STADSNIEUWS VUssingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. fSEKl DRIEST DRUKWERK Fa.van deVeldeJr. OOK EEN OPVATTING. Gisteravond meldde zich aan het politie bureau een 24.-jarige hier woonachtige man, die omnachtverblijf verzocht. By onder vraging bleek hij thuis oneenigheid te heb- ben gehad met zyn huisgenooten en daar om niet in zijn woning te willen overnach ten. Daarom verzocht hij de politie, hem nachtlogies te willen verleenen. Daar hy tevens nog over voldoende contanten be schikte, is hem nachtverblijf-geweigerd en werd hem den. raad gegeven thuis zijn eigen bedje op te zoeken en te trachten in een frissche slaap zijn booze bui kwijt te raken. SLUITING VAN EEN CAFÉ. Naar wij vernemen is gisteren door de politie in opdracht van het Duitsche ge zag een café in de Kanaalstraat gesloten, omdat de eigenaar sterken drank had ge tapt aan leden van de Duitsche weermacht, hetgeen verboden is. LAFFE BALDADIGHEID. Door de politie werd gisteren geconsta teerd dat reclame-affiches voor de Winter hulp-collecte, o.a. in de Walstraat en op den Steenen Beer waren afgerukt. ONRUST. Gisteravond werd in een café op het Beiiamypark een groote spiegelruit stuk geslagen, terwijl de onrust in een ander café ter plaatse zoodanig was, dat on middellijk politie-assistentie moest worden ingeroepen. Alsof er in Vlissingen nog niet genoeg ruiten kapot zijn. DE UITREIKING VAN KLEEDING. Gisteren zijn de eerste 40 personen aan wie een mans- of jongensjas, een pak of een deken was toegezegd, op de hoogste verdieping van het tijdelijk stadhuis ge weest om het hun toegedachte af te halen. Op een enkele uitzondering na toonden allen zich zeer. dankbaar en het maken van keuze ging onder .welwillende deskundige leiding ook nu weer vlug. In een der jongensjasjes zat een verzoek om te weten te komen, wie het verder zou dragen. Het antwoord is den vrager thuis bezorgd. HET ARCHIEF VAN ACHILLES. Zooals wij destijds mededeelden verloor de gymnastiekvereeniging Achilles op 17 Mei veel harer eigendommen, o.a. ging het archief ten huize van den secretaris, den heer J. A. Bal, geheel verloren. De heer Bal heeft, mede door het ge bruikmaken van de ingebonden jaargangen van de Middelburgsche Courant van 1923 af, een nieuw archief samengesteld. Op ruim 200 bladzijden heeft de secretaris we der alles wat de vereeniging aangaat te boek gesteld en daarnaast lijsten gemaakt van een overzicht van de bestuursleden in die 17 jaar, staten van de vaardigheids- proeven, van de behaalde vereenigings- en personeelsprijzen en kampioenschappen en van het optreden van de in 1930 opgerichte signaalafdeeling. Het is wel een bewijs van groote toewijding van den directeur voor zjjn vereeniging. DE CENTRALE KEUKEN! ffi de&e ïtfdett van PHMPS £AMPm OECONOMISCHE SPIJSUITDEELING. Het seizoen 1939—1940. De commissie voor de Oeconomische Spijsuitdeeling hield haar jaarlijksche ver gadering onder voorzitterschap van den heer H. J. Molhoek. Deze vergadering werd o.a. bijgewoond door burgemeester W. C. ten Kate, wethouder A. de Roo, en den gemeente-secretaris deri heer J. L van Ballegoyen de Jong. De voorzitter sprak in zijn openings woord een bijzonder woord van welkom tot burgemeester Ten Kate, die voor het eerst een vergadering van de commissie bijwoonde. Spr. gaf daarby een beknopte uiteenzetting van de werkzaamheden der commissie en beval daarbij de burgemees ter de belangen onzer minderbedeelde stad- genooten