STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. Hei ïm maar GEMEENTEBEGROOTING VAN VLISSINGEN WIJST EEN VOORLOOP1G TEKORT AAN VAN 306.000. B. en W. zetten de oorzaken uiteen. In een begeleidend schrijven bij de ge- meentebegrooting voor 1941 en bij de be grootingen van het waterleidingbedrijf, het grondbedrijf, het bedrijf van den gemeen telijken reinigingsdienst, het bedrijf van den vee- en vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlissingen, het badbedryf, het wo ningbedrijf en het vischmijnbedrijf, deelen B. en W. mede, dat deze gemeentebegroo- ting, wat den gewonen dienst betreft, in uitgaaf een totaal bedrag aanwijst van 1.739.746.33 en in ontvangst een bedrag van 1.433.746.33, zoodat het nadeelig slot bedraagt 306.000. Deze ongunstige begrootingspositie is een gevolg van de moeilijke omstandigheden waarin deze gemeente verkeert. Niettemin waren B. en W. er in geslaagd een sluitende begrooting op te maken, echter met een raming van de maximum- bijzondere bijdrage uit 's Rijks kas, welke bjjdrage, naar de voor het jaar 1940 gel dende normen, door ons op 173.500 becij ferd was. (Het genoemde tekort van 306.000 zou in vergelijking met 1940 met 173.500 kunnen worden verminderd). Nu blijkens een circulaire van Ged. Sta ten van Zeeland voorshands geen posten voor bedoelde bijzondere bijdrage opgeno men mogen worden, zou de begrooting derhalve een tekort aanwijzen van 173.500. Andere omstandigheden waren echter oorzaak, dat de gemeentebp.groo- ting een nog ongunstiger beeld ging ver- toonen, In de eerste plaats moest de uitkeering uit bet gemeentefonds ingevolge de finan- cieele verhoudingswet, welke reeds 15.500 lager was geraamd, als gevolg van het ten aanzien van deze uitkeering in genoemde circulaire medegedeelde, nogmaals vermin derd worden en wel met 32.900 (afge rond) Het tweede punt betreft de kosten van de verplichte uitbreiding der politie. Bij de bevoegde autoriteiten zijn pogingen aan gewend ter verkrijging van een afzonder lijke subsidie uit 's Rijks kas ter dekking van de hieruit voortvloeiende uitgaven. Intusschen zullen deze uitgaven, welke voor 1941 op 37.000 zijn geraamd, het tekort, althans voorloopig, met dat bedrag verhoogen. Het derde punt betreft de verhoogde kosten voor de verplichte uitbreiding van het personeel der vrijwillige brandweer. Ook ten aanzien van deze aangelegenheid is aan de bevoegde autoriteiten verzocht deze aan de gemeente Vlissingen opgeleg de tijdelijke hoogere uitgaven voor de brandweer door het Rijk te doen finan cieren. Het totaal bedrag per jaar kan geraamd worden op 55.000, hetwelk, al thans voorshands, eveneens bij het tekort gevoegd zal moeten worden. Intusschen wordt getracht de brand weerpiketten zoo spoedig mogelijk te doen bezetten met personeel van de gemeente en van den opbouwdienst. Daar het echter nog niet vast staat, wanneer dit zal kun nen geschieden en tot welk bedrag de kos ten alsdan verlaagd zullen kunnen worden, kan daarmede voorloopig nog geen reke ning worden gehouden. Tenslotte moet mede rekening gehouden worden met de kosten voortvloeiende uit den oorlogstoestand. De totale uitgaven hi'ei*voor zullen voor het jaar 1940 ongeveer 40.000 bedragen. Indien deze uitgaven, welke op den kapi- taaldienst verantwoord worden, in 5 jaar zullen worden afgeschreven en hiermede in het jaar 1941 een aanvang wordt ge maakt, zal het tekort op de begrooting voor 1941 uit dien hoofde nog met 8000 verhoogd worden. Resumeerende komen