Akkertjesjgat m m 00 De opheffing van de gemeente Schore. WAT NU? De Raad adviseert het Westelijk deel bij Kapelle en het Oostelijk deel bij Kruiningen te voegen. Op spoedige beslissing aangedrongen. SCHORE. Vrijdagavond vergaderde de Haad voltallig onder voorzitterschap van den burgemeester. Met het verzoek van het, gemeentebestuur om vrijstelling van de verplichting tot het vaststellen van een regeling inzake het verzamelen van afval len van levensmiddelen enz. en van dier lijke afvallen wordt zonder hoofdelijke stemming aceoord gegaan. Machtiging wordt verleend tot verkoop van het voor den herbouw waardelooze materiaal, af komstig van de vernielde gemeentege bouwen. Besloten wordt aan de werkloozen uit deze gemeente brandstoffentoeslag en duurtetoeslag te verstrekken. Mededeeling wordt gedaan van de goed keuring der gemeente-rekening 1938 en gemeentebegrooting 1940 door Ged. Sta ten. Op het verzoek van de inwoners van Vlake om garantie gedurende 15 jaren tot een bedrag van 170.60 per jaar in ver band met den aanleg van een electrici- teitskabel, wordt beslist, dat de gemeente garant zal blijven voor de helft van het genoemde bedrag, zulks in verband met de omstandigheid, dat Ged. Staten niet toestaan in dezen verder te gaan. Ingekomen is de begrooting voor 1941 van het Burgerlijk Armbestuur en de be grooting 1941 van het luchtbeschermings- gebied Zuid- en Noord-Beveland (kosten per inwoner 10 cent). Tegen laatstge noemde .begrooting wordt geen bezwaar gemaakt. De bouwverordening wordt aangevuld met een bepaling, dat B. en W. vrijstelling kunnen verleenen ten aanzien van het ge bruik van bepaalde materialen, zulks in verband met de materialenpositie in ons land. Be opheffing der gemeente. Van het departement van Binnenland- sche Zaken is een schrijven ingekomen be treffende de opheffing der gemeente. Ad vies wordt gevraagd omtrent de vraag of de gemeente Schore in haar geheel bij de gemeente Kruiningen ware te voegen, dan wel het Westelijk van het kanaal gelegen deel by de gemeente Kapelle en het Ooste lijk deel bij de gemeente Kruiningen. B. en W. stellen voor zich uit te spreken voor algeheele samenvoeging met de gemeente Kruiningen, aangezien alleen dan het eigen karakter van de historisch gegroeide ge meenschap Schore kan bewaard blgven en de meeste kans bestaat op het verkrijgen van een hulpsecretarie voor het Westelijk deel van Hansweert en Schore. De heer KARELSE zegt, dat hij oor- spronkelijk is meegegaan met het voorstel van B. en W., doch bij nader inzien voelt hij meer voor het plan om het Westelijk deel der gemeente toe te voegen aan Ka pelle en het Oostelijk deel aan Kruiningen. De heeren GLERUM en BIERENS zgn ook van meening, dat het Westelijk deel der gemeente beter bg Kapelle past dan by Kruiningen. De heer RIJN zegt, geen bepaald stand punt dienaangaande te kunnen innemen, terwijl de heer BRUIJNZEEL er geen be zwaar in ziet om de nieuws oplossing te aanvaarden. De heer MIE RAS blijft bij zijn eens in genomen standpunt, dat toewijzing van de gemeente Schore in haar geheel aan de gemeente Kruiningen te verkiezen is bo ven een verdeeling der gemeente over meer dan één gemeente. Spreker betvrrj- felt of, indien de gemeente wordt verdeeld, Schore een hulpsecretarie krggt. Het voorstel van B. en W. wordt hierop verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren Stevense en Mieras, tegen de heeren Bruinzeel, Glerum, Bie- rens en Karelse. De heer Rijn onthield zich van medestemmen. Hierop stelt de heer BIERENS voor om te adviseeren tot toewgzing van het Wes telijk deel der gemeente aan Kapelle en het Oostelijk deel aan Kruiningen, welk voorstel wordt ondersteund door de hee ren Glerum en Karelse. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren Bruinzeel, Gle rum, Bierens en Karelse, tegen de heeren Stevense en Mieras. De heer Rijn onthield zich ook ditmaal van medestemmen. Hierop stellen B. en W. voor om te be- voegder plaatse aan te dringen op het ne men van een spoedige beslissing inzake deze aangelegenheid, opdat een einde worde gemaakt aan de reeds maanden durende onzekerheid in dezen, waardoor het nemen van belangrgke en noodzake- lgke besluiten zeer moeilgk en zelfs on- mogelgk was en is. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten overeenkomstig dit voorstel van B. en W. Vervolgens wordt de gemeente-begroo ting voor 1941 aangeboden. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer STE VENSE wanneer weer wordt overgegaan tot beschikbaarstelling van goedkoope le vensmiddelen, waarop de VOORZ. mede deelt, dat deze zgn besteld, doch nog niet ontvangen. De heer BIERENS wijst op de wensche- lgkheid om tusschen het schoolplein en de naast liggende erven een heining te doen plaatsen. De VOORZ. zegt, ,dat hiertoe reeds be sloten is en dat reeds opdracht voor' plaatsing is gegeven. Verder vraagt de heer BIERENS of reeds iets bekend is omtrent den herbouw van de onderwijzers- woning en van het lijkenhuis. De VOORZ. zegt, dat nog steeds wordt gewacht op de vaststelling van het opbouwplan en op de beslissing inzake opheffing der ge meente. Zoolang dienaangaande geen ze kerheid bestaat is niet bekend, wat met de woning moet geschieden. Ten aanzien van het lijkenhuis staan de zaken wel eenigszins anders en getracht zal worden dit gebouwtje nog voor het intreden van de vorst klaar te krijgen. De broodbakkerijen voor St. Nicolaas. De waarnemend secretaris-generaal van het departement van sociale zaken heeft bepaald, dat op Woensdag 4 December 1940 door bakkersgezellen arbeid mag worden verricht volgens de voor den Za terdag voor hen geldende werktijdregeling, onder voorwaarde, dat te hunnen aanzien dan gee gebruik wordt gemaakt van de voor Donderdag ,5 December 1940 toege stane afwijkingen. Deze bepaling is vooi'al bedoeld voor die broodbakkerijen, welke op Woensdag 4 December voor twee dagen brood willen bakken, ten einde opden daaropvolgenden Donderdag bevrijd te zijn van de brood bezorging en dezen dag te kunnen be steden voor de vervaardiging en bezorging van andere artikelen. DUITSCH-NEDERLANIJSCHE SAMENWERKING OP HET GEBIED VAN HET VERZEKERINGSWEZEN. Op 29 November jl. zgn onder voor zitterschap van staatsraad Wohlthat voor den eersten keer vertegenwoordigers van het Duitsche en van het Nederlandsche verzekeringswezen in Den Haag samenge- kwesties te bespreken en de sedert maan- komen om gemeenschappelijk vakkundige den voorbereide samenwerking uit te breiden. Het ligt in de bedoeling, deze bijeen komst ter versteviging en uitbreiding der Duitsch-Nederlandsche samenwerking door meer dergelgke te laten volgen. FJnancieele commissie Winterhulp Nederland. De Rykscommlssaris heeft gisteren be noemd de volgende financieele commissie voor de Winterhulp Nederland: voorzitter mr. L. J. A. Trip, secretaris-generaal van het departement van financiën te 's-Gra- venhage; leden: jhr. mr. O. Reuchlin, agent van de Nederlandsche Bank te 's- Gravenhage, mr, P. Heering, directeur van de verzekeringsmaatschappij „De Neder lander van 1845", te s-Gravenhage, mr. B. Kolff, directeur van de Rotterdamsche Bankvereeniging, te Rotterdam, mr. H. van Leeuwen, directeur van de Twentsche Bank te Amsterdam, mr. J. C. Spangen