STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS U VOELT y NIET IPStlïTS© N ZWERFSTERTJE. B(J controleering der openbare schuilplaat sen in den 'afgeloopen nacht, ontdekte een politiepatrouille een jong meisje, dat zich te plaatse had teruggetrokken. Naar het politiebureau gebracht, bleek het een 22- jarig meisje te zijn dat werkloos hier verbleef en haar logement had moeten verlaten omdat zij geen geld meer had. Het meisje wier moeder in Den Haag woont, zou mogelijk hier werk kunnen krij gen. Zij is aan het bureau gehouden terwijl de politie voor haar naar hulp uitziet. 25 JAAR BIJ „DE SCHELDE". De heer A. Stroo, baas in de afdeeling bankwerkerij van de maatschappij „De Schelde" herdacht heden den dag waarop hij 25 jaar geleden by de Maatschappij in dienst trad. Soep van Ma Bos is overheerlijk. Getijen. (Zomertijd). December. Donderd. 5 6.49 19.20 13.28 1.30 Vrijdag 6 E.K. 7.38 20.18 14.15 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. ALS HET DONKER IS. Slaan langvlngers hun slag. Mej. P. J. de W. was voor een winkelier ster te Kapelle bij een grossier te dezer stede een doos met vijfenzeventig stukjes chocolade wezen halen. Ze pakte deze op haar fiets en moest daarna nog een bood schap doen bij een winkelier in de Zuster straat. Slechts enkele minuten stond haar rijwiel daar onbeheerd, maar toen zij weer buiten kwam, was de doos met inhoud van haar rijwiel verdwenen. Aangifte bij de po litie volgde, die een onderzoek instelt. Mej. M. A. K. te 's Heer Hendrikskinde ren overkwam eenzelfde avontuur. Ze had hier wat inkoopen voor St. Nicolaas ge daan en de kleine voorwerpen, bij elkaar voor een waarde van vijf zes gulden, in haar fietstasch geborgen. Ook dit rijwiel stond slechts enkele minuten onbeheerd in de B. J. van der Boschstraat, hetgeen voor de langvingers echter voldoende was om hun slag te slaan, want toen mej. K. de reis naar huis wilde voortzette bleek haar rijwieltasch intusschen geledigd te zijn. Voorts werden nog uit een Duitschen auto, die eenigen tijd op den Groote Markt stond, een pakje cacao en een pakje kof fie ontvreemd. Ook beide laatste gevallen zijn bij de politie in onderzoek. Ander verduisterlngs-wee. Mej. F. A. B. wilde, uit de Papegaai straat komende, rechts de Langevorst- straat ingaan, maar zij sloeg rechtsaf, voor zij in de Langevorststraat was en botste daardoor tegen een winkelruit van maga zijn „De Goedkoope Simon" aan. De ruit begaf het en mej. B. liep verwondingen aan •het gelaat op. Dr. Snoek verleende haar hulp, en daarbij bleek, dat het ongeval voor haar bijzonder goed was afgeloopen met enkele lichte schrammen boven haar rech teroog. De etalageruit was, naar w'j ver namen, niet verzekerd en had een waarde van plm. tachtig gulden. J. B. alhier kreeg een bekeuring omdat de verlichting van zijn rijwiel niet van boven afgeschermd was. A. J. P. trof een zelfde lot. Wegens het niet of onvoldoende verduis teren van hun panden werden verbaliseerd P. J. de J., P. J. v. d. D., C. J. G. en W. K. Komen deze laatste overtredingen nog te Goes voor, dan is dat meestal te wijten aan een kléin verzuim, samenloop van omstandigheden, enz. Zoo had bijv. in het laatste geval een zes-jarig kind de verlich ting aangedraaid. Intusschen mag de politie niet meer waarschuwend optreden maar moet zjj dadelijk proces-verbaal opmaken. Het kan anderen ter waarschuwing dienen steeds de grootste nauwkeurigheid in acht te nemen. DE LAATSTE FRANSCHEN. De twee laatste nog te Goes verblijvende Fransche soldaten, die in St. Joanna ver pleegd werden, hebben gisteren dit zieken huis en Goes verlaten. OPENBARE DRONKENSCHAP. C. S., alhier, werd wegens openbare dronkenschap aangehouden en in arrest gesteld. CONCERT TEN BATE VAN WINTERHULP. Naar wij vernemen wacht Goes een groot muzikaal genot. Wim Noske en Ma- rinus Flipse zullen hier op 18 Dec. a.s. een concert geven ten bate van Winterhulp 1940. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Bij de Dinsdagavond gehouden stemming voor lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Krabbendyke is gekozen de heer Andries Staal Azn., in de vacature van wijlen A. van 't Leven. JAARVERGADERING GROENE KRUISVEREENIGING. Gistermiddag hield de Groene Kruisver- eeniging in haar gebouw in de Gortstraat haar jaarvergadering onder voorzitter schap van den waamemenden voorzitter, mr. J. F. van Deinse. De secretaresse, mej. M. Callenfels, bracht het jaarverslag 19391940 uit. Reeds in het begin van 1940, toen de toe stand ook in ons vaderland kritieker werd en het Roode Kruis alom in den lande steeds meer voorbereidingen trof om paraat te zijn indien het oorlogsgeweld - zich ook over de grenzen van Nederland zou uit strekken, werden ook alhier plannen be raamd tot inrichting van het Militair Hos pitaal of ander gebouw tot noodhulp-zie kenhuis. Het bestuur besloot wetende, dat de afd. Middelburg van het Ned. Roode Kruis niet over de noodige financiën te be schikken had, tot het aanbieden van een gift tot aankoop van benoodigd materiaal, indien tot inrichting van een ziekenhuis zou worden overgegaan. Een maximum van 1000 werd aangeboden, doch tweemaal is van een gift van 250 gebruik gemaakt. Uit de onlangs gepubliceerde mededeelin- gen van het bestuur van het Ned. Roode Kruis bljjkt ten zeerste hoe dit aanbod op prijs werd gesteld en hierdoor hoogst nood zakelijke artikelen konden worden aange schaft Dit alles gold slechts als voorzorgs maatregelen en vurig had ieder rechtge aard vadex-lander gehoopt, dat de ver schrikking van den oorlog aan ons zou voorbijgaan. Het heeft helaas niet zoo mo gen zijn en toen op 17 Mei ook Middelburg zoo zwaar werd getroffen en de daarop ge volgde branden een groot deel der stad In puin legden, toen eerst beseften wij ten volle wat oorlogsgeweld beteekende en hoe zeer ook de burgerbevolking bij de tegen woordige wijze van oorlog voeren te lijden heeft. Een groot voorrecht was het voorzeker, dat het gebouw van het Groene Kruis, als mede de zich daarin bevindende inventaris gespaard bleven. Dit is voor een groot deel te danken aan het optreden van den maga zijnmeester, die met hulp van de omwonen den alles in het werk heeft gesteld om het gebouw voor brandgevaar te behoeden. Dit optreden werd ook erkend, toen de heer Bouwens bij monde van den burgemeester de herinnerings-medallle met diploma werd uitgereikt. Eerst toen de nood zoo groot werd, dat aan eigen behoud moest worden gedacht heeft de magazijnmeester zyn post verlaten, met het noodlottig gevolg voor de kas, dat tijdens zijn vlucht een bedrag van eenige honderden guldens aan juist opgehaalde contributies verloren geraakte. Bij ingezetenen, die door vlucht of ver branden van huis en haard alles moesten achterlaten, raakten ongeveer S0 artikelen zoek o.a. 'n weegschaal, stoel en bedzeilen. Ook in het oude mannen- en vrouwenhuis konden eenige artikelen niet meer worden teruggegeven, die door de ontstane ver warring waren zoek geraakt. Gezien echter het vele, dat verschillende stadgenooten verloren, is het verloren gaan van genoem de artikelen van geen belang. Het bestuur is door de tijdsomstandig heden zeer gedund, dat zoowel de voorzit ter dr. H. Reilingh, de heer J. H. Voorthujj- zen naar elders vertrokken. Vooral dr. Rei lingh, die naast het voorzitterschap ook zijn zorgen wijdde aan het magazijn, mag in dit verslag een woord van dank ge bracht worden. Eenige malen werden aan de vereeniging artikelen geschonken, o.a. een in zeer goe de staat verkeerenden ziekenwagen de goede gezindheid der gevers wordt ten zeerste op pry's gesteld. Er moge in het afgeloopen jaar zeer veel droevigs zijn geschied en ook het heden nog verre van rooskleurig zijn, toch wil de secretaresse haar verslag eindigen met de hoop, dat het ook in de toekomst de ver eeniging goed moge gaan en zij