UIT DE PROVINCIE HOE LANG IS HET LICHT? Zonsopkomst Vrijdag 9.34 Zonsondergang Vrijdag - 17.28 Maansopkomst Vrijdag 13.57 (E.K) Maansondergang 0.32 d.a.v. Tusschen zonsopkomst en -onder gang moet worden verduisterd. v"I OPBRENGST WINTERHULP COLLECTE. Nu het overgroote deel van de opbrengst in de verschillende gemeenten van Zeeland bij de directie Zeeland van de Winterhulp af of niet officieel bekend zijn, laten wij een lijst van bekende bedragen volgen Eiland Walcheren Middelburg 1995.84, Vlissingen f 1901.50, Aagtekerke 78.69, Arnemuiden 76.50%. Biggekerke 60.91, Domburg 128.28, Koudekerke 241.83, St. Laurens 70.88, Meliskerke 29.15 Oost- en West-Souburg 117.09, Oostka pelle 131.63, Serooskerke 93.53, West- kapelle 145.01%, Zoutelande 60.53. Eiland Zuid-Beveland Goes 1144.56, Baarland 56.50, Ellewoutsdijk 45.39, 's-Gravenpolder 80, 's-Heer Abtskerke 48.32, 's-Heer Arendskerke 300.83, 's-Heerenhoelc 123.26, Helnlcenszand 166.33, Hoedekenskerke 60.98, Kapelle 143.01, Kloetinge 125, Krabbendijke 209.74, Kruiningen 351.27, Oudelande 91, Ovezande 123.24, Rilland-Bath 70.30, Schort 23.81, Waarde 92.45, Wemeldinge 122.46, Wolphaartsdy'k 154.21, Yerseke 205. Eiland Noord-BevelandColijnsplaat 105.35, Kats 35.20, Kortgene 75.38, Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Aarden burg 131, Biervliet 94.06, Breskens 190, Groede 203.79, Hoofdplaat 46, Nieuwvliet 67.24, Oostburg 210, Schoon- dijke 126.50, Sluis 161.69, IJzendjjke 400. Zuidzande f 138.15. Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Axel 298.82, Hulst 400, Neuzen 852, Sas van Gent 265. Tholen stad Tholen 144.17. Schouwen en DuivelandZierikzee 650.71. Dr. Münzer bezoekt Arnemuiden en Ellewoutsdijk. Gisteren heeft de gevolmachtigde voor Zeeland dr. W. Münzer een bezoek ge bracht aan Arnemuiden waar hij zich door den burgemeester uitvoerig liet inlichten over de toestanden van deze gemeente en over' de arbeidsvoorwaarden der visschers. Dr. Münzer bezocht daarna enkele garna- lenpelierijen en de #mosselfabrlek waar de Zeeuwsche mosselen de eerste bewerking ondergaan voor de bereiding van vitaminen. Ook Ellewoutsdijk heeft de gevolmachtigde bezocht en zich daar door den burgemees ter allerlei inlichtingen doen geven. VEREENIGING TOT BEHOUD DER ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHTEN. Identiteitsbewijzen. Dezer dagen is een persbericht gepubli ceerd, houdende mededeeling, dat de nieu we identiteitsbewijzeneen foto zouden moe ten vertoonen, waarop de houders zijn uit gebeeld zonder hoofddeksel, dus zonder muts of kap. De Zeeuwsche boerinnen zouden zich dus zonder deze moeten laten fotografeeren, hetgeen voor hen natuurlijk onaanvaard baar zou zijn, terwijl bovendien de boerin zonder muts gefotografeerd, onher kenbaar is met muts. De Vereeniging bovengenoemd heeft tot den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken een adres gericht, waarin de aandacht op deze aan gelegenheid wordt gevestigd, en nadruk kelijk wordt verzocht, den voorgenomen maatregel ten gunste der boerinnen te wij zigen. Gymnastiek op de scholen. Het bestuur, kennis genomen hebbend van de nieuwe bepaling, dat 1 Januari a.s. op alle lagere scholen onderwijs in de gymnastiek verplichtend zal worden ge steld, duchtend dat tusschen deze gymnas tische oefeningen en de lange rokken, als mede de staartmutsjos der in dracht ge- kleede meisjes, een conflict zou ontstaan, heeft zich ter zake gewend tot den Inspec teur van het Lager Onderwijs in Zeeland, den heer C. Wit, om advies. De heer Wit heeft als zijn meerting te kennen gegeven, dat de eenvoudige gym nastische verrichtingen, als vrij- en orde oefeningen, die door hem zouden worden voorgeschreven, geenerlei