De carrière van een revolutioiiHair, Molotof, leider van de Sov et-regeer ïng. Gemengd Nieuws EEN VRIENDSCHAP GESLOTEN TUSSCHEN GE VANGENIS EN VERBANNING. Van onsen by sonderen medewerker.) Wie Is Molotof, de man, die met ijzeren hand de politiek van de Sovjet- Unie bestuurt en wiens bezoek aan Berlijn zooveel stof heeft doen op waaien? Een man van zeer bescheiden afkomst, die zich heeft weten op to werken tot een van de hoogste pos- ton in de Sovjet-Republiek. De naam Molotof is een, „nom de guerre", dien de 27-jarige Wjatjeslaw Ichailowitsj Skrjabin aannam, toen hy na zijn vlucht uit het verbanningsoord in Siberië, waarheen hij was getransporteerd, weder in St. Petersburg opdook. Dat was in den wereldoorlog en in den tijd, dat de Russische generale staf op aandringen van de Engelsche en Fransche geallieerden be sloot tot het Broessilof-offensief. De ko mende gebeurtenissen wierpen reeds toen hun schaduwen vooruit. Toen volgde het jaar 1917 met de Fe- bruarl-revolutie en de jonge Molotof (deze naam beteekent zooveel als „hameraar") had zitting in het bolsjewistische stedelijk comité voor St. Petersburg. Dit was het begin van een loopbaan, die den „revolu- tionnair van professie" via de omwente- lingsdagen van October zeer spoedig bracht in posities, waarin het niet ontbrak aan werk en tijdens welke de nieuwe staats macht zich consolideerde. Reeds tijdens den burgeroorlog was hij de vlijtige organisator, die in Juli 1919, toen Koltsjak aan de Wolga stond met het stoomschip „de roode ster" stroomafwaarts voer en in samenwerking met de vrouw van Lenin, Nadjesda Kroepskaja, aan boord van het schip kranten drukte, op de plaatsen waar het schip aanlegde, films vertoonde en vergaderingen belegde. De vriendschap, die Stalin en Molotof bindt. Toen Stalin meer en meer een leidende rol ging vervullen in het opperste politieke comité van de partij, het politbureau, werd ook Molotof lid van dit bureau (1926). Vier jaar later, op 19 December 1930, werd hij door Stalin benoemd tot voorzitter van den raad van volkscommissarissen, d.w.z. tot leider van de Russische regee ring. De vriendschap tusschen beide mannen dateerde reeds van 1912. Toen ontmoette de student in de economie aan de tech nische hoogeschool in St. Petersburg, W. I. Skrjabin, den jongen revolutionnair uit Georgië, Josef Dsjoegaswill, die later den naam Stalin (de stalen) aannam. De „Prawda", het tegenwoordige orgaan van SPORT VOETBAL MIDDELBURG-GOES 2—3. Goes heeft dankbaar gebruik gemaakt van 't feit, dat 't op het oogenblik in de Middelburgsche gelederen niet erg klopt. Na de nederlaag van vorige week in het Brabantsche zagen de Middelburgers zich thans op volkomen regelmatige wijze door de Goesenaren geklopt. De voorhoede der Middelburgers hield den bal weer eens veel te lang vast en schoot te weinig en te slecht. De linkerzijde van den aanval, wel ke nog het beste van het spel had, werd totaal verwaarloosd door de middenlinie. Alles ging over den rechtervleugel en het was juist deze helft van de voorhoede, welke het minste had in tc brengen. Alleen Neufeglise deed in de middenlinie behoor lijk werk, doch zijn medespelers hadden hun dag niet. In de verdediging waren de Beer en Moens ongetwijfeld weer de bes ten, terwijl Sinke een middelmatige partij ten beste gaf en nogal eens gevaarlijke momenten veroorzaakte. In het Goesche elftal vlotte het beter, niet het minst door het meer actieve spel. Er zat pit in het Goesche spel en het moge dan technisch nog geen hoog peil bereikt hebben, er is steeds de" wil om te winnen en den tegenstander voor zoo moeilijk