Doorai vrij wan punten BET STBfFEKIIIS STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Middelburg. RIJKSKEUR STADSNIEUWS Goes. Astrakan en Teddybeer voor Pelsjassen Goes Een prachtig geschenk voor de Vllsslngsche bevolking. Naar elders in dit blad wordt medege- deeld, heeft de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw, ir. Ringers, de be schikking gekregen over een crediet om o.m. in Vlissingen een aantal schuilkelders te doen plaatsen. Omtrent deze schenking aan de Vlissing- sche bevolking vernemen wij nog het vol gende. Bij het bezoek dat ir. Ringers en kele dagen geleden aan Zeeland bracht, mochten o.m. de wethouder van openbare werken, de heer H. B. J. Knoop en de voorzitter en secretaris van den Herstel- dienst een onderhoud hebben met ir. Rin gers, waarbij de kwestie van de bescher ming der burgerbevolking ter sprake kwam. De algemeen gemachtigde voor den weder opbouw deed hierbij uitkomen dat hij zich het niet alleen als een plicht acht te zor gen voor den wederopbouw, doch ook dat de gemeente weer1 een levend organisme wordt. De bevolking moet in Vlissingen blijven en bij luchtgevaar over voldoende schuilgelegenheden kunnen beschikken. Om deze reden heeft ir. Ringers er voor zorg gedragen dat er een aantal schuil kelders komt, niet zooals de reeds bestaan de, langs den weg, om bij luchtalarm een onderdak te vinden wanneer men zich toevallig op straat bevindt, doch in de huizenblokken, in tuinen enz., zoodat de bewoners van de omliggende woningen daar onmiddellijk dekking kunnen zoeken. Met welk een groote voortvarendheid ir. Ringers deze kwestie heeft aangepakt blijkt wel voldoende uit het feit, dat een zestal stalen loopgraven voor ca. 50 per sonen reeds per schip onderweg is en van daag of morgen hier kan arriveeren, waar na zoo snel mogelijk met de plaatsing zal worden begonnen. In de nabije toe komst zal dit aantal nog naar behoefte met steenen schuilplaatsen worden uitge breid. De bevolking krijgt zoodoende zonder eenige kosten de beschikking over een aan tal uitstekende schuilgelegenheden. Er dient ech ter rekening mede te worden ge houden dat men zich ook enkele opoffe ringen zal moeten getroosten. Men zal n.l. tijdelijk afstandmoeten doen van een deel van een tuin, op verschillende plaat sen zullen openingen in schuttingen moe ten worden gemaakt, waardoor alle be woners van omliggende huizen de kelders snel kunnen bereiken, terwijl men zich ook gezamenlijk met het onderhoud van de schuilplaatsen zal moeten belasten. Wij kunnen ons echter moeilijk voorstellen dat men hiertegen bezwaar zal hebben, nu men zonder dat het ook maar één cént kost, een schuilkelder in zijn omgeving krijgt. Integendeel, men zal den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw niet anders dan hoogst dankbaar kunnen zijn voor deze geste. Naar wij verder vernemen is tevens een plan in voorbereiding om ook het aantal schuilloopgraven langs de wegen nog aan merkelijk uit te breiden. ■SCHADE-OPGA VE ONROERENDE GOEDEREN. Belanghebbenden wordt er op gewezen dat behalve de op het secretariaat der Herstelcommissie Vlissingen ingevulde formulieren ook het enquêteformulier A der schade-enquête-commissie te Middel burg moet worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar op het bureau van Sociale Zaken aan de Hendrik straat. De invulling moet ten spoedigste geschieden. BELANGRIJKE VERDUISTERING TEN NADEELE VAN EEN ZIEKENKAS. Naar wij vernemen is gisteravond op last van den Commissaris van politie een 62- jarige man gearresteerd, die als penning meester in den loop van de laatste zestien jaren ten nadeele van de ziekenkas „Ge lijke plichten, Gelijke rechten" een bedrag, begroot op c.a. 5000 heeft