STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes Het is maar 90 cM Hef Stoffen ft jg Is 7 zorg minder. Personeals- verzékf ring fe'-r PAL EiSSi RAAI 9, DEN HAAG. EEN GEVAARLIJKE KARWEL Ofschoon de maand November reeds ver streken Is, schijnen de najaarsstormen eerst nu recht los te komen. Reeds enkele dagen waait er thans een zware Zuidwes ter, die de kokende golven op de kusten te pletter slaat en het geboomte beukt, zelfs zoodanig" dat menige machtige boom het tèg,en het natuurgeweld moet afleggen. Een sprekend voorbeeld welk een kracht de wind kan hebben, was gistermiddag in de Coosje Buskenstraat te zien. Drie groo- te boomen met hun zware takken werden door den wind die soms een orkaankracht scheen te hebben, als een stroohalm heen en weer geslingerd, waardoor zelfs de wortelen in beweging kwamen, grond en steenen omhoog drukkend. Het gevaar voor ongelukken was lang niet denkbeel dig, temeer daar verschillende afgekraakte takken op de voedingsdraden van de elec- trische tram en op de draden van het lichtnet waren gevallen, waarbij reeds een draad was afgebroken en op den weg te recht was gekomen. De politie nam direct maatregelen voor de afzetting en leidde het geheele verkeer voor enkele uren om. Auto's, fietsen, trams enz. konden niet passeeren. Minder aangenaam, doch voorzichtigheid vóór alles Nadat gemeentewerken was ge waarschuwd, begon voor het publiek eerst recht het kijkspel. Een werkman van de plantsoenen plaatste nl. zijn ladder tegen den boom, klom naar boven alsof er geen wind was en begon lustig hoog in de kruin te zagen. Als een ware nazaat van den grooten Michiel bewoog onze vriend zich daar in de hoogte, terwijl de boom van tijd tot tijd vervaarlijk heen en weer zwiepte. Verschillende wandelaars die er een kou den neus voor over hadden, bleven de ver richtingen daar boven in den boom gade slaan en werden bovendien nog „vergast" op een vuurwerk, veroorzaakt door de electrische draden die van tijd tot t-ijd groote knetterende vonken afwierpen. Kalm deed de boomenveller echter zijn werk, soms in de onmogelijkste standen hangend of zittend, totdat de losgeslagen boomen „gekortwiekt" waren, waarna het verkeer weer vrijgegeven kon worden en... de kijklustige wandelaars met koude voeten en dito neuzen naar huis konden gaan, om achter een kopje thee mis schien wel met een overschotje van St. Nicolaas, wie weet te vertellen van de belevenissen op dezen storm-middag. DE VISCH IS DUUR. De afgeloopen week is voor d. visscherij zeer slecht geweest, omdat gedurende drie dagen de garnalenvisschers in de Vis- schershaven werkloos hebben gelegen, Dinsdag door den mist en Donderdag en Vrijdag door den storm. Weliswaar wordt er, nu de vangplaatsen zoo dicht bij zijn, zoo lang mogelijk gevaren, langer dan althans het geval is bij de visscherij naar buiten, doch de laatste dagen was het toch te erg. De aanvoer was overigens nog steeds bevredigend, terwijl er als het ware nog meer vraag naar garnalen was. Naar wij vernamen is er deze week weder op de vischafslag voor het 'eerst een proef genomen met in consignatie gezonden vlsch van IJmuiden. De gezonden visch was kleine schar, in normale tijden eigen lijk pufschar, doch door het gebrek aan visch gingen de scharretjes nog tegen goede prijzen aan den handel over. Het is anders opmerkelijk, zoo duur als de ver- sche visch van