mo gelijke opgaven te stellen. Zoo was de aan val der Goesenaren bewegelijk en actief, terwijl de middenlinie een iets mindere in druk op ons maakte. Het is trouwens dit deel van het elftal dat het meeste, het zwaarste en het moeilijkste werk te ver zetten krijgt. Hoewel dit niet af was, maakte de Goesche middenlinie toch een behoorlijken indruk. De verdediging was de Middelburgsche aanval goed de baas en met de Kok aan het hoofd wérd aan de aanvallen van de tegenpartij goed weerstand geboden, ter wijl ook de doel verdediger zijn werk naar behooren verricht. Als het spel begint is Goes direct iets gevaarlijker dan Middelburg en een paar goede kansen vloeien uit dit betere spel voort, welke echter rüet in doelpunten wor den omgezet. Toch is het Goes, dat door de Wijs de leiding neemt, als na 18 minu ten via den paal, de bal in het doel belandt. Dezelfde speler profiteert van een produc tieve bui als na 20 minuten met een mooi schot het tweede doelpunt van zijn voet komt (20). Moens moet nog enkele ma len ingrijpen, hetgeen hem goed afgaat. Als dan Middelburg tot den aanval komt blijkt, dat het spel veel tekort gehouden woordt om bfl de waakzame Goesche ver dediging succes te kunnen boeken. Ook het plaatsen laat veel te wenschen over. Goes moet eenige minuten met tien man verder spelen, maar boekt weer succes als Locke- feer met een prachtig schot het derde doel punt weet to scoren. Middelburg wordt dan iets actiever en begint 't gevaar in te zien, dat in den (03) achterstand schuilt. V. d. Kop weet uit een scrimmage voor het Goesche doel het eerste tegenpunt te aco- de communistische partij, was in dien tijd het blad van de Russische sociaal-demo cratische arbeiderspartij (waartoe o.a. ook Pllsoedsky behoorde) en mocht gedurende korten tijd op legale wijze verschijnen. Deze ontmoeting had om zoo te zeggen plaats tusschen gevangenis en verbanning. Skrjabin Molotof beëindigde zijn studiën tijdens de verbanning, daar hij onmiddellijk voor het examen wegens revolutioxmaire woelingen van de banken van hét gymna sium in Kazan was weggehaald. De tien jaar oudere Dsjoegaswili-Stalin placht zich vluchtig in St. Petersburg bezig te houden met journalistieken arbeid. Een man, die de dingen nuchter beziet. De school in Kazan, welke Wjatjeslaw Ichailowitsj Skrjabin, ontrukt aan de af zondering van zijn geboorteplaats Koekar- ka in het Noord-Russische gouvernement Wjatka (thans Som jet in het gebied Ki- rof), sedert zijn 12e jaar bezocht, bracht hem reeds na drie jaar, in 1905, in aanra king met revolutionnaire ideëen. De ont moeting te St. Petersburg, waaraan badge legenheid van den 50en geboortedag van den huidigen leider der regeering en mi nister van buitenlandsche zaken werd her innerd, gaf een beslissende wending aan zijn latere loopbaan. De revolutionnair Molotof heeft steeds blijk gggeven van een nuchtere zienswijze, zoodat hij zelfs in de meest bewogen dagen in staat was, zijn werk zakelijk te ver richten. Zijn organisatietalent werd spoe dig opgemerkt en leidde reeds in het jaar van den burgeroorlog 1918 tot zijn benoe ming tot voorzitter van den „nationalen raad voor de economie van het noordelijk gebied". In deze hoedanigheid voerde hij o.a. de eerste nationaliseering van de Pe- terburgsche bedrijven door. Zin voor de werkelijkheid en organisatietalent waren de eigenschappen, V die ook Stalin spoedig in dezen man wist te waardeeren, die thans als zijn meest toegewijde medewer ker en als zijn persoonlijke vriend wordt beschouwd. MOLOTOF ALS LEIDER DER REGEERING. Toen hij den 3en Mei 1939 door Stalin werd