UIT DE PROVINCIE Onttrekking gedeelte weg aan openbaar verkeer. Volgens den ligger der wegen en voet paden in de gemeente Wolphaartsdjjk is de onder no. 36 voorkomende Korten- dijk over de geheele lengte gelegen op de kruin van den dijk tusschen de tot het waterschap Oud-Wolphaartsdijk behooren- de polders Oosterland en Oud-Sabbinge. In werkelijkheid is dit echter met het weg vale van 200 m. bezuiden tot 70 m. benoor den den Bijaterweg niet het geval. Dit ge deelte is sedert tal van jaren en in elk ge val sinds meer dan 10 jaren op den weste lijken berm van dien dijk gelegen. Ged. Saten stellen aan de Prov. Staten voor te voldoen aan. het verzoek van het wa terschap om genoemd wegvale aan het openbaar verkeer te onttrekken, omdat ook volgens den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat het bedoelde wegvak niet voor het openbaar verkeer kan wor den gebruikt, daar in den dijk een bemet- selde coupure aanwezig is ten behoeve van den Bijsterweg. Provinciaal wegenonderhoudfonds. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor de rekening 1939 van het Provinciaal Wegenonderhoudsfonds vast te stellen in ontvangst- en uitgaaf op 127.826.88 met een batig saldo van 29.109.71; de balans per 31 December op 688.425.22 en den kapitaaldienst op een eindcijfer van 659.148.04. Middenstandsdiploma. Voor het gisteren te Middelburg gehou den examen voor het diploma algemeene handelskennis slaagden de heeren L. Bim- mel, Domburg H. van Halen, Middelburg; W. Hamming, NjjverdalL. Harpe, Bigge- kerke M. Rozendal, Goes C. Vermeulen, Heinkenszand; D. Wolthuis, Biggekerke; M. Rozendal, Goes; C. Vermeulen, Hein kenszand; D. Wpkhuis, Biggekerke; M. M. Bouwman, Kruiningen; J. v. Boven, Mid delburg; J. F. W. de Bruin, Goes; C. Coppoolse, Grjjpskerke; L. Dingemanse, Middelburg; L. de Groene, Kapelle; W. Heuseveldt, Zierikzee; J. Kabboord, Mid delburg; S. Kodde, Souburg; A. Krijnse Locker, Renesse; A. van der Linde, Vlis- singen; J. van Maldegem, Goes; M. Nieu- wenhuyse, Goes; L. J. Nijsen, Middelburg; C. Proos, 's-Heer Abtskerke; J. Reynierse, 't Zand; C. Snoek, Goes; P. A. Trimpe, Kloetinge; J. Walrave, St. Laurens. Afgewezen werden 8 candidaten. De samenstelling van de examencom missie was: J. IJsselstein, Middelburg, voorzitter; P. I. Hamming, Vlissingen, se cretaris; L Sinke, Vlissingen; P. Krijger, Oud-Vossemeer; J. P. van 't Hoff, Mid delburg; A. Beeftlnk, Middelburg; Ph. v. d. Mast Fijnaart; J. Germing, Óostburg; F. J. J. van Malckelenberg, Middelburg; P. H. de Vroom, Bergen op Zoom; B. J. v. d. Berg, Middelburg en L. J. Florusse, Goes. Walcheren De Raad van Arnemuiden vergaderde. Een tegenvaller op de begrooting. ARNEMUIDEN. Maandag vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig, onder leiding van burgemeester H. G. Hornin- ge. Vanwege het Staatsboschbeheer is be richt binnengekomen dat in de Dokweide 10, aan den Singel 4 en aan den Grint weg 3 Olmenboomen door Iepenziekte zijn aangetast. De Raad keurde het voorstel goed, om deze boomen publiek te verkoo- pen. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad ontheffing te vragen voor het be waren en beschikbaarstellen van afvallen enzoovoorts, daar in deze gemeente de praktijk hierin tenvolle voorziet. De groentenafval en etensresten worden gere geld aan de woningen afgehaald voor vee voeder of door de bewoners zelf aan hun kippen of konijnen gevoederd. Een wijziging der bouwverordening, waarbp de mogelijkheid wordt geopend om van de voorschriften inzake de te gebruiken materialen of van de construc tie van den bouw kan worden afgewe ken, werd met algemeene stemmen aan genomen. De onderhandsche verpachting van