tCRUSCHEN De winkelsluiting tijdens de Kerstmis periode en Oudejaar» In verband met het naderen van Kerst mis en Oudejaar wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat voor het winkelbedrijf dan de volgende regelin gen zullen gelden: Winkelsluiting in de Kerstmis periode. Voor winkels in het algemeen: Van 18 tot en met 24 December mogen alle winkels tot 10 uur n.m. geopend zijn, behalve op Zondag 22 December; behou dens hierna te noemen uitzonderingen, moeten op dien datum alle winkels gesloten zijn. De Kerstdagen vallen dit jaar op Woens dag en. Donderdag, zoodat alle winkels dan gedurende den geheelen dag tot 8 uur n.m. geopend mogen zijn. Voor bepaalde branches: Op Zondag 22 December gelden de ge wone uitzonderingsbepalingen voor den Zondag. Winkelsluiting in verband met het Oudejaar. Voor winitels in het algemeen: Aangezien Oudejaar ditmaal op Dinsdag valt, gelden de gewone sluitingsbepalingen voor werkdagen. Hetzelfde kan worden gezegd van Nieuwjaarsdag, die op Woens dag valt. Voor bepaalde branches: Bloemenwinkels mogen op 30 December tot 10 uur n.m. geopend zijn. Winkels, waarin uitsluitend of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren: brood, ban ket, suikerwerken, chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs, ten verkoop in voorraad zijn (doch uitsluitend voor den verkoop dezer waren, tusschen 8 en 10 uur n.m.), alsmede winkels met slijtver- gunning of volledige vergunning krach tens de Drankwet, mogen op 31 December tot 10 uur n.m. geopend zijn. Arbelds- en rusttijden. Voor winkes in het algemeen: In afwijking van den normalen arbeids tijd van 9 uur per dag en 53 uren per week, mag in winkels door winkelpersoneel van 18 jaar of ouder arbeid verricht wor den gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week op alle werkdagen in het tijdvak van 18 tot en met 24 December. Een verplichte nachtrust van minstens 9 uur moet daarbij in acht genomen worden. Tevens mag in hetzelfde tijdvak voor de ze arbeiders afgeweken worden van het verbod van arbeiden na 8% uur n.m., mits niet later wordt gewerkt dan een half uur na het tijdstip, waarop de winkels voor het publiek gesloten moeten zijn (dat is dus niet later dan half elf). Personen beneden den leeftijd van 18 Jaar mogen echter geen arbeid verrichten vóór 8 uur v.m. en na 8 uur n.m. Voor bepaalde branches: Winkelpersoneel boven 18-jarigen leef tijd mag bovendien, in afwijking van de normale arbeidsregeling in de onderge- noemde branches arbeid verrichten als volgt: Winkels in brood, banket, suikerwerken en schocolade: op 24 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag, op 31 December gedurende ten hoogste 13 uren en in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Bloemenwinkels op 22, 23, 24 en 30 December geduren de ten hoogste 14 uren per dag en in de week, waarin 30 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Vischwinlcels op 30 December gedurende ten hoogste 11 uren op 31 December gedurende ten hoogste 14 uren en in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Slagerswinkels op 31 December gedurende ten hoogste 11 uren (dit geldt ook voor winkels in vleeschwaren) Slijterijen (winkels waarvoor een ver gunning als bedoeld in artikel 1, onder e of g der Drankwet geldt) op 31 Dcember gedurende ten hoogste 11 uren. In het vorenstaande is uiteraard geen rekening gehouden met afwijkingen van de winkelsluitingsregeling, welke door den gemeenteraad bij verordening, krachtens art. 9 der Winkelsluitingswet of krachtens de zgn. crisisregeling, zijn of worden vast gesteld. Is zoodanige verordening voor alle of bepaalde groepen van winkels tot stand gekomen, dan mag in die winitels de da gen, dat zp na 8 uur nam. geopend zijn ge durende ten hooste 11 uren