benoemd tot leider van het volks commissariaat van buitenlandsche zaken, heeft bij spoedig een levendige activiteit ontwikkeld. De man van gemiddelde groot te, met het uiterlijk van een professor, wiens opmerkelijke bruine oogen achter de brilleglazen een groote mate van be vattelijkheid, en gezond verstand verraden, bezit niet alleen een buitengewone arbeids kracht, doch ook een groote doortastend heid. Weinige maanden na zyn ambtsaan vaarding, den 23en Augustus 1939, voltrok zich de ommekeer in de Russische politiek, waarvan Molotof zelf heeft beweerd, dat zij een „geweldige politieke beteekenis" bezat. ren (13), waarna Hesseling profiteert van een fout van den linksachter van Goes en den stand op 23 brengt. Na de rust hetzelfde spelbeeld met twee ploegen, die niet meer by machte zijn hun score te ver- hoogen. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Vorige week werden volgende partyen gespeeld W. de GraafJ. M. Mullié, een Fran sche partij met de z.g. Mac. Cutcheon- variant. Tot en met de zevende zet van zwart ging alles langs gebaande wegen. Wit's achtste zet was misschien niet de sterkste, want zwart kon nu de witte da mesvleugel gelieel vastleggen. Echter wit volgde de juiste tactiek, n.l. een actie op de koningsvleugel, voordat zwart op de damevleugel iets kon ondernemen. Ach teraf beschouwd, is het dan ook niet goed van zwart geweest tempi te verliezen om het damepaard naar de koningsvleugel te' spelen, want wit stoorde zich zeer terecht niet aan pionverlies, daar het stellings voordeel een ruime compensatie hiervoor bood. De verdediging werd nu voor zwart zeer moeilijk en kostte bovendien veel be denktijd. Wit won zijn pion terug, waarna men tot remise besloot, toen dame en to ren geruild waren. Een spannende party. Door dit resultaat en zijn overwinning op den heer Maartense, zyn de kansen van den heer de Graaff momenteel best. De partij J. ScheltensK. Maartense werd door laatstgenoemde gewonnen, waardoor de heer Maartense zyn uitstekende kansen handhaafde. De rtyd ontbrak ons de partij na te spelen, wellicht dat wij er in de rubriek nog op terugkomen. De verrassing was de nederlaag van den heer Vijn tegen den heer G. H. van Ooyen. Ook hiervan zijn ons momenteel nog geen verdere byzondex-heden bekend Volgende week Zondag worden ge speeld P. VijnK. Maartense te Vltsslngen. J; M. MulliéG. H. van Ooyen te Mid delburg. J. ScheltensA. Dobbelaar te Middel burg. De heer de Graaf is dan vry. SLECHTE VRIENDEN. Zaterdagavond waren twee vrienden, zwervers en bekende recidivisten, te Am sterdam, samen aan den zwier gegaan. Het waren goede vrienden en dus werd menig glaasje op hun vriendschap gele digd. Zy bezochten daartoe diverse cafè's in de omgeving van de Warmoesstraat en op een van deze wandelingen verdween een van de vriehden plotseling, den ande re alleen in de duisternis achterlatend. De ze zette de tocht alleen voort, doch toen hy op een gegeven oogenblik moest afre kenen, bleek zyn beurs, waarin zich ruim 40 bevond verdwenen te zyn. De politie had zyn metgezel weldra opgespoord. Het geld werd nog op hem gevonden. Poïitierecliter MitHdeltarg (Zitting van Vrijdag 22 November M Strenge straffen tegen puinruimera. Verschillende puinwerkers stonden te recht wegens het meenemen .van kleine hoeveelheden lood. In zyn requisitoir zegt de officier, dat de puinwerkers her haalde malen' gewaarschuwd zyn niets mee te nemen en dat de loonen in het puin behoorlijk zyn, zoodat ze er niet door nood toe gedwongen zijn. Hij zal daarom strenge waarschuwende straffen eischen. Een geldboete acht luj daarvoor