een stuk gemeentegrond, thans in exploitatie bij Warnings Mosselen Industrie N.V. I.o. te Arnemuiden eindigende op 31 October j.l. werd onder dezelfde voorwaarden met een jaar verlengd. Tot uitgifte van erf pacht aan dezelfde N.V. voor het terrein vanaf het veerhuis tot den middensloot van den verlengden Molenpolder werd thans definitief besloten. Verder werd de ze .N.V. nog optie verleend, voor den tjjd van vijf jaar voor het terrein vanaf de middensloot Oostwaarts tot aan de Keetem. Wijziging begrooting. Een wpziging der Begrooting 1941 ,werd door den voorzitter als volgt toe gelicht. Het is gebleken dat de gemeen te uit het fonds regelende de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten, thans ongeveer f 2000,minder zal ont vangen, dan waarbij op de begrooting ge rekend was. Door enkele nog mogelijke wijzigingen is het gelukt de begrooting opnieuw weer sluitend te maken. Het onvoorzien dat op ruim 2000. stond is hierdoor teruggebracht tot 1000Wanneer de Raad nu de ver schillende wijzigingen aanneemt, dan blijft men hierdoor beneden de grens van noodlijdend te zijn. De Raad stemde geheel met het voor stel van B. en W. in. Onderwijs in lichamelijke oefening. B. en W. stelden voor een regeling te treffen voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. De voorzit ter had overleg ge pleegd met den ^inspecteur van het Lager Onderwijs en dehoofden der beide scho len. Overeengekomen werd dit onderwijs te geven in het vereenigingsgebouw. Voor de gemeente zou dit aan huur jaarlijks 270,bedragen. Verder moet worden aangekocht eenig materiaal en aangelegd het tegenwoordige speelterrein achter de Openbare school. De volle medewerking was toegezegd door den Inspecteur om een en ander zoo eenvoudig mogelijk te doen. DeVoo°rzitter vroeg den Raad hiervoor een blanco crediet aan B. en W. te willen toestaan hetwelk goedgevonden werd. De vischhal zal dit jaar weer opnieuw openbaar verpacht worden. Wegens de onzekere tijdsomstandigheden zal het thans voor een termijn van een jaar zijn. Aanvoer van garnalen. VEERE. De aanvoer van* consumptiegar nalen gedurende een vischweek van 4 da gen tijdens de week van 1116 November, waarbij 22 garnalen-hoogaarzen ter visch- vangst uitvoeren, heeft" 5380 kg. bedragen. De schepen hebben op toerbeurt gevaren. VEEL SUIKERBIETEN OP DE KADE. VEERE. Het vervoer der alhier opge stapelde suikerbieten laat veel te wen- schen over. Thans reeds liggen er zooveel als men zelden gezien zal hebben, terwijl de stapel zoo hoog is, dat het den land bouwers dubbele inspanning kost om de bieten hooger op te werpen. Is het groote gebrek aan scheepsruimte voor vervoer de grootste schuld aan de stagnatie, in zekere mate is ook de verduistering mede verantwoordelijk voor het langzaam ver werken van de hoopen. Vroeger toch werk te men dikwijls tot diep in den avond, na donker, om een schip vol te krijgen, opdat dit met een gunstig getij uitvaren kon. Doch dit bracht met zich mede, dat men met kunstlicht werken moest. Dit is thans uitgesloten, zoodat practisch alleen gewerkt kan worden van half negen in den ochtend tot hoogstens zeven uur des avonds, wan neer er een schip ligt om te laden. CONTROLE OP HET VERKEER. 