STADSNIEUWS STADSNIEUWS Vlissingen. sta»*"®»; ÏBAB STADSNIEUWS Goes. De herbouw van Middelburg. Het eerste vooruitzichteen jungle van modder. Het puin van Middelburg wordt wegge voerd de staande resten zyn voor een goed deel weggebroken en wat in den oor- spronkelijken staat nog eenigermate in de verwoeste binnenstad kan worden behou den, staat in steigers^gn stutten. De binnenstad is een vlakte geworden thans moeten de kelders en de fundamen- worden gesloopt. Dat werk verloopt uit den aard der zaak niet zoo vlot men ziet geen resultaten, als dat het geval is by omgetrokken muren. Niettemin er zit schot in, Middelburg wordt bouwrijp ge maakt en tal van overwegingen pleiten er voor, dat dit proces zoo snel en zoo vlot mogelyk verloopt. De onteigeningsstukken hebben ter in zage gelegen en daaruit valt ook op te maken, dat de instanties, die de herbouw- problemen hebben op te lossen, niet stil zitten. Deze week heeft de gemachtigde voor den wederopbouw zitting gehouden, waar de bezwaren tegen de onteigenings plannen mondeling - konden worden toege licht. We hebben een kort onderhoud gehad met ir. P. Verhagen, den directeur van de stichting" Herbouw Middelburg, die op onze vraag mededéelde, dat er wel schriftelijke bezwaren waren ingebracht, doch dat er weinig mondelinge bezwaren wei-den toe gelicht. Uit den aard der zaak zullen deze bezwaren grondig worden onderzocht en wanneer ze inderdaad redelijk worden be vonden en niet strijdig zijn met het al- gemeene wederopbouw-przneipe zal daarvan op de onteigening eenige invloed kunnen worden uitgeoefend. De beslissing daarover valt in Den Haag en die behoeft niet zoo lang op zich te laten wachten. Hot volgende stadium zal dat der scha deregelingen zijn en het ligt voor de hand, dat daarmede meer tijd zal heengaan. Men kan er echter op rekenen, dat met voortvarendheid zal worden doorgewerkt en dat zoo spoedig mogelijk met den straat- aanleg zal worden begonnen. Het zal een modderige tijd worden Een jungle van modder en van bouwmate rialen. Want het is niet juist, met het bou wen van huizen te wachten tot de straten gereed zijn. Deze werkzaamheden kunnen in elkander grijpen, wanneer wij althans over voldoende bouwmaterialen beschikking kunnen krijgen. Maar in 't algemeen heb ik mij op het standpunt gesteld, dat omstaeeks Februari- Maart met den bouw kan worden begon nen. Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor het machi nistendiploma B, de heeren H. Hozee en A. Vreeke, beiden alhier; DE UITREIKING VAN KLEEDING. De commissie voor het uitreiken van destijds ingeleverde kieedingstukken en de kens, heeft thans alleen nog het minst ge schikte over. Zij heeft dan ook moeten be sluiten aan hen, die tegen heden waren opgeroepen, nader te melden, dat zij niet moesten komen. Het comité doet alles om nog de beschikking te krijgen over klee ding die elders over mocht blijven en zal dan opnieuw tot uitreiking over gaan aan hen, die nog niets hebben ontvangen, doch die toch wel in aanmerking komen. LUCHTBESCHERMING. By 'en dienst van de luchtbescherming ia op zyn verzoek ontslag verleend als hoofd van wijk I aan ir. A. Rothuizen. In zijn plaats is herbenoemd de heer K. E. van der Feen, thans plaatsvervangend hoofd en tot plaatsvervangend hoofd de heer H. Julianus. Bij wijkpost TT heeft op zijn verzoek ontslag verkregen als wijkhoofd de