u voelt u 'T STOFFENHUIS STADSNIEUWS STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes VOORSTELLEN VAN B. EN W. Bestuur Godshuizen. Ter voorziening in 2 periodieke vacatu res van lid van het bestuur der Godshui zen, die op 1 Januari 1941 zullen ontstaan, biedt het bestuur den Raad de volgende aanbevelingen aan 1. L. Onderdak, aftredend. 2. H. Oldeman, voorzitter van het ho- moeopatisch ziekenfonds. 1. H. J. Vroom, aftredend. 2. J. C. E. J. Peek, koopman. B. en W. stellen voor tot benoeming over te gaan. Verhuring grond. B. en W. stellen voor aan B. Oldeman wederom voor 5 jaar te verhuren een stukje gemeentegrond, gelegen achter het badhuis aan de Nieuwe Haven, en wel on der dezelfde voorwaarden als hfl het 5 Febr. 1936 heeft gehuurd, o.a. tegen 0.10 per M2. Lange Jan weer uitkijkpost. De tegenwoordige uitkijk- en luisterpost van den luchtbeschermingsdienst op het dak van hotel „du Commerce" aan de Sta tionsstraat, voldoet volgens B. en W. niet aan de eischen. H.i. is hij niet voldoende hoog en ook te weinig centraal gelegen, zoodat hij geen waarborg biedt, dat steeds onmiddellijk voor gevaar kan worden ge waarschuwd. Bovendien is de post, die uit hout en glas bestaat, niet scherfvrij, zoodat voor het bedienend personeel gevaar aan het werk verbonden is. Om die redenen hebben B. en W. uitge zien naar een nieuwe plaats, die practi- scher en veiliger is, voor vestiging van den post. Zij meenen haar gevonden te hebben in den Abdijtoren, waar de post ook vóór 17 Mei 1940 was. De bedoeling is den post ter hoogte van de vroegere toren kamer te vestigen en daarbij van het aan wezige steigenverk gedeeltelijk gebruik te maken. Ongeveer 4 meter beneden den betonnen vloer, die voor rekening van de inspectie voor de kunstbescherming boven in de toren-ruinen, d.w.z. boven de gothi- sche galmgaten, wordt gelegd, zou een houten vloer moeten gemaakt worden. Bovendien zouden de gedeelten der galm gaten boven dien vloer van glas moeten worden voorzien om een behoorlijke tocht vrije ruimte voor het personeel te ver krijgen. De betonnen vloer kan als zolder-be scherming dienen, waardoor het perso- neeL tegen scherfwerking gevrijwaard is. B. en W. verzoeken den Raad voor de vestiging van den uitkijkpost in den Abdij toren 1100 beschikbaar te stellen. APOTHEEK GEOPEND Van Zaterdag 14 December te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek van de Garde, Korte Noordstraat. KONIJNEN DOOD GEBETEN. Gistermorgen kwam een drietal perso nen aan de politie mededeelen, dat zij ko nijnen vermisten. Men dacht aanvankelijk aan diefstal, maar een rechercheur van politie ontdekte spoedig, dat hier een viervoetig 'dier op ongewenscht bezoek was geweest. Beenderen en doodgebeten konijnen toonden aan, dat een hond al vroeg Kerstmis had gehouden en zich zelf aan konijnenboutjes te goed had gedaan. EET OPHALEN VAN SCHILLEN ENZ. Nadat B. en W. aan enkele personen toe stemming hadden verleend om op te treden als ophaler van aardappelschillen, groen- tenafval e.d., zijn deze personen ieder in de hen aangewezen straten begonnen om min stens twee maal per week bij iedere woning bedoelde afvalstoffen op te zamelen. Vele ingezetenen weten, dat zij verplicht zijn deze artikelen afzonderlijk van ander afval te bewaren, en niet aan de gemeente- reiniging, doch aan deze „schillenboeren" mede te geven. Toch zijn er ook nog