RtCHSTEjNER MENNES9 LAMPENHUIS UIT DE PROVINCIE HOE LANG IS HET LICHT? Zonsopkomst Woensdag 9.46 Zonsondergang Woensdag 17.27 Maansapkomst Woensdag 21.54 Maansondergang 11.50 d.a.v. Tusschen zonsondergang en -op komst moet worden verduisterd. De Nederlandsche Unie in Zeeland. GEWESTELIJKE RAAD GEÏNSTALLEERD. Men schrjjft ons van de zijde der Nederlandsche Unie: Op Zaterdag 14 December is te Goes de „Gewestelijke Raad" van „De Neder landsche Unie" voor Zeeland geïnstalleerd. Deze Raad is ala volgt samengesteld: Dr. P. J. Bouman, leeraar R.H.B.S. te Middelburg: P. J. Bom, landbouwer te Co- lijnsplaat; L. F. du Bois, Ambtenaar Spoor wegen te Terneuzen A. Rorije, wethouder te Vlissingen; Th. Vogelaar, fruitteler te Krabbendijke mr. W. Nieuwenhuyzen, adv. en proc. te Zierikzee. Binnenkort zal deze raad nog met enkele personen worden uitgebreid. Dr. P. J. Bouman gaf, als vertegenwoor diger van het Algem. Secr., een uiteen zetting over het doel en de functie van den Gewestelyken Raad, welke raad geen besturende, doch een adviseerende taak heeft en het contact met de verschillende deelen van het Gewest en de onderscheiden standen der bevolking verzorgt. De Leider van het Gewestelijk Secreta riaat, de heer A. v. Uxem, gaf hierna een overzicht van de groei der Nederlandsche Unie in Zeeland, waaraan wij het volgende ontleenen: Het ledental blykt in de maand Novem ber te zijn toegenomen met 1079 le den. Vooral Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen en Duiveland zijn zeer vooruit gegaan, alhoewel Zuid-Beveland nog steeds de kroon spant. De organisatie is thans vrijwel uitge bouwd. Er zijn districts-secretariaten voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren, Zuid-Be veland, Noord Beveland, Tholen, Schouwen- Duiveland, benevens 52 plaatselijke secre tariaten over het geheele Gewest Aan de organisatie van de „Sociale Voor lichtingsdienst" wordt hard gewerkt Zoo zijn reeds bureaus gevestigd te Terneuzen, Sluiskil, Goes, Kortgene en Zierikzee, ter- Wijl meerdere bureaux dezer dagen zullen worden geopend. GEEN STERFGEVALLEN DOOR MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 1 tot en met 7 December 19-10 hebben zich hier te lande geen sterfge vallen tengevolge van het mond- en Itlauw- zeer voorgedaan. Walcheren PAARDEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Hoe gevaarlijk het is 's morgens in het donker met paarden naar het land te gaan zonder verlichting te voeren bleek heden, toen omstreeks half negen drie paarden, op den weg tusschen den Sloedam en Arnemuiden ter hoogte van café „Half weg", eerst door een auto van de Duit- sche weermacht en vervolgens door een autobus werden aangereden. Het aangereden paard kon nog loopen. De bus liep niet noemenswaardige schade op- Gevonden voorwerpen. T ZAND. Gevonden Een huissleutel, te bevragen bij De Wijze, Breeweg D 174 een pakje natuurboter, te bevr. by den gemeenteveldwachter, N. Vliss. weg E 209. Hoofd openbar© school. DOMBURG. Voor hoofd van de Openba re Lagere School te Domburg zyn voorge dragen de hoeren A. Bosdyk te Middel burg, M. Slabbekoorn te Velzen en J. Heu- kelon te Rhenen. Gevonden voorwerpen. OOSTKAPELLE. Gevonden Padvinders- riem met mes, te bevragen bij C. van Iwaarden, Duinwee A 78roode dames hoed bij J. Vader, Brouwerij weg A 124 eenige punten van een textielkaart by Jac. Coppoolse, Domburgsche weg