PlüSVBSiC STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS - Middelburg STADSNIEUWS Goes, ©<g Sint DE NIEUWE DIENSTREGELING VAN DE SPOORWEGEN. De eerste en laatste trein rijden van en tot Middelburg. In ons nummer van gisteren publiceer den wij de nieuwe dienstregeling van de spoorwegen, welke Zondag a.s. in werking treedt. De verschillende uren van aan komst en vertrek zijn over het algemeen maar weinig gewijzigd. Voor het vertrek vanuit Zeeland in de morgenuren is de nieuwe regeling echter niet zoo gunstig. Er vertrekken dan twee treinen met een tijdsverschil van plm. één uur, nl. te 8.47 en 10.19 van Vlissingen, terwijl de volgende eerst te 14.19 vertrekt. Bij de vandaag nog geldende regeling was dit beter. Er vertrokken tot nu toe treinen om 8.21 en 11.21 uur. Deze laatste begint van morgen agf echter eerst in Goes te loopen, terwijl hiervoor in de plaats den trein van 10.19 uur van Vlissingen komt. Voor de reizigers van en naar Vlissin gen is verder nog een ingrijpende verande ring aangebracht. Naar men reeds gezien zal hebben, vertrekt de eerste trein uit Middelburg, terwijl de laatst aankomende trein niet verder dan Middelburg rijdt. Van de zijde van het station Vlissingen heeft men gisteren nog getracht hierin veran dering te brengen, doch dit is niet mogen gelukken. V/ie dus van- den eersten trein gebruik wil maken, moet op eigen gelegenheid naar Middelburg reizen, waar de trein om 6.30 uur vertrekt. Hetzelfde is het geval met den laatsten trein. Deze komt te 21.03 in Middelburg aan. Intusschen zal het voor vele reizigers uit Vlissingen bezwaarlijk zijn eerst naar Middelburg te gaan om op den trein te kunnen stappen, daar in den vroegen och tend nog geen trams rijden en tai's moeilijk te krijgen zijn. Des avonds is dit evenzoo het geval, daar de laatste tram naar Vlis singen dan reeds vertrokken is. DRUKTE IN DE VISSCHERSHAVEN. In de afgeloopen week was het wederom zeer druk in en <-m de Visschershaven. Vele garnalenvisschers kwamen nun vangsten lossen. De vangsten waren niet klein, want sommigen voerden zelfs meer dan 400 kg. op één dag aan. Dit was dan het hoogste getal, daarnaast waren er natuurlijk ook van 100 kg. Toch zijn de resultaten zeer bevredigend, gezien den korten tijd, die slechts ter beschikking van de visschers staat, in verband met het daglicht. Zooals gewoonlijk minderden de vangsten tegen het einde der week eenigszins. Het visch- mjjnbedrijf, waar anders in hoofdzaak visch engarnalen voor plaatselijke behoef ten worden verhandeld, had, naar wij ver nemen, een grooten omzet. In totaal wer den er ongeveer 16000 kilogram garnalen verhandeld met een opbrengst van 3238. Met uitzondering van een klein gedeelte werden alle garnalen verzonden naar af nemers in Holland en ook gekocht voor Arnemuiden. Nu de Roompot weder is opengesteld is ongeveer de helft van de visschersvaartuigen naar Veere en Zierik- zee vertrokken. APOTHEEK GEOPEND, Zondag 24 November is de apotheek geopend van de fa. Wed. A. J. van Ocken- burg, Badhuisstraat 22. GEPENKTEEKEN VOOR SLACHTOFFERS VAN DE „BÜLGIA". Tijdens buitenlandsche reizen van de Marine werden dikwijls aan Nederlanders in den vreemde mutsenlinten beschikbaar gesteld ter herinnering aan de Marine. En kele marinevrienden hebben nu aan het comité „Onze Marine" gevraagd of het deze linten met dezelfde intentie eveneens kan uitreiken. In het maandblad van dit comité wordt thans medegedeeld dat, dit inderdaad mogelijk is. Men heeft voor- loopig echter slechts 100 stuks. Zeer waar schijnlijk zullen er niet meer te verkrijgen zijn. Daarom kan één persoon slechts één mutsenlint aanvragen. De opbrengst zal beschikbaar worden gesteld voor een ge- denkteeken op het gemeenschappelijk graf van de 12 marinemannen die in de bin