de zgn. zootjes der garna lenvisschers opgekocht wordt. Dat is vooral het geval als er eenige kleine ka- beljauwtjes worden meegebracht, want ronde visch is er in dezen tijd vrijwel niet te krijgen. In het algemeen zijn de meege brachte zootjes klein, ofschoon het soms nog meevalt, hoeveel er zoo dicht onder de kust nog te vangen is. Overigens weet ook het publiek, dat er een vischtekort is, want het is bereid om soms prijzen te be talen, waaraan men vroeger niet gedacht zou hebben. ALHAMBRA. „Wittebroodsweken". De heer Gerlach heeft zijn leven lang onder de pantoffel van zijn vrouw gezeten. Zijn a.s. schoonzoon gunt hij een beter lot en geeft hem den raad heer en meester te blijven, energiek te zijn. Moederlief drukt intusschen haar doch ter op het hart haar man onder den duim te houden. Het tweetal trouwt, allebei met het vaste voornemen zich niet op den kop te laten zitten en de baas te blijven en gaat op de huwelijksreis. Het komt tot hevige botsin gen, Hans geeft Ingeborg zelfs een draal om haar ooren. Dit doet de maat overloo- pen, Ingeborg verlaat bij het eerstvolgende station den trein. Zij wil bij haar vriendin gaan logeeren, maar vindt haar niet thuis. Ze is de bergen ingegaan om daar als kellnerin haar studiegeld bijeen te verdie nen. Ingeborg reist haar na en neemt ook een betrekking aan. Zij leert in het kleine hotel veel huishou delijke dingen, waarvan ze nog niets af wist, toen ze ging trouwen. Hans komt naar het bergdorp om z\jn vrouw terug te winnen. En dan komen er weer moeilijk heden, die eerst uit den weg geruimd moe ten worden eer de jonge menschen elkaar in een berghut, 2G00 M. hoog, weer vinden. Een fleurige film met goede spelers zoo als Anny Ondra en Hans Soehnker. ER WORDT AANGEVANGEN MET HET OPHALEN VAN AARDAPPEL SCHILLEN ENZ. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende bekendmaking van Burg. en Weth. inzake de verplichte be waring en de ophaling van aardappelschil len, enz. Wij raden den ingezetenen aan van deze bekendmaking aandachtig ken nis te nemen. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 8 December is de apotheek ge opend van de fa. S. J. Engering, Nieuw- straat, Getjjsn. (Zomertijd). December. Zaterd. 7 8.37 21.23 2.25 15,12 Zondag 8 9.43 22.30 3.32 16.18 LAAT DE MAAG ER BUITEN! Te veel innemen bederft de maag, voor al bij kinderen. Bestrijdt verkoudheid daarom vlug en afdoende met de weten schappelijk bereide Dampo verkoudhelds- zalf. Het eenige wat U te doen hebt, is rug en borst enkele minuten stevig in te wrijven met de koudeverdrljvende Dampo. Als U een érge kou hebt gevat, bedekt U daarna rug en borst met een warmen flanellen lap, waardoor de heilzame werking van Dampo nog wordt verhoogd. Vooral bij kinderen is Dampo verkoud- heidszalf vrijwel het eenige middel dat gemakkelijk en afdoende baat brengt. Zeldzaam groot koude-verdrijvead vermogen. Een product van de N.V. Pharm. Fabriek A- Mijnhardt. Zeist - Doos 30 cl. Potten 50 et DE SAMENSTELLING VAN HET BROOD. Het Centraal Bureau voor het Bakkers bedrijf deelt het volgende mede Het hardnekkige gerucht doet de ronde, dat bloembollen mede verwerkt worden bij de vermaling van tarwe en rogge tot bloem en meel als grondstof voor de brood- bereiding. Het Centraal Bureau spreekt deze ge ruchten met de meeste beslistheid tegen en deelt mede, dat de samenstelling van 't