Moeilijkheden bij de afwerking der Zeeuwsche voetbalcompetitie. Komen de Brabantsche clubs nog naar Zeeland Onder den titel „Toenemende Ontstem ming", troffen wy in de Sportkroniek van 12 December j.l. een artikeltje van de hand van den heer v. B. aan, waarin deze de ontstemming schildert van de Zeeuwsche voetballers over het verloop van de com petitie in de 2e klasse D. Nu is het juist, dat de belangstelling van voetballievend Zeeland uitgaat naar deze zgn. Zeeuwsch-Brabantsche afdee- ling en deze belangstelling spruit niet alleen voort uit de somtijds fraaie resulta ten van enkele Zeeuwsche clubs, maar meer nog naar de wijze, waarop het pro gramma wordt afgewerkt Reeds bij het samenstellen van deze klasse was het te voorzien, dat de weg niet over rozen zou gaan en thans, nu voor de eerste maal alle vastgestelde wedstrijden, waarbij Zeeuwsche en Brabantsche elftallen zijn betrokken, zijn afgelast zonder een daar toe gedaan verzoek der betrokkenen, gaat men zich bezorgd afvragen, of de tot he den zoo vlot verloopen competitie op deze wijze thans reeds een vroeg en ontijdig einde heeft gevonden. Wij hebben tot heden geen reden kunnen vinden de aandacht op deze kwestie te vestigen, doch thans mo gen wij niet nalaten de situatie en do mogelijk daaruit voortvloeiende gevolgen eens nader te bekijken. Aanvankelijk was men op de Zeeuwsche eilanden niet erg gerust, temeer niet, om dat van Bondswege de vereeniging Bres- kens reeds direct van. deelname aan de competitie in deze klasse werd uitgeslo ten. Redenen reismoeilykheden Hoe onaangenaam dit besluit voor „Breskens" ook mocht zijn, gezien de mötiveerlng had men dit te billijken. Door den gang van zaken is naar onze meening de kwestie thans eenigszins anders, nu ook voor de overige Zeeuwsche clubs de. reisgelegen heid roet in het eten dreigt te gooien. Had men direct een Zeeuwsche competitie in gesteld, dan had daaraan ook Breskens kunnen deelnemen. Het is ons bekend, dat reeds bij den aanvang van de competitie, door de in deze klasse ingedeelde Brabantsche clubs, een voorstel aan het Bondsbestuur werd gedaan, waarin o.m. werd verzocht, bij de 5 Brabantsche clubs in de 2e klasse D er een viertal te voegen uit de overbe laste 2e klasse C, terwijl naar hun mee ning de Zeeuwsche clubs het maar onder elkaar moesten uitvechten. Veel animo voor de reisjes naar Zeeland bleek er dus niet te bestaan. Dit voorstel vond toen geen genade. Niet, dat wij de voorkeur gaven aan een dergelijke indeeling, doch achteraf blijkt dat men nu nog verder van het pad is. Wat is het geval? In tegenstelling met elders, en wel speciaal in het Zuiden, wer den voor deze klasse niet eerst de verre reizen gemaakt, doch men liet de Zeeuw sche en Brabantsche clubs, ieder in hun eigen provincie, zooveel mogelijk het pro gramma afwerken. Het logische gevolg was, dat juist in de periode van het minste daglicht de verre reizen moesten worden gemaakt. Ondanlcs het vreemde van deze wijze van afwerking en afgezien van de vele kosten en moeilijkheden hieraan verbon den, bleken de Zeeuwsche clubs deze moei lijkheden het hoofd te kunnen bieden en welgemoed trok men naar Brabant. De opofferingen blijken than3 echter slechts van één kant te zijn gekomen, want wie men hier ook zaggeen Brabantsche club. Tot heden is er nog geen enkele op onze velden verschenen. De reden hiervoor zijn niet ver te zoeken. Wij mogen ten minste bekend veronderstellen, dat de toe gang tot Zeeland niet zoo gemakkelijk wordt verkregen. Dit was voor den N.V.B. geen beletsel om de wedstrijden toch vast te stellenergo konden wij gevoegelijk aannemen, dat de benoodigde vergunnin gen waren verkregen en niets een nor- SPORT SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. De vorige week gespeelde partij De GraafVan Ooijen werd afgebroken. Te Vlissingen werd Zondag de partij P. Vijn