per dag arbeid verricht worden. Tijdelijke afwijkingen van de arbeids lijst, in verband met vorenstaande uitzon deringsregeling, kunnen ingevolge artikel 25 van het Winkelwerktijdenbesluit worden aangegeven door vermelding van de voor die 'dagen geldende regeling op een ge schrift, dat door den patroon of den be voegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van. nieuwe arbeidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden gezon den. In de weken, waarin de Kerstdagen en de Nieuwjaarsdag vallen, mag de ver plichte vrije halve dag op een dezer feest dagen worden gesteld, eventueel in afwij king van de arbeidslijst, mits zulks is aan gegeven op een geschrift als hiermee be doeld. Dit jaar geen bock-bler. Ieder jaar kwam omstreeks dezen tijd het bock-bier in den handel. Ditmaal zal dit echter niet het geval kunnen zijn, daar de brouwerijen in verband met de graan- positie geen vergunning hebben gekregen bock-bier te bereiden. Rechtszaken HAAGSCHE GERECHTSHOF. Autobanden verwisseld. Op het erf van P, D. te Zaamslag stond tijdens de oorlogsdagen een auto. Die was afkomstig uit België, en had een paar goede achterbanden. Toen bij D. het bericht kwam, dat de auto zcru worden gehaald door iemand die zijn auto was kwijt ge raakt, en er van den burgemeester toestem ming voor gekregen had, gunde D. blijk baar die mooie banden niet, en hij haalde die er af om te vervangen door een paar oude. Het gevolg was echter dat D. wegens diefstal terecht moest staan. De politie rechter veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam, Nu betoogde de verdachte, dat hij veel schade heeft gehad op zijn erf door inkwar tiering, en hij daarom de banden had ge ruild om op deze wijze eenige schadever goeding te krijgen. De Proc.-Generaal vond het eigenaardig dat verdachte tegen de politie alleen had toegegeven een reservewiel te hebben ge ruild. De verdachte merkte echter op dat de politie zeer ontactisch is opgetreden bij het verhoor. Het geschiedde op het erf in bijzijn van anderen. Dat vond spr. zeer onprettig, waarvan hij alleen sprak over het reserve- wiel. De Proc.-Generaal wist echter dat de verdachte gunstig bekend staat. Hetgeen hij deed was fout, doch als correctie vond spr. een geldboete voldoende. Hij vorderde daarom 50 boete subs. 50 dagen hechtenis. Ook de verdediger noemde de handel wijze van de politie, die de schuurdeur for ceerde toen verdachte niet thuis was, on tactisch. Een lijst met een groot aantal handteeke- ningen van vooraanstaande personen en een request aan het Hof kon pl. overleg gen, waarin gunstige verklaringen over verdachte staan. Pl. verzocht dus uiterste clementie. Vonnis over 10 dagen. Geen geneesheer b\j hun ziek dochtertje geroepen. Uit godsdienstige overwegingen had het echtpaar T. de J. te Zwartemeer in -Drente g geneesheer gproepen bij hun doch- tc„ -je van nog geen jaar oud, dat aan bronchitis leed. Uit deze bronchitis ont stond een ernstige longontsteking, waar aan. het meisje overleed. De ouders hadden enkel voor herstel van hun kindje gebeden. De justitie, met den gang van zaken op de hoogte gebracht, stelde een onder zoek in. Nadr aanleiding hiervan stond het echtpaar terecht terzake dood door schuld. De Asser rechtbank veroordeelde het echtpaar tot twee maanden gevangenis straf. Na de behandeling voor het ge rechtshof te Leeuwarden eischte de pro cureur-generaal bevestiging van het Asser vonnis. Gister evenwel sprak het Hof de ver dachten vrij, daar dit college hetgeen ten laste was gelegd, niet bewezen achtte. DIEFSTAL VAN WEERMACHTS BANDEN. Vier Bosschenaren veroordeeld door hot Duitsche FeldgerScht. Voor het Duitsche Feldgericht, dat gis terochtend zitting hield in het paleis van justitie te 's-Hertogenbosch, hebben te recht