SPORT VOETBAL WEDSTRIJDUITSLAGEN N.V.B. Onderafd. ZeelancL De uitslagen van Zondag waren: le klasse A EMM IICortgene 8—1 Middelburg III—RCS H 3—2. 'Ie klasse B Biervliet nAardenburg II 41; Oostburg nBraakman Boys 33; Schoondijke IISluis 32 Sluis IIBres ken s n 25. 3e klasse ADe Zeeuwen IVVlissingen IV 9—1. Adspiranten VlissingenMiddelburg A 1—3. STANDENLUSTEN« le klaase A, E.M.M. rt 3 2 1 0 13—4 5 Vlissingen UI 2 2 0 0 7—2 4 J-il 3 1 1 1 7—8 3 Cortgene I 4 1 1 2 11—16 3 R.C.S. n 3 1 0 2 9—8 2 De Zeeuwen Hl 3 0 1 2 5—14 1 le klasse E. Breskens n 4 3 0 1 22—9 6 Schoondijke n 4 3 0 115—9 6 Sluis I 5 3 0 2 15—9 6 Groede I 3 2 1 0 12 4 5 Aardenburg II 4 2 0 2 3S—20 4 Braakman Boys I 4 0 3 1 7—9 3 Sluis n 5 1 0 4 9—26 2 Biervliet n 3 1 1 1 6—7 3 Oostburg n 4 0 1 3 9—16 1 2e klasse A, R.C.S. m 3 3 0 0 24—10 6 Midelburgsche Boys I 2 1 0 1 11—4 2 Walcheren EC 2 10 1 11—16 2 E.M.M. m 10 0 1 3—5 0 Zeelandia EEC 2 0 0 2 3—17 0 Middelburgsche Boys 2 winstpunten in mindering, wegens oorzaak zijn van het niet doorgaan van eenwedstrijd. Se klasse A. De Zeeuwen IV 4 3 0 1 169 6 Middelburg IV 2 2 0 0 14—5 4 Walcheren IEC 3 1 0 2 7—15 2 Vlissingen IV 3 0 0 3 7—25 0 Wedstrydprogramma's voor Zondag 17 November. le klasse A CortgeneVlissingen IEC Middelburg IIIE.M.M. ECDe Zeeuwen III—R.C.S. II. le klasse B Biervliet ECSluis Schoon dijke IIGroede Sluis ECAardenburg Et; Braakman BoysOostburg n. le klasse C: ClingeRia; HulstS.V.O.; Steensche BoysAxel II. 2e klasse A E.M.M. UTMiddelburg sche Boys Zeelandia HlWalcheren II. 2e klasse B Hontenisse ECSluiskil II.; .Clinge ECCom Boys EL BRESKENS—TERNEUZEN 33 9—0. Daar de Gebr. Fenijn niet op tijd aan wezig zijn, staat Breskens met 9 man op gesteld en verkiest aanvoerder de Visser het eerst tegen den wind in te spelen. Na 20 minuten spelen weet H. Fenijn, die juist aan het spel heeft deelgenomen, het eerste doelpunt te scoren 10. Hoewel er een harde bries over de lengte van het terrein waait is Breskens toch het meest in den aanval. Enkele oogenblikken later is het rechtsbuiten Blaakman die een af gemeten voorzet geeft, waarbij rechts binnen de Baere niet aarzelt en onhoud baar inschiet 2-0. Direct hierna speelt Blaak man zich keurig vrij en geeft den Ter- neuzen—doelman met een zacht tikje het nakijken 30. Terneuzen krijgt enkele minuten voor de rust haar eerste en laatste kans. Door een weinig geluk in de achterhoede van Bres kens kan Terneuzen echter niet tot een doelpunt komen en gaat de rust in met den stand 3—0. Na de rust komt Breskens in de meer- derheid. Terneuzen komt enkele malen over de helft van het terrein, echter zon der resultaat, zij weten niets anders 'te doen dan zich op de verdediging in te stellen. Na enkele oogenblikken spelen wringt de Baere zich door een kluwen spelers heen en tjkt den bal in het doel 40. Breskens krijgt een hoekschop toe gewezen en hieruit weet J. de Visser hoog opspringend den keeper met een zuiveren kopbal in den rechter bovenhoek voor de 5de maal te passeeren. J. de Visser breekt hierna nogmaals door en geeft den Ter neuzen doelman met een harden schuiver voor de zesde maal het nakijken. De Baere krijgt 10 minuten voor het einde den bal toegespeeld, speelt zich keurig vrij en schiet tusschen de beenen van den keeper door 70. Hierna krijgt rechtsbuiten Blaakman den bal toegespeeld en geeft een zuiver schot, hetgeen den keeper ontglipt en den toestormende J. de Visser passeert voor de 8ste maal. Enkele minuten voor het einde vangt de Terneuzen-doelman den bal in den hoek op. De Baere loopt toe, waardoor keeper en bal achter de doellijn komen te belanden. Dit doelpunt wordt echter niet toegekend. D. de Visser maakt uit een zuiver gericht schot in den hoek het negende en laatste doelpunt 90. Hoewel de Terneuzensche keeper negen maal werd gepasseerd, moeten w\j toch vermelden, dat deze