ondanks moeilijkheden hare taak „verlichting te brengen aan het ziekbed" zal kunnen voortzetten. Ook het devies van de vereeni ging zij „Luctor et Emergo". Het verslag werd met dank aan de sa menstelster goedgekeurd. Dit geschiedde ook met de rekening door mr. Van Deinse als penningmeester uitge bracht. Daaruit bleek, dat ontvangen werd 3880.98 en uitgegeven 2305.51 Va, alzoo een goed slot van 1575.46%. Bij de verkiezing van bestuursleden, her dacht ook de waarnemende voorzitter het vertrek van dr. Reilingh, en vooral herin nerde hij aan diens aangenamen omgang en de groote zorgen aan de vereeniging. Jammer noemde spr. het dat dr. Reilingh Middelburg verlaten heeft. Dit geldt ook voor de beide andere vertrokken bestuurs leden mevrouw A. A. Ghysen-van Marle en den heer Voorthuyzen. In hun plaats werden tot bestuursleden gekozen mej. mr. Anne Bolle en de heeren ir. A. A. Brevet en dr. J. Eerelman. Thans vond de voorzitter gelegenheid zich tot den heer Bouwens te wenden en hem ook in de vergadering dank te bren gen voor alles was hij tot het behoud van gebouw en inhoud heeft Verricht. Duitschland en de Arabische landen. Den laatsten tyd, aldus het D.N.B., heeft Engeland in de Arabische landen de be wering in omloop gebracht, dat de spilmo- gendheden het voornemen hebben de Ara bische landen te bezetten en te houden. Om deze propaganda tegen te gaan en de Ara bische landen opheldering te geven omtrent de Duitsche politiek jegens hen, heeft de Duitsche regeering per radio in de Arabi sche taal de volgende verklaring doen ver spreiden „Duitschland, dat steeds vervuld is ge weest van gevoelens van vriendschap voor de Arabieren en den wensch heeft, dat zij gedijen en gelukkig worden en de plaats zullen innemen onder de volkeren der aar de, welke in overeenstemming is met hun historische en natuurlijke beteekenis, heeft van oudsher den strijd der Arabische lan den tot verwerving van hun onafhankelijk- Sn deie tijden van stïoembesparingï I.&MPÏN. Se beste en zuinigste lamp i ooit dooi? Philips vervaatdigd Nieuwe voorschriften voor de textiel- Alleen tapijten enz. van 100 paplergaren zijn vrij. Waschmerk-etlket voor kunstzijde. .'ooals reeds in het kort werd gemeld, zijn bij de textieldistributie weder eenige wijzigingen aangebracht en nieuwe voor schriften gegeven. De verkoop van cocostapijten, cocosmat- ten, cocosloopers enz., die tot nu toe ge- hiel vrij was, zal van heden af alleen ge oorloofd zijn op een speciale vergunning, welke door de plaatselijke distributie- diensten zal kunnen worden verstrekt aan personen, t.ie getroffen zyn door oorlogs geweld of gezinshoofden, wier gezinsinko men gemiddeld per gezin beneden de 350 blijft. Overigens blijft de verkoop van tapijten, loopers, matten e.d., welke vervaardigd zyn uit 100 papiergaren als vervan gingsmateriaal van cocos vry. A n de plaatselijke distributiediensten is verzocht eenigszins soepeler te zijn met het uitgeven van speciale vergunningen voor woninginrichtingen. Als richtlijn is aangegeven, dat naast de huidige rege ling, aan ieder gezinshoofd per jaar ten hoogste voor één kamer tapytstof of on geveer 20 meter looperstof mag worden verstrekt op een speciale vergunning. Kleeding, luiers en benoodigdheden voor baby's en kinderen, die op 5 Augustus 1940 den leeftijd van 3 jaar nog niet be reikt hadden zullen van lieden af op ver toon van de distributiestamkaart ten name Van het betreffende kind zonder punten verkocht mogen worden, met uitzondering van luiers, wélke uitsluitend op speciale vergunning verkrijgbaar zullen zyn. De kleinhandelaar is verplicht een af- leveringsbewys in duplo uit te schrijven en door den afnemer te doen onderteeke nen voor die artikelen, die op vertoon van den distributiestamkaart ten name van het kind zijn afgeleverd. Voor de kinderen die nog niet geboren zijn kan een spec'iaie vergunning worden aangevraagd voor luiers en andere