DE RAAD VAN KAPELLE VERGADERDE. UIT DE PROVINCIE HOE LANG IS HET LICHT? Zonsopkomst Vrijdag 9.12 Zonsondergang Vrijdag 17.39 Maanopkomst Vrijdag 0,03 (L.K.) Maan onder 14.17 d.a.v. Tusschen zonsondergang en -opkomst moet verduisterd worden. Uitvoerig debat over een particulier werkob ject. Verhooging der gemeentefonds- en personeels belasting. RIJKSWATERSTAAT. Met ingang van 1 Nov. 1940 is de heer A. Zonneveld benoemd tot kantonnier in vasten dienst bjj de wegen te Lewedorp. MUTATIES BELASTINGDIENST. By de rijksbelastingen zijn met ingang van 16 November ©vergeplaatst de assis tenten L. N. Bal van Westkapelle naar Hillegom en J. Ligthart Schenk van Thorn naar Westkapelle, beide assistent. Examens. Geslaagd voor het machinistendiploma A de heer J. Kodde, Zoutelande, leerling van de De Ruyterschool en de heeren J. C. Vis sers, Goes en E. J. van Overbeeke, Kapelle. Walcheren De gemeenteraad van Koudekerke bijeen. KOUDEKERKS. De raad dezer gemeen te kwam gisteren onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans in ver gadering bijeen. De heer Stoppels was met kennisgeving afwezig. Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de notulen der vergadering van 29 October 1940 wordt aangenomen. Voor kennisgeving wordt een tweetal Ingekomen stukken aangenomen. In verband met het feit, dat de gelden van het Burgerlijk Armbestuur mede zijn verzekerd tegen benadeeling .door ambtena ren, bedienden of door anderen door deel neming aan de verwaarborgingsregeling van de F.O.G. te 's-Gravenhage, stellen B. en W. voor het Reglement voor het Bur gerlijk Armbestuur te wijzigen. Aldus wordt besloten. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten om ontheffing te vragen van de verplichtingen, neergelegd in de Afval- lenbesluiten 1940 I en n, aangezien prac- tisch toch geen afvallen verloren gaan. B. en W. stellen voor tot wijziging dei- bouwverordening over te gaan, zulks met het oog op de materiaalpositie. De heer Geldof verzoekt op de naleving van de bepalingen der bouwverordening nog meer dan vroeger nauwlettend toe te zien. De heer De Kroo merkt op, dat de ma teriaalpositie wel een zeer dwingend ka rakter heeft. Zonder hoofdelijke stemming wordt de bouwverordening overeenkomstig het voorstel van B. en W. gewijzigd. Het Burgerlijk Armbestuur heeft be richt, dat per 1 Januari 1941 een vaca ture in genoemd bestuur zal ontstaan ten gevolge van de periodieke aftreding van den heer S. Moens. Deze wordt door den raad herbenoemd. Rondvraag. Bij de rondvraag bepleit de heer Geldof het nemen van strenge maatregelen tegen kinderen, die achter bietenwagens aan- loopen en dan trachten een of meer bieten machtig te wo'rden. Hij vreest anders voor ongelukken. De heer Moenp vraagt zoo mogelijk te willen bevorderen, dat de telefoonpalen, welke nog langs de voormalige trambaan aanwezig zijn, spoedig worden verwijderd. Spreker wijst ook op de huidige regeling van de postbestelling Middelburg voor da van Middelburg ver verwijderde inwoners van Koudekerke, welke volgens hem mid- deleeuwsch aandoet. Gaarne zag hij ook hier zoo mogelijk verbetering bevorderd. De heer De Kroo zag ook gaarne, dat streng tegen het door den heer Geldof ge schetste euvel wordt opgetreden. De heer De Buck vraagt in welk sta dium de benoeming van een vakonderwij zer voor het vak lichamelijke oefening ver keert. De voorzitter onderschrijft de door de heeren Geldof en De Kroo gemaakte op- mei-kingen. Hieraan zal de noodige aan dacht worden besteed. De heer Moens zegt de voorzitter toe, dat met de betrokken, instantie in verbin ding zal worden getreden. De heer Moens oppert nog de mogelijk heid, dat de