berg te 's-Gravenhage, mr. H. van Maas dijk, directeur van de Ned. Bankinstelling voor waarden, belast met vruchtgebruik en periodieke uitkeeringen, te 's-Gravenhage, mr. E. Menten, firmant van Heldring en Pierson, te 's-Gravenhage, mr. J. Wilkens, directeur van de Nederlandsche hypotheek bank te Veendam, mr. R. Zuyderhoff, voorzitter van de algemeene rekenkamer, te 's-Gravenhage. ALG. NED. BOND VAN GEPEN- SIONNEERDEN." Te Utrecht is de bondsraad gehouden van den Alg. Ned. Bond van gepensionneer- den. De rekening 1939 en de begrooting 1941 werden goedgekeurd met bepaling, dat de bondscontributie 1941 wederom 50 cent zal bedragen. Tot lid van het dage- lijksch bestuur in de vacature S. Baarda werd gekozen de heer J. H. Groen, secre taris van de afd. Amsterdam. Het voor stel van het D. B. om een verzoek te rich ten tot het departement van Financiën om de wet op de rijksinkomstenbelasting te wijzigen in dien zin, dat ook de vrijwillige premies ter verzekering van het behoud van het recht op gezinspensioen in minde ring van het inkomen mogen worden ge bracht, werd aangenomen. Het voorstel der afd. Amsterdam om een commissie te benoemen voor het instel len van een onderzoek naar de mogelgk- heid om het orgaan van den bond, „de Wachter" maandelijks' te doen verschgnen, werd verworpen. Het voorstel van dezelfde afdeeling om wgziging te verzoeken van art. 161, 3e lid der Pensioenwet 1922 werd aangenomen. Het voorstel van het D. B. om uit het reservefonds een bedrag van 500 ter be schikking te stellen van het D. B. om met de bijdragen van afdeelingen en leden, een tegemoetkoming .te verleenen aan de leden van den bond, die oorlogsschade hebben geleden, werd aangenomen. SPORT VOETBAL AXEL—TERNEUZEN 1—2. Na een bijzonder spannenden en fraaien wedstrijd is Terneuzen er in geslaagd Axel op eigen terrein met 2'1 te kloppen. Reeds enkele minuten na den aanvang namen de gasten met een hard diagonaal schot de leiding (01). Axel bleek weinig gevaarlijk en was in het eerste kwartier beslist de mindere. Daarna ging het meer gelijk op, met wederzgdsche goed opge zette aanvallen. Het schieten bleef echter zwak, tot na een half uur Terneuzen den voorsprong vergrootte tot 02. Hierbg werd een Terneuzensche speler gewond en moest het veld verlaten. Voor de rust zijn verder geen doelpunten meer gemaakt. In de tweede helft is bijzonder vlug en leven dig gespeeld, vooral door het Axelsche elftal, dat nu bgna doorloopend sterker was, hoewel ook de aanvallen van Ter neuzen gevaarlijk bleven. Schitterend werk van den Terneuzenschen doelver- dediger voorkwam doelpunten, hoe Axel zich ook inspande om den achterstand in te loopen. Eenige minuten voor het einde kwam eindelijk het verdiende tegenpunt (12) en in dezen stand is geen verande ring meer gekomen. Kalme handel op de Amsterdamsche effectenbeurs. Nieuwe gezichtspunten ten opzichte van de economische verhoudingen welke voor de Amsterdamsche effectenbeurs als maat staf zouden kunnen worden aangelegd, had den zich tydetis het weekénd niet voorge daan. Op de beurs te New York had zich Zaterdag echter een betere stemming baan gebroken, en vooral was dit tot uiting gekomen in aandeelen, welke vooral te Amsterdam als toonaangevend worden be schouwd; zooals U.S. Steels en Bethlehem Steels. De ware animo voor de "Arnerikaan- sche fondsen was gisteren nog niet terug gekeerd, maar by de opening bestond toch een vaste stemming, waarby zich in de staalaandeelen en Anaconda's eenige affai re ontwikkelde. Op het verhoogde koers- peil kwam echter eeni'g materiaal aan de markt, zoodat zich een kleine inzinking