UIT DE PROVINCIE hoe lang is het licht? Zonsopkomst Zondag 0,27 Zonsondergang Zondag 17.30 Zonsopkomst Maandag 9.29 Zonsondergang Maandag 17.30 Tusschen zonsondergang en -o; komst moet worden verduisterd. Incassobank N.V. Vestiging van bijkantoren in Zeeland. Naar wij vernemen heeft de Incasso- Bank N.V. een overeenkomst aangegaan met de N.V. Hendrikse en Co.'s Bankiers en Effectenkantoor gevestigd to Middel burg en met de in Hulst gevestigde N.V." Bankiers en Effectenkantoor van Waes- foerghe omtrent het voortzetten der rela tie met de cliënten dier instellingen. In verband daarmede zal de Incassobank per 2 December a.s. bijkantoren openen te Mid delburg, Goes, Sluis, Oostburg, IJzendyke Hulst en Axel, en wel in de gebouwen waarin de kantoren van de N.V, Hendrikse en Co., resp. N.V. van Waesberghe zijn gevestigd. Het geheele personeel dat bjj de overge nomen instellingen werkzaam was, is in dienst van de Incasso-Bank N.V. overge gaan. Als directeur van het kantoor Middel burg is benoemd de heer D. F. P. Hoegen te Middelburg, van het kantoor Goes de heer JK Laport te Goes. Wakheren POLDER WALCHEREN. Tot commissaris voor de ongebouwde eigendommen is by enkele oandidaatstel- ling gekozen de heer J. C. Blaupot ten Kate; zulks In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer P. W, Hoegen van Hogelande. GEVONDEN VOORWERPEN. O. EN W. SOUBURG. Een plunje zak No. 6320 bij G. v. Belzen, Paftrdenstr. 27. 2 dames wanten, depót Jamin, Kanaal straat 57. Zmd-Beveiand 3. PottjewiJd. Morgen herdenkt de heer J. Pottjewtjd, hoofd van de Chr. Uloschool te Koudum, den dag waarop hij voor 40 jaar zijn loopbaan bij het Chr. onderwijs aanving. De jubilaris werd in 1908 hoofd van de Chr. school te Kap elle (Z). In 1924 werd hij benoemd tot hoofd te Koudum. Tijdens zijn verblijf te Kapelle was hij directeur van de Normaallessen te Goes en dirigeerde meerdere koren terwijl hij ook organist was en zich als een verdienstelijk kunstschilder kennen deed. Verkooping. YERSEKE. Vrijdagmiddag werd door no taris E. C. van Dissel te Goes in hotel Oesterbeurs alhier publiek verkocht voor de Erven mej. M. M. Cuperij A. Een woonhuis met erf, tuin en •bouwland aan den Postweg te Yersokö, sa men groot 2 H.A. 70 c.A. (6 gemet 93 roeden), in 4 perceelen. Perceel L 1 gemet 27 roeden. Hoogste inschrijver de heer Baaijens te Kapelle voor 1425.per gemet. Perceel II. Huis, 2 gemet CO roeden. Hoogste inschrijver de heer J. Baayens te Kapelle voor 3800,do hoop. Perceel I en II in combinatie kooper dezelfde. Perceel III. 1 gemet, 78 roeden. Hoog ste inschrijver de heer J. Straub te Kloe- tinge voor 1210,per gemet. Perceel IV. I gemet 238 roeden. Hoog ste inschrijver de heer J. Langeveldo te Kruiningen voor 1233 per gemet. Perceelen m en IV in combinatie, Kooper de heer C. Dekker Lzn. te Kloe- tinge voor 1230,per gemet. Totale opbrengst van de perceelen I t.m. IV. 9112,60 of 1445.— por gemet B. Een flink woonhuis met tain aan de Damstraat, groot 11 A. 13 öA. (85 roeden), verhuurd aan den heer M. van Poelje voor B,per week. Hoogste inschrijvers de hoeren Joh. Kole en J. M. Elcnbaas voor 4224 Kooper de heer J. van Putten voor 5000.—. Waar geen plaatsnaam genoemd, zijn inschrijvers en kooper uit onze gemeente. De kerktijden. YERSEKE. Nu in de Geref. Kerk de diensten van de Herv. Kerk steeds mogen gehouden worden, doen zich wel enkele moeilijkheden voor wat betreft de verduis tering. Om thans aan beider wenschen zooveel mogelijk te voldoen zijn de kerk tijden als volgt samengesteld met ingang van Zondag. Geref. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 2 uur. Herv. Kerk van 11,30 uur en n.m. 3.45 uur. Nat Fonds voor bijzondere Noodon. YERSEKE. Deze week .is door het Na tionaal Fonds voor Bijzondere Nooden aan diverse inwoners alhier ter beschikking ge steld een totaalbedrag van 2028,93. Te water geraakt. YERSEKE. Donderdagmiddag had de heer M. J. Sr-haalje, wellce werkzaam was aan de oesterputter het ongeluk door uit te glijden, in het water terecht te komen. Gelukkig liep dat ongelukje met een frisch bad goed af. Vergadering vereeniglng voor Gen L.O. YERSEKE. Donderdagavond kwam de vêreeniging voor Geref. l.o. „Kakeldans" in vergadering bijeen. Tot leden der kascommis9ie werden be noemd de heeren H. Comelisse, C. van Putten en L. Stoel. In plaats van den heer H. Vendeville die niet meer in aanmerking wenschte te ko men voor herbenoeming werd als bestuurs lid gekozen de heer Joost Schipper Dz. Herkozen werd de heer J. M. Sinke. Hierna nam de voorzitter de heer H. Vendeville in hartelijke bewoordingen afscheid als be stuurslid. Met veel liefde en opoffering heeft de heer Vendeville niet minder dan bijna 25 jaar vereeniging en school ge diend. Door verschillende aanwezigen werd den voorzitter dank gebracht voor de trouwe vervulling van zijn functie en zijn zeer vele werk aan den schoolarbeid bewezen. De heer J. Jonkheer, hoofd der school, sloot de vergadering met dankzegging. De aanvoer van bloten. KRASBENDMKE. ïn de afgeloopen bietencampagne zijn over de weegbrug aan de haven 4.720.999 kg, bieten aange voerd, over de weegbrug „Krabbendijke" aan het station werden 2.280.490 kg. bie ten gewogen. De restauratie van den toren. KAPELLE. De restauratie aan den toren van Kapelle begint al aardig op te schie ten, De herstelwerkzaamheden zijn van dien aard dat het uurwerk vanaf Maan dag 2 December moet stopgezet worden, de burgerij hoopt dat het van korten duur zal zyn, want sedert Oct. 1925 ia men gewoon naar den toren te kijken hoe laat het ia. Voor dien tijd was er geen uur werk. Het toen door de gemeente aange kochte uurwerk is van goede constructie gebleken en weigerde nimmer, den tijd correct aan te geven. Geref. Jeugdcentrale. KAPELLE. Onder voorzitterschap van den heer J. C. Keim vergaderde de Geref. Jeugdcentrale. Door den seor. den heer M. de Jager werd behandeld: „de Kerk". Daarop volgde een aangename gedachtenwisseling. Uitvoering T.N.O.G, NIEUWDORP. Donderdagavond (dank dag) gaf de Chr. Zangvereeniglng „Tot Nut en Genoegen" haar jaariyksche uitvoe ring met medewerking van het kinderkoor „Van Knop tot Bloem", (directeur van beide vereenigingen is de heer A. Goede- bure Jaczn. te Nieuwdorp). Daar het kerkgebouw niet verduisterd kon worden, werd dc uitvoering ditmaal gegeven in het Bewaarschoolgebouw, dat nauwelijks alle belangstellenden bergen kon; het was tot de laatste plaats gevuld. Na opening door ds. Wagnor worden een zestiental nummers ten gehoore gebracht, driemaal afgewis seld door het zingen van het Kinderkoor. Het programma was door den directeur met zorg samengesteld en bevatte zoowel prachtige geestelijke liederen alsook enkele zeer vroolrjke nummers van anderen aard. Hoewel de vereenigingen op het oogen- blik niet zoo heel veel leden tellen, was het zingen toch zeer goed verzorgd en oogstte het meerdere malen een luid applaus. Na een kort dankwoord en sluiting door ds. Wagner gingen allen, dankbaar voor dezen genotvollen avond, huiswaarts. De vereenigingen doen een dringend be roep op allen, die zich als lid zouden kun nen aansluiten, om dit ook inderdaad te deen; vooral aan mannenstemmen heeft „Tot Nut en Genoegen" dringend gebrek. De verenigingen hebben geen exclusief Hervormd karakter, zoodat ieder, die het Christelijk geloof belijdt, als lid hartelijk welkom Is. December. Zondag Maand, Getjfen Wemeidlnge, (Zomertijd). 