per sonen, die dat niet begrijpen of het althans niet in toepassing brengen. Dit is strafbaar en daarom zij iedere huisvrouw er op ge wezen, dat schillen e.d. afzonderlijk worden bewaard en op de dagen, dat de verzame laar verwacht kan worden, gereed worden gezet. Men weet al spoedig welke dagen dat zijn en anders vraagt men het aan de gene, die om het bewaarde komt. BLIJF OP HET RIJWIELPAD. Gedep. Staten hebben het voor het al gemeen rijverkeer bestemde gedeelte van den tot den Provincialen weg Middelburg- West SouburgVlissingen behoorende Blauwen Dijk en Vlissingschen Singel van de Kanaalbrug tot de brug in den Vlis singschen Singel voor het zonder noodzaak b er ij den met rijwielen ge sloten verklaart. Men rijde dus alleen op het rijwielpad. MTODELBURGSCH HULPCOMITÉ. Volgende week zullen alleen twee-per- soons-ledikanten en stoelen bi) het Middel- burgsch Hulpcomité verkrijgbaar worden gesteld. EEN BENOEMING. Het bestuur der Godshuizen heeft be noemd tot vader en moeder van het Oude- Mannen en -Vrouwenhuis te Middelburg, den heer en mevrouw Tj. van der Veen- Franke, thans vader en moeder van het Gast- of Proveniershuis te Brielle. ELECTRO-BIOSCOOP. „Malle gevallen". Er gebeuren In een leven soms veel malle gevallen, maar zoo veel malle ge vallen als er opéén gehoopt en aanéénge- schakeld zjjn in „Malle gevallen" komen naar alle waarschijnlijkheid slechts v&or in het leven van een film-student. Hans Martin's boek werd verfilmd, jaren geleden al en de meesten zullen deze film reeds eer gezien hebben. Toch doet het goed haar nog eens te zien. Men kan lachen, smakelijk lachen bij het aanschou wen van de vele kostelijke scènes. En dat is gezond. Studenten kunnen een vroolijk bestaan leiden. Van studeeren komt er bij sommigen niet veel en ''vooral als papa DE ZILVERVLOOT OP DE REEDE. Zal een deel van den buit ontglippen? Er voeren gisteren scheepjes op de reede. Het waren er vele, wel dertig, ja tegen het middaguur zelfs veertig. Tus- schec den grijzen nevel waren flauw de contouren van de vaartuigen zichtbaar. Het was de zilvervloot, alhoewel eenigs- zins moderner dan die van Piet Hein. Terwijl deze groote'vaderlander er met de zeilen op uittrok om zijn kostbare lading aan verre kusten te bemachtigen, weer klonk nu regelmatig het getuf van de motoren in de verte. En toch was het een zilvervloot! De berichten over de Vlissingsche en Breskensche visschers die de laatste dagen goede zaken maken, dank zij de aanwe zigheid van groote scholen schardijn, had den alle visschers in deze omgeving er toe gebracht ook hun kansje te wagen de zilveren vischjes te verschalken om zoo doende in deze voor hen minder gunstige tijden een aardig centje te verdienen. Want vraag is er genoeg, zoodat ook de prijzen zeer goed zijn te noemen. Vooral ND UT PliTTTS© ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opge blazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls ver giftigd. u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrU te doen vloeien en u zult u een geheel andei mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten t 0.75. 