voltrok, maar reeds spoedig kwam er toch weer grond in de markt en tenslotte kon weer een kleine verbetering worden waar genomen. Spoorwegshares 'waren prgshou- dend, maar niet veel veranderd. Op de locale markt kon de stemming bg de opening goed prijshoudend worden genoemd. Tal van aandeelen bewogen zich iets boven het pe.il van de vorige slotnotee- ringen. Ook hier echter kwamen vervol gens verkoopers aan de markt en hoewel niet veel materiaal werd aangeboden, was de kooplust toch ook niet zoó groot, dan dat een kleine achteruitgang kon worden Later op den middag echter werd weer de noodige veerkracht aan den dag gelegd, zoo dat het slot in de meeste gevallen boven het laagste punt van den dag kwam. In de petroleumrubriek werden Olies tegen de algeheele aanvankelgke stemming in, reeds dadelgk lager afgedaan, terwgl zich vervolgens nog een verzwakking voordeed in verband waarmee de koers nog een zes tal punten naar beneden kwam. Tegen het slot trad een kentering in, en kon weer een kleine stijging worden opgemerkt De Amerikaansche petroleumaandeelen werden meerendeels tegen den vorigen prgs afgedaan. Een kleine affaire ontwikkelde zich begin beurs in Scheepvaartaandeelen, meer speciaal Scheepvaart-Unies. Daarbij bestond een goed pryshoudende stemming, maar geleidelgk aan liepen de noteeringen iets achteruit, waarbij later op den middag echter weer behoorlijke veerkracht aan den dag werd gelegd. De suikerafdeeling was stil. HVA's gingen na vaste opening een 5-tal punten achteruit, hetgeen verband hield met het aanbod van slechts weinig stukken, die biet onmiddellijk plaatsing konden vinden. De incourante suikeraan- deelen waren overigens pry'shoudend. De affaire in rubberwaarden was gering. Am sterdam rubbers debuteerden niet slecht en waren oorspronkelgk een kleine achttal pinten boven het vorige slot, doch dit avance kon toch niet geheel behouden blij ven. Tabakken waren zeer stil en weinig veranderd. In Industrieelen was niet veel te doen. De Philips aandeelen en Unilevers bewogen zich op het peil van Zaterdag. Aku's zakten bg geringe affaire een klei nigheid in. De minder gangbare Neder landsche industrieelen konden zich door elkander genomen, vrij goed handhaven. Voor de beleggingswaarden was de be langstelling nog niet teruggekeerd. De Nederlandsche staatspapieren waren ove rigens prijshoudend, waarbg op kleine schaal eenige beweging werd veroorzaakt door de gestaffelde leening. Gmeentelijke en provinciale obligatiën waren nauwelijks gewijzigd. Pandbrieven eerder aangeboden. Prolongatie 2% Amsterdam 1936 3 83 A. Amsterdamsche Bank 119 Bataafsche Petr. Mg. Obl. 3% 80 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 596% A Houthandel Alberts 105 C Kans. City South 7% C Union Pac Rr. 86 Nederland le lng 1940 4 101% Nederland 2e lng 1940 4 96% Nederland met bel. fac. 1940 4 101% Ned. ft 1000 1938 (3%) 3 86 Indië ft 1000 1937 3 86% De legerberichten van gisteren. HET DTHTSOHE Het opperbevel der Duitsche weermacht deelde gisteren mede In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben sterke afdeelingen gevechtsvliegers in opeenvolgende golven de havenstad Southampton met bommen van het zwaar ste kaliber aangevallen. Er konden ruim 60 groote en talrgke kleine branden waar genomen worden, die in den loop van den nacht tot een groote vlammenzee aaneen groeiden. Een groote electrische centrale werd getroffen, aan de Testkade en in andere havenwijken stonden uitgestrekte opslagplaatsen in vlammen. In denzelfden nacht en overdag hebben zware en lichte gevechtsvliegtuigen boven Londen gevlogen en daar bommen gewor