nenhaven alhier met de „Bulgia" ten onder gingen. Het bedrag is onbeperkt. Men gireere het op 42883 comité „Onze Marine" Den Helder, met vermelding „1 mutsenlint Bulgia". UREN VAN POSTBUSLICHTING GEWIJZIGD. In verband met <^e wijziging in den trei nenloop van 24 November a.s. zullen te beginnen met 25 November de volgende treinen voor de verzending van poststuk ken worden gebruiktop werkdagen 10.19 u., 14.19 u., 17.19 u. en 18.50 u. De buslichtingen der stadsbussen zullen plaats hebben tusschen 8.309 u., 11.3012 u., 15.15—15.45 en 17—17.30 u. De laatste buslichtingen ter postkantore zullen geschieden om 9.30 u., 13.40 u., 16.40 u. en 18.10 u. Op Zondagen heeft één lichting der stadsbussén plaats, n.l. tusschen 14.45 16.u. en ten postkantore om 16.45 u. Verzending van deze poststukken ge schiedt den volgenden morgen. ALHAMBRA-THEATER. „Wiener Geschlchten". Deze Wiener Geschichte speelt zich af in en om het beroemde koffiehuis „Feuster- gucher". De charmante eigenares Christine Lechner heeft twee kellners in dienst, Ferdinand en Joseph, die door Paul Hör- biger en Hans Moser op voortreffelijke wijze uitgebeeld worden. Christine en Ferdinand houden van elkaar, maar de één weet het van den an der niet. Een nichtje van Ferdinand, die naar Weenen gelokt is door een valschen speler, is de oorzaak van een hevige ver warring. Christine weet niet precies hoe de verhouding tusschen Ferdinand en zijn nichtje is en keert zich van hem af. Op ^ekeren dag ontdekt Ferdinand, dat zijn cheffin met een rijken nietsnutter naar de opera is geweest. Hij ontsteekt in woede en opent naast „Feustergucher" een twee de café. Aan het slot vereenigen zich eige naar en eigenaresse en dus ook de café'fl. De strijd is gestreden. Het Middelburgsch Ziekenfonds in 1939. EEN KLEIN TEKORT. NORMALE .GROEI VAN HET LEDENTAL. Hedenmiddag werd de in Mei uitgestelde algemeene vergadering gehouden van het Middelburgsch Ziekenfonds. Daarin werd o.a. uitgebracht het jaarverslag 1939. Daaruit blijkt, dat de mobilisatie in September het bestuur terstond dwong de gevolgen daarvan voor het fonds onder de oogen te zien. Na rijp beraad werd be sloten de gemobiliseerde leden vrij te laten tijdelijk hun lidmaatschap te beëindigen met behoud van volle rechten na terug keer uit dienst, een ruim standpunt dus, aan de hand van het reglement ingeno men. Dit had tot gevolg, dat in eenige weken tijds 155 leden, hoofden van ge zinnen en alleenstaande personen, hiervan gebruik maakten. Dit aantal was betrekke lijk laag te noemen en gaf dan ook den doorslag aan het stahdpunt door het be stuur te dien opzichte ingenomen. Voor komen was dan dat aan vele gezinnen op den duur vermindering van contributie niet zou kunnen worden geweigerd. Doordat later bleek dat op volle geneeskundige voorziening bij verlof of bewegingsvrijheid niet kon worden gerekend, en het bestuur hiervan de leden op de hoogte stelde, kwamen reeds velen op hun bedanken terug. Deze tijdelijke afschrijving buiten rekening gelaten Is een normale groei van het ledental te constateeren, die zeer verblijdend is en blflk geeft van het feit dat het fonds zijn aantrekkings kracht blijft behouden, zelfs bij een stil stand van de bevolkingstoename. Laat de geneesmiddelenvoorziening een belang rijke stijging zien in uitgaven, die slechts ten deele verklaard kan worden door de prijsstijging, gelukkig blijken de uitgaven voor foto's, welke vorig jaar een onrust barende stijging vertoonden, in dalende richting te zijn. Het bestuur heeft goede hoop, dat men hiermede weder op normaal peil komt, Eenige stijging vertoont ook de post heilgymnastiek en massage, niettegen staande elk geval afzonderlijk wordt be oordeeld in verband met de mogelijkheid tot al of niet medebetalen in de kosten door de