PROVINCIE HOE LANG ÏS HET LICHT? Zonsopkomst Zondag 0.36 Zonsondergang Zondag 17.27 Zonsopkomst Maandag 9.38 Zonsondergang Maandag 17.27 Tusschen zonsopkomst en -onder gang moet worden verduisterd. WIJZIGINGEN BIJ DEN BELASTINGDIENST. Met ingang van 1 Januari 1941 zullen verschillende nieuwe indeelingen en wijzi gingen in den belastingdienst en in de door dezen dienst te verrichten werkzaamheden worden ingevoerd. Zooals reeds gemeld zal het ontvangkan toor der directe belastingen en accynzen en het kantoor der registratie en domeinen te Oostburg worden opgeheven, waarna een kantoor der directe belastingen en regi stratie zal worden ingesteld, waarbij de volgende gemeenten zullen behooren Aar denburg, Biervliet, Breslcens, Cadzand, Eede, Groede, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Oostburg, Schoondijlce, St. Kruis, Water landkerkje, IJzendijke, Zuidzande, Retran- chement en Sluis. Voorts zal de inspectie der registratie en successie te Goes worden opgeheven. Tot de inspectie der directe belastingen te Goes zullen komen te behooren de kan toren Goes, dir. bel. en acc., Hansweert, dir. bel., inv. en acc., Heinkenszand, dir. bel. en acc., Kortgene, dir. bel. en acc., Goes, reg. en succ., Zierikzee, reg. en dom., hyp., kad. en scheepsbewijzen, Hulst, reg. en succ., Goes, hyp., kad. en scheepsbewij zen. Te Middelburgdir. belastingen Mid delburg, dir. bel., inv. en acc., Vlissingen, dir. bel. Middelburg, registratieMiddelburg, reg. 1 en succ., Middelburg, reg. 2, hyp., kad. en scheepsbewijzen. Terneuzen, dir. belastingen Terneuzen, dir. bel., inv. en acc., Sas van Gent, dir. bel., inv. en acc. Hulst, dir. bel., inv. en acc. Voorts zullen de inspecteurs der invoer rechten en accijnzen de volgende kantoren omvatten VlissingenVlissingen, inv. en acc., Bath, inv. en voor zooveel betreft inv. en acc. het gebied van de kantoren Goes, dir. bel. en acc., Hansweert, dir. bel., inv. en acc., Heinkenszand, dir. bel. en acc., Kort gene, dir. bel. en acc., Tbolen, dir. bel. en acc., Zierikzee, dir. bel., inv. en acc., Mid delburg, dir. bel., inv. en acc. Sub-inspectie Terneuzen Sluis, inv. en acc., Clinge, inv., Eede, inv., Kapellebrug, inv., Koewacht, inv., Nïeuw-Namen, inv., Philippine, inv., Veldzigt, inv., en het gebied der kantoren Terneuzen, dir. bel., inv. en acc., Sas van Gent, dir. bel., inv. en acc., Hulst, dtr. bel,,, inv. en acc., Oostburg, dir. bel. en reg. Tenslotte zullen de navolgende gemeenten voor de aanslagregeling van de belastin gen, voor zoover deze in eenige wet, be sluit of ander voorschrift aan de inspec teurs der dir. bel. en/of der registratie is opgedragen, ressorteeren onder de hierna aangegeven inspecties Inspectie Middelburg dir. beL Aagte- kerke, Ai'nemuiden, Biggekerke, Domburg, Grypskerke, Koudekerke, Meliskerke, Nieuw- en St. Joosland, Oost- en West- Souburg, Oostkapelle, Ritthem, Seroosker- ke, St. Laurens, Veere, Vlissingen, Vrou wenpolder, Westkapelle, Zoutelande. Insp. Middelburg reg. Middelburg. Insp. Oostburg, dir. bel. Aardenburg, Biervliet, Breskens, Cadzand, Eede, Groede, Hoofdplaat, St. Kruis, Nieuwvliet, Oost burg, Retranchement, Schoondrjke, Sluis, Waterlandkerkje, IJzendijke, Zuidzande. Insp. Goes, dir. bel. Baarland, Driewe gen, Ellewoutsdjjk, 's-Gravenpolder, 's-Heer Abtslcerke, Hoedekenskerke, Kapelle, Kat- tendijke,Kloetinge, Krabbendijke, Kruinin- gen, Nisse, Oudelande, Ovezande, Rilland- Bath, Schore, Waarde, Wemeldinge, Yerse- ke, Goes, Heinkenszand, Borssele, 