11 „Holland" met zijn rookerfjen is een goede afnemer. Wagonladingen gaan er thans eiken dag van hier weg. Behalve de hier gestationneerde vaar tuigen waren er gisteren ook enkele scheepjes uit Veere gekomen, terwijl de voor de garnalenvangst op Breskens va rende Arnemuiders ook naar hier kwa men met hun lading, daar de prijzen beter waren dan aan den „overkant". Hoewel Breskens over het algemeen gunstiger is in verband met de export mogelijkheden is dit thans niet het geval, omdat de grenzen gesloten zijn voor den uitvoer van visch. Daar nu de afnemers in Holland zijn gevestigd, ligt het voor de hand, dat de aflevering, ook al in verband met de beperkte vervoergelegenheid, beter in Vlissingen kon geschieden. Ook vandaag zijn de visschers weer uit gevaren, hetgeen anders op Zaterdag niet dikwijls het geval is. Daar de visscherij op schardijn echter een wisselvallig be drijf is, doordat de vischjes erg „trekken", kan het iederen dag klaar zijn. Dus nu wil men er zoolang van profiteeren als men maar kan. Er zijn trouwens al teeke nen dat het gaat minderen, hetgeen uit de vangsten valt op te maken. Donderdag, toen voornamelijk bij Rammekens gevischt werd, konden de 9 vaartuigen uit Vlissin gen 11.290 k.g. vangen, die zij tegen 13 tot 22 ct- per k.g. konden verkoopen. Gisteren voeren 32 scheepjes uit, zoodat een aanmerkelijk grootere vangst ver wacht kon worden. Er kon toen echter maar 16.517 k.g. aangevoerd worden, het geen dus naaT verhouding veel geringer was dan den vorigen dag. De prijzen wa ren nog goed, n.l. van 17 tot 34 cent en gemiddeld 2526 cent. In Breskens brachten 40 vaartuigen Donderdag 51.878 k.g, aan de mijn, welke visch, mede door de reeds hierboven ge schetste moeilijkheden, slechts van 4 15 per 100 k.g. opbracht. Gisteren werd plm. 7000 kg. aangevoerd, waarvan de prijzen varieerden van 14-ƒ 22 p. 100 kg. Zooals men ziet beginnen dus de aan voeren te minderen. Daar gisteren reeds de dubbeltjes heeft, zijn die enkelen blijk baar geschapen om eeuwig student te zijn en te blijven. Eén van onze film-studenten loopt al elf jaar college. Niet dat hij naar college loopt, neen, hij loopt veeleer naar de kasten van zijn vrienden en met hen de meisjes achterna. Drie jonge meisjes, drie jolige studenten, een fatterig jongmensch, bijgenaamd „de klit" en de oude heer Smallebroek, die zoo van rust houdt, daar omheen zijn de ko mische situaties geweven. Een excursie van de meisjes met een leerares naar Leiden, het huren van ka mers door de studenten boven den rust- minnenden heer Smallebroek, fuiven, een zeiltocht, waarbij „de klit" duidelijk te kennen wordt gegeven, overbodig te zijn, een duel, verlovingen, alles volgt elkaar op in een sneltreinvaart. Dan „Happy End", tenminste voor één jaar. De tweede idylle wordt wreed ver stoord door des Smallebroeks dienstmaagd en van het derde jaar' trekt de manne lijke helft naar een ver land. Artisten als Johan Kaart, Fie Carelsen, Jopie Koopman, Emmy Mennier, de aar dige liedjes en de goede entourage ma ken, dat de reprise van „Malle gevallen" zeker in den smaak zal vallen. GESLOTEN VERKLARING OPGEHEVEN. Onder de advertentierubriek komt een publicatie van Burg. en Weth. voor be treffende Intrekking van een deel van een besluit van 12 Juni 1940. Ter verduidelij king zij gemeld, dat dit slaat op het ge sloten. verklaren voor alle rijverkeer van weggedeelten van de Markt en de Lange Noordstraat. recht voor het Roeiershoofd gevischt moest worden, blijkt ook dat de schardijn weer langzaam aan naar zee trekt Nu de scheepjes niet verder mogen komen dan de lyn kerktoren VlissingenBreskens, kan men de visschen niet