UIT DE PROVINCIE Burgerlijke Stand PREDIKBEURTEN HOE IANG IS HET LICHT? Zonsopkomst Zondag 9.16 Zonsondergang Zondag 17.87 Zonsopkomst Maandag 9.17 Zonsondergang Maandag 17.36 Tusschen zonsondergang en -op komst moet worden verduisterd Maanopkqmst Zondag 2.32, onder 15.13 d.a.v. Maanopkomst Maandag 3.50, onder 15.40 d.a.v. Besmettelijke ziekten. In de week van 10 tot en met 16 No vember kwamen in deze provincie twee gevallen van roodvonk voor, nL één in Vlisaingen en één in Koudekerks, Walcheren VERMISTE RIJWIELEN» T ZAND. Woensdagavond vergat een bewoner van den Nieuwen Vlissingschen weg zijn rijwiel uit zijn voortuin te halen en binnen te zetten. Een ander zag dit en nam dit rijwiel mee, doch borg" het zoo goed op, dat het door den eigenaar als vermist werd aangegeven bij de politie, zoodat deze een onderzoek instelt. Van de rijwielen die in het begin van den oorlog vermist werden komen zoo nu en dan nog enkele terecht. Een bewoner ^an de Breestraat ontving een paar we ken geleden zijn rijwiel terug uit Hilli- gersberg en Dinsdagavond werd nog een damesrijwiel door de politie teruggegeven aan een bewoonster van den Nieuwen Vlis singschen weg. Dit laatste rijwiel werd half October gevonden op 't Zand, zoodat toentertijd de bezitter er zeker geen raad meer mee heeft geweten. OPBRENGST COLLECTE. BIGGEKERKE. De speldjescollecte voor het Ned. Roode Kruis alhier gehouden heeft opgebracht 14,52. Geref. Kerk. ARNEMUIDEN. In de gehouden ver gadering van mansleden der Geref. Kerk te Arnemuiden werd wegens periodieke aftreding van den heer J. de Ridder met ingang van 1 Januari 1941 tot ouderling dier kerk gekozen de heer J. J. C. v. d. Graaff. Wegens ontslagname als ouderling van den heer J. P. de Jonge werd met ingang van bovengenoemden datum als zoodanig gekozen de heer F. M. Baaijens, terwijl de heer C. Mesu als diaken gekozen werd, zulks wegens periodieke aftreding van den heer F. M. Baaijens. Van een stoel gevallen. ARNEMUIDEN. Een circa 2-jarig jon getje van de fam. P. J. viel van een stoel, waardoor het ventje zoodanig aan zijn hoofd verwond werd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. DE RAAD VAN GRIJPSKEKKE VERGADERDE. BEGROOTING 1941 AANGENOMEN. Woensdag vergaderde de Raad van Grypskerke voltallig onder voorzitterschap van burgemeester Bouwman. Van enkele ingekomen goedgekeurde raadsbesluiten - wordt kennis genomen. Besloten wordt de bouwverordening te wijzigen en in overeenstemming te bren gen met de voorschriften vanwege Ged. Staten daarvoor gegeven. De vergoeding ingevolge art. 101, 5e lid der L.O. wet 1920 wordt voor 1941 vast gesteld op een bedrag van 11 per leer ling en die voor 1939 op 124 2/3 1. x 11 1371.34. Aangezien over 1939 reeds aan voorschot is genoten 1389.67, zal het betrokken schoolbestuur terug moeten storten een bedrag van 18.33. Als gevolg van de tot stand 'gekomen afvallenbesluiten 1940 I en H, waaruit de verplichting voortvloeit een verordening vast te stellen betreffende het bewaren en ter beschikking stellen van dierlijke afvallen en van cadavers van honden en kaften, wordt besloten van een en ander ontheffing te vragen, om reden alle huis afval reeds benut wordt en ten aanzien van dierlijke afvallen en van cadavers van honden en katten op andere wjjze hier voor minder omslachtige maatregelen kun nen worden getroffen. De