benoo digdheden op vertoon van een dokters attest of bewijs van de vroedvrouw. Regenjassen, regenmantels en regen capes, welke uit gummi of gegummeerde stoffen zijn vervaardigd worden in punten gewaardeerd als volgt voor mannen en vrouwen 25 punten voor jongens en meisjes 18 punten. Handbreigarens, die vervaardigd zijn uit natuurzijde, kunstzijde, 'celvezel (celwol), melkwol enz., zullen worden gewaardeerd op 2 punten per 100 gram of 1 punt voor 50 gram of een gedeelte daarvan. Vrijge steld blijven garens in de kleine opmaak voor handwerkdoeleinden, zooals strenge tjes, kluwentjes, spoeltjes, bolletjes en In verband met het feit, dat momenteel veel meer gebruiksartikelen geheel of ge deeltelijk vervaardigd worden uit kunst zijde voorheen en aan deze artikelen niet direct te zien is, dat zij geheel of gedeeltelijk van „viscose"-kunstzijde zijn vervaardigd, is het noodzakelijk gebleken, dat men voor de waschbehandeling aan een herkenningsteeken kan zien, dat in het artikel „kunstzijde" verwerkt is, zoo dat dit in de wasch een speciale behande ling kan ondergaan. Door liet onbekend zijn met de samen stelling van de stof zou een verkeerde waschbehandeling kunnen worden toege past, waardoor niet alleen de bevolking wordt gedupeerd, doch ook het verbruik van textielgoederen abnormaal hoog wordt. Op grond van deze overweging heeft de directeur -van het rykstextielbureau te Arnhem, aan- de verwerkers van viscose- kunstzyde garens, dat is voor de geheele industrie, een voorschrift gegeven voor het aanbrengen van een waschmerk-etiket, dat luidt R Uitbreiding verplichte ongevallenverzekering. Het Verordeningenblad bevat een be sluit van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken betreffende de uitbreiding van de verplichte ongeval lenverzekering tot de aan poliklinieken, medische consultatiebure'aux en medische keuringsbureau* verboden personen. Het luidt als volgt: Art. 1. In artikel 1, onder V van het Koninklijk besluit van 14 September 1921, staatsblad no. 1057, tot uitvoering van artikel 4, eerste lid, der Ongevallenwet 1921, wordt tusschen: „klinieken" en „krankzinnigengestichten" ingevoegd: „po liklinieken, medische consultatie- en keu- ringsbureaux. Art. 2. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. heid met belangstelling gevolgd. De Ara bische landen kunnen ook in het vervolg bij hun streven om dit doel te bereiken, op de volle sympathie van Duitschland reke nen. By het afleggen van deze verklaring is Duitschland in volkomen overeenstem ming met het verbonden Italië". De opbrengst van de eerste Winterhulp- collecte. Schatting5 a 600.000 gulden. De directeur-generaal van de stichting „Winterhulp Nederland", de heer C. Piek, heeft gistermorgen in een persconferentie uiting gegeven aan zijn groote tevreden heid over het resultaat en het verloop van de eerste Winterhulpcollecte in Ne derland. Hij deelde mede, dat hoewel alle gegevens daaromtrent nog niet zyn binnen gekomen, aangenomen, kan worden, dat 't resultaat van de huis- en .straatcollecte te samen een totaal bedraagt van 5 A 6 ton. De afzortderlyk ontvangen giften hierbij opgeteld, komt men tot een totaal-bedrag van rond 1 millioen gulden, hetwelk ln één maand tijd is bijeengebracht. De directeur-generaal liet zich völ lof uit over het enthousiasme en den ijver van de honderden collectanten, die zich op voortreffelijke wijze van hun soms moei lijke taak hebben gekweten. Verder deelde hy mede, dat de tweede Winterhulpcollecte gehouden zal worden op 27 en 28 December. Op 27 December 'n biis-huiscollecte en op den volgenden dag een bus-straatcollecte. Wederom is voor een aardige verrassing zorg gedragen. Het publiek ontvangt nl. draagspeldjes, waarop sprookjesfiguren staan afgebeeld. Hier voor zijn gekozen De gelaarsde kat, Sneeuwwitje, Asschopoester, Roodkapje, Hans en Grietje, Doornroosje en Klein Duimpje, De stichting Winterhulp ls