UIT DE PROVINCIE Advertemtiën 0FF1CIEELE PUBLICATIES. De Incasso-bank in Zeeland. Ofschoon de Incasso-Bank tot nu toe geen.-filialen had in onze provincie, zul len er, evenals elders in den lande, onge twijfeld slechts weinigen zijn, die deze bankinstelling niet bjj name kennen. Op gericht in het jaar 1891, dus later dan- onze andere groote banken, is zij in den loop der jaren tot een wyd vertakt be drijf gegroeid. De ontwikkelingsgang buiten de hoofd stad geschiedde in verschillende vormen. Eén daarvan was het overnemen van lo cale firma's, een handelwijze, die in het jaar 1917 o.a. te 's-Gravenhage, Utrecht, Dordrecht en Arnhem in praktijk werd gebracht. Zij had. tot gevolg, dat de Bank zich onmiddellijk aan de plaatselijke om standigheden kon aanpassen en het pu bliek zjjn vertrouwen in dezelfde persoon lijkheden kon blijven stellen, waarmede het sinds tal van jaren was omgegaan. Het zou te ver voeren, om hier alle étappes te noemen van de uitbreiding der arbeidssfeer. Het zij ons vergund eenlge bijzondere opmerkelijke te noemen, welke in het bijzonder de aandacht bjj allen, die met het Nederlandsche bankwezen in aan raking komen, hebben getrokken. Zoo wil len wij in herinnering brengen, dat in het jaar 1931 o.a. de kantoren van de N.V. Scheurleer Zoonen Bank te Delft, Go- rinchem, Gouda en Leiden werden overge nomen. In het volgende jaar werd het hoofdkantoor van de Incasso-Bank te 's-Gravenhage in dat der firma Scheurleer Zoonen aldaar gevestigd, terwijl 't kan toor Scheveningen dezer firma tot een bij kantoor der Incasso-Bank werd omge vormd. In October 1934 kocht de Incasso-Bank bijna alle uitgegeven aandeelen van de Disconto Maatschappij N.V. te Rotterdam, welke instelling daarna in liquidatie ging. De relaties der Disconto Maatschappij brachten bijna zonder uitzondering hunne rekening naar één der Rotterdamsche kan toren van de Incasso-Bank over. De overeenkomst in Maart 1937 met de Bank-Associatie Wertheim Gompertz 1834 en Credietvereeniging 1853 had o.a. tot gevolg, dat in de plaatsen waar beide instellingen gevestigd waren, de bedrijven werden samengevoegd, terwijl sommige nieuwe bijkantoz-en en correspondentschap- pen werden gesticht. De komst naar onze provincie zal tot gevolg hebben, dat de Incasso-Bank N.-V. thans in 5l verschillende plaatsen van ons land vertegenwoordigd is en in totaal 76 kantoren en correspondentschappen telt. Na storting van 149.605 in het Pen sioenfonds van Beambten der Incasso-Bank en 1.115.489 aan afschrijvingen te hebben besteed, werd over 1934 4 pet. dividend ovér het kapitaal, groot 30.000.000 uitge keerd. Op 31 December van dat jaar waren in de safes der Incasso-Bank 20.128 loket ten verhuurd, De bieten zijn bijna opgeruimd. Nu de aanvoer van suikerbieten naar de losplaatsen reeds eenigen t\jd is ge daan,. beginnen ook deze losplaatsen een ander beeld te vertoonen. In koortsachtig tempo wordt met man en macht gewerkt om de bieten weg te krjjgen. Hoe meer dit werk vordert, des te meer arbeid vereischt dit, daar de hoogopgeslagen bieten steeds verder van de wissels ver wijderd geraken en het laden, van de wa gons geschiedt door de bieten in manden daarheen te brengen en leeg te storten. Door de vele