tegenwoordige brood is als volgt Wittebrood 65 tarwe en 35 rogge bruin brood 75 tarwe en 25 rogge roggebrood 100 rogge. Ook de klachten, dat het zgn. oorlogs brood als gevolg zcu hebben het optreden van op schurft gelijkende huid-aandoenin gen, zijn onjuist, zooals blijkt uit een ver klaring van den geneeskundig hoofdinspec teur van de volksgezondheid dr. C. Ban ning, gepubliceerd in het tijdschrift van geneeskunde van Zaterdag 30 November jl. Het Centraal Bureau voor het bakkers bedrijf doet een dringend beroep op het publiek om zich door dergelijke praatjes niet, ongerust te laten maken. De overheid doet, in samenwerking met het bakkersbedrijf alles wat mogelijk is om den consument een gezond en voedzaam stuk brood voor te zetten. I-IELP DE POST 'S AVONDS UW HUIS VINDEN. Ondanks de verduistering en de vele moeilijkheden, welke hierdoor ontstaan, gaan de bestellingen gedurende de avond- uren zooveel mogelijk gewoon door. De brievenbestellers hebben echter in vele gevallen moeite, de woningen der ge adresseerden te vinden. Nog «veel bezwaar lijker is de toestand voor de bestellers van expresse-stukken en telegrammen, die uiter aard de wijk, waarin zij bestellen, niet zoo in bijzonderheden kennen als de da- gelijksche wijk-besteller. Daarom wordt een dringend beroep op het publiek gedaan de post te helpen door huisnummer, huisbel en brievenbus met witte of lichtgevende verf kenbaar te ma ken. Waar voortuintjes zijn verdient het aanbeveling, het huisnumer op het buiten hek aan te brengen. Witte verf is ook in de diepste duister nis naar verhouding nog zeer goed zicht baar. Wie zijn huis op deze wijze ge makkelijk vindbaar maakt bewijst niet al leen de bestellers een dienst, maar ook zichzelf, omdat aldus verkeerde bestel ling wordt voorkomen. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Paula Leentje, d.v. Dirk Geis- mann en Leuntje Eeeke; Maria Berdina, d.v. Jan Kesselaar en Neeltje Christina Philippina Openneer. Overleden: Adriana Hengstmengel, 51 jr. wed. v. Dignus Cornelis Weezepoel. YERSEKE. Van 80 Nov.7 Dec. GeborenMarinus Honeré, zoon van Hendrikus Frederik Stobbelaar en Jaco- mina de Leeuw Anthoon, zoon van Engel Izak Sinke en Wilhelmlna van Boven. Marktberichten Veilingsveieeniging Zuid-Beveland. GOES 6 Dec. Andyvle 24; breekpeen 3.30; koolrapen 1.80; sprui.en 1416.70; sjalotten 10; uien 24; kroten 250, roode kool 4; groene savoye kool 23.50; gele savoye kool 22.20; boerekóol 13; prei 5.50—6; veldsla 1—7.50; witlof 14—27; per 100 kg. Wortelen 3.50; rammenas 3; seldery 1.50 per 100 bos. Bloemkool 7.10 50; knolseldery 1.503; per 100 stuks; Hazen 1.283.64; patrijzen 0.280.40 p. st. DE PROVINCIALE BIBLIOTHEEK. De provinciale bibliotheek van Zeeland alhier is zooais bekend in de oorlogsdagen ernstig door brand geteisterd. Een groot aantal boeken en handschriften is verloren gegaan, zoodat de bibliotheek thans nog slechts 20.000 werken omvat. Teneinde te komen tot een hernieuwing van deze bibliotheek is onder voorzitterschap van mr.P. Dieleman, den waarnemenden com missaris der provincie Zeeland, een comité gevormd, verder bestaande uit de heeren dr. H. M. Ghysen, vice-voorzitster; mr. P. C. de Jonge, penningmeester; ir. A. A. Brevet, mr. A. Meerkamp van Embden, mr. J. G. Veltman Fruin en C. D. A. Zim- mermann, secretaris. Dit comité heeft zich met een circulaire tot een groot aantal personen' gewend, van wie mag worden verondersteld, dat zjj be langstellen in het wel en wee van de bibliotheek. De provinciale geldmiddelen laten een hernieuwing van de boekenrfl niet toe.