A 207 slga- renpypje by den Gemeente-veldwachter. Clir. Zangveroeniging „Looft den Hoer©". DOMBURG. Tot voorzitter van de Chr. zangvereeniging „Looft den Hecre" is go- kozen in de plaats van den heer W. Vreeke Jolizn., die als zoodanig had be dankt, de heer S. Passenier Dzn. De heer Jac. Maas Janzn. werd gekozen als vlce-voorzitter. Gevonden voorwerpen. O. EN W. SOUBURG. Gevonden Een belastingplaatje by Willeboordse, Spoor straat 88een blauwe kiel, waarop een belastingmerk by J. Cal jouw, Nieuwstraat 44 een ring, waarin een anker gegra veerd, politiebureau, Souburg nieuwe sok ophouder ij Wed. Schipper, Beciusstraat, Zuid-Beveland RAAD VAN HEIN KENSZAND. HEINKENSZAND. Donderdagmiddag /er- gaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Af wezig de heer A. C. Bos. De VOORZITTER deelde mede, dat voorloopig het onderwijs in lichameiyke oefening niet behoeft te worden gegeven, omdat het gymnastieklokaal der O.L. school ingevolge de LuchtbeschermingB- wet voor noodziekenhuis is gevorderd. Om deze redenen heeft de Inspecteur van het Lager Onderwys toestemming gegeven om van het lesrooster af te wijken. Omdat B. en W. echter het les geven in lichamelijke oefening wenschen te bevor deren, zal getracht worden alsnog de be schikking 'over het gymnastieklokaal te krijgen. Ook voor een speelplaats zal naar een oplossing gezocht worden. Aangezien de coramisise voor het nazien öer gemeentebegrootlng 1941 geen opmer kingen heeft te maken, wordt deze vast gesteld zooals zy is aangeboden. Een kleine wyziging werd aangebracht, doordat besloten werd aan Het Groene Kruis een subsidie van 140,te verleenen. De inkomsten van den gewonen dienst bedragen 67864,87. De uitgaven 66655,94. Onvoorziene uitgaven 708,93. Op den kapitaaldienst bedragen de Inkomsten 2364.80, de uitgaven 6064,— aldus een nadeelig slot van 3699,20. Naar aanleiding van een vraag van den heer Nysse deelde de voorzitter mede, dat de gemeentefinancien het niet toelieten om aan het Groene Kruis een hooger bedrag aan subsidie te geven. De Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1941 werd met enkele wijzi gingen goedgekeurd. De inkomsten en Uit gaven bedragen 2535,90. In de bouwverordening werd een wyzi ging gebracht. Bepaald werd, dat B. en W. het gebruik van andere bouwmaterialen, dan welke de bouwverordening voorschrijft, kunnen toestaan, indien dit onvermydelü'k is met het oog op voorschriften van den Algemeen Gemachtigde voor den Weder opbouw. Tenslotte werd op voorstel van den voor zitter besloten een kinderbyslagverorde- ning vast te stellen. Uit de toelichting van den voorzitter bleek o.a. dat de ambtenaren boven hun bezoldiging ty'delfjk een toelage genieten voor hun kinderen, te rekenen van het 3e kind, jongerdan 18 jaar, dat zij op den len Januari van het betreffende jaar bezitten. De toelage bedraagt ten minste 60,en ten hoogste 205,per jaar. Muziek uitvoering O.N.D.A. NIEUWDORP. De Muziekvereeniging O.N.D.A. alhier gaf een concert in het goed verduisterde Bewaarschool gebouw. Deze uitvoering droeg het karakter van een propaganda-avond voor deze vereeni- ging en kwam in de plaats van de ge bruikelijke concerten op het dorp. Na al de wederwaardigheden van dit jaar bleek, dat de vereeniging gelukkig weer goed op streek Is. Onder leiding van haar be kwamen directeur, den heer A. Goedege- bure, werd het programma vlot afgewerkt. Gezien de tijdsomstandigheden was de op komst van het publiek bevredigend. Allen toonden zich zeer voldaan over de keuze en goede uitvoering der muzieknummers, die afgewisseld wérden door een viertal voordrachten, die eveneens met belangstel ling gevolgd werden, Aanvangsurcn kerkdiensten gewyzlgd. KLOETINGE. Wegens het lang donker biyven vangen de kerkdiensten des mor gens om 10.30 uur en des middags om 3 uur aan. Gettjen Wemeldinge. (Zomertyd). December. Dinsd. 