laatste een mooi staaltje van keeperswerk heeft laten zien, hetwelk door menig applaus door de Bres- kensche supporters werd beloond. SCHAKEN Om het kampioenschap van Zeeland. Vorige week werden gespeeld te Middel burg de partijen J. M. MulliéJ. Scheltens afgebroken. P. Vijn tegen De Graaf ook afgebroken. A. DobbelaarK. Maartense. Maartense wint. De stand is nu 1. K. Maartense, 5 pun ten 2. J. Scheltens 4% punt en één afge broken 3. J. M. Mullié, 4 punten en één afgebroken 4. W. de Graaf, 3 Yz punt en één afgebroken; 5. A. Dobbelaar, 3 punten; 6. P. Vijn, 1 punt en 2 afgebroken 7. G. H. van Ooyen, 0 punten en één afgebroken. A.3.. Zaterdag 16 Nov., wordt te Mid delburg gespeeld de partij K. Maartense— W. de Graaf en Zondag 17 November te Middelburg de partij G. H. van Ooyen—A. Dobbelaar, terwijl op dezelfde datum te Vlissingen de party J. ScheltensP„ yijn gespeeld zal worden. Gemengd Nieuws TWEE BELANGRIJKE DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. De Haagsche politie is dezer dagen door het aan het licht brengen van een klee- dingdiefstal tevens op het spoor gekomen van een belangrijken morfinediefstal. Vrydag 24 October stond in de Emants- straat in Den Haag een transportrijwiel onbeheerd, waarop eenige doozen met klee ding, inhoudende heerencostuums, winter jassen en een dames-bontmantel. Het rij wiel was toen ontvreemd ten nadeele van een kleedingfirma in de Hoogstraat te Den Haag. Aangifte by de politie volgde en al speurende kwamen de politiemannen tot de conclusie, dat een oude bekende, die reeds een paar veroordeelingen achter den rug had voor diefstallen, nl. de 21-jarige bloe mist H. van T., wel meer van deze affaire zou afweten. Van T. werd geschaduwd en verleden week Maandag zag de politie hem naar een familielid in de Van Bassenstraat gaan, nl. den 32-jarigen schipper B. J. B. Terwijl hy hier op visite was, verscheen al spoedig de 33-jarige grondwerker C. S., die hekend stond als de vroegere compagnon van Van T. Deze verdween eveneens in de woning. De politie achtte het raadzaam -een Inval in de woning te doen en dit had in zooverre geen resultaat, dat de gezochte kleeding niet werd gevonden. Men deed echter wel een andere ontdekking. In een niet-brandende kachel werd .een doos ge vonden, welke 30 ampullen morfine bevatte en bovendien een injectiespuit. Geen van het drietal verklaarde iets van de herkomst van deze artikelen af te weten, doch de politie vond aanleiding hen te arresteeren. Bovendien werd nog aangehouden de 19- jarige dienstbode mej. F. W., die een ken nis van Van T. bleek te zijn en eveneens in de woning aanwezig was. Na lang zoeken leidde het spoor van de ontvreemde morfine naar Eindhoven, waar bleek, dat Van T. de morfine gekocht had van een zekere S., verpleger aldaar. S. werd door de politie in Eindhoven gearres teerd en vast kwam te staan, dat de morfine en de injectiespuit inderdaad in Eindhoven waren gestolen. Wat de ontvreemde transortfiets betreft, kwam aan het licht, dat Van T. op den bewusten avond in gezelschap van het fa milielid B. dezen diefstal had gepleegd. De doozen hadden zij meegenomen en het transportry wiel bij donker in het - water van den Zuidwal gegooid, waar dit thans door de politie is opgevischt. De kleeding hadden zy verkocht voor 100 aan den 31-jarigen brandstoffenhandelaar B. A., die sinds kort het opkoopersbedrijf uitoefende. Deze werd eveneens gearresteerd alsmede de broer van Van T., die ook een rol in dezen diefstal had gespeeld. De kleeding, welke een waarde vertegen woordigde van 600 is in een pakhuis aan de Paulus Potterstraat in beslag genomen. KETTENGHANDEL IN ZEEP ONTDEKT. De afdeeling bandelsreclierche van het Amsterdamsche hoofdbureau van politie heeft in de afgeloopen dagen de hand weten te leggen op een partij van ongeveer 600Q dubbele stukken huishoudzeep ter waarde van ongeveer 1000. Het was deze afdeeling ter oore geko men, dat aan een pakhuis in de binnenstad door een vrachtauto een partij zeep was afgeleverd. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat men hier te doen had met een kettinghandel in zeep. In het pak huis werden twee personen aangetroffen, afkomstig uit de Zaanstreek. 'Deze bleken de partij zeep gekocht te hebben van twee Amsterdammers, doch haar reeds te heb ben doorverkocht aan een man in Hilver sum. Niet alleen werden de Zaankanters en de Amsterdammers gearresteerd, doch ook de Hilversummer werd in arrest gesteld. B\j het onderzoek kwam vast te staan, dat deze man een nog grootere partij zeep had HOCKEY MIDDELBURG—GOES 5—2. Zondagmiddag hebben de elftallen, van Middelburg en Goes elkaar in een wed- stryd op het Nadorstterrein te Middel burg, ontmoet. De wedstrijdroutine die Middelburg bezit gaf, vooral in de eerste helft, den doorslag. Middelburg bleek over een veel grootere technische vaar digheid te beschikken, en vooral het pushen stak ver boven dat van Goes uit. Desalniettemin hebben de Goesenaren, vooral in de tweede helft, behoorlijk par ty gegeven, wat blijkt uit het feit dat alle goals van Middelburg in de eerste helft werden gescoord. Reeds 10 minuten na het begin was de stand reeds 30. Lang zamerhand kwam Goes er beter in en raakte wat op het gladde veld thuis. Zelfs slaagde de centervoor er in een tegen- punt te scoren, wat echter onmiddeliyk door twee goals van Middelburg werd ge volgd. Zooals reeds gezegd scoorde Mid delburg na de rust niet meer en wist de midvoor van Goes met een fraai schot den stand tot 52 terug te brengen. Goes heeft uit dezen wedstryd het een en ander kunnen leeren. WIELRENNEN BIJNA 43 K.M. EN HET UUR. Het is den Franschen wegrenner Robert Tanneveau een dezer dagen op de Parij- sche winterbaan gelukt in een uur tijd den afstand af te leggen van 42.794 km. Hy' verbeterde hiermede de prestatie van Coudrain, die in denzelfden tijd 41,940 km. aflegde en verkreeg hierdoor de door het blad „Paris Soir" uitgeloofde premie. Het wereldrecord staat op naam van den Fran schen renner Archambaud, gevestigd op de Vigorellibaan op 3 November 1937, waarbij een afstand werd afgelegd van 45,840 km, BOKSEN Titelkamp van Joe Louis, De "wereldkampioen zwaargewicht bok ser Joe Louis zal zijn titel dit jaar nog eenmaal verdedigen. Op 16 December a.s. zal hy in Boston tegen Al Macoy, een jongere Amerikaan- sche zwaargewichtbokser, die vooral den laatsten tyd op den voorgrond is getreden, uitkomen. willen koopen en dat hy daartoe reeds een bedrag van 5000 ter beschikking van een der Zaankanters gesteld had. Deze had toegezegd de zeep bijeen te krijgen en haar in het pakhuis in de Amsterdamsche bin nenstad te zullen opslaan. Het onderzoek werd voortgezet. Hierby' bleek, dat een deel der partij afkomstig was uit de buurt van Hoorn. Twee Recher cheurs gingen naar Noord-Holland en ar resteerden daar den man, die de zeep naar Amsterdam vervoerd heeft, terwgl men in den loop van gisteren tevens een bezoek bracht aan den grossier in zeepartikelen, die de waar geleverd heeft. Het is niet uitgesloten, dat nog nadere arrestaties zullen volgen. PRIJSOPDRIJVERS GEKNIPT. De Amsterdamsche politie heeft giste ren een mooie vangst gedaan. Dank zij haar speurderszin bevinden zich op het oogenblik twee Limburgers en drie Am sterdammers in verzekerde bewaring, die zich schuldig gemaakt hebben aan over treding van de wet op de prysopdrijving. Rechercheur Blonk had er lucht van gekregen, dat er een party thee te koop was aangeboden en had met de handela ren een afspraak gemaakt op den hoek van de Utrechtschestraat en het Frede- riksplein. Een distributie-ambtenaar trad op als kooper. Op het afgesproken tydstip kwamen de partijen gisterochtend bijeen. Het geheele gezelschap toog