begrooting 1940 wordt daarna gewij zigd voor den gewonen dienst en den ka- pitaaldienst, waardoor de uitgaven en in komsten met resp. 143 en 340 stagen. Het zich garant stellen voor verdere uitbreiding der electrificatie te Buttinge wordt aangehouden tot van de N.V. PZEM bekend zal zjjn in hoeverre belanghebben den zelf bereid zyn in dezen mede te wer ken. Verder wordt besloten een molestverze- kering te sluiten ten aanzien der diverse gemeente-gebouwen en verdere uitvoering daarvan aan B. en W. opgedragen. Tegen de heer de Nood zoowel op grond van principieele als financiefele redenen. Vervolgens wordt besloten voor deze gemeente toepassing te vragen betreffende afwijking artikel 19, eerste lid der L.O. wet 1920, om reden 31 December 1940 de termijn eindigt, waarvoor bij K.B. van 17 Januari 1936, no. 26, deze afwijking is toe gestaan. Van een circulaire van de Districts- Arbeidsbeurs te Middelburg inzake het ontslaan van landarbeiders, wordt met belangstelling kennis genomen. Een verzoek van J. Volmerde Lignie om verhooging der belooning voor onder houd gemeentehuis, wordt om advies in handen gesteld van B. en W., aangezien bedoeld verzoek eerst op den dag van dé raadsvergadering is ingekomen. Daarna komt in behandeling de begroo ting voor den dienst 1941, welker behan- delng een zeer vlot verloop heeft en geen reden geeft tot bijzondere opmerkingen. Behalve het aanbrengen van enkele nieuwe posten, noodzakelijk geworden door gewijzigde voorschriften, welke intusschen zijn Ingekomen, wordt deze begrooting vastgesteld op 29.000 voor den gewonen dienst en 1000 kapitaaldienst. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij enkele kleine zaken nader worden bespro ken, sluit de voorzitter daarna de verga dering. Onderscheidingen van brandweerlieden. WESTKAPELLE. Gedurende den brand te Middelburg in Mei 1.1. werd op 18 en 19 Mei ook assistentie verleenddoor de vrij willige brandweer alhier. Thans heeft ten gemeentehuize alhier de uitreiking plaats gevonden van de door de gemeente Middelburg aangeboden ge tuigschriften en herinneringsmedailles. Deze uitreiking geschiedde door den burgemeester van Westkapelie, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die namens de gemeente Middelburg de brandweerlieden hartelijk dank zegde, voor wat zij aldaar hadden gepresteerd, daarbij memoreerend, dat door hen' in het bijzonder was gezorgd voor het toen zoo juist gerestaureerde ge deelte van de Abdij (Venduhuis) en een tweetal padden in de Nieuwstraat en de Boogaardstraat. De heer A. Hendrikse opperbrandmees- ter bracht namens de aanwezigen dank voor deze woorden, daarbij den wensch uit sprekend, dat het nooit meer noodig zou zijn hulp te moeten verleenen onder om standigheden, zooals die toen aanwezig waren. Mocht dit onverhoopt echter nog wel eens het geval zfn, dan zal men, aldus spreker, de Westkappelsche vrijwil lige brandweer te allen tijde weer volledig op haar post vinden. Winterhulp. WESTKAPELLE. De collecte voor de winterhulp zal in deze gemeente gehouden worden op Vrijdag 29 en Zaterdag 30 No vember. Gevonden voorwerpen. WESTKAPELLE. Een huissleutel, te bevragen bij P. Huibregtse, A 174 een sleutel, te bevragen bjj P. Huijbregtse, Boekhoutstraat 30. Zuid-Beveland DE WEDEROPBOUW VAN YERSEKE. YERSEKE. De plannen voor den weder opbouw worden