-Der- halve doet het comité een beroep op par ticulieren voor financieelen steun of voor het afstaan van boekwerken uit eigen verzameling. Het gironumer van den pen ningmeester van het comité, mr. P. C. de Jonge te Middelburg, is 45327. Vele voor aanstaande personen zijn lid van de com missie van aanbeveling. MIDDELBURGSOH HULPCOMITÉ. Van Maandag 9 t.m. Vrijdag 13 Dec. worden meisjesmantels verstrekt, verder een bepaald aantal heerenoverhemden, jongens- en meisjeskousen, jongensflanel len, meisjesdirectoires, meisjeshemden en ook nog een bepaald aantal bonnen voor mantels en jurken. Verder heerenpyama's, koffiekannen en theepotten. ELECTRO-BIOSCOOP. „Levensspiegel". Een bergdorp in de sneeuw, vrooljjke jonge menschen. muziek en dans, dat is het begin van deze film, waarin het hoofd thema de strijd van geneeskunde en kwak zalverij is. Een meisje, medisch studente, verstuikt bij het skieën haar enkel. De schoenmaker kwakzalver van het dorp verhelpt het euvel met wonderbaarlijke handigheid, tot groote verontwaardiging echter van de anderen, allen medisch student of reeds dokter, die door hun opleiding natuurlijk de kwakzal verij uit den boze achten. Hanna Karfreit (Paula Wessely) is de eenige, die de kwak zalverij niet totaal veroordeelt. Deze kwak zalvers kennen toch vele middelen, die door de practijk hewezen zijn dienstig te zijn. Zelfs later tijdens een college verdedigt zg haar meening. De jonge dokter Peter is teleurgesteld in Hanna, in het meisje, waarvan hij houdt. Hij kent echter de. drjjf- veeren niet, die Hanna er toe bewegen de kwakzalverij eenigermate te verdedigen. Hanna's vader, een juwelier, beoefent nl. in het geheim de kwakzalverij. Hij stelt zijn diagnose door de menschen diep in de oogen te kijken. De oogen zijn, zoo zegt hij, de spiegel des levens. Om haar vader te helpen, geeft Hanna aan een oude vrouw een verboden middel. Het wordt ontdekt en zij moet zich tegen over de professoren verantwoorden. Peter doet zijn best om Hanna in haar eer te herstellen. Als ze haar vader verlaat en met hem trouwt, zal ze niet geschorst wor den. Zij staat dus voor de keuze, Peter of haar vader. Zij kiest haar vader en gaat naar het stille bergdorp om op de geboorte van haar kindje te wachten. En dit kleine wezentje maakt met zijn apentoetje en zgn geschreeuw alles weer goed. Deze film wordt goed gespeeld, vooral Paula Wessely speelt haar rol voortreffe lijk. „De eenzame weg". Een reeds lang doodgewaande ingenieur keert plotseling uit het buitenland terug. Hij komt zijn zoon opeischen. Zijn vrouw is echter hertrouwd en de kleine jongen be schouwt den tweeden man van zijn moeder als zijn eigen vader. De moeder wil het kind niet laten gaan en smeekt, dat zrj hem mag behouden. De Ingenieur is hard en vastberaden totdat hij inziet, dat het voor den jongen beter is daar te blijven waar hij is. Hjj trekt zich terug om alleen zijn eenzamen weg te gaan. Vein onze Boekentafel „Het Kabeltouw" (Rudens), blijspel van Plantus, uit het Latijn vertaald en voor het hedendaagsch tooneel bewerkt door Dr. L. A J. Burgersdijk Jr. Uitg. J. C. W. Altorffer, Middelburg. De Rudens is, zooals alle stukken van Plantus, een