NILLMIJ STADSNIEUWS VUssingen. STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes Laatste Berichten DAA1 „ZIJ HEBBEN WEER GESCHREVEN". Evenals reeds zoovele malen het geval was, ging ook Maandagavond weer als een lopend vuurtje het praatje. „Zij heb ben weer geschreven" door de stad. Vliegtuigen op groote hoogte vliegend, hadden lange witte streepen in de lucht getrokken en de alles wetende „men" gaf hieraan den uitleg dat vannacht weer bezoek van vreemde vliegtuigen te wach ten was. In vorige gevallen hebben som migen reeds gemeend in de witte kron kelingen letters te kunnen onderscheiden. Zoo bijv. „O", hetgeen voor de burger bevolking „ontruimen" zou moeten be- teekenen. Hoewel gelukkig het meeren- deel, vooral hen die iets van de vliegerij afweten, aan deze geruchten weinig ge loof hebben gehecht, heeft een en ander toch steeds tot gevolg gehad dat velen des avonds ijlings- de stad verlieten. Een enkele maal kwam dan ook wel een Engelsch vliegtuig boven de stad, doch dit is louter toeval en heeft met „schrij ven" niets te maken. De oorzaak van het verschijnen van dergelijke streepen aan den hemel is, naar men ons van deskundige zijde ver zekerde, zuiver een technische kwestie. Een vliegtuig dat op groote hoogte vliegt, laat evenals trouwens altijd het geval is, warme gassen uit. Doordat het toestel echter in koude luchtlagen vliegt, wordt het warme gas opgelost, waardoor de witte streepen ontstaan. Wanneer men goed oplet, dan zal men kunnen consta- teeren dat dit bij iedere machine het ge val'is, om het even of het een Duitsch dan wel een Engelsch vliegtuig is. In de zomermaanden placht dit ver schijnsel zich alleen voor te doen wan neer het toestel zeer hoog vloog, doch naarmate het kouder wordt is dit ook te zien wanneer de machine lager vliegt, doordat het in de lagere luchtlagen even eens kouder is. Dit ter geruststelling van zenuwachtige bewoners die zich soms door een en an der te vlug van de wijs laten -brengen en zich noodeloos ongerust maken. WAARSCHUWING AAN BIOSCOOPBEZOEKERS. Geen demonstraties/' In de bioscopen der groote steden ver schijnt op het doek .voor het afdrukken van het journaal gemeenlek een waarschu wing aan het publiek zich van bijvals- of afkeuringsbetuigingen te onthouden. Tot heden bleken de bioscoopbezoekers te Vlissingen een dergelijke aanmaning niet noodig te hebben zij onthielden zich van eenige manifestatie, in de gegeven omstandigheden trouwens het verstandig ste. Bij de politie zijn thans klachten in-' gekomen, dat bij het vertoonen van be paalde deelen van het journaal betuigin gen van afkeuring en spot weerklinken. De commissaris van politie verzoekt bioscoopbezoekers te Vlissingen zich in den vervolge van zoodanige demonstraties te onthouden, daar hij anders verplicht zou zijn de bioscoop te doen ontruimen. Waar het journaal aan de eigenlijke filmvertoo- ning vooraf pleegt te gaan, zal men op deze wijze de geheele voorstelling moeten missen. SCHEP MET MEUBELEN GEARRIVEERD. Dinsdagmorgen is eindelijk het schip met meubelen aangekomen. Zooals van zelf spreekt, trok het lossen van de vele gloednieuwe meubelen veel belangstelling op de Houtkade, waar het schip gemeerd lag, recht voor het Stadhuis. Alle meube len, kachels en bedden zijn voorloopig op geslagen in het ongebruikt staande ge meentehuis, alwaar ook de candidaten zich zullen hebben te vervoegen. Gezegd kan worden, dat de meubels een keurigen indruk maken. Ze zijn van uni- form model, in eiken kleur gebeitst. Een huiskamer-ameublement zal bestaan uit een dressoir, 2 armstoelen, 4 stoelen en een groote tafel. De bekleeding is een soort handweefstof, dat aangebracht is