beletsel zouden vormen voor de kleederdracht, en dienaan gaande geenerlei reden tot ongerustheid behoefde te bestaan. Integendeel werd door hem overwogen, te bevorderen, dat aan de gymnastische oefeningen folkloristische j dansen zouden worden verbonden. Do „ponton" en de boerenstand. Voorts is door het bestuur een onderzoek ingesteld of de textielbeperkingen op de Zeeuwsche dracht een fatalen invloed zou den kunnen uitoefenen. Gebleken is, dat zulks gelukkig niet ket geval is, De boerenstand heeft bij het begin van den oorlog groote voorraden ingeslagen, en de „punten" der textielkaart zijn voldoende om verder mede uit te komen. Daar het boerengoed aanmerkelijk sterker is dan de gemiddelde burger- kleeding, verkdert de boerenstand nu in den oorlogstijd in een bevoorrechte positie, en plukt tl.ans de vruchten van zijn trouw aan de „volksche" kleedij. Zooals door de Vereeniging in haar propaganda steeds naar voren is gebracht, is de boerenkleedij, al is de eerste aanschaf duurder, op langen termijn toch het voordeeligst, speciaal ook met het oog op het feit, dat de hoerendracht nagenoeg niet aan mode onderhevig is, zoodat nimmer, gelijk bij de burgeressen het.geval is, stoffen die eigen lijk nog goed zijn, worden weggedaan om dat zij zijn „gedémodeerd," Zooals gezegd, het is gelukkig, dat de boerenstand voorraden heeft, omdat het niet is te ontkennen, dat onder de tegen woordige omstandigheden de fabricage en de transportgelegenheid der benoodigde stoffen naar Zeeland moeilijkheden mede brengt, waardoor nu en dan tijdelijk gebrek aan eenig artikel aan den dag treedt. Want, hoe eigenaardig het ook moge klinken van de Zeeuwsche dracht wordt niets in Zeeland gemaakt Bijna alles komt uit België, Duitschland, Zwitserland, en, vóór den oorlog, uit Engeland- Zelfs de be roemde „Zeeuwsche knoopen" en andere' fraaie versierselen, zijn niet afkomstig uit Zeeland, doch uit Schoonhoven en Renkum! Walcheren Wijziging schooltijden. WESTKAPELLE. Door de omstandighe den gedwongen, moesten ook alhier de schooltijden van de openbare lagere school weer gewijzigd worden. De morgenschool tijd duurt nu van 10 uur tot 12.30 uur; de middagsehooltijd van 13.30 uur tot 16 uur. Zoodra dit eenigszins mogelijk is, zullen de schooltijden weer zoodanig ver anderd worden, dat de gezinnen om onge veer 12 uur gezamenlijk het middagmaal kunnen nuttigen. Een zoodanige regeling was thans echter niet te treffen. Begrafenis J. Brouwer. DOMBURG. Woensdagmiddag is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J. Brouwer, in leven kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente te Domburg. Namens kerkvoogden en notabelen sprak aan de groeve de heer P. Louws een woord van dank en afscheid. Ds. P. G. H. Nicolai besloot de plechtigheid met een stichte lijk woord en gebed. Een krans van de Kerkvoogdij dekte de baar. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. DOMBURG. Woensdagmiddag werd in het gebouw „Rehoboth" een algemeene vergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank om een wijziging der Sta tuten en eene van het huishoudelijk regle ment aan de goedkeuring der leden te onderwerpen. De ontwerpen hebben, ter inzage gelegen ten kantore der Bank. Ten overvloede gaf de kassier, de heer C. Lou- werse, een korte uiteenzetting omtrent de noodzakelijkheid, de tot standkoming en het verschil der nieuwe met de oude stand- regelen. De oude statuten zijn gewijzigd in 1925. in verband met de toen in werking tredende coöperatiewet. De nieuwe zullen meer passen bij het uitgegroeide bedrijf der Boerenleenbanken, terwijl de Centrale Bank nog meer en scherper contröle kan uit oefenen. Credietverleening aan andere