gestaan vier jongemannen uit den Bosch, namelijk de gebroeders M. en H. den O. een zekere v. d. V. en een zekere A. V., die op den avond van den 27en October in een hotel te 's-Hertogenbosch zich hebben schuldig gemaakt aan dief stal van de gele banden met opschrift, welke de dames, die werkzaam zijn bij de Duitsche weermacht om den mouw van haar mantels dragen, waarbij de verdachte A. V. bovendien nog met een mes den mouw van een mantel van een Duitsch meisje heeft stukgesneden. Tegen de twee gebroeders den O. en tegen den verdachte v. d. V. eischte de Statsanwalt negen maanden gevangenis straf. Tegen den verdachte A. V. eischte hij een gevangenisstraf van een jaar en vier maanden. Het Feldgericht heeft de volgende straf fen opgelegd de gebroeders den O. werden veroordeeld ieder tot zes maanden gevan genisstraf. De verdachte v. d. V. tot vier maanden gevangenisstraf en de verdachte A. V. tot een gevangenisstraf van een jaar en twee maanden. Voor alle vier verdach ten werd het voorarrest, zijnde zes weken, in mindering gebracht. HOOGE STRAFFEN VOOR HET SCHELDWOORD „LANDVERRAAD" GEËISOHT. Na een requisitoir van den substituut officier van justitie te Rotterdam, mr. J. L. Lolce, is de schippersknecht R. B. ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, omdat hij op 25 Mei j.l. tegen een colporteur van de N.S.B. heeft gezegd „Ik koop geen krant van landverraders". In zijn requisitoir heeft mr. Loke er op ge wezen, dat het gebruik van dergelijke scheldwoorden onduldbaar is. Hij wilde nu nog met een voorwaardelijke straf vol staan, omdat het feit gebeurd is kort na den oorlog, toen de geesten nog, verward wareen. In de toekomst echter zal hij onvoor waardelijke gevangenisstraf eischen. VEER VARKENS EN EEN SCHAAP IN BESLAG GENOMEN. In het begin van deze week hebben ambtenaren van den centralen crisis contróledienst, gestationneerd te Z.O. Beemster en Purmerend, in samenwer king met don gemeente-veldwachter van De Rjjp-Graft te De Rijp vier varkens in beslag genomen, waarvan vermoed werd, dat zij bestemd waren voor frauduleuze slachting. Te Graft werd een slager cp heeterdaad betrapt, toen hij op ongeoorloofde wijze een schaap doodde. Het schaap werd in beslag genomen en de slager zal zich over eenigen tijd bij de justitie voor de twee strafbare feiten hebben te verantwoorden. De in beslag genomen dieren zijn ter beschikking gesteld van den distributie- dienst. Die stoepende rheumatiek komt voor uit onzuiver bloed. Doe daarom een kuur mal Kruschen Zout, De aan sporende werking op de bloed-zulverende organen hergeeft ze hun jeugdige werking; het bloed gaat weer krachtig rtroomett en d® pijn-verwekkende onzuiverheden verdwtynea langs natuurlijken weg. Bij apoth. en drog. 1.47, 0.76, 0.41 p. fl. in cl. O. B. Distributie vraagstukken. Van heden af zullen door het Centraal Distributiekantoor geen nieuwe bedrijven of instellingen meer worden ingeschreven- Nieuw te openen hotels, café-restaurants en winkels zullen derhalve geen toewijzin gen voor de in distributie zijnde artikelen kruinen bekomen. Een uitzondering wordt gemaakt voor zaken, die door oorlogsge weld zijn vernield en in dezelfde branche weder worden opgericht Ook bedrijven, die vóór 7 December in oprichting waren en daarvoor op dat tijdstip reeds belang rijke kosten hebben gemaakt, kunnen nog in het bezit worden gesteld van toewijzin gen, mits deze zich tijdig bij de distributie diensten melden. Indien een zaak van eigenaar verwis selt, dan zal voor ieder geval beslist wor den, of ook de nieuwe eigenaar toewijzin gen kan ontvangen. Bij eventueele goed keuringen zal dit echter alleen kunnen geschieden als de voorgaande eigenaar zijn zaken volkomen beëindigt, dat wil zeggen geen nieuwe zaak meer begint De goedkeuring