's Heer Arendskerke, 's-Heerenhoèlt, Wolphaarts- dyk, Kortgene, Colynsplaat, Kats, Wisse- kerke. Insp. Terneuzen, dir. bel. Clinge, Graauw, Hontenisse, Hulst, St. Jansteen, Koewacht, Vogelwaarde, Overslag, Philip pine, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Axel, Hoek, Terneuzen, Zaamslag. Tot het gebied van de directie der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen te Breda behooren o.m. de inspecties der directe belastingen te Goes, Middel burg, Oostburg, Terneuzen en Zierikzee en de inspectie der registratie te Middelburg met alle daaronder ressorteerende kantoren der directe belastingen, der directe belas tingen en accijnzen, der directe belastingen invoeiTechten en accijnzen, der directe be lastingen, registratie (en domeinen), de laatste slechts voor zoover het betreft de werkzaamheden, welke zijn opgedragen aan de administratie der directe belastingen, invoeiTechten en accijnzen de inspecties der invoerrechten en accijnzen te Viissin- gn en de sub-inspectie der invoerrechten en accijnzen te Terneuzen, met alle daaronder ressorteerende kantoren en de contröle der grondbelasting te Middelburg. DE HAVEN IN DEN PERKFOLDER. De sclxippersvereeniging „Schuttevaêr" heeft aan het departement van Waterstaat een verzoek gezonden betreffende het ge- bruik van de haven in den Perkpolder, bljjlcens de berichten van het hoofdbestuur dezer schippersvereeniging. Deze haven is uitermate geschikt om bij ongunstig weer tot vluchthaven te dienen voor de schip pers, die regelmatig de Wester-Schelde moeten bevaren. De schippersvereeniging verzoekt het daarheen te willen leiden om onder bepaalde voorwaarden toestemming te geven tot het gebruikmaken van de haven in den Perkpolder. DE BIETENCAMPAGNE IS GEËINDIGD. Na ruim 9 weken is Woensdagnacht de bietencampagne aan de coöp. suikerfabriek „Dinteloord', waarheen het overgroote deel der Zeeuwsche bieten wordt vervoerd, ge ëindigd, Directeur van „Kinderzorg" overleden. Hedenmorgen is te Middelburg overleden de heer P. D. Middelkoop, directeur van de Stichting Kinderzorg'. De overledene die 6 December 1883 te Dussen is geboren, was dus juist gisteren 57 jaar geworden. Op 15 October 1922 kwam de heer Middelkoop, die tot toen werkzaam was geweest op dé stichting Neerbosch te Nijmegen, naar Kinderzorg als opvolger van den heer H. J. van der Sluis. Gedurende ruim 18 jaren heeft de heer Middelkoop met groote toewijding de belangen der stichting en van het perso neel en vooral van de vele kinderen behar tigd. Zyn heengaan op betrekkelijk nog jongen leeftijd mag dan ook als een groot verlies voor het werk voor de voogdijkin deren worden beschouwd. OPBRENGST WINTERHULP COLLECTE. Nagekomen opgaven van opbrengsten van de Winterhulp collecten van vorige week Vrijdag en Zaterdag: Grypskerke: 32.65, Nieuw- en St. Joos land 88.20, Ritthem 27.20, Veere 47.50, Vrouwenpolder 47,Borssele 74,03, Kattendijke 100,88, Wisse 47,37, Wisse- lcerke 214,38Cadzand 54.70, Eede 48.75, St. Kruis 36.81, Retranchement 45,30, Waterlandkerkje 21,68, Hoek 89,Zaamslag 137,25. DE DTJITSCHE RIJKSINSPECTEUR VOOR HET BRANDWEERWEZEN BEZOEKT ZEELAND. Vrijdag bracht de Duitsche Rijksinspec teur voor het brandweexwezen een bezoek aan Zeeland. Na een bezichtiging van wat in Vlissingen thans op het gebied der brandweer gepresteerd kan worden, kwam Middelburg aan de beurt, waar ook een kort bezoek aan de brandweerkazerne werd gebracht en enkele der aanwezige mate- Walcheren BALDADIGHEID. 