betrokkenen. Een langdurige mas sagebehandeling van een patiëntje met kinderverlamming is aan deze stijging niet vreemd, echter met dit gelukkige ge volg dat het behandelde kind zienderoogen vooruitging. Als men trots deze onvermijdelijke meer dere uitgaven ziet, dat de exploitatiereke ning slechts met een weinig beteelcend tekort sluit, moet toch geconstateerd wor den, dat alle belangrijke voorzieningen, die in de laatste jaren zonder eenige contribu- tieverhoogtng zijn tot stand gekomen, konden worden gefinancierd. En dit kan tot volle tevredenheid stemmen. Het ledental. Het aantal leden, dat op 1 Januari 1939 6461 en 2162 kinderen was, was op 3 April resp. 6525 en 2173, S Juli 6544 en 2199, 2 Qptober 6559 en 2195; 31 De cember 6456 en 2220. Het aantal niet-be- talende kinderen was op 31 December 46, alzoo te samen 8722 tegen 8660 op 31 December 1939. Er werden ingeschreven 299 leden en 78 kinderen tegen verleden jaar 248 en 59. Afgeschreven zjjn door overlijden 66 leden en 9 kinderen tegen 54 en 7 in 1938. De volle contributie gingen betalen 134 16-jarigen tegen 128 in 1938, er werden' 153 kinderen geboren tegen 155 in 1938. Van deze kinderen wer den er door de kraamvrouwenverpleegster van het fonds 115 dus 74 geholpen. Deze bracht daarvoor 3278 bezoeken tegen 3710 in 1938. De zuster heeft, ook tot eigen voldoening, het geheele jaar haar werk onafgebroken kunnen verrichten. Ook op het consultatiebureau voor zuigelingen heeft zij geregeld haar bijstand verleend. In het verslagjaar had het fonds het verlies te betreuren van de aan het fonds verbonden neus-, keel- en oorarts dr. P. de Jong. Het bestuur behoudt aangename herinneringen aan hem. Bij het crisisfonds waren op 1 Januari 1939 betrokken 897 leden en 553 kinde ren uit 410 gezinnen en op 1 Januari 1940 resp. 611, 375 en 274. Voor rekening der gemeente Middelburg (Orgaan steunver- leening) kwamen 518 leden en 320 kinderen, voor het burgerlijk armbestuur 74 en 54, voor Kóudekerke 6 en 1 en voor eigen rekening 13 volwassenen. De ontvangsten van het fonds waren 892.07, de uit gaven evenzoo doch met een saldo van 557,43 tegen 182,39 over 1938. De Exploitatierekening van het fonds wijst een eindcijfer aan van 91.721,14 en een nadeelig saldo van 159,23 tegen een voordeelig ad 2001,90 over 1938. GESLAAGD. Voor het bakerexamen (staatadiploma) slaagden verleden week de dames J. Th. van Beveren, J. J. Jacobse, P. C. v. d. Kuip, E. Lems en C. Stroo. Al. deze bakers zijn verbonden aan het bakerbureau ge vestigd te Middelburg. MUZIEK OP DEN DAM. Gisterenmiddag heeft een per autobus aangebracht Duitsch militair muziekgezel schap van 5 tot 6 uur een aantal nummers op den Dam ten gehoore gebracht en daar door wederom een bewijs geleverd, dat de muziek bij het Duitsche bezettingsleger ook en belangrijke plaats inneemt. De uitvoering was te voren niet bekend gemaakt, en daardoor was er niet veel pu bliek. Zij, die in de omgeving wonen of toe vallig passeerden, hebben van de goede mu ziek kunnen profiteeren. T*ERLENGING HUUR WONING BREE. B. en W. stellen den raad voor overeen komstig het verzoek van den heer Iz. J. Lindenberg aan hem op nieuw voor 200 per jaar te verhuren de voormalige onder- wij zerswoning aan de Bree no. 10 en wel weder voor drie jaar tot 31 December 1943. APOTHEEK GEOPEND. Van Zaterdag 23 Nov. te 7 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apo theek van Pienbroek, Langeviele. ELECTRO-BIOSCOOP. „De verboden vrucht". „De verboden vrucht" is in deze film een al te charmante jonge Italiaan, die de vrouw van een rijken industrieel al te veel het hof maakt. Ja, zelfs op de voorpagina's van de mondaine magasine's prijken foto's van de mama, die met haar dochtertje Suzanne aan de Rivièra toeft, met haar aanbidder