palen blijven staan, indien de landbouwers, op wier grond ze zich be vinden, de bevoegdheid krijgen ze t.z.t. zelf weg te halen en te eigen bate aan te wen den. De voorzitter zegt ook toe te trachten, dat inzake de postbestelling verbetering wordt bereikt. De heer De Buck antwoordt spreker, dat de kwestie van benoeming van een vakonderwijzer nog sluimerend is, aange zien nog nadere richtlijnen worden afge wacht. Zatd-Beveland BOND VAN BOERINNEN E.A. PLATTELANDSVROUWEN. Voor de afdeeling Zuid-Beveland van den Ned. Bond van Boerinnen e.a. Plattelands vrouwen hield de heer de Jonge uit Mid delburg Dinsdagvoormiddag in het Schut tershof te Goes een lezing over „Individu en Gemeenschap". Op bevattelijke wijze vertelde de spreker, hoe het individu wordt gevormd, niet enkel door geërfde eigenschappen, zooals' de nativisten beweerden en ook niet al leen door de invloed van de omgeving, wat de empiristen voor waar hielden doeh, door ingeboren' aard plus opvoeding in een bepaalde omgeving. Met verscheidene voorbeelden toonde de spreker aan, hoe fouten in de opvoeding, als verweekelijken, verharden, ten onrechte straffen, van een kind een egoïstisch of egocentrisch mensch kunnen maken; het verschil tusschen deze twee begrippen stelde spr. in het licht. Ook kan door deze en andere oorzaken iemand het gevoel krij gen alleen en zonder steun tegenover een vijandige gemeenschap te staan. Geen twee menschen op de wereld zijn eender, doch één eigenschap bezitten allen: ieder wil zich laten gelden, wil op zijn manier uit blinken. Zoo komt het, dat bijna iedereen een x-ol speelt, met een masker vóór loopt. Het is niet gemakkelijk voor een mensch zichzelf in zijn ware gedaante te zien. Na de pauze sprak de heer de Jonge over: boeken lezen. Slechts zeer weinig schrijvers zijn werkelijk begenadigd, schrij vers bij de gx-atie Gods, zooals in ons land Vondel, in Engeland Shakespeare. Van de thans levenden noemde spx-eker professor Huizinga, die, als schrijver van: De scha duwen van morgen op de voordracht heeft gestaan voor den Nobelprijs. Velen schrij ven terwille van 't honorarium, zoodra ech ter 'n boek maakwerk wordt, verliest 't aan kunstwaarde. Spreker gaf den raad geen boeken te lezen die, volgens een oud re cept, geen menschen van vleesch en bloed uitbeelden, doch brave en slechte max-ionet- ten die aan het eind naar ieder verdient, wox'den beloond en gestraft. Deze deugen niet, daar zij de werkelijkheid niet weer geven. Sterk keurde spreker het moed willig uitbeelden van het platte en ruwe ai. Dit moet echter niet worden vergeleken met het door een begaafd en goedwillend schrijver blootleggen van misstanden, waarbij deze duidelijk bij den naam moé ten worden genoemd, teneinde verbetering te krijgen. Op vragen van de aanwezigen gaf spre ker als zijn meening te kennen, dat de tegenwoordige kinderboeken alle goed zijn. De lectuur voor meisjes van 14 tot 17 Jaar echter is beneden peil: banaal en geeste loos. In haar dankwoord sprak de voorzitster mevrouw van Djjlce-Kx-ijger een tot weer ziens uit, dat de aanwezigen met applaus ondei'streepten. Collecte. WOLPHAARTSDIJK. De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft hier opge bracht 39.28. Winterhulp. WOLPHAARTSDIJK. De commissie voor wintex-hulp in deze gemeente bestaat uit de heeren S. A. N. van Oeveren, bux-ge- meester, voorzitterJ. P. Flikweerd, ge meente-ontvanger, penningmeester. Ge tracht zal worden deze commissie uit te breiden. Getjjen Wemeldinge. Nov. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Vrijdag 22 L.K. 9.04 21.37 2.25 14.58 Zaterdag 23 10.02 22.44 3.23 15.58 Zondag '24 11.13 0.01 4.40 17.20 Zeeuwsch-Vlaanderen HOOG WATER EN SLECHTE AFWATERING. Om welke strategische of om weke an dere redenen dan oolc, vond de bevehebber van de tenxgtrekkende Fransche legers door Zeeuwsch Vlaanderen het noodig den toe gang tot Sluis te belemmeren en lxij gaf bevel den duiker en bruggen bij de stad te doen springen. Uit de. richting Draai brug gebeurde dit dan ook met den duiker gelegen onder den steenweg dicht bij de hooge wallen, juist even voor de xport- slagerij. Zoodra de Duitsche militairen te Sluis kwamen, werd last gegeven den opgebro ken weg en daarmede ook den duiker te herstellen. Door dezen duiker loozen de polders Be- wester Eede bezuiden Sint-Pietei-sdijk en Beweste.r Eede benoorden Sint-Pietersdijk. Een deskundige maakte het plan van deze herstelling op. Het werk zou uitge- voei'd worden door practisch zeer goed onderlegde polderwerkers, die reeds direct bij den aanvang van het werk zagen, dat de groote cementsluizen te hoog kwamen te liggen om een goede watrloozing voor de polders te verkrijgen en brachten hun bedenkingen ter kennis van den deskun dige, die evenwel hun meeningen niet deelde en het werk deed uitvoeren volgens zijn ontwerp. Wat ziet men thans gebeuren? De ge- heele polder bewester Eede bezuiden Sint- Pietersdijk, groot 900 H.A., heeft buitenge woon veel last van het opperwater; slooten en greppels staan boordevol. In Ecwester Eede benoorden is dit het geval met 200 H.A. Het water kan geen uitweg vinden, doordat boven gemelde sluizen 70 cM. te hoog liggen! Een en ander zal van fatalen invloed worden op de vruchtbaarheid van don grond en zijn slechten Invloed doen geden in den graanoogst 1941. Het polderbestuur heeft reeds in Juni of Juli te bevoegder plaatse de aandacht ge vestigd op dc verkeerde vernieuwing van bedoelden duiker, opdat de fout hersteld zou zijn vóór een langdurige of hevige re genperiode intrad. Aan dit schrijven schijnt niet veel aandacht geschonken te zjjn, al thans er is niets gedaan, wat eenige ver betering wachten kon, en ondertusschen verdx-inken 100 H.A. vruchtbaar bouwland. Gemeenteraad. AXEL. Dinsdagmiddag kwam de ge meenteraad bijeen. Besloten werd mede werking te verleenen aan de verbetering van den weg naar Zaamslag. De gasprijs zal met 1 cent per M3 wor den vei'hoogd, zulks met ingang van 1 November j.L Geslaagd. AXEL. Voor het examen Middenstands diploma algemeene handelskennis slaagden Dinsdag onze stadgenooten K. J. v. d. Berge, J. K. v. d. Berge, W. van Hilten en mej. Dina van Tatenhove. Faillissement geëindigd. Het faillissement van P. J. Vermast, landbouwer te Philippine, is geëindigd door opheffing wegens gebrek aan baten. Curator mr. P. Groenewegen, advocaat te Oostburg. Noord-Beveland Het werk in den landbouw en de vele regens. KAMPERLAND. De vele regens der laatste weken hebben alhier het landbouw- werk zeer bemoeilijkt. Dit betreft wel in zonderheid het rooien van bieten. Hoewel KAPELLE. De Raad dezer gemeente kwam Woensdagmiddag in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Bierens. Ingekomen is o.a. het besluit tot de greixswijzigingen, gelijk die indertijd in den Raad reeds behandeld werd. De VOORZ. merkt op, dat Kapelle daar door met 70 inwoners toeneemt. Spr. doet verder mededeeling van een schrijven van dén dix-ecteur der districts arbeidsbeurs, waarin land- en tuinbouwers aangeraden worden, hun personeel in dienst te houden, omdat men anders volgend jaar krachten tekort zal hebben. De VOORZ. deelt mede, dat deze aanbeveling aan de belangheb benden is doorgezonden. Voorts kwamen eenige verzoeken in om toeslag van D. Ganseman, voor het omspitten van een boomgaard van C. D. Vereeke om toe slag