K. Maartense gespeeld en door eerstge noemde gewonnen. Maartense heeft nu 7 punten en moet nog een partij spelen en wel tegen Mullié. Hij kan dus in het gun stigste geval 8 punten behalen tegenover 9 punten, welke De Graaf en Mullié nog kunnen verlcrygen. Deze laatsten moeten echter elk nog meer partijen spelen zoo dat over het eindresultaat nog niets te zeggen valt. De heer Vijn zorgt dus in dezen wed strijd wel voor de verrassingen. De be wuste partij was een Grünfeld-Indische verdediging waarbij wit reeds op den vier den zet een fout maakte die hem twee tempi kostte. Later verloor wit ook nog een pion. Door minder sterk spel van zwart werd remise wel waarschijnlijk toen zwart op den twee en twintigsten zet een fout maakte die een stuk kostte. Toen was het pleit beslecht. Het staat nog niet vast of deze en vol gende week, met het oog op de Kerstda gen, gespeeld zal worden. GYMNASTIEK K. N. G. V. Onder auspiciën van den Zeeuwsch-Bra- bantschen Turnkring van het K.N.G.V. werd op 15 dezer door leden en adspirantle- den van de turnvereeniging U.D.I. te Ber gen op Zoom de vaardigheidsproeven afge legd. Als juryleden traden ditmaal op mej. M. van Bemmel van Vlissingen en de heer H. C. Verkooyen van Breda, Van de zjjde der ouders en van anderen werd veel be langstelling voor dit examen aan den dag gelegd. Er werd met veel animo gewerkt onder leiding van den nieuwen directeur van U.D.I., den heer Van der Laan. Het aantal candidaten bedroeg 11 dames voor de 2e graad, 5 heeren voor de 1c en 5 male afwerking meer In den weg stond. Wy konden niet aannemen, dat de N.V.B. mèt den steun van haar bestuurslid, den heer Lotsy tevens adviseur in Sport zaken zou overgaan tot het doen vast stellen van wedstrijden, wann;er niet met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid kon worden aangenomen, dat die wedstrijden, ook inderdaad konden worden gespeeld. Thans echter hebben wy de zonderlinge situatie, dat alle Zeeuwsche clubs reeds één of meermalen naar Brabant zijn ge weest, terwijl ter compensatie van de daaruit voortvloeiende kosten, geen enkele Brabantsche club in Zeeland is kunnen komen om de afgeroomde clubkas wat aan te vetten. Deze kosten zijn uit den aard der zaak zeer hoog, nu het verkrij gen van gezelschapsbiljetten is uitgeslo ten en voor clubs, die gewoonlijk per auto bus reisden, doch hu uitsluitend op de Spoorwegen zijn aangewezen, geen zgn. sportcontracten worden verstrekt. Door dit al komt een doodgewoon reisje van bijv. Vlissingen naar Breda op ongeveer 60 gulden, om dan nog maar niet te spre ken van het uitstapje naar Oosterhout, waarvoor boven dit gewone bedrag nog een paar slordige guldentjes moeten wor den bijgeteld om van Breda daarheen te reizen pertaxi's. Aangezien ook dit niet het goedkoopste vervoermiddel blijkt in den tegenwoordigen tijd kan men zelf wel nagaan, welke financieele offers van de Zeeuwsche clubs worden gevergd. Nu de competitie op een dood punt dreigt te komen, wagen wij ons dan ook.bezorgd af hoe de penningmeesters van de Zeeuwsche clubs, die toch reeds den bodem van de resp. schatkisten konden zien, de eindjes aan elkaar moeten lenoopen. Het is bekend, dat de noodcompetitle van het vorige sei zoen ook geen geldelijke voordeden heeft afgeworpen, zoodat deze aderlating wel zeer ongelegen komt. Wanneer men de competitie normaal had kunnen afwerken, dan zou waarschijn lijk het eindresultaat niet buitengewoon gunstig zijn geweest, doch men had de kans gehad leden en donateurs aan zich te houden. Vooral de laatstgenoemden zullen zich miskocht voelen, nu ze voor hun jaarlijksche donatie slechts enkele wedstrijden hebben mogen zien. Nu weten wij wel, donateurs zijn er om de clubs te steunen, maar komt daar tegenwoordig nog wel veel van terecht? Nog gekker is echter de zaak, wanneer men bedenkt, dat de Brabantsche clubs, die hoegenaamd geen onkosten hebben gemaakt, extra recettes beurden uit de wedstrijden tegen deze zelfde Zeeuwsche clubs. Wij zullen ons niet het hoofd bre ken, wat hiervan het einde zal zijn, doch o.i. is het N.V.B.