't ZAND. Dinsdag is door rijks- en ge meentepolitie weer contröle gehouden op het verkeer. Wederom werden verschillen de processen-verbaal opgemaakt. Ook werd de nieuwe methode hier toegepast om van overtreders de rijwielbanden te laten leegloopen. Bij een gehouden contröle op de identi teitsbewijzen bleken er geen vergeetachti- gen te zijn zoodat ook nu blijkt dat scherpe contröle de opmerkzaamheid van het publiek verscherpt. Zuid-Beveland RAADSAGENDA. S-HEER ARENDSKERKE. Op de raads- agenda van de op Donderdag 21 dezer te houden raadvergadering komen o.m. de volgende punten voor: Wijziging gem. regeling keuringsdienst Vee en Vleesch in den keuringskring Heinkenszand. Vaststelling bedrag vergoeding waarop de bijz. lagere scholen over 1939 aan spraak hebben alsmede vaststelling be drag art. 101 L. O. wet 1920. Vaststellen verordening afvallenbesluit 1940. Goedkeuring begrooting keurings dienst vee en vleesch, keuringskring Heinkenszand. Vaststelling gemeente begrooting voor 1941. Vaststelling bedrag per leerling openb. lagere scholen voor 1941. Bespreking verzekering gemeente-eigen dommen tegen molest-risico. ONVOLDOENDE VERDUISTERING VAN RIJWIELLAMPEN. 's-HEER ARENDSKERKE. Nog her haaldelijk worden in deze gemeente pro- cessen-verbaal opgemaakt wegens het onvoldoende afschermen vari rijwiellam pen door middel van het aanbrengen van een laag zwarte verf welke steeds onvol doende blijkt te zjjn. Men zjj dus op zijn hoede. Auto in sloot gereden. 's-HEER ARENDSKERKE. Gisteren had de heer A. C., vertegenwoordiger te Rit- them, het ongeluk bij het passeeren van een bietenwagen, onder Lewedorp met zijn auto in de sloot te rijden. Behoudens eenige materieele schade liep het ongeval geliilckig goed af. Op het anker !elt gevaren. HANSWEERT. Het Belgische sleepschip „Leopold" geraakte gistermiddag nabij Walsoorden met zijn ander den grond, waardoor het schip door het anker voer en zware lekkage bekwam. Men is bezig een reddingkleed om te halen en zal trachten het schip met pompen boven water te hou den. Winterhulp. HEINKENSZAND. In het plaatselijk co mité voor de winterhulp hebben zitting de burgemeester de heer M. J. van den Dries, gemeente-ontvanger en de heer J. de Mol, voorzitter van het Burgerlijk Armbe stuur. VERGADERING VARKENSVEREENIGING. KATTENDIJKE. In de Maandag gehou den vergadering in café Spruit van de var- kensvereeniging „Helpt Elkander", waren 38 van de 59 leden aanwezig. Vijf nieuwe leden traden tot de vereenlging toe. De penningmeester bracht verslag uit. Daar uit bleek, dat de vereenlging veel had moeten uitkeeren in verband met het groot aantal ziekp varkens. De ontvangsten be droegen 318,18, de uitgaven 788,61, alzoo een nadeelig saldo van 470.43. Na dat alles was uitgekeerd, bleek, dat er nog in kas was 652,53. De aftredehde be stuursleden J. van 't Hof en G. de Jonge werden herkozen. Besloten werd 90 pet. voor gestorven varkens uit te keeren. Op voorstel van het bestuur werd o.m. besloten om de contributie van 30 ct. op 40 ct. per maand en per varken te brengen. Ook werd het bestuur gemachtigd, indien dit noodig mocht blijken, in den loop van het jaar de contributie te brengen op 50 ct. per maand. De uitkeeringen werden voor- loopig verminderd. Het oude tarief wap be neden de 50 kg 10 per varken en bo ven de 50 kg 50 Op voorstel van J. Snoek werd dit gebracht op: beneden 50 kg 10 gulden; boven 50 kg op 30 Dit is een voorloopige uitkeering. Indien de kas het toelaat, wordt bij het einde van het boekjaar vermoedelijk 90 van de waarde van het gestorven varken uitge keerd. Op voorstel van het bestuur werd besloten den prijs van een gestorven var ken te stellen op 64 ct. per kg bruto ge wicht. Op voorstel van het bestuur werd besloten te vragen aan den veearts eerst de varkens der vereeniging in te enten en daarna die van de particulieren. Het reglement werd zoo gewijzigd, dat aan kwijnende varkens geen uitkeering wordt gegeven indien ze er niet van ster ven. Kruideniersexamen. NISSE. Voor het vakdiploma kruidenier slaagde de heer J. P. van W., alhier. Geen gepasseerden. NIEUWDORP. Naar men ons van be voegde zijde