17 6.13 12.28 11 54 0.15 Woensd. 18 6.47 19.27 12.30 0.44 Donderd. 19 7.23 19.46 13.12 1.27 Vrydag 20 8.05 20.31 13.58 Zaterd, 21 8.49 21.21 2.13 14.48 Zondag 22 L.K. 9.45 22.20 3.06 15.40 Maand. 23 10.43 23.26 4.11 16.49 Dinsd. 24 11.59 0.48 5.20 17.57 Zeeuwsch-V'laander en Maatregelen tegen smokkel handel in Zeeuwsch-Vlaanderen. De secretaris-generaal van het departe ment van financiën heeft bepaald, dat in een strook van 1000 meter breedte langs de rijksgrens in Zeeuwsch Vlaanderen tus- sohen de Schelde en de Noordzee het ver voer van alle goederén verboden is tus schen een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang. In een strook van 100 meter breedte langs de ryicsgrens in Zeeuwsch Vlaande ren tusschen de Schelde en de Noordzee is het vervoer van goederen Ln andere dan binnenwaartscho richting verboden. Deze verboden gelden niet voor zoover het vervoer kennelpk plaats hoeft als een voortgezette handeling van een toegelaten invoer of met bestemming tot geoorloofden uitvoer op een der land-, spoor-, tram- en waterwegen, waaraan een kantoor der in voerrechten is gevestigd, tijdens de uren, waarop .dat kantoor is opengesteld. Da Inspecteur, der invoerrechten en ac- cynzen ter sub-inspectie te Terneuzen kan onder de door hem te stellen voorwaarden afwyking in de verbodsbepalingen toe staan. Deze beschikking treedt in werking met ingang van 1 Januari 1941. Er zullen dezen winter zeer veel boomen worden gerooid. Aangelokt door de vrij hooge houtprijzen zijn veel eigenaars van. Iepen en populleren- boomen er toe overgegaan om thans hun boomen ten gelde te maken. Niet altyd betreft het nu boomen waarvan de groei reeds tot stilstand is gekomen. Dit is voor de streek jammer, daar wy het volgend voorjaar een heel wat kaler land schap zullen overhouden. Intusschen brengt een en ander voor de arbeiders momen teel nog al wat werkgelegenheid, terwijl het zoogenaamde afvalhout ook de schaarschte aan brandstoffen wat op den achtergrond brengt Geen drijfjachten op hazen. Voorgaande jaren heerschte er in de Zeeuwsch-Vlaamsche polders een buitenge wone bedrijvigheid, als in de donkere da gen voor Kerstmis de jagers er op uittrok ken om de groote dryfjachten op hazen te houden. By zonsopgang trokken ze de pol ders in met groote groepen jongens, die de hazen opdreven en hiervoor de grootste ontberingen over hadden. Want overal ging het door en over natte voeten of des noods ook wel een nat pak, telde men niet. Tegen het vallen van den avond keerde nen dan terug, na een dag van echte jacht- sport. Of de buit groot was of klein, het deed er niet toe jagers zoowel als drpvers hadden genoten. Ditmaal zal van dit jachtvermaak geen sprake zpn wel trekken de jagers er ook nu op uit, doch van de groote dryfjachten heeft men afgezien, ofschoon de hazen stand in het jachtgebied niet zoo slecht is. Voor de talrijke jongens, die jaariyks by de