-bestuur, bij niet uitspe len van deze competitie natuurlijk, niet alleen moreel, doch ook reglementair verr plicht dé gemaakte onkosten te vergoe den. De Zeeuwsche clubs moesten deze wedstrijden spelen, omdat zo waren vast gesteld en nu thans de niogeljjltheid zeer groot is, dat nimmer de Zeeuwsche clubs de geldelijke vruchten van hun thuiswed strijden kunnen plukken, die deze onkosten moeten dekken, nu ook moet naar onze weeying de Bond deze kosten vergoeden, öf een andere mogeiyitheid weten te vin den om de clubs schadeloos te stellen. Mocht echter blijken, dat van verzuim of nalatigheid van de zijde van het Bonds bestuur sprake is, dan kunnen de vereeni- gingen op grond van artikel 67, 2e lid van het Huishoudelijk Reglement van den N. V.B., aanspraak maken op vergoeding van gemaakte kosten, voortvloeiende uit dit verzuim of nalatigheid. Wy wachten thans den verderen gang van zaken rustig af, doch hopen intusschen, dat alsnog de com petitie tot een normaal einde' lean worden gebracht. voor de 2e graad ("hiervan werd 1 candi- daat afgewezen), 12 meisjes adspiranten (waarvan 1 werd afgewezen) en 12 jon gens adspiranten. Totaal 45 candidaten. De volgende vereeniging wier leden de proeven zullen afleggen, is Volharding te Goes en wel op 21 en 29 December a.s. VOETBAL AXELTERNEUZENSCHE BOYS 8—2. Hoewel het A.N.P. meldde dat alle derde klasse-wedstrijden waren afgelast, blijkt de wedstrijd AxelTerneuzensche Boys toch te zijn gespeeld. Axel heeft dezen laatsten thuiswedstrijd welke zij voor de competitie te spelen had met groote cijfers gewonnen, ofschoon het daar aan vankelijk niet naar uitzag, want voor de rust was het een vrij gelijk opgaande party, waarby zoowel de gastlieeren ala de gasten tal van kansen misten op het harde doch overigens uitstekend bespeel bare terrein. Reeds vry spoedig had Axel succes met een gelukkig schot (10). Voor de rust wisten de Boys met een schitterend schot den stand op 11 te brengen. In de tweede helft was de Axelsche voorhoede meer schotvaardig. Binnen enkele minuten werd de stand op 21 ge bracht en daarna ging het verder van een leien dakje. Na een half uur hadden de gastheeren reeds een 71 voorsprong, waarna de Boys een tweede tegenpunt maakten. Twee Axelsche spelers vielen toenuit, doch dit was geen beletsel om den stand op 82 te brengen. In de laatste minuten deden zich nog enkele kansen voor, doch deze werden niet benut. Biyk- baar vonden belde partyen het welletjes en met 82 voor Axel brak dan ook het einde aan. H. D. DADE OVERLEDEN. Een van de bekende figuren in de Am- sterdamsche sportwereld, de heer H. D. Dade, is te Amsterdam overleden. In den loop der jaren heeft de overledene zeer veel werk verricht voor de voetbalsport Behalve secretaris van den voormaligen Amsterdamschen voetbalbond was hij vele jaren voorzitter van Ajax. Ontslag van tijdelijk personeel. En tijdelijke stopzetting van werk of vermindering van den werktijd bij zgn. onwerkbaar weer. De directeur-generaal van den arbeid vestigt de aandacht op zyn algemeens ver gunningen tot 1. ontslag van tydelijk personeel, 2. tydehjke stopzetting van werk of ver mindering van den werktyd by zgn. on werkbaar weer. Deze vergunningen zijn opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant, respectieve- ïyk van 2 Juli 1940, no. 126 en van 6 en 7 December 1940, no. 239. Bij de sub 1 genoemde vergunning wordt aan werkgevers vergund om arbeiders, die met het oog op een betaald, met name aangewezen werk, dat ten hoogste drie weken duurt, voor dien tijd in dienst zyn of worden genomen, te ontslaan, mits zoo danige indienstnemingen in het desbetref