blijven volgen, zoodat de kans groot is dat de overblij vende schardijn aan den dood weet te ont komen, dochwaardoor wfl het weer zonder dit smakelijk zeebanket zullen moeten stellen. Doch laten wij niet gaan mopperenwie weet komen zij nog wel eens terug en dan zijn onze visschers er natuurlijk weer als de kippen bij èn in him belang èn in ons belang. AANVANG GODSDIENSTOEFENINGEN NED. HERV. KERK. Tot nadere aankondiging zullen de mor gendiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier, wegens den laten zonsopgang, in de Groo te en Nieuwe kerk van morgen af om half elf aanvangen. EEN BINNENBRANDJE. Gistermiddag bluschte de politie een binnenbrandje in het perceel Breewater- straat 35, waar de vloer rondom de kachel en den houten schoorsteenmantel vlam hadden gevat. MINDERJARIGE MET GESTOLEN RIJWIEL GEVLUCHT. Een minderjarige die zich alhier aan diefstal had schuldig gemaakt, wilde met den kleinen buit de wijde wereld in. Hij voorzag zich hiertoe op onrechtmatige wijze van een rijwiel en trok er op uit. Ver kwam hij echter niet, daar de politie te Den Haag hem aanhield en op trans port naar V-lissingen stelde, waar hij aan de politie dezer gemeente werd overge- APOTHEEK GEOPEND. Zondag 15 December is de apotheek ge opend van de Fa. Ockenburg, Singelweg. ALHAMBRA-THEATER. Het mysterie van de Hondscheln- Sonate. Inderdaad een mysterie en dit myste rieuze geval heeft Louis de Bree, alias in specteur op te lossen gekregen. De detec tive-roman van Willy Corsari is iri de ate liers van Loet C. Barnstijn verfilmd en de film heeft de kwaliteiten van het boek, de goede en de minder goede. Wie heeft de charmante mevrouw Maarlant vermoord. Was het de danskunstenaar Darinoff, was het de chauffeur van de familie, die blijk had gegeven voor zijn jeugdige meesteres een groote vereering te koesteren. Was het wellicht de stiefzoon Joost, die juist tever geefs getracht had van zijn stiefmoeder een groot bedrag los te krijgen Wat beteeken- de het schakelkettinkje, dat Lund voor de t'eur van haar kamer vond. De bewijzen tegen iedereen schenen zich op te stapelen, naarmate Lund zich dieper in deze zaak vast werkte. De inspecteur speurt en nie mand begrijpt eigenlijk, waarom hij zijn on derzoek voortzet, nu Darinoff immers be kend heeft, het doodelijke schot te hebben gelost, toen hij met zijn voormalige mede- Werkster een dqps repeteerde. Lund zelf geeft het antwoord omdat die bekentenis mjj niet bevalt. Want wie speelde in die kamer nadat de moord was gepleegd de Mondscheinsonate Dit raadsel heeft hij op scherpzinnige wijze ontrafeld en nu zullen we, om de spanning erin te houden, niet verklappen, wie de eigenlijke schuldige is. Maar we zien hoe het net zich nauwer en nauwer om den dader spint. Een Nederlandsche film en een van het goede soort. Zeker er zitten fouten in, de Nederlandsche film is wat tooneelmatig en ook in deze film ontkomt men niet aan den indruk, dat dit verfilmd tooneel is. Maar de vergoeding is gelegen in de omstandig heid, dat een keur van Nederlandsche too- neelartisten aan" de verfilming van Willy Corsari's boek hun medewerking hebben verleend, zoodat men voortreffelijk spel te bewonderen krijgt van de Bree, van Saal- born, van Claire Clairy, om er maar een enkele te noemen. Deze Nederlandsche film is een der best geslaagde producten van deze nog jonge vaderlandsche industrie en