dageljjksch meer en meer uitgewerkt. De laatste weken zijn verschillende be sprekingen gehouden tusschen diverse be trokkenen en architecten, terwijl overal door deskundigen metingen worden gedaan. Dat spoedig resultaten zullen worden ge zien is veler wensch, doch vanzelfsprekend verlangen dergelijke groote plannen veel tijd. Schoolcommissie. YERSEKE. Ter vervulling van de per 1 Januari 1941 komende vacature van den heer M. J, Steketee heeft de school commissie de volgende aanbeveling inge diend: 1 M. J. Steketee, 2 J. Oom. Agenda naad Yerseke. YERSEKE. Woensdagmiddag 2 uur zal de gemeenteraad in openbare zitting bij eenkomen.' - De agenda bevat o.m.: Machtiging aan gaan kasgeldleening 1941, 40.000, Verhooging gastarieven met 1 cent perm3; Inrichting gymnastieklokaal in school I; Benoeming lid schoolcommissie; Eenoeming lid Burg. Armbestuur; Wijziging der bouw verordening (gebruik van materialen) Vaststelling regeling mosselkokerijen; Be spreking wederopbouwplan der gemeente; Goedkeuring begrooting 1941 Burgerlijk Armbestuur; Vaststelling gasbegrooting 1941; Vaststelling gemeente-begrooting 1941; Verordening heffing 75 opcenten ge meentefonds belasting en verordening hef fing 200 opcenten personeele belasting. Noord-Beveland Aanvang der schooltijden gewijzigd. KAMPERLAND. De beide lagere scho len alhier hebben de uren waarop de mor genschooltijd aanvangt, met een half uur verlaat. Voorheen was het aanvangsuur half 10. Thans is dit 10 uur. Kiescollege Ned. Herv. gemeente. COLIJNSPLAAT. Bij een gehouden ver kiezing van 6 leden van het kiescollege van de Ned. Herv. gemeente zijn in de va- cutures A. Schuit en A. A. Hoogerheide gekozen de Jieeren Mars. de Regt en J. Eversdijk, terwijl herkozen zijn de heeren M. H. Kievit, A. W. Potappel, W. Pro voost en Jac. van der Weele Azn. 65-jarlge echtvereeniging. COLIJNSPLAAT. Vandaag viert het echt paar Arij Vendeville en Dina Brdamse hun 65-jarige echtvereeniging. De heer Vende ville is 90 jaar oud en zijn vrouw is 2 jaar jonger. Zij worden verpleegd In „Rustoord", het tehuis voor ouden van dagen te Colijns- plaat. Schouwen en Duiveland De Raad van Zierikzee bijeen. ZIERIKZEE. In verband met de herbe noeming van jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije als burgemeester onzer gemeente, hield wethouder mr. du Croo, na de opening der raadszitting een gloedvolle rede, waarin hij o.a. hoopte dat de aangename samen werking in het college, ook in de tweede periode zal blijven voortbestaan. Vervol gens wenschte de heer A. v. d. Houten JJz. als oudste raadslid in jaren den burge meester namens den raad geluk met diens herbenoeming. De burgemeester dankte voor de woorden tot hem gesproken. Me- dedeeling werd gedaan dat de gemeente secretaris, de heer Wittermans, nog steeds ernstig ziek is en dat de heer Naerebout thans de functie waarneemt. Vervolgens werd de gemeenterekening 1939 goedge keurd. Op een vraag van den heer van Duin om medewerking van den Raad om ten minstedrie motorvaartuigen van de mosselschippers hier vrij te krijgen, zoodat deze hun bedrijf kunnen uitoefenen, zei de voorzitter dat hij zich persoonlijk met de zaak bemoeitde zaak is aanhangig, meer kon hij op 't oogenblik niet mededeelen, zoodat de voorzitter verzocht deze kwes tie aan B. en W. over te laten, hetgeen wordt toegestaan. Zeeuwsch-Vlaanderen