heer P. Koole en k in zijn plaats benoemd de heer P~. Kooman, thans plaatsvervangend hoofd. In de laatste vacature moet nog worden voorzien. OOK NIET-STAD GEN O OTEN BEKEURD. Het gaat met het maken van bekeurin gen. wegens verkeersovertredingen nog steeds voort. Het blijft niet bij stadgenoo- tep, of hier tijdelijk ver-troevende personen. Ook buitenmenschen loopen tegen den lamp. Vooral nu binnenkort de wijzigingen in het één-richtingsverkeer volledig zullen gelden, stelle men zich daarop nu reeds in. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 n.m. tot 8 n.m.: Paar grijze handschoenen en een paar blauwe handschoenen, een bruine tasch, twee bloemkaarten, één vetkaart; textiel- kaart ten name van Lauwerse, Wisseker- ke; bruin lederen portemonnaie; mantel band; blauwe alpino muts; geldigrijwiel- belastingmerk; textielkaarten; huissleu tel; zwarte portemonnaie; zakje inhouden de een dubbeltje en wat bonnen; kinder wantje. By vinders: kachelhaakje, rood handvat, A. Florisse, Zuidsingel 6; knipmes, J. v. d. Klooster, Veersche singel 4; scheer kwast, gemeenteveldwachter, St. Laurens; bruine vilten heerenhoed, Hugo Hesseling, Lange Viele 46; oorbelletje, M. Peene, Nieuwe Oosterschestraat 8; belastingmerk A. G. Huigen, Veerschesingel 148; pakje inhoudende rolfilmen, W. Roskam, Korte Noordstraat 34; mes in schede," C. Janse, Noordweg B 146; gouden speld, C. P. Vet ter, Lange Viele 71; rijwielbelastingmerk, B. Castel, Schuitvlotstraat 32; zakje mon ster tarwe, J. van Heijl, Simpelhuisstraat 8; paar heerenhandschoenen, Mevr. Bre vet, Noordbolwerk 21; broek en een blau we muts, Mevr. Van Kleven, Koningstraat 20 hondenzweep, Mevr. Hoenkamp, N. Vlissingscheweg E 203 portemonnaie met inhoud, F. Joziasse, Kruisweg C 52, 't Zand; snelbinder, I. Scheepers, Zuidsingel 110; roode ceintuur, H. Despinois, Rozen dwarsstraat 1; huissleutel, J. Geljon, Oude Vlissingscheweg 9; glad-harige fox-ter- rier, wit met bruine kop, A. Louwerse, GESLAAGD. Geslaagd zijn voor het machinisten-diplo ma B de heer A. C. Vreeke en voor het theoretisch gedeelte van diploma B de heer P. A. de Vlieger, beide leerlingen van de De Ruyterschool. BELASTING BETALEN De Ontvangerder Directe Belastingen te Vlissingen, maakt bekend, dat ter voor koming van vervolging vóór 7 December a.s. betaald moet zijn.: op Inkomstenbe lasting 194041 aanslagbiljetten gedag- teekend September 1940 2/7. K.K. ARMBESTUUR. Tengevolge van het overiyden van den heer Klijberg, in leven voorzitter van het R.K. Armbestuur alhier, heeft in genoemd bestuur een wijziging plaats gevonden. Thans is tot voorzitter benoemd de heer W. van Nieuwland, terwijl in diens plaats als penningmeester werd benoemd de heer E. Andriessen, lid van het bestuur. Voorts heeft het bestuur in een vergadering beslo ten den heer J. Borgs Sr. te vragen een eventueele benoeming te willen aanvaarden. Deze heeft zich hiertoe bereid verklaard. (D. N.-Br. en Z.) Getyen. Nov. (Zomertyd) Hoogwater Laagwater Vrijdag 29 N.M. 2.16 14.30' 8.45 21.14 S Zaterd. 30 3.