zeker een belofte voor de toekomst. In het bijprogramma wordt o.a. een kos telijke teekenfilm vertoont, die vooral fil misch zich onderscheidt van veel, wat op dit gebied aan de markt komt. HET KERKPLEIN. B. en W. stellen opnieuw voor tot afdoende verbetering over te gaan. In een uitvoerig schrijven aan den Raad herinneren B. en W. aan hun voorstel van 14 Juli 1989, om tot afdoende verbetering van het Kerkplein over te gaan. Dit voor stel hield o.a. in opruiming van het plant soen rond de kerk het leggen van een trottoir ter breedte van 3 m. langs de kerk het kerkbestuur zal daarbij het recht behouden het terrein liggende voor het trottoir, ter breedte van plm. 4 m., voor parkeerdoeleinden te bezigen en te verhu ren aan de vrachtrijders. Hierdoor zou be reikt worden, dat: a. het doorgaand ver- zeer zeer gebaat zal zijn en de verkregen ruimte zelfs voor verkeer in twee richtin gen in de meeste gevallen voldoende zal zijn b. de kerk, zoolang er behoefte voor standplaatsen voor bodediensten blijft be staan en er bestaat voorloopig geen re den om aan te nemen, dat hierin verande ring zal komen. vrij zeker op behoorlijke inkomsten uit verhuring van die stand plaatsen zal kunnen rekenen c. de Goe- sche winkeliers- en handelsstand er zeer mede gebaat zal zjjn, dat deze standplaat sen in het centrum der gemeente blijven. De kosten werden geraamd op plm. 9400. B. en W. schrijven dan verder t De spoe dig na de samenstelling van dit voorstel Ingetreden toestand van oorlogsdreiging, spoedig daarna door een oorlog in Europa gevolgd, deed ons besluiten tot aanhouding van het ingediende plan. Evenwel is gedurende den tijd die sedert verloopen is, duidelijk aan den dag getreden, dat de toestand op het Kerkplein dringend verbetering behoeft. Weliswaar ligt mo menteel het motorverkeer nagenoeg stil, maar de verwachting is o.i. niet ongegrond, dat na beëindiging van den oorlog dit zich vrij spoedig zal herstellen niet alleen, maar hoogstwaarschijnlijk uitbreiding zal onder gaan. Een oogenblik hebben wij nog gemeend, dat een coördinatie van het goederenver voer, waarvan reeds sedert ongeveer een jaar sprake is, het aantal geregelde bode diensten zou doen verminderen, waardoor vanzelf de behoefte aan standplaats zou afnemen en er wellicht voor het doorgaand verkeer meer ruimte zou overblijven. Na ge pleegd overleg met den rijksinspecteur van het verkeer ls ons evenwel gebleken, dat er voor deze verwachting geen voldoende grond aanwezig is. Overwegende, dat het noodig en wensche- lijk moet worden geacht dat wanneer het normale verkeer zich zal hebben hersteld, de toestand op het Kerkplein zoodanig is, dat deze niet langer tot lriachten aanleiding kan geven, m.a.w. dat de gemeente alsdan Zoo iets moois komt weer uit 'T GESCHENKENHUIS. Kerstgeschenk en vindt U er, voor „Hem" en voor „Haar" te kust en te Keur. De iijnste leeren damestasschen, portefeuilles, actetasschen, porte- monnales met en zonder ingebouw de poiteteuille, Kofiers, Serviezen, Glaswei k, Uurwerken en honderden aparte cadeautjes. Voor Kerstgeschenken naar wirKABurs OESCHEMKE MHÜIS Lange Kerkstraat Goes gereed moet zijn om aan de nieuwe ver keersomstandigheden het hoofd te bieden, hebben wij gemeend, ons vorenstaande voorstel niet langer te moeten aanhouden, doch uwe vergadering de aanneming daar van thans te moeten aanbevelen. Voorts wordt dan