De Gemeenteraad van Oostburg bijeen. OOSTBURG. De raad dezer gemeente kwam Donderdagmiddag in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Hoekzema, die na opening dank bracht voor de wijze waarop alle raadsleden hem waren tegemoetgekomen, waarbij hij gaarne nogmaals de verzekering gaf dat men op zijn medewerking ten volle zou kunnen rekenen. Bij de ingekomen stukken was o.a. een brief van een 5-tal ingezetenen van Oost burg, allen bewoners van de Markt, waarin zij bezwaren uitten tegen het voorgenomen uitbreidingsplan. Van het bestuur der R. K. bijz. 1. school, evenals van de Chr. bijz. L school, was een verzoek ingekomen om waterleiding in het schoolgebouw. De heer DE VUIJST vroeg of het nu wel de tijd is om aan dit verzoek gevolg te kunnen geven, zulks in verband met de duurder geworden materialen. Spr. achtte het beter om den toestand voorloo- pig nog zoo te handhaven, temeer nu de zaak toch ook functionneert, De VOORZ. was van meening dat het beter was om aan het verzoek nu maar te voldoen. De heer v. KAMPEN was ook van meening dat er in dezen tijd nog wel andere dingen zijn die dringerder noodig zijn. Wethouder MIJS merkte op dat er reeds eerder sprake is ge weest van een nieuwe waterleiding, daar de tegenwoordige leiding niet deugt. De raad wordt gevraagd in principe aan het gestel de verzoek te willen voldoen, waarna het schoolbestuur een raming van kosten bij B. en W. moet indienen. Indien noodig kunnen B. en W. óp de raming aanmer king maken. Nadat de VOORZ. er nog op gewezen had dat deze kwestie zeer urgent was, werd z.h.st. om aan het gestelde ver zoek te voldoen. B. en W. boden vervolgens de gemeente rekening 1939 en de begrooting 1941 aan, waarbij een commissie tot het nazien der rekening werd benoemd, welke commissie bestaat uit de heeren de Bruijne, van Kam pen en Roman. Besloten werd de ambtswo ning van den gemeentegeneesheer te ver- koopen en de opbrengst, zijnde 8000 te reserveeren voor het uitbreidingsplan. Eveneens werd besloten om met ingang van 1 Januari a.s. een wijziging aan te brengen in de instructie voor den gemeentegenees heer. In verband met de centralisatie van bouw- en woningtoezicht werd de betrek king gemeenteopzichter-ambtenaar bouw en woningtoezicht gesplitst. Aan de orde was tenslotte het voorstel om een besluit te nemen betreffende het be nutten van afvallen. De voorzitter merkte op dat, hoewel in nagenoeg alle andere gemeenten in Zeeuvvsch Vlaanderen om ontheffing wordt gevraagd, het nuttig is dat voor Oostburg. dat een ander karakter heeft, deze verorde ning tot stand komt. Wethouder MIJS zag daarbij echter gaarne -dat een vaste berg plaats wordt aangewezen voor cadavers van honden en katten, daar er anders even- tueele wantoestanden ?dreigen te ontstaan. Daar er nog nadere, richtlijnen voor deze verordening zullen •.