be drijven dan boerenbedrijven zal onder be paalde voorwaarden mogelijk worden. De wijzigingen werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna werd bij monde van den kassier medegedeeld, dat met ingang van 1941 een gewijzigde contröle zal beginnen op de inlagen en rentebijschrijving. Met de vee houderij-centrale is een regeling getroffen, waardoor de boeren het geld voor hun geleverd vee kunnen betrekken van de Boerenleenbank. Naar aanleiding eener desbetreffende vraag werd vernomen, dat te Domburg aan spaargelden in 1940 meer is opgevraagd dan in andere jaren doch aan de Centrale Bank een zeer ruime toevloeiing van geld wordt gezien. Ten slotte gaf de kassier een uiteenzet ting van het doel van het Algemeen Plat telands Molestverzekeringsfonds.' Ds. H. van Loon. GRIJPSKERKE. De toestand van ds. H. van Loon, die vorige week een botsing had met een wielrijdster is bevredigend. Toch zal hij dit jaar zijn werkzaamheden niet meer kunnen hervatten. LOOP DER BEVOLKING. VROUWENPOLDER. De loop der be volking over de maand November 1940 was als volgt: Ingekomen: L. Blaas, zonder beroep, Vrouwenpolder A. 18, uit Vlissingen. J. Kamermans en gezin, monteur, Dorp A 18 uit Vlissingen; W. de Kroo en gezin, land bouwer, Kruisweg, B. 164, uit Veere. Vertrok k en: J. Thomassen, land bouwersknecht, A. 32, naar Jutfaas, Oude Gein 10; G. van Hal, dienstbode, A. 132, naar Vreeswijk, Lange Vetweg C 6. GEVONDEN VOORWERPEN. O.- EN W.-SOUBURG. Gevonden een zilveren broche (met stuivertjes) bij Wal raven, Vlissingsche straat 68 een bos sleutels, waaraan een zakmes bij G. P. Peters, Marnixplein 64een blauwe wollen heerenhandschoen bij Joziasse, Nieuwe Vlissingscheweg 311. Zuid-Beveland Raad van Wotphaartsdijk. WOLPHAARTSDIJK. De Raad kwam in voltallige vergadering bijeen. Het nieuw benoemde lid den heer J. Hannewyk, werd geinstalleerd. De voorzitter heette hem welkom en hóópte dat hj) veel jaren in het belang der gemeente en tot zijn eigen vol doening zou mogen werkzaam zijn, waarop de heer Hannewijk dank zegde voor de vriendelijke woorden. Spr. hoopte op pret tige samenwerking met de overige leden. De VOORZ. deelde mede, dat ten aanzien van de bezetting van den kern van de luchtbescherming verschillende voorschrif ten zijn gemaakt en weder ingetrokken, en nu ten 6lotte onder goedkeuring van de in spectie der luchtbescherming en de Duit- sche autoriteiten de bezetting is geregeld. Bij de ingekomen stukken was ook een brief van den directeur van de districts arbeidsbeurs te Middelburg, waarin gewe zen wordt op het onsociale van het onnoo- dig ontslaan van arbeiders, en op bet ge vaar, dat velen naar Duitschland zullen worden bemiddeld, waardoor in het ko mende voorjaar gebrek aan arbeidskrach ten zullen kunnen ontstaan. De VOORZ. onderstreepte hetgeen in die circulaire van de arbeidsbeurs wordt aangevoerd. De gemeenterekening werd onveranderd voorloopig vastgesteld met een voordeélig saldo voor den gewonen dienst van 4560 en een nadeelig slot voor den kapitaal- dienst van 3759, terwijl de rekening over 1939 van het burgerlijk armbestuur wordt goedgekeurd met een voordeelig slot van 67. De aangeboden gemeentebegroting voor 1941 sluit in ontvang en uitgaaf in den gewonen dienst op 69.819 en in den ka- pitaaldienst op 8083 en de begrooting voor het burgerlijk armbestuur voor dat jaar op 1 5676. Aan Jan Boonman en Joannes Boonman wordt voor het bezoeken van een hunner kinderen eener lagere school buiten de gemeente, vergoeding toegekend en het bedrag vastgesteld resp. op 11.65 en 15.68 per jaar. De wedde van den tijde- lijken ambtenaar ter secretarie wordt in verband met het behalen van het diploma gemeenteadministratie