regens der laatste dagen zijn de losplaatsen één groote modderpoel, hetgeen voor een vlotte afwerking niet bepaald bevorderlijk is. De trammaat schappijen werken op volle kracht en ge bruiken al het beschikbare matei-iaal voor het bietenvervoer, zoodat men vaak goe derentreinen met 15 16 wagons ziet rijden. Daar de bleten hoog opgestapeld worden, wordt er onderweg nogal eens eentje verloren. Speciaal de jeugd weet zich over deze verloren bieten spoedig te ontfermen, zij vormen n.l. een uiterst dankbaar en gezond voedsel voor de konij nen. Nog eenige dagen en dan zal er van' de bietencampagne in Zeeuwsch-Vlaande ren niet veel meer te bespeuren zijn, tot groote teleurstelling van vele arbeiders, die dit jaar wel bijzonder lang aan het werk konden blijven. Walcheren Verpachting wellanden, RITTHEM. Het Burgerlijk Armbestuur heeft, behoudens goedkeui'ing van Ged. Staten, voor onbepaalden tijd verpacht 4 perc. weiland in Welzinge, groot 2.5255 h.a. (6 gem. 131 r.) aan Jac. Louwerse te Oost en West-Souburg, voor 207 's jaars. Collectes. VEERE. De collecte voor het Ned. Bij belgenootschap heeft alhier een bedrag van byna 16.opgebracht, terwijl de inzameling voor de zending een totaal van bijna 40.realiseerde. St. Nicolaas b\j de schoolkinderen. VEERE. Hoewel het wegens de tijdsom standigheden in de bedoeling lag om het gebruikelijke Sint Nicolaasfeest der o.l. school zeer kalm te herdenken door een schooltractatie zonder meer, is het bedrag, dat door eenige ingezetenen dezer gemeen te voor dit doel ten geschenke is gegeven, aanleiding geweest om het feestje alsnog te laten doorgaan. Sint Nicolaas en zijn zwarte knecht verschenen dan ook Donder dagmorgen op het schoolplein, welkom ge- heeten door de scholieren. Der gewoonte getrouw werden versnaperingen en ge schenken aan alle kinderen uitgedeeld, ter wijl iedereen een hartelijk woordje mee kreeg. Voor de Winterhulp. VEERE. De dezer dagen alhier gehou den inzameling ten bate van de stichting Winterhulp heeft een bedrag van bijna 48 opgebracht. NIEUWE MOTORBRANDSPUIT. OOSTKAPELLE. Donderdagmorgen arri veerde alhier de nieuwe aangekochte mo torbrandspuit geleverd door de firma Gebr. Kronenburg te Culemborg. Dadelijk werd er een oefening mede ge houden, eerst op open water en daarna op de waterleiding, op welke laatste met drie stralen werd gespoten. De uitwerking werd door een der firmanten nauwkeurig toege licht. Het resultaat was bevredigend. Zaid-Beveland Ongeval. KRABBENDIJKE. Het 8-jarig zoontje van H. Lobbezoo viel bij het spelen van een fiets, waardoor het knaapj.ee een been brak. Op medisch advies is het ventje naar het ziekenhuis overgebracht. De loonen in den landbouw. WEMELDINGE. De contactcommissie uit de werkgeversvereenigingen in het landbouwbedrijf in Oostelijk Zuid-Beve land heeft aan alle landbouwers in dit dis trict verzocht het uurloon van 27 cent, dat met ingang van 15 November 1.1., vol gens de collectieve arbeidsovereenkomst kon worden teruggebracht op 26 cent, op eerstgenoemd peil te handhaven en verder om in de komende wintermaanden zooveel als maar eenigszins mogelijk is de arbei ders op het bedrijf te houden. Het komt de commissie voor, dat de norm van 1 man per 12 ha., zooals geldend