5.48 18.06 11.22 23.43 6.31 18.51 12.09 24.28 Noord-Beveland Ongeluk by het spelen. KAMPERLAND. Terwijl Donderdagmid dag het 3-jarig zoontje van den heer M. J. Filius in het schuurtje aan het spelen was met een stokje waaraan een stukje ijzer zat, had het kind het ongeluk te vallen, waardoor het stukje ijzer juist In het oog van den kleine drong. De terstond ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Zeeuwsch-Vlaanderen Voel huisslachtlngen. De slagers hebben in deze dagen volop werk in Zeeuwsch-Vlaanderen door de vele huisslachtingen. Meer dan ooit is het thans in vele gezinnen een gewichtige dag als het varken geslacht wordt en er weer vleesch en spek in de lculp komt voor de komende wintermaanden. Op het platte land kan men thans weer overal van 's morgens tot 's avonds zoo lang het licht is de slagers bezig zien met het slach ten, branden en afkappen der varkens. Zoo gaan ze Van hot cene hofje naar het an dere, als de gelukkige bezitters van een eigen gemest varken de slachtvergunning bekomen hebben. Inmiddels wordt de varkenshouderij steeds meer bemoeilijkt door het gebrek aan varkensvoer. Men is nu meer opeigen voer aangewezen, doch dit is toch niet voldoende voor eigen mesterij. Nog moer zal dus de varkenshouderij ingekrompen moeten worden. Cursus in vlasbewerking. Bij genoegzame deelname zal in de ge meenten Biervliet, IJzendyke en Schoon- diJIte een cursus in vlasbewerking gehou den worden. Mocht de deelname minder groot zijn, dan wordt de cursus slechts in 2 der genoemde gemeenten gehouden. Kantongerecht Oostburg. OOSTBURG. Ter strafzitting van het kantongerecht Oostburg werden behandeld 27 zaken betreffende niet naleving van de verordeningen Inzake verkeersbepaling en identificatieplicht. De opgelegde boetes va rieerden van 0.50 tot 10. Genoeming. BIERVLIET. Önze dorpsgenoote mevr. versPauw is als vakonderwijzeres voor handwerken benoemd aan de O. L. school alhier Op halve loracht. SLUIS. Tengevolge van gebrek aan stookolie kan de rijwielfabriek „Flandria" momenteel slechts op halve kracht werken. KOM EENS KIJKEN WAT ER Iff MIJN SCHOENTJE ZIT. Dat is Weer zao'n echt Zaterdagsch verhaal. Wat hebben wij er deze avonden op gevlast, dat Bint onze schoorsteenschoen niet zat vergeten, Onze kleine jongen kon nauwe lijlcs wachtentot zijn moeder hem had aangekleed. Zoo vlug als zijn beenen hem konden dragen stun telde hi) de trap af, de kamer in, naar zijn schoen. En toen krijschte hij bijkans,fiïamrma, kam nu eens kijlten, wat er in mijn schoen zit Enfin, wat er inzat, doet er niet toe. Ei) was dol-gelukklg i» c{jn eerste ervaringdat de Sint komt, om ons goed te doen. Een spel 'voor kleine kinderen f Er zijn er, die er zoo over,,.... praten. Hoe ze denkentja Dat zullen wij dezer dagen wel weer ervaren. Loop nu vanmiddag de straat eens op en zie dan eens hoe niet alleen de kinderen, die met va der en moeder de „winkels gaan kifteen", in stomme bewondering allo heerlijkheden in zich opnemen. Vader en moeder doen er hard aan mee en werkelijk ze zijn allemaal gelijk, aX voélen ze Zich dan te groot om een schoen te zet ten. O, kom eens kijken, wat er mijn schoentje zit Laten wtf ons nu niet terugtrek- ken. De Sint is gekomen, om ons allohaal prettige oogenblikken te bezorgen. Volgende week is de groote week. Donderdag de groote dag. Wij zingen allen het mooie lied -— wij denken een oogenblikje niet aan bommen, belastingbiljetten en ver- duisteringspapier. W\j hebben ons schoentje opgezet, om er iets aar digs In te vinden. O, kom eens kijken, wat er in mijn schoentje zit. Ik ben benieuwd...... Marktberichten MIDDELBURG, 28 November. Wegens geringe aanvoer is op de boter- en eier markt geen noteering opgemaakt, Vlschmijn VDssingen. 