I verhoogd met 100 per jaar en met ingang van 1 Janu ari a.s. gebracht op 550. Besloten werd tot continueering van de verzekering der gemeentegelden bij de F.O.G. De raad vond goed, dat ontheffing werd gevraagd van de verplichting tot het vast stellen van verordeningen inzake bewaren en afleveren van afvalstoffen. Teruggenomen werden de voorstellen tot belastingverhooging en inzake verzekering tegen oorlogsschade. De bouwverordening werd op advies van Ged. Staten aangevuld, in verband met de materialenpositie van de bouwstoffen. De heer HANNEWIJK informeerde naar werkgelegenheid voor werkloozen, waarop de VOORZ. antwoordde, dat nog een object bestaat in den vorm van egalisatie aan den Kaaidijk, terwijl de heer LINDENBERGH wees op de wenschelijkheid, dat elke werk gever zich hield aan de gepubliceerde of voorgestelde regeling inzake het' houden van arbeiders naar rato van de grootte van het bedrijf. Uit de' daarover gevoerde be spreking bleek, dat deze regeling nog niet geldt. DE NED. BERV. KERK WEER IN GEBRUIK. KAPELLE. De Kerk van de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft in de oorlogsdagen in Mei zeer zwaar geleden. Zóó, dat er sinds den 12den van die maand geen dienst meer kon worden gehouden. Nu is door de goede zorgen van kerk voogden en door de trouwe medewerking van velen het prachtige gebouw weer zoo danig hersteld, dat er op Zondag 8 Dec. a.s. weer voor het eerst dienst zal kun nen worden gehpuden. Een tijding, die ze ker de vele trouwe kerkgangers met blijd schap en dankbaarheid vervullen zat. Winterhulp. WOLPHAARTSDIJK. De commissie voor Winterhulp bestaat thans uit al de leden van den gemeenteraad benevens nog een 4-tal personen van verschillende richtingen. Opbrengst collect®. WOLPHAARTSDIJK. De vrijwillige bij drage voor de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht 810. De collecte op den dankdag voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht ruim 300. De collecte voor de zending 328. Burgemeester Van Horsigli moet rust houden. 's-HEERENHOEK. Burgemeester C. F. A. M. Horsigh, die voor eenige weken in het ziekenhuis te Goes ter observatie werd opgenomen, is in het. begin dezer week weder in zijn woning teruggekeerd. Al is de gezondheidstoestand van den burgemeester ook niet ongunstig te noe men, laat het zich naar het oordeel van zijn medicus aanzien, dat nog geruimen tijd absolute rust noodzakelijk is, zoodat hij zich van inmenging in gemeentezaken voorloopig zal hebben te onthouden. Getijen Wemeldinge. (Zomertijd). December. Donderd. 5 8.37 21.02 1.58 14.27 Vrijdag 6 E.K 9.23 21.53 2.41 15.14 Zeeuwsch-Vlaanderen Loop der bevolking. BRESKENS. In November zijn inge komen: M. A. Notebaart uit Bussum; A- Mervel uit Middelburg; W. M. L. Ver hulst uit Goes; J. J. Brandsma uit West stellingwerf; P. H. Metsemakers en gezin uit Oss; E. P. Quaars uit Oostburg; A. Gaanderse en echtg uit Driebergen-Rij- senburg; S. A. Leenhouts uit Woudenberg; C. P. Melieste uit Velsen; J. v. d. Vijver uit Oostburg. Vertrokken: E. S. de Visser naar Groede; H. G. Schoonewolf naar Amsterdam; L. S. van Leeuwe naar Oostburg; J. A. F. de Paauw naar Schoon- dijke; L. L. de Backere naar Eede; P. Vergouwe naar Leidschendam; L. van Va- len naar Sluis; P. Baarj naar Haarlem. Verandering schooltijden. BIERVLIET. Deze week zijn de school tijden van de openbare scholen veranderd. De lessen beginnen nu om 10 uur tot half 1 en 's middags van 2half 5. Loop der bevolking over November. CADZAND. Ingekomen: H. Postma van Haarlem. Vertrokken: M. M. Leenhouts naar Sluis; M. van Boven naar 's-Heer Arendskerke; A. J. H. Moerman naar Oostburg. (A.A.) Uit Frankryk teruggekeerd. SLUIS. Zondag is na