naar een pakhuis in de Wilibrodusstraat, waar de aangeboden partij van 40 kisten thee, 4.000 pond, op geslagen lag. Deze kon de kooper over nemen voor een bedrag van 15,000. Hierop ontpopten zich de belangstel lenden als zynde van de recherche. De vijf handelaren werden opgebracht, de geheele voorraad thee werd in beslag genomen. Het onderzoek in deze zaak duurt voort. MAN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is uit het Apeldoorn- Dierensch kanaal het lijk opgehaald van den 50-jarigen arbeider G. J. B. uit Dieren. Woensdagmorgen werd bij de politie aangifte gedaan dat de man zijn woning Dinsdagmorgen om 6 uur verlaten had, teneinde zich naar zyn werk te hegeven en sindsdien niet was teruggekeerd. Daar hy slecht van gezicht was, kon hij in het kanaal gereden zijn in de duisternis van den morgen. EEN VISCH VAN 900 KG. De bemanning van den Spaanschen treiler Joven Matilde heeft op 2 mjjl van de kust zoo'n geweldige visch gevangen dat het haar eerst na groote inspanning gelukte het beest naar den wal te bfengen, waar de visschers het dier doodsloegen. De visch is van een tot dusverre niet bekende soort. Men veronderstelt, dat het een visch uit den Atlantischen Oceaan is, die in de Middellandsche Zee verzeild is geraakt. Het beest weegt 900 kg. en is 6 m. lang. STEENBERGEN HEEFT 10.000 INWONERS. Door geboorte-aangifte bereikte Steen bergen Zaterdagmorgen om elf uur een in wonertal van 10.000. De gelukkige vader werd door den burgemeester gecomplimen teerd en in het bezit gesteld van een spaarbankboekje ten name van het kind. De tienduizendste is een zoon van Jo hannes LuidersVan Dongen te Kruis land, gemeente Steenbergen. 580 PAKJES THEE GESTOLEN. In den nacht van Zondag op Maandag is te Zaandam ingebroken in een thee magazijn, toebehoorende aan de firma Terwee. De buit, die den nachtelijken be zoekers in den schoot viel, bestond uit 580 pakjes thee van een ons. DOOR AUTO AAN GEREDEN. Op het kruispunt Maliebaan-Nach tegaalstraat te Utrecht is Zaterdagmid dag de 58-jarige heer Van Dijk uit de Bilt door een auto aangereden en met zware inwendige kneuzingen naar het stads- en academisch ziekenhuis overge bracht. In den loop van Zondag is het slachtoffer aan de gevolgen overleden. EEN NOODLOTTIGE VAL. Maandag is de 64-jarige winkelbediende J. de Graaf te Rotterdam bij het overste ken van de Havenstraat over een uitste kenden steen gestruikeld. De man kwam te vallen en strompelde naar de Voetstraat, waar hij bleef liggen. Toen geneeskundige hulp aanwezig was, bleek de bejaarde man reeds te zijn overleden. Waarschijnlijk had hij hij den val een schedelbasisfractuur op- geloopen. DRIE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. In den staat Alabama is tijdens een hevigen storm zoo wordt uit Centerville gemeld een Amerikaansch legervlieg tuig neergestort. Drie inzittenden kwamen om het leven. OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE. Als gevolg van den zwaren regenval der laatste dagen is het water van de rivieren Maritza en Toendsja '4% meter gestegen. Indien het water nog verder sty'gt, bestaat het gevaar dat de lager ge legen wijken van Adrianopel onder water komen te staan. De autoriteiten hebben voorzorgsmaatregelen genomen. Het Turksch-Grieksche grensgebied langs de Maritza is reeds overstroomd. ZWARTE PEST IN TSJEKIANG. In Ningpo, provincie Tsjekiang, is de zwarte pest uitgebroken. Van de 165 zie ken zyn er inmiddels reeds 60 gestorven. ONTPLOFFING IN AMERIKAANSCHE FABRIEK. Een ontploffing in de fabriek Somerville in den staat New-Yorlc, welke fabriek deel uitmaakt van het Amerikaansche Cyana- mid-concern, heeft een fabrieksgebouw van drie verdiepingen van binnen verwoest. 