— 15.15 9.33 21.57 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. By de Woensdagavond gehouden verkie zing is gekozen tot diaken in de Ned. Herv. Kerk te Grijpskerke de heer Abr. Maljaa.rs. Gereformeerde Kerken. Beroepen te Zonnemaire cand. L. van der Linde te Wemeldinge op het drietal ston den mede cand. G. van Doornik te Win schoten en cand. E. Torenbeek te Rotter- dam-Delfshaven. HOEDEKENSKERKE. Tot ouderling der Gereformeerde Gemeente alhier is her kozen de heer D. Hoffius en tot diaken werden herkozen de heeren Joh. Hoekman en I. Elenbaas. Ds. B. S. Dykstra. Ds. B. S. Dijkstra, Ned. Herv. predikant te Nieuw-Weerdinge gaat a.s. Zondag na een diensttyd van meer dan 40 jaar met emeritaat. Ds. Dykstra die in 1874 werd geboren, werd in 1899 candidaat in Noord-Brabant om 11 Maart 1900 zyn intrede te doen in zijn eerste gemeente te Warns. Vandaar vertrok hy in 1917 naar Zevenhoven welke standplaats in 1921 met Hollandscheveld verwisseld werd. In 1926 werd hy predi kant te Sloten (Fr.) en in 1929 te Ove- zande-Driewegen (Z.) om zich 18 Maart 1934 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbinden. EEN VïJFLING GEBOREN IN MEXICO. Uit Mexico In Monterrey heeft de vrouw van een landarbeider, naar het blad Ultimas Noticias meldt, een vyfling ter wereld gebracht. Schroeweg 55; marine-wapentje, N. Walt- huis, Spanjaardstraat 48; rywielbelasting- merk, P. Izeboud, Noordsingel 102; paar gymnastiekschoenen, P. Tinbergen, Ba- gijnhof 44; portemonnaie, A. Tissing, Spanjaardstraat 80; smeedtang, J. Dom misse, Branderijmolengang 4; gymnastiek schoen, J. de Graaf, 't Zand D 21; hand schoen, S. Schuilwerve, Schuitvlotstraat 36 regenkapje, F. C. Geervliet, Lazerij straat 4; koperen kloksleutel, J. Tollenaar, Seisweg 74; hondenpenning, J. Koster, Klein Vlaanderen 32; rijwielbelastingmerk, A. Kraak, Rozenstraat 41; bruin geruit regenkapje, B. Sirag, Koorkerlchof 12; herdershond, geel met zwart dele, J. Din- gemanse, Nieuwe Poortstraat 11, gummi regenjekker, A. Dingemanse, Breestraat E 45; houten balk, 12 tot 15 m. lang, M. v. d. Ouden, M. S. Hendrika, Loskade; gouden damespolshorloge, L. A. van Roeyen, Zandstraat 21; portemonnaie met inhoud, M. Kakebeeke, Veerdam, Nieuw en St. Joosland; paar dubbele rijwieltas- schen, C. Janse, Ouddorp B 7; dameshand schoen, L. A. van Roerjen, Zandstraat 21; rywielbelastingmerk, P. Reinoudt, Kruis weg, Nieuw- en St. Joosland; meisjes- schort, C. Papegaai, Noodwinkel 54. Lon- denschekaaï; portemonnaie met broodbon, F. de Lange, Julianastraat 6; kosteloos belastingmerk, C. Vogel, Segeerssingel 2; wollen handschoen, J. den Engelsman, Kinderdyic 80; paar gymnastiekschoenen, L. de Jong, Haringplaats 4; bundeltje oude Duitsche bankbiljetten, J. Dingemanse, Beddewijkstraat 17; parapluie, W. Sinke, Lange Viele 76; paar kinderhandschoenen, kinderportemonnaie zonder inhoud, sleutel van actetasch, filiaal C. Jamin, Lange Delft 113; kist C. Hondsmerk, Boekhandel Station; koperen melkbussleutel, M. Moens, Karelsgang 13. Indien bij één der vinders voorwerpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. De beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd GOESCHE MODELLENCLUB. Vyf volhouders. Een paar dagen geleden verscheen op ons kantoor een jongmensch, met het vriendelijke verzoek, of we eens wilden komen kyken in de werkplaats van de „Goesché modellenclub", in de timmer- zaak van den heer C. Corstanje in de Lan- gevorststraat. We moeten bekennen, dat we niet wis ten, dat Goes ook een „modellenclub" ryk was, en dat we ons afvroegen, voor welke „modellen" deze club zich interesseerde. We dachten het eerst aan „schildersmo dellen", maar dit bleek een schromelijke vergissing