Visitekaartjes Van li ïiii je Ster" DE PROEF OP DE SOM Drukkerij niet wijzelf, maar onze klanten zeggen, dat al wat in de EETSALON „MODERN" wordt ge bakken, af is. Daarom zeggen wijneemt U ook eens de proef, want al ons gebak IS lekker en wordt vervaardigd uit de beste grondstof fen. ROZ1JNENBOLLEN en de échte ouderwetsche OLIEBOLLEN, ROOMSOEZEN, GEBAKJES enz. BovendienKoffie en andere dranken, fricandellen en knap pende patates-frites. Komt, proeft en geniet in de gezellige Eetsalon „Modem" M. EVERTSEN, Walstraat 27 Vlissingen. Pracht Pouffes Zoo echt gezellig in Uw huis. Is dat geen leuk St. Nicolaas-1 (Kerst-) cadeau Verzuim niet, eens even langs te komen, U zult moeten toegeven, dat onze keuze in pouffes en andere kussens bijzonder is. Meubel- en Woninginrichting „'1 WOONHUIS") Bellamypark 6, telefoon 1481 VLISSINGEN. 1 Telkenjare waren onze huis- pantoffels een welkom St. Nico- 1 aas-geschenk. En flit jaar in 't bijzonder zult U er elkeen aan- mede verrassen. wy hebben nog een zeer mooie sorteering, goed en nog niet daar. Vooral In Cosy-pantoffels, met en zonder hak, in vele kleuren en wai Vraagt inzage van deze collectie. Voor een nuttig (zonder bon of ponten) zult U sekep slagen by VOOR KWALTTEITSSCHOENEN. ,cW°e Nu nog oude kwaliteit Nieuwste modetinten Ruime keuze voor elke beurs in zeer vele soorten Gr@®t© lefteBtaoji® 9 Wliagg© laweröinsi Walstraat 58-60 VLlSSItiSEU Telef. 10 (2 lijnen) ALTIJD WELKOM is een klein maar fijn geschenk uit onze collectie BIJOUTERIEËN Colliers, Armbanden, Broches, enz. MAGAZIJN SSD© WIËnder5® Walstraat 74 Vlissingen. DAMES PEIGNOIRS vanaf 3.79 tot 5.95. DAMES JASSCHORTEN met knoop en rits sluiting, vanaf 3.39. SJAALS in wol, zijde 'en velour, vanaf 49 tot 2.95- DAMES HANDSCHOENEN tricot (alle mode- tinten) vanaf 99 ct. NAPPA (zwart, marine. bruin, bordeaux)' vanaf 2.99 CBARWEUSE ONDERJURKEN - schitterende model- Jen, vanaf ,1.79. DAMES KOUSEN waschzijde, keurige kwaliteiten, ver sterkte zool, 89 tot 1.75. Ook de „kous met. loodje". En nog veel meer artikelen die bij uitstek voor St. Nico- laas-Cadeaux geschikt zijn. St. Jacobsstraat 8, Telef. 494, VLISSINGEN. SINT NICOLAAS OP BEZOEK St. Nicolaas op bezoek! Het was begin November geweest, dat ïk met m'n vriend Van Dam had afgespro ken, dit Jaar bij hem als Sint Nicolaas te zullen fungeeren, Hy en z'n vrouw waren gezegend met "n viertal gezonde kleuters, tusschen de drie en tien jaar en natuurlijk zouden er dien avond nog wat vriendjes en vriendinnetjes komen, zoodat het Zooals Van Dam me verzekerde een echte, genoegelijke, ouderwetsche Sinterklaas avond zou worden. Goed dan, afgesproken had ik toege stemd, en zoo zaten we dan nu m'n neef Henk en ik om zeven uur te wach ten op den auto, die ons naar de woning van de Van Dams zou brengen. Lucie zou ons met de tram volgen. Intusschen was bij Van Dam alles in rep en roer, in afwachting van het groote ge beuren. De kinderen waren opgetogen en zongen het eene lied na het andere. Nou, jneende Van Dam, zich zachtjes tot z'n Vrouw wendend dat belooft een goeie avond te worden. Als Han nou maar op tijd is, én zich niet verraadt Ssst deed z'n eega, _wjjl Hans, hun oudste, aandachtig het gefluister scheen te volgen. Danwerd er gebeld, waardig, deftig, zooals slechts een Sint Nicolaas dat kan doen. De kinderen zetten zich recht, terwijl Van Dam een nieuw