B. en W. tot een voorloopig tekort van rond 306.000. B. en W. stellen tenslotte voor het getal opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting voor het jaar 1941/1942 weder op het maximum, te weten 75, te bepalen. HET VERDRINKINGSGEVAAR BH DUISTERNIS. Nu onze gemeente door de verduiste ringsbepalingen des avonds In een diepe duisternis is gebuid, is ook het gevaar voor verdrinking toegenomen, vooral voor hen, die hier niet goed bekend zijn. Gelukkig Is het aantal gevallen met doodelijken af loop nog sléchts gering, doch kort nadat vorige v/eek wederom een man bij de Hout kade is verdronken, is ter plaatse een hou ten hek aan den waterkant geplaatst. Ook op andere plaatsen, o.m. den Nieuwendijk is zulks geschied. 3)8. 3. 3. HIETKAMP. Dfl, J. J. Hietkamp, predikant bjj de Ned. Herv. gemeente alhier, staat op het drietal te Haarlem, in de vacature welke aldaar ontstond door het emeritaat van dr. J, Weener. Op dit drietal komen voor ds. J. J. Hietkamp te Vlissingen, mr. P. H. Th. Stevens te Ingen en L P. v. d. Waal te Hengelo (O.), voorheen te Grijpskerke. j AFSCHEID IN DE TIMMERFABRIEK VAN „DE SCHELDE". Zaterdagmiddag is in den schafttijd in de timmerfabriek van de maatschappij „De Schelde" afscheid genomen van den heer C. van den Driest, die den pensioenge rechtigden leeftijd had bereikt. Hij werd toegesproken door baas Sohier, die hem dankte voor zijn trouwe plichtsbe trachting in de 36 jaar dat hij hier heeft gewerkt. Namens bazen, ambtenaren en collega's bood hij hem een fiets aan, de hoop uitsprekende dat hij hier nog lang en veel van zal mogen genieten. De heer Van den Driest dankte voor de woorden tot hem gesproken en voor het mooie geschenk, dat hij op hoogen prijs stelde. Hierna namen velen met een handdruk afscheid van den heer Van den Driest, EEN ONGELUKKIGEN VAL. Zaterdagavond is zekere K. tijdens de duisternis op de Schipbrug zoo ongelukkig komen te vallen, dat hij een been brak. Nadat dokter Wolters eerste hulp had verleend is de man door leden van den geneeskundigen dienst van den luchtbe schermingsdienst naar het St. Joseph- ziekenhuis vervoerd. BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT Gedurende de week van 2 tot 7 Dec. werden in het badhuis 1326 baden geno men en wel 1237 door heeren, 73 door dames en 16 door kinderen. LOOP DER BEVOLKING. Gedurende de 2e helft der maand No vember hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. Oosterhuis, zonder, Badhuisstraat 39, van Amsterdam H. F. van Velthoven, bankwerker, Lambrechtsenstraat 28, van Alkmaar G. J. van den Heuvel, groente- handel, Tulpenlaan 7, van Koudekerke J. en E. Everse, zonder, Tulpenlaan 7, van Koudekerke G. C. Kooman, ambtenaar PZEM, Badhuisstraat 20, van Koudekerke; J. Dillen, plaatwerker, Weststraat 2, van Eindhoven M. C. van Dijk, teekenaar, Coosje Buslcenstraat 60, van Den Haag P. de Moor, zonder, Anjelierenlaan 68, van Wissenkerke G. Houwer, machinist, Bel- lamypark 4, van Rotterdam G. F. Flo- russe, chauffeur, Nijverheidstraat 14, van O. en W. Souburg B. J. J. M. Arts, con structeur, Boul. Bankert 108, van Zoute- lande J. van Gemert, werkman, Ridder spoorlaan 25, van Rotterdam J. W. C. M. van Bergen, controleur, Glacisstraat 131, van Koudekerke J. van den Heuvel, zon der, Hobeinstraat 81, van O. en W. Sou burg D. Ester, machinist, Rozengracht '24, van Zwollekerspel S. J. de Rijke, scheepmaker, Rioolstraat 3, van Middel burg. In dezelfde periode vertrokken: G. Bakker, commissaris N. L., Nieuwen dijk 13, naar Koudekerke ;*M. Vader, klin ker, "Vei*k. Quakkelaarstraat 129 naar Princenhage J. Noordanus, teekenaar, Kasteelstraat 36, naar KoudekerkeA. Mansbergen, werkman, Nieuwstraat 31, naar O. en W, Souburg D, Meeldijk, ver- tegemv., Badhuisstraat 23, naar Koude kerke G. Zuidema, Jichtwachter, Kasteel straat 89, .naar O. en W. Souburg C. Heij- mans, teekenaar, Kasteelstraat 36, naar KoudekerkeP. Jacobse, smid, Onderstr. 