in drie verschillende kleuren, groen, grijs en geel. De slaapkamer-ameublementen bestaan uit een ledikant, een linnenkast met half hang- en half leggedeelte, benevens twee stoelen. Voor de keuken-meubileering i's er 1 tafel en 4 stoelen, terwijl er voorts nog een beperkt aantal kachels is. Men hoopt ook spoedig het ■tf'ereischte aantal kachels te zullen ontvangen. Nadat men den geheelen dag hard ge werkt had, was het schip des middags om 5 uur gelost, waarna het weer onmiddellijk is vertrokken. Met de beschikbaarstelling van de meubelen zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. DENKT AAN UW IDENTITEITSBEWIJS EN LEEFT DE VERKEERS- VOORSCHRIFTEN GOED NA. Opnieuw plaatsen we het opschrift van ons bericht van gisteren, omdat zulks noo dig blijkt te zijn. Wij hebben bij de politie geïnformeerd, hoe het gisteren is gegaan met het naleven van bovenstaande bepalin gen. Het antwoord, dat wij ontvingen was niet bemoedigend. Gisteren werd een der tigtal bekeuringen gemaakt, bijna alle ten aanzien van fietsrijders, die bij het ver anderen van richting geen teeken gaven. Een dertigtal rijwielen is tevens voor' den tijd van 24 uur in beslag genomen. De contröle naar de identiteitsbewijzen leverde wat beter resultaat op. Slechts een zestal personen bleek geen legitimatie bewijs bij zich te dragen. Proces-verbaal is tegen deze overtreders opgemaakt. Overbodig is het dus niet, dat we op nieuw in het belang der ingezetenen onze stem verheffen. DE WERKLOOSHEID. Brj den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling, alhier, staan als werk zoekenden ingeschreven Mannen 4 schilders, 1 kleermaker, 1 schoenmaker, 6 metaalbewerkers, 1 brood/ banketbakker, 2 reizigers/agenten, 2 chauffeurs, 1 kellner, 15 loopers, 2 por tiers, 22 tran3pox-tarbeiders, 16 kantoor bedienden, 4 varensgezellen (w.o. stuur lieden, machinisten, stokers, matrozen enz.), 14 losse arbeiders. Vrouwen 1 winkeljuffrouw, 2 kantoor- STICHTING „HERBOUW MIDDELBURG" Burg. en Weth. wijzen er den gemeente raad op, dat deze thans kan overgaan tot benoeming van vier leden van het bestuur der stichting „Herbouw Middelburg". Voor 3 plaatsen als lid droegen Burg. en Weth. ter benoeming voor de heeren: mr. dr. R. W. Graaf van Lynden, Contact-com missaris voor den weder-opbouw te Koude- kerke; jhr. ir. J. de Ranitz, inspecteur der Volksgezondheid; jhr. G. A. A. van Nispen, agent der Nederlandsche Bank; ir. J. J. van Leeuwen, hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat en A. van Westree- nen, directeur van het kantoor Middelburg der N.V. de Amsterdamsche Bank,, allen alhier. Voor de vierde, plaats als lid boden Burg. en Weth. in overleg met de „Stichting- Getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland 1940" de volgende voordracht aan; de heeren C. Zwagerman en F. B. den Boer resp. voorzitter en lid van laatstgenoemde stich ting, beiden alhier. Burg. en Weth. hebben de benoeming- van deze 4 leden alsnog toegevoegd aan de ter raadsvergadering van hedenmiddag te behandelen punten. NAAR HUIS GEBRACHT. Vanuit Arnhem is naar hier overge bracht een minderjarige ingezetene van Middelburg, die in de Geldersche hoofd stad zonder middelen van bestaan werd aangetroffen. STEEDS NOG SLORDIGE MENSCHEN. Gisteren zijn weer niet minder dan drie aangiften van vermissing van een rijwiel bjj de politie gedaan. Men blijft in de zorg voor zijn karretje nog steeds slordig. ////////CV,....