pen. Voor het overige bleef de bedrijvig heid van de luchtmacht overdag beperkt tot verkenning en aanvallen van jagers, welke leidden tot verscheidene met succes bekroonde luchtgevechten. In den nacht van 1 op 2 December wer den de aanvallen op Southampton en andere steden voortgezet, terwyi ook in dezen nacht geen Britsche vliegtuigen ln actie kwamen. Eerst in de ochtendscheme ring wierpen eenige van de Noordzee ko mende vliegtuigen bommen op woonwyken van een stad in het. kustgebied, waardoor verscheidene burgers gewond werden. Jachtvliegers hebben Zondag boven Zuld- Engeland 11 vijandelgke vliegtuigen neer geschoten. Twee Duitsche toestellen gingen verloren. HET ITALIAANSOHE. In zijn legerbericht no. 178 van gisteren maakte het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend Aan het Grieksche front zijn de hevige aanvallen van den vijand afgeslagen. De vgand die door onze tegenaanvallen tot zijn punten van uitgang werd teruggedre ven, heeft zware verliezen geleden, met name aan den rechtervleugel van het ne gende leger, waar een aanval, die werd ingeleid - door zware artillerie, door een geheel legercorps werd ondernomen. Aan het front van het elfde leger hebben zich bgzonder onderscheiden twee bataljons van de divisie Pusteria en van de divisie Fer- rara. Aan het hoofd van het 47ste regi ment infanterie is kolonel Trizio roemvol gesneuveld. Detachementen cavalerie, die door onze Alpenjagers verrast werden, zgn in de pan gehakt. Vgandelijke vliegtuigen hebben bommen laten vallen op de verlaten gebieden van eenige eilanden der Dodecanesus. De aan vallen bleven zonder eenige uitwerking. In Oost Afrika hebben onze jagers een vliegtuig van het type Wellesley op het vliegveld van Ghedaref in brand geschoten. Vgandelijke vliegtuigen bombardeerden Casfeal, waarbg twee personen werden ge dood en vier gewond. Een vgandeiyke ma chine is door het luchtdoelgeschut neerge haald. Andere vijandelijke luchtaanvallen hebben plaats gehad op Burao, waar twee vrouwen gewond geraakten, alsmede op Assab en Métemma waar drie personen den dood vonden en 17 gewond werden. De Nederlandsche Pijnstiller 0 Lendenpij A Ned. Ind. Handelsbank C Ned. Handel Mg. A Van Berkels Pat, C Calvé Delft A Lever Bros en Unilever A Philips Gloeil. Gem. Bez. C Am." Car. Foundry C Anaconda Copper C Bethlehem Steel C General Motor C Kennec. Copper C North Am. Aviation C Rep. Steel C Un. States Steel C North Am. Oy. A Kon. Petroleum Mg. C Contin. Oil. Cy. C Philips Petrol. C Shell Union C Tide Water Ass; Oil. A Ned. Scheepvaart Unie A Handelsver. Amsterdam A Ned. Ind. Suiker U. A Deli Batavia Alg. C Deli Mij. ft, 1000' A Senembah Mij. C Pennsylv. Rr. A South Railway C Amsterdam Rubb. A Deli Batavia Rubb. Mij. A Serbadjadi Sum Rubb. 129% 116% 47% 80 129% 202% 33% 29% 81% 53% 37% 18% 24% 67% 19 260 20 36% 12% 11 169 437% 252 190 262% 204 25% 15% 276% 201 128 Door DENIS MACKAIL. 4) „Maar zouden wij misschien niet een deel van deze bijzonderheden op schrift tenminste voor vandaag", voegde hg er haastig aan toe, meenende een blik van afkeuring, vermengd met teleurstel ling, in de silhouet van den heer Cash waar te nemen. „Als u mg eerst eens een algemeen idee gaf van mijn financieele positie, zal ik met genoegen bij een andere gelegenheid met u in bgzonderheden tre den." Om de waarheid te zeggen, had hij zich voorgenomen, zgn leven iang geen voet meer in het kantoor van de heeren Puxley te zetten, als hij slechts gewaar kon worden hoe groot zijn jaarlgksch in komen zou zgn. Mgnheer Cash was niet dikwgls in de gelegenheid, een cliënt een verrassing aan te bieden, zooals