mededeelt is het onjuist, wat de aanstelling der vaste luchtwachters aangaat, van „gepasseerden" te gewagen, zooals onze correspondent in zijn desbe treffend bericht deed. Men merkt daarbij op, dat van de benoemden de heer Blan kenburg hoofd van de luchtbeschermings dienst is; de heer Van Balen is hoofd van de politie-afdeeling (belden waren dus reeds bij den dienst betrokken), de heeren Van Boven (oud-sergeant aan de Grebbelinie) en Nieuwenhuize, behoorden tot degenen, die reeds de meeste diensturen bij de lucht bescherming hadden. Voorts wordt er nog op gewezen, dat bij voorkeur gehuwden als vaste luchtwachters moeten worden aangewezen. De eerst in aanmerking ko menden zijn dus benoemd. VERBETERING VAN DE DOELSTRAAT. KRABBENDIJKE. De jarenlange slechte toestand van de Doelstraat Waarvan een klein gedeelte bestraat is, en het ander ge deelte in regentijd grootendeels onder water stond, zal binnenkort tot het verleden be- hooren. Er is inmiddels een begin gemaakt om de rioleering en bestrating over heel de lengte van de straat door te trekken, het welk een afdoende verbetering zal zijn. KABBENDIJKE. Het bureau voor het plaatselijk „Winterhulp Comité" alhier, is gevestigd in het gemeentehuis. Directeur vari genoemd comité is burgemeester W. C. Sandberg tot Essenburg. Zuid-Beveland. Mosselen. YERSEKE. Aangezien de vraag naar mosselen thans overal groot is, trekken verschillende personen uit deze gemeente er met een handwagentje op uit om het Zeeuwsche zeebanket aan de huizen te ver- lcoopen. Vele burgers uit de omliggende gemeen ten hebben zij tot klant en er wordt een aardige boterham aan verdiend. Het komende winterseizoen. YERSEKE. De suikerbietenaanvoer is thans reeds ver gevorderd en reusachtige massa's wachten nog op verscheping. Ook aan bet kanaal door Zuid-Beveland is de bedrijvigheid groot en de schepen hebben ook van daar nog vele vrachtjes te ver voeren. De drukte op het land is thans ver ten einde en het is te hopen dat straks oesters en mosselen zooveel werk geven dat het aantal werkzoekenden minimum zal zijn. Aangezien hiervoor nu reeds een goede hoop bestaat, daar vooral in de mosselen een groote drukte heerscht, kan dit win terseizoen wellicht voor velen bevredigend worden tegemoet gezien. Getijen B'emeZdinge. Nov. (Zomertjjd) Hoogwater Laagwater Woensdag 20 7.38 19.54 13.23 1.38 Donderd. 21 8.15 20.39 14.05 Vrijdag 22 L.K. 9.04 21.37 2.25 14.58 Zaterdag 23 10.02 22.44 3.23 15.58 Zondag 24 11.13 0.01 4.40 17.20 Zeeuwsch-Vlaanderen In scheepsruim gevallen. BRESKENS. Maandagmorgen gleed A de W. tijdens het bieten verladen tenge volge van de gladheid in het ruim van een schip. Dokter Broodman constateer de dat enkele ribben gekneusd waren. Doordat het ruim half geladen was, is dit ongeval betrekkelijk goed afgeloopen. OUDERAVOND O. L. SCHOOL. WATERLANDKERKJE. Maandagavond werd alhier een Ouderavond gehouden in de Openbare Lagere School, welke buiten gewoon goed was bezocht. Het hoofd der school heette in 't bijzonder den burge meester en wethouders welkom, die steeds meer blijk va- belangstelling ge ven. Mej. Bron werd herkozen als lid van de oudercommissie. De heer De Poorter, de volijverige secretaris, moest aftreden, daar deze geen schoolgaande kinderen meer heeft. In zijn plaats werd de heer J. Mik gekozen. Verder werd een en an der over het a,s. St. Nicolaasfeest mede gedeeld, waarna de ouders in de gelegen heid gesteld werden vragen te stellen de school, en hunne kinderen betreffende. Hierbij werd gesproken over den aanvang van den morgenschooltijd. Het hoofd der school deelde mee, dat met ingang van Maandag de morgenschooltijd om 10 uur zal aanvangen. Na de