17, naar O. en W. Souburg J. Weerman, zonder, Kasteelstraat 72, naar TilburgW. Speijer, marechaussee, Bloemenlaan 86, naar OostburgJ. J. de Graaff, ingenieur, leplaan 14, naar Eindhoven A. van der Weele, scheepmaker, de Ruyterstraat 9, naar O. en W. Souburg H. H. Douma, ambtenaar, Singel 91, naar Dokkum A. van de Putte, plaatwerker, Hyacinthen- laan 39, naar O. en W, Souburg M. J. van Arenthals, bankwerker, Schelde I, naar O. en W. Souburg P. Sijnke, voorslager, Anjelierenlaan 92, naar O. en W. Souburg P. J. Bulthuis, werkman, Hobeinstraat 30, naar O. en W. Souburg C. Luiten, scheep maker, Bankertstraat 25, naar O. en W. SouburgG. Gerebrands, hoofdremmer, W. Bermweg 24, naar Biggekerke C. de Kan, smid, Singelweg 141, naar O. en W. Souburg M. F. Rouw, dekknecht, Dijk- straat 133, naar O. en W. SouburgJ. P. L. de Voogd, metaaldraaier, Kasteelstraat 61, naar O. en W. Souburg B. H. de Wil ligen, werkman, Oude Markt 5, naar O. en W. SouburgJ. Roovers, arbeider N.S., Molenstraat 38, naar Susteren W. Dek ker, werkman, Bankertstraat 30, naar Koudekerke G. Zee, zuivelconsulent, Aag je Dekenstraat 39, naar Koudekerke E. Izeboud, zonder, Walstraat 73, naar Den Haag A. M. Florisse, lasscher, Groene- woud 82, naar O. en W. SouburgD. de Fouw, smid, Koudenhoek 12, naar Colijns- plaatW. de Noojjer, zonder, Gravenstr. 14, naar Rotterdam P. van der Vliet, loods N.L., Singel 68, naar Den Haag A. C. J. Beniest, zonder, Singel 100, naar Hein- kenszandW. But, zonder, Badhuisstraat 66, naar Zoutelande N. P. Kruit, korp.- macht., Verk. Quakkelaarstraat 81, naar WolphaartsdrjkD. P. van de Woestjjne, dekknecht, Kanaalstraat 58, naar Schoon- dijke F. Feitsma, zonder, Beursplein 7, naar Kortgene R. van Dijk, lichtwachter, Cljjverstraat 37, naar Grijpskerke J. M. Verhelst, koopman, Coosje Buslcenstraat 21, naar Koudekerke C. Bos, pensionhou der, Arbeidsstraat 26, naar Grijpskerke A. Rovers, ladingmeester, van Nispenplein 10, naar Roosendaal c.a. F. D. Buurman, motordrijver, Bloemenlaan 89, naar Goes P. M. LavoojjWeug, zonder, Hendrikstr. 4, naar Koudekerke C. J. N. de Graaff, leeraar, Paul Krugerstraat 3, naar Ren- kum J. Uijtterlinde, adj.-artill., Aagje Dekenstraat 15, naar DordrechtC. H. E. Draeck, kantoorbed., Zeilmarkt 10, naar Goes M. J. Eekman, zonder, Glacisstraat 113, naar Koudekerke H. G. J. de Merj, onderwgzer, Singelweg 4, naar Middelburg; A. Moons, monteur, Lambrechtsenstr. 28, naar O. en W. Souburg J. Theune, las scher, Gravenstraat 10, naar O. en W. SouburgE. C. C. van Dun, zonder, Schel- destraat 27, naar Tilburg J. A. A. Visser Molmans, zonder, Anjelierenlaan 77, naar Epe J. Brasser, kantoorbed., Riebes- straat 46, naar WolphaartsdijkJ. C. de Kok, teekenaar, Paul Krugerstraat 78, naar O. en W. Souburg A. J. van Houte, stuurman, Dijkstraat 7, naar Koudekerke; M. Brink, machinist N.S., van Spejjkstraat 20, naar GoesIC Boogaard, takelaar, Wilhelminastraat 9, naar Den Helder K. K. W. A. van de Ven, werkman, Vlaming straat 23, naar Middelburg J. Platteeuw, motordrijver, Bellamypark 