'Een chemicus werd gedood en drie andere ge wond. Het bedryf vervaardigde chemische producten voor munitiefabrieken en had groote opdrachten binnen het kader van de Amerikaansche bewapening gekregen, zoo dat er Zondags pok .werd gewerkt. Distributie- vraagstukken. De eierdisfcribufcie voor hotels, café's, restaurants, e.d. Ofschoon reeds bekend gemaakt is, dat in het hotel-, café- en restaurantbedryf alle gasten verplicht zyn om voor alle eieren of gerechten, die bereid zijn met eieren, een overeenkomstig aantal eierbonnen in te le veren, is het duidelijk, dat ook eieren ge bruikt moeten worden voor het klaarmaken van spyzen, terwijl daarvoor geen bonnen kunnen worden gevraagd. Om eenigszins tegemoet te komen aan deze behoefte is er voor de onder een codenummer ingeschre ven instellingen een nadere regeling vast gesteld. De plaatselijke distributiediensten zyn gemachtigd om aan alle bij het Centraal Distributiekantoor ingeschreven hotels, restaurants e.d. instellingen, waar gere geld warme maaltyden worden opgediend, voor het eierverbruik over de maand No vember 'n aantal losse bonnen te verstrek ken, hetgeen moet geschieden op grond van een aan deze diensten bekendgemaakte re* geling. Het aantal toegewezen losse bon nen houdt ten nauwste verband met het aantal rantsoenen boter, dat aan de betref fende instelling over de maand November is of zal worden verstrekt. De bedryven, die op grond van deze re geling losse bonnen ontvangen, kunnen vóór 10 November a.s. op het gebruikelijke formulier MD 217 een aanvraag om een toewijzing voor eieren voor de maand De cember indienen. Naast de niet onder een codenummer in geschreven instellingen bestaan er nog be drijven, die een zgn. groene kaart van het Centraal Distributiekantoor hebben ont vangen, nadat zij wegens hun te kleinen omzet voor het verstrekken van toewijzin- nemers van deze kleinere bedrijven kunnen zich voor losse eierbonnen by de plaatselijke distributiekantoren vervoegen. Zij moeten eveneens aan de voorwaarde voldoen gere geld warme maaltyden op te dienen, terwijl alleen losse bonnen voor eieren mogen wor den verstrekt als er losse boterbonnen zijn uitgereikt. Bovenstaande regeling geldt echter niet vangen thans in beperkte mate losse bon- gn zijn afgewezen. Deze instellingen ont- nen voor enkele artikelen. Ook de onder- voor patates-friteszakeh of zaken, die door middel van automaten eetwaren verkoo- pen. Aan dergelijke zaken kunnen onder geen voorwaarde losse eierbons worden verstrekt. Voorschottoewyzing van kaas aan detaillisten. Aanvankelijk iconden geen voorschottoe wijzingen voor kaas aan de winkeliers wor den gegeven. Daarin is nu verandering ge komen, doordat is bepaald, dat, indien som mige winkeliers niet over een voldoenden voorraad kaas voor een normalen week- omzet beschikken, zy zich dan schriftelyk kunnen wenden tot de Nederiandsche Zui- velcentrale, afdeeling kaas, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage. Zij moe ten dan opgeven welke jaaromzet van kaas zy in 1939 hadden en tevens hun voorraad, welke zij bij den aanvang der kaasdistri butie bezaten. Dat beteekent dus de voor raad op Zaterdagavond 19 October jl. De distributiediensten hebben met deze rege ling geen bemoeienis. Extra kolen voor ingekwartierde Duitsche militairen. Naar medegedeeld wordt kunnen perso nen, die leden der Duitsche weermacht in gekwartierd hebben gekregen, zich met hun inkwartieringsbewijs bij de plaatselijke distributiediensten vervoegen, teneinde ex tra kolenbonnen ten behoeve van deze mi litairen in ontvangst te nemen. Zij zullen aldaar een brandstoffenfor'mulier C ter in vulling ontvangen, waarop de kamer of kamers, welke voor dit doel moeten worden verwarmd, opgegeven kunnen worden. Na afgifte van dit C-formulier kunnen dan di- dect 3 kolenbonnen in ontvangst genomen worden, welk aantal voor ieder extra te verwarmen vertrek maandelijks beschilt- oaar wordt gesteld. Belanghebbenden kun nen voorts naar keuze bonnen