groote dryfjachten betrokken waren, is het wel een groote teleurstelling, dat ze ditmaal werkloos moeten toezien. De nieuwe kolenbonnen. Van officieele zyde werd ons medege deeld, dat in de door het A.N.P. verstrekte mededeelingen over de nieuwe kolenbon nen, in het nummer vari gisteren, eenige onjuistheden voorkwamen. Voor de derde periode, welke loopt van Zondag 15 December 1940 tot en. met Vry dag 31 Januari 1941 zullen de met 08, 0£ en 10 gemerkte bonnen van de bonkaart distributie vaste brandstoffen-haarden, kachels, alsmede de met 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 en 25 gemerkte bonnen van de bonkaart distributie vaste brand stoffen-centrale verwarming, élk recht ge ven op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De geldigheidsduur der met „brandstof fen, één eenheid tweede periode" en de met „cokes, één periode", tweede periode" ge merkte bonnen wordt verlengd tot en met Dinsdag 31 December a.s. De verbruikers vallende onder de groep C en D, met een verbruik van 25 of meer eenheden per pe riode, dienen zich vooralsnog niet ter. i kryging van nieuwe toewijzingen tot de distributiediensten te wenden. De verbruikers, vallende onder de groep B, kunnen onmiddeliyk hun toewijzing ki-ygen. 43 JAPANSCHE HUIZEN DOOR LAWINE BEDOLVEN. Naar uit Noord-Sachalin gemeld wordt, zyn Zaterdagmogen in de nabyheid van de stad Sikoeka 43 houten huizen door een reusachtige lawine bedolven. Tot dusver is nog niet bekend hoeveel menschen daar bij levend begraven zijn. Terstond na het bekend worden van de ramp is een reddingsploeg naar de plek des onheils gezonden. Daar de sneeuw in de bosschen hier en daar zelfs zeven voet hoog lag, kwam men maar langzaam voor uit en arriveerde men eerst in den avond ter plaatse. Ondanks vertwijfelde pogingen, heeft men tot nu toe pas 28 menschen kunnen uitgraven, van wie er nog vijf in leven waren. Men heeft alle hoop opgege ven nog meer bedolvenen levend te ber gen, daar sinds het ongeluk reeds enkele dagen verloopen zjjn. LEVERING VAN TABAKSPRODUCTEN. De directeur van het ryksbureau voor tabak en tabaksproducten heeft bepaald, dat aan ondernemingen, die tabaksproduc ten vervaardigen, verboden is, 'tabakspro ducten te leveren aan bedrijfsvergunning- houders of particulieren, die naar 't oor deel van de industrie-tabakcommissie, daartoe bygestaan door vertegenwoordigers van grossiers en winkeliers in tabakspro ducten, dergelijke producten beneden den banderolle-prys plegen te koopen met het kennelyke doel deze aan een beperkten kring van particulieren te distribueeren. Dit verbod geldt niet ten aanzien van de levering van tabaksproducten aan bedrijfs- vergxmnlnghouders of particulieren, voor zoover deze bedoelde producten verkoopen in by bedryven in instellingen behoorende cantines. Gesmokkelde paarden. OOSTBURG. De vorige week wist de marechaussee ven Oostburg de hand te leggen op een zestal paarden, die waren gesmokkeld. Deze paarden zyn thans ver kocht, waarby de opbrengst bedroeg 4000. Alzoo een aardig buitenkansje voor de schatkist. Gevonden voorwerpen. OOSTBURG. By de marechaussee te Oostburg bevindt zich als gevonden voor werp een zilveren broche, twee knoppig. Loop der bevolking. GROEDE. De loop der bevolking gedu rende de maand November 1940 in de ge meente Groede, was als volgt Ingekomen E. S. de Visser, A 150 van Breskens C. Overbeeke