13, naar Goes; W, N. de Jong, teekenaar, Kasteelstraat 40, naar O. en W. Souburg J. Stroo, bank werker, Crocuslaan 11, naar Westkapelle; P. J. Roosenbeek, machinist, Hoogeweg naar Heusden A. Bostelaar, machinist N.S., Kasteelstraat 94, naar Goes B. Koopman, ondermachinist, Paul Kruger straat 199, naar Goes R. F. H. L. Son- dag, zonder, Spuistraat 61, naar Brunssum; J. A. Kentin, kwartiermeester, Sottegem- straat 89, naar Hillegom A. C. Debra, kantoorbediende, Nijverheidsstraat 17, naar Middelburg; ,7. J. Lambert, bankwerker, ZELFBESCHERMING EN LICHTAFSOHERMING. De boekhandelaars hier ter stede hebben zich op verzoek van den burgemeester be reid verklaard geheel belangloos voor den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst den verkoop op zich te nemen van een tweetal boekwerkjes over hetgeen men ten opzichte van de luchtbescherming dient te doen. Het eerste is getiteld „Aanwijzingen ten behoeve van de zelfbescherming". Daarin zijn ook de ervaringen van Mei jl. opgeno men. Het tweede boekje luidt „Voorbeelden Lichtafscherming", met teekeningen over de voorkoming van lichtuitstraling uit ge bouwen. De prijs voor beide boekjes samen is zeer laag gesteld. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Het plaatseljjk comité inzake huishoude lijke voorlichting heeft tegen Woensdag middag in het Schuttershof een propagan- da-bijeenkomst voor het houden van cur sussen in koken en voedingsleer uitgeschre ven. In dezen tijd is het van groot belang goed op de hoogte te zijn hoe men zichzelf en zijn huisgenooten op de meest praeti- sclie wijze van goede voeding kan voorzien, daarbij vooral rekening houdend met vol doende vitaminen. ST. NICOLAAS BIJ DE KLEUTERS. Zaterdagmiddag heerschten vreugden en opwinding in het fröbelschooltje aan de Korte Noordstraat, want Sint Nicolaas werd verwacht. De peuters tusschen 4 en 6 jaar, die de vlottende bevolking van het schooltje voren, zaten in het versierde lo kaal op hun stoeltjes met .spanning op de komst van den grooten man te wachten. Hun emotie werd, zij het om andere re denen, gedeeld door de vaders en moeders der kleinen, die zich mede naar het St. Nicolaasfeest hadden opgemaakt. Toen de eerwaarde grijsaard zjjn intrede deed, glommen tienlallen kinderoogen van vol doening, en het was bepaald aandoenlijk de hooge stemmetjes hem het welkom toe te boor-en zingen. De leidster van het frö- belklasje, mejuffrouw M. J. Hack, bleek voor den man, die zoovelen verrast, een verrassing te hebben. Onder haar leiding voorden de kleuters op alleraardigste wijze een tweetal zangspelletjes uit. Het laat zich verstaan, dat St. Nicolaas deze dra matische prestaties beloonde met peper noten en andere grabbel-heerlijkheden, Vervolgens noodde h(j stuk voor stuk de kleintjes bij zich. Hij deelde op milde wijze vermaningen uit, maar legde pleisters op eventueele wonden in den vorm van cadeautjes. Het was voor de leerlingen van het klasje een opwindenden, maar glanzenden middag; voor de ouders, die er getuigen van waren een middag van puur genot om ondervonden jeugdvreugde, en om herinne ring. Dat zij mejuffrouw Hack en St. Nico laas dankbaar waren laat zich verstaan. JUBILEUM AAN DE AMBAOHTS-' S,CHOOL. Vrijdag vierde de heer J. A. Baljeu zg*n 25-jarlg jubileum als leeraar aan de Am bachtsschool alhier. In debestuurskamer hadden zich op dien morgen bestuur, di recteur en personeel der school verzameld. De waarnemend voorzitter, de heer G. van Nederveen, sprak den Jubilaris