verduisterd. JUBILEA BIJ „DE SCHELDE". Óp 1 December was het 25 jaar geleden dat mej. A. M. Schlachter thans chef cal- queuse bij de N.V, Mij. „De Schelde", in dienst trad. Maandag is de jubilaresse in haar afdee- ling door haar chef, ir. C. Kapsenberg toegesproken. Spr. wees op de wijze waar- qp zij haar taak steeds heeft opgevat en nog opvat. Later is mej. Schlachter in de directie kamer gecomplimenteerd. Namens dames en heeren van de afdeeling machine-teeken kamer is haar een cadeau met oorkonde aangeboden. Maandag heeft ook de heer M. Beekes, teekenaar in de afdeeling machinebouw zijn 25-jarig dienstverband bij „de Schel de" herdacht. Ook. dezen jubilaris gewer den de gebruikelijke gelukwenschen. DE VERDUISTERING. Eiken avond ziet de politie zich nog steeds verplicht proces-verbaal op te ma ken tegen bewoners van huizen, die geen voldoende zorg hebben gedragen hun wo ningen behoorlijk te verduisteren. Avond aan avond komt het verder voor dat de politie bemerkingen moet maken dat on voldoende is verduisterd. Over het alge meen treedt de politie dan nog waar schuwend op, omdat in dergelijke gevallen blijkt dat bijv. door het loslaten van een punaise dan wel het kromtrekken van kar ton een weinig licht naar buiten straalt De commissaris van politie verzoekt den bewoners van huizen hieraan hun volle aandacht te schenken en nu en dan zelfs contröle uit te oefenen of de verduistering wel behoorlijk is verricht. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Gisteravond om 9 uur is een man door de duisternis misleid, in het water van de Dokkade geloopen, Gelukkig is hij nog ge red kunnen worden. Een uur later deed zich een zelfde geval ter plaatse voor. He laas eindigde dit in een drama, daar de drenkeling verdronken is. Zjjn lijk ls later opgehaald en naar het lijkenhuis overge bracht HET VERVOER EN OPSLAAN VAN PUIN ENZ. Reeds maanden lang ziet men van uit de verwoeste deelen van Middelburg da gelijks vrachtauto's en bespannen voer tuigen geladen met gave- steenen, met grof of met fijn puin, met ijzeren balken en ander materiaal, dat uit dè vernietigde of zwaar beschadigde panden afkomstig is, weg rijden. Nu men voornamelijk met de kelders bezig is, ziet men nog steeds geen einde aan dit vervoer. Terwijl er ook naar andere plaatsen, o.a. het fijne puin naar de puinplaats en ook soms steenen enz. naar schepen of andere opslagplaatsen voor verder vervoer worden gebracht, gaat toch het overgroo- te deel naar het terrein naast de Griffioen. Dat er iederen dag heel wat bijgebracht wordt op dit terrein, moge blijken uit de cijfers van gisteren. Er werd dien dag naar de Griffioen gereden met 19 bespannen voertuigen, die samen 100 keer kwamen om hun vracht kwijt te geraken. Daar naast reden er 12 auto's, die het aantal ritten tot 151 wisten op te voeren. Er zijn dus 251 vrachten aangebracht. Ieder der bestuurders heeft een lijst bij zich en daar wordt door de controleurs op aangeteekend hoe laat zij op het terrein kwamen en wanneer zjj zich weer naar de stad begaven. Verder vermeldt de ljjst ook de tijden van verblijf bij de onteigende op stallen en de straat of het plein waarvan zq op een bepaalden dag vertrekken jnet hun vracht. Het is voor dat deel van het werk een goede contröle. Maar ook op het terrein zijn nog ver schillende personen aanwezig voor het werken aldaar. Zoo waren er te werk ge stelden bezig met het af bikken van aan gevoerde ongeschonden steenen, die dan weder worden opgetast. Van deze bijzon der goed bruikbare steenen worden er ge regeld verkocht. Ook aan het ijzer wordt druk gewerkt. DE NIEUWE VERKEERSREGELINGEN. Het is ons opgevallen, dat men zich al heel vlug heeft aangepast aan de nieuwe richtingen voor het