samen. Suzanne, een knap blond meisje met mooie blauwe oogen (Lola Clud), wil haar ouders gratig weer bij elkaar brengen. Om dat te bereiken- probeert zij haar conven- tioneelen neef (Theo Lingen) over te ha len haar te ontvoeren. Hij wil het abso luut niet, want„Oh, als de menschen dat eens hoorden En zoo .gaat Suzanne naar den jongen diepzee-onderzoeker Ge rard (Gustav Fröhlich), die met zijn schip in de baai ligt. Juist voordat het schip het anker licht, wipt het Jonge meisje aan boord. Zij vertelt Gerard, dat zij zijn be lofte om mee te duiken naar het myste rieuze gebied diep onder de wateropper vlakte komt inlossen. Pas den volgenden dag, ais ze samen in den kogel diep in het water z\jn, vertelt zij de ware toedracht van de zaak en hun beider liefdesverkla ring 'volgt. De dikke kapitein verbindt hen aan boord nog in den echt. Aan wal is intusschen ook veel gebeurd. Suzannes' moeder belt onmiddellijk na de ontdekking van de vlucht haar man op en stuurt haar minnaar voorgoed weg, want ztj begrijpt nu dat dit heer de oorzaak van alle ellende is. Als de beide jonge menschen het ja woord uitspreken, gaan de moeder en de vader samen voor het eerst sinds langen tyd een autorit maken. Een aardige ontspannings-rolprent met vele komische momenten. In het voorprogramma wordt behalve het journaal en een teekenfilm van Walt Disney de interessante en boeiende film „Geheimen van het oerwoud" vertoond. Een espeditie trekt langs een rivier en door het oerwoud naar de eens zoo welva rende stad Anghir. Op hun weg door de rjjke tropische plantenwereld met haar wonderlijke fauna beleven moedige man- PALEISS7RAAT 9, DEN HAAG. ALSNOG HUUR VERLENGING VERZOCHT. De N.V. Lompen- en Metaalhandel M. L. Polak Zoon heeft zich met een adres tot den gemeenteraad gewend, waarin zij er op wijst, dat door bijzondere omstan digheden verschillende overeenkomsten be treffende verhuring van grond aan de Loskade niet verlengd zijn, alhoewel deze huur reeds op 30 April jl. was geëindigd. Adressante verzoekt den raad beleefd, deze huur voorloopig te willen laten voort duren. Nog wijst de N.V. er op, dat ook de erfpacht van een stuk grond (ten name van M. Polak) d.d. 30 April geëindigd was en deelt zij mede, dat er harerzijds ook geen bezwaar is, Indien de raad, zooals oorspronkelijk het plan was, alle bij de N.V. in gebruik zijnde gronden in erfpacht aanvaardt. VERHUUR GROND MAISBAAL Door L. van Klinken is verzocht een perceeltje grond te mogen huren aan de Maisbaai, zulks met een oppervlakte van ongeveer 20 m2. Op dezen grond heeft voorheen het houten veerhuisje gestaan, dat echter door oorlogsgeweld is vernield. Adressant wenscht op den grond een los staand houten keetje te plaatsen, welk keetje hij wil benutten als kantoortje en tevens voor berging van' zijn gereed schappen, in verband met zijn op slagplaatsen van grind en zand, in de onmiddellijke nabijheid daarvan ge legen. Aangezien het veerhuisje niet meer zal worden opgebouwd, hebben Burg. en Weth. tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar, waarom zij voorstellen dezen grond te verhuren tegen 0.30 per m2 per jaar. WIJZIGINGEN GEMEENTEBEGROOTING 1940. Aan den gemeente raad zijn ter vaststel ling overgelegd de 8e en 9e wijziging van de begrooting 1940. De eerste wijziging betreft,,voor den ka- pltaaldlenst den bouw van 8 woningen aan den Karelsgang en de Kleine Werfstraat en de deelname van de stichting „Herbouw Middelburg"; wat den gewonen dienst be treft, een bijdrage van het rijk in de pre- miën voor verbetering van arbeiderswo ningen en een bijdrage voor bijzondere hulp aan werkloozen, en aan uitgaven de kosten van maatregelen ter voorkoming van ver- keers- en verdrinkingsgevaar, premiën ver betering arbeiderswoningen, de kosten van den stadsbrand (bureau Armenraad), kos ten gymnasium en bijdrage voor bijzon dere hulp aan werkloozen. De tweede wijziging betreft de kosten In zake den luchtbeschermingsdienst en den post steun aan werkloozen. Kerknieuws Doopsgez. broederschap. Drietal te Aardenburg ds. W. Broer te Hollum (Ameland), ds. G. M. Kosters te West-Terschelling en ds. P. J. Smidts te Nieuwe-NiedorpDen Helder. Ds. J. H. van Paddenburgh. Ds. J. H. van Paddenburgh, Ned. Herv. predikant te Elspeet, herdenkt a.s. Dinsdag den dag waarop hij voor 35 jaar het pre dikambt aanvaardde. Ds. van Paddenburgh werd in 1878 ge boren en in 1905 candidaat in Groningen om 26 November van dat jaar te Reeu- wijk in zijn eerste gemeente te worden be vestigd. Vandaar vertrok hij in 1908 naar St. Annaland om zich in 1911 aan die van Aalst te verbinden. In 1915 werd hij pre dikant te Staphorst en in 1917 te Waarde. In 1919 ging hij naar 's-Grevelduin-Capelle en 27 Februari 1921 verbond hij zich aan WINTERHULP GOES. Behalve dat er zich geleidelijk meer collectrices komen aanmelden, komt er ook meer steun op andere wijze voor de Winterhulp-actie in deze gemeente. Zoo deelde de secretaris ons o.a. mede, dat een winkelier reeds toezegde, voor elk bij hem besteeda textielpunt 2'/2 cent aan „Winter hulp" te zullen afdragen. U ziet het, zoo'n gezellig serviesje komt weer uit 't Geschenkenhuis. Alles wat mooi is, vindt U daar onder één dak, De fijnste Serviezen, Lederwaren, Glas werk, Gero-Zilver en Zilmeta, Vulpenhou ders, Leeslampen, Rooktafels en honderden aparte, aardige cadeautjes in iederen prijs. Daarom Uw Sint Nicolaas-Cadeaux uit Witkam's Öesshesi ken hols Goes. GRAND-THEATER. „Vadertje Langbeen". De roman „Vadertje Langbeen" had in dertijd een groot succes en velen zullen den inhoud kennen. Het begin is een vrij welwillende, maar anderzijds niet minder treffende critiek op den ouden gestichts- vorm en in het bijzonder die der wees huizen. In zulk een gesticht is de reeds zeventien- of achttien-jarige wees Julia Aalders (filmnaam) werkzaam gebleven als dienstbode-werkster. Dit meisje heeft daarbij de aandacht van één der regentes sen om haar letterkundige en picturale gaven. De jonge kapitalist, die het ge sticht financiert, trekt zich haar lot aan en geeft haar gelegenheid te studeeren. Maar hij wil onbekend blijven en Julia ziet toevallig alleen zijn schaduw, die een paar lange beenen laat zien, en zoo wordt h\j voor haar „Vadertje Langbeen". Later als ze een jonge dame is geworden, en haar werk succes heeft, maakt ze met haar „voogd" kennis, doch onder zijn eigen naam, en ze weet dus niet, dat hij dezelf de als „Vadertje Langbeen" is. En het slot is een groote liefde tusschen deze twee. Dit onderwerp biedt vele aantrekke lijke mogelijkheden, en die zg'n in boek en film tenvolle benut. Er komen tal van geestig» en vele treffende en ontroerende scènes in. En van begin tot einde wordt deze Hollandsche film schitterend ge speeld, vooral door Lily Bouwmeester, die de hoofdrol vervult. Maai' er is iets anders, dat ons het meest trof. Deze film werd reeds eerder in het „Grand Theater" gegeven, en ook toen volgden w\j haar met veel waardee ring, dochhet lèek ons geen werk, dat wij dadelijk opnieuw wilden zien, dat ons dadelijk opnieuw evenzeer zou boelen. Het opmerkelijke was echter, dat deze film ons thans in nog sterker mate boeide, dan de eerste maal het geval was. En allen, die „Vadertje Langbeen" voor de tweede maal gaan zien, zullen ongetwijfeld hetzelfde ondervinden. En wie deze film nog niet zagen, mogen dit bijzondere goedf product van onze Hollandsche film-industrie, ze ker niet missen Behalve dit hoogstaande hoofdnummer heeft het „Grand Theater" nog een bij zondere attractie In het optreden van Adii van Oorschot, imitator, die