met warmte aan. De burgemeester, -zijn dank betuigende voor de woorden van welkom en de uit eenzetting, zeide daarna zeer symphatielc tegenover het werk der commissie te staan. De secretaris der commissie, de heer T. Fabery de Jonge, bracht daarop het volgende jaarverslag- uit: In den afgeloopen winter konden onze werkzaamheden, zooals ieder jaar, den ge wonen voortgang hebben. Wel hadden wy moeilijkheden met de distributie aangaande aanvragen voor erwten, maar door mede werking van het distributiekantoor, was dit spoedig in orde. De gewone -bedeelingen bestonden allen uit voedzame erwtensoep. Ook hielden wy een extra-uitdeeling ter gelegenheid van de geboortè van prinses Irene op 9 Augustus 1939. De commissie besloot deze te doen plaats hebben 2onder extra rondgang door de gemeente, dus uit eigen kas. Hiervoor is gebruikt 787 pond krentenbrood en 324 kg. witte kaas. Op 23 December begonnen rol van 73 hoofden van gezinnen, met 113 portiën, werd dit getal reeds spoedig gebracht op 125 personen, met 276 portiën, welke allen tot op 23 Maart zjjn bedeeld. Door de extra bedeeling bij de geboorte van prinses Irene, en de duurte der ingre diënten, is niet alleen het goed slot van het vorige dienstjaar verbruikt, doch sluit de rekening met een beduidend tekort. In totaal zijn dezen winter uitgereikt, zonder de extra bedeeling, 10179 portiën, tegen 11635 portiën ten vorige jaar. De bedeelingen werden tweemaal per week gehouden, 's Woensdags en Zater dags, en bestonden, zooals altyd, uit warme voedzame erwtensoep. Hiertoe zijn gebruikt 1600 kg. erwten, 324 kg. spek, .120 leg. rijst, 140 kg. gort, groenten en de noodige specerjjen. De rekening sluit met een ontvangst van 1333.59 en een uitgaaf van 1441.70, dus met een nadeeiig slot van 58.11. In onze commissie kwam dit jaar een vacature van den heer Weijburg, die we gens vertrek naar Middelburg, onze stad moest verlaten. In zijn plaats werd gekozen de heer B. van den Berg, die deze benoeming aannam. Be commissie dankt allen die haar ook dezen winter met hunne bijdragen en gif ten steunden en blijft deze instelling, ook met het oog op het hierboven medegedeel de, meer dan ooit, in de weldadigheid ha rer medeburgers ten zeerste aanbevelen. Nadat de gemeente-secretaris de by lagen had gecontroleerd, deelde de burgemeester mede, dat de rekening in orde bevonden was en als ingediend kon worden vastge steld. Spr. zeide voorts, het verslag met belangstelling te hebben aangehoord en hij dankte de commissie voor haar arbeid en in het bijzonder den secretaris-penning- meester voor zijn beheer. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat nog niet bekend is of ook dezen winter de ge wone soepuitdeelingen weer gehouden kun nen worden. Hierover zijn met den procu reur-generaal te 's-Gravenhage nog be sprekingen gaande. VERLOREN EN WEERGEVONDEN. In ons vorig blad meldden wy, dat de heer A. B. te Kapelle, aangifte deed van de vermissing van zijn rijwiel dat eenigen tijd onbeheerd in de Schoolstraat gestaan had. Gisteren is dit rijwiel, nadat het twee dagen zoek was geweest, op precies de zelfde plaats teruggevonden. Het kan zijn, dat het „geweten" van den ontvreemder gesproken heeft, maar waarschijnlijker is, dat men met A. B. een voor hem onaange name grap uitgehaald heeft. MUSEUM VOOR ZUID- EN NOORD- BEVELAND. Verslag over 1939. Dezer dagen had de Jaarlijksche verga dering plaats van de leden der Vereeni ging „Museum voor