bij de ontslag verordening, met eenigen goeden wil be langrijk overschreden kan worden. Geslaagd. WEMELDINGE. Bij de gehouden exa mens voor „Vakbekwaamheid voor bak kers" ingevolge de vestigingswet slaagde o.a. onze dorpsgenoot de heer A. van Oos ten. Sint-Nicolaas. YERSEKE. De gewoonte getrouw zijn de kinderen der kleuters ;holen gisteren weer verrast door een gift van St. Nicolaas. Vele glundere gezichtjes keerden met kost baar bezit huiswaarts. c Rjjlcsveldwachfc. YERSEKE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Chr. van Overbeeke is geplaatst als rijksveldwachter te Kapelle. De oesterverzending, de YERSEKE. De oesterverzending rond öe St. Nicolaasdagen mag goed genoemd worden. Veel van ons zeebanket werd ter verzending gereed gemaakt en naast boter letters etc. zullen ook talrijke oesters ver- consumeerd zijn geworden. Dat de a.s. feestdagen voor het oester- bedrijf goed zullen mogen zijn, is dan ook veler hoop. Bietenverzending ten einde. YERSEKE. De bietenafvoér is thans haast ten einde en daarmede èen groote drukte aan onze haven. Ook aan het kanaal door Zuid-Beveland wachten nog slechts de laatste resten en spoedig zullen de wallen weer hun gewone aanzien hebben. Huiszoekingen. YERSEKE. De laatste dagen zijn hier verschillende huiszoekingen gedaan naar niet rechtmatig verkregen varkenevleesch. Naar we vernemen zijn vele personen verbaliseerd. Loop der bevoiklng. KAPELLE. De loop der bevolking over de maand November was Ingekomen A. W. Wiskerke, van Melissant naar A 105 Je. Zoeteweq, van Schore naar A 194 H. Galenkamp, van Baarn naar D 173 J. P. van de Parel, van Krulnlngen naar A 287 K. B. Berman, van 's-Gravenzande naar D 22.3 J. P. Herselman, van Goes naar A 272. Vertrokken E. C. Jansen, van A 212 naar Breda F. M. v. d. Schraaf, van A 171 naar Arnhem E. A. de Waal en gezin, van C 6b naar St. Jansteen Adra. Broek hoven, van C 6b naar Terneuzen E. J. de Klerk, van D 58 naar 's-Heer Abtskerke J. van Helleman, van A 70 naar Middel burg E. van der Kuijl, van C 4 naar Nieuwveen Ja. de Schipper, van E 44 naar Kloetinge. Getjjen Wemeldinge. (Zomertijd). December. Vrjjdag 6 E.K. 9.23 21.53 2.41 15.14 Zaterd. 7 10.16 22.53 13.36 16.08 Zondag 8 11.17 23.59 4.41 17.15 Maand. 9 12.28 1.12 5.50 18.23 Dinsdag 10 13.41 6.58 19.29 Woensd. 11 2.15 14.35 7.58 20.22 Donderd. 12 3.04 15.21 8.47 21.06 Noord-Beveland WISSENKERKE. De opbrengst van de collecte voor Winterhulp néeft in deze ge meente bedragen 214,waarvan te Geersdijk 20,te Wissenkerke 48, en te Kamperland 146, Zeeuwsch- V laanderen Kolenschaarschte In Zeeuwsch-Vlaanderen. In vele gemeenten in Zeeuwsch-Vlaan deren bljjkt reeds thans een nijpend ge brek aan kolen te zijn, waardoor het den leveranciers niet meer mogelijk is hun klanten te bedienen. Naar wij vernemen zijn er reeds een aantal gezinnen die geen brandstof meer hebben. Speciaal in de kleine huisjes met weinig vertrekken, wel ke huisjes in deze streek de meerderheid vormen en die minder kolen toegewezen krijgen, is de nood het hoogst, daar velen van hen het toegewezen kwantum over de maand November nog niet hebben ont vangen. De autoriteiten doen al het mogelijke om een bevredigende oplossing voor dit nete lige en koude