voor het egaliseeren van 1 H.A.,, 58 A. en 73 c.A. Het object geeft 1.120 aan arbeidsloon van de erven Dees om toe slag voor het verleggen van een waterloo- zing. Arbeidsloon 880. De laatste 2 ob jecten werden goedgekeurd door den Rijks dienst voor de werkverx-uiming. De ge meente zal, bij goedkeuring, 80 pet. in het loon moeten bijdragen. Het uurloon zal 22 cent zijn. De VOORZ. zegt, dat B. en W. aan het eei-ste verzoek willen medewerken, zooals dit ook vorig jaar gedaan werd met 50 pet. toeslag. Voor de twee laatstgenoemde objecten vraagt men echter een bijdrage van 80 pet. Dus dan moet db gemeente bijna alles betalen. B. en W. willen dan liever De Zwarte Weel in orde maken. De heer DE JONGE vreest, dat er dan toch werkloozen zullen komen, die naar Duitschland moeten. Aan De Zwarte Weel kan zeker pas Januari of Februari op zijn vroegst begonnen worden. De VOORZ. zegt, dat B. en W. liever 50 pet. toeslag willen geven bij spitten. Zij vinden SO pet. te hoog. De heer ZEGERS wijst, wat het eei-ste object betreft, op den onbillijlten toestand. Er koopt hier iemand een stuk grond dat moet gespit worden, en de gemeente dx'aagt daar 50 pet. in bij. Zoo juist is echter een schrijven voorgelezen, waarin aangeraden wordt de arbeiders ixi dienst te houden. Deze werkgevers moeten alles betalen. Bedoelde, die den steun uit onze belastingen ook niet noodig heeft, krijgt echter 50 pet. van zijn arbeidskosten vergoed. De VOORZ. zegt, dat zulke kwesties al meer behandeld zijn, doch dan liet men het belang der arbeiders voorgaan. De heer ZEGERS zegt, dat er nu heel iets anders op het spel staat. Iemand van buiten koopt grond en wil nu op de ge meentekas parasiteeren. De belastingen komen ook niet hier binnen. In andere ge vallen kwamen de baten aan inwoners der gemeente ten goede. De VOORZ. merkt op, dat genoemde D. Ganseman aanvrager is, die huurde het perceel, en het werk moet ook door inge zetenen verricht worden. De heer ZEGERS wil toch liever voor aneïer werk, voor ingezetenen, desnoods 100 pet. geven. Zoo kan iedereen wel ko men. WETH. VAN WINGEN wjjst op de te verwachten werkloozen. Ook de Witte Weel zal wel niet geëgaliseerd mogen woi'den. Daar was Staatsboschbeheer tegen. De heer BALKENENDE zegt, dat dit zeker over het rooien der boornen ging? De VOORZ. deelt mede, dat een vex-te- genwoordiger van het Staatsboschbeheer er tegen was aan dit mooie stukje natuur schoon iets te doen veranderen. Daar zal wel geen toestemming voor gegeven wor den, meende deze. WETH. DE NEEF vreest ook voor werk loozen en uitzending naar Duitschland. Daarom was hg voor dit voorstel, hoewel hij ook de genoemde bezwaren gevoelde. De heer ZEGERS bljjft er tegen een kapitalist op deze wijze te steunen. Dan zoekt hij liever ander werk. WETH. DE NEEF We doen er onze menschen mede te kort. De heer DE JONGE vreest, als men hiertoe overgaat, ook de anderen zullen komen om hetzelfde, en dan hebben ze gelijk. De heer ZEGERS zegt ook een boom gaard te kunnen laten ploegen, doch hij laat spitten, om de eigen menschen aan den gang te houden. Laat Ganseman, ten bate der gemeenschap, dat ook laten doen. WETH. VAN WINGEN Als ze het maar deden, doch er zijn reeds verschei- men aanvankelijk het droge weer der voor gaande weken goed benut heeft om spoe dig de bieten gerooid te krijgen en te transporteeren. door de vele regens werd dit werk zeer gestagneerd. Op het land stond op vele plaatsen water en de slooten stonden boordevol. Zelfs zag men hier en daar de bieten in het water staan, zoodat op deze plaatsen van rooien geen sprake kon zjjn, terwijl men ze op de an dere plaatsen niet van het land kon weg- krijgen. Nu