een verblijf van meer dan 7 maanden in Frankrijk de fum. J. v. d. Plasse weer in Sluis teruggekeerd. Bij het uitbreken van den oorlog was de heer v. d. Plasse met zyn gezin en dienst bode naar Frankryk uitgeweken. WATERLANDKERKJE. De heer B. Boeye heeft tegen 1 Januari 1941 ontslag genomen als grafdelver alhier. ENKEL GEBROKEN. AXEL. De echtgenoote van den heer S. alhier had Dinsdag het ongeluk uit te glijden over een appelschilletje dat op straat lag en daarbij haar enkel te bre ken. Slachtoffers van de duisternis. TERNEUZEN. Toen de 32-jarige trein machinist H. Vermast zich Dinsdag per rijwiel naar zijn werk begaf, is hij door de duisternis misleid geworden en in het kanaal gereden. Op zyn hulpgeroep scho ten ijlings «nkele personen "'toe en hoewel men er in slaagde hem vry vlug uit het water te halen, waren de levènsgeesteu echter reeds geweken. V. laat een vrouw en twee kinderen achter. Provinciale Staten. Winterzitting. VOORSTELLEN. W\jziging polderambtenaren-regle ment; Zeeland 1931. Ingevolge het polderambtenaren-regle ment Zeeland 1931 heeft de ontvanger-grif fier zich ten aanzien van de wijze van boekhouding te gedragen naar de voor schriften, Welke daaromtrent zyn vastge steld door de vergadering van ingelanden. Er is tegen deze bepaling bezwaar gerezen omdat zij aan een administratieve eenheid geenszins bevorderlijk is. Deze eenheid is niettemin zeer raadzaam, in het bijzonder met het oog op de beoordeeling van het beheer van den ontvanger-griffier vanwege Ged. Staten, waarbij toch in het algemeen gelijke maatstaven moeten worden aange legd. De noodzakelijkheid dezer uniformiteit klemt te meer nu, in tegenstelling met vroeger, toen het van wege Ged. Staten opnemen van de kas en dé boeken van den ontvanger-griffier meer incidenteel ge schiedde, zoodanige contröle, sinds de com mies-verificateur naast zijn werkzaamheden ten aanzien van de gemeenten ook de be- heeren van de polders en waterschappen geregeld controleert, thans stelselmatig plaats vindt. Het is dan ook aangewezen, dat de voorschriften, waarnaar de ontvan ger-griffier zich ten aanzien van de wijze van boekhouding te gedragen heeft, niet langer door de vergadering van ingelanden, doch door Ged. Staten worden vastgesteld, waarbij dan ook voor bepaalde groepen van polders of waterschappen zekere voor schriften al dan niet op te leggen zijn. De voorschriften omtrent de wijze van de al gemeene dienstvervulling van den ontvan ger-griffier dienen naar de meening van Ged. Staten ook in de toekomst van de ver gadering van ingelanden te blijven uitgaan. Daarbij zal dan moeten worden opgeno men, dat deze voorschriften ook geen be palingen mogen bevatten, welke in strijd zijn met of welker onderwerpen geregeld zijn bij het algemeen reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland. In verband met reeds in vorige vergade ringen aan de orde geweest zijnde wijzi gingen in het reglement, waarover echter nog geen beslissing is genomen, stellen Ged. Staten verder voor de gunstiger wachtgeldregeling, welke voor de Provin ciale ambtenaren is ingevoerd ook voor polderambtenaren zoo vast te stellen. Ver der om nader vast te leggen, dat de in dienstneming van zgn. „arbeidscontractan ten" uitsluitend tot de bevoegdheid van de dagelyksche besturen behoort. Verder wjj- zen Ged. Staten er op, dat naar de strek king van de bestaande bepalingen de ont vangers-griffiers en de secretarissen-ont vangers zelf de kosten van hun zekerheids stelling betalen. Ged. Staten achten het aangewezen, dat de polders of waterschap pen, welke tegen de gevolgen van fraude door hun ambtenaren beveiligd wenschen te zijn, daarvan zelf ook de kosten dragen. Bovendien