'T ZAND. Een aannemer aan den Nieuwen Vlissingschen weg miste zijn handwagen, die hij tijdens het schaften aan den kant van den weg op het voetpad had laten staan. Later bleek dat er een zekere van V. uit Middelburg, deze uit baldadigheid een eind had meegenomen en onder aan den slootkant had gezet, waar hij met drie personen moest worden weg gehaald. Als men weet, dat de dader een volwassen persoon is, dan is er toch wei nig aardigheid aan zoo'n grap. Wegens baldadigheid is dan ook bij de politie aan gifte gedaan. GEVONDEN VOORWERPEN. 'T ZAND. Gevonden Een huissleutel en een motorhandschoen en een rijwielhand- kap te bevragen bij den gemeente-veld wachter, N. Vliss. weg E 209 een snel binder te bevragen bij De Priester, Van Teijlingenstraat 21, Souburg een rijwiel- belastingmerk te bevr. bij Schoe, Nieuwe Vlissingscbe weg E 123. De bietencampagne afgeloopen. DOMBURG. Alhier zijn op de bx*ugba- lans v.an de Centrale Suikermaatschappij voor die Maatschappij en voor Dinteloord gezamenlijk 1.8 millioen k.g. bieten gewo gen. De campagne is afgeloopen, maar het zal nog heel wat arbeid vorderen om het terrein, het oude tram-emplacement, weer in behoorlijken staat te brengen. Er wordt aan gewerkt. WINTERHULP NEDERLAND. VROUWENPOLDER. Het werkcomité van de Stichting „Winterhulp Nederland" alhier, bestaat uit de heeren W. Maas, burgemeester, voorzitterJ. J. Marsie, secretaris en Jac. Suurmond, gemeente ontvanger, penningmeester. Gevonden voorwerpen. SOUBURG. Gevonden: Een heerenpols horloge bij Joziasse, Nieuwe Vlissingscbe v/eg 311. Een lederen jas bij Franke, Nieuw- straat 61. Twee kussenssloopen bij Daal- huize, Kanaalstraat (schilderswerkplaats) Zuid-Beveland Verkooping. WEMELDINGE. Gisteren werd ten overstaan van notaris J. C. Kram te Ka pelle, in de herberg van A. Korstanje alhier, voor de Erven Ant. van de Visser, publiek verkocht een woonhuis, met erf- pachtrecht op den grond Kad C 1415 en den vollen eigendom achtergelegen grond Kad. sec. 1884, groot te samen 2 Aren en 71 c. Aren. Hoogste inschrijver was de heer Joh. Traas Cz. voor 1515. Kooper de heer Jac. van de Visser Pz., voor 1610. Loop der bevolking. WEMELDINGE. De loop der bevolking over de maand November 1940 was als volgt Ingekomen N. Burger geb. Snoek, van Kloetinge, naar Ruisweg A 16 K, Bak ker en echtgenoote, uitvoerder waterwer ken, van Hilversum naar Wilhelminastraat B 109b M. Verraes, echtgen. van Walra- ve, van Bergen op Zoom naar Oranjeboom straat B 98b H. J. Verheggen, dienstbode, van Rotterdam naar Dorpsstraat B 44 B. Burger en gezin Wed. Korstanje en zoon E. Westveer en gezin, allen bij grens wijziging van Kattendijke naar Wemeldin ge M. C. R. Lindenberg geb. Theuwkens, zonder beroep, van Rotterdam naar Dorps straat B 44 M. Heijboer, dienstbode, van Amsterdam naar Nieuwendyk C 91 A. Jeremiasse, tuinbouwarbeider, van 's-Gra- venhage naar Bonzyweg C 27. VertrokkenN. J. Verplanke geb. de Bourgraaf, van Hoogeweg A 29 naar Bier vliet, Raadhuisstraat 253 J. C. Vermeu len en dochter, van a/b naar Terneuzen, van Bovenstraat 5 J. A. Huyssen, land- bouwerskn., van A 52 naar Haarlemmer meer, Vijfhuizen Spieringweg 74 Chr. en S. A. Bouman, schipperskn., van C 100 naar Gouda, Const. Huygenstraat 157 J. A. Minnaar, marechaussee, van "B 78 naar Maastricht, Tong. weg 836. Rijkspostspaarbank. YERSEKE. Aan het postkantoor alhier is gedurende de maand November op spaar bankboekjes ingelegd 2508,13 en te rugbetaald 32924.05. Het laatst uitge geven boekje draagt