Zuid- en Noord-Beve land" onder voorzitterschap van den heer Joh. Pilaar. De voorzitter herdacht in waardeerendewoorden het overleden be stuurslid, burgemeester van Dusseldorp. De heer T. van Heel werd als bestuurs lid herkozen, terwijl in de vacature Van Dusseldorp, burgemeester ten Kate werd benoemd. Deze werd door den voorzitter ORGANISATIE VAN DEN LOMPENHANDEL. De staatscourant van gisteravond bevat een beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart in zake de organi satie van den lompenhandel. Onder lompen worden hierin verstaan alle nieuwe en oude afvallen, die uit wol, kunst- of celwol, katoen, zijde, kunstzijde, linnen, jute, hen nep of aanverwante vezelsoorten, in den vorm van weefsels, touw, vilt, watten e.d. zijn samengesteld. De beschikking gaat uit van het alge- meene beginsel, dat het handeldrijven in lompen slechts is toegestaan aan klein handelaren, erkende tusschenhandelaren en erkende groothandelaren. Klein-handelaren mogen lompen uitsluitend koopen van voortbrengers (natuurlijke of rechtsperso nen, die in hun beroep, bedrijf, instelling, inrichting of huishouding afval in den vorm van lompen opleveren) en uitslui tend verkoopen aan erkende tusschenhan delaren. Erkende handelaren zijn de bjj het rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen ingeschreven ondernemingen, welke in het bezit zijn van een door den directeur in lompen verleende vergunning als onderscheidenlijk tusschenhandelaar of groothandelaar in lompen. Erkende tusschenhandelaren mogen lom pen uitsluitend koopen van voortbrengers alsmede van kleinhandelaren en uitsluitend verkoonen aan erkende groothandelaren. Deze laatsten mogen lompen uitsluitend koopen van voortbrengers alsmede van er kende tusschenhandelaren en uitsluitend verkoopen aan verwerkers en voor export. Verwerker is de natuurlijke of rechtsper soon, die in zijn industrieel bedrijf lompen als grondstof verwerkt. Het is aan ver werkers verboden direct van voortbrengers lompen te koopen of op andere wijze te verwerven. Zij mogen lompen uitsluitend van erkende groothandelaren koopen. De beschikking geeft voorts enkele han- delsvoorschriften. Zij bepaalt o.m., dat openbare verkoop en andere systemen van verkoon van lompen door gunning aan den meestbiedende verboden zjjn. Voorts bevat de beschikking sorteer- voorschriften, bepalingen betreffende lom pen met een beoaalde bestemming en be treffende de prijzen. Wat de erkenning betreft, bepaalt de be schikking, dat deze ten aanzien van tus- schen- en groothandelaar in lompen slechts door den directeur van het rriksbureau kan geschieden door het verleenen van een schriftelijke vergunning aan een bij het bureau ingeschreven onderneming, welke vergunning telkens voor een periode van drie maanden wordt verleend. Hef is verboden bij het afsluiten van contracten betreffende levering van lompen of bij de uitvoering dezer contracten, mid dellijk of onmiddellijk, in welken vorm ook: a. als tegenprestatie levering van wa ren. werk- of dienstverrichtingen aan te bieden of te eischen; b. den afnemer de verplichting op te leggen, behalve lomoen, goederen van an deren aarcj of, behalve de bestelde soorten lomnen, andere soorten lompen of werk- of dienstverrichtingen aan te nemen. Het Is voorts verboden, bij het afsluiten van contracten betreffende levering van andere goederen dan lompen of betreffende, werk- of dienstverrichtingen, de levering van lomnen. in welken