fende bedrijf gebruikelijk zyn en voorts door den werkgever, direct na de indienst neming van zoodanigen arbeider aan het bevoegde districtshoofd der arbeidsinspec tie een schriftelijke kennisgeving in twee voud wordt toegezonden, houdende opgave van a. den naam en het adres van den werk gever b. het door den werkgever uitgeoefend bedryf c. de plaats, waar de werkzaamheden worden verricht of het werk is gelegen d. de naam, de voorlétters en het adres van den arbeider e. de werkzaamheden, die deze te ver richten heeft f. het tijdvak waarvoor hy in dienst genomen is. Wanneer het werken' betreft, die langer dan drie weken duren, of wanneer het gaat om bedrijven, waarin dergelijke tijdelylce werkzaamheden niet gebruikelijk zyn, dan kan by de aanneming van personeel, dat bestemd is voor een bepaald werk, reeds onmiddellijk aan de arbeidsinspectie ver gunning gevraagd worden om dat perso neel na afloop van dat bepaalde werk weer te mogen ontslaan. Wanneer het niet mogelijk is den tyd, benoodigd voor deze werken, precies te schatten, dan kan by de aanvrage om ver gunning volstaan worden met een ruime schatting, bijv „6 weken of zooveel lan ger, als het werk mocht duren". Er behoeft dus hy werkgevers by het aanstellen van tijdelyk personeel onder de hierboven omschreven omstandigheden geen vrees te bestaan, dat zy dit personeel na afloop van het werk in dienst moeten houden. Hieruit volgt, dat men, al naar behoefte, zooveel mogelijk personeel kan aanstellen voor tydelyke werkzaamheden, aangezien de arbeidsinspectie in zoodanige gevallen met den tijdelyken aard van het werk in alle opzichten rekening zal houden. By de sub 2 genoemde vergunning wordt aan werkgevers vergund om het werk in de onderneming" hetzij-'gehéél, hetzij ge deeltelijk tijdelijk stop te zetten of den werktyd in de onderneming tot minder dan 36 uren per week in te korten, voor zoo veel betreft den arbeid a. bf in aanbouw, aanleg, verbouwing, herstelling, slooping of onderhoud zijnde bouw-, grond-, waterwerken, ondergrond- sche leidingen en wegen b. ten behoeve van de vervaardiging van baksteen en dakpannen c. by de vervaardiging van cement- en betomvaren d. by het winnen van zand en grind e. op scheepswerven en -slooperyen. Indien en voor zoolang tengevolge van de weersgesteldheid de werkzaamheden tij delijk moeten worden stopgezet en de ar beiders niet op een andere plaats in de zelfde inrichting werkzaam kunnen wor den gesteld. Als voorwaarde wordt gesteld dat door den werkgever, die van deze vergunning gebruik maakt, onverwyld, na dat het werk moet worden stopgezet, aan het bevoegde districtshoofd der arbeids inspectie wordt gezonden een schriftelyke kennisgeving in tweevoud en tegelykertijd een afschrift van deze kennisgeving wordt gezonden aan het gemeentebestuur van de woonplaats van den betrokken werknemer, houdende opgave van 1. den naam en het adres van den werk gever 2. het door den werkgever uitgeoefend bedryf 3. de plaats, waar de werkzaamheden worden verricht of het werk is gelegen 4. den naam, de voorletters en het adres van den arbeider 5. de werkzaamheden, die de werknemer voor de stopzetting verricht heeft 6. het tydstip (datum en ^uur), waarop en de redenen, waarom de werkzaamheden moesten worden stopgezet In deze kennisgeving mogen op een zelfde blad slechts worden vermeld werk nemers, die in dezelfde gemeente woon plaats hebben. Deze vergunning verleent geen toestem ming om werknemers te ontslaan, zoodat het dienstverband biyft voortbestaan en dus öe werkgever dezelfde werknemers, zoodra werkhervatting mogeiyk is, weer aan het werk moet stellen. De directeur-generaal van den arbeid vestigt er met nadruk de aandacht op, dat overtreding van het bepaalde by deze ver gunningen tot het opmaken van proces verbaal kan leiden. Men kan veel onaangenaamheden voor komen door zooveel