vertaling of een bewerking van 'n niet bewaard gebleven Grieksch blij spel uit den bloeitijd der zoogenaamde „nieuwe Attische Comedie". Het stuk speelt op de Noord-Afrikaansche kust in de nabijheid van de havenstad Cyrene. Daar woont Daemones, een balling, geboor tig uit Athene, met zijn vrouw. Hun doch ter hebben zij als driejarig kind op hun vlucht naar Noord-Afrika verloren. Het schip van Labrax, den handelaar in sla vinnen lijdt schipbreuk voor de kust La brax en zijn vriend en de beide slavinnen, die hij vervoerde, komenbehouden op het strand aan. De geldkist van den slaven handelaar waarin zich eenige voorwerpen bevinden, die aan een der slavinnen be- hooren en waarmee ze haar ouders hoopt weer te vinden, verdwijnt naar den bodem der zee. Gripus, een visscher in dienst van Daemones, vischt den koffer op en dan blijkt het, dat de eene slavin Dae mones' dochter is. De Rudens-vertaling van dr. Burgers- dijk 'is de eerste vertaling van dit blijspel in het Nederlandsch. De Mlddelburgsche Gymnasiasten Vereeniging „Nihil Sine La bore" gaf de eerste opvoering ter viering van haar 75-jarig bestaan. Marianne's Verlangen, door Rona Lentinck. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Werk hebben, werk waar je heelemaal in opgaat, dat verlangt Marianne en zij trekt weg naar Indië ondanks de tegen werking van haar ouders. In Indië vindt zij werk, dat haar bevredigt en zij vindt er ook den man, wiens leven zij zal gaan deelen. DOODELIJKE VAL. De schildersknecht Huijbrechtse, wonen de te Wemeldinge, en werkzaam bij de fir ma Verhage alhier, vlei gistermorgen, waarschijnlijk tengevolge van een hevigen 'rukwind in de Voorstad van een ladder. H. bleef zwaar gewond liggen, waarna dr. Snoek, die geneeskundige bijstand ver leende, hem naar het Gasthuis Oostwal liet vervoeren. De ongelukkige is daar nog gistermiddag overleden. WIELRIJDER AANGEREDEN. Noodlottige verkeersfout. De wielrijder W. Schipper, wonende al hier, werd gisteravond op den 's-Heer Hen- drikskinderendijk, ter hoogte van 't Zwart Sluisje door een vrachtauto van G. G. te Golijnsplaat aangereden en bleef schijnbaar ernstig gewond liggen. Dr. Snoek verleende de eerste hulp en liet S. naar het Gasthuis Oostwal vervoeren. Bij onderzoek bleek S. een snijwonde aan het hoofd, schrammen en een gekneusde rib te hebben en waar schijnlijk heeft hij ook een lichte hersen schudding bekomen. Doch over het geheel viel het letsel mede en levensgevaar was gisteravond niet meer aanwezig. Het ongeval had plaats doordat S. op den „grooten weg" fietste en te laat door G. G. werd opgemerkt. S. handelde daarbij in strijd met twee verkeersbepalingen, hij reed niet op het verplichte rijwielpad en bovendien was zijn rijwiel niet voorzien van een rood achterlicht. WIELRIJDERS BEKEURD. Tegen M. P. werd proces-verbaal opge maakt omdat zijn driewieler niet voorzien was van twee brandende koplampen en J. M. V. werd verbaliseerd omdat het licht van zijn rijwiel niet van boven afge schermd was. RAAD VAN GOES. Opnieuw uitbreiding van het politiekorps. ScMIeboeren-rnoeilijklieden. Geeïo uitbreiding der vergunningen. De Klaad van Goes kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Ten Kate. Afwezig de heer Goeman. Ingelftomen is o.a. de goedkeuring van het raadsbesluit tot het rooien van een aantal Tooomen. Een 'Wijziging van de bouwverordening