het echter weer enkele dagen achtereen droog weer is, is ook het water weer verreweg afgevoerd. Men is nu ook druk bezig om de laatste bieten te rooien en te vervoeren. Als het nog enkele dagen droog blijft, zullen spoedig de laatste bie ten van het land verdwenen zjjn, Geref. Kerk. KAMPERLAND. De kerkeraad der Geref. Kerk te Kamperland heeft de tjjden der kerkdiensten met ingang van a.s. Zondag gewjjzigd. De tijden van den aan vang der kerkdiensten is nu als volgt 's morgens om half elf en 's middags om half 4. Voorheen was het respectieveljjk 10 uur en 8 uur. Schouwen en Duiveland ZIERIKZEE. Alhier is in een perceel op den Dam Zaterdag jl. een propaganda- winkel van de „Nationale Unie" geopend- dene arbeiders ontslagen. De heer ZEGERS zegt, dat de grond thans rendeerend is en wie die wil laten bewerken, moet dat zelf betalen. Als er meer zulke verzoeken komeix, kan men dat ook niet weigeren. De gronden worden tegen fancy-px-jjzen gekocht en als men ze heeft wil men van derden profiteeren. De heer DE JONGE wil de zaak aan houden. Zoo noodig kan de Raad over veertien dagen weer vergaderen. De heer DE VRIE is het hiermede eens. Intusschen kan men met de eigen objec ten beginnen. De VOORZ. beaamt dit, hoewel er niet veel is. Als het voorstel aangehouden wordt, zou voor object 2 en 3 gevraagd kunnen worden'een hooger uurloon te ver krijgen en een lageren toeslag. 80 pet. is te hoog. Verder x-aadt spr. de leden aan, zelf naar objecten uit te zien. Mogelijk kan de Weel wel reeds gedempt worden. Besloten wordt het voorstel aan te hou den. De gemeenterekening 1939 wordt, na advies van de commissie tot onderzoek, uitgebx-acht door den heer De Vrie, vast gesteld 'op 81.728,65 in ontvangst en 82.513,26 in uitgave, dus met een na- deeüg slot van 784.61. De kapitaal- dienst sluit met 48.571.26 en een nadee- lig slot van 16.945,51. Belastingverhooging. Aangeboden wordt vervolgens de ge- meentebegi'ooting 1941, sluitende met 85.615,91, batig slot nihil. De VOORZ. deelt mede, dat het noodig bleek de opcenten op de gemeentefonds- belasting en de personeele belasting met 15 te verhóogen. Anders was er geen ruim te geweest voor den herbouw van het ge meentehuis. Er is wel nog een reserve van 6000, doch het leek onder de huidige om standigheden niet raadzaam deze geheel te benutten. Intusschen is in 1943 een verlaging der aflossingen met 2700 te wachten, zoodat deze verliooging mogeljjk maar van tijdelijken aard behoeft te zijn. De geheele Raad zal als commissie tot ondex-zoek dezer begrooting optreden. Vervolgens wordt aangeboden de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1941, sluitende met 13.209.07. Als com missie tot ofiderzoek worden benoemd de heeren Van der Kuyl, De Vrie en Zegers. Ingekomen zijn verzoeken van „Obadja" en van den heer Joh. van Willigen, om ge bruik van een schoollokaal te maken. Door laatstgenoemde voor het geven van 'n cur sus motorkennis voor den landbouw. Beslo ten wordt de verzoeken in te willigen, onder beding, dat verzoekers zelf voor verwar ming en schoonhouden moeten zorgen, en dat er een lokaal vrij is. Ze zullen zich ondex-ling, of met het hoofd der school, moeten verstaan. Ook moeten ze zelf voor verduistering zorgen. De Raad voor handhaving der functie gr a fdelver-lijkdien aar. B. en W. stellen vervolgens voor, op zjjn verzoek, eervol ontslag te verleenen aan den heer H. Beenhakker als grafdelver per 1 Januari a.s. en deze wei'kzaamheden voortaan te laten verrichten door de ge meente-werklieden. De heer DE JONGE is er voor om weer een nieuwe grafdelver te Biezelinge aan te stellen. Anders moet er ook weer iemand anders als ljjkdienaar