-verschijnen, zal ook daaraan de noodige aandacht moeten wor den geschonken. Het voorstel werd tenslot te z.h.st aangenomen, waarna sluiting volgde. Middenstandsdiploma, BRESKENS. Voor het examen Midden standsdiploma, alg. handelskennis, slaag den te Terneuzen de heeren C. van Belois te Zuidzande, C. Carel3 en P. van Houte te Breskens. DE GEMEENTERAAD VAN GROEDE. GROEDE. Donderdagmorgen had alhier een spoedeischende raadsvergadering plaats onder voorzitterschap van den heer M. Wagtho, burgemeester. Aanwezig waren al le leden met uitzondering van den heer W. van Haneghem, die wegens een hem over komen ongeval niet aanwezig kon zijn. De VOORZ. sprak dan ook den wensch uit, dat het den heer van Haneghem gegeven mocht zijn spoedig te herstellen en dat hjj een eerstvogende vergadering weer aanwezig zou mogen zijn. Meegedeeld werd, dat de inschrijvingsbil jetten voor het schoonmaken der openbare lagere school en voor het ophalen van huis- en straatvuil door burgemeester en wethou ders waren geopend en dat het schoonma ken der school was gegund aan den Iaag- sten inschrijver, den heer F. J. de Roorj voor een bedrag van 103 per jaar, terwijl het ophalen van het straatvuil is gegund aan den eenigen inschrijver, den heer K. Pladdefvoor 245 per jaar. Vervolgens kwam aan de orde de vast stelling van een verordening inzake het Afvallenbesluit. De voorzitter las een con cept-verordening voor. Burgemeester en wethouders hebben reeds ontheffing ge vraagd ten aanzien van enkele artikelen. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten de vaststelling dezer ver ordening voorloopig uit te stellen. De voorzitter las daarop art. 84 der bouwverordening voor. Door de tegenwoor dige omstandigheden zijn de gemeentebe sturen verzocht art. 84 te wijzigen. Een conceptverordening werd eveneens voorge lezen. Burgemeester en wethouders stellen voor aan den wensch van Ged. Staten van Zeeland gehoor te geven. Met algemeene stemmen werd hierop besloten de gevraag de wijzigingen aan te brengen. Ontheffing van schoolgeld werd verleend aan D. R. Tack tot een bedrag van 2.70. Eveneens werd voor een half jaar onthef fing van hondenbelasting verleend aan Adr. Oosterling van 1.26. Tot slot werd nog een wijziging aangebracht in de bestaande politicverordening, betreffende het colpor- teeren tusschen een half uur voor zonsop gang en een half uur na zonsondergang, waarbij dit voor en na dien tijd is verboden. GEMEENTERAAD VAN CADZAND. CADZAND. Donderdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burge meester voltallig. De VOORZ. deelde mede, dat van Ged. Staten goedgekeurd werd terugontvangen het raadsbesluit, waarbij aan de gemeente 's-Heerenhoek een kasgeldleening werd ver strekt en de gemeenterekening over 1939. Vervolgens merkte de voorzitter op, dat één der raadsleden tot hem schriftelijk het verzoek had gericht mede te deelen, waar om door hem, voorzitter, de rondvraag ter raadsvergadering werd uitgeschakeld. De oorzaak hiervan is gelegen in de om standigheid, dat tegenwoordig de agenda voor de raadsvergadering opgezonden moet worden en dat de rondvraag een te vaag begrip vormt, waarbij ran alles te pas ge bracht kan worden. Het betreffende raadslid dankte den voorzitter voor diens mededeeling. Het lid heeft met genoegen de toezegging van den voorzitter vernomen, dat deze onderzoeken zal, of de mogelijkheid bestaat van opnieuw toelaten der rondvraag. Met algemeene stemmen wordt een voor stel" van B. en W. aangenomen tot wijziging der Algemeene politieverordening inzake het voorkomen van ongeregeldheden bij de colportage van bladen van politieke partij en of bewegingen, terwijl eveneens met al gemeene stemmen besloten werd den secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherjj ontheffing te ver zoeken van het vaststellen eener verorde ning met