lied aanhief. Voetstappen naderden door de gang een korte tik op de deur, en Of de banketbakker het doosje terug mag hebben, mevrouw? vroeg Antje, haar hoofd om den hoek van de deur stekend. Het gaf een heele consternatie met lachen de gezichten en glinsterende pretoogen. Dan werd er opnieuw gebeld. In de gang hoorden ze. Antje praten pag, Sint Nicolaas...... komt u binnennee, nee, dié deur, Sint Nicolaas 1 Meesterlijk, fluisterde Van Dam tot z'n vrouw hij doet net of-ie hier nog nooit geweest is Meteen klonk een bons op de deur, waarna deze zich opende, enin den ingang ^tond in z'n volle waardigheid de goede Sint. Onmiddellijk zetten de kinderen een lied in, en even wachtte hij, tot het gezang ten einde was, dan trad hij binnen. Van Dam stond .op, trad op hem toe, op den voet gevolgd door z'n vrouw, terwijl hij met een ernstig gezicht hem welkom heette in z'n woning. Wat zie je d'r uitgichelde z'n eega, terwijl ze achter den rug van haar man, Sint een zachte por in z'n zij gaf. Zoo, zoo, zoo begon Sint Nicolaas met een krakerige stem en dét zyn dus de kindertjes? een beweging makend in de richting van het grut, dat met open monden Btond toe te kijken. Nee, proestte mevrouw Van Dam achter haar hand dat zijnde ouders! Sint Nicolaas keek haar even peinzend aan, toen schreed hij met langzame passen voort naar den zetel, welke hem door Van Dam werd aangewezn. Eén voor één kwa men de kinderen bij heih "i- Hij doet het éénigfluisterde Willy tot haar man eenig gewoonhij ver gist zich telkens in de namen. Jammer, dat-ie geen Zwarte Piet Op dat moment klonk op de gangdeur een luide bons. Alles schrok op. Van Dam wilde juist gaan kijken, toen de deur voor zichtig werd geoped, en een smalle, zwarte hand om den hoek verscheen. Een regen van pepernoten dwarrelde neer door de kamer. Dat is aardig, hij vergeet niets alleraardigstDe kinderen grabbelden om het hardst en zelfs de kleine Liesje die juist bij den Goeden Sint z'n stoel stond, liet hem in al z'n waardigheid in den steek voor deze heerlijkheid. Toen allen weer ge zeten waren, en Sint Nicolaas z'n betoog juist wilde voortzetten, klonk opeens een nóg krachtiger bonsDe stemmen ver stomden, het werd stil binnen, en in af wachting keek men naar de deur, die lang zaam, héél langzaam, weekMet een laatste duwtje vloog zij geheel open, en statig, rechtop, op den voet gevolgd door zijri knecht, trad een tweede Sint Nicolaas binnen. Het fiasco was volkomenVan Dam ver bleekte, terwijl z'n vrouw, het komische van het geval ziende, zich proestend en hik kend achter haar zakdoek verborg. De kin deren juichten en boven alles uit klonk, triomfantelijk de stem van Hans Zie je nu welheb ik 't met ge zegd? Nu zijn 'r twee Sinterklazen, en die ééne is oom Hankijk maar naar z'n ring...... In een zijkamer werd de zaak opgehel derd. Ik was op het idee gekomen, niét te bellen, maar het huis aan de achterzijde stilletjes te betreden, daar zooals ik wist, de keukendeur bijna nooit op slot was, en Antje natuurlijk in den familiekring zou verkeeren. En zoo meende ik des te grooter zou de verrassing zijn. Nou, dat wés-ie stamelde Willy, nog na-proestend. Maar, wendde Van Dam zich dan tot den anderen Sint maar wie is U dan Hoe komt U hier Wel, verklaarde de man ik belde gewoon aan, om te vragen, ofof u voor vanavond geen Sinterklaas kon ge bruiken? Wat doé je al niet