zijn. De gemeente- werklieden hebben werk genoeg. De VOORZ. wjjst er op, dat grafdelver en lijkdienaar niet behoeft samen te gaan. Lijkdienaar kan een particuliere functie zijn. De heeren VAN BALKENENDE en VAN DER KUYL sluiten zich bjj de woorden van den heer De Jonge aan. De heer ZEGERS zou eveneens de com binatie willen, handhaven en een nieuwen grafdelver willen benoemen. De VOORZ. zegt, dat B. en W. ook aan de bezuiniging dachten. De heer VAN BALKENENDE beweert, dat de bezuiniging geen doorslag geeft. Besloten wordt hiex-na opnieuw een lijk dienaar te benoemen, waartoe B. en W. de noodige stappen zullen ondernemen. Aan den heer Beenhakker wordt eervol ontslag verleend. Aan sollicitanten naar de va cante betrekking zal medegedeeld worden, dat prijs gesteld wordt op handhaving van de combinatie grafdelver-ljjkdienaar. Leening aanigegaan. B. en W. stellen vei*volgens voor bij de Boerenleenbank te Kapelle een geldlee- ning, groot 15.000 aan te gaan, ter fi nanciering der nieuwe bestratingen, tegen een rente van 4 pet. Aldus wordt besloten. De oorlogsschade. Nadat een wijziging gebracht' is in de gemeentebegrooting 1940 stellen B. en W. voor toe te treden tot de „Organisatie van Getroffenen door oorlogsgeweld in Zee land", tegen een contributie van 10 per jaar. De VOORZ. deelt mede, dat de heer Zwagerman goede hoop had, dat de in uit zicht gestelde vergoeding van 80 pet. in elk geval voor de onvermogenden ver hoogd zal worden. Spr. heeft het voorne men binnenkort zelf naar Den Haag te gaan. Voor de gemeente-eigendommen is er nog geen enkele regeling. Verschil lende gemeentebesturen meenen, dat aan drang noodig is en de last niet uiteinde lijk alleen moet drukken op de plaatse lijke bevolking. De afvalverordening. Vervolgens is aan de orde, de behande ling der verordening betreffende de afval- len-besluiten. De VOORZ. doet nadere mededeeling omtrent de verschillende voorschriften. De heer DE JONGE merkt op, dat Kat- tendjjke ontheffing zal vragen. De VOORZ, zegt, dat de gedachte leeft om dit voor ille plattelandsgemeenten te vragen. De heer DE JONGE vraagt, of dan bijv. het Araemuidsche vischvrouwtje met alle Marktberichten VISCHMUN VLESSENGEN, Groote aanvoer. 26 vaartuigen, 3641 leg. garnalen, kleinhandel 2021 ct. i pellerjj 20 cent per kg. Zootjes 1.40— t 2.60. Coöperatieve Veilingsvereeniging „Walcheren". MIDDELBURG, 20 November. Veldsla 5, spinazie 57, spruiten 1617, witlof 1224, koolrapen 1.80, breekpeeën 13, andjjvie 23.50, uien 4, kroten 2.50, savoye kool 23.25, roode kool 3.25, boere kool 23, witte kool 2.50 Chineesche kool 2, prei 35, alles per 100 k.g. Peeën 31/25 ct., rapen 12i/z, kroten 13, sel derie 13, knolseldexte 1Si/2, peterselie 24, rammenas 23/2, alles per bos. Bloemkool 213, kropsla 3, beiden per stuk. Veilingsvereeniging „KapelleBiezelinge en Omgeving" te Kapelle. 20 November 1940. Kleine veiling. Peren Comtesse de Pa ris 830, Jodenperen 922, Wintersuikerjj 8—12, Winterlouwtjes '6—16, Beurré A. Lucas 1331, Beurré d'Hardenpont 1016, Le curé 1014, Conférence 1625, Besy van Schonauwen 511, Josephine de Ma lines 915, Pondsperen 814, Saint Remy 816, Gieser Wildeman 624, Kleiperen 720, Souvenir de Vacheur 913, Zwijn- drechtsche Wijnpeer 9. Appels Cox Oran ge Pippin 40, Present van Holland 918, Meipippin 613, Zoete Appels 515, Remb. Mortier 515, Bismarck 615. Diversen en Groenten Druiven 3488, Mispels 3 10, Spruiten 1018, Prei 47, Veldsla 89, Rapen 12]/>, Uien 12, alles per kg. Savoye kool 23.30, Witte kool 1.201.60, Roode kool 5.40, Boerenkool 4, alles per 100 kg. Bloemkool 721 per stuk. Andjj vie 11.60 per 100 krop. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES 20 Nov. Andijvie 23.10; Bx'eek- peen 3; Groene Savoye kool 23,25; Gele Savoye kool 2,502,90; witte kool 1,20 2,20; boerekool 14.50; prei 45; veldsla 4; witlof 722; aardappels 3.50; Idem drielingen 2.50; rapen 0,500.801 xxien 0,50 3,50; kroten 4; waschpeen 77,50; roode kool 23,25; koolrapen 1,80; spinazie 5,50 8; spruiten 7,2014,25 alles per 100 kg. Wortelen 7,50; rammenas 23; rapen 4; seldery 0.50; per 100 bos. Bloemkool 2,5013, kropsla 22,10; knolseldery 12, per 100 stuks, Blauwe druiven 83, tomaten 10, per 100 kg. vischkoppen naar den burgemeester moet komen? (Vroolijkheid.) De SECRETARIS zegt, dat inzake de cadavers in elk geval geen ontheffing ver leend wordt. De VOORZ. meent, dat het moeite zal geven hier den goeden man te vinden. In tusschen heeft hij reeds een sollicitant ge had. Geen electrificatie. van den Postweg. B. en W. stellen hierna voor, niet over te gaan tot electrificatie van den Postweg. De P.Z.E.M. zou 500 M. kabel moeten aan leggen. Kosten zijn f 1855, die de P.Z.E.M. voor haar rekening neexxit. Vex-der moeten echter garanties gegeven worden betref fende het verbruik. De bewoners moeten, minstens 22 stroom per jaar gebruiken. Bovendien zal men eenige panden nog niet kunnen bedienen wegens al te hooge kos ten enz. B. en W. nemen voorts in oogen» schouw, dat langs de perceelen, die nu te bereiken zouden zijn, ook de gasleiding ligt. Het zou iets anders geweest zijn, als alle panden in de omgeving te bereiken waren geweest. Het spijt B. en W., dat deze electrificatie niet door kan gaan. De Raad gaat met het voorstel van B. en W. accoord. Vervolgens wordt nog besloten de reke ning-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche gemeenten te brengen van 15000 op 1S000. De luchtwachtdienst. Bij de rondvraag informeert de heer ZEGERS, of hier reeds pei'sonen voor vast zijn aangesteld bij den luchtbeschermings dienst, waarop de VOORZ. bevestigend antwoordt. D.w.z., zij zjjn voor tijdelijk be noemd. De heer DE JONG informeert of ge dacht is aan eenige oorlogsinvaliden. De VOORZ. zegt, dat er aan gedacht Is, doch zij lcondén, volgens de voorschriften xxiet in aanmerking komen. Zij moesten o.a. hoofd van een gezin en in overheids zorg zjjn. De heer DE JONGE merkte op, dat er groote ontevredenheid over de benoeming is. Jongens die regelmatig dienst deden zijn voorbijgegaan. De heer ZEGERS vertrouwt, dat, als er andere voorschriften komen, met één en ander rekening gehouden zal worden. Spr. wjjst verder op de smerige sloot langs den Wemeldingschen Zandweg. Mogelijk is demping een klein werkobject. Zoo zijn er mogelijk meer. Spr. noemt ook de sloot bij zijn broer. Niet omdat hjj zijn broer is, ..maar omdat ook verbetering van dit punt een gemeentebelang zou zjjn. Er mo gen geen privé-belangen in het spel zjjn. B. en W. zullen het bezien, zegt de VOORZ., die den heer VAN DER KUYL mededeelt, dat het nog niet tot hertaxa tie van de plaatsjes van „Eigen Erf" kwam. Dit punt heeft echter de aandacht. Den heer LA T.KENENDE antwoordt spr., dat men, wat de bestrating betreft, aan den Stationsweg bezig is. Er zjjn even wel moeilijkheden met het vexwoer. Ge- brek aan benzine. En ook zand is moei lijk hier te krijgen. Dè vraag rjjst, of het niet beter is de werkzaamheden nu op te schorten. De heer DE JONGE zag, dat er 2150 m. grintweg bij de gemeente kwam. Daar zal oolc wel het een en ander aan te doen zijn. Verder vraagt spr. of de put, bij Linden- bergh, die privé-eigendom der gemeente is en nu onder Wemeldinge komt, niet te verkoopen is. B. en ,W. zullen er hun aandacht aan wijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3