berekend, dat de kos ten thans op 12.500 zullen komen, waar na B. en W. als volgt eindigen De uitvoering zal dus 8100 meer kosten dan ruim een jaar geleden het geval zou zijn geweest. Gevreesd moet echter worden, dat langer uitstel de kosten nog zal doen verhoogen, hetgeen de gedurende den oor log 19141918 opgedane ervaring aan toont. Bijgevoegd is nog een schrijven van den heer J. A. Ch. Oudemans, rijksinspecteur van het verkeer van het district Zeeland, waarin deze o.a. mededeelt, het plan in alle opzichten te kunnen ondersteunen. GRAND THEATER. Hoera, lk ben papa Peter Ohlsen (Heinz Rühmann) is een charmant jongmensch en heeft daarbij een rijke papa, die wel zijn best doet om van zijn zoon een even pverig en goed zaken man te maken als bij zelf ls, maar die daarbij een groot zwak voor zfln eenigen zoon heeft. Als we met dit kleine gezin kennis maken krijgen we ook dadelijk den indruk dat Peter in zijn jeugd danig „ver wend" is en dat goede leventje denkt hij nog eenige tientallen jaren voort te zet ten. Peter zit daarbij dik In de vrienden en vooral in de vriendinnen, alle min of meer fuif-typen, waarvan er enkele dank baar van Peters groote toelage en zijn niet minder groote hart profiteeren. Maar juist als Peter van plan is, voor de afwisseling eens een wereldreis te maken, komt er in Peters bestaan een verrassende wending. Want als Peter van de knallende afscheids- fuif thuis komt vind hij in zijn bed een rustig slapend knaapje van ongeveer vier jaar. En Peter verneemt dan, dat dit ven tje door een onbekende jongedame afge geven is, endat hij de vader moet zijn. Peter peinst en peinst en jaonmoge lijk blijkt het niet te zijn dat hij een zoon heeft Peter neemt het geval dan nogal gemoedelijk op, want het kereltje wint dadelijk zijn hart en hij is van plan zich met volle toewijding van zijn vaderlijke plichten te kwijten. De kleine Hansje, de onder vreemden opgevoed werd, aanvaardt zijn papa ook met vreugde en zoo kunnen zij het samen spoedig uitstekend vinden. Him eerstetaak zal zijn, de moeder van Hansje te vinden, want Peter wil üe vol ledige consequenties van dezen misstap aanvaarden en de moeder van zijn aardig zoontje trouwen. En zoo trekken vader en zoon op reis naar een plaats waar Peter denkt de gezochte moeder te zullen vin den. Deze reis mislukt echter In zooverre, dat de bedoelde jongedame de moeder hee- lemaal niet blijkt te zijn, maar wel maakt Peter op deze reis kennis met een jonge dame, die hij aanneemt als verzorgster van zijn zoon, en dat blijkt al spoedig een goede keus geweest te zijn. Want deze verzorgster Kathrin (Carola Höhn) is niet alleen bijzonder lief en zorg dragend, zoowel voor de kleino Hansje als de groote Peter, maar ze is daarbij ook een intelligente en knappe jongedame en het is al spoedig een vraag, wie meer van haar houdt, Hansje of Peter. Hoe het verder gaat, lean de lezer beter zelf gaan zien, maar zelfs al zouden wij verrassing verraden, dan nog zal elk deze zeer goede film met spanning en waar deering volgen. Want niet alleen de In trige, maar ook het spel ls kostelijk. Alle mogelijkheden zijn benut tot het naar vo ren brengen van geestige scèn:en tal- looze malen welt een spontane lach op. En desondanks kan niet van een „luchtige" film gewaagd worden, omdat daarvoor de vele gevoelskwesties, die deze geschiedenis inhoudt, te gaaf en te ernstig weergegeven