mogeiyic inlichtingen te vragen by de districtshoofden der ar beidsinspectie. EEN VEELBELOVEND MEISJE. Sedert 20 Mei van dit jaar werd een 18-jarig meisje uit de ouderlijke woning te Amsterdam vermist. Er waren by' de politie geen aanwyzingen, die haar op het spoor van deze jongedame konden brengen, zoodat tien dagen geleden een opToep in de dagbladen werd geplaatst, waarin de mogelykheid werd geopperd, dat het meisje met een vriend op stap was. Dit vermoeden is bewaarheid gebleken. Gemengd Nieuws SCHILDERIJENDIEFSTAL TE DEN HAAG. De dader en twee helers gearresteerd. De Haagsche politie heeft dezer dagen een inbraak aan het licht gebracht, welke een tijd geleden is gepleegd in een perceel aan het Bankaplein aldaar, dat voor Mei bewoond is geweest door een lid van de Fransche legatie in Den Haag en thans onder toezicht staat van het Amerikaan- sche consulaat. De inbraak werd ontdekt door een nacht waker. Schilderyen waren uit de lysten gehaald en meegenomen en voorts waren een party zilverwerk, kleeding, waaronder een dames-bontmantel en een heeren bontjas ontvreemd. Toen. de politie aan gifte kreeg van het Amerikaansche con sulaat ontbrak elk spoor, dat tot ophelde ring van de inbraak kon leiden. Eenige dagen later echter kwam de politie ter oore, dat hier en daar eenige schilderyen te koop werden aangeboden en zy besloot een van haar jongere ambtenaren, welke in inspecteursopleiding is, te laten probee- ren met deze lieden tot een koop te komen. Hy kwam al spoedig met hen in contact en na een bespreking in een lunchroom in de binnenstad, zou de koop gesloten wor den in een perceel aan het Hofwijckplein. Hier ontpopte de kooper-in-spe zich ech ter en de dader zoowel als de heler wer den gearresteerd. Twee schilderijen werden in beslag genomen, welke van groote-waar- de bleken te zijn. Een caféhouder die be last was met den verkoop van het gesto- lene, werd eveneens gearresteerd. VAN PAARD GEVALLEN EN OVERLEDEN. Zaterdagmiddag begaf de 26-jarige mej. 3. v. Mortel te Tilburg zich te paard naar do meet van de cross van de Tilburgsche rijvereenig'ing. Op den Hilvarenbeekschen weg schrok 't paard plotseling en sloeg 'n zyweg in. Bij een scherpe bocht in den weg is mej. van de Mortel van het paard gevallen. Zy kwam terecht met het hoofd op een paaltje en bleef bewusteloos lig gen. Per auto van den G-G. en G.D. is mej. van de Mortel naar het St. Elisabeth- ziekenhuis overgebracht waar zij in den loop van den nacht is overleden. Het on geluk is bijzonder tragisch daar haar vader mr. J. van de Mortel, burgemeester van Tilburg, verleden week in het O. L. Vrouweziekenhuis te Amsterdam is opge nomen waar hij Maandag zou worden ge opereerd. Ook mevrouw van de Mortel be vond zich te Amsterdam. HAAGSCHE GROENTEBOER WILDE GAAN TROUWEN En pleegde daarom vyf inbraken in één nacht, In den nacht van Zaterdag op Zondag is in Den Haag op niet minder dan vyf plaat sen ingebroken. De politie slaagde er ech ter in den inbreker reeds achter slot en grendel te setten, alvorens alle aangiften by haar waren binnengekomen. In genoemden nacht is achtereenvolgens een bezoek gebracht aan een perceel aan de Kraaienlaan, waar niets werd ont vreemd. Vervolgens heeft de nachtelyke bezoeker zyn geluk beproefd op dé Laan van Poot. Hij ontvreemdde hier uit een huis negen overgordijnen en bovendien uit een bureautje 40 en verder diverse artikelen. In een ander perceel aan deze laan werden alleen post- en plakzegels weggenomen, daar de dief hier vermoedelijk gestoord is door den hond. Nog een ander perceel aan de Laan van Poot werd met een bezoek vereerd, doch ook hier sloeg de hond aan, waarop de man naar de Wilfhoeflaan is getogen, waar een portemoimaie werd ont vreemd met 2. Toen de politie Zondagochtend van ver schillende bewoners aangifte kreeg en de rechercheurs hun werk begonnen, viel het