te licht en dientengevolge requlreert hy 14 dagen gevangenisstraf. Mr. v. d. Weel, die een der puinwerkers verdedigt, zegt dat deze menscheo zich in een geheel andere wereld geplaatst zien. Zij werken in het puin. Alles wat vroeger grootsch was en duizenden verte genwoordigde, ligt nu vergruisd en ver nietigd en heeft niet de minste waarde meer. Ze leven in een andere wepeld, met een andere maatstaf. Het betreft hier zeer kleine bedragen en volgens spr. wor den de verd. met een gevangenisstraf onevenredig zwaar gedupeerd, daar ze dan ontslagen worden en hun betrekking kwyt zijn. Ook worden nieuwe wegen voor hen dan afgesloten. Pleiter hoopt op een voorwaardelijke straf met geldboetfe. De officier blijft er bij dat een strenge preventieve straf gewenscht Is. De politierechter is het met deze ziens- wyze eens en veroordeelt hen conform den eisch. Gekrabd of gekrauwd. Een landbouwer kreeg op een middag de zoon van zijn buurman aan de deur, die naar binnenschreeuwde „Bi' je thuus Kees?" Kees was „thuus" en kondigde dit luide aan, waarop de jongeman aan de dèur opgewonden een verhaal begon over een koe, die schade aanbracht bij hun erf. De man had toen een of ander on vriendelijk antwoord teruggeschreeuwd. Toen werd de opgewonden jongeling eerst recht boos en riep „kom es hier", een uitnoodiging waaraan onmiddellyk ge volg werd gegeven. In plaats van de ge- bruikelyke hand, had de jongen zijn vin gers in 's mans mond gestoken. Om te bewijzen dat hij ze nog alle vijf op een rijtje had, had deze zijn kiezen eens flink op elkaar geplant, waarna een geweldige vechtparty was ontstaan, waarvan de eerste helft zich in de keuken en de tweede helft zich buiten afspeelde. Ten slotte waren de kemphanen door verd.'s vader uit elkander gehaald. Eerst wordt de „man die thuis was" als getuige gehoord. Verd. had hem ge slagen en zyn lip gescheurd, terwijl hij .ook danig „gekrauwd" had. Politierechter „U bedoelt gekrabd". Getuige „Nee, gekrauwd". Politierechter: „Ja, ja, dus gekrabd". Getuige „Nee, gekrauwd". Tenslotte worden' ze dan eens, dat de uitwerking van krabben en krauwen ge lijk is en dat het in ieder geval tot ge volg had, gehad, dat get.'s gezicht een tikkeltje rood gevorden was. Get.'s vrouw bevestigt de verklaringen van haar echt genoot en zegt nog dat verd. tegen zijn vader riep „Vader, la' me los, want ik sla 'em dood". De verdachte is het niet met deze lezing eens. Hy was niet boos geweest, maar zijn buurman. Zoo boos zelfs dat ie met een stoel op hem afgekomen was en hem daarmee eenige losse tikjes op het hoofd had gegeven. Uit zelfverdedi ging had hij toen teruggeslagen. Volgens hem had zijn buurman ook nog de deug- delykheid van '"zijn klompen op zyn hoofd onderzocht. De getuige geeft toe om klompen ge vraagd te hebben, maar hij heeft ze niet gekregen en van stoelen was heelemaal geen sprake, aangezien daarvoor zijn keu kentje veel te klein is. Verd. zweert en huilt, dat hij onschul dig is, wat echter niet belet dat hy tot 15 veroordeeld wordt wegens mishan deling. Een dwaze driftkop. Een 20-jarig jongmensch uit Souburg kwam met groote vaart een fietspad op gereden en moest daar voor een heer en een dame uitwijken, waardoor hij een meisje aanreed. De dame en de heer, die van deze aam-yding niets bemerkt hadden, fietsten rustig door, toen plotseling het jongmensch naast hen reed, van zyn fiets afsprong, de heer van de zijne afrukte en hem een paar geweldige vuistslagen en schoppen toediende. Het slachtoffer moest zich onder doktersbehandeling stellen, waarbij hy zijn neusbeentje gebroken en eenige andere