande volkstuintjes, die in huur zijn uitgegeven tegen 0.014 per M2 per jaar, meenen B. en W., dat voor dit ter rein eenzelfden prijs dient te worden be paald, wat in totaal een bedrag van 133 uitmaakt. In de tweede plaats stellen B. en W. voor, om ook aan „Kweeklust" voor het zelfde doel in huur te geven, het gedeelte van de Burgerweide, dat bij P. Koole Pz. in gebruik is, doch waarvan de huur per 31 December a.s. eindigt. Deze grond grenst aan de bestaande en door „Kweeklust" geëxploiteerde volks tuintjes. De huurprijs van deze volkstuin tjes bedraagt eveneens 0.014 per M2 per jaar, welke prijs ook voor het nieuwe ter rein zou kunnen gelden, indien dit reeds bouwrijp was. Dit terrein moet echter nog worden gescheurd; het eerste jaar is aan dit terrein veel werk te verrichten en is geen groote oogst te verwachten. Om de ze redenen lrjkt B. en W. voor het eerste jaar een huurprijs van 0.007 per M2 billijk. Het nieuwe terrein heeft een oppervlak te van 15.100 M2. Aangezien aan P. Koole Pz. op deze wijze weiland wordt ontnomen wordt voor gesteld hem een gedeelte in huur te ge ven van het voor militair oefenterrein ge reedgemaakte perceel langs den Domburg- schen watergang; tevens zou een ander deel van dat terrein in gebruik kunnen worden gegeven aan den Reinigingsdienst, teneinde dat terrein gedeeltelijk te bestem men als hooiland en gedeeltelijk te ge bruiken voor den verbouw van mangels om op deze wyze te voorzien in het voor de paarden benoodigde wintervoer. De grond, welke aan Koole kan worden toegewezen, heeft een oppervlakte van pl.m. 13.800 M2, de grond voor den Rei nigingsdienst een van pl.m. 20.000 M2. In overleg met den landbouwdeskundige stellen B. en W. voor den huurprjjs te stel len op 100 ner H.A. per jaar. Voorts heeft „Kweeklust" verlenging van huur gevraagd voor het achterste gedeel te van de z.g. Burgeinveide tegen 0.014 per M2. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaan volgens B. en W. geen bezwaren. Daar deze huren thans alle vallen onder de Pachtwet, zullen de terreinen voor on- bepaalden tijd moeten worden uitgegeven. Behalve de reeds genoemde terreinen heeft „Kweeklust" nog andere gronden in huur, waarvan de overeenkomsten loopen van jaar tot jaar of tot wederopzegging. Ter verkrijging van een beter overzicht en vereenvoudiging der administratie ech ten B. en W. het gewenscht alle loopende huurovereenkomsten met „Kweeklust" per 31 December te annuleeren en per 1 Janu ari alle aan „Kweeklust" uit te geven gronden in één besluit onder te brengen. Opgemerkt wordt nog, dat de mogelijk heid bestaat om van het Rijk een premie te verkrijgen voor het scheuren van 1.51.00 H.A. weiland op de Burgerweide en 1.00.00 H.A. langs den Domburgschen watergang, welke nremie 100,per H.A. bedraagt, zoodat bij een gunstige beslissing een be drag van 251.zou toegewezen wor den. HET DISTREBUTIBBUREAU. Tot nu toe werden post en andere brie ven voor het distributiebedrijf gedeponeerd in de bus aan den hoofdingang van het tij delijke gemeentehuis, doch thans is een brievenbus aangebracht aan de deur aan den Zuidsingel, waar de ingang van het distributiebedrijf ia Uwrheumatische pijnen zijn tien tegen één, een gevolg van onzuiver bloed. Doe daarom een bloedzuiverende kuur mot Krusohen Zout Do ze» minerale zouten oefenen «en aansporende werking uit; Uw b'oed qaat krachtiger stroomen en pijn-verwekkende onzuiverheden verdwijnen langs natuurlijken weg. au .