wordt door zulle een regeling de kring dergenen, die in aanmerking kun nen komen voor de betrekking, hoogst waarschijnlijk uitgebreid, hetgeen het pol- derbelang slechts ten goede kan komen. Het ware echter niet billijk, wanneer deze be paling niet ook voor de reeds loopende ze kerheidstellingen tot gelding zou kunnen worden gebracht. Tot nu toe is echter bepaald, wat moet geschieden ten opzichte van het onderzoek voor het administratief en financieel be heer van den ontvanger-griffier, als deze dezelfde persoon is als de dijkgraaf. Ged. Staten stellen voor te bepalen, dat dan de plaatsvervanger van den dijkgraaf daar mede wordt belast, mits er geen bloedver wantschap of zwagerschap tusschen hem en den dijkgraaf bestaat, in welk geval de bevoegdheid aan Ged. Staten komt. De overige voorgestelde wijzigingen zijn veelal redactiewijzigingen of spruiten weder voort uit het bovenstaande. Noch van de polders en waterschappen, noch van de ambtenaren-organisaties zyn bezwaren tegen hét voorstel ingediend. Wjjziging reglement voor de calamiteuze polders of water schappen in Zeeland. In verband met het voorstel Inzake her ziening en aanvulling op andere punten aan het polderambtenaren-reglement Zee land 1931 als ook de bepalingen betreffende de rechtspositie van de ambte naren in dienst der calamiteuze waterkee- ringen aan te vullen, zullen de desbetref fende bepalingen, die nog in het reglement voor de calamiteuze polders en waterschap pen in Zeeland voorkomen, daaruit moeten vervallen. Ged. Staten stellen dan ook voor de daarvoor noodige wijzigingen aan te bren gen. Tegen dit voorstel zijn van de zijde van de belanghebbende dijksbesturen geen bezwaren ingediend. Ged. Staten stellen dan ook voor dit reglement als voorgesteld te wijzigen. Tertiair wegenfonds voor Zeeland, Ged. Staten stellen voor de balans per 31 December 1939 en de rekening over 1939 van het Tertiair wegenfonds vast te stellen zooals zij door den boekhoudkundi ge zyn deugdelijk verklaard. De balans wyst een eindcijfer aan van 401.211.90 en de rekening een van 301.463.55 met een goed slot van 145.282.49, by' een raming van resp. 2S0.000 en 114.200. De ontvangsten zijn 291.463.55 als aan deel in de opbrengst der motorrijtuigen en rijwielbelasting en 10.000 als bijdrage der provincie. Voor verbetering van wegen en de kosten van voorbereiding, het maken van ontwerpen enz. is 155.489.61 uitge geven bij een raming van 165.000. Opneming kasgeld. Ged. Staten stellen voor, waar het zich laat aanzien, dat ook in 1941 behoefte zal bestaan aan de opneming van kasgeld, hen te machtigen tot een maximum van 2.000.000 op te nemen. Wijziging begrooting 1939. Ged. Staten stellen verschillende wijzi gingen voor in de Provinciale begrooting voor 1939. O.a. verhooging van den post opcenten op de inkomstenbelasting met f 15 000 Geraamd was 313.700, tenvyi reeds ont vangen is 321.952. Verschillende uitga- I T AVONDJE VAN SINTERKLAAS. Dit is een dag van verrassingen. Van -prettige verrassingen -wel te verstaan. Wj) trekken zoo graag een gezichtalsof wij immuum zijn voor verrassingen. Het zijn, zoo doet men het dan voorkomen, normale ver schijnselen en dan ioil men het be- j grip verrassing declasseeren tot iets doodgewoons. Maar vandaag is dat alles anders, 't Avondje van Binterklaas. Een avond, die verschilt van aïïe andere avonden. Voor allemaal de kinderen, vader en moeder Eigenlijk is het den heelen dag een beetje ongewoon. Anders dan an ders. Wij zijn zoo'n beetje in "banket- Ictterssjeer. Dat is langzaamaan ge- kómen, de laatste paar weken Hoef Dat moet U -mij niet vragen. Herinner U, wat zich in de afgeloo- pen weken heeft afgespeeld, hoe toy met zyn allen aan