in waardee- rende bewoordingen toe en roemde diens vruchtbaren arbeid, waardoor de leerlin gen der afdeeling timmeren na het behalen van hun diploma steeds vlug bij de pa troons konden worden geplaatst. De direc teur der school sprak zijn waardeering uit voor het werk van den heer Baljeu en ge waagde van de prettige verstandhouding tusschen den leeraar en zijn leerlingen. Ook mevrouw Baljeu betrok spr. in de hulde Tenslotte sprak de heer P. Pieterse als oud-leerlingen en collega. Na de huldiging bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. AANGEREDEN. Zaterdagmorgen reed de heer P. J. v. d. B. alhier op het fietspad van den Blauwen dijk in de richting Vlissingen. Toen hij, zonder richting aangegeven den rijweg wilde oversteken, werd hg' aangereden door een vrachtauto. Hij bleek een lichte hersenschudding te hebben opgeloopen, en xrioest naar hef; ziekenhuis worden overge bracht. De bestuurder van den vrachtauto treft geen schuld. VOORLICHTING VOOR HUISVROUWEN. Vooral in dezen tijd ia het nog belang rijker, dan onder normale omstandigheden, dat het voedsel, waarover wg de beschik king hebben zoo goed mogelijk tot zijn recht komt. Dit kan alleen, als degenen, die het voedsel bereiden, "dus voornamelijk de Meidoornlaan 27, naar 's Heer Arendsker- ke P. van der Burgh, zonder, Marinestr. 17, naar Wilnis V. J. J. Zweijpfenning, ingenieur, Emmastraat 28, naar Zoutelan de P. M. van Hooidonk, koperslager, a/b Maasnymph, naar Goes C. Bruin, zonder, Boul. de Ruyter 48, naar Heinkenszand L. A. Smith, werkman, Walstraat 53, naar Serooskerke; G. Kooger, electricien, Lamp- sinsstr. 30a, naar Driewegen N. de Noojj erde Noojjer, zonder, Beursstraat 19, naar Arnemuiden C. M. PlejjteKoolwijk, zonder, Paul Krugerstraat 74, naar Goes L M. L. van der LindenSlootmans, zon der, Hellebardierstraat 10, naar 's-Heeren- hoekF. G. Vandekerckhove, matroos- roeier, Bellamypark 30, naar 's-Heeren- hoek G. de Keijzer, zonder, Dijkstraat 83, naar Middelburg W. H. Krug, gasfitter, Djjkstraat 83, naar MiddelburgC. C. Schlitz, pensionhouder, Houtkade 14, naar MiddelburgD. L. H. van Raalte, zonder, Koudek. weg W 4, naar Den Haag S. de Roos, magazijnbed., Lambrechtsenstraat 9, naar KoudekerkeA. Baart, kantoorbe diende, Kanaalstraat 14, naar Meliskerke. December. Maand. Dinsd. 10 Getflen. (Zomertijd); 10.56 23.40 4.42 17.25 insd. 10 12.06 0.37 5.50 18.33 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. huisvrouwen, weten, hoe zij moeten koken, om zoo weinig mogelijk nuttige bestanddee- len van het voedsel verloren te doen gaan. Teneinde dé huisvrouwen inzicht te ver schaffen in oordeelkundig koken en in de voedingsleer, zal Woensdag a.s. te half drie in het Schuttershof alhier een propaganda- bijeenkomst worden gehouden, waar twee dames uit Den Haag haar toehoorsters zullen instrueeren. Wij wekkén onze leze ressen op, deze voor haar zoo belangrijke bijeenkomst te bezoeken. CONCERT WILLEM NOSKE EN MARINUS FLIPSE. Men schrijft ons Het verheugt ons mededeeling te kun nen doen van een concert, dat op Donder dag 19 December a.s. hier ter stede gege ven zal worden ten bate van de Middel- burgsche werkgemeenschap van „Winter hulp Nederland". Op dien datum zullen in den Schouwburg twee ons welbekende Zeeuwen concerfceeren, t.w. de bekende violist Willem Noske en den niet minder bekenden pianist Marinus Flipse. Deze musici hebben zich belangeloos beschik baar gesteld, ten behoeve van onze hulp behoevende stadgenooten een concert te geven, dat, gezien de uitnemende reputa tie, die deze heide kunstenaars genieten, van een zeer bijzonder gehalte belooft te wordep. Iedere bezoeker van het Jubileum concert, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de vereeniging voor Instru mentale muziek in Januari 1938 zal zich Marinus Flipse herinneren in zijn weder gave van Rachmaninoff's 2e pianoconcert, dat zoo'n uitzonderlijk succes werd voor onzen in Wissekerke geboren en getogen landgenoot en voor de jubileerende .