te zyn, want toen we gisteren in genoemde werkplaats een kijkje gingen nemen, ontdekten we dat de Goesche mo- Zuid-Noord-Beveland M 6J@ss Sinterklaas! Dat is de kreet van jong en oud. Want het kleinste kind weet, dat St. Nicolaas zyn geschenken in de Midza- zaken koopt. En de waarde volle Midza-bonnen geeft Sint nog aan Moeder, als een extra verrassing. U de raad te geyen Is het nu nog nodig a Koop alles in de Midza zaken I en zend uw bonnen inl Deze week fl 572.00 aan premies. AANSTAANDE ZATERDAG 30 NOVEMBER ARRIVEERT St. NICOLAAS IN GOES. Om méér dan 2000 Midza- klnderen gelukkig te maken. Zaterdag-middag om 2 uur komt St. Nicolaas per speciale trein op het Goesse station aan. Alle Midza-kinderen worden verzocht om 2 uur op het stationsplein aan wezig te zyn, ter begroeting van St. Nicolaas. St. Nicolaas bestijgt dan zyn vurige, volbloed witte schimmel en gaat met muziek voorop door de stad naar het Schuttershof. Van IA30 tot 16 uur mag elk kind op vertoon van het Midza-visite- kaartje, dat aan alle kinderen aan huis is bezorgd, op doorlopende visite komen by St. Nicolaas en het Midza- St. Nicolaas-pakket in ontvangst nemen. Begeleiders der kinderen kun nen zonder toegangsbewys worden toegelaten. Kinderen, uit de dorpen, die niet aanwezig kunnen zyn, kunnen a.s. Dinsdag, 1 December, van 13 tot 15 uur hun pakket zelf of door de bodes laten afhalen op vertoon van het Midza-visite-kaartje. In geen geval kan de Midza aan niemand het Midza-pakket toezenden. Plinderen, wij wensen jullie een prettige mid dag en een goede ontvangst toe. Tot Zaterdagmiddag 2 uur aan het station dellenclub alleen en uitsluitend belang stelt in modellen van vliegtuigen. Die za gen we er (in miniatuur), in velerlei soor ten, geheel gereed of in aanbouw. Een van de jongelui vertelde ons, dat de club eigenlijk reeds dateert van 1937 toen had men elkaar getroffen te Vlissingen, waar een wedstryd van vliegtuigmodellen gehouden werd, aan welke ook verschei dene Goesche jongens deelnamen. Maar erg succesvol was deze wedstryd voor de Goesche jongens niet geweest De vlieg tuigjes zagen er aardig uit maar wilden de lucht niet in. Eén der „modellen" had nog een paar seconden de hoop doen her leven, maar had er toen ook den brul aan gegeven. Instede echter van ontmoedigd te zyn, dacht men: „eendracht maakt macht" en had men zich in de „Goesche modellen club" vereenigd. Sindsdien kende de club „ups and downs". Het tiental jongens ver minderde, steeg weer tot byna twintig, en tenslotte bleven er nog vijf volhouders over. De anderen bogen meestal het hoofd voor de teleurstellingen, die op het pad der vliegtuig modellenbouwery rykelyk gezaaid zijn. Toekomstplannen. Deze vijf, plus een aspirant-lid, hebben nu plannen tot „uitbreiding" van de club. Want wel heeft men in de achterliggende jaren heel wat geleerd, vervaardigde men reeds keurige modellen, die ook werkelyk vlogen, tot byna twee minuten toe, maar telkens biykt toch, dat men nog veel te kort komt bij de clubs elders in den lan de, die aangesloten zijn by de „Jeugd- luchtvaart-organisatie", een onderafdee- ling van de „Kon. Ned. Ver. voor Lucht vaart". Is men daar by aangesloten, dan steunt' en helpt de K.N.V.L. zooveel zy kan. Door filmavonden, lezingen, voor lichting door deskundigen, enz. Doch om toegelaten te worden moet een club min stens tien leden