het nummer 6010. Verhooging melkprijs. YERSEKE. Met ingang van a.s. Maan dag wordt de melkprijs hier met 2 cent per liter verhoogd, zoodat de prijs alsdan 14 cent per liter zal bedragen. Overgeplaatst. HANSWEERT. De heer H. L. van Marken, werktuigkundige bij de Rijks- electriciteitswerken alhier is met ingang van gisteren overgeplaatst naar IJmuiden en aldaar benoemd tot hoofdwerktuigkun dige. Ongeval door de duisternis. RILLAND. Dinsdagmorgen vroeg kwam de heer N. Oostdijk, die per fiets naar het station reed, op den rijksweg in botsing met een marechaussee, wiens fiets niet van licht voorzien was. Vrijdag bleek, dat de verwonding, die de heer Oostdijk aan zijn tong had bekomen, zoo ernstig was, dat de geneesheer overbrenging naar Goes noodzakelijk achtte. „DE PEEN BIN AAN KANT". WAARDE: In de vakterm heet het: de bietencampagne is afgeloopen. Het gaat vlug tegenwoordig. Het was op een vroege najaarsdag, dat de eerste wagen met bieten aangezet kwam, al krakend en .steunend. Moeizaam ging 't naar boven, den djjk op en verder naar de kaar. Straits kwam hij met luid gebolder, maar nu leêg, terug, door de stille dorpsstraat. Het was weer een oud bekend geluid en de menschen zeiden tegen elkaar: „De peen bin aan de gank". Weldra kwamen meer wagens aan, zy kwamen uit alle hoeken van den polder; dan werd het even druk, maar het duurde slechts kort en na eenige dagen is de eerste leverantie voorbij. Maar dan, na een tusschenpoos van misschien een week, wordt het meenens; mensch en beest pakken aan en zwoegen van den morgen tot den avond, door weer en wind, door mist en regenvlagen. De jeugd heeft er nu ook de lucht van, zij zwermt by troepjes om de wagens en zij verdringen zich bij de wielen om een pee op te vangen, die daar op zijn eentje boven op den wagen ligt te tollen. Soms gebeurt het dat een voerman zoo stilletjes weg een pee naar beneden schuift: de jongens zijn soms nog zoo gevaarlijk klein. Zij omwaaren de wa gens tot aan de weegbrug, maar verder niet. Het is een groote, lange brug, van wel 10 m. lengte, maar het weegkot is veel te klein want in de peetied is het daar binnen wel eens al te vol. Het verschepen ging dit jaar, ln weerwil van de tijdsomstandigheden, zeer vlot. Het zijn flinke motorschepen, die met -krui wagen tegelijk worden volgereden. Vroeger ging dat anders. De peemanden werden door vrouwen gevuld en op de schouders van den drager getild die in gezwinde pas zyn vrachtje naar 't ruim bracht, door dik en dun. vaak over eèn glibberige loopplank. Dan vielen er gedurig aan zeilschepen bin nen; het een was grootér dan het andere, maar allen met wit en groen geverfde roefjes en met een grimmig leeuwtje op de roei-pen, dat wel van goud leek als de zon er op scheen. En des Zaterdagsavonds werden dc man den op de vloeipalen--gehangen; de koppen van de palen waren toen nog wit, en de beschoeiing was nog" niet van beton. Dat alles is al weèr' een heel tijdje gele den. De wagens kraken ook lang niet zoo hard meer. Ze zijn ook" veel grooter ge worden, het zijn nu voor het meerendeel groote, platte bakken op gummibanden- Het gaat nu alles veel vlugger. Getijen Wemeldinge. (Zomertijd). December. Vrijdag 6 E.K. 9.23 21.53 2.41 15.14 Zaterd. 7 10.16 22.53 13.36 16.08 Zondag 8 11.17 23.59 4.41 17.15 Maand. 9 12.28 1.12 5.50 18.23 Dinsdag 10 13.41 6.58 19.29 Woensd. 11 2.15 14.35 7.58 20.22 Donderd. 