bereids haar mooie werk begonnen. De directeur-gene raal zei daaromtrent dat in de eerste plaats aandacht zal worden besteed aan het gezin met het kind. De heer Piek gewaagde verder van de schendverhalen, die ten aanzien van zijn persoon en ook ten aanzien van de stich ting de ronde doen, verhalen, waarop hij nooit heeft gereageerd en dat ook nimmer in de toekomst zal doen. Hij noemde deze slechts om duidelijk in het licht te stellen, dat men met de verspreiding ervan niet zijn persoon of de stichting treft, maar de tienduizenden landgenooten, die een zoo dringende hulp noodig hebben. Hij gaf uiting aan de hoop, dat dergelijke indivi duen eindelijk eens zullen inzien hoe ver keerd en hoe slecht zij doen door op deze w^jze het eigen volk in den nek te grijpen. ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal ln uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze Btroom van lever-gal onvoldoende la, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opge- blazén. u raakt verstopt. Uw lichaam ls ver giftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onover troffen om de lever-gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Plllotjes bij apothekers en drogisten t 0.75. 11 Vermoedelijk 20 inplaals van 8 kg. waschgoed op een zeepbon. Naar het Vad. verneemt wordt thans het plan overwogen om de hoeveelheid wasch goed, welke men by inlevering van een zeepbon aan de wasscherrj kan meegeven, welke hoeveelheid naar men weet thans 8 kg. bedraagt, te verhoogen tot 20 kg. Men achtte het bjj de desbetreffende in stanties mogelijk, dat deze verhooging zeer spoedig ingevoerd zal worden. VERKOOPEN EN SLACHTEN VAN PAARDEN VERBODEN. TENZIJ MET SFECIATJE VERGUNNING. B\j besluit van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Visschery is het slachten van paarden verboden. Dit verbod geldt niet, indien en voor zoover door of vanwege de centrale' een slachtvergunning is verleend. Voorts 1b het verkoopen, koopen, afleve ren en ontvangen van paarden verboden, tenzy hiervoor schriftelijke vergunning is verkregen van de landbouw-crisis-organi- satie of de Ned. veehouderijcentrale. Maximumprijzen voor petroleum. De secretaris-generaal van handel, nijver- heid en scheepvaart heeft bepaald, dat het aan verkoopers van petroleum verboden is, petroleum en détail te koop aan te bieden of te verkoopen tegen hoogere pryzen dan die, welke zy sedert 19 Augustus 1940 In rekening brengen, vermeerderd met 0.045 per liter, met dien verstande, dat de pry's nimmer hooger mag zn dan 0.185 per liter. Deze beschikking treedt vandaag in wer king. LIJK VAN VERMIST KNAAPJE GEVONDEN. Eenige weken geleden werd een drie jarig. knaapje uit Noord-Scharwoude ver mist. Toen gisteren de heer L. met een schuitje door de sloot voer, vond hy het ly'kje van den vermisten jongen. Het kind is vermoedelijk spelenderwijs te water ge raakt en verdronken. SPORT SCHAKEN In afwijking van de reeds aangekondigde partyen, luidt het programma voor deze week als volgt Zaterdag J. M. MulliéJ. Scheltens (afgebroken party). Zondag voormiddag te Middelburg A. DobbelaarW. de Graaf en K. Maartense G. H. van Ooyen. Wat het besluit op de materieele oorlogs schaden behelst. De financiering zal uit de algemeene middelen diensten geschieden. Een deskundige toelichting. In een persconferentie is ons door mr. Ph. van Campen, deskundige van het de partement van financiën, een toelichting gegeven op het besluit op de materieele oorlogsschaden. Wjj geven deze toelichting hieronder weer: In het besluit „op de materieele oorlogs schade" zijn neergelegd de beginselen, die van overheidswege aan de vergoeding en het herstel van hetgeen door het oorlogs geweld verloren ging, ten grondslag zul len worden gelegd. Tot nu toe werden voor het meerendeel voorloopige voorzie ningen getroffen. Aan de definitieve maat regelen moest een nauwkeurige verken ning voorafgaan van de met