met gezin (4 pers.), A 61 van Hontenisse H. van Put ten met gezin (3 pers.), Ellenstraat 120 van Princenhage. Vertrokken J. A. M. de Bliek, O 148 naar 's-Gravenhage, Theresiastraat 100 A. T. Bouwens, O 214 naar Oostburg, le Hoogendyk 17 E. A. van Driel, W 1 naar Biervliet, Hoogstraat 124 M. H. de Kry- ger, naar Eede, Ryksweg M 46 M. S. Ris- seeuw, O 165, naar Oostburg, Nieuw straat 45c. DE WINTERHULP EEN GROOT SUCCES IJZENDIJKE. Inmiddels heeft alom in den lande de inzameling ten bate van de Winterhulp plaats gehad. Deze eerste win terhulpactie is in IJzendyice een succes van den eersten rang geweest. Immers LJzen- dyke heeft den anderen Zeeuwschen ge meenten goed voorgaan getoond met de in Zeeland hoogste opbrengst per inwoner, te weten 20 cent. Het kleine LJzendyke, slechts 2762 Inwo ners ryk, wist netto 554.byeen te brengen Eerlijkheidshalve zij hierby ver meld dat behalve met collectebussen ook met inteekenlijsten Is rondgegaan, waar door uiteraard een grootere opbrengst mo gelijk was. Desniettemin blyft het een prestatie, waarvoor bovenal het ruim 20 leden tellende werkcomité zeer veel lof toe komt. Het eerste ijsvermaak, AXEL. Na slechts twee dagen en nach ten van vry strenge vorst, heeft de jeugd in Zeeuwsch-Vlaanderen reeds van het eerste ysvermaak genoten. Op ondergeloo- pen weilanden en plassen zag men hier en daar in de buitenwyken de grootste enthou siasten. reeds hun kans waarnemen op het overigens nog allerminst betrouwbare ys. Gevaar voor verdrinking bestaat echter niet op deze ondiepe plaatsen, die hoog stens een paar natte voeten kunnen ople veren. En zoo zyn Zaterdag en Zondag dan ook reeds heel wat jongens en meisjes met natte voeten thuisgekomen, na den dag op het ys te hebben doorgebracht. Want in den beginne kon wel een baantje gereden worden op de plassen, doch tegen het overgroote bezoek bleek het ys ten slotte toch niet bestand. Er kwam water op, er kwamen bijten, de een na den ander ging er door en toen was het weldra met de pret gedaan. De jeugd had echter genoten van het eerste berijdbare ys en een paar natte voeten neemt men dan gaarne op den koop toe. V WEET HET TOCH..., tot 31 Dec. a.s. kunt U nog een winterjas koopen op de A. AA- bcm van het hoofd van het gezin. Vooral nu de winter zijn intocht doet, is het meer dan ooit een eisch een prima Ulster te bezitten. Wij hebben nog prima ulsters in voldoende hoeveelheid in voor raad. Fa. P. H. ês in. Giststraat 15 Telef. 463 Middelburg „Plezierreizen" per trein worden duurder. Naar de Tel. verneemt, is met ingang van 1 Januari a.s. wederom een wyziging in de dienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen te verwachten en wel een die voornamelijk betrekking zal hebben op de stoomtrajecten. De trajecten, die met electrische treinen worden bereden, als mede de trajecten der forensen, vallen hier dus buiten. Op de stoomtrajecten ech ter zal in eenige mate moeten worden be zuinigd op de kolen, zoodat met een ver mindering der frequentie rekening zal moeten worden gehouden. Tevens zal met ingang van dien datum een wyziging der tarieven tot stand ko men. Deze zal voornamelyk de z.g. plezier- reizigers raken. Abonnementen (het ty pische bezit van den voor zakelyke doel einden reizende) blyven buiten de wyzi ging. De verhooging staat nog niet vast, doch zal in ieder geval geringer zijn dan overdreven geruchten willen