vorm ook. middel-' lijk of onm'ddellrik. als tegenprestatie aan te hieden of te eischen. De beschikking treedt in werking zes dagen na den dag van afkondiging. EEN GELÏJKSOORTIGE REGELING VOOR DEN HANDEL IN OUD PAPIER. Een gelijksoortige regeling als voor den handel in lompen is getroffen voor den handel in oud papier. Onder oud papier wordt verstaan: papiersnippers (afval van de papierverwerking), beschreven en be drukt panier, hetwelk niet overeenkomstig zjjn oorspronkelijke bestemming is of wordt gebruikt, alsmede papier, bordpanier en panier- en bordpapierenwaren, welke uit sluitend gebruikt kunnen worden als grond stof voor de industrie. Ook deze beschikking treedt in werking zes dagen na den dag van afkondiging. Ma rTtbcrichten Gem. Vischmijn Breskens. 22 November '40. Aangevoerd door 34 vaartuigen. 4312 k.g. garnalen. Export 28 37 ct. per kg., Zootjes JL1.406.40. 23 November. Aangevoerd door 43 vaar tuigen. 4976 k.g. garnalen. Export 2546 ct. per kg., Zootjes 3.40—3.80. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Andijvie 2.503.50, BrSekpeeën 2.50 3.50, Chineesche Itool 2, Koolrapen 1.50 3.50, Spruiten 18—25, Rapen 0.50, Uien 2.5(13.50, Roode kool 3.50, Groene savoye kool 3.506.50, Witte kool 1.20, Boeren kool 5, Prei 5.50, Veldsla 23 per 100 k.g. Wortelen 5.50, Rammenas 33,50, Ra pen 3, per 100 hossen. Bloemkool 218, per 100 stuks. Groentenveiling Middelburg. Spinazie 30, Postelein 811, Spruiten 4 18, Witlof 628, Schorseneeren 1014, Koolrapen 1.80, Breekpeen 24, Andijvie 23/2, Uien 4, Kroten 2.50, Sa/oye kool 23.25, Roode kool 3.25, Boerenkool 26, Witte kool 2.50, Chineesche kool 3, Prei 46, alles per 100 kg. Peen 3]/>9, Ra pen 12, Kroten 13, Selderfl 14, Knol selderij 24, Peterselie 1, Rammenas 24, alles per bos Bloemkool 213, Andijvie 13, Kropsla 13 y2. hartelijk welkom geheeten, terwyl hem ook als burgemeester de belangen van het Museum ten zeerste werden aanbevolen. De rekening van ontvangsten en uit gaven werd onder dankbetuiging aan den penningmeester, den heer van Bommel van Vloten, goedgekeurd. De financieele toestand" der vereeniging is vrijwel onver anderd gebleven. Aan de heeren Wessels en #Vahlenkamp werd dank gebracht voor de' werkzaam heden door hen als conservators verricht. Door de tijdsomstandigheden is het bezoek aan het Meseum in 1939 belangrijk min der geweest "dan vorige jaren. KIJK EENS EVEN, OF JE. STOUTE KINDEREN ZIET. Ik kan er niets aan doen, maar dat was werkelijk de eerste op dracht, die Sint aan zijn knecht gaf. Zou het werkelijk zoo'n vaart loo- pen? Een vraag, die hier niet be antwoord zal worden. Het doet er ook weinig toe. Voldoende is, te toeten, dat de Sint druk bezig is, zijn gegevens te verzamelen. Maar overdag, wanneer hij onge merkt door onze straten gaat en eens een winkel binnenstapt, dan weet hij, hoe hij zijn keuze pal be palen, want het rapport van zijn knecht bevat uitvoerige gegevens over wat wij, stuk voor stuk, noodig hebben. Of je stoute kind'ren ziet. Hebben die ook een verlanglijst Het spreekt vanzelf. Er komt een „heerlijk avondje" dan zal de Sint in onze kamers komen, wan neer het geschenk met een vermaan gepaard moet gaan er zal een groote zak worden opengedaan, er worden pepernoten gestrooid er komt een roe te voorschijn Wij kennen het van alle jaren, en altijd is het weer nieuw, de span ning om de dingen, die komen gaan. Niet alleen de kinderen hébben verhoogde kleurtjes zie vader en moeder eens zij hebben ook in hun oogen de gespannen afwach ting. Of je stoute kind'ren ziet. We zullen de pret maar niet bederven we weten immers, dat Sint komt om ons goede en prettige dingen te brengen. 