28 November. Aangevoerd door 12 vaar tuigen 1458 kg. garnalen. Kleinhandelsprijs 2029 cent pellerij 20 ct. per kg. Zootjes 2.60—7.20. Vrijdag 29 November, Aangevoerd door 11 vaartuigen 101P kg. garnalen. Klein handelsprijs 20 ct; pellerij 20 ct. per kg. Zootjes 2,30—5,40. Fruitveiling. Peren, Gieser Wildeman 1225, Pondsperen 17, 'Kleiperën 1520, Comtesse de Paris 1033, Rietperen 18 21, Josephine de Malines 1026, St. Remy 1317, Winterlauwtjes 915, Chaumontel 15, Beurré Alexander Lucas 1125, Toma ten 732, alles per KG. Veillngsvereenlging „Kapelle-^-Blezelbige en Omgeving" Kapelle (Z.B.). 29 November 1940. Kleine velling Comtesse de Paris 8 31, Jodenperen 1024, Joseph de Mot, 11 —22, Pondsperen 814, St, Remy 615, Gieser Wildeman 723, Souv. de Vach. 6 12, Beurré A-Lucas 835, Wintorlouw- tjes 716, Mispels 7, alles per 100 kg. Druiven 5155 per kg. Spruiten 822, Prei 5.20—6.20, Rapen 1—2, Uien 1—2, Breekpeen 23, Sav. kool 24.70, Roodo kool 5—6, Witte kool 1—1.10, Veldsla 9— 13, Witlof 18—28, Bloenikool 6—21 per stuk. Andijvie 11.20 per stuk. ZEERIKZEE, 28 November. Weinig waag en aanvoer ter graanbeurs. Uien, groote bruirie en witte 1.90 per 50 kg. Coöperatieve Veilingsvereeniging Kip eieren. volgens regeerivigsprijzen. Boterprtjs commissie 1.01 per pond. GEM. VÏBCHMWN BRESKENS. 27 November 1940. Aangevoerd door 38 vaartuigen 4676 kg. garnalen. Export 2842 ct. per kg., zoot jes 1.70—6.10. 28 November 1940. Aangevoerd door 39 vaartuigen 5232 kg. garnalen. Export 3345 ct. per kg., zoot jes 1.10—4.90. GroentenvcEüng. Spinazie 8—15; spruiten 624; witlof 8 34 schorseneeren 1014 koolrapen 1.80; breekpeen 13; andyvie 23.50; waapeen 57; uien 4: kroten 2,60; savoye kool 3.25; roode kool 3.25; boerenkool 14; witte kool 2.50; chineesche kool 2.50; prei 46 alles per 100 kg. Peen 3.506; rapen 12.50 kroten 13 seldery 1—5'/, knolseldery 35; Peterselie 1; Rammohft9 24 alles per 100 bos. Bloemkool 213; kropsla 14 per 100 stuks, Veillngsvereenlging „Zuld-Beveland" Goes. Vrijdag 29 Nov. Andijvie 23; breek peen 13.50; spruiten 1424; sjalotten 9; rapen 2; uien 13.50; waschpeen 65.50; groene savoye kool 25; gele savoye kool 2; witte kool 1.50; boerekool 0,502.50; veldsla 0.505; witlof 5.5022 alles per 100 kg. Rammenas 2.50; rapen 2.50; selderij 1 alles per 100 bos. Bloemkool 2-12; kropsla 11.80; knol selderij 1.503 alles per 100 stuks. Diversen: Blauwe druiven 52 per 100 kg. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Vlsscherij. distributie van boter, MARGARINE EN VET. Da Secretaris-Generaal, waarne mend hoofd van het departement van Landbouw en Visschertj maakt In verband met de distributie van boter, margarine en vet het vol gende bekend. De detaillisten zullen tegen In levering der met „19" genummerde bonnen van de boterikaart en de vetkaart vettoewij zingen ontvan gen, recht gevende op het koopen van vet, margarine, of boter. Tegen Inlevering van den voor het tijdvak van f December tot en met 13 De cember geldig te verklaren bon zul len ztj margarinetoewijzingen, recht gevende op het koopen van marga rine of boter, ontvangen. Tegen Inlevering der met „21" genummerde bonnen zullen zij ont vangen hetzij vettoewijzingen, recht gevende op het koopen van vet, margarine of boter, hetzij spijsolie- toewijzingen, recht gevende op het koopen van slaolie. Uiteraard Hallen op vóór 14 December inge leverde bonnen „21" geen vettoe- wjjzingen, doch uitsluitend spijs olietoewijzingen worden afgegeven. Wat betreft de verstrekking van slaolie op bon 21, dient de winke lier de door hem ontvangen bonnen 21 zoodra hij over een voldoend aantal daarvan beschikt om slaolie bij zijn leverancier te bestellen, deze op opplakvellen in te leveren bij do» plaatseiyken distributie- dienst ter verkrijging van een spijs- blietoewijzing. Met deze toewijzing kan hij dan slaolie bij zijn leveran cier betrekke». Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. Brand. SLUIS. Dinsdagavond brak brand uit bij den landbouwer A. Maenhout te Heille, ge meente Sluis, in een stroohoop. De brandweer van Sluis welke gealar meerd werd, Kon de brand beperken. Het stroo werd echter een prooi der vlammen. De ooi-zaakschijnt geweest te zijn, dat kinderen met vuur gespeeld heb ben. De Provinciale Voedselcommissa- ris voor Zeeland veBtigt de aan dacht van de pluimveehouders op het volgende. Het is gebleken dat het meeren- deel der kippenhouders tot op he den hun kippenstapel nog niet noe menswaardig hebben ingekrompen. Tot nu toe was het geoorloofd zoo veel kippen aan te houden als men zelf wenschte, alhoewel slechts voeder voor een zeker percentage werd verstrekt. Zooals men in het Officieele persbericht d.d. 12 Oct. Jl. heeft kunnen lezen zal echter in de naaste toekomst een toewij zing van kippen verleend worden (evenals dat bijv. bij varkens het geval is). De toewijzing mag vóór 1 Janu ari 1941 verwacht worden. Daarna mogen niet méér kippen op het be drijf aanwezig zijn dan die toewij zing aangeeft Wij raden ieder pluimveehouder in zijn eigen be lang aan om spoedig met het rui men van een aantal kippen te be ginnen. Volledigheidshalve deelen wij nog mede dat bedrijven, waar op bij de inventarisatie in Septem ber 1939 de volgende aantallen kip pen aanwezig waren het daarach ter genoomde percentage mogen aanhouden 115 kippen, 300 met een maximum van 10 kippen. 1530 kippen, 55 75150 kippen, 30 150300 kippen, 26 300450 kippen, 22 450600 kippen, 18 600—750 kippen, Ï5 7501500 kippen, 11 1500 en meer kippen 8 Men moet er rekening mee hou den dat het grootst aantal dieren In een vorige klasse ook mag wor den aangehouden in de daarop vol gende hoogere klasse, al is het per centage in aanmerking genomen het berekende aantal lager, VoerbeeM Iemand had 148 kip pen. Daarvan mag worden aange houden 30 44 kippen. In de naast hoogere klasse had Iemand b«y. 160 kippen. Mag aanhouden 26 42 kippen. Hier mogen dus eveneens 44 kippen aangehouden worden. Belanghebbenden kunnen Uit het vorenstaande zelf berekenen hoeveel kippen zy ongeveer zullen mogen aanhouden. Ten slotte geven wy de kippen houders die in September 1939 S00 of meor kippen hadden in over weging zich in verbinding te stel- Van onze Boekentafel Kindertehuis „Do Toekomst", door Lent Saris. Ultg. van Holke- ma en Warendorf N.V., Amster dam. Al» dertienjarig meisje heeft Domini reeds het plan later een kindertehuis te stichten. Haar ouders vinden het aanvan- kelgk een tydeiyk kinderideaal. Na jaren biykt echter dat zy haar Ideaal trouw ge bleven is. Het kindertehuis komt er, zij het dan niet zonder strubbelingen. Een boek voor oudere meisjes. Kokon in 15 minuten, door Paul Burckhardt. Voor Nederland be werkt door Pieter van der Valk. Ultg, N.V, Uitgevers-Mg. „Kos mos", Amsterdam. Werumeus Buning schreef de inleiding van dit werkje, dat uitermate geschikt is voor alleenwonende Jonge vrouwen en vrij- ien met den Dienst voor kleine Boeren in hun Gemeente, gevestigd ter Gemeente-Secretarie. Het bovenstaande geldt niet voor de erkende fok- en vermeerderings- bedrijven. Officieele Publicatie van bet Departement van Landbouw en Vlsscherij. DISTRIBUTIE VAN KAAS. De Secretaris-Generaal, waarne mend hoofd van het departement van Landbouw en Visschery maakt In verband met de wijziging, welke is gebracht in de distributie van kaas, bekend, dat de detaillisten welko niet over voldoenden voor raad kaas beschikken, zich ter ver krijging van een voorschot kunnen wenden tot de Nederlandsche Zui- velcentralo, afdeeling zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 's-Graven« hagé. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. OFFICIEELE INLEVERING "AN BOTER- OF Vü^TBONNEN IN HOTELS, RESTAURANTS E.D. De Secretaris-Generaal, waarne mend hoofd van het departement van Landbouw en Visschertj maakt het navolgende bekend. In verband met de bepaling, dat met ingang van 3 December a.s. gasten en bezoekers van hotels, restaurants e.d. verplicht zijn voor boter, margarine en vet door hen gebruikt in of bg de maaltijden, bonnen in te leveren, stellen de plaatselijke distributiediensten zg. „wisselbonkaarten" beschikbaar ten behoeve van deze instellingen. Deze kaarten bevatten een vijftig bonnen, elk voor 1/50 Tantsoen bo ter of margarine of vet (5 gram). Aan de ingeschreven hotels e.d. zullen de distributiediensten voor eenmaal een voorschot in den vorm van deze kaarten verstrekken. De van de gasten in ontvangst genomen wisselbonnen kunnen per 50 stuks of veelvouden daarvan bij de distributiediensten tegen heele bonnen worden ingeleverd. De wis selbonnen mogen dus niet op de opplakvellen worden ingeleverd of buiten hotels e.d. worden gebruikt. De hotels e.d. zullen dezer dagen voorschottoewijzingen voor een be perkte hoeveelheid boter of mar garine ontvangen, teneinde hen in staat te stellen voorloopig aan de behoeften van hun gasten te vol doen. Voorts is bepaald, dat de hotels, restaurants e.d. in den vervolge de door hen in ontvangst genomen bonnen voor boter, margarine en vet, vleesch en vleeschwaren en kaas niet meer mogen gebruiken voor het koopen van deze artikelen bij winkeliers of slagers. De bonnen moeten iederen Vrijdag op opplak vellen worden Ingeleverd bij den plaatseiyken distributiedienst ter verkryglng van toewijzingen voor genoemde artikelen. Bg de bepaling van de toe te wjjzen hoeveelheden zal een toeslag worden gegeven, welke voorshands voor vleesch/vleeschwaren, boter/ margarine/vet en kaas ongeveer 10 zal bedragen. Dit wordt als volgt bereiktter verkrijging van een toewijzing voor het koopen van 10 rantsoe nen van genoemde artikelen behoe ven slechts 9 bonnen te worden ingeleverd. Op de opplakvellen mo gen-derhalve bij de inlevering van de bonnen slechts de vakjes 1 tot en met 9, 11 tot en met 19, 21 tot met 29 enz. worden beplakt. Ui ter-. aard mogen op hetzelfde opplakvel geen bonnen voor verschillende ar tikelen worden opgeplakt. Voorts moet bij den distributie- dienst een schriftelijke verklaring omtrent het ingeleverde aantal bon nen op daartoe bestemde formulie ren worden afgelegd. De opplak vellen zyn by de distributiedien sten verkrijgbaar. Da bonnen voor brood en voor eieren, welke de hotels, restaurants e.d. in ontvangst nemen, dienen nlot te worden ingeleverd bg de distributiediensten, maar kunnen, evenals tot dusverre het geval was, rechtstreelcs bij den winkelier ter verkrijging van deze artikelen wor den Ingeleverd. Ter aanvulling van den benoodigden voorraad eieren Zulen de distributiediensten toewij zingen verstrekken. gezellen, die snel en zonder veel moeite eenvoudige gerechten zelf willen bereiden. Practischo handleiding voor do dieetrogoling, door Zr. I, H. D. Bertling, Ultg, van Holkema en Warendorf N.Y., Amsterdam. Het bereiden van dieetmaaltgden valt menige huisvrouw zwaar. Deze handleiding nu zal haar den weg wijzen en haar raden voor verschillende ziekten. Met vallen en opstaan, door Nanny Franken. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Lonnie biyft na den dood van haar moeder alleen In Holland achter, terwijl haar vader naar Indië teruggaat en daar hertrouwt, zy vindt in den ernstigen, yverig studeerenden Wim een goeden vriend, die haar in al haar moeilijkheden bijstaat. Wim houdt heel veel van het eenzame meisje en het doet hem dan ook veel verdriet, als een jonge weduwnaar Lonnie voor zich weet te winnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3