-. PAIEISSÏRAAT 9, DEN HAAG. GEEF TOCH RICHTING AAN! Onder de vele processen verbaal, die ook gisteren weer zijn opgemaakt inzake verkeersovertredingen, nemen die inzake het niet aangeven van richting de voor naamste plaats in. Daarnaast zijn er ver schillende wegens het niet rechts van den weg rijden of wel in verboden richting rijden. Ook het niet hebben van een be- lastingmirk ontbrak niet. LAAT LICHT BRANDEN. Het blijkt, dat men nog niet algemeen weet, dat men thans in heel de stad weer met licht moet rijden, althans met dat licht, dat in overeenstemming is met de verduisteringsvoorschriften. De uitzonde ring voor de kaden, omgeving van het ka naal en tusschengelegen straten is verval len. Alleen bij luchtalarm of werking van het afweergeschut, moeten wielrijders af stappen en moeten voertuigen met ge doofd licht rechts van den weg worden geplaatst. GEEN ARBEIDSDIENST DOCH EEN GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU. Het bericht over de vestiging van een nieuwen dienst in een op de plaats, waar St. Joris heeft gestaan, te stutten gebouw was Maandag minder juist. Het betreft geen kantoor voor den arbeidsdienst doch is bestemd voor het gewestelijk arbeidsbu reau, omvattende Walcheren, de Bevelan- den en Schouwen en Duiveland. bedienden, 2 dienstboden, 2 werksters. Totaal 98 ingeschrevenen (vorige week 82), alzoo een vermeerdering van 16 werkzoekenden. Geheel werkloos 65. Werkverschaffing 7. Niet werkloos 26. BEGEERENSWAAKDIGE ARTIKELEN. Deed voor eenige dagen een winkelier aangifte bij de politie van diefstal met braak in zijn pakhuis, waarbij een' aantal pakken margarine werd ontvreemd, giste ren volgde opnieuw aangifte door een an deren winkelier, ten wiens nadeele uit zijn pakhuis pakken margarine, een kist gecon denseerde melk, {ïagelslag, suiker, bak- en braadvet en eenig gedistilleerd waren ge stolen. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen, maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd; een groot aantal dames- en heerenrijwielen; kinder pet; kinderporèemonnaie; sleutel, no. 13; dop van een benzinetank; vleeschkaart en Textielkaart; en dat inlichtingen zgn te bekomen omtrent: paar glacé handschoe nen brj B. van Wouwe, Kasteelstraat 109; blauwe overall bij Roelse, Hurgronjestraat 13; rijwielbelastingmerk in étui, gemerkt met enkele letters bij B. van Deventer, Nieuwe Vlissingscheweg 291 te Koudeker- ke; zilveren halskettinkje bij Brouwers, Paul Krugerstraat 38; zadeldekje bij van Ochten, Molenstraat 57; overgordijn met haken bij Weug, Hendrikstraat 18; zilveren broche bij J. Koole, Clijverstraat 12; rood lederen damesportemonnaie bij J. M. de Kok, Kasteelstraat 86; cahier, waarin lijs ten met namen bij H. de Pagter, Verk. Quakkelaarstraat 39; zwarte dameshoed bij P. Eiff, Dam 1; huissleutel bij Nagte- gaal, Rozengracht 4; glacé handschoen hij Adriaanse, Clacisstraat 16; horlogeketting bij Brouwer, Groote Abeele no. 20; kinder wantje bij Postkantoor; bruin lederen schooletui bij Rozenberg, Scheldestraat 29; bruin lederen beursje met ritsluiting bij de Looff, Hobeinstraat 75; wollen kinder muts bij P. Sanderse, Breestr. 1 boven; kindertaschje met inhoud bij Aarnoutse, St. Jacobstraat 30; roode kinderportemonnaie met inhoud bü Peters, Marnixplein 64 te Souburg; blauwe regenjas bij W. F. Gel dof, Noordstraat 61; groene vulpenhouder bij de Wijze, Opbouwdienst in Brandweer kazerne; glacé heerenhandschoen bij Mon- maas, Cruijsstraat 1; doosje met inhoud, tompouce in foudraal bij kantoor P.Z.E.M. Lampsoinstraat en een huissleutel bü H. Roelse, Glacisstraat 59, MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Een afdeellng to Goes opgericht. Gisteravond werd In Melksalon „De Landbouw" een vergadering gehouden, uit gaande van de heeren ir. B. Bosma, ryks- tuinbouwconsulent, K. Goudzwaard, opzich ter der plantsoenen en N. M. de Jonge, met het doel te