en vermoede- ïyk tot 25 procent beperkt blijven. Uitkomsten Grom'ngsche landbouw. Het boekhoudbureau van de Groninger Maatschappy van Landbouw heeft over het boekjaar 1939-1940 de uitkomsten gecon troleerd van 666 bedrijven, tezamen groot 29.388 h.a., waarvan 24.837 bouw- en 4551 grasland. De gegevens van alle gecontro leerde bedrijven zyn alle herleid tot be dryven, geëxploiteerd door een eigenaar. De brutowinst geeft de gemiddelde „winst" der „eigen boeren" aan met een geheel schuldenvrij bedrijf, waarop dus geen be- klemhuur, hypotheek- en andere schulden rusten. Om na te gaan, wat de „eigen boeren" gemiddeld als belooning voor hun arbeid en risico hebben genoten, moet de „bruto-winst" worden vermeerderd met een bedrag voor vrye woning en wórden ver minderd met de rente van de gemiddelde verkoopwaarde per h.a. behuisd land en met de rente van het bedrijfskapitaal (waarde van werktuigen, gereedschappen en levende have). 1939-40 193S-39 1931-40 Centr. weidestr. ƒ138.47 ƒ108.08 89.44 Noordel. Bouwstr. -209.93 -135.13 - 104.43 Noordelyk Westerkwartier -191.21 - 121.26 - 98.73 Centr. Bouwstr. -174.71 -113.96 - 84.81 Klein-Oldambt -196.63 -121.93 - 90.41 Nieuw-Oldambt - 173.-114.91 - 90.81 Oud-Oldambt -156.39 - 94.37 - 69.78 Woldstreelc - 145.41 - 107.95 - 73.47 Bij een vergeiyking van de gemiddelde uitkomsten met die over 193S-"39 blijkt o.m. het volgende a. In alle landbouwgebieden is de winst belangrijk hooger dan het vorige jaar (Centrale Weidestreek en Woldstreek 38, Noordelijk Westerkwartier, Klein Oldambt en Noordelyke Bouwstreek 70 75 per h.a.) b. In beide jaren wyst de Noordelijke bouwstreek het hoogste winstcyfer aan. c. Evenals het vorige jaar zijn de on kosten in alle landbouwgebieden gestegen 10 25 per h.a.) d. De uitgaven voor arbeidsloonen be droegen gemiddeld per h.a. 1.21 meer dan in 1938-'39. SCHOLIEREN MOGEN GEEN INSIGNES DRAGEN. De secretaris-genéraal van het departe ment van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming heeft aan gemeentebestu ren en besturen van byzondere scholen, ge subsidieerde en ongesubsidieerde, voor ge woon lager, uitgebreid lager en buitenge woon lager onderwijs den volgenden om zendbrief verzonden: „Ten einde ongewenschte toestanden op de scholen te voorkomen, verzoek ik u, voor het vervolg te verbieden, dat leerlingen ge durende hun verblijf in de school of in de onmiddellyke nabyheid van het schoolge bouw insignes o£ andere onderscheidings teekenen dragen". Jhr. mr. A. F. C. Casern- broot tot lid van Ged, Staten gekozen. Openbare wintervergadering Provinciale Staten. Hedenmorgen kwamen de Provinciale Staten van Zeeland onder voorzitterschap van mr. P. Dieleman, wnd. commissaris in de groote zaal van het Schuttershof te Middelburg, in openbare wintervergade ring byeen. Afwezig waren de heeren Van Rompu, Boogerd en de Feyter. De geloofsbrieven van den heer C. G. Hage, benoemd verklaard tot lid van de Staten, in de plaats van den heer J. M. Bommel van Vloten, werd in orde bevonden. Tot zyn toelating werd besloten. De VOORZ. wenschte den heer Hage, toen deze de vereischte eeden had afge legd, geluk met zyn benoeming. Mededeeling werd gedaan van eenige ingekomen stukken. Alvorens werd overgegaan tot verkie zing van een lid van Ged. Staten in de vacature-van Bommel van Vloten, her dacht mr. DIELEMAN het vele, dat de afgetredene heeft