niet alleen uit stekend geslaagde Imitaties geeft van tal van bekende artisten, als Willy Derby, Louis Davids, Albert de Booy, Paul Robe son, enz., maar die daarbij zul.c een goede zang geeft, dat wij bijv. van „Paul Ro beson" nog wol graag een paar liederen hadden willen hooren. Steeds 't nieuwste bij T. FABERIJ DE JONGE JUWELIER - HORLOGER Lange Kerkstraat 30, GOES „Meer keus en lage prijzen". DE WONINGBOUWPLANNEN. Naar wij vernemen zijn B. en W. in onderhandeling met het Burgerlijk Arm bestuur over aankoop van plm. 3 H.A. grond, aansluitende op bouwplan H. Te verwachten is dat beide partijen spoedig tot een vergelijk zullen komen, waarna dan ook de reeds door ons aangekondigde woningbouwplannen wel binnenkort ver wezenlijkt zullen worden. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Zooals te verwachten was,- heeft het Zuster Aldegonda van het St. Jacobusge- sticht bij haar zilveren professleteest niet aan belangstelling ontbroken. Nadat de dag begonnen was met een H. Mis in de parochiekerk werd in zusterhuis en school het feest op bescheiden wijze voortgezet. Tal van felicitaties kwamen binnen, oud leerlingen kwamen Zuster Aldegonda hun gelukwenschen aanbieden en des middags hebben de leerlingen der naaischool haar gehuldigd, onder aanbieding van een blij vend aandenken. Zoo bleek dezen dag wel duidelijk, hoe hoog Zuster Aldegonda by allen d"c haar kennen, aangeschreven staat. zijn tegenwooxuxge gdineente. Ds. van Paddenburgh wenscht zijn ge denkdag volstrekt onopgemerkt te zien voorbijgaan. St.Nicollass Wedstrijd Kinderen, aardige verrassin gen in den vorm van speel goed en voor moeder een Jus-blok wachten jullie,indien je in bovenstaande bollons1 mei potlood de juiste BOUI- FlX-kleuren aangeeft Inzendingen voor 4 Dec. aan: Hoofdkantoor: van Aerssenstraat 45 Den Haag, Tel. 552447 RIJDT ST. NICOLA AS MET WN KNECHT. Nu zie ik er één ongeloovig kij ken. Met een paard over de daken'.? Bestaat niet. En de knaap, die on- geloovig kijkt omdat hj zelf mis schien eens een keer van het dak of uit een boom is getuimeld zal het toch moeten aanvaarden. Sint Nicolaas maakt alleen maar nachte lijke tochten hij wordt niet af geleid, kan rustig zijn waarnemingen doen en de trouwe Piet leidt het paard over de gevaarlijke plaat sen Op die tochten maken ze hun plannen, ze smeden een complot van verrassingen en vooral die zwarte snaak is in dat opzicht uitermate vindingrijk. Bij de aankomst was het al feeste lijkheid. Nu komt het werk over de daken. Rijdt St. Nik'laas met zijn knecht. Hebben wij al een verlanglijst Die moet er zijn, want anders wordt de keuze voor den Sint te zwaar. De winkeliers hebben het hunne al gedaan, hun voorraden zullen op ruime vraag berekend zijn en wan neer over een paar dagen onze SI. Nicolaaslcrant komt, dan kunnen wij aan de hand daarvan onze keus bepalen en den Sint bij het uitzoe ken een beetje helpen. Niet te lang wachtenWan neer het 's nachts heel stil is, kun je het hooren. Daar rijdt St. Nik'laas met zijn knecht Straks komt de klap op de vuur pijl. Nog anderhalve week dan zullen de huisbellen rinkelen, dan zal er op deuren worden gebonsd. Dan komen de pakken en de pakjes los en zal de spanning ont laden in de verraste pretlach en het uitbundige gejubel van gelukkige kinderen. Achter de gesloten luiken zullen wij dit echte Nederlandsche feest van harte meevieren. Het duurt niet lang meer. Sint wacht op het verlanglijstje... Hij komt het halen. Over 'net dak van ons huis klinkt gedempt hoefgetrappel van een paard, zoetjes gaan de paarden voetjes Daar rijdt St. Niklaas met z(;n knecht. hee t een oogje op de zaak van VA^ DEIfê DlüflEST HEERENSTRAAT 12, MIDDELBURG Goed verzorgd DRUKWERK Fa.van deVeldeJr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2