vraagstuk te verkrijgen, doch tot op heden zonder veel succes. De loonen in den landbouw. OOSTBURG. De besturen van de drie werkgeversbonden in het landbouwbedrijf in West Zeeuwsch-Vlaanderen hebben be sloten afwijzend te beschikken op het ver zoek van de landarbeidersbonden om gedu rende de wintermaanden een duurtetoeslag te verstrekken op de bestaande loonen. De collectieve arbeidsovereenkomst bevat intusschen een zgn. herzieningsclausule, waarin is bepaald, dat bij geschil een scheidsrechterlijke beslissing kan worden ingeroepen. Vermoedelijk zullen de land- arbeidersbonden nu van deze clausule ge- bruik maken. Loop der bevolking. OOSTBURG. Vertrokken personen S. Bartelson, landbouwersknecht naar IJzen- dijke J. v. d. Vijver, banketbakker naar Breskens A. P. Merrelaar, landbouwers knecht naar HoofdplaatE. van Belzen, geb. Deij naar Terneuzen. Ingekomen personen B. Krommendam en echtgen., controleur crisisdienst, van Rotterdam A. J. M. Moerman, landbou wersknecht, van CadzandP. Schutqser, lanübouwersknecht, van St. Kruis. Iepenziekte, snelverkeer en natuurschoon. AARDENBURG. De rijksweg van Aar denburg naar Draaibrug, aan weerszijden begroeid met statige, zware olmen, was voor enkele jaren een zeer mooie laan. De iepenziekte echter heeft ook daar als overal de boomen aangetast, hetgeen ieder jaar slachtoffers eischte. De boomen wer den wel op deskundige wijze gerooid en na het omhakken volgens de voorschriften behandeld, maar het heeft niet mogen baten, de ziekte woekert steeds verder. Werd in vorige jaren hier en daar een boom geveld, zoodat er enkele gaten in de boomrijen ontstonden, dezen winter zijn niet minder dan 29 zware boomen getee- kend en genummerd om te vallen onder de bijl van den boomrooier. Is dit werk uitgevoerd, dan zal de laan er zoo gehavend uitdien, dat het wellicht overweging verdienen zal om maar alle olmen op te ruimen, en te vervangen door nieuwen aanplant. Als echter alle boomen gerooid zijn,- blijft het een vraag, of er weer wel een laan zal ontstaan. Een laan toch vraagt beplanting aan 'weerszijden van den weg. Nu schijnen er sinds eenige jaren plannen in de lucht te hangen, oip ter zijde van de zen weg op den onderberm van den dijk aan de Noordoostzijde een rijwielpad aan te leggen. Mocht dit padr .daar mettertijd aangelegd worden dan zal het bezwaarlijk gaan langs die zijde, een rij boomen te planten. Dit zal wel jammer zijn, maar het snelverkeer en de veiligheid van den weg zullen het in dezen zeer waarschijnlijk winnen van het natuurschoon. Collecte Winterhulp. RETRANCHEMENT.De Winterhulp collecte heeft alhier 45,30 opgebracht Eindles Chr. Landbouwhuislioudschoo!. AXEL. In de Chr. Lagere Landbouw school alhier is Dinsdag de eindles ge houden van den Chr, Landbouwhuishoud- cursus. Behalve het bestuur waren aanwezig de commissie van toezicht-en tal van leden van den Bond van Chr. plattelandsvrouwen en meisjes, benevens de ouders der leer lingen. De leidster van dezen cursus, mej. Ver meulen, stelde den leerlingen vragen om trent het geleerde, evenals mej. Ragut dit deed.. De heer Booü, directeur der Chr. lagere landbouwschool stelde vragen betreffende de land- en tuinbouwvakken. De voorzitter van den C.B.P.B., de