komen tot oprichting van een afdeeling van de „Ned. Mij. voor Tuin bouw en plantkunde". Ir. Bosma opende de goed-bezochte ver gadering met woorden van welkom en een uiteenzetting van het doel en de werkwijze der op te richten vereeniging. Spr. wees er daarbij op, dat bedoeling is zoowel lief hebbers als vakmenschen bij elkaar te brengen. De heer Goudzwaard hield daarop een causerie over „de moderne tuin". Spr. zétte uiteen, dat .de oorsprong van den modernen tuinaanleg reeds gezocht moet worden in de oude Egyptische tuinen, wel ke cultuur, over Babyion, naar onze landen kwam. Nederland was op dit gebied, van 1500 tot 1700, zelfs toonaangevend, doch daarna kwam er, met den baroc-stijl, uit Frankrijk een periode die verval beduidde. Uit dien tüd stammen nog de in allerlei figuren van dieren, zuilen, enz. gesnoeide beplantingen. Uit Engeland kwam vervol gens de meer landschappelijke stijl, de onregelmatige aanleg, met veel bloemen. Tegenwoordig worden veel combinaties toe gepast en wjilen architect Springer, die ook voor Goes adviseur was, beeft in deze veel baanbrekenden arbeid verricht. De heer Goudzwaard vertoonde vervol gens een aantal gekleurde schetsen van kleine tuinen, waarbij bij aantoonde hoe een dergelüken tuin, uit een oogpunt van schoonheid en doelmatigheid wel en niet aangelegd moet zün. Spr. gaf voorts, aan de hand van een aantal mooie lichtbeelden, nog tal van uiteenzettingen op het gebied van tuin-architectuur, en bijzonderheden van verschillende beplantingen. .Ir. Bosma, daarna weer het woord ne mende, gaf als zijn meening te kennen, dat er ook te Goes en omgeving plaats Is voor een afdeeling van „Tuinbouw en Plantkunde". Al zijn er hier niet veel groote tuinen toch is er op dit gebied nog heel wat te doen. Op de vergaderingen, mag elk lid geen lezing kunnen houden, ieder komt bij zijn tuinieren, kweeken, enz. voor moeilijkheden, ieder kan iets meebren gen, heeft vragen te stellen, kan het een en ander mededeelen, enz. Bg een rondvraag gaven zich nu ruim twintig leden op, waarna ir. Bosma de aanwezigen raadde, in de komende dagen vooral nog meer liefhebbers-leden te wer ven. Men zal dan met de practici geza menlijk bijeen kunnen komen, maar ook groepen kunnen vormen. Snr. zegde vervolgens toe, dat men bin nenkort opnieuw bijeen zal komen om verdere besprekingen te voeren en een bestuur te kiezen. VERKEERSOVERTREDINGEN. Proees-verbaal werd opgemaakt tegen mej. A. de J. te Overzande, omdat zij door het „Papegaaitje" fietste; tegen J. W. te 's Heer Arenskerke, omdat hij gistermor gen, toen het nog donker was, een onver licht rü'wiel bereed; tegen G. W. idem, alleen reed deze met paard en wagen; te gen M. G. te Nieuwdorp, omdat hg links van den weg reed; tegen mej. E. M. O., te 's Gravenpolder, omdat zij als derde reed. naast twee andere wielrijders, tegen den heer P. M. van W., te Goes, idem. Wie is schuldig? Wij nemen aan, dat thans ieder wel weet, dat niet meer dan twee personen naast elkaar mogen fietsen. In elk geval moet iedereen het weten en worden allen bekeurd die deze verordening overtreden. Maar het bleek ons, dat weinigen weten, wie verbaliseerd wordt, als drie vier of eventueel nieer personen naast elkaar fiet sen. Daarom wijzen wg er op, dat de twee, die het meest rechts van den weg rgden, vrguit gaan. Bekeurd worden de nummers drie, vier, enz., die aan den linkerkant rijden. DE DONKERE AVONDEN. Steeds meer diefstallen. Mej. P. O., te Heinkenszand, deelde de politie mede, dat van haar rüwiel, dat eenigen tijd onbeheerd voor een pand aan den Oostwal had gestaan, een regenmantel ontvreemd was. Tweede slachtoffer der langvingers was mej. J. P. J., wier