in dezen tijd? En daar het meisje me direct binnenliet, dacht ik dat 't wel in orde zou zijn Ant dacht natuurlijk dat j ij het was 1 helderde Willy op met een blik naar mij enfinhet is gebeurd, niets aan te doen, en Op dat moment werd er gebeld, en Ik was overtuigd, dat ieder op dat oogenblik hetzelfde dachtnég een Sint, Het was...... Lucie, m'n vrouw. Kom ik te laat? vroeg Ze. Nee, antwoordde Willy je komt nét op tijd, om de kinderen de legende van den Goeden Ouden Sint te vertellen. Ik kan er nu toch niet ernstig bij blijven, en op die manier wordt er tenminste nog iéts van de situatie terecht. Gezamenlijk togen we naar binnen, na dat Van Dam zich''tegenover den pseudo- Sint niet onbetuigd had gelaten, en in aan dacht luisterden de kinderen even later geschaard rondom tante Lucie naar de over-oude legende van den Goeden Ouden SintZoo werd het toch nog een mooien avond, ondanks alles EEN AARDIG ST. NICOLAAS-GESCHENK En anders, wanneer het voor St. Nicolaas al te laat is geworden, dan maar voor Kerstmis. U zult eens zien, welk een ple zier U iemand ermee doet, met zoo'n aar- digen borstelhanger. Hénger is feitelijk niet juist, want hij kan staan ook, zooals U op bijgaande tee- kening ziet. Het geheel bestaat uit vier deelen a, b, c en d, benevens de achterwand e. U kunt het maken van eenvoudig vurenhout, of van eiken, wat moeilijker te bewerken is. De grootte hangt af van de grootte van uw borstel. U zaagt ieder stukje afzonderlijk, zoodat U vier plankjes krijgt van gelijke grootte en de achterwand. Deze wordt iets langer en van boven rond gezaagd. Voor het ophangen èn voor versiering maakt U er een paar aardig gevormde gaten in. Daarna schroeft U de plankjes in ellcaar (beter schroeven dan spijkeren) en werkt de gaten weg met plamuur. Het geheel kunt U dan schilderen in een frissche kleur, of beitsen, enklaar is de borstel- hanger. 1 overweging in dezen tijd goedkoop Een practiscb, aardia ook een cadeautje. SINTERKLAAS KOMT VAST'. Beste Jan Wel g'loof me, kerel, Al jouw vriendjes hebben't mis 1 Piet en ik, we komen vést, hoor Ondanks, dat het oorlog is Maak je heus nu maar geen zorgen, Ga maar rustig naar je bed, En droom jij maar met je vriendjes Enkel vanSint Nic'laaspret door Guus Betlem Jr. Sinterklaas, m'n vriendjes zeggen, Dat U dit jaar v&st niet komt En ik wou nQg wel een kleurboek En zo'n grote tol, die bromt, 'k Heb de haver voor Uw paardje, En m'n schoen al klaargezet, En ik schrijf U nu dit briefje Op het randje van m'n bed Sinterklaas, m'n vriendjes zeggen, Het is oorlog op de zee En ik wou U nog wel vragen, Neemt U óók een springtouw meen Niet voor mij, maar voor m'n zusje, Want dat heeft ze o, zoo graag. En een pop, die écht kan slapen...-ia Bent U boos, dat ik het vraag S Sinterklaas, m'n vriendjes zeggen, Zwarte Piet, die bent U kwijt, Dat die, net als Paps, soldaat is, En U déArom hier niet rijdt? 't Zou wel héél erg jammer wezen, Juist nu vader er niet is, Mammie zegt, dat ik tóch daardoor Dit jaar al zo heel veel mis Sinterklaas, m'n vriendjes zeggen, Dat U vast en vóst niet komt Maar ik heb U m'n verlanglijst Tóch maar even opgesomd. Want ik hóóp, dat het niet waar is, En ik g'lóóf er niet veel van Sinterklaas, hè toeU kómt .toch Heel veel groeten van .Uw Jan! De jeugd bekijkt vol aandacht de étalages.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 21