betrekking tot het inzamelen van afvallen. Met 5 tegen 2 stemmen werd het voor stel van B. en W. aangenomen om het res tant van de geldleening, destijds aangegaan voor de electrificatie der gemeente, groot 2750 buitengewoon af te lossen in den dienst 1940. De door B. en W. aangeboden begrooting voor den dienst 1941 wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 41222.36 met een post van 2123.43 voor onvoorziene uitgaven. In de begrooting 1940 werden eenige wij zigingen aangebracht. MIDDELBURG. Getrouwd: A. Joosse, 26 jr. en L. Ba- rentsen, 23 jr. Geboren: Laurens Jan zoon van J. Gel dof en P. Onderdijk; David zoon van L. Adriaansen en C. Louwerse; Adriaan zoon van Minderhoud en J. Brasser. Overleden: P. de Nooijer, 18 jr. ong. man; T. Goedbloed, 64 jr. vrouw van J. Phiiipse; F. Machenaud, 88 jr. man van H. C. vaft. der Harst; M. P. Cornelisse, 58 jr. vrouw van L. Cornelisse; J. Geschiere, 43 jr. vrouw van J. Riemens; E. Dekker, 54 jr. ongeh. vr.; M. M. Stevense, 9 maan den (d.). PRIJSREGELING VOOR VLAS. Naar het Friesch Landbouwblad mee deelt, ligt het in de bedoeling, alleen voor bewerkt vlas prijzen vast te stelleai Verwacht wordt, dat deze prijzen geba seerd zullen worden op een prijs van 12 cent per kg voor gerepeld vlas van gemid delde kwaliteit. Voor stroovlas ligt het vaststellen van bepaalde prijzen niet in de bedoeling, daar verwacht wordt, dat deze zich van zelf bij de prijzen van bewerkt vlas zullen aanpassen. Een fabriek van celwol In Nederland De Algemeene Kunstzijde Unie heeft vol gens het Volksbl. plannen tot oprichting van een fabriek van celwol in Nederland. Het betreft hier een omvangrijk project waarmede verscheidene millioenen gemoeid zullen zijn dat van buitengemeen groote beteekenis kan worden voor de Nederland- sche textielnijverheid. ferlrtberiehten ZIERIKZEE, 21 Nov. Ter graanbeurs "was weinig handel. Uien, groote bruine en witte 1.75 k f 1.90 p. 50 k.g. Coöperatieve Veilingsvereeniging ;j Bo- terprijs commissie 1.01 per pond. BRESKENS, 21 Nov. Aangevoerd door 38 vaartuigen 5293 kg. garnalen. Kleinhan del 28 ct. p. kg., export 2536 p. kg. Zootjes 1—/ 6,60. Vis chm ij n—Vliss in gen. Aangevoerd door 15 vaartuigen 2338 kg. garnalen. Kleinhandelsprijs 2022 cent, pellerij 20 ct. per kg. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES, 22 Nov. Andijvie 23.50, breek- peen 23, spinazie 17, spruiten 14,25, uien 1.503 roode kool 3.25, groene savoye kool 23.25, witte kool 1.201.40, boere- kool 5, prei 2.505.50, veldsla 33.50, wit lof 7.24, aardappels 3.50, per 100 kg. Wor telen 3.50, rammenas 3.50, rapen 1.503, per 100 bos. Bloemkool 313 ct., kropsla 1.80, knolselderij 0.503, per 100 stuks. Blauwe druiven 3186 per 100 kg. Hazen 1.263.25 per stuk. ZONDAG 24 NOVEMBER 1940. Ned. Herv. Kerk op Walcheren. AAGTEKERKE 10 u. ds. Panhuise 2.30 u. ds. Reua van Westkapelie. 28 Nov. Dankdag, 10 u. ds. Panhuise. ARNEMUIDEN 10.30 en 3 u. ds. van Win gerden. BiUGEKERKE 10 u. ds. Bartlema- DOMBURC) 10 u. ds. NicoLai. 27 Nov. Dank dag, ds. Nicolai. GAPXNGE 10 u. ds. de Ble. GRIJPSKERKE 10 u. ds. van Loon 2.30 u. ds. Visser van Serooskerke. 27 Nov. Dank stond. ds. van Loon. KLEVj^RSjLERKE 2 u. as. Simoons van St. Laurens. 27 Nov. Dankdag, 2 u. ds. Kelder. KOüDEKERKE 10 u. ds. Warners 2.30 u. d3. Vossers. MELISKERKE 10 en 3 u. ds. Bakker. 