„In strumentale". Hét zal voor velen een groot genot zjjn, vooral In deze moeilijke en donkere tijden, weer eens een avond van Flipse's muzikaal talent te mogen genie ten. Evenzeer geldt dit ten aanzien van Willem Noske, den jongen veelbelovenden vlolist, Middelburger van afkomst, die zich in November 1936 hier ter stede met de „Instrumentale" liet hooreh in het viool concert no. 1 van Joh. Seb. Bach en die in de laatste jaren aanmerkelijk ln ont wikkeling is vooruit gegaan blijkens de uitstekende recensies, die hij in tal van groots steden, o.a. in Amsterdam, na zijn optreden met het Concertgebouw-orkest mocht krijgen. Het programma zal nog nader worden bekend gemaakt. wy hopen, dat zeer velen van dit concert zullen gaan genieten (het is dan slechts enkele avonden na volle maan), in de eerste plaats voor het goeds doel, en in de tweede plaats om den beiden kunstenaars bijhun wederoptreden in onze zoo zeer. getroffen stad de overtui ging mede te geven, dat het aloude muzi kale karakter van onze woonplaats, met zooveel ander schoons niet is verloren gegaan. DE WERKLOOSHEID. Bg de Arbeidsbeurs alhier stonden Za- terdag^ ingeschreven geheel werkloos 71 mannen en 25 vrouwen, gedeeltelijk werk loos 14 mannen, niet werkloos 16 mannen, in werkverschaffing 10 mannen, in her scholing 11 mannen. Algemeen totaal vo rige week 136, bijgekomen 58, afgegaan 47, over 147. Over de voorafgaande jaren waren- de aantallen over de overeenkomstige week van December als volgt1935 1025 1936 927 1937 855 1938 839 1939 568. BEKEURINGEN. Wederom zijn 5 personen bekeurd, die geen identiteitsbewijs bij zich hadden. Ver schillende personen liepen verbalen op, wegens verkeersovertredingen, speciaal het niet aangeven van richting. Wederom is een viertal fietsen ont vreemd, die buiten waren blijven staan. Velen leeren het nooit. APOTHEKEN. Van Zaterdag 7 Dèc. te uur ls des nachts en ook Zondag geopend! de" apo theek Nonhebei, Langedelft. Geslaagd. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor het Middenstandsdiploma en manufac- turen-brevet is geslaagd de heer C. Vroon land alhier. Burgerlijke Stand DE AFVALLENVERQRDENING. De moeilijkheden der ophalers. Uit het Goesche raadsverslag ln ons vorig blad bleek, dat het met het ophalen der eet- of verwerkbare afvallen nog niet geheel naar wensch gaat. Eén der ophalers kon zijn waar niet kwijt; men had nog voldoende voer of men was beangst, dat het opgehaalde afval als voer ondeugdelijk zou zijn, er bedorven voedsel in voorkwam, afval scherpe voorwerpen, in elk geval, dingen in zouden voorkomen, die schade lijk voor de dieren zjjn. Het is met deze geheele zaak, als met vele anderen, zij moet groeien, men moet er zich op instellen, mede willen werken tot het ongetwijfeld goede doel: alles wat waarde heeft te behouden en er boven- ©S©0@B3©0©F5®f51©ER]©00S!