den havenkant stonden, een blijde intocht beleefden, hoe we spraken over een knecht en een paard. En nu, 't Avondje van Sinterklaas. Dat is de klap op do vuurpeü. Eerlijk gezegd, ik ben er ook blij om. Het heeft me heel wat zweet druppels gekost, om het zoover te brengen. Maar nu ben ik dan toch ook in de banketletterssfeer geko- men. En ik heb een goede verwach ting, want ik mag de wetenschap meedragen, een goede beurt te heb ben gemaakt. Met gepaste vrijmoedigheid heb ilt een groote maat-schoen gezet. En mijn handen klap ik van innige voldoening in elkaar, een zucht begeleidt mijn constateering. 't Avondje van Sinterklaas. Veel genoegen allemaal en een beste Sint. Stel. den bisschop niet te leur, hij heeft zich uitgesloofd en ook voor hem- is het einde in zicht 't Avondje van Sinterklaas. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Gehuwd: M. van Hese, oud 27 jr. en Th. J., van Opbergen, oud 20 jaar. Overleden J. Proost, weduwnaar van A. P. van den Eosch. GOES. Geboren: Quirina Louise, d.v. Adriaan Louis Kampman, en Maria Jannetje van Eenennaam. Overleden Marinus Schrijver, 75 jaar, weduwnaar van Maatje Perestam Maatje van 't V7esteinde, 70 jr.; Leonardus Johan nes Capello, 79 jr. wedn. v. Susanna Pie- ternella Loobeek. GRIJPSKERKE. Over de maand November 1940. Geboren Aarnout, z. van Frans Dinge- manse en. van Jacomina Aarnoutse Piet Cornelis, z. v. David Sanderse en van Jo hanna Catharina Coppoolse. Ondertrouwd Jan Simon Reijnierse» 29 j., te Koudekerke en Suzanna Francke, 25 j. BRESKENS. Over de maand November, Geboren Johannes Cornelis, z. van G. Baert en M. S. Bogte Katharina Jozlna, d. van A. J. v. d. Heuvel en J. la Gasse Jan Izaak, z. van C. J. Risseeuw en H. Ver douw Jannis Cornelis, z. v. J. P. v. d. Lijke en M. A. ReijnhoudtCornelis Her man, z. van A. Verstraaten en M. P. de Baare Jan Izaak, z. van A. Reinhout en G. Jobse Neeltje Catharina, d. van J. A, Neufeglise en ,S. de Kraker. Overleden D, Klaassen, echtgen. van A. Verduijn. Marktberichten Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" Kapelle (Z.B.). 4 December 1940. Peren Comtesse de Paris 932, Beurré Alexandre Lucas 1123, Conférence 10 23, Gieser Wildeman 622, Kleiperen 6 18, Pondsperen 815, Saint Remy 718, Wintersuikerij 1014, Winterlouwtjes 10 16. Appelen Sterappels 1222, Zure Bellefleurs 812, Jonathan 12—22, Fran- sche Reinetten 6-—20, Glorie an Holland 10 —22, Court Pendu 718, Weyningsappels 10—12, Keyen 815, Ermgaard 815, Campagnezoet 815, Hollandsch zoet 8^- 15, Pomme d'Orange 815. Groenten Spruiten 8—18, Prei 5—0, Witlof 11—22, Veldsla 6—7, Rapen 0.501, Uien 1, Breek- peen 2—3, alles per kg. Savoye kool 2.09 3.20, Witte kool 2.002.60, Boerenkool 3.50, alles per 100 kg. Bloemkool 1220 p. stuk. Veilingsvereeniging Zold-Reveland. GOES, 4 December. Andijvie 1.504, koolrapen 0.501.80, spruiten 14.4014.50, winterpostelein 12, uien 0.503.50, kroten 2.50, waschpeen 14, roode kool 4, groene savoye kool 2.103.50, gele savoye kool 2.80, witte kool 1.20, boerekool 4.505.50, prei 67, veldsla 0.501, witlof 1924, al les per 100 kg. Rammenas 33.50, rapen 2.50 per 100 bos. Bloemkool 410.50, knol selderij S5 per 100 stuks. VischmijnVlissingen. Woensdag 4 December. Aangevoerd door 12 vaartuigen 1608 kg. garnalen. Kleinhan delsprijs 2226 et per kg. pellerij 20 cent per kg. Zootjes 2,3010,90. Kleine schar, aangevoerd in consignatie, 1,90— 2,20 per 10 kg. ven van den gewonen dienst zijn in over eenstemming met vroegere statenbesluiten, terwijl de post onvoorzien wordt verhoogd met 12.928.45 en uitgetrokken op 35.634.S7 en het bedrag voor af- en over schrijving wordt f 34.634.87.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3