rijwiel eenigen tijd onbeheerd in de Leliestraat gestaan had. Uit haar rijwieltasch had men een vislte- taschje gestolen waarin zich, met eenige snuisterijen, ook haar stamkaart bevond. En tenslotte was mej. C. W. T. te Ka- pelle het derde slachtoffer. Ze had reeds eenige inkoopen gedaan voor St. Nicolaas, als een blik met koekjes, speculaas, marse pein, enz., en dit alles had zij in haar rijwieltasch geborgen. Maar nadat haar rijwiel korten tgd onbeheerd voor St. Joanna had gestaan," bleek de inhoud van haar rijwieltasch verdwenen te zgn. WIE ZAL DAT BETALEN? De bakkersknecht W. S. had het ongeluk met zgn bakfiets tegen een groote etalage ruit van de fa. T. aan de Voorstad te rjj- den. S. bleef ongedeerd maar de ruit begaf het. Deze ruit, die een waarde had van plm. 80 gulden, was niet verzekerd. Aan gifte bij de politie volgde, die. een onder zoek instelt. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Morgen hoopt zuster Aldegonda, portier ster in het St. Jacobus gesticht, alhier, haar zilveren professiefeest te vieren. Zuster Aldegonda is ook hoofd der naai school en vele huismoeders uit Goes en omgeving heeft zij deze kunde bijgebracht. Eveneens leidde zü vele meisjes tot cos- tuum of lingerienaaister op. Zoo kennen velen zifster Aldegonda niet alleen, als de altg'd vriendelijke, welwillende portierster van het St. Jacobus-gesticht, maar hebben velen aan haar te danken, 'dat zij zich een bestaan konden verwei-ven. En allen die zuster Aldegonda, hetzg slechts opper vlakkig, hetzü van meer nabü, kennen, zullen haar dien dag met genegenheid en dankbaarheid gedenken. DISTRICTADVISEUR VOOR DE BRANDSTOFFENDISTRÏBUTIE, De directeur van het rijkskolenbureau heeft aangesteld distributïeadviseurs voor de brandstoffendistributie, die tot taak hebben, overeenkomstig zijn aanwijzingen, in hun district zorg te dragen voor een doelmatige distributie van brandstoffen. Zij houden daarbij toezicht op de in hun district werkzame brandstoffencommissies, controleeren de voorraden bij handelaren en verbruikers en onderzoeken eventueele klachten en overtredingen. Voor Zeeland: W. Nijzink te Vlissingen. Hitier te Weenen. De Fürher is heden bü zgn aankomst te Weenen door den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop en den ryksstadhouder rijksleider Bal- dur von Schirach ontvangen. HONGARIJE BIJ HET DRIELANDENPACT Mededeelingen van den Japanschen woordvoerder. De petroleumovereenkomst te Batavia. De woordvoerder van het Japansche departement van buitenlandsche zaken, heeft in de gewone- persconferentie van heden de mogelijkheid onthuld, dat Hon garije als resultaat van de in Weenen be legde viermogydhedenconferentie toetreedt tot het tusschen Japan, Duitschland en Italië bestaande drielandenpact. Hg zeide het mogëlijk te achten, dat deze kwestie thans in de conferentie van Weenen ter sprake gebracht, wordt Vervolgens onthulde de woordvoerder het sluiten der petroleumovereenkomst te Batavia. In antwoord op een vraag van een buitenlandschen correspondent zeide de woordvoerder, dat deze petroleumovereen komst is aangegaan tusschen Tadaharoe Moekai, vertegenwoordiger van de organi satie Mitsoei Boessan, en een vertegen woordiger van petroleummaatschappgen te Batavia. De woordvoerder voegde hier ech ter aan toe dz onderhandelingen tusschen de regeeringen van Japan en van Nederl.- Indië staan geheel afzonderlijk van deze overeenkomst. Daarom zetten wg de be sprekingen met de autoriteiten van Ned.