12 3.04 15.21 8.47 21.06 Zeeuwsch-Vlaanderen EEN ONVERGETELIJKE MIDDAG. De kinderen door St. Nicolaas en den burgemeester onthaald. OOSTBURG. Hoewel St Nicolaas op zijn reis van Spanje naar ons land byna onoverkomenlyke moeilijkheden heeft moe ten ovenvinnen, is het hem tenslotte toch gelukt zijn doel te bereiken en mede dank zij de groote activiteit van de Oostburg- sche St. Nicolaasvereeniging, was de goede, gryze Bisschop Donderdagmiddag ook te Oostburg.- De nieuwe burgemeester, mr. Hoekzema had al weken achtereen gepiekerd op welke wyze hy nu eens het best met de schooljeugd van zijn gemeente kennis zou kunnen maken. De bijzondere tijdsomstan digheden hadden het n.l. verhinderd, dat deze kennismaking reeds bij zyn intrede had kunnen plaats hebben. Toen nu de burgemeester hoorde, dat Sinterklaas ook in Oostburg zou komen, greep hy deze gelegenheid met beide handen aan, om met zijn jeugdige ingezetenen in nauwer contact te. komen. Hij bood daartoe voor alle schoolkinderen een bioscoopvoorstel ling aan in het Beursgebouw. Er heersohte Donderdagmiddag dan ook een uitbun dige, feestelijke stemming in de Beurs, toen Sintex-klaas, vergezeld van zyn on afscheidelijke knecht, de zaal binnen kwam, begroet door een toepasselijk lied, dat klonk uit honderden kinderkeeltjes. Wat schitterden de oogjes van de Iclein.- tjes. Vanzelfsprekend werd er eerst nog wat gezongen en daarna liet Sinterklaas door twee kleine peuters fraaie bloemen 1-engen aan mevrouw Hoekzema en aan mevrouw Mrjs, die in g§zelschap van bur gemeester Hoekzema 8n wethouder Mys, de feestvreugde bijwoonden. Een driewerf hoera voor den nieuwen burgemeester werd spontaan aangeheven. Sinterklaas moest echter ook nog de kleutertjes op hun schooltjes bezoeken, doch in zyn afwezigheid hebben de kin deren zich zeker niet verveeld, daar zorg de de bioscoopvoorstelling wel voor. Na een, voor dezen middag, minder ge lukkig gekozen journaal volgden eenige bijzonder geestige en prachtige gekleurde films, waarvan de kinderen met volle teu gen hebben genoten. Voeg daarbij, da-t allen werden getracteerd en dat na afloop van de filmvoorstelling, Sinterklaas weer present was om ieder kind nog een zakje lekkers mee naar huis te geven, dan kan het niet anders of het was voor de jeugd een onvergetelijke middag. Levering van rundvee voor de slacht verplichtend gesteld. Ter verzekering van een regelmatige vieeschvoorziening. Het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd deelt mede Tengevolge van de vrees voor een even- tueele vordering, is het aanbod van slacht vee in de laatste weken zoodanig terug- geloopen, dat het noodzakelijk is, maat regelen te nemen om een regelmatige vieeschvoorziening te verzekeren. Daartoe zal aan de houders van rund vee de verplichting worden opgelegd ora door bemiddeling van een handelaar vol gens onderstaande schaal, rundvee voor slachtdoeleinden aan te bieden. Aanvankelijk zal bij de vaststelling van het aantal stuks vee dat iecjere veehouder moet aanbieden, uitsluitend worden uitge gaan van het aantal stuks melk- en kalf- koeien, mestvee en stieren van één jaar en ouder, dat volgens de gegevens, ver meld op de registratiekaart in November in zijn bezit was. Deze regeling zal van kxacht zijn tot 28 Februari 1941. Daarna zal een definitieve regeling worden inge voerd waarbij tevens rekening wordt ge houden met den aard van het bedrijf en met het aantal dieren, dat in de periode van 25 November tot 28 Februari geleverd is. Onder de aan te bieden dieren behooren niet kalveren, rundvee met een levend .ge wicht van minder dan 400 kg en wrakke