-1,irog. 1.47, 0.76, 0 p. II cl. O. B. WILLEM NOSKE EN MARINUS FLIPSE. Concert ten bate van Winterhulp. Het concert dat de beide Zeeuwsche kunstenaars Willem Moske en Marinus Flipse gisteravond in den Schouwburg ten bate van de Middelburgsche Werkgemeen schap der Winterhulp Nederland gaven was een weldoend lichtpunt in den don keren, seizoenloozen winter. Het was daar om te meer te betreuren dat zoovelen ove rigens trouwe concertbezoekers ontbraken. Zij die regen, wind en inktzwarte duister nis trotseerden hebben dankbaar genoten van wat beide kunstenaars brachten. Willem Noske voerde voor de pauze de Sonate in D. groot van Loeillet en het Vioolconcert in D. groot van Mozart uit, terwijl hij den avond besloot met een Sarabande van den Nederlandschen compo nist Voormolen, Trois commentalres, naar thema's van de Spaansche meesters Sali nas, Bassa en Esteve, van Joquin Nin en de bekende Danse Espagnole van Manuel de Falla in de bewerking van Kreisler. Zoowel in het Vioolconcert van Mozart de cadenzen in de beide eerste deelen! als in de vurige Danse Espagnole kreeg hij volop gelegenheid zijn groote technische vaardigheid te demonstreeren. Marinus Flipse had als accompagnateur èn als solist een niet geringe taak. Met groote toewijding en fijngevoeligheid kweet hij zich van het eerste deel. Als solist bracht hij de kleurijke Sonate opus 26 in As groot van Van Beethoven, terwijl hij na de pauze kleine werken van Debussy, Voormolen en Chopln vertolkte. Met groo te virtuositeit speelde hij de lastige varia ties in het Andante der Sonate, terwijl zijn Ballade van Chopin zulk een stormachtig applaus ontlokte dat hij tot een toegift een walsje van Chapin genoopt werd. En ook Willem Moske kwam er zonder toegift 2 Munuetten van Purcell niet af. Het publiek betoonde zich uitermate dankbaar voor het gebodene, hetgeen zich uitte in langdurige ovaties. Het was een avond van ongemeen kunst genot. Beide, kunstenaars waren zoowel in hun individueel als gezamenlijk optreden uitstekend op dreef en in de zaal heersch- te een dankbare stemming. Voor de pauze bracht de burgemeester van Middelburg en voorzitter der Middel burgsche Werkgemeenschap van de Win terhulp deze ankbaarheid onder woorden, zulks onder aanbieding van 2 kransen met linten in de Middelburgsche kleuren. Ik breng U beiden aldus de burge meester in zijn sympathieke, warmgevoelde toespraak zeer hartelijk dank voor wat U ons hedenavond schenken. Willem Nos- ke's gedachten gingen uit naar zijn zwaar getroffen vaderstad en zoo nam hij het initiatief om hier voor ons te komen spe len. Ik heb dit aanbod gaarne aanvaard en daaraan hebben wij dit concert te danken. Slechts zelden heb ik van een concert zoo genoten. De burgemeester wek te de toehoorders op, hun dankbaa?-heid aan deze beide kunstenaars tot uiting te brengen door het storten van een gift voor de Middelburgsche Werkgemeenschap van Winterhulp op de girorekening van zijn vrouw No. 311234. Dit is de beste manier om in den geest van beide Zeeuwen te handelen. De burgemeester verzekerde de heeren Noske en Flipse dat door deze daad de Zeeuwen met nog meer symnathie hun suc cessen in binnen- en buitenland zullen volgen en sorak de hoop uit dat beiden in gunstiger tijden nog eens naar Middelburg zullen terugkeeren. De Burgemeester bespreekt het Middelburgsche Win- terhulpwerk. Ik wil van deze gelegenheid gaarne ge bruik maken om U iets over het werk van Winterhulp in onze stad te zeggen aldus de burgemeester na deze huldi ging. De gehouden collectie heeft het be drag van 1460.opgebracht, een prach tig succes, gezien de opbrengsten der normale collecten. Er is besloten dit be drag dat door bijzondere bijdragen gestegen is tot 3000.waaronder 1000 van het landelijk comité aan de kin derrijke gezinnen in onze stad ten