tellen, en om die en liefst meer bij elkaar te krijgen, voert men nu weer actie, o.a. op de scholen, en daartoe had men ook graag een „stukje" in de courant. Een mooi werk. We hebben daarna de modellen, in aller lei graden van voltooiing, nog eens nader bekeken, en we zijn tot de conclusie geko men, dat dit modellen bouwen een mooi werk is. En een nuttig. Maar we kunnen ons ook indenken, dat van de twintig jon gens, die de club eens telde, er-maar vyf overbleven. Want het is een drommels se cuur werk, het opbouwen van een model, uit honderden dunne latjes, en al wat er verder byk.omt Daar is geduld en een uiterste nauwgezetheid voor noodig. En de noodige vaardigheid, benevens gevoel voor lijn en vorm. Al welke deugden en eigen schappen tezamen de jongelui van 12 jaar en. ouder maar zelden sieren. Doch die daarom temeer waard zijn beoefend te worden, ook door die jongelui, wier eind doel niet is vliegtuigbouwer of vliegenier te worden. Terwyl we ons anderzijds ook kunnen indenken, welk een voldoening, het moet zijn, als men tenslotte, na de noodi ge teleurstellingen, een model geconstru eerd heeft, dat het doet; dat werkelyk in de lucht blijft, dat sierlyk rond-cirkelt, en tenslotte, in een mooie glyvlucht, weer be houden landt En dan de spanning, onder den dagenlangen, nauwgezetten arbeid, om een model te bouwen, dat weer mooier en beter is, dan men tevoren maakte; dat weer langer in de lucht biyft; en waarby men misschien wel het één of ander nieuws vindt, waarmede de „groote" luchtvaart Kaar voordeel kan doen. Ja, het is een mooi werk, en daarom ho pen we, dat deze vijf volhouders hun doel zullen bereiken; dat ze meer dan voldoen de leden zullen krygen, en er ook ouderen gevonden zullen worden, die deze jeugd, als bestuurders, in de goede richting wil len leiden. Want vooral ook die zijn als lid zeer welkom! Federatie van Herv. Jongeren. Tot lid van het hoofdbestuur van de Fe deratie van Herv. Jongeren is gekozen mevr. G. Korevaar-Stolk te Goes. TE WATER GEREDEN. Naar wy eerst heden vernemen, had hier Dinsdagavond een ongeval plaats, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Te ongeveer zeven uur reed de heer J. V. door de duisternis misleid in de Vest naast de steenenbrug en hy kwam daarbij zoo on gelukkig onder zyn rywiel terecht, dat hy zich niet wist te bevrijden. Zyn hulpgeroep was echter door eenige voorbijgangers ge hoord, die dadelyk hulp boden. Daarby bleek, dat het frame van V.'s rywiel om zijn hals hing, zoodat hy wel in een zeer netelige positie verkeerde. Met vereende krachten wist men V. weer spoedig op het droge te brengen en zoo liep het ongeval voor hem af met eenige lichte verwondin gen en een nat pak. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. C. Hageman, zon der beroep, M. Smallegangebuurt 50, van VlissingenJ. Weezeman en echtgen., monteur centrale verwarming, Nieuwstraat 28, van Vlissingen J. Ruissen, dienstbode, Kleine Kade 1, van Kattendyke A. de Lange, en echtgen., M. A. de Ruyterlaan 30, van VlissingenM. S. A. Lagendijk, pensionhoudster, Vogelzangsweg 11, van Vlissingen A. Kesselaar, dienstbode, Sin gelstraat 5, van 's-GravenpolderH. P. Versée, kraamverpleegster, Scheldestraat 77, van ZwijndrechtC. H. E. Draeck en gezin, kantoorbediende, Scheldestraat 28, van Vlissingen P. van Wielingen, contro leur C.C.D., Scheldestraat 104, van Maas