dieren. Wel zullen deze dieren ook in het vervolg worden afgenomen. Kennelyk drachtige dieren worden niet overgenomen. DE LEVERINGEN. Voor de periode welke loopt tot 28 Fe bruari 1941 moeten de navolgende aantal len geieverd worden door veehouders met 59 runderen 1 rund door veehouders met 1014 runderen 2 runderen door veehouders met 1519 runderen 3 runderen door veehouders met 2024 runderen 4 runderen door veehouders met 2529 runderen 5 minderen. door veehouders met meer dan 29 run deren per 5 runderen of gedeelte daarvan telkeiis 1 rund meer. Veehouders met minder dan vjjf runderen deze periode vrijgesteld. Veehouders, die meer dan 1 rund moeten aanbieden, moeten de helft van het aantal geleverd hebben vóór 20 Januari 1941. Bij oneven aantallen moet daarbij naar boven worden afgerond, zoodat van 3 runderen vóór dezen datum, 2 runderen moeten zijn geleverd, van 5 minderen vóór dezen datum, 3 minderen, enz. De veehouders met min der dan 5 runderen worden voor de eerste periode vrijgesteld, hetge.en uit den aard der zaak-niet insluit, dat zulks ook voor de volgende periode het geval zal zijn. Met leveringen boven het aantal in het hier- voren aangegeven schema genoemd, zal bij de definitieve regeling rekening worden gehouden. Ten bewijze dat de levering heeft plaats gevonden, zullen de veehouders bij de land- bouw-crisis-organisaties de afrekeningen der Nederlandsche Veehouderijcentrale moe- 'ten inleveren. Afrekeningen van vee, ge leverd op of na 25 November, dienen over eenkomstig hetgeen daaromtrent reeds eerder is gepubliceerd als bewijs dat leve ring heeft plaats gevonden, mits het vee aan de bovenvermelde eischen heeft vol daan. Voor vee dat op of na 25 November 1940 voor uitvoer geleverd is, zullen door de Nederlandsche Veehouderijcentrale leve- ringsbewijzen worden afgegeven. Deze le- veringsbewijzen hebben dezelfde waarde als de afrekenïngsbewijzen. Geen verhooging der prijzen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de thans geldende prijzen voor slachtvee in geen geval verhoogd zullen worden boven de thans geldende schaal, daar er een re geling is getroffen, dat nu al het slachtvee bij de centrale moet worden aangeboden. Een stipte uitvoering van dit leverings plan is noodzakelijk, om het economische gebruik van de aanwezige voedexmiddelen voor de melkverzorging in de wintermaan den te verzekeren en om in de voorjaars maanden als er weer voer beschikbaar is, den veestapel te kunnen sparen. Door het opheffen van de teeltrege ling en het met besteramen voor de slacht van vrouwelijke graskalveren is de mogelijkheid geschapen, om in het algemeen den veestapel op peil te hou den door toevoeging van jongvee. Er is gascokes ln voldoende hoe veelheid. Stagnatie in den aanvoer van andere soortèn kolen behoeft geen reden tot ongerustheid te geven. Ons bericht van gisteren, inzake de ko lenschaarschte op Zeeuwsch-Vlaanderen behoeft eenige aanvulling. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, kan van kolenschaarschte in den eigenlyken zin des woords niet gesproken Worden. Zêeuwsch-' Vlaanderen wordt zeker niet slechter be diend dan andere deelen des lands, al moet uit den aard der zaak wel rekening worden gehouden met de mogelijkheid van stagna tie in den aanvoer. Daarvan is thans echter geen sprake. Ons werd verzekerd, dat in Zeeuwsch-Vlaanderen een toereikende hoe veelheid gascokes aanwezig is, doch het moet minder juist worden geacht, dat men in een tijd als deze, nu de voorraden