'We hebben allemaal wel wat op onzen kerfstok, al is t nog maar een klein pietsie Maar in dg winkels glanzen de prachtige geschenken, groote en kleine't doet er niet toe. De ge schenken zijn er en 's middags na schooltijd is er gelegenheid genoeg om. al dat moois zélf eens te gaan bekijk' Vanavond schrijven wjj dat op een briefje en dat leggen wij onder den schoorsteen. Laten wij nu eens heel eerlijk zijn. Wanneer de Sint van nacht bij onzen schoorsteen komt en tegen Piet zegtKijk eens even, of je stoute kind'ren ziet, wél, dan hebben wij allemaal pen stille hoop misschien wel tegen beter weten in dat wij er niet bij zul len zjjn. Laten wij het daarop dan maar houden. Het wordt een prettig feest, de volgende week De Sint slaagt op rijwielgebied bij Heerenstraat 12, Middelburg. Bwsreerliike Stand VLISSINGEN Van 2125 November. Getrouwd: J. W. C. M. van Bergen 28 j. en A J. E. Raben, 25 j. G. Dekker 24 j. en C. Tavenier 20 j. J. Buys 23 j. en J. C. Wisse 30 j. Overleden: J. Duvekot, 20 dagen. OOSTKAPELLE. Van 16 tot 23 November 1940. Geboren: Clasina Johanna Janna, doch ter van Jacob Govers Marcusse en Catha- rina Verburg. Cornelia Krina, dochter van. Jacob Geluk en Apoionia Catharina van de Dood. Jan Gilles Jacobus, zoon van Pieter de Nooijer en Pieternella Johanna van den Berg. Helena Catharina, dochter van Hen drik Johannes van der Schouw en Johan na Krijger Jannetje, dochter van Pieter Hendrikse en Elisa Johanna de Bree. An- thonie, zoon van Anthonie Janse en Neel- tje Vermeulen. Willem, zoon van Wille boord Jasperse en Maria Wagenaar. Overleden Piternella van Sluijs, 78 jaar, vrouw van Krijn Cijvat. VROUWENPOLDER. Van 17 tot en met 23 November. Getrouwd Cornelis Jasperse, jm. 25 j. en Maria Bakker, jd. 28 j. Geboren Neeltje dochter van Matthjjs Breel en Jolianna Verton. GOES. Geboren: Cornelia Dina Elizabeth, d.v. Lauwerens Jeremiasse en Elisabeth Pladet. KRUININ GEN. Van 1421 November. Geboren Maria Magdalena, dochter van Joannes Cornelis Polfliet en Maria Mag dalena Polderman Adriana, dochter van Dingenis Lolcerse en Paulina Kole Adri ana Cornelia, dochter van Marinus Maas en Jannetje Benou Geertruida Johanna, dochter van Hendrik van Maaren en Jo hanna Adriana .Helena van den Brink Franciscus Pierre, zoon van Johannes Cor nelis van Gelderen en Wilhelmina Ver- .meulen. Overleden Gerard Schipper, 59 jaar, echtgen. van Pieternella Maria d'Hondt. (Y.C.) De controle op de vervoers capaciteit der binnenvloot. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Water staat heeft naast de reeds eerder bij of krachtens artikel 4 van de wet gebruik vervoermiddelen 1939 .aangewezen perso nen, de ambtenaren van de scheepvaart inspectie belast met de controle op de uit voering van artikel 1 van het besluit tot verhooging van de vervoercapaeiteit der binnenvloot en met de opsporing van des betreffende strafbaar gestelde feiten. R.H.B.S. TE VLISSINGEN. Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de rijks hoogefe burgerschool te Vlissingen: R. van Seenus, wonende te Middelburg. Getjjen. Nov. (Zomertyd) Hoogwater Laagwater Dinsdag 26 12.04 Ó.17 6.08 18.46 Woensdag 27 12.57 1.27 7.05 19.41 Donderd. 2S 13.46 7.55 20.28 Vrijdag 29 N.M. 2.16 14.30 8.45 21.14 S Zaterd. 30 3.