van Bezugscheine. De vorige week deelden wjj mede, dat de blauwe Bezugscheine eerst naar de betreffende regeeringscentrale ter goed keuring moest worden opgezonden, al vorens tot levering van het gevraagde mocht worden overgegaan. Het blijkt nu echter, dat deze regeling wat betreft de voorafgaande goedkeuring in de praktijk op moeilijkheden stuit, daar de levering meestentijds vrij lang moet duren. In ver band hiermede zijn nu de voorschriften dienaangaande zoodanig gewijzigd, dat bjj aanbieding van een Bezugscheine door den. leverancier onmiddellijk tot levering kan worden overgegaan, waarop dan nog denzelfden dag doorzending van de Bezug scheine naar de regeeringscentrale moet geschieden. Het spreekt vanzelf, dat alléén op geldige Bezugscheine kan worden ge leverd, omdat anders die leverancier het ge vaar loopt, dat de Bezugscheine door de regeeringscentrale niet wordt geaccep teerd. De schoenendistributie. Van vele zijden wordt ons gevraagd wanneer nu de gelegenheid wordt open gesteld voor het verkrijgen van een even- tueelen tweeden schoenenbon. Ook wordt soms gevraagd wanneer algemeen een paar schoenen van ieder ter. beschikking wordt gesteld, zooals bijvoorbeeld geschied is met de bonnen AA van de textielkaart. Beide vragen gaan van een onjuist stand punt uit. Er zal geen sprake van kunnen zijn, dat schoenenbonnen algemeen ter be schikking zullen komen, op grond van de bepalingen, dat een schoenenbon eigen lijk alleen kan worden aangevraagd als het eenigste paar schoenen, waarover men beschikt, in reparatie moet worden ge geven. In dat geval moet men immers een paar andere schoenen ter vervanging heb ben. Heeft men echter al eens een bon gehad dan moet er op gerekend' worden, dat voor die personen voorloopig geen tweeden schoenenbon gegeven kan worden, aangezien de distributiediensten meestal zeer krap in hun schoenenbonnen zitten. Daar komt dan nog bij, dat vele perso nen en zelfs gezinnen nog in het geheel geen schoenenbon hebben ontvangen en dat <tie wel het eerste recht op een bon hebben, althans vóór die anderen die zich reeds een paar schoenen konden aan schaffen. Een uitzondering wordt hierbij dan gemaakt voor werkschoenen, doch dit moeten dan ook werkelijk werkschoe nen zijn, dat zijn schoenen, die men niet buiten zijn werk'kan dragen, zooals vet- leeren schoenen e.<i. Ook voor kinderen wordt nog wel eens een uitzondering ge maakt, omdat die bijzonder veel slijten. Alles hangt echter af van de hoeveelheid bonnen, die de distributiediensten ter uit reiking ontvangen. Sommige menschen vinden bijv. twee paar schoenen per jaar en per persoon niet teveel en meenen, dat voor ieder wel twee paar schoenen jaar lijks beschikbaar zouden zjjn. In normale tijden kan dit zonder bezwaar, maar wij leven nu eenmaal onder de distributie. Zouden er gemiddeld voor ieder Neder lander twee paar schoenen per jaar ver strekt kunnen worden, dan was er géén distributie nooddg, want vele menschen komen immers met één paar toe. Ver moedelijk zal men met én ontvangen schoenenbon langen tijd tevreden moeten zijn. Besteedt Uw schoenenbon daarom goed. De broodbonnenzakjes voor bakkers. Eenige weken geleden is de verplichting aan de bakkers opgelegd om in het vervolg alle bonnen op opplakvellen in te leveren. Than wordt bekendgemaakt door het Cen traal Distributiekantoor, dat tot 1 Febru ari 1941 alsnog de gelegenheid zal kun nen worden gegeven tot het inleveren van broodfc-nnen in zakjes. Dit is gedaan om papierverspilling te voorkomen, omdat ve le bakkers nog tamelijk wat zakjes in voor raad hadden, die zij nu kunnen opmaken. Nieuwe zakjes zal men echter bij de dis- tributleddenster. niet meer kunnen beko men. Het blijft echter ter beoordeeling van iederen distrihutiedienst om de inlevering