worden, zij het zoo, dat toch steeds alle sëntimentalite't vermeden is Het is zoo een zeer mooie film gewor den, een der besten, zoo niet de beste die wij ooit van Heinz Rühmann zagen Ga met d@ mod® mee verander Uw oude japon die nog heel goed mee kan, tot een aar dige nieuwe. Dat is toch zoo een voudig. Gaarne toonen wij U onze collectie puntvrije garneeringen, w.o. kragen, jabots, ceintuurs, gespen, knoopen, kantstoffen enz. Heusch, in vindt U altijd keus. GOES Telefoon 3056 Opril Markt - Magdalenastr. II Op modegebied toonaangevend. VERKEERSOVERTREDINGEN. J. M. te Kloetinge en J. H. alhier, werden verbaliseerd omdat hun rijwiel niet voorzien was van een bel; J. K., omdat zijn rijwiel geen achterlicht had, en J. Z. en A. D. omdat ze in verboden richting door de Kleine Kerkstraat fietsten. VERHOOGING GASPRLIS. Naar wij vernemen zal de gasprfls met 1 Januari a.s. met li/2 cent per M3 ver hoogd worden. Zulks over de geheele linie, echter met het behoud der bestaande ver schillen en reducties. GESLAAGD. Onze oud-stadgenoot candidaat-notaris P. V M. Stieger, slaagde voor het examen meester in de rechten. RIJWIEL GESTOLEN. De heer H. R, alhier, deed aangifte van de vermissing van zjjn rijwiel, dat niet langer dan een vijftal minuten onbeheerd stond voor een pand aan de Oude Visch- markt. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Het kiescollege der Ned. Hèrv. Kerk te Borssele benoemde in zijn Donderdag ge houden vergadering tot ouderling den heer Joh. Veerhoek en tot diaken den heer D. Geschiere. f Bij de gehouden verkiezing van 2 nota belen bij de Ned. Herv. Gemeente te Yerseke, zijn herkozen de heeren C. P. Filius en H. Slabbekoorn Jan. Ned. Herv. Kerk. KAPELLE. Donderdag werd door het kiescollege gekozen, in de plaats van J. Ossewaarde, ouderling, die om z(jn hoogen leeftijd niet voor herbenoeming in aanmer king wenschte te komen, de heer S. P. Groenleer, terwijl de diaken W. Gijzel, als zoodanig werd herbenoemd. Marktberichten Gem. VischmijnBreskens. 12 December. Aangevoerd door 2 vaar tuigen. 169 kg. garnalen. Export 27 ct. per kg. Aangevoerd door 40 vaartuigen 51878 kg. schardijn. Prijzen van ƒ4. tot 15per 100 kg. Vcilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 13 Dec. Andijvie 24, koolrapen 0.952.40, spruiten 11.1019, rammenas 2.50, uien 2.504, roode kool 4, groene savoye kool 2.603.50, gele savoye kool 2.20, winterpostelein 14, witte kool 2.40, boerekool 3, prei 56.50, witlof 13.28, per 100 kg., rammenas 2.50, rapen 2, selderij 1, per 100 bos, bloemkool 7, knolselderij 1 5.50, per 100 stuks, hazen 3.814.50, patrij zen O.él» per stuk. Groetenveillng. MIDDELBURG, 13 Dec. Veldsla 46, Spinazie 28, Spruiten 5—24, Witlof 10—30, Andijvie 2—4, Prei 24, alles per kg. Snjjsla 20, Molsla 25, Schorseneeren 1415, Koolrapen 1,80. Breekpeen 3.80, Waspeen 2, Uien 4, Kro ten 2.50, Savoye kool 23.50, Roode kool 4, Boerenkool 23, Witte kool 2.70 Chi- neesche kool 2, alles per 100 k.g. Peter selie 1530 per ship, Peen 410, Rapen 13, Kroten 24, Seldery 12, Knolsel- dery 1-4, Rammenas 24, alles per bos, Bloemkool 214, Kropsla 1, beide per stuk, BloemenCyclamen 5 cL p. stuk. Vischmijn Vlissingen. Vrijdag 13 December. Aangevoerd door 32 vaartuigen 16517 kg. schardijn. De prijzen liepen van 17—34 cent per kg,, ge middeld 25—26 cent per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2