— 15.15 9.33 21.57 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij C M@i gesprek BANDEN AAN BANDEN. Hoeveel bewoners van de lage landen op wielen door het leven rollen, is mij niet bekend. Gezien de jaarlijksche op brengst der rijwielplaatjesbelasting zijn het er machtig velen. Soms neemt hun aantal zelfs een ver- bijsterenden vorm aan. B.v. als men in het Haagje, even na het uitgaan van scholen en kantoren, op een bepaald punt in d'e Laan van Meerdervoort staat opge steld, een bezigheid, die, enkele jaren ge leden, geen gewetensvol buitenlandsch toerist wilde verzuimen. Oppervlakkige vreemdelingen schijnen na bezichtiging dezer zeer imponeerende Haagsche parade, in hun land de theorie te hebben verbreid, dat de Nederlander op of naast de fiets geboren wordt, en dat hij dientengevolge moet peddelen, zoo als een eend moet zwemmen. Het heeft geen zin in puur Nederlandsch gezelschap op deze aantijging in te gaan. Er wordt slechts melding van gemaakt om aan te toonen, dat wij over de grenzen om onze fietsvaardigheid beroemd zijn, en dat 'm dat waarlijk niet alleen zit in de been spieren van Moeskops, Cor Wals, en „den" Pijn. xn ons land zijn wij door de fiets niet beroemd, maarberuchtHoe het komt weten wy niet, maar een feit is, dat het stalen ros in vrijwel eiken vaderlan der zekere complexen ontketent. Van goedmoedige, voorzichtige en volgzame lieden maakt het spurtende, roekelooze, tegendraadsche personnages. Zet mannen en vrouwen, die, zoolang zy op hun stevige voeten staan, angst hebben voor de ge ringste wetsovertreding, en boffelyke égards voor hun mede-schepselen, op het zwierige ding, dat fiets heet, enleef tijd, milieu en afkomst ten spijt, verande ren zij in vrijbuiters, zich bekommerend om menschenmin noch wetin ongeniet bare wezens, die slechts het eigen trap- doel voor oogen houden. Mocht u deze schets onjuist achten, polst dan den eersten den besten automobilist, al dan niet in ruste, en hij zal u uit zijn rij verleden zooveel gruwelijks voorzetten, dat de haren u ten berge zuilen rijzen. Geen weggebruiker toch heeft den auto mobilist zooveel ergernis, en zooveel angsten bezorgd als „de" wielrijder. De wielrijder, vertegenwoordigd door het be zadigde, deftige, oude heertje,' dat plotse ling radicaal op den drukken verkeersweg van richting verandert zonder zulks tijdig aan te geven de wielrijder, .die tegen alle verkeers-ethiek in, niet van zins blijkt voorrang te verleenen de wielrijder in den vorm van „loopjongens, goed kunnende fietsen", met circusbloed in de aderen, die het monopolie van den weg opeischen de wielrijder, die met bosjes soortgenooten onverwachte verkeers-obstakels bewerk stelligt de wielrijder, die vergeet, dat er een tijd is voor fietsen, en een tijd voor minnekoozen de wielrijder, die de hoeken van straten onveilig maakt omdat hy het één-richtingverkeer aan zyn pedalen lapt... Het is uiterst merkwaardig, dat men in ons gezegende land, waar het onderwys niet bepaald op goedkoope leest Is ge schoeid, en waar men toch wel zeer grtwte beteekenis aan het diploma toekent, nooit op de simpele gedachte is gekomen den wielrijder bij de school te betrekken, en onze veelvuldige examencommissies ook op het genus peddelaar los te laten. Wij namen wel alle preventieve maat regelen jegens gebruikers van op benzine draaiende vehikels, '.naar wij waren van Meermalen wordt ons de vraag gesteld, hoe het staat met de oprichting van een