hun op, dat de wyze van opereeren van dezen inbreker veel gelijkenis vertoonde met een twintigtal inbraken, welke in Maart 1939 in dezelfde wijk waren, ge pleegd. Als dader van deze inbraken was destyds gearresteerd de 24-jarige groenteboer D. K., die toen twee maanden gevangenisstraf en drie maanden voorwaardely'k had ge kregen. Een en ander bracht de recherche dus op bet idee, dezen bekende eens op te zoe ken. Hij viel spoedig door de mand en be kende de inbraken te hebben gepleegd. De buit kon bij hem thuis in beslag genomen worden. De dader zeide verloofd te zyn en spoe dig te willen trouwen en nu trachtte hy op deze manier aan de noodige gebruiksvoor werpen te komen om zijn huis te kunnen installeerenMet een gestolen fiets was hij naar de hem zoo beleende wyk geped deld. Verder bekende hij ook nog eens twee inbraken te Wassenaar op zijn geweten te hebben. GROOTE PARTIJ KIPPEN IN BLIK EN HEERENOOSTÜUMS IN BESLAG GENOMEN. De Amsterdamsche recherche heeft dezer dagen weer een goeden slag geslagen met de arrestatie van twee personen, tegen wie procesverbaal is opgemaakt wegens over treding van de Prijzenbeschikking, van de Textieldistributiebeschikking en van het Gevogelte-inventarisatiebesluit. Ambtenaren van de recherche wisten beslag te leggen op een party, bestaande uit de wel zeer uiteenloopende artikelen van duizend literblikken kip en driehonderd heerenoonfectiecostuums. De blikjes, waar van öe verkoop momenteel geheel verboden is, en die onder normale omstandigheden tachtig cent tot een gulden kosten, werden ten verkoop aangeboden voor niet minder dan 2.25. Voor de costuums, welke van i slechte kwaliteit zijn en in volkswinkels tegen pryzen van tien of elf gulden ver kocht werden, werd een bedrag van 22.50 gevraagd. Tegen den verkooper en den tusschen- handelaar is procesverbaal opgemaakt, de partijen zyn in beslag genomen. Er waren nog twee politiewagens noodig om cos tuums en kip naar het hoofdbureau over te brengen. Het tweetal is thans in Utrecht terugge vonden. Na onderling overleg heeft het meisje voorloopig onderdak gevonden, tot dat nader over haar beslist is. Rechtszaken ARR. RECHTBANK TE MIDDELBURG, De rechtbank te Middelburg heeft giste ren de volgende personen veroordeeld. C. O. K., 26 jaar, landbouwer te Grauw, wegens meineed tot 6 maanden gevan- gemsstraL paardenkoopman te Vlissingen, wegens oplichting tot 8 maan den gevangenisstraf. P. S., 46 jtar, monteui te Middelburg, eveneens wegens oplichting tot 6 maanden gevangenisstraf. Kr. S., 37 jaar, koopman te Wolphaarfcs- dyk tot 4 maanden gevangenisstraf we gens bedriegelyke bankbreuk. D. B., 65 jaar, zonder beroep te Goes, wegens ontucht met minderjarigen twee maal gepleegd tot maanden gevangenis straf. Allen werden veroordeeld onder aftrek van voorarrest tot op den dag der uit spraak. Vrygesproken werd A. N., 35 jaar fruit- kweelcer te Kapelle, verdacht van ver duistering. Ingezonden Stukken DE VLISSINGSCHE VRIJWILLIGE BRIGADE TOT REDDING VAN DRENKELINGEN. Het is mijn bedoeling niet te gaan uit weiden over het nut van deze vereeniging. Maar een noodkreet van onze penningmees- teresse, mej. S. Kamp, heeft mij bewogen naar de pen te grypen. Verscheidene dona teurs van onze Brigade hebben gemeend als zoodanig te moeten bedanken. Ik begryp heel goed, dit is een tyd van versobering. Ook wordt van andere zyden vaak een beroep op Uw weldadigheidszin gedaan. Bovendien heeft menigeen ook groote verliezen geleden. In het kort, het is geen wonder, dat men noodgedwon gen de uitgaven tot het allernoodigste tracht te beperken. En toch wil ik U vra gen, blijf Uzelf het genoegen gunnen, mede te werken tot een groot en edel doel. Wanneer iemand te water raakt en een iid van onze Brigade is toevallig in de nabijheid, dan heeft hij nog zoo goed als 100 kans op het droge gebracht te worden. Dan zal