©01 VLISSINGEN. van 5—9 December. Ondertrouwd L. van Eenennaam, 26 j. en A. M. de Bree, 25 j. GeborenGeertruida Hendrika, d. v. A. C. Snel en J. P. W. Zaadnoordijk. VROUWENPOLDER. Van 17 Dec. Ondertrouwd: Joost Breel j.m. 22 jaar en Catharina Buijs j.d. 20 jaar. ©D[üa maar toch ruim voldoende om er een leuke blouse of, gecom bineerd met nog een puntvrü couponnetje, zelfs een japon van te maken. Voor ROKJES hebben wij ook mooie punt- vrije Coupons. Uti Stoffenkieis GOES. Opril MarktMagdaJenasfcr. Tel. 3056. 0@Ed@QÖiii0E©!a©0©!&©Ha0a dien een ander mede aan eenige inkom sten te helpen. Vooral dezen tijd ls dat een algemeen, en daarmede ook een per soonlijk belang. In den regel gaat het de noodlge medewerking wel. Eenige der ophalers waren zoo verstandig de menschen goed in te lichten, over wat voor hen wèl en wat geen waarde heeft, en als men daar rekening mede houdt, dan moet deze op- halerij naar wensch verloopen. Daarbij kan ieder voor zichzelf ook wel uitmaken, hoe het best gehandeld kan worden, als men er rekening mede houdt, dat het gaat om het bijeenhouden van afval, dat dadelijk als dierenvoedsel kan dienen. Als men aardappelschillen, groentenresten en oud brood b.v. bijeenhoudt, dan zal de ophaler dat met vreugde in ontvangst nemen en ook wel weer kwijt kunnen. Maar als men daarbij dan weer aan bederf onder hevige etenskliekjes, vischgraten, papres ten, enz. doet, dan maakt men alles vaak 'waardeloos, bezorgt men in elk geval aan den ophaler een massa werk, dat in den regel niet naar verhouding beloond kan worden. En men maakt de zaait nog erger, als men daar vuilnis door heen doet, stukjes blik of hout, of papier, dat niet alleen dat wat men zelf bijeengehouden heeft, maar mogelijk zijn geheele lading waardeloos kan maken. Hierbij wg'zen wij er op, dat ook alles wat zuur of zout ls, b.v. uien schillen of -resten, kliekjes van zuurkool of gezouten groenten, niet bi* het afval moet gevoegd worden. Het best is, even met den ophaler over leg te plegen, en als men dan nog voor twijfelachtige gevallen komt, dit liever af zonderlijk te houden, of met het gewone vuilnis mede te geven, dan daar het goede afval mede te bederven. Voor Iedere Ingezetene beteekent een dergelijke medewerking slechts een kleine moeite, maar. voor de ophalers een groot gemak! SCHOORSTEENBRAND. In het pand hoek Waterstraat-Beesten markt ontstond een schoorsteenbrand, waarbij de hulp van de brandweer inge roepen werd. De generaal-brandmeester was dadelijk ter plaatse en met eenvoudige middelen kon het brandje gebluscht worden. Het was ontstaan doordat de uitlaatpijp van de kachel geen klep had en het vuur niet getemperd kon worden. GEEN AFGESCHERMDE F3ETSLAMP. W. van T. alhier, en mej. J. J. R. te Kat- tendijke werden verbaliseerd omdat him rjj- wiellampen niet naar boven afgeschermd konden worden. Ned. Herv. Gemeente. Door de Commissie van Toezicht op het Beheer der Kerkelijke goederen ls in de vacature C. A. Duvekot tot. kerkvoogd benoemd de heer W. 't Hooft De heer Joh, de Kruyter werd herbenoemd. Tot lid werd benoemd in de vacature W. 't Hooft, de heer J. O. v. d. Weert. De heer M. Ver- hage werd herkozen. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN ITALIË. Een militair vliegtuig is op weg van Rome naar Turijn met aan boord eenige leden der Italiaansche wapenstilstands commissie, op den grond gestort door nog niet bekende oorzaken, Zaterdagmiddag in Piemont. De inzittenden, onder wie zich de legergeneraal Pietro Pinto en de lucht eskader-generaal Aldo Pellegrini bevon den, zijn bij het ongeluk omgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2