sluis L. G. J. van de Ven en echtgen., aannemer straatwerken, Prinses Juliana- str. 25, van Koudekerke (Z.) J. de Win ter, zonder beroep, Waterstraat 1, van 's Heer Arendskerke F. D. Buurman, mo- tordryver afhaaldienst, Scheldestraat 45, van Vlissingen M. Sustronk, handelaar in landbouwproducten, Tulpstraat 42, van Rotterdam J. Platteeuw en gezin, motor- drijver N.S., Scheldestraat 46, van Vlissin gen A. Cammaert, kantoorbediende, 's Heer-Hendrikskinderenstraat 41, van Kruiningen B. Koopman en gezin, onder machinist N.S., Piccardtstraat 73, van Vlissingen A. Bostelaar en gezin, machi nist N.S., Piet Heinstraat 8, van Vlissin gen W. Bouwer, officier opbouwdienst, L. P. van der Spiegelstraat 11, van Rotter dam H. G. van Putten, machinist N.S., Trompstraat 14, van Vlissingen N. Wal- rave en echtgen., zonder beroep, Oostsin gel 13, van Oost- en West-Souburg M. Brinlc en gezin, machinist N.S., Voorstad 61, van VlissingenP. J. Vergouwe, con troleur Landbouw Crisisdienst, Wyngaard- straat 29, van Hoek P. F. Priester, mon teur, Heemisseweg B 27, van Tholen M. van Dalen, dienstbode, Prinses Juliana straat 25, van Koudekerke A. N. Grou- stra, ingenieur,Groote Markt 1, van Zou- telande D. Reneman, zonder beroep, West- wal 36, van GoudaJ. Ditsel, monteur, Rimmelandplein 7, van HengeloC. S. VroomeKoper, zonder beroep, Vogel zangsweg 11, van VlissingenC. C. van Zitteren, leerl. machinist, Scheldestraat 56, van RoosendaalD. E. Blok, dienstbode, Groote Markt 1, van EllewoutsdylcJ. J. Roovers, leerl. telegrafist N.S., Lange Vorststraat 76, van SchiedamA. van Leth geb. Wielink, zonder beroep, Koning straat 6 achter, van VliSsingenJ. Pou- wervan Dyke, zonder beroep, Zuidvliet- straat 40, van KloetingeJ. M. van Hooy- donck, koperslager, Prinses Julianastraat 19, van VlissingenC. J. M. van Hooy- donkMaas, zonder beroep, Prinses Ju lianastraat 19, van HalsterenA. Joosse, pakhuisknecht, Nissepad 3, van Middel- ST. MK'LAAS KAPOENTJE, GOOI WAT IN MIJN SCHOENTJE Ge hadt hem moeten zien, den kleinen man, hoe hij daar stond te zingen. Zingen kon je het eigenlijk niet noemenmet een schor, haast overslaand stemmetje zong hjj zijn liedjeSint Nik'laas kapoentje, gooi wat in mijn schoentje Baar stond het schoentjezoo'n lollig klein kinderschoentje de neus afgeschaafd van het kruipen over den grond 'zoo ver mogelijk in de schoorsteennis geschoven. Een bosje stroo priemde er stekelig bo ven uit en er naasthad hij warem pel een kommetje met water gezet. Hij had zijn schoen gezet en in becl was het laatste woordZou Sinterklaas m'n schoen nou wel vinden Zoo hebben veel kinderen hun schoentje gezet, in de stellige ver wachting, dat de Sint zal komen, om het bosje stroo te verwisselen voor een prettige verrassing. Sint Nik'laas Kapoentje, gooi wat in mijn schoentje...... Of we nu klein zijn, of groot, In ons hart dragen wij allen het ver langen mee het duurt nog maar een week. Wees nu maar eerlijk, al heb je ook een baard in je keel, je verlangt net zoo hard als die kleu ter van nog geen vier, die gister avond zijn Ued zong. Jij zingt het misschien niet hard op, maar in je oogen zie ik een glinstering. glinstering„Sint Nik'laas Kapoen tje, gooi wat in mijn schoentje". Wij zingen het allemaal, vader en moeder, de juffrouw op school, de H.B.S.