ook de doelmatige na behandeling niet ontbreken; ook zal er niet gevraagd worden, of U donateur ge weest bent, terwijl de vreugde een edel werk te hebben mogen ver iehten voor uw redder beloonïng genoeg zal zyn. Maar wie verzekert U, dat een brigade lid in de buurt zal zyn Die kans kan alleen grooter gemaakt worden, door het getal van onze afgerichte leden grooter, steeds maar grooter te maken. En daar voor is wél geld noodig. Onze zwemgele- genheid heeft veel oorlogsschade geleden. De inventaris van ons zwemschip is zoo goed als geheel vernield of verdwenen. Het onderhoud van ons zwemschip kest meer dan U misschien denkt. Het reööings- materiaal. als reddingshaken, de reddings kastjes met inhoud, by bruggen, sluizen en andere gevaarlijke plaatsen zijn het eigendom der brigade en worden door de brigade onderhouden. Ook het zuurstofap paraat en vele andere reddingsmiddelen, Juist in deze donkere nachten zyn die red dingsmiddelen op vele plaatsen op onna speurbare wyze verdwenen. De Brigade zorgt voor nieuwe, heeft de laatste maan den, reeds overal, waar noodig, voor nieuwe gezorgd. Niet ieder is imrr.ers de zwemkunst zoo goed machtig, dat hy zonder gevaar een tweede slachtoffer te maken, hier handelend zou kunnen optreden. Maar wel kan men medewerken, door als donateur of donatrice toe te treden. En mocht iemand door het bovenstaande aangespoord worden, om donateur (trice) te worden, het adres van de penningmeesteresse is: Badhuisstraat 125. Met dank /oor de verleende plaatsruimte. S. P. REYNE. (Van redactiewege bekort). Marktberichten GEM. VISCHMIJN BRESKENS. 14 December 1940. 25 vaartuigen aan dé markt met 8179 kg. schardyn. Prijzen van 22.10—34.70 per 100 kg. Radioprogramma Woensdag 18 December 1940. HILVERSUM I. 415 JE. KED. BROGR. VARA. 8.00 Ber. ANP, gram. (plm. S.30 VARA-Alms- naU). 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders In do continubedrijven. 12.00 Esme ralda en solisten (In de pauze VARA-Almanak). 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.00 Orgelspel. 1.45 Gram. 2.00 Voor do vrouw. 2.30 Gram. 3.15 Voor do vrouwen. 3.35 Gram. 4.00 Declamatie. 4.20 Esmeralda en solist 5.00 Grant. 5.15 Nieuws-, economische- en beursber. ANP. 5.30 Sylvla-Amusementsorlc. en solist (6.006.15 Lezing). 6.43 VARA-Almanak. 6.45 Actucelo re portage of gram. 7.00—7.15 Economische vragen van den dag en ber. ANP en sluiting. HILVERSUM IL SOI.5 M. NCRV. S.00 Ber. ANP. S.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gew. muziok (gr.pl.). S.45 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Celesta-ensemble en gram. 12.15 Reportage of muziek. 13.45 Nieuws- en economi sche ber. ANP. 1.00 Orgelconc. 1.45 Gram. 2.30 Hollandsch kamermuzickensemble en gram. 3.45 Bijbellozing. 4.15 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 VPRO Cyclus 5.15 Nieuws-, economische- on beursber. ANP. 5.30 Bor. 5.35 Orgelspel. 6.10 NCRV-Harmonio-ork. (opn.). 6.45—7.00 Actuoelo reportage of gram. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Gram. (7.30—7.45 Ber. Engelsch. Om 8.00 Ber. ANP). 9.00 Ber. Duitsch 9.15 Omroopork. (opn.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.50 Orgelconcert en zang. 11.30 Ber. Engelsch. 11.45 Gram. 12.00 Ber., eventueel gram. 12.15 Gram. 12.30 Bar. Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. L00 AVRO- Musettc-ensemblo (opn.). 1.30 Ber. Engelsch. 1.45 Gram. (2.00—2.15 Ber. Duitsch). 2.30 Ber. Engelsch. 2.45 Sylvestrn-trio. 3.S0 Ber. Engeiseh. 3.45 Concertgebouw-orkest en soliste (opn.). 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Nieuws-, economische- en boursb. ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart Technisclio causerie. 6.00 Gram. met toel. 6.30 Ber. Engelsch. 6.45 Gram, 7.00 ,7.15 Brabantsch praatje en ber. ANP en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7