pauze werden en kele films vertoond. Voor hiermee begon nen werd richtte het hoofd der school het woord tot den scheidenden secretaris, den heer De Poorter, wien hij in warme be woordingen dank gebracht namens het per soneel voor het vele dat zijn vrouw en hij zelf steeds hadden gedaan voor de school en het kind. Ook sprak hij een enkel woord tot de Onderwijzeres Mej. B. J. Clarlsse, die nu voor de laatste maal een ouderavond meemaakte. Spr. bracht haar ook namens de ouders dank voor alles wat zij in haar 40-jarigen dienst tijd voor Waterlandkerkje had gedaan. Nadat ook de Voorzitter de heer C. Jan sen de heer De Poorter toegesproken had nsrnens de geheele oudercommissie en deze de verschillende sprekers had be dankt werden de films gedraaid, wélke bijzonder in den smaak vielen. Aan het einde /an dezen geslaagden avond richtte de, burgemeester zich tot het personeel en de oudercommissie in het algemeen en tot. mej. ClarisSe en den heer De Poorter in het bijzonder. Hij sprak den wens<"h uit dat de Oudercom missie steeds zoo paraat en actief zal blijven en dankte mej. Clarlsse en den heer De Poorter voor de door hen be wezen diensten. Jongens op avontuur in een bootje. AXEL. Een gevaarlijk avontuur heeft een tweetal jongens uit deze gemeente beleefd. De knapen hadden een bootje van een visscher bemachtigd en waren daar mede de Groote Kreek opgevaren, om met pijl en boog op watervogels jacht te ma ken. Aanvankelijk ging alles goed en prettig op den breeden stroom, doch on gelukkig dreven ze met hun boootje naar het i*iet, waar ze ten slotte „strandden". Hoe ze zich ook inspanden om uit het riet los te komen, het gelukte niet. Reeds be gon de duisternis te vallen, terwijl tot overmaat van ramp het bootje door het vele gescharrel ook nog water maakte en ze al spoedig tot de knieën in het water stonden. Gelukkig nog, dat het maantje een beetje licht in hun duisteren toestand bracht, zoodat ze althans den walkant konden onderscheiden. Na vele mislukte pogingen om vlot te komen, besloten ze toen maar om te trachten al badende den kant te bereiken. Dit is hun tenslotte ge lukt, zij het na veel ontbering en koude. Langs een grooten omweg door slooten en greppels zijn ze laat in den avond thuis gekomen, waar hen wel een „warme" ont vangst ten deel gevallen zal zijn. Slachtoffers van den storm. AXEL. Gebleken is thans, dat tijdens den storm van Woensdagnacht in de Oude wijk alhier een bouwvallige woning ge deeltelijk is ingestort. Hierin woonde het bejaarde echtpaar Velthoven. De beide oudjes hebben den 'nacht doorgebracht in regen en storm in de gedeeltelijk verniel de woning. Den volgenden ochtend zijn ze overgebracht naar een andere woning, nadat ze uit hun weinig benijdenswaardige positie bevrijd -waren. Het blijkt, dat de oude V. door neervallende brokstukken van het huisje inwendige kneuzingen heeft opgeloopen, waarvan hij aanvankelijk geen last scheen te hebben. Zaterdag is echter zijn toestand verergerd en thans is de oude man overleden. De echtelieden hebben niet minder dan 23 kinderen gehad, waarvan er' thans nog slechts één in leven is. Noord-Beveland Vergadering Nutsdepartement. COLIJNSPLAAT. Maandagavond werd in hotel „De Patrijs" door het Nutsdepar tement Noord-Beveland de eerste verga dering van dit seizoen gehouden. Als spre- wer trad op dr. Hansen van Kats met het onderwerp „De ondergang van het Ro- mehische Rijk". De opkomst was gezien het vroege aanvangsuur zeer goed te noe men. SUCCESSEN VAN DE HAAGSCHE POLITIE. Verschillende inbraken opgehcldeid. De Haagsche politie heeft in de laatste dagen eenige mooie successen geboekt door het ophelderen van eenige inbraken, welke kort geleden in Den Haag waren gepleegd. In den nacht van 2 op 3 November werd ingebroken in het pakhuis van een levens- middelenbedrijf in de Ascubastraat. Hier was de buit vrjf balen rijst van 100 kg. elk en zes kisten gecondenseerde melk, in totaal 280 blikjes, tot een waarde van 200.