-leera-ar, de agent, die er juist een „op de bon slingerde" en de melkboer. Wij doen alles op het rhythme van dat simpele liedje. Wij raken er een beetje door uit ons ge wone doen, thuis en op school het proces verbaal zal wel niet' doorgaan, omdat de agent te veel aan pepernoten dacht en de melk boer morste een lialv6 liter melk... Op kantoor vonden ze me vanmorgen ongenietbaar. Ik kan er werkelijk niets aan doen, maar de stemming had ik nu eenmaal Sint Nik'laas Kapoentje, gooi wat In mijn schoentje Wij rekenen er allemaal op Kampen voor de Joden In Slowakije. Uit Presburg meldt het D.N.B. Het centraal economisch bureau heeft de Slo- waaksche „joden-centrale", waarin de joden in Slowakije allen georganiseerd zyn, op gedragen, de financieels en technische voorbereidingen te troffen, opdat in de naaste toekomst de joden uit de binnen stad van Presburg en de in een aantal andere Slowaaksche steden, uitgewezen jo den in verzamelkampen kunnen worden on dergebracht. Het is de eerste plaats de be doeling, dat in Oost-Slowakije, dat het sterkste verjoodscht Is, alle joden in kampen byeen te brengen. Engelschen schieten Spaansch militair vliegtuig neer. Het Italiaansche blad Stampa meldt uit Madrid, dat tusschen het Spaansche schier eiland en de Balearen, in de buurt van de ze eilanden, een Spaansch militair vliegtuig door Engelsche jachtvliegers, die van een vliegtuig-moederschip waren opgestegen, is neergeschoten. De drie inzittenden van het Spaansche vliegtuig kwamen om het leven. Hun lyken konden niet geborgen worden. Verdere Amerikaansche hulp voor China? De Amerikaansche minister van buiten- landsche zaken Cordell Huil heeft Dinsdag een onderhoud gehad met den Chineeschen ambassadeur en met den voorzitter der bank van China, Soeng, die sinds eenige maanden in Washington vertoeft om fi nancieels besprekingen te voeren. In aan sluiting daarop verklaarde de ambassa deur aan journalisten, dat hy op verdere hulp der Vereenigde Staten voor China hoopt. burgA. JoosseBarentsen, zonder be- i *p, Nissepad 3, v. Koudekerke (Z.) F. van Duin en gezin, ondermachinist N.S., Piccardtstraat 42, van Oost- en West-Sou burg I. Lockefeir, zonder beroep, Schel destraat 72, van WieringermeerWed. Pleyte, geb. Koolwyk, zonder beroep, Turf- kade 5a, van Vlissingen A. M. Loof, leer ling verpleegster, Oostwal 31, van Terneu- zenJ. J. Lagaay en echtgenoote, gros sier, Wilhelminastraat 7, van Vlissingen I. Sinke, chauffeur, Stoofstraat 14, van Wolphaartsdyk 14. Vertrokken: P. Gelderblom, monteur, Piccardtstraat 28 naar Dordrecht; W. Sinke, dienstbode, Nieuwstraat 59, naar 's Heer-Arendskerke P. Sinke, dienstbode, D. D. v. d. Boutstraat 1, naar 's Heer Arendskerke W. M. L. Francke, geb. Verhulst, zonder beroep, Scheldestraat 96, naar Breskens A. Goense en gezin, zon der beroep, Vosmaerstraat 6, naar Bergen op ZoomM. J. Marys, zonder beroep, Voorstad 58, naar Middelburg E. Poort vliet, dienstbode, C 11, naar •Hoedekens- lcerkeW. A. Lievense, banketbakker, Piccardtstraat 28, naar AxelA. van Daa- len, lcellner, Groote Markt 1, naar Graauw ca.C. Vader, electricien, Schengestraat 5, naar Renkum Wed. J. van den Berg, zon der beroep, Schengestraat 5, naar Ren kum B. D. Koopen, kapelaan, Singelstraat 7, naar WarmenhuizenA. P. Bakker, schilder, Piccardtstraat 48, naar Wissen- kerke F. J. Schipper, zonder beroep, P. J, Plein 16, naar Vlissingen, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2