heer C. de Putter, reikte hierna dc getuig schriften uit. In deze pauze werd door de aanwezigen het werk der leerlingen bezichtigd. Hierna volgde nog een gezellig samen zijn, met voordrachtjes enz. Gezien de zeer abnormale tijdsomstan- digiheden, heeft de cursus een zeer gunstig verloop gehad. De rijkscommissaris temidden der Leerdamsche jeugd. De Leerdamsche jeugd vierde gister middag feest: het Sint Nicolaasfeest. Te midden dezer opgewekte schare bevond zich de Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart. Op zijn .initiatief was deze zoo blijden middag gehouden en door zijn zorgen was een groote vrachtauto Leer dam binnengereden met kindergeschenken. Voordat de Rijkscommissaris zich naar het kinderfeest begaf, bracht hij een be zoek aan de N.V. Nederlandsche glas fabriek „Leerdam". Christelijke landarbeidersbond. DE VOORZITTER AFGETREDEN. De beer R. Siemons, afkomstig uit Oost- wold (Oldambt), die vanaf 28 Februari 1917, dus gedurende ruim 23 jaar voorzit ter van den Nederlandschen Chr. Landar beidersbond is geweest, is .thans wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd (65 jaar) afgetreden. Tot zijn opvolger is aangewezen de heer M. Rup- pert te Utrecht. Kerknieuws Ned. Herv. eKrk. Als gemachtigden voor het kiescollege der Ned. Herv gemeente te Veere werden gekozen de heeren W. de Buck Pzn., J. Gideonse en S. van Sluis. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren Jan, zoon van L. Vader en P. VerschuurArnout Pieter, zoon van B. J. Besier en S. von Rath Anthonius, zoon van A. P. de Noojjer en A. Willems. Overleden P. Provoost, 67 j., weduwe van C. Boone C. J. Kok, 80 j., weduwn. van. H. A. Roelse. Getrouwd J. J. Groenewoud, 27 j. en S. de Grave, 19 j. GOES. Overleden Christina Duvekot, 67 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Van 27 November tot en met 3 December. Geboren Willebrordus, zoon van W. Heidoorn en C. Slings Johannes Cornelis, zoon van C. v. Eijkeren en S. M. A. Fran ken Pieter, zoon van P. Koole en P. V. WallenburgCornelia, dochter van P. Koole en P. v. Wallenburg. OVERZANDE. Over de maand November. Getrouwd: Wilhelmus Warman 19 j. en Maria Ludovica Antonia Moerland 17 J. Geboren: Albertus Johannes Gerardus z.v. J. Ars en C. van den Dries; Petrus Johannes z.v. P. A. Vermeule en P. de Meij; Antonius Bernardus Marie z.v. A. J. M. Eikhuizen en E. J. A. M. Lubbers. KAPELLE. Over de maand November. Overleden Stoffel van Koeveringe, 67 j., echtgen. van L. van Kleunen Adriaan Louwerse, 87 j., wedn. van Leuntje Staal Janna Lepoeter, 72 j., echtgen. van P. Vermare. Ondertrouwd Cornelis de Waard, 33 j. en Anna Johanna Si'nke, 35 j. Lodewrjk Kesselaar, 32 j. te 's-Gravenpolder en Dina Leuntje Beenakker, 38 j. Huibrecht Slab- bekoom, 24 j. en Ida van de Linde, 21 j. Getrouwd Cornelis de Waard, 33 j. en Anna Johanna Sinke, 35 j. "WISSENKERKE. van 22 November t/m 5 December. Geboren: Johannes Marinus z.v. Johan nes Verburg en Christiana Huige. CADZAND. Over November. Geboren Margrietha Teodora O. R. d.v. H. J. S. Timmfer en A. Stots. Overleden: Dr. J. de Hullu oud 75 jaar, S. J; Frelier, 60 jaar, echtgenoot van A. van de Luyster. (A.A.) HOOFDPLAAT. Getrouwd August Bernard Maas, 34 j. j.m. en Regina