—. De verdenking viel op een aantal bloe- merikooplieden, die hun bedrijf uitoefen den in de omgeving van het Valkenbosch- plein. Zij werkten weinig, doch maakten vrij groote verteringen. In den avond van 12 November werd ingebroken in het perceel aan het Caland- plein, waar gevestigd is de Netam (Neder- landsche Tankapparaten en Machinefa briek). Gestolen werden zeven complete autobanden, met binnenband en velg, tot een waarde van 800. In den loop van den avond van 13 November deed de politie hierop een inval in een café in de Cartesiusstraat, waar werden aangetroffen de 35-jarige schilder J. B. en de 22-jarige chauffeur F. A. A. B. I. D. Tijdens deze inval kwam nog binnen de 27-jarige koopman H. S., terwijl verder nog in zijn woning werd aangehouden de 35-jarige koopman P. B. De huiszoekingen leverde een goed resul taat op. In de woning van D. werden 6 autobanden gevonden, afkomstig van de inbraak. De zevende band was verkocht aan een verhuisondememing te Den Haag, waar deze dan ook later in beslag werd genomen. Ook de 6 gevonden banden wa ren reeds verkocht, doch nog niet afge haald. De inbrekers hadden hiervoor reeds 200.handgeld ontvangen. Voorts bleek, dat de blikken gecondenseerde melk waren verkocht aan een caféhouder, die geheel te goeder trouw was. Ook deze partjj is in beslag genomen. De rijst was verkocht aan den 45-jarigen koopman W. L. F., die deze weer had verkocht aan de directie van een restaurant. T. werd eveneens aange houden, verdacht van heling. Het onderzoek bracht verder nog aan het licht, dat in de woning van 'S. een vrijwel nieuw heerenrijwiel aanwezig was, dat op 9 November op de Paul Krugerlaan was gestolen. Van beide diefstallen zjjn dus alle ont vreemde goederen teruggevonden, hetgeen mede te danken is aan de groote activiteit van de rechercheurs J. Krul en H. van der Graaf. Hen ander succes boekte de Haagsche politie ^op 12 November. De rechercheur P. J. Kops keerde te middernacht van een onderzoek elders per auto naar het bureau terug, toen hij op dr Bierkade een bakfiets zag waarbij zich eenige mannen bevonden. Gezien het late uur wilde de rechercheur een onderzoek instellen. Hij riep de mannen aan, die daarop met achterlating van de bakfiets de vlucht namen in de richting van de Wagestraat. De rechercheur zette een vervolging in, waarbij hij uit zijn re- Maximum-prijzen voor vleeschwaren en varkensvleesch. Een buitengewone Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van Landbouw enz., waarbij onder meer bepaald wordt, dat het verhandelen en af leveren van vleeschwaren, met inbegrip van leverpastei in blik, doch met uitzonde ring van andere vleeschconserven in blik, aan verbruikers slechts is toegestaan teger de prijzen, welke staan aangegeven op de prijslijst, welke in den winkel moet hangen, en welke niet meer mogen bedra gen dan de voor de verschillende vleesch waren hierna te noemen prijzen. Deze prijzen gelden in guldens per 100 gram, met uitzondering van die voor lever pastei in blik, welke gelden per blik met aangegeven inhoud, voor van den winkel afgehaalde vleeschwaren en exclusief om zetbelasting bij bezorging aan huis mogen zjj worden verhoogd met ten hoogste 10 cent per pond of gedeelten van een pond per bezorging. Gekookte ham 0.25 Rauwe ham - 0.24 Blaasharn - 0.31 Schouderham - 0.22 Rookvleesch muis - 0.31 Rookvieesch bil -.