in zakje- niet te accepteeren als daar om bepaalde redenen aanleiding voor is. Bak kers, van wie al eens eerder een tekort aan bonnetjes geconsLateerd is, kunnen in geen geval meer in zakjes inleveren. Ieder, die zijn brooübonnenzakjes wil op makt n, informeere echter eerst by zijn distributiecheiist De AA bonnen zijn voor het pa- bliek gêón 70 punten waard Nu de herbevoorrading op punten is in gevoerd hebben ook enkele outsiders de bekend gemaakte uitvoeringsbepalingen DE DECEMBER-STERRENHEMEL 1940. Zonsopkomst en -ondergang in winterschen zomertijd. De Ctenemiden. Begin van den Astronomischen winter» DE ZON. O Ste» %J« grootte, Ster 2s grootte. Ster l' gr. Melkweg Wettelijk fogesduevea b§ la De kortste da gen des jaars zijn weer in zicht, de donkere dagen voor Kerstmis De middaghoogte van de zon, die 1. XH nog 16° 10' bedraagt, slinkt nog verder, tot zij den 22. XII nog slechts 14° 33',4 is; haar Zuider declinatie, op 1. Xn 21° 50', is 22. XH 23° 26',6 en 31. XH nog 23" 5'. De dagboog der thans zoo schaars zichtbare dagvor- stinne bedraagt 1. XH 8 u 7 min; op den kortsten dag, 22. Xn, is hij 7 uur 44 min en op oudejaarsdag 7 u 50 min. De tijden van opkomst en on dergang der zon vindt men hieron der voor enkele dagen aangegeven, en wel I in Plaat selijken Tijd; U in Middel Europee- schen Tijd; in in Oost Europeeschen Tijd. Tri is de zgn. Duitsche zomertijd; n de gewone of Duitsche wintertijd. De Plaatse lijke tijd is alleen van belang als astrono- Oeebsieü? ©VÖ1IEMMN O LAATSTE KM5EHER @niedwe:mmn De sterrenhemel in Nederland, op 1 December 1940, des avonds te 8 u 40 min. O.E.T. 8.00 P1.T. 8.40 M.E.T.) Sterretijd 22 u 44 min. misch verschijnsel: slechts wettelijke tijden gelden en mogen gebruikt worden in het maatschappelijk leven. Datum, L Pl. tijd. IL Midd. Eur. Tijd. IIL Oost Eur. Tijd. Op Onder Op Onder Op Onder 1 .Dec. 7.45 15.52 8.25 16.32 9.25 17.32 5 7.51 15.50 8.31 16.30 9.31 17.30 10 7.57 15.49 8.37 16.29 9,37 17.29 15 8.02 15.49 8.42 16.29 9.42 17.29 20 8.05 15.50 8.45 16.30 9.45 17.30 25 8.08 15.53 8.48 16.33 9.48 17.33 30 8.08 15.57 8.48 16.37 9.48 17.37 Op 22 December eindigt de morgensche mering om 7.25 Pl.T. (8.05 M.E-T., 9.05 O.E.T.)de avondschemering eindigt dien dag 16.31 Pl.T. (17.11 M.E.T., 18.11 O.E.T.). DE MAAN. De schijngestalten van de maan zijn in December 1940 E.K. 6. XD; V.M. 14. XII; L.K. 22. XH; N.M. 28. Xïï; de maantjes van 6 en 14 vindt men onderscheidenlijk in den Waterman en benoorden Orion op bijgaand kaartje. DE PLANETEN. Venus, (m 3,4) is deze maand mor genster in de Weegschaal, den Schorpioen en den Slangendrager; den 2en December staat z\j 1° Noord van Mars (m 1,9), die heel de maand morgenster is in de Weegschaal. Beide zijn misschien, onder zeer gunstige omstandigheden, vlak vóór zonsopkomst, in het Oosten zichtbaar. Jupiter (m 2,3) en Saturnus (m 0,3) zetten ook deze maand hun groote conjunctie nog voortwe zijn aan deze Noordwestelijke glanspunten aan onzen avondsterrenhemel al gewend langzamer hand STERRENREGENS. Deze maand is er een sterrenstroom te verwachten: die der Geminiden, om streeks 1012 December. Het is een tame lijk rijke sterrenstroom, al haalt zij niet by de beroemde Perseïden; het gemiddelde aantal, dat er verwacht kan worden, is op gegeven als een dozijn per uur; ze beschrij ven korte, snelle banen. Het uitstralings punt der Geminiden, bij de ster Castor van de Tweelingen, staat op ons kaartje aan gegeven. De ASTRONOMISCHE WINTER. Den 22 December, te 22 u 0 min Greenwich Tijd treedt de zon in het teeken Capricornus van den Dierenriem of Zodiac dit is het officieele begin van den. (astronomischen) winter. Met den meteorologischen winter heeft dat niets te maken daar zitten we dan meestal al lang midden in Nadruk verboden. Kopij: WEREXSTER. Marktberichten Visclunijn Vlissingeo. 