- Indië voort. Voorts zeide de woordvoerder nog, dat Moekai de handelsbelangen van Japan vertegenwoordigt. Hij weigerde ech ter nadere bgzonderheden van de overeen komst te onthullen. Op een vraag of de in Berljjn gevoerde besprekingen tusschen Hitier en Molotof ter kennis zijn gebracht van den troon, antwoordde de woordvoerder, dat hij dit niet kon zeggen, doch dat belangrijke za ken altijd aan den troon worden gerappor teerd. Inzake het gemelde geheime militaire -pact tusschen Thailand eenerzijds en En geland en de Vereenigde Staten ander zijds, zeide de woordvoerder geen offici-- eele berichten ontvangen te hebben welke het persbericht uit Bangkok bevestigen. 4000 opvarenden van de „Lacastria" verdronken. Uit New York meldt het D.N.B. Naar de meening van een„ niet genoemden des kundige zouden, volgens de New York Post, van de 6000 Britsche soldaten, die zich aan boord bevonden van het Britsche transportschip „Lancastria", dat in Juli van dit jaar in het Kanaal tot zinken is gebracht, 4000 man om het leven gekomen zün. Een déél der schipbreukelingen van de „Lancastria" is Dinsdag in New York aangekomen. De aftrekregeling voor ondersteunden bij ziekte of ongeval van gezinslid. Indertijd werd bij circulaire van 6 April 1933 de aftrek inzake uitkeeringen, welke zieke gezinsleden van ondersteunden krachtens de ziektewet ontvangen, zoo danig geregeld, dat voorkomen werd, dat tijdens de ziekte van een der gezinsleden een grooter aftrek op het steunbedrag zou plaats vinden, dan voor de ziekte, toen het betreffende gezinslid, nog werkte. De secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken heeft termen aanwezig gevonden deze aftrek-regeling uit te breiden tot de uitkeeringen inge volge een der ongevallenwetten. Wanneer derhalve een gezinslid van een onder steunde door een bedrgfsongeval wordt ge troffen en uitkeering ingevolge een der ongevallen-wetten ontvangt, zoo wordt op het voetspoor van de regeling, welke voor de ziektewetuitkeering geldt, van die uit- keeringèn op het steunbedrag ten hoo g- st e in mindering gebracht een bedrag, ge lijk aan hetgeen van het weekloon van het gezinslid, dat deze genoot op het tgd- stip van het bedrgfsongeval voor den ge- bruikelgken 2/3 aftrek op het steunbe drag in aanmerking zou zgn gekomen. Nonactiviteit van burgerlijk rijkspersoneel. Regeling ingaande 1 Juli 1940. Ingevolge een thans verschenen beschik king van de secretarissen-generaal van de departementen van algemeen bestuur kun nen burgerlijke rgksambtenaren, wier dien sten in verband met de sedert den lOen Mei 1940 ingetreden bgzondere omstandig heden tgdelgk gemist kunnen worden, door den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het betreffende departement van al gemeen bestuur, of door het hoofd van het afwikkelingsbureau bü het departement van defensie na verkregen Instemming van den Rükscommlssaris voor het bezette Nederlandsche gebied, voorloopig voor ten hoogste een jaar, op nonactiviteitworden gesteld. RIJDT HIJ DE STAD DOOR.... De boot is aanja, nu is de boot aan! Hebt ge liet gejuich niet gehoord? Terwijl wij stonden te filo sofeer en over zoet en stout, over lekkers en een roeis de boot uit Spanje de haven binnengeloopen. Wat tg as dat fleurig een feeste lijk versierde boot, die claar den steiger zocht. Wat hebben wij lang op die boot gewacht! Maar nu is zij er toch. Daar rijdt litj de stad door H\j, dat is St. Nicolaasdie nu voor een dag of veertien onze gast zal zijn. Een gast is een der onzen, mits h\j zicli niet ongenood aandient. Maar de Sint weet van te vorm, dat hjLwelkom is, niet alleen omdat hij wat meebrengt, maar vooral om dat hij zich zoo ongemerkt bij ons eigen heeft weten te maken. Zoo zelfs, dat, wanneer het heerlijk avondje eenmaal daar is, wij ons zelf. zoo'n beetje gasten van Sint Nicolaas gevoelen. Daar