27 Nov. Dankdag, 10.30 u. ds. Bakker. NIEUW- EN ST. JOOSLAND 10.30 u. ds. GU- mink. 2,30 u. ds. van Loon van Grljpskerke, 6.30 u. ds. Gjjmink (Jeugddienst). OOST- EN WEST-SOUBURG 10 en 2.30 u. ds. Spijkerboer. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 u. ds. Don. 27 Nov. Dankdag. RITTHEM 10 u. ds. Dippel van Middelburg, 2.30 u. ds. Bartlema. ST. LAURENS 10 u. ds. Simoons. 27 Nov. Dankdag, ds. Simoons. SKROOSkERKB 10 u. ds. Visser, 2.30 u. ds. Gijmink van N. en St. Joosland. 27 Nov. Dank dag. li) u. ds. Visser. VEERE 2 u. dB. Nicolal. 27 Nov. Dankdag, 10 u. ds. van Loon. VROUWENPOLDER 2.30 o. ds. de Bie. WESTKAPELLE 10 u. ds. Reus, 2.30 u. ds. Panhuise van Aagtekerke. 'T ZAND 10.30 u. ds. Hietkamp. 2.30 u. ds. Warners. Ned. Henr. Kerk op Noord- on Zuid-Beveland. BAARLAND 10.30 u. ds. Dagevos, 3 u. ds. van Burgeler. 27 Nov. Dankdag, 10.30 u. ds. Da- govos, 3 u. ds. Matzcr van Bloois. BIEZELINGE 10 en 2.30 u. ds. van Steenbor- ge. 27 Nov. Dankdag, 10 u. ds. van Steenberge, 2.30 u. ds. Broersma van Kloetinge. BORSSELEN 10.80 en 3 u. ds. Bunjes. 27 Nov. Dankdag, 10.30 u. Bunjes, 3 u. ds. v. Burgeler. DRIEWEGEN 11 u. ds. van Burgeler. GOFB 10 u. ds. Hartjes van Vlissingen. 3 u. d'j. Steinz. 27 Nov. Dankdag, 3 u. ds. Korevaar. a-LEER HENDRIKSKINDEREN 10 en 2 u. ds. Zondee. 's-HEERENHOEK 3 u. ds. Wagner. HE1NKENSZAND 10.30 en 3 u. ds. Renting. 27 Nov. Dankdag, 10.S0 u. ds. Renting, 3 a. ds. van Hoogstraten. HOEDEKENSKERKE vm. en nm. ds. Huls bergen. 27 Nov. Dankdag, vm. ds. Hulsbergen, nrn. ds. van Voorst Vader. YERSEKE vm. en nm. dB. Bons. KAPELLE vm. en nm. ds. Schmidt. 27 Nor. Dankdag, vm. en nm. ds. Schmidt. KAMPERLAND 10 u. leesdienst, 3 u. ds, TonsDeek. KATTBND1JKE 10 en 2.30 u. ds. Lammers. 27 Nov. Dankdag, 10.30 en 3 u. ds. Lammers. KLOETINGE 10 en 2.30 u. ds. Broersma (nm. Doop). KOKTGKNE 10 on 3 n. ds. ran dor Most van Spijk. N1EUWDORF 10.30 u. da Wagnor, 3 u. ds. Hietkamp. 27 Nov. Dankdag, 10.30 u. ds. Wagner. NXSSE vm. en nm. ds. van Voorat Vader. 27 Nov. Dankdag, vm. ds. van Voorst Vader, nm. ds. Hulsbergen van Hoedekenskerke. OVEZANDE 3.30 u- ób. Dagevos van Baarland. RILLAND 10 en 2.30 u. ds. Slckenz. 27 Nov. Dankdag, 10 ds. Sickenz, 2.30 u. ds. Mortier van Kruiningen. SCHORE 10 en 3 u. ds. Postin a. 27 Nov. Dank dag. 3 u. ds. Postma. W1LHELMINADORP 10 u. ds. Korevaar. 2.80 u. ds. Odd. WEMELD1NGB 10 en 2 u. ds. de Bruyn. Ned. Herv. Kerk In Zeonwsch-VIaandercn. BRESKENS 10 u. ds. Goudswaard, S u. geen dienst. CADZAND 10.30 u. cand. Talma uit De Bilt, 3 u. ds. Staal. GROEDE 1Q.8U u- ds. Derkson. HOOFDPLAAT 3 u. ds. PUester. NIEUWVLIET 3 u. ds. Derlcsen. OOSTBURG 10 u. ds. Oort, 2.30 u. da. Gouds waard. RETRANCHEMENT 11 u. ds. Staal. SCHOONDIJKE 10 u. ds. Swart Geref. Kerkon op Walcheren. MIDDELBURG Hofpleinkerk, 10 u, dg. Ous- soren, 3 u. ds. Hommes. 27 Nov. Dankdag, 10 u. ds. Smecnk, 3 u. ds. Oussoren. Noorder- kerk, 10 u. ds. Hommes, 3 u. ds. Oussoren. ARNEMUIDEN 10.30 en 3 u. ds. Scholing. 27 Nov. 10.30 .u. ds. Scholing, 3 u. ds. Smitt. DOMBURG i 10.30 u. ds. Hofland, 2.30 u. lees dienst. 27 Nov. Dankdag 10.30 u. cand. Swierts, 2.80 u. ds. Visser. GAPINGE 10 en 2.30 u. ds. de Graaff. 27 Nov. Dankdag, 10 u. ds. de Graaff, 2.30 u, ds. de Vries. GRIJPSKERKE 10 u. 2.30 u. ds. Kraan. 