goede te laten komen. Ik wist niet dat onze stad zooveel kinderrijke gezinnen telt, doch volgens een opgaaf van de secretarie zijn er in onze stad 250 gezinnen met 5 of meer kinderen, t.w. 106 met 5 kinderen; 64 met 6 k.; 34 met 7 k.; 21 met 8k.; 11 m. 9 k.; 4 met 10 k.; 6 met 11 k.; 2 met 12 k.; 1 met 13 k. en 1 met 15 k. Gij zult begrijpen wat dit in dezen tijd beteekent. Er is een verschuiving van in komens naar boven, maar ook naar bene den. Vele gezinnen kunnen amper aan rondkomen. Dit beteekent gevaar voor ondervoeding. Er Is zich een ernstige toe stand aan 't ontwikkelen, die schielijk ingrijpen geboden doet zijn. De ondervoe ding manifesteert niet aanstonds. De weer stand wordt echter ondermijnd, hetgeen in 1917 bleek toen de Spaansche griep vele slachtoffers eischte. Wjj allen moeten tezamen zorgen dat de bevolking zoo goed mogelijk door dezen oorlog heenkomt en dat ondermijning van de volksgezondheid vermeden wordt. Adi- tioneele hulp is daarom geboden en de ge meenschap moet bijspringen aldus de burgemeester. Heden en Zaterdag worden aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen bedragen varieerende van 2 50 5.per kind uitgereikt. Nu wordt op Zaterdag 28 dezer de 2e collecte gehouden. Wij hopen de opbrengst hiervan aan de gezinnen met 1, 2, 3 en 4 kinderen te besteden. Ik doe thans een be roep op U allen. Laten wij voortgaan op het peil der le collecte. Hoe meer wjj geven, hoemeer wy van het landelijk comi té er bij krijgen. Ik hoop dat wij in Mid delburg het zoover brengen, dat van wat WIJZIGINGEN IN DE DIENSTREGELING DER SPOORWEGEN VERZOCHT. Request aan de directie verzonden. De op Zondag 24 November jl. van kracht geworden dienstregeling der Spoor wegen bracht voor de Vlissingers die veel vuldig van het spoor gebruik moeten ma ken, twee minder prettige wijzigingen. Van dien datum af rijdt de eerste trein niet van Vlissingen doch van Middelburg af., terwijl de laatste aankomende trein de Zeeuwsche hoofdstad als eindpunt heeft. Naar aanleiding hiervan heeft mr. H. L. van Zanten zich met een request tot de directie van de Spoorwegen gewend, aan welk stuk vele ingezetenen uit verschillen de kringen adhaesie hebben betuigd en dat door het gemeentebestuur werd on dersteund. De requestrant merkt hierin op dat naar zijn oordeel door deze wijzigingen het al gemeen Vlissingsch belang zeer ernstig wordt geschaad. Requestrant voert hiertoe verschillende motiveeringen aan. De mo gelijkheid om in Middelburg den eersten trein te nemen en/of met den laatsten trein naar Middelburg en vandaar op eigen gelegenheid naar huis terug te keeren, is wegens het ontbreken van iedere publieke vervoergelegenheid op de desbetreffende uren, geheel uitgesloten voor die over- groote meerderheid van Vlissingers, die niet in staat en bereid is om het traject VlissingenMiddelburg in het donker per rijwiel af te leggen. De eerste trein uit Vlissingen de grootste stad van Zeeland vertrekt nu eerst om 8.47 uur, zoodat het thans prac- tisch onmogelijk is, uit Vlissingen het cen trum des lands vóór den namiddag te be reiken. Bovendien komt er nè. 17.59 geen trein meer te Vlissingen aan, zoodat men, om Vlissingen nog denzelfden dag te kun nen bereiken, het centrum des lands reeds zeer kort na het middaguur moet verlaten. Zoodoende is een reis naar het centrum op één dag heen en terug voor de Vlissin gers practisch onmogelijk geworden. Ster ker nog, zoo merkt requestrant op, het bijwonen van een korte vergadering of be spreking bijv. te Utrecht of te Haarlem, brengt vrijwel onvermijdelijk een reis met zich mede, welke zich over drie dagen uit