beoogen de, dat, in geval van noodzaak, andere .qnaterialen dan de voorgeschreven gebruikt kunnen worden, mits ook deze aan de töschen voldoen, wordt z.h.st. aan genomen. maar tdch ruim voldoende om er een lQuke blouse of, gecom bineerd jnet nog een puntvry conponntstje, zelfs een japon van te ir,taken. Voor ROKJES hebben ook mooie punt- vrg'e Coupons. DE INC ASSO-BANK NEEMT HET BEDRIJF VAN VAN HEEL Co. OVER. Naar wjj vernemen, heeft de Incasso- Bank N.V. een overeenkomst aangegaan met de directie van .van Heel Co. N.V., betreffende het overgaan van het bedrijf dier vennootschap naar de Incasso-Bank N.V., zulks behoudens goedkeuring door de Algemcene Vergadering van aandeelhou ders van Van Heel Co. N.V., die binnen kort zal worden gehouden. De Incasso-Bank N.V. zal per 9 Decem ber a.s. een bijkantoor openen in het thans bij Van Heel Co. N.V. in gebruik zijnde pand te Goes. De heeren A. J. van Heel en mr. A. L. W. van Heel werden benoemd tot directeuren van het kantoor te Goes der Incasso-Bank N.V. Het ligt in de bedoeling van de Incasso- Bank I .'.V. om te zijner tijd hare beide kan toren te Goes tot één kantoor te ver eenigen. GRAND THEATER. Met geheime opdracht. Santona heeft de belangstelling getrok ken van de geldmagnaten, want er is be ryllium gevonden, een vrij zeldzaam en kostbaar metaal. De financier Morrow (Paul Wegener) is van plan zich het ex ploitatie-recht toe te eigenen en Guanaro, de minister van financiën van Santona, werkt daar graag aan mede (er blijft voor hem ook wel lets van over), maar er Is helaas nog een oud contract met een an-, deren zakenman, zekeren Martens, en dat moet nu eerst vernietigd worden. Martens zelf is overleden, die speelt dus geen rol. meer, maar het contract is nu in handen van Martens compagnon Branting, die er ook graag beter van wil woilen. Dan is or nog een andere partij, Ruth (Ruth' Hell- berg), de dochter van Branting, die over tuigd is, dat Branting een dubbel spel speelt. En tenslotte wordt dan ook nog partij de jonge stuurman Jenssen, die er op toevallige wijze bij betrokken wordt, maar dan in deze geschiedenis een groote rol speelt. Want Jenssen (Gustav Fröhlich) moet het contract voor Branting naar San tona overbrengen en dat gaat met levens gevaar gepaard. Voor het echter zoover is, komt Jenssen tot de overtuiging, dat hij ook voor de belangen van de aardige Ruth Martens moet waken, en nog moeilijker wordt het geval voor Jenssen, als hg, eigenlijk op nogal onbenullige wijze, het contract kwijt raakt. Intusschen is ook hierbij weer de vrouw in het spel, n.l. de knappe Marion (Camilla Horn), wien het echter meer om Jenssen te doen is, en die zich door haar jaloezie tot domme dingen laat drijven. Al deze draden spinnen zich dooreen tot een spannend verhaal, waarbij men niet alleen' met de ontwikkeling der contract-kwestie medeleeft, maar ook met de liefdesgeschiedenissen, en waarbjj men geniet van het over het algemeen voor treffelijke spel. De „fijnproever" zal zich daarbij onwil lekeurig tot vergelijkingen laten verleiden en tot de conclusie komen, dat een Paul Wegener, al heeft hij niet de charme van een Gustav Fröhlich meer, toch een ras acteur blijft, een kracht van buitengewone grootte Het ls weer „af", zooals hij hier den geldmagnaat speelt. En met lof mag ook de tweede vrouwelijke rol, Ruth Hell- berg, genoemd worden. In dit