voor brand stoffen of cokes verlangen, Indien reeck eerder kolenbonnen voor dezelfde vertrek' ken op 'n formulier C zyn toegewezen dan zal dit aantal in mindering worden ge bracht. Extra brood voor vrouwelijke werkkrachten. De regeling voor de verstrekking var extra broodkaarten was tot op heden alleen tot voordeel van de mannen. Of schoon erkend moest worden, dat bij voorbeeld bij de landbouwbevolking en het schippersbedryf verscheidene vrouwen zwaren arbeid verrichten, was het niette min ver-boden aan deze arbeidsters extra rantsoenen te verstrekken. Thans is ook voor deze groep een bevredigende rege ling bekend gemaakt. Het is in het vervolg geoorloofd om aan vrouwelijke werkkrachten, die werken in fabrieken en werkplaatsen extra ranfr soenen levensmiddelen uit te reiken, in dien het werk wat zij verrichten van ge- lijken aard is als van de mannelijke ar beidskrachten, die voor extra rantsoenen aanmerking komen. Dat wil dus zeg gen, dat op dezelfde gronden als waar voor aan mannen extra kaarten worden uitgereikt, dit nu ook kan geschieden aan vrouwen. Onder extra levensmidde len vallen, zooals bekend, brood, boter en vleesch. De vrouwelijke arbeidsters, die werk zaam zijn m het landbouwbedrijf kunnen uitsluitend voor extra rantsoenen in aan merking komen, als zij werkelyk zwaren landarbeid verrichten. Aan schippersvrouwen mogen alleen dan extra rantsoenen worden verstrekt, wan neer zij regelmatig sjouwarbeid of zwa ren handarbeid verrichten. Belanghebbenden- dienen zich te wen den tot de distributiediensten, alwaar zy een invulformulier® kumien bekomen, dat onderteekend moet worden door den werk gever. Bij twyfelgevallen kan men aldaar pok ingelicht worden. r De Bureaux van de Provinciale Zeeuwscbe Courant zyn gevestigd te VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 68-60 Telefoon 10 (2 lijnen) O MIDDELBURG Londensche Kaai 29 Redactie Tel. 269. Administratie Tel. 139 GOES Redactie en Adm. j Turfkade 15 Telefoon 2863 O OOSTBURG Redactie en Adm.: Breedestraat 45 Telefoon 102. SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Ingezonden Stukken WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS 1940. Geachte Redactie. Mogen wij U verzoeken om plaatsing van onderstaande regelen, waarvoor bij voor baat onzen dank. Tot ons leedwezen zijn wij door de tijds- en plaatselijke omstandigheden genoodzaakt dit jaar geen deel te nemen aan de winter* postzegelactie. Namens het damescomité, C. C. VAN WOELDEREN— SPRBNGER.. presidente. J. PAAP—RITMEESTER, secretaresse-penningmeesteresse. Vlissingen, November 1940. DE INZAMELING DER NEDERLANDSCHE STUDENTEN FEDERATIE. De afd. Zuid-Beveland der Nederiand sche Studenten Federatie bericht, dat de inzameling ten einde is en het opgehaalde een groot aantal goederen en 730, in geld, na aftrek van onkosten ver deeld wordt onder de getroffen dorpen op Z.-Beveland Wij bedanken allen, die door hun hulp en giften medegewerkt hebben om dit mooie resultaat te bereiken, langs dezen weg nogmaals hartelijk voor hun bereidwilligheid. Namens de Afd. Zuid-Beveland der N.S.F. Mej. P. A. HOFSTRA. A. IJ. A. LOOIJEN. Marine en Leger Eervol ontslag. Bij besluit dd. 9 November 1940 van den generaal-majoor N, T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelheb ber van de Duitsche weermacht in Neder land is met ingang van den löen Novem ber 1940 aan den officier van administra tie der le klasse J. P. Scheepmaker, eer vol ontslag uit den zeedienst verleend, wegens opheffing van zijn betrekking. TWEE NOORSCHE SCHEPEN VERLOREN GEACHT. Uit Oslo meldt het D.N.B. Volgens de Norges Handels Og Sjoefahrtstidende moet worden aangenomen, dat opnieuw twee Noorsche schepen, die onder Britsche con* tróle voeren, verloren zijn gegaan en wel de 4600 ton metende „Brandanger" en de „Davanger" (7100 ton). Radioprogramma Woensdag 13