centrale keuken in onze gemeente. Wij hebben te bevoegder onderzoek ingesteld en daarbij bleek dat men van hoogerhand aan de oprichting dezer instellingen voort werkt. Het schijnt in de bedoeling te liggen daarvoor speci ale gebouwen te plaatsen en zoo zal het nog wel een paar maanden* duren, voor de centrale keuken' in gebruik kan worden genomen. Intusschen gaat men hier voort met de verstrekking van eten aan hen, die dit het meest noodig hebben. Reeds sinds Mei kookt men in het z.g. „Soephuls" voor hen, die geen gelegenheid hebben dit zelf te doen en daar gratis of tegen kostenden prys geholpen worden, De commissie voor spijsuitdeeling heeft haar werk' dit jaar stop gezet en de leiding van de keuken over gelaten aan den secre taris van het burgerlijk armbestuur. Het aantal porties dat dagelijks verstrekt wordt bedraagt ongeveer 250. Maar van deze keuken kunnen tot ongeveer 600 man worden gevoed. Kindervoeding dat ook met haar nuttig werk begonnen is, zal zoo noodig ook nog een 600 porties leveren. Mocht het dus noodig blijken te zijn dan zou ook ge holpen kunnen worden voordat de nieuwe keuken gebouwd is. VEILIGHEID VAN HET VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. De politie heeft gisteren een bestuurder van een auto bekeurd, die op de Konings- brug de veiligheid van het verkeer in ge vaar bracht door een ander voertuig te passeeren en daarbij bijna een wielrijder aanreed. Verder vielen er nog eenige ver balen wegens andere verkeersovertredin gen. HET HULPCOMITÉ. Van Woensdag 27 November tot Dins dag 3 December is er bij het Middel- burgsch Hulpcomité gelegenheid tot aan vragen en in ontvangst nemen van lakens, sloopen, mcsdoelcen, handdoeken, baddoe ken, een kleine hoeveelheid tafelkleeden, voor hen, die er nog geen ontvangen heb ben. Jongens en heeren flanellen, directoires, onderjurken voor meisjes, dames en meisjeshemden; overalls en jongenspakken. Hedren, die een costuum van minder goe de kwaliteit hebben gekregen, kunnen een ander bekomen maar moeten het eerste inleveren. Ieder lette op zijn letter. Belgisch senator bij bombarde ment te Londen gedood. In Belgische scheepvaartkringen heeft men vernomen, dat de Belgische reeder Leen Dens, liberaal senator voor Ant werpen en' lid van de „regeeringscommis- sie" te Londen gevormd door Marcel-Henri Jaspar, in den nacht van Vrijdag op Za terdag, tijdens de Duitsche luchtaanvallen op Londen werd gedood. Men meent te weten dat een bom van groot kaliber het hotel heeft vernield waarin de heer Dens verblijf hield. een naïeve zorgloosheid als het den be stuurder van het stalen ros betrof. Wjj zullen is niet verdiepen in de vraag waarom wy den wielrijder een vry- brief gaven. Ook zonder dat te doen kun nen wij erkennen in verzuim te zyn ge weest. Dit blykt temeer, nu het aantal fietsers, door beperking van benzine, sterk is gestegen. Geen, weldenkend weg gebruiker zal er dan ook iets op tegen hebben, dat de overheid orde op fiets- zaken gaat stellèn, en dat zij met behulp van'strenge maatregelen als verbalen, (die de nor kunnen beteekenen) en futlooze banden, den peddelenden misbruiker van den weg tot inkeer gaat brengen. De man op banden één banden betee- kent, dat straks, als de automobilist niet langer een papiertje op zyn voorruit be hoeft om te starten, ais het verkeer weer intensief wordt, de veiligheid van den weg aanmerkelyk zal zijn verhoogd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2