verwondingen opgeloopen bleek te hebben. Wanneer verd. gehoord wordt, verklaart hij, dat de aanrijding met het meisje, naar zijn meening, het gevolg was van het naast elkaar rilden van de dame en den heer. Daarom was h'j maar even teruggereden en had dit op zijn manier kenbaar ge maakt. De politierechter is over deze schande- ïyke wijze van optreden zeer verontwaar digd en veroordeelt den driftkop, conform den eisch, tot 25 boete. De loslippige. Hierna beklimt een landbouwer met veel moeite het podium. Hy staat te recht wegens beleediging van een ambte naar in functie. Hij had op een dag even zonder bel gereden en was toen de veld wachter tegen gekomen. Dat was pech. Nog grooter pech was het, dat de veld wachter zijn oogen niet in zyn zak bleek te hebben, maar de overtreding direct ge signaleerd had en zyn „boekje" voor den dag had gehaald. De landbouwer was boos geworden over een dergeiyke snelle wijze van optreden en had in arren moede uit geroepen „rot vent, mo' je me dae noe voe bekeure". Politierechter„Je bent nogal loslippig, is 't niet?" Vei-dachte „Dat is 't, meneer, ik bin te rap mee mijn wooi'den". De officier eischt hiex-na rap 15 boete, wat verd. wel wat veel vindt. Verdachte „Kun u me nou niet voor- waax'delyk veroordeelen, dan kan 't in 't vervolg m'n woorden een bitje inhouë". Politierechter„O, anders niet?" Het wordt tenslotte toch 15. Politierechter„Neem je de straf aan?" SLACHTOFFERS VAN DE VERDUIS TERING. Op den avond van 19 November viel de 58-jarige G. de B. uit de Marcelisstraat te Den Haag ten gevolge van de duisternis, van de portiektrap van zyn woning. Met een hersenschudding werd hy naar het zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Daar is hy Zaterdag aan de gevolgen van zyn val overleden. a Te Leeuwarden is Zaterdagavond een wielrijder door de duisternis misleid in den Oostersingel te water geraakt. Leden van den Opbouwdienst hebben den dren keling uit het water gehaald en tot be- wustzyn gebracht, doch de man is in het ziekenhuis, waar hij direct naar was overgebracht, gisternacht aan de gevolgen overleden. BRUTALE DIEFSTAL. Zaterdagavond is te Amsterdam een brutale diefstal gepleegd in het City The ater. Uit de rechter kassa van de voorzy- de gezien, is een bedrag van 800 gesto len. De dieven hebben, gebruikmakend van de duisternis, een mica spreekruitje ingedrukt, daarna het verduisteringsgor dijntje ter zijde geschoven, de ruit ge opend en het geldkistje, waarin de recet tes geborgen waren, gestolen. De juffrouw van de kassa was juist even naar boven gegaan om haar handen te wasschen. Zij is misschien VÖ'f minuten weg geweest en ontdekte na haar terug komst den diefstal. „BOUDEWIJN" OVERLEDEN. In den ouderdom van 64 jaar is te Utrecht overleden de minister Primus Ve- teranorum van het Utrechtsch studenten corps, de heer M. van Gent, die bij dui zenden oud-Utrechtenaren in den lande onder den naam „Boudewijn" een groote reputatie genoot. In September 1900 is „Boudewijn" in dienst van de sociëteit „P.H.R.M." geko men als senaatsbediende. In de senaats- vergadei-ing van 7 November 1932 is de heer Van Gent geïnstalleerd als minister primus veteranorum. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS. Doordat eenige kinderen met lucifers speelden, is Zondagavond brand ontstaan in de schuur van den landbouwer A. P. aan de Oude Zwanenstraat te Neei'bosch. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de schuur met de daarin staande auto, tuinbouwgereedschappen en wintervoor raad verloren ging. WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Gistermorgen werd in de Geversstraat te Oegstgeest de 64-jax-ige J, W. v. d. Stoel, wonende te Leiden op zijn rywiel in deze straat door een vrachtauto aangereden. De aanx-ijdende auto vervoerde hem' naar het Academisch ziekenhuis te Leiden, waar hy by aai\ko.mst bleek overleden te zijn. Zeer vermoedelijk is de duisternis de oorzaak van dit ongeval. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE EDE. Zes personen zwaar gewond. Gisteravond geschiedde een ernstige autobotsing op den ryksweg onder de ge meente Ede, waarbij zes personen zwaar gewond werden en een aantal anderen üchte verwondingen opliep. De chauffeur van een zandauto wilde een andere zandauto passeeren, welke met een defect langs den weg stond. Op het zelfde moment naderde een zware verhuis- auto uit Zutfen uit tegenovergestelde rich ting. In de cabine van den zandauto zaten drie personen en in den laadbak nog twaalf. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak reed de zandauto tegen den ver huiswagen op en botste vervolgens tegen den stilstaanden zandauto, waarbij de menschen, die in den laadbak zaten, op den weg werden geslingei'd, terwyl ook de twee personen naast den chauffeur ernstig in de knel kwamen. Zes personen waren er ern stig aan toe. De zwaargewonden werden per auto naar de ziekenhuizen te Ede en Velp vervoerd. De overige licht gewonden konden, na tr plaatse verbonden te zyn, de reis naar hun haardsteden vervolgen. Verdachte„Jao, jao, da' z' ak mae doen. Maor a'k nou derek betaol, komp et dan nie in de krant Politierechter „Daar heb ik geen zeg genschap over". Verdachte „O, nou, goeiemorge dan", en onder groote vrookjkheid van de zaal en met een berustende glimlach op zyn ge zicht, trekt hij zijn klompen weer aan en verlaat de zaal. Een gevaarlijk heerschap. Tenslotte verschynt nog een slagers knecht van 64 jaar. Hy moet zich ver antwoorden omdat hij met een slagersbijl, gelukkig met den achterkant, iemand een tik op het hoofd heeft gegeven, Twee buurvrouwen kregen x*uzle over hun kinderen en waren slaags geraakt. De kostganger van ren der vrouwen wilde intex-venieex-en, maar toen was verd. even de winkel binnengegaan en had zijn par tijtje meegeblazen door den kostganger met de byi te bewerken. Verdachte„Ik zou dat nog zoo xxiet direct gedaan hebben, maar hy had mij een klap op mijn maag gegeven, dat 'k er gewoon misselyk vrn wier". Uit de getuigenverklaringen blijkt daar van niets. De kostganger woonde nog maar enkele dagen in de straat en kende verd. ixiet eens. Bovendien blijkt, dat verdachte al 16 veroordeelingen op zijn naam heeft staan, een getal waarvan de juistheid echter door verd. betwijfeld wordt. De officier vindt hem een gevaarlijk heerschap en het gepleegde feit zeer ernstig. Hij eischt een gevangenisstraf van 2 maanden. De politierechter maakte er 6 weken vam De Bureaux van de Provinciale Zeeuwsche Courant zyn gevestigd te VLÏSSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) O MIDDELBURG Londensche Kaal 29 RedactieTel. 269. Administratie TeL 139 GOES Redactie en Adm.Turfkade 15 Telefoon 2863 OOSTBURG Redactie en Adm.t Bieeüestraat 45 Telefoon 102. SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 G BRESKENS Dorpsstraat 35. Telefoon 21 V J GIFMENGSTER GEARRESTEERD. Uit Palma op Majorca wordt gemeld, dat te Palma de gifmengster Magdalena Castell is gearresteerd die aan een aantal vrouwen tegen hoogen prijs gif verkocht heeft, waarmede vier moorden gepleegd zijn. De gifmengster zakte bij het verhoor ineen. Men verwacht, dat een nieuwe reeks misdaden aan het licht zal komen, zoodra zij weer