hij nu voor Jim in petto hield, en hoewel hg nu in de wyze, waar op hij hier langzamerhand op had willen aansturen, onderbroken was geworden, was zij van dien aard, dat zg eigenlijk nergens door bedorven kon worden. Het meerendeel cler rechtsgeleerden, hoezeer hun beroep ook op het tooneel en in de literatuur aan spannende oogenblikken onderhevig schgnt te zgn, leidt een uitermate saai leven. Het aantal dreigende revolvers, gearresteerde zwendelaars of in advocatenkantoren ont dekte verloren erfgenamen is in werke- lgkheid zeer gering, en' wij moeten den heer Cash het menschelijke, indien dan •ook onzakelgke genoegen, vergeven, dat hij gevoelde bij' de gedachte ,aan den .donderslag, dien hg aanstonds zou kunnen véroorzaken. Zijn lang gekoesterde wensch eens de held te zgn' in een drama, dat zich in zijn eigen kantoor zou afspelen, streed vergeefs tegen een training, die het voor hem onmogelijk maakte in zes woorden te zeggen wat hg met zestig kon doen, en dit was oorzaak dat zgn donderslag den indruk wekte van eenonschuldig vuurwerk. Het was geen verblindend lichteffect, dat den heer Cash, triomfan telijk in gloed zette, terwijl het zijn be zoeker verbluft zich de oogen deed uit- wrgven, doch een lange tirade, doorspekt met aanhalingen en voorwaarden, die ein digde met een zachten klap. De heer Cash had de gelegenheid voor- bg laten gaan en van een dramatisch standpunt' beschouwd, was het een totale mislukking geweest, doch zooals reeds is aangegeven, was de mededeeling, die hij wilde doen, van dien aard, dat zg onmoge lijk als een gemeenplaats kon worden be schouwd. In ieder geval zag Jim Grant er uit, alsof hy een schok had gekregen; hy leunde in zgn stoel en bevochtigde eenige malen zgn lippen voor hg in staat was een geluid uit te brengen. De heer Cash maakte gebruik van deze pauze, die op zijn woorden was gevolgd, door luid ruchtig zgn neus te snuiten, hetgeen mis schien het beste was dat hij had kunnen doen. Dit plotselinge geluid scheen Jim tot de werkelijkheid terug te brengen. Hg slaagde er althans in te zeggen „Met andere woorden, u bedoelt, dat hoewel mijn oom mij tot zgn erfgenaam heeft benoemd, er niets was na te laten?" De heer Cash wilde niet beweren dat er „Niets" was, doch zgn firma had de zaak nauwkeurig onderzocht en zg waren er in ieder gevaltot dusver niet in ge slaagd iets te ontdekken. Kort voor zgn- dood had sir Alfred groote betalingen ge daan, en een groot aantal waardevolle papieren waren te gelde gemaakt, zonder dat het mogelijk geweest was na te gaan, wat er met de opbrengst was geburd. Als rechtsgeleerde met groote ervaring op zakengebied, wilde hy wel bekennen, dat er verschillende omstandigheden in deze snelle ontbinding van een zeer groot ver mogen waren, die hy gaarne opgehelderd zou zien, doch ofschoon hy de zaak met den advocaat besproken had, moest hij toegeven, dat er geen bepaalde onregel matigheid was geschied, waar hij op zou kunnen wijzen en onder deze omstandig heden, na langdurig overleg, was zyn firma tot de slotsom gekomen, dat zij den heer Grant onmogelijk de hoop kon ge ven, dat er voor hem eenlg vooruitzicht bestond op het verkrggen van zelfs maar een klein gedeelte van de nalatenschap. Gedurende dit deel van het relaas van den rechtsgeleerde, scheen de naam van Sir Adolf Lloyd telkens weer op de prop pen te komen, hoewel hg' altgd met zoo veel tact en te midden van zulke techni sche termen genoemd werd, dat zelfs een aandachtig toehoorder bezwaarlijk had kunnen zeggen, welk verband er bestond tusschen hem en Sir Pooley's testament. De heer Cash was bezig op de gebruike- Igke