Maria Blaakman, 32 j. j.d. Geboren Angelus Jacobus, zoon van Leonardus Pielaet en C. van der Velde .Mathilda Camilla, dochter van Clementinus van Acker en Alma LecluyzeJohanna, dochter van Antoni Verduyn en Emma SynesaelGustaaf Charles, zoon van Pe trus de Vilder en Marsella Pyeke; Ria Magda Oscar, dochter van Jacobus Corne lis en Melanie Roegus Sjonni, zoon van Ludovicus Zeegers en Sjermane Backe Maria Cornelia Catharina, dochter van Jo hannes de Jong en Jeanne Wijffels Frits Carolus Alois, zoon van Johannes de Smit en Gilda de Puysselaer. Overleden Emma Stephanie van Pou- cke, 52 jaar, echtgenoote van Franciscus de Bilde Cornelia Bonnewei, 61 jaar, on gehuwd Amelia Sophia van Zeele, 69 jaar, echtgenoote van Franciscus Roedts. OOSTBURG. Getrouwd N. A. Riemens, 22 j. en J. de Visser, 21 j., Geboren Jannie, d. van I. Faas en J. Basting (te Nieuwvliet) Tannetje Huber- tha, d. van J. M. Bjjl en M. T. Toussant. Overleden A. M. Verstraete, 6 j., d. van A. F. Verstraete en M. M. Marterjn (te Eede) L de Kant, 26 j., z. van H. de Kant en J. C. de Puijt (overleden te Wal- sum a_d. Rijn, Did.) De kleine boerensteun. Het aantal kleine boeren, dat gedurende 1940 door den Dienst voor de Kleine Boe renbedrijven werd geholpen, aldus deelt het pas verschenen rapport mede, was ongeveer 20 lager dan in 1939. Het be droeg namelijk 20.436 tegen 24.646 in 1939. De ruim 20.000 tewerkgestelde kleine grondgebruikers waren in de verschillende provinciën als volgt woonachtig Gronin gen 953, Friesland 2473, Drente 2212, Over- ijsel 2965, Gelderland 5317, Utrecht 93, Noord-Holland 541, Zuid-Holland 373, Zee land 301, Noord-Brabant 2777, Limburg 2431. In 1939 werden 25.334 kleine boeren, die rond 98.000 ha. land exploiteerden, met verschillende bedrijfsmiddelen (kunstmest stoffen, voedermiddelen, pootgoed, doode en levende inventaris, onderhoudskosten, enz.) gesteund tot een totaal bedrag van 1.6 millioen gulden. Aan kunstmeststoffen werd verstrekt 37% millioen kg. en bijna 1 millioen kg. pootaardappelen. In 1939 werden vanwege den Dienst niet minder dan 233 cursussen gegeven voor het ma ken van matrassen, waaraan deelnamen 2572 vrouwen en 40 mannen. In 15.000 gezinnen wordt dit dagblad bezorgd. GEHEEL ZEELAND kunt ge bereiken met een advertentie in dit blad. De vakman zegt: Laatste Berichten Het besluit materieele oorlogsschade. Uitkeeringen bijdragen voor be- drijfstoerustingen en voorraden in contanten, zonder verdere verplichtingen. Naar aanleiding van vragen, welke voor- namelijk in handelskringen zijn gerezen omtrent de wijze, waarop de vergoedin gen voor oorlogsschaden, voorzoover deze betrekking hebben op de bedrijfstoerus- tingen, daaronder begrepen machines, toe stellen en gereedschappen, voertuigen enz., en op bedrijfs- en handelsvoorraden, zul len worden vergoed, vernemen wij van de zq'de van het departement van financiën het volgende: Het besluit op de materieele oorlogs schade stelt alleen voorwaarden ten aan zien van de uitkeering der vergoedingen, voorzoover deze betrekking hebben op huisraad en onroerende goederen. Met na me zullen bijdragen voor schaden aan ge bouwde eigendommen eerst worden uitbe taald, naar gelang de besteding voor her bouw verzekerd