verhoord kan worden. De vrouw is betrapt door een beambte van de civiele garde, die als boer verkleed bij haar kwam en vertelde dat hy van zijn vrouw af wil de zijn om met een andere te trouwen. Te gen betaling van 2000 peseta's verschafte zy hem vei'gif. Daar Magdalena Castell verscheidene handlangers had, verwacht men de arrestatie van een geheele bende gifmengers. OVERSTROOMING VAN DE SAVE EN. BOSNA. Het blad Novosti in Agram (Zuid Sla vic) meldt, dat de Save en Bosna tot- dusver 30 dorpen hebben overstroomd en de woningen van 40.000 mensechen ge vaar loopen. ERNSTIG TRAMONGELUK IN NICE. Uit Vichy wordt gemeld, dat Zondag te Nice een ernstig tramongeluk is ge beurd. Een ontspoorde tramwagen reed in volle vaart tegen een boom, waarbij vier ^inzittenden gedood en acht gewond werden. ONGEOORLOOFDE HANDEL IN KOFFIE. Het is de Rozenburgsche Maassluissche en Mdaslandsche politie in nauwe samen werking gelukt twee personen, afkomstig uit Maassluis en Maasland, die zich schul dig maakten aan overtreding van de prijs- opdrijvings- en haxnsterwet 1939- aan te houden. Zij hadden aan particulieren kof fie zonder bon voor den ongeoorloofden pry's van 5 per pond verkocht. NOODLOTTIGE VAL. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de fabriek van de N.V. G. Dikkers en Co. te Hengelo is de 26-jarige timmer man J. Simonetti uit Borne van een hoog te van ongeveer 15 meter gevallen. Ern stig gewond werd hij naar het R. K. alg. ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de ge volgen is overleden. Radioprogramma Woensdag 27 November 1940. HILVERSUM L 415 M. NEDERLANDSCH PROGRAMMA. NCRV. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Schriftlezing en me ditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gi'am. 11.15 Amsterdamsch Kamermuziekkwar- tet en gram. 12.15 Reportage of mxxziek. 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP, 1.00 Orgelspel. 1.45 Zang met piano en gram. 2.25 Gram. 3.00 Chx-ist. lectuur. 3.30 Revida-sextet. 4.20 Gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 Nieuws-, economi sche- en beursber. ANP. 5.30 Berichten 5.35 Zang met piano en gram. 6.05 Arn- hemsche orkestver. en solist. 6.45 Actueele reportage of gram, 7.00 Economische vra gen van den dag en ber. ANP, sluiting. HILVERSUM H. 301 M. VARA. 8.00 Ber. ANP, gram. 10.00 VPRO Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedx-yven. 12.00 VARA-ox'kest. 12.45 Nieuws- en economische ber. ANP. 1.00 Gram. 1.15 VARA-orkest. 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinderen. 5.00 VPRO Cyclus. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Gram. 6.00 Lezing. 6.15 Ramblers. 6.45 Actueele re-' portage of gx'am. 7.007.15 Brabantscb praatje en ber. ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Wij beginnen den dag. 7.30 Ber. Engelsch. 7.45 Gram. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 9.00 Ber. Duitsch. 9.15 Gram. 11.30 Ber. Engelsch. 11.45 Ro- coco-octet. 12.00 Ber. 12.15 Rococo-octet. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Nieuws- en eco nomische ber. ANP. 1.00 Cabaret (gr.pl.). 1.30 Engelsch. 1.45 Gram. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 Gram. 2.30 Ber. Engelsch. 2.45 Gram. 3.30 Bei', Engelsch. 3.45 Roco co-octet. 4.15 Gram. 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Nieuws-, economische- en beursber. richten ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart Taalles en cyclus. 6.00 Mu- siquette. 6.30 Ber. Engelsch. 6.45 Musiquet- te. 7.007.15 Brabantsck praatje en ber, ANP, sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7