27 Nov. Dankdag, 10 u. ds. Kraan, 2.30 u. ds. de Graaff. KOUDEKERKE 9.30 en 2.30 U. ds. Heij. 27 Nov. Dankdag, 9.30 en 2.30 u. ds. Heij. ST. LAURENS 10 cn 2.30 u. ds. Koning. 27, Nov. Dankdag, 10 u. ds. Koning, 2.30 u. ds. Scholing. MELISKKRKE 10 u. ds. Kraan, 2.30 u. ds. Vreügdenhil. 27 Nov. Dankdag, 10 en 2.80 u. ds. Vreügdenhil. OOSTKAPELLE 10 u. ds. de Kluis, 2.30 u. ds. Hofland. 27 Nov. Dankdag, 10 en 2.30 u. de. Hofland. SEROOSKERKE 10 u. cand. Swierts, 2.30 u. ds. de Kluis (Voorber. H. Av.). 27 Nov. Dank dag, 10 u. ds. de Kluis, 2.30 u. ds. Kraan. SOUBURG 10 en 2.30 u. ds. van Andel. 27 Nov, Dankdag, 2.30 u. ds. van Andel. VEERE 10 en 2.30 u. ds. Smitt. '27 Nov. Dank dag, 10 u. ds. Smitt. 2.30 u. ds. Koning. VLISSINGEN 9.30 en 2.30 u. ds. Smcenk. VROUWEPOLDER 10.30 en 3 u. ds. de Vries, 27 Nov. Dankdag. 10.30 u. ds. de Vries, 8 u. ds. de Kluis. WESTKAPELLE: 10 u. (Herv. Kerk) ds. Vreüg denhil (Voorber. Ii.Ar.). Geref. Kerken op Zuid- en Noord-Beveland. BAARLAND 10.30 en 3 u. ds. v. d. Vegt. 27 Nov. Dankdag, 10.30 en 3 u. ds. Egmond. BORSSELEN 10,30 en 3 u. ds. FYansen. DRIEWEGEN 10.30 en 3 u. leesdienst, GOES 9.30 en 2.S0 u. cand. de Boer. 's-GRAVENPOLDER 10.30 en 3 u. ds. van DUK (H.Av. en Dankz.). HEINKENSZAND 10.30 en 3 u. ds. Booy. KAPELLE—BIEZELINGE 10 en 2.30 u. ds, Scheele. KRABBENDIJKE 10 en 3 u. ds. Ros. KRUININGEN 10 en 2.30 u. ds. Koolstra. NIEUWDORP 10.30 en 3 u. ds. Beukeroa. 27, Nov. Dankdag, 10.30 en 3 u. ds. Beukema. WOLPHAARTSDIJK 10 en 2.30 u. ds. van Heiningen. YERSEKE 9.30 en 2 n. ds. van Egmond, Gerof. Kerk In Zeeuwsch-Vlaanderen, AARDENBURG 10.30 en 3 u. ds. Tlemens. AXEL 10 u. ds. Post, 2.30 u. cand. de Ruiter, ERESKENS 10 en 4 u. ds. Visser uit Domburg, HOEK 10 en 3 u. ds. Pijlman. OOSTBURG 10.30 en 3 u. ds. Potma, SCHOONDIJKE 10.30 en 3 u. ds. de Vries. TERNEUZEN 10 en 2.30 u. ds. van Houte. 27 Nov. Dankdag, 10 u. 2.30 u. ds. van Houte, ZAAMSLAG 9.30 en 2.30 u. ds. Kok. Christ. Geref. Gemeenten. VLISSINGEN 9.30 en 3 u. ds. Meijnhout. MIDDELBURG (Gasthuiskerk) 10 en 2,30 u. leesdienst. 27 Nov. Dankdag, 10.30 en 2.30 u. ds. Smits van Süedrecht. BIEZELINGE vm. en nm. ds. Franssen. Geref. Gemeente. VLJSSINGEN 10 en 2.30 u. preeklezen. ds. Verhagen, leesdienst. MIDDELBURG 10.30 e OOSTKAPELLE 10 en 2.30 i OOSTBURG 10.30 en WESTKAPELLE 10 en 2 uur leesdienst. HOEDEKENSKERKE 9.30 en 2 uur leesdienst, AAGTEKERKE 10 en 2.30 u. ds. Visser. 27 Nov. Dankdag, 10 en 4 u. ds. Visser. YERSEKE vm., nm. en 's av. ds. van Stuy- venberg. WEMELDINGE 10 en 1.30 uur leesdienst, Ond Geref. Gemeente. OOSTBURG 10.30 en 3.30 uur de heer van dB Gruiter. Evang. Luth. Kerk. MIDDELBURG 4.30—6.30 u. ds. Nolte. VLISSINGEN (Engelsche kerk) 10.30 uur 03. Nolte. GROEDE 10.30 uur da. Stol. Vrijzinnige Hervormden, VLISSINGEN Geen dienst, Geref. Kerk (Hersteld Verband). Vriie Evang. Kerk. YERSEKE vm. en nm. ds. Mooy '3 avonds Bidstond. WEMELDINGE 10 on 2.30 uur ds. Werges. Eiken Maandagavond bidstond. Doopsgezinde Gemeente. VLISSINGEN 10 uur da. de Boer, GOES mej. dr. Bakker. AARDENBURG 10.80 u. as. Mulder (H.Av.). Ned. Herv. Kerk (Gerei. Bond). MIDDELBURG Geen dienst, Wsalsohe Gemeente. MIDDELBURG (Engelsche Kerk) 3 11 u. ds. Blommaert. Leger des Hells. GOES 7.30 uui Bidstond 10 uur Helllglngs- dienst 3 uur Verlossingssamcnkomst 2 Gj Wijdingsdienst. Leider,; kap, Eeekhuis,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3