is. Ten aanzien van be- drijfstoerustingen en bedrijfs- en handels voorraden bevat het besluit zoodanige be palingen niet. De bijdragen voor verloren gegane of beschadigde toerustingen en voorraden worden derhalve zonder dat daaraan ver dere voorwaarden ten aanzien van her aanschaffing worden verbonden, in con tanten uitgekeerd. De uitkeering zal evenwel eerst gelei delijk kunnen plaats vinden, naar gelang de onderzoekingen der schade-enquete-com- missies naar de omvang der schaden vor deren. Ten aanzien van bedrijfstoerustingen en voorraden kan een dergelijk standpunt wor den ingenomen, omdat tot bedoelde heraan schaffing vanzelf zal worden overgegaan, daar bedrijfspanden als fabrieken, handels huizen en winkels, welke moeten worden herbouwd alvorens de bijdragen wegens het verlies dier panden worden uitgekeerd, zonder zoodanige uitrustingen niet aan hun doel zouden beantwoorden. SCHOOLRAAD VOOR DE SCHOLEN MET DEN BIJBEL. Het 50e jaarverslag. Aan het zooeven uitgekomen 50e jaar verslag van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel ontleenen wij dat 1 Juli jl. bij den Schoolraad waren aangesloten 1679 scholen, waaronder 13 kweekscholen en 27 scholen voor voorbereidend lager onderwijs. 299 scholen met 1214 leerkrachten waren op 1 Juli toegetreden tot het hulpfonds voor geweigerde rijks- en gemeentelijke bijdragen. De scholen zijn ingedeeld in een negental districten die elk een gedelegeerde heb ben. De rekening van den schoolraad sluit met een eindcijfer van 29.494.85. Het negende district omvat de provincie Zeeland, .Noord-Brabant en Limburg en telt 128 scholen met inbegrip van de kweek school te Middelburg, de schippersschool te Wemeldinge en scholen voor buitengewoon onderwijs te Goes en te Middelburg. Gedelegeerde voor deze provincie is ds. A. C. Hey, Geref. predikant te Koudekerke. De Notaris H. JONKERS te Goes, zal op Dinsdag 17 Decem ber 1940, des avonds om 8 uur in de Prins van Oranje te Goes PUBLIEK VERKOOPEN Het WOONHUIS en ERF te Goes, aan den Heernisseweg nr. 21, groot 2.73 c.A, Verhuurd aan den heer J. H. Buys voor 5.per week. Te bezichtigen 's Zaterdags van 2.30 4.30 uur. Nadere inlichtingen te beko men bij den Notaris. EXTRA RANTSOENEN LEVENSMIDDELEN. De Directeur van den distributie- dienst te GOES maakt bekend,, dat zal worden overgegaan tot de uitreiking van extra-rantsoenbon nen voor brood, vleesch, boter of vet aan arbeiders, die langdurigen of nachtarbeid verrichten. Dit geldt alleen voor arbeiders, die llchamelyken arbeid verrichten in fabrieken of werkplaatsen en geen toeslagkaarten voor zwaren of zeer zwaren arbeid hebben ont vangen. Onder langdurigen arbeid wordt verstaan een afwezigheid van min stens 12 uur voor arbeiders, die op grooten afstand van hun woning hun werkzaamheden uitoefenen. Arbeiders, die bjj het 3-ploegen- stelsel in fabrieken en werkplaat sen gedurende ten minste één week nachtarbeid verrichten, ko men in aanmerking voor extra bon nen voor nachtai'beid. Aanvraagformulieren zijn vanaf Maandag 9 Dec. a.s. in het dis tributiekantoor verkrijgbaar en worden alleen aan werkgevers ver strekt. Goes, 5 Dec. 1940. De Directeur voornoemd, H. KOOPS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3