manier over dit onderwerp uit te wijden, toen Jim hem nogmaals in de rede viel. „U moet mij niet kwaiyk nemen, dat ik u dit vraag, mijnheer Cash", zei hg, „maar ziet het er soms naar uit of deze Sir Adolf Lloyd mgn oom bedrogen heeft De heer Cash gaf door stem, gelaats uitdrukking en houding te kennen, dat een dergelijk vermoeden, in verband met wien dan ook geuit, hem met afgrgzen vervuilde, doch hy kon niettemin het feit niét verbergen, dat het er inderdaad naar uitzag of dit het geval geweest was. „U zegt, dat alles verdwenen is voegde Jim er aan toe. „Voor zoover wij dat hebben kunnen nagaan." „Dat is toch erg ongewoon, niet waar Ik bedoel, dat een dergelgk groot be drag zoo snel in andere handen zou over gaan." De heer Cash gaf toe, dat er tingewone aspecten aan de zaak waren, waarop een korte pauze inviel, waarna Jim opstond. „Ziet u eens", zei lig. „Zooals u zich waarschijnlgk wel kunt voorstellen, heeft dit bericht mg een onaangename schok bezorgd. Er zgn verschillende vragen, die ik u zou willen stellen en punten, die ik nader wil onderzoeken, maar ik heb tyd noodig om dit alles eens rustig te over denken. Ik ben u zeer erkentelglc voor de moeite, die u heeft genomen om deze zaak te onderzoeken en haar aan my uit te leggen, en ik zou u gaarne over eenigen tijd nogmaals hierover willen lastig val len; maar ik heb een paar uur noodig om dit nieuws te verwerken. Weet u wat kunt u vanavond met mij dineeren heel gewoon in de Port Club, op een uur dat u het béste schikt De heer Cash was ook maar een ge woon mensch en hoewel hy graag zyn be zoekers imponeerde en onder gewone om standigheden gezegd zou hebben, dat hg al een afspraak had met den advocaat van het ministerie van financiën, nam hy de uitnoodiging voor half negen aan. Na elkaar de hand gedrukt te hebben, gaf de heer Cash een ruk aan een koord, dat in het andere lokaal een bel deed over gaan, waarna een van de jongens ver scheen, die Jim uitgeleide deed. Jim voelde dat hij een wandeling noo dig had. Dit was inderdaad een slag. JDle vervloekte Lloyd Cash was een geschikte vent. Jammer dat hy nooit iets van geld zaken had afgeweten. Als hij daarvan op de hoogte was, kon hg zicli voorstellen, hoe Cash op de onregelmatigheden zou kunnen wijzen, die aan zyn aandacht waren ontsnapt, dan wel zelf financieele transacties ondernemen, die hem onmid- dellgk in staat zouden stellen een onme telijk fortuin te vergaren, waarmee hy dien gemeenen Lloyd op de een of andere manier zou ruïneeren. Grappig, al die menschen, die denzelf den kant opliepen als hij zelf. Zeker alle maal kantoorbedienden. Vreeselijk om kantoorbediende te moeten zyn; hoewel, zg hadden allen een inkomen, terwgl hg nu daar moest hg eens over denken. Hg moest toch iets naders van Cash to weten zien te komen. Het eenige bezwaar was, dac hoe meer Cash verklaarde, hoe moeilgker het voor hem was, de zaak te begrgpen. Intusschen had hy nog ver scheidene dingen, die hy te gelde icon maken, maar daartegenover stond, dat hij ook heel wat schulden had. Goed, dat hy die tweede-handsch Sunbeam niet had ge kocht. Hy had trouwens al een nieuwe Rolls Royce besteld, maar die lui zouden wel niet van hem verwachten, dat hg die nam als hy niet kon betalen. Wei verdraaid! Het was, toch onbestaanbaar, dat hem zoo iets zou kunnen overkomen. Erfgenaam te zgn van een millionnair en niets meer te hebben om van te leven Hij lachte plotseling bij die gedachte en een paar straatjongens krijschten hem in antwoord toe, daarbij veelbeteekenend tegen hun voorhoofd tikkend. .(Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6