strekt. Dit alles legt z.l.op geheel onvol doende gronden, een zwaren druk op het zakenleven van de toch reeds zoo ernstig getroffen stad Vlissingen. De overwegingen die tot de vaststelling van de huidige dienstregeling hebben ge leid en die, naar de requestrant aanneemt, op redenen van veiligheid zijn terug te voeren, vinden - in de opgedane ervaring geenerlel steun. De requestrant- en met hem velen zijner stadgenooten zien het derhalve aldus, dat hier zeer reëele en zwaarwichtige belangen worden opgeofferd aan een zeer weinig reëele, door de feiten niet gerechtvaardig de vrees. Om al deze redenen verzoekt requestrant met aandrang het op korten termyn (zoo mogelijk nog vóór de komende feestdagen) daarheen te willen leiden, dat de eerste ver trekkende trein en de laatste aankomende trein niet van Middelburg doch weer van en tot Vlissingen zullen rijden. BENOEMING HOOFDONDERWIJZER. Tot hoofd van de Hervormde school, tijdelijk Groenewoud alhier, is benoemd de heer T. Borsje, als opvolger van den heer B. de Jager, die déze school met pen sioen gaat verlaten. De nieuw benoemde is thans hoofd van de Herv. school te IJlst. WINTERHULP. Zaterdag 28 December zal de tweede collecte voor Winterhulp worden gehouden. In een gemeentelijke publicatie elders in dit nummer worden collectanten opge roepen. In een andere officleele mededee- ling wordt bekend gemaakt dat thans aanvraagformulieren voor ondersteuning door de Winterhulp kunnen worden afge haald op het bureau voor Sociale Zaken, ingang Palingstraat. VLISSINGEN MAAKT ZICH OP OM KERSTMIS TE VIEREN. Wij leven in de donkere dagen voor Kerstmis. Meer dan ooit komt dit thans tot uiting nu, zoowel in letterlijken als figuurlijken zin door verduistering en den nood der tijden alles duister is om ons been. Maar toch, neen juist nü, gaan velen zich opmaken om vredig binnens kamers het Kerstfeest te vieren, elk op zijn manier. Evenals andere jaren vinden wij op straat en in de winkels de groene dennen, de met „sneeuw" bedekte kerstmandjes, terwijl veiichillende winkeliers hun etala ges weer versierdhebben met kerstman nen, roode klokjes en blinkende sterren. Wie het maar even kan doen, wil het Kerstfeest gelijk aan andere jaren laten verloopen met een rijk voorzienen disch, al zal de distributie wel met zich brengen dat op vele tafels het tradition'eele kerst hammetje ontbreekt en de gevulde kransen van kleineren omvang zijn. De handelaren ln konijnen enz. maken intusschen goede zaken, daar het nuttigen van een malsch boutje bovendien nog vleeschbonnetjes be- hier gegeven wordt zoo noodig een deel aan andere gewesten van ons land ten goe de zal kunnen komen. De opbrengst moet van dien aard zijn, dat wrj ons zelf kunnen redden. Laat iedereen meehelpen! Laten we gezamenlijk in deze stad, waar we zoo veel hebben meegemaakt, doorgaan in overwinnenden zin!! Met deze opwekking besloot de burge meester zijn rede, welke eens te meer blijk gaf van zijn warmvoelende genegen heid voor de stad, die in zoo korten tijd zijn volle liefde heeft weten te veroveren. ®*©x-*©£®-x-@-x-®*®*®*®x®x-®-K®«®*® een tijd van intieme feestviering, de ge legenheid, waarbij het witte overhemd en de witte boord worden. U vindt ze nog bij Heerenmodes DE BRANDSTOFFENCONTKOLE. Naar ons van de zijde der branJstoffen- commlssie bericht wordt, is wegens over treding van de voorraadvoorschriften van haar zijde nog geen proces verbaal opge maakt. Ons bericht daarover schijnt dus op een misverstand te berusten. Bij de ge constateerde onjuistheden werd nog vol staan met waarschuwingen. VERKEERSOVERTREDINGEN. Wegens het wielrjjden zonder licht of