12 December. Wederom zeer groote aan voer van schardijn 9 vaartuigen voerden 11290 l<g. sardjjn aan, welke verkocht wer den tegen 1322 ct. per kg. Gem. VischmijnBreskens. 11 December. Aangevoerd door 10 vaar tuigen. 485 kg. garnalen. Export 3338 ct. per kg, 35 vaartuigen aan de markt met 44777 kg. schardijn prijzen van 3.00 14.10 per 100 kg. Coöp. Veilingsvereeniging Walcheren W.A. MIDDELBURG, 12 Dec. Appels Laxton Superbe 933, Allington Pippin 2433, Glorie van Holland 822, Jonathan 1422, Fransche Bellefleur 18, Sterappels 22, Champagne Zoet 15, Winterhondsmuil 15, Ermga&rde 815, Grouwzoet 15, Roodbak- ker 15, Lanes Prince Albert 15, Sellatine 15, Transp. de Croncels 815, Zoete Kroon 814, Goudranette 814, Zure Bellefleur 12, Pr. van Lunteren 8, Groninger Kroon 8, Kroetappels 8. Peren Comtesse de Paris 1440, Gie- ser Wildeman 1427, Bergamotten 1622, Josephine de Malines 21, Bredróde 21, Br. Alex. Lucas 1420, St. Remy 14t—19, Klei- peer 9—18, Pondspeer 15, Rietpeer 13, Mis pels 1525 Kastomaten 527. DRUKWERK Fa. G. W. den Boer Londensche Kaai 29, Middelburg gelezen en nu wordt door enkelen de vraag gesteld kunnen wij voor onze niet ge bruikt AA bonnen óók 70 punten krijgen? Wij ontvingen reeds berichten, dat enkele personen zich dienaangaande tot sommige distributiediensten hadden gewend met wel 6 AA bonnen bij zich Ofschoon Sint Ni- colaas al weer een week geleden verjaard is en wij ons best kunen voorstelen, dat er bi) velen nog wel een cadeautje bij kan, is dat nu toch al te mooi om waar tezijn. Daarom deelen wij mede, dat alleen door manufacturiers de bonnen AA kunnen wor den ingeleverd omdat die daarvoor jassen of mantels hebben verkocht en daardoor recht hebben op een puntenvergoeding om daarmede weer nieuwe goederen te kunnen inkoopen. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. GeborenCornelia Wilhelmina, d. van. D. J. Schrier en A. J. RiemensJacoba Johanna, d. van J. van Kleven en N. Cop- poolse. Overleden C. Wisse, 19 j., d.A. M. Zandstra, 9 j., d. M. F. Zandstra, 13 j., d.; M. Fibbe, 33 j., man van C. W. Koster L. Dane, 67 j., wed. van L. Steketee P. D. Middelkoop, 57 j„ wedn. van N. van der Meij M. Dirkse, 83 j., wed. van L. C. Cornu P. Wouters, 52 j., ongeh. vr. P, Koi-stanje, 24 j., z. KOUDEKERKS. Over November. Ondertrouwd H. J. Priester, 31 j. en M. L. Wieme, 19 j. GetrouwdJ. Tholenaar, 27 j. en Pd Blok, 25 j. GeborenMarlnus Jannis, z. v. Th. Schoon en J. de Bruijne. Martina, d. v. Marinusse en L. Geljon. Pieter, z. v. P. Boone en J. Sturm. Lein, z. v, L. Boone en E. Marinusse. Willem Ja cobus, z. v. W. J. Bouwens en J. Duin. Lourina Jacomina, d. v. A. Bomeljé en Jj Joziasse. Frederika, d. v. M. Balma kers en D. P. de Hooge. Dingeman, z. v. J. Verstraate en K. Adriaanse. Corne lls Jan, z. v. J. de Schipper en M. L. Koets. Johannes, z. v. P. vran Malde- gem en N. Abrahamse. Cornelia, d. v. J. Oreel en P. Flipse. Bonus Johannes, z. v. A. Bergshoeff en N. M. Lavooij. Overleden I. P. Poppe, 5 j. C. Rei}- nierse, 70 j., echtgenoote van P. de Bot ter. L. Giffard, 63 j. ongehuwd. KLOETINGE. GeborenJanna Johanna, cL v. G. Nieuwdorp en van F. Korstanje. Johanna Adriana Pieternella, d. v, J. O. Holle- brandse en van Ca, Scheele. Marinus, z. v. A. de Bart en van Pa. C. Harinck. Gehuwd M. Lamers, jm. oud 24 j. en Pa. M. Korstanje, jd. 20 j. Overleden: Martina Braam, oud 77 j., wed. van Jan Bos. WEMELDINGE. Van 28 Nov.12 Dec. Geboren Maria, d. van W. Moelker en P. van Antwerpen Jan Andries, z. van J. Weststrate en C. Beeke. Overleden Pieter Huibregtse, 30 j., on gehuwd. OndertrouwdL. van de Broeke, 25 j,„ jm.„ te Roosendaal en C. Vleugel, 26 j., jd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7