over het algemeen niet zoo gx-oot zijn waar voor is er anders een distributie 'kies keurig wordt. En naar wy vernamen schynt dit mede de oorzaak te zijn, dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen gesproken wordt van kolenschaarschte. Gevonden voorwerpen. BRESKENS. GevondenRijwielplaatje met bijzondere kenmerken. Marechaussee kazerne Breskens. Hoog bezoek, HOOFDPLAAT Donderdagnamiddag bracht St. Nicolaas met zijn trouwen knecht Zwarten Piet een bezoek aan de bewaar school bij de Eerw. Zusters. Bii zijn aan komst werd hij verwelkomd door deze en een menigte belangstellenden. Onder luid hoera werd de kindervriend de school bin nengeleid alwaar de kleuters toepasselijke liederen zongen. Hierop werden enkelen bij Sint Nicolaas geroepen öm te vertellen of ze in 't afgeloopen jaar wel altijd vlij tig, gehoorzaam en braaf geweest waren, waarby wel angstige gezichten en klop pende har-ten waren. Nadat allen eenige versnaperingen en een kleine verrassing hadden ontvangen nam de grijze Bisschop met Pieterman van allen afscheid met de hoop tot weerziens het volgend jaar. Bijtijds gered. AXEL. Toen de zoon van den slager B. alhier Donderdagavond huiswaarts fietste, hoorde hij vanuit de richting van het kanaal, nabij Sluiskil, hulpgeroep. Hij ging er heen en bemerkte dat een schip per, waarschijnlijk door de duisternis mis leid, te water was geraakt. De man poogde tevergeefs zich op den walkant te trekken en zou zeker verdronken zijn, als de jonge B. hem niet met inspanning van alle krachten op het droge had getrokken. De schade aan de tuinbonwgewassen. AXEL. Na slechts een paar dagen van vrij strenge vorst, blykt er weer heel wat schade toegebracht te zyn aan de nog buiten staande tuinbouwgewassen. De andijvie is nu zoo goed als geheel bedor ven door den op de vorst gevolgden regen, die de nog niet opgebonden kroppen heeft doen rotten. Dit is ook het geval met de witte kool, die nog in vry groote hoeveel heden in de tuinen staat. Gewone en kool rapen, alsook peen hebben gelukkig geen noemenswaardige vorstschade opgeloopen en ook de prei en knolselderij is vrijwel onaangetast gebleven. Veldsla heeft eveneens de jongste hevige vorst goed doorstaan, zoodat de voornaamste winter groenten althans voor de consumptie, bxnxikbaar zyn gebleven. Om op alles voorbereid te zijn, halen de tuinders nu de gewassen echter zooveel mogelijk bin nen. De aanwijzing van bonnen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het in het voornemen ligt eenige bonnum mers van de brood-, vleesch-, boter- en vetkaart niet aan te wijzen. Sommige bonnummers zullen dus niet geldig worden verklaard voor het aanschaffen van de onderscheiden levensmiddelen. ADVERTENTIËN. DE INCASSO BANK N.V. deelt mede dat zij per 9 December a.s. een bij kantoor zal vestigen in het gebouw van VAN HEEL Co. N.V. Klokstraat S GOES. Thans ontvangen een groote voorraad 100 cM. breed per Meter 0.15. 200 cM. breed per Meter 0.30. Voor rolgordijnen, raamwerk of buitenwerk het beste afsluitmate- riaal. Vocht en regen, het kan er tegen. Joh. A. JULIANUS Lange Viele 42 - Telefoon 58 MIDDELBURG. Zoo van voren Zoo van achter de juiste verlichting van Uw rijwiel. Laat ons Uw rijwiel naar rijkseischen in orde maken. VAN DEN DRIEST Heerenstraat 12, Middelburg. Gevraagd in Levensmiddelen zaak een flinke voor buiten- en magazijnwerk. Leeftijd 18 jaar. Brieven onder letters M. P., bureau van dit blad iq Vlissingen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3