gedaan. Vooral op financieel en rekenkundig gebied ontplooide de heer van Vloten uit nemende kwaliteiten. Ged. Staten en ook de Provinciale Sta ten hebben hem met leedwezen zien gaan. De heer Van Bommel van Vloten heeft met groote energie, met zeer veel talent en met ongewone toewijding zich aan de zaak van het gewest gegeven, om land en volk te dienen en het tot grootere wel vaart te brengen. Spr. bracht den afge tredene daarvoor dank. Hij hoopte dat het hem gegeven zal zyn in zyn anderen werkkring nog veel voor de provincie te doen en hy wenschte hem een persooniyk gezegend leven toe. VERKIEZING LH) GED. STATEN, Vervolgens vond de verkiezing van een lid van u.ed. Staten plaats. Tot lid van Gedeputeerden werd met 20 van de 39 stemmen gekozen jhx. mr, A. F. O. de Casembroot (lib.) De heer Onderijk verkreeg 12 stemmen, de heer Kodde 3. Verder werd 1 stem uitgebracht op de heeren Boender, Ro- rye en Mes. Eén stem was blanco. De heer DE CASEMBROOT dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zei de benoeming gaarne aan te nemen. Hy zal echter pas in functie kunnen tre den, als hy ontslag heeft gekregen als burgemeester van Westkapelle. De VOORZ. wenschte den heer De Ca sembroot geluk en vermoedde dat het voor hem een groote voldoening zal zijn de voetstappen van zijn "vader te mogen druk ken. Hy hoopte dat de nieuw benoemde veel voor het land van zijn geboorte zal kunnen doen. Vervolge 'S werd overgegaan tot samen stelling der afdeeling. Op voorstel van den VOORZ. werd be sloten de volgende vergadering te houden op Dinsdag 21 Januari, des voormiddags te 11 uur. Het nieuw benoemde lid van Ged. Sta ten werd 17 December 1906 te Middelburg gebo.en. Hij bezocht het gymnasium al daar en studeerde rechten te Utrecht. Op 15 Juni 1932 werd hy benoemd tot burge meester van Westkapelle. De heer De Casembroot heeft ook een groot aandeel in het provinciaal vereeni- gingsleven. Hy is voorzitter van het Centrale Ver koopkantoor van mosselen, secretaris van den Zeeuwschen Polder- en Waterschaps- bond en voorzitter van de vereeniging van plattelandsburgemeesters. Marktberichten Vlschmyn Vlissingen. Maandag 16 December. Aangevoerd plus minus 9000 kg schar- dijn, welke verkocht zijn van. 3350 cent per kg gemiddeld 4344 cent. Veilingsvereeniglng Zuid-Beveland. GOES. 16 Dec. Andyvie 4.204.50, breekpeen 3.30, koolrapen 4, spruiten 15, sjalotten 11, rammenas 34, uien 1.10 3.60, groene savoye kool 3.80, boerekool 5.50—6.50, prei 6.507 per 100 kg. sel- dery 4 per 100 bos. MIDDELBURG, 17 December 1940, Groentenveiling. Koolrapen 1,80. Breek peen 1.3.30. Andijvie 2.-4.50. Uien 4.Kroten 2.50. Savoye kool 2.3.80, Roode kool 4.50. Boerenkool 2.50. Witte kool 3.10 alles per 100 kg. Molsla 20. Veldsla 612. Spruiten 520. Witlof 624. Schorsenneeren 511. Prei 36, alles per kg. Peen 7. Rapen 12. Kroten 22%, Sel- dery 13. Knolselderij 13. Peterselie 2, Rammenas 23 alles per bos. Bloemkool 48]/£ per stuk. Gera. VlschmynBreskens. 13 December. Aangevoerd door S7 vaar tuigen 18415 kg. schardyn pryzen van i 12.10—21.40 per 100 kg. Het gaat er niet om ófmaar waar U Uw Kap of Kroon koopt. Kijkt even bij ons en U slaagt. LANGE NOORDSTRAAT 57-59 .MIDDELBURG (naast slagerij Weemaes). Telefoon 592. STEEDS HET NIEUWSTE- ALTIJD VOORDEELIGER, Wij ontvingen Electrische kacheltjes in 220 V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3