zonder behoorlijk afgeschermd licht werd proces-verbaal opgemaakt tegen mej. J. M. D. te Wolphaartsdijk, mej. J. M. L. te Goes en D. I. s. te Goes. Vlissingen. ®x-®*-x-©*®*©-x-0-x-®-x-®*®x-®*©-:f®4f®*® spaart, hetgeen een niet weg te cijferen voordeel is. Want rekenen wij tegenwoor dig niet meer met bonnetjes dan met geld? Doch al zal het culinaire gedeelte iets bescheidener moeten zijn, het wórdt weer Kerstmis, het feest met zijn diepe betee- lceriis, dat gevierd in denvriendenkring, ons allen zooveel goeds kan schenken. Hoezeer Kerstmis een feest is dat in den eigen kring'moet worden gevierd, zou wel licht ook af te leiden vallen uit het opmer kelijke teit dat vooral in de laatste dagen een groote terugkeer van Vlissingers valt waar te nemen. Geregeld ziet men thans op de wegen die naar deze gemeente lei den, hoog opgeladen wagens met huisraad van hen die voor tijdelijk hun bivak elders hadden opgeslagen. Met Kerstmis thuis, zoo zal de leuze van velen hunner zfln. Mogen het goede en rustige dagen worden! GEVONDEN VOORWERDPEN. De commissaris van politie te Vlissingen, maakt bekend, dat aan zjjn bureau als gevonden zjjn gedeponeerd: een groot aan tal dames- en heerenrjjwielen; rywielbelas- tingmerk; een paar gummi beenkappen; grijze wollen handschoen padvindersmes hulssleutel; en dat inlichtingen zijn te be komen omtrent: ring met sleutels by Nag- tegaal, van Dishoeckslraat 1b; zilveren beursje met geld bij van Splunder, Noord straat 34; schoolrapport ten name van v. Lege, bij Kraats, Hyacintenlaan 35; roode portemonnaie met eenig geld bij de Joode, Bouwen Ewoutstraat 39; bloemkaart by bakker Herman, Slngelweg; doublé arm bandje by wed. Sytsma, Breestraat 17; zwarte kous bij Rozenberg, Noordstraat 48; rywielbelastingmerk by Tea Mallie, Ar- beidsstraat 11; doublé armbandje by D. Vader, Molenstraat 15; zakje met brood en een boekje bij M. Bostelaar, Koudekerk- scheweg 140; groene wollen want by Piera, Acacialaan 6; grijze wollen heerenhand schoen bij Kooman, Primulalaan 7; oorbel letje by J. A. Smit, Vrouwenstraat 31; zwart gebreide handschoen by Burgerhof, Sottegemstraat 78; paar blauwe kinder wanten bij Verhulst, C. Buskenstraat 36; vleeschkaart bij Kamermans, C. Busken- Het mooiste glaswerk komt uit 't Geschenkenhuis. De fijnste serviezen, damestasschen, vulpennen, uurwerken, koffers, alles op gebied van luxe leervvaren en honder den aparte cadeautjes. Ook onder Uw kerstboom, geschenken uit VVitkam's Lange Kerkstraat - Goes. straat 49; doublé armbandje, waarop de naam „Sjaan" by G. van Belzen, Kolve- nierstraat 15 boven; donkerblauw koord met twee grijze bontballen bjj Wegeling, Korte Zelke 1; witte dameszomerhand schoen by J. A. Smit, Clyverstraat 45; rywielbelastingmerk by C. Meerman, Siyk- straat 5; zak inhoudende vlschfuik by Brackx, van Dlshoeckstraat 1; dames- portemonnaie met inhoud by Budding, van Dishoeckstraat 39; spatlap by J. Nauwen, Schermlnkelstraat 5; blauwe tompouce, actetasch en een parapluie by kantoor P.Z.E.M., Lampsinsstraat; verchroomd arm bandje by Strohmyer, Verk. Quakkelaar- straat 199; linker want van gekleurde wo) by van Druten, Koudekerkscheweg (O.) 72. Getyen. (Zomertyd). December. Vrijdag 20 6.15 18.49 13.02 1.04 Zaterd. 21 7.04 19.46 13.52 Zondag 22 L.K. 8.05 °0.48 1.57 14.45 Maand. 23 9.06 21.53 8.03 15.53 Dinsd. 24 10.21 23.08 4.15 17.02 Woensd. 25 11.34 24.14 5.29 18.17 Zuid-fttaord-Beveland Met de uitkering van deze week werd een bedrag van fi'Bo S18.S0 aan premies uitge keerd door de Goese Midza. In verband met de Kerstdagen, vindt de eerstvolgende bus-lich ting plaats op Maandag 30 Dec. BEGROOTING B. A. 1940. De begrmting van het Burgerlijk Arm- bestuui voor 1941 sluit met 88.649, w. o. een cemeentelyke bydrage van 60.000 (vorig jaar 55.000) en een post onvoor zien van 1463.38. De preml- voor molest-risico is geraamd op de maximum bydrage van 3080. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: J. P. Herselman, drukker, van Vogelzangsweg 15 naar Ka- pelle Z.; wed. J. C. Pilaar, zonder beroep, van Kloetingscheweg 42 naar Zeist; A. P. C. Verton en gezin, vertegenwoordiger, van Wijngaardstraat 7, naar Halsteren; J. C. Krynsen, dienstbode, van Wilhelminastraat 7 naar Kloetinge; C. van de Zande en ge zin, onderwy'zer, van Kloetingscheweg B 120, naar Waarde; M. P. Ringelberg en gezin, ontvanger registratie en domeinen van Groote Markt 40, naar Kloetinge; S. van de Linde, dienstbode, van Vosmaer- straat 14, naar Kapelle (Z.) wed. N. ReynhoutGriep en gezin, werkvrouw, van Kleine Kade 31, naar UtrechtE. van Sighem, verpleegster, van Oostwal 31, naar Westkapelle P. J. van Oorschot, hoofd agent verz, my., van 's-Heer Hendrikskin- derenstraat 17, naar Etten ca. C. van de Kreeke en echtgen., koopman in naaimachi nes, van Vogelzangsweg 4, naar Terneu- zen K Ph. Vermeule, letterzetter, van Westerstraat 6, naar Zeist Ja. C. Bliek, dienstbode, van Kloetingscheweg 42, naar Wolphaartsdyk Pa. J. de Witte, dienst bode, van Westsingel 93, naar Kapelle (Z.); P. L. Stals, assistent N.S., van Wijn gaardstraat 29, naar Eysden (L.) C. C. an Zitteren, leerling machinist N.S., van Scheldestraat 56, naar Roosendaal c.a. J. J. van Overbeeke en gezin, onderwyzer, van Kamperfoelistraat 9, naar 's-Graven- hage. Ingekomen: W. A. Begthel, dienstbode, van Wissenlcerke, naar Nieuw- straat 59 W. Kodde, zonder beroep, van Oost- en Wost-Souburg, naar Zuidvliet- stmat 42; wed. Snaders-Kodde, zonder be roep, van Oost- en West-Souburg, naar Zuidvlietstraat 42 J. Zwart, kookster, Groote Markt 17, van Apeldoorn L. J. van Dijk, ambtenaar Staatsboschbeheer, Stationsweg 37, van Hilversum F. de Jong, vertegenwoordiger, J. van Beyeren- straat 14, van Amsterdam W. J. Scheele, ambtenaar akkerbouwcentrale cn gezin, Vosmaerstraat 6, van Terneuzen G. van Zuyien, bloemenhandelaar, Lange Vorst- s tra at 62, van Rijnrrm-g; J. J. Bekeies, leer ling telegrafist N.S., Violenstraat 9, van Delft W. A. p. van Leth, zonder beroep, Koningstraat 6, van Rotterdam F. C. Lob- bezoo, leerling verpleegster, Trompstraat 16, van Terneuzen M. Meijers, verpleeg- - ster, Westwal 26, van MiddelburgJ. P. Sinke, controleur C.C.C.D., Heeraisseweg 110, van Terneuzen E. van den Berghe, dienstbode, Stationsweg 20, van Kloetinge; A. Maas en gezin, loodskn. N.L., Tulpstraat 77, van Vlissingen wed. L. Rauwerda geb. van Helden Tucker, zonder beroep, Prinses eatrixpl. 10, van 's-Gravenliage; L. F. So- rel, metaaldraaier en gezin, Keizersdijk 18, van Vlissingen J. F. de Feber, religieuss onderwijzeres, Stalstraat 3, van Etten c.a. W. L. Datema, kellner, Groote Markt 1, van Amsterdam P. PhiHpse, sergeant op- bouwdienst, Koningstraat 6, van Vlissin gen M. Vader en echtgen., zonder beroep, Hinclcelingestraat 10, van Princenhage M. K F. Scholz, echtgen. van J. M. van Bom mel van Vloten, zonder beroep, van 's-Heer- ndriKsicin ierenstraat 29, van 's-Graven- hageA. S. van Eenenaam, dienstbode, oote Markt 8, van Kruiningen. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Herkozen als ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk te Driewegen-Ovezande de hee- den W. Machielse. en P. J. van der Slikke en als diakenen de heeren J. Maat en J. Bak ker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 8