rijdt hij de stad door...... O, en hoor, hoe die kinderen jube len, zie, hoe ze voor en achter en naast den goeden heilige samen dringen. Zie, hoe de ouderen wat beza digder, als passend bij hun jaren zich met innige vergenoegdheid langs den weg hebben geschaard. De Sint. is een kindervriend, maar hij is ook de vriend der ouderen wie ky met zijn vriendelijk vermaan, zijn prijzend gebaar ook moed in spreekt. Dat komt alles op 5 Decem ber. Nu is er het feest van den in- tocht Daar rijdt hij de stad door En let eens op zijn gezicht. Hij Zie', de kinderen en in hun stralend gejubel beluistert hij het brandend verlaxigen, hij ziet de ouderen en achter hun bigde glimlach speurt h\j de zorg van den tijd. Hij ziet onze straten, onze winkels ja de Sint zal zich met ons bedroefd gevoelen, om wat verging. Maar w\j weten, dat hij ook komt om goed te doen om de menschen uit hun zorg om hoog te heffen. Daar r\)dt hij de stad door. Rechtszaken DIEFSTALLEN TIJDENS DUISTERNIS. Verdachten tot zware straffen veroordeeld. De Haagsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen het clubje van vier jongelieden één lid van de schoone se:<e en drie jongemannen tusschen de twintig en de dertig jaar dat óp 5 November j.l. de bank der ver dachten vulde bij de behandeling van een serie ^diefstallen, die tijdens de duisternis waren gepleegd uit étalages van eenige Haagsche winkels, en wel van goederen van allerlei aard, zooals coupons stof, damesblouses, overhemden, jassen, hoe den, parapluies, badpakken en pyama's, maar ook zilveren en gouden sieraden, bontjassen en andere min of meer luxe artikelen, een en ander gepleegd in den zomer van dit jaar in een reeks van avonden tusschen 23 Juni en 6 Juli. In herinnering zg gebracht, dat de Offi cier van Justitie tegen dèn 23-jarigen R. S. en den 27-jarigen J. B., die hg als de hoofddaders beschouwde, ieder twee jaren gevangenisstraf eischte, voorts tegen den 27-jarigen J. W. een gevange nisstraf van negen maanden en voor de juffrouw een voorwaardelijke veroordee- Jing van zes maanden, met drie jaar proef tijd. R. S. en J. B. wei-den beiden overeen komstig den eisch, derhalve tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld, aan J. W. werd een jaar gevangenisstraf opgelegd en de juffrouw kreeg een voorwaardelgke straf van negen maanden met een proef tijd van drie jaren. De nonactiviteitsbezoldiging bedraagt voor kostwinners van een gezin 85 gedurende de eerste drie maanden en ver volgens 70 In de overige gevallen is deze bezoldi ging resp. 75 en 69 Tevens in deze beschikking, welke kan worden aangehaald als „nonactiviteits- regeling burgerlijk rgkspersoneel", bepaald in hoeverre inkomsten uit anderen hoofde wo2-den afgetrokken. Zg worden geacht op 1 Juli 1940 in werking te zün getreden. Britsche duikboot als verloren beschouwd. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de duikboot „Rainbow" over tijd is en als verloren beschouwd moet worden. De naaste bloedverwanten van de opvaren den zgn hiervan in kennis gesteld. AMERIKAANSCHE JOURNALIST OMGEKOMEN. By vliegongeluk met Britschen bommenwerper. Het ministerie van buitenlandsche za- kente Washington maakt bekend, dat op 18 November in de buurt van Danilovgrad (Montenegro) een Britsche bommenwer per is verongelukt. Hierbij is de corres pondent van de „New York Herald Tri bun" om het leven gekomenr Het toestel had bovendien nog drie inzittenden en een groot aantal bommen aan boord. Het was een Blenheim machine. De lüken der in zittenden werden 300 meter an het neer gestorte toestel gevonden. Goed verzorgd DRUKWERK Fa.van deVeldeJr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2