meiske schuilt ook een groot actrice. Van het bijprogramma willen we nog een zeer bijzondere kleine film noemen, een soort kinderdroom, waarin allerlei speel goed-poppen en dieren tot leven komen en wonderlijke avonturen medemaken. Herkozen tot ouderling en diaken bij de Ned. Herv. gemeente te Yerseke resp. de heeren P. C. Filius en J. M. Goeman. GC^ES. MarlcL—Magdalenastr. Tel. 3956. Nadat aan Duvekot's «Graanhandel, vol gens voorstel, een stukje .gemeentegrond in erfpacht gegeven is, is een verzoek van den heer C. J. van Liore e.a. aan de orde, om uitbreiding van het maximumaantal vergunningen. De heer CHAMULEAU stelt weer voor, het wettelijk maximum aan te houden. De heeren Reedijk en Eckhawüt ondersteunen dit voorstel weer. De heer VAN DEN DOE<3 behoorde vo rige maal ook tot de voorsteden, doch hg is er tegen om, na zoo hlorten tgd, dit voorstel opnieuw aan de oöde te stellen. Daarom zal hij nu tegenstemmen. Het voorstel van den heqr Chamuleau wordt verworpen met de hoeren Chamu leau, Eckhardt, Duvekot en Reedijk voor. Het voorstel van B. en W. Aangenomen wordt, de begïooting voor het luchtbeschermingsgebied voor Zuid en Noord-Beveland, die als ingeriiend wordt goedgekeurd. Thans is definitief aan de orde, het voorstel tot het rooien van een aantal boo men, met bijgevoegd, de toestemming van het „Staatboschbeheer". De heer DE LOOZE betuigt er zijn spijt over, dat het aantal niets waaodige boo men niet alleen behouden, maar bovendien nog uitgebreid wordt. De heer KLOOSTERMAN, wil, xul Goes toch ontpluimd wordt, ook de andere oude boomen maar opruimen. Temeer omdat ook deze reeds sporen van ieponziekte vertoonen. De VOORZ. wil volgens de deskundige •adviezen handelen. Het verheugt hem, dat nog iets behouden blijft. Is het him tgd, dan worden ook de andere boomen wel op geruimd. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. b. st. aangenomen. Bij het punt benoeming van een zeven de leerkracht aan de „Burgemeester Dus- seldorpschool", deelt de VOORZ. mede, dat deze benoeming opnieuw niet door kan gaan, daar ook nummer één van de huidige voordracht voorkeur gaf aan een betrek king elders. Dus komt dit punt een vol gende maal weer aan de orde. Intusschen heeft men ln de behoefte voorzien door de benoeming van een tijdelijke leerkracht De Raad gaat hierna over in besloten vergadering. Uitbreiding politiecorps. Na heropening deelt de VOORZ. mede, dat B. en W. nog een voorstel aan de agen da toevoegen. Zg stellen voor, het politie corps met nog 2 agenten en een schrijver uit te breiden. Zonder discussie of hoofde lijke stemming wordt dit voorstel aange nomen. De afvallen-verordening. Bij de rondvraag zegt de heer KLOOS TERMAN, clat het met de „schillen opha- lertj" niet best schijnt te loopen. De VOORZ. beaamt, dat, één der aanne mers zei, zijn schillen enz. niet kwijt te kunnen. Men schijnt bang te z\jn, dat er scherpe voorwerpen in zitten en de boeren moeten nog ander voer 'genoeg hebben, enz. Zoo wordt één wijk nog niet geheel be diend. Intusschen besteden B. en W. alle aandacht aan deze kwestie en zoekt men naar een afdoende oplossing. De heer DUVEKOT vraagt, of de gas fabriek mogelijk maatregelen neemt voor het leveren van pers-gas. De VOORZ. zegt, dat dit vraagstuk in behandeling is on de gasfabriek in deze diligent is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2