verkeer en ook, dat de regeling in de kern van de stad ~eer practisch is, vooral nu in de St. Pieters- straat en Wagenaarstraat ook het één richtingsverkeer is ingesteld. Als wij er nu weer eens over schrijven is het omdat het mogelijk is, dat het aanbrengen van borden beneden aan de palen, welke boven aan ook reeds borden hebben, wellicht ver warrend zou kunnen werken. De burgerij doet goed alleen op de bovenborden te let ten. De benedenborden zijn voor de leden van de Duitsche weermacht, wat nog na der met een bordje met pijltje zal worden aangegeven. WIELRIJDERS EN VOETGANGERS OPGEPAST! Men maakt er ons op attent dat vanaf morgen streng de hand zal worden gehou den aan het toepassen van de geoorloofde verlichting van rijwielen. Zooals bekend is gemaakt, mag die verlichting alleen plaats hebben door een opening van 3 c.m. lang en 4 m.m. breed, aangebracht op de bo venste helft van het glas van de lantaarn. Voor goede verlichting zijn goedgekeurde plaatjes in den handel, terwijl men er op letten moet, dat het licht naar beneden valt. Wat de voetgangers betreft, deze mogen in afwachting van de goedkeuring van de nieuwe lantaarns, de oude lan taarns gebruiken, mits deze goed blauw zijn afgeschermd. RIJKSPOSTSPAARBANK. Op het postkantoor te Middelburg eri ressort werd ingelegd in de maand Novem ber 1940 het bedrag 68433.36 en terug betaald 202133.22. Vlamingen willen Vlaamsch recht. Zaterdag is te Antwerpen het congres begonnen van Vlaamsche rechtsgeleerden. In het middelpunt deir'plechtige openings vergadering stond de eisch, dat het tot dusver geldende Fransch-Romeinsche recht vervangen wordt door een Vlaamsch-Ger- maansch reel-*. De voorzitter, Timmer mans, verklaarde in tegenwoordigheid van den Vlamingenleider Borms en den gouverneur der provincie Antwerpen, Crauls o.a.: De verbinding van Vlaanderen met het Fransche recht moet voor goed vei-broken worden. De voornaamste spre ker, Bonen, verklaarde, dat een geheele wereld van verouderde ideologieën onder de slagen der nieuwe wereldorde ver dwijnt. In het kader van het nieuwe Europa moet het Vlaamsch Nederlandsche volk zich ook zijn eigen volksrecht schep pen. DIEFSTALLEN. Een winkelierster deed bij de politie aan gifte dat van haar toonbank een portemon- naie met papieren geld 'was ontvreemd. Een bewoner van Westkapelle die aan een huis hier ter stede boodschappen af leverde en daarvoor zijn geelgeschilderde klompen beneden aan de trap had gezet, kwam na afhandeling van zijn zaken tot de ontdekking dat deze waren weggeno men. Een melkvrouw gaf kennis aan de poli tie dat zq ledige melkbussen en melkmaten op den hoek van een straat alhier had ge zet om deze voorwerpen na eenige oogen- blikken weer mee te nemen. Zjj moest toen echter constateeren dat de melkmaten wa ren gestolen. De politie stelt een onder zoek in. (Zomertijd). December. Dinsd. 3 5.10 17.39 11 57 0.06 Woensd. 4 5.59 18.30 12'.41 0.48 Donderd. 5 6.49 19.20 13.28 1.30 Vrijdag 6 E.K. 7.38 20.18 14.15 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S Springtij. De voorschriften rijwielverlichting verseBierpl! Dè oplossing ZONDER afscherm- schijf of luifel Het PHILIPS VERDUISTERINGS RIJWIELLAMPJE met ST. NICOLAAS' INTOCHT. Gisteren werd in ons verslag over het bezoek van St. Nicolaas aan de Midza- jeugd o.a. gewezen op den radio-auto, die bq ontvangst, tocht en receptie aanwezig was. Daarbq werd echter een verkeerde firma genoemd. Het was de heer W. H. van den Broek, die welwillend deze op prijs gestelde muzikale begeleiding van de fees telijkheden verzorgde. staan onze collecties Wollen Japon- en Mantelstoffen in het middelpunt der be langstelling. Wjj bieden U uit voorraad aan prima kwa liteiten