- 0.28 Procureur - 0.23 Bacon - 0.27 Ontbijtspek - 0.20 Rookworst prima - 0.24 Rookworst le soort - 0.22 Gekookte worst - 0.1S Piockworst - 0.26 Snijworst - 0.26 Ccrvelaatworst - 0.26 Tongen worst - 0.17 Leverkaas - 0.20 Nierkaas - 0.18 Berliner leverworst - 0.26 Saksische leverworst - 019 Haagsche leverworst - 0.14 Bloedworst - 0.13 Leverpastei in blik prima (inhoud 235 gr.) per blik - 0.54 Leverpastei in blik le soort (in houd 200 gr.) per blik - 0.33 De prijzen voor varkensvleesch gelden in guldens per kilogram van den winkel afgehaald en exclusief omzetbelasting bij bezorging aan huis mogen zij worden ver hoogd met ten hoogste tien cent per pond of gedeelte van een pond per bezorging Fricandeau en rollade 1.65 Magere lappen - i.GO Nekcarbonaden - 1.40 Ribcarbor.aden - 1.50 Haascarbonaden - 1.60 Gehakt en poulet - 1.20 Krabjes - 0.60 Versch mager spek en speklappen - 1 25 Versch vet spek 1.25 Kinnebaldappen - 2.10 Vette lappen 1.10 Rauw varkensvet - 1.35 Pooten 0.15 Iedere winkelier is verplicht een prijs lijst in tweevoud ter secretarie in te leve ren en een zoodanige prijslijst op een dui delijk zichtbare plaats in zijn winkel aan te brengen. Met ingang van 25 November 1940 moet de prijslijst in den winkel voorzien zijn van het gemeentestempel. Het besluit treedt in werking met in gang van 18 November. Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Van 10 tot en met 16 November. Getrouwd Kornelis Minderhoud, 27 j. en Gelina Simonse, 24 j. Geboren Jakob, zoon van Jan de Visser en Johanna Minderhoud. Kerknieuws Geref. Kerk. Gekozen als ouderlid der Geref. kerk te Yerseke de heer J. Jonkheer en als diaken de heer C. van Velzen. Aftredend waren resp. de heeren J. W. Eol en G. van de Driest. Ned. Herv. kerk. In de laatstgehouden kerkeraadsvergade- ring der Ned. Herv. gemeente te Ritthem, deelde de heer J. Barentsen Pz. mede, dat hij zich om persoonlijke redenen niet meer voor een volgende zittingsperiode verkies baar stelt. Hij is dan 24 jaar lid van den kerkeraad geweest, eerst als diaken en de laatste vier jaren als ouderling. volver eenige schoten in de lucht lostte. Op zijn geroep van houdt de dieven wer den de vluchtelingen tegengehouden door een Duitschen militair, die ze aan de po litie overgaf. Het waren de 3 minderjarige jongens, n.l. de 19-jarige A. V. V., bijge naamd het „Stekeltje", de 18-jarige auto- spuiter C. van de M. en de 16-jarige sui kerwerker J. W. J. De bakfiets bleek een groote partij vetten te bevatten, nl. drie honderd acht en tachtig halve pondspakken vet, 199 pondspakken vet, 28 halve ponds pakken magarine, en 17 pakken vet van 5 kg. ieder. Deze partij bleek gestolen te zjjn bij de N.V. Friesche margarinefabriek in de Scheepmakersstraat. De bakfiets hadden zjj voor den inbraak buitgemaakt op de Veenkade, waar zjj wisten dat deze dikwjjls onbeheerd -stond. Bij het onderzoek bleek, dat zij voorts de daders waren van den inbraak welke in den avond van 6 November is gepleegd in de koffiebranderij en theehandel van de erven van den Bergh in de Jacobastraat. Hier hadden zij buitgemaakt 68 halve ponden koffie, 635 pakjes thee van 75 gram elk en 125 pakjes thee van een ons. Dit kwam aan het licht doordat bij huis zoeking in de woning van V. d. M. 'een partjj thee werd aangetroffen, die van deze inbraak' afkomstig was. Een deel van de partij thee bleek verkocht te zijn aan den 24-jarigen zwager van V. d. M., den instrumentmaker E. de W., een goede be kende van de politie. Voorts bekende V. d. M. dat hij in den laatsten tjjd zich schuldig gemaakt had aan diefstal van acht hecrenrijwielen, een bakfiets en een koffen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3