den herstel- arbeid samenhangende maatschappelijke, financieele, technische en juridische pro blemen. Het besluit geeft dan ook meer dan alleen de maatstaven, waarnaar ln de individueel geleden schade van overheids wege zal worden tegemoet gekomen. Het legt door afbakening der aanspraken en belangen der daarby betrokkenen de grondslagen vast, waarop thans, met Inzet van alle krachten, de herstelarbeld tot een goed einde kan worden gebracht, mits allen hun medewerking daartoe verleenen ende noodige offers daarvoor worden gebracht. Het besluit huldigt het beginsel, dat door de geheele gemeenschap in de oor logslasten dient te worden bygedragen en dat deze niet mogen biyven drukken alleen op hen, dien het ongeluk trof. Hier mede is niet gezegd, dat de te verleenen vergoedingen ook zoodanig kunnen zijn, dat de getroffenen geheel in den vroege- ren toestand worden teruggebracht. Voor wie zyn trouwens de omstandigheden van vóór en na 15 Mei nog geiyk? De massale omvang der ontstane scha de noopt er toe het gemeenschapsbelang bij den wederopbouw op den voorgrond te stellen. Eenerzyda moet er voor worden gezorgd, dat de op te leggen lasten ter financiering van een op het algemeen belang gerichten wederopbouw een zoo hoog mogeiyk nuttig effect opleveren. An- derzyds mag door te hooge opvoering de zer.- lasten het economisch fundament, waarop de wederopbouw van het land uiteraard moet steunen, niet worden ont wricht. Vorenstaande beginselen hebben geleid tot een zekere begrenzing van de uit te keeren vergoedingen en voorts tot het stellen van den eisch, dat de uit te keeren gelden, met name voor zoover zy zyn bedoeld als vergoeding voor onroe rend goed, voor wederopbouw moeten wor den best-id. Financiering. Op de vraag hoe het rijk de middelen zal vinden voor de aan de oorlogsslacht offers te verstrekken ultkeeringen, geeft het besluit geen antwoord. Een systeem van byzondere bestemmingsheffing is daar voor niet doelmatig gebleken. De finan ciering zal derhalve op den duur uit de algemeene middelen, die eene belangrijke versterking behoeven, dienen te geschie den. Voorbereiding. Bij het opstellen van de regeling is door het departement van financiën een ruim en dankbaar gebruik kunnen worden ge maakt van de adviezen der commissie oorlogsschade, Het besluit is in nauwe samenwerking met den algemeen gemach tigde voor den wederopbouw tot stand gebracht, terwijl voordeel werd getrokken uit do ervaringen van de schade-enquöte- commlssiën, die inmiddels voor een goed deel met de registratie der oorlogsschade zyn gereed gekomen. Grondslag van het besluit. Het besluit vindt zyn grondslag in de paragrafen 2 en 3 van de verordening van den rykscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied, no. 21/1940, betreffen de de instelling van een fonds voor den wederopbouw. In overeenstemming van het bepaalde in paragraaf 3, lid 2, regelt het besluit alleen de door particuliere perso nen en rechtspersonen geleden oorlogs schade. Overeenkomstig de paragraven 2, lid 2 en 8, lid 2, zullen by nader besluit regelen worden gesteld voor de vergoe- ding van de door publiekrechtelijke licha- m'-i geleden schade. Indeeling van het besluit. Het besluit is ln 3 afdeelingen verdeeld. In de eerste afdeeling wordt aangegeven hoe de schade dient te worden gewaar deerd en vastgesteld en hoe groot de bij dragen zijn, die van overheidswege in de naar die bepalingen gewaardeerde schade worden verleend. De tweede afdeeling, handelende over de uitkeerlng der bijdra gen, regelt o.m. de verrekening met reeds verleende credleten en voorschotten en de voorwaarden inzake wederopbouw, waar aan moet zy'n voldaan, alvorens de bydra- gen betaalbaar worden gesteld. In de der de en slotafdeeling wordt o.m. behandeld de verhouding van de schadevergoeding van rijkswege mot de particuliere molest- verzekeringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2