uitsluitend in het betere genre. In mode-artikelen brengen wij een groote verscheidenheid Onze magazijnen zyn geopend van zonsop- tot zonsondergang. Het koopen in de mor genuren verdient aanbeveling. Opril Markt Tel. 3056 Magdalenestr. Op modegebied Toonaangevend. Burgerlijke Stand VEERE. Van 130 November. OndertrouwdAarnout Cornelis van Oosten, 24 j. en Neeltje Poppe, 23 j. Berend Altena, 23, j. en Wilhelmina Phil- lipse, 23 j. GehuwdCornelis de Voogd, 25 J. en Anna Ahthonina GoeSefle, 23 j. GeborenCatharina, dochter van Jan Pouwer en Tannetje de Kam Catharina, dochter van Leendert Sturm en Klazina Cornelia de Visser. Overleden Apolonia Oosthoek, wed van Cornelis de Kat, 80 j. VROUWENPOLDER. Van 24 tot en met 30 November. Geboren Wilhelmina Fransina, dochter van Pieter Duvekot en Lourina Geerse. OOSTKAPELLE. Van 23 tot 30 November Geboren Rosalia, Anthoni Christiana, d. v. Hendrik Cornelis de Bruijne en Christiana PeijckerCornelis, zoon van Abraham Carel Kokelaar en Jenneke Goedhart. Overleden: Jan Jobse 65 jaar man van Adriana Brouwer. BORSSELE. Gehuwd: Gerard Almekinders, jm. 29 jr. en Adriana van Sabben, jd. 23 jr. Geboren Marinus Cornelis z. v. Jan de Witte en Helena Cornelia Fierloos; Chris tina Maatje d. van Jacobus Blok en Adria na Jannetje Blok; Pieternella Janna d. v. Adriaan Corstanje en Adriana Pieternella van der Giessen; Willem David, z. v.. Willem Harting en Johanna Christina Bql, te Vlissingen; Willem z. van Willem Hendrik Almekinders en Wilhelmina de Kunder. OOSTBURG. Van 22 tot en met 28 November. Overleden Maria Louisa Loutaert 66 j., echtgenoote van E. van der Weijde, (te IJzendijke). Elisabeth Wemelsfelder, 50 j., ongehuwd (te Schoondijke). Charles Ma- besoone, weduwnaar van A. J. M. de Jaeger. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand November 1940 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven. Een pak jute zakken, 14 handschoenen, 2 rozenkransen, 3 stuks damesonderklee- ding, een steeksleutel, 4 portemonnaie's met en zonder inhoud, een tienrittenboekje van de Ned. Spoorwegen, 4 regenkapjes, een tasch, 3 paar wanten, 4 ceintuurs, 2 sleutels aan een plankje, een dop van een vulpenhouder, 6 paar handschoenen, een spaal, 3 kostelooze rijwielbelastingmerken, een sleuteltje, 3 petroleumbonnen, een zil verbon van één gulden, 2 mutsen, 2 para- plutes, een heerenhoed, een lederen hand-' beschermer, 2 polshorloge's, 2 vulpenhou ders, een emmertje, een dameshoed, een bindertje van een bagagedrager, een haar speld, een rozenkrans met een -doublé of gouden potlood, 2 wantjes, een paar been kappen met ritssluiting en een zak, 3 mes jes, een kinder cape, 2 paar regenpijpen,- een paar gymnastiekschoenen, een collier, een ledige boodschaptasch, een broodkaart, een koperen gewicht, 28 bloembonnen, 3 pakjes sigaretten, 2 rijwielbelastingmerken, een bankbiljet van 10, een sigaretten- étui met lederen riem, een step, een zin ken bak, een konijn, een pet, een enveloppe inhoudende metalen ringetjes en een kop van een rjjwiellantaarn. Op het politiebureau zijn over deze voorwerpen nadere inlichtingen te ver krijgen. Kerknieuws 'intrede dr. Brandenburg te Biggekerke. Na des morgens bevestigd te zijn door ds. W. A. Zeydner van Rotterdam met den tekst uit 2 Petr. 1:10, deed dr. J. Brandenburg Zondagmiddags zijn intrede in de Ned. Hervormde Gemeente te Big gekerke, sprekende naar aanleiding van Nehem. 2:18b. Aan het einde van den dienst richtte dr. Brandenburg zich tot zqn bevestiger, wien hij dankte voor de ondervonden vriendschap. Ook sprak hij tot den con sulent ds. Warners, den kerlceraad, kerk voogden en notabelen, zijn moeder, den burgemeester, den organist, den koster en de verschillende aanwezige ringcollega's. Tenslotte Voerde' ds. Warners namens kerkeraad en gemeente het woord en liet den nieuwen predikant toezingen: Gez. 263:1 (N.B.). In beide diensten was de kerk geheel bezet. Bevestiging en intrede cand. Evelein te 'sHeer Abtskerke. Zondag j.l. werd in den morgendienst der Ned. Herv. Kerk te 's Heer Abtskerke in het ambt bevestigd candidaat C. A. Evelein, tot voor kort hulpprediker te Haarlem (Noord). Als bevestiger trad op'ds. Schaeffer van Losser,- die als tekst had gekozen een ge deelte uit Ex. 17. Aan de Handoplegging namen, nog deel, ds. van der Waa uit 's Heer Arendskerke, ds. Snethlage uit Haarlem (Noord), ds. Drost van Zaamslag en ds. van Voorst Vader uit Nlsse. In den namiddagdienst verbond ds. Eve-" lein zich aan de gemeente met als. tekst Ex. 3:15 ged. „Dit is mqn Naam, eeuwig- lijk". Na de predikatie sprak burgemeester de Moor, namens de burgerlijke gemeente. Ds. Snethlage', die met ds. Evelein te Haarlem-Noord heeft samengewerkt. Ds. Drost als oud predikant van 's Heer Abts kerke, en ten slotte ds. van der Waa, die ds. Evelein namens kerkvoogdij, kerkeraad en de geheele gemeente een hartelijk wel kom toeriep. In beide diensten was de kerk geheel bezet. Geref. Gemeente. Bedankt voor Giessendam J. van den Berg te Krabbendijke. Oecumenische Vereenlging In Nederland. Nieuwe toetredingen. De kerkeraden der Ned. Herv, gemeenten van Colijnsplaat en Koudekerke zijn toege treden als leden van de Oecumensche Ver- eeniging in Nederland. Marktberichten Gem. VIschmijnBres Icons. 30 November. 38 vaartuigen. 2970 kg. garnalen. Export 4171 ct. per kg. VIschmijn Vlissingen. Maandag 2 December. Aangevoerd door 12 vaartuigen '2221 kg. garnalen. Kleinhan- .delsprqs 2326 ct pellerij 20 ct., per kg. Zootjes 1.70—7.20. MIDDELBURG, Groentenveiling. Kool rapen 1,80, Witte kool 2.70, per 100 k.g. Veldsla 58, Spinazie 30, Postelein 710, Spruiten 422, Witlof 633, Wijnpeen 3, Andijvie 4, Breekpeen 24, Uien 4, Kro ten 2yz, Savoyekool 33%, Roode kool 4, Boerenkool 25, Prei 4r—6, alles per kg. Peen 3 Yz9, Rapen l'/22'/2, Kroten 1 3, Selderij 14> Knolselderij 24, Peterse lie 1, Rammenas 24, alles per bos. Chi- neesche kool 3, Bloemkool 213y2, Krop sla 1—6, alles per stuk. Veillngsvereenlglng Zuld-Beveland. GOES, 2 Dec. Andijvie 4, breekpeen 3.30, Chineesche kool 2, koolrapen 1.501.80, spruiten 1414.50, uien 2.503„ roode kool 4, Groene savoye kool 3.50, boerekool 5.50—43, prei 6,50, veldsla 0.501, per 100 k.g. Bloemkool 2.5010.50, kropsla 1 per 100 stuks. MAKKERS, STAAKT UW WILD GERAAS... Ze 'maalden het wel wat al te tont, met hun gejoel. Een leven als een oordeel. Ze stonden op een kluit voor een winkel en ze riepen allemaal door elkaar, net als e$n troep kwetterende musschen, die op straat ravotten om de een of andere lekkernij Het geval was spoedig duidelijk. Ze hadden er de lucht va/n gekre gen, dat Sint Nicolaas was afge stapt en zij rustten niet, voordat de bisschop zich had vertoond en Piet een duik in zijn zak had gedaan, om er pepernoten uit op te diepen. Maar pepernoten zijn schaarsch dit jaar iedere greep een bon. En bonnen zijn nog schaarscher Makkersstaakt uw Wild ge- O, wacht' maar, stralis wordt er een boekje opengedaan en in af wachting daarvan is het maar het verstandigst, een beetje piano aan te doen. Je ku/nt nooit weten. Sint Nicolaas heeft het niet ge makkelijk, dit. jaar. Hij vertrouwde het me dezer dagen toe, toen ik hem vroeg, of hij op tyd klaar dacht te komen. Klaar Natuurlijk, ik moet Vrijdag weer weg. De boot wacht niet en bovendien ik 'houd me stipt aan de regelen en ik heb het land er aan, om op bepaalde facili teiten te hopen, enkel en alleen, om dat ér wat moeilijkheden zijn van verduisterde straten en kleine éta lages „O, maar Sint, er is genoeg hoor". „Twijfel ik geen oogenblik aan", was het antivoord, terwijl hij met een vermoeid gebaar zijn hand even voor zijn oogen Meld. Ik wil ze alle maal wat geven, maar daarvoor moet ik nu wat harder loopen en in de winkels meedringen tusschen al die andere koopers. En ik doe het liever wat kalmer aan. Ziet ge wel, Sint maakt van den nood een deugd. „En die Piet draaft zich de bee- nen uit zijn lijf', zei Sint met een goedkeurend knikje in de richting van zijn knecht. Die oordeelde het toen ook dien stig, om een duit in het zakje te doen. - Si»# moet rust hebben en nou kom ]<j hier de boel opscheppen. Ik geef je een voltreffer. En hij hief zijn roede Makkers, staak uw wild ge raas DE MOORD TE LEID SCHEND AM. Cassatieberoep door den Hoogen Raad verworpen. De hooge raad heeft gisteren arrest ge wezen in de zaak/ van den 29-jarigen Rot- terdamschen koopman R. A., die ter zake van moord op den veekoopman C. G. van der Horst te Leidschendam door het ge rechtshof te 's-Gravenhage is veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. De hooge raad heeft heden het cassatie beroep verworpen. Hooger Beroep. J. K., 41 jaar, fabrieksarbeider te Middel burg, heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 22 November 1940, waar bij hq is veroordeeld wegens diefstal tot 14 dagen gevangenisstraf. Radioprogramma Woensdag 4 December 1940. HILVERSUM I. 415 M. NED. PROGR. VARA. 8.00 Ber. ANP, gram. (In de pauze VARA-Wandkrant). 10.00 VPRO Mor genwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Gram. 12.15 Esme ralda l± 12.30 VARA-Wandkfant). 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.00 Sylvia-Amusementsorkest en solist. 1.45 Gram. 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Gram. 3.15 Voor de kinderen. 6.00 Gram. 5.15 Nieuws-, economische- en beursber. ANP. 5.30 De Ramblers. 6.00 Lezing. 6.15 VARA- orkst. 6.43 VARA-Wankrant. 6.45 Actu- eele reportage of gram. 7.007.15 Econo mische vragen van den dag en Ber. ANP en sluiting. HILVERSUM H. 301.5 M. NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Schriftlezing en Me ditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.00 Celeste-ensemble en gram. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.35 Piano en gram. 12.15 Reportage. 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP.. 1.00 Zang en piano. 1.30 Gram. 1.45 Jac. Stop fer's sextet en gram. 3.20 Gram. 3.45 Bij bellezing. 4.15 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 VPRO Cyclus. 5.15 Nieuws- en eco nomische- en beursber. ANP. 5.80 Ber. 5.35 Postillons en kinderkoor „Melodia" (opn.). 5.55 Gram. 6.15 Utrechtsch Sted. orkest (opn.). 6.45 Actueele reportage of gram. 7.007:15 Brabantsch praatje en ber. ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Gram. (7.80— 7.45 Ber. Engelsch. Om 8.00 Ber. (A.N.P.). 9.00 Ber. Duitsch. 9.15 Omroepork. (opn.). 9.55* Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Orgelconc. en zang. 11.15 Gram. (11.3011.45 Ber. Engelsch). 12.00 Ber. event, gram. 12.15 gram. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Nieuws- en economi sche ber. ANP. 1.00 AVRO-Amusements- orkest 1.301.45 Ber. Engelsch. 2.00 Ber. Duitsch. 2.14 Gram. 2.30 Ber. Engelsch. 2.45 AVRO-Aeolian-orkest (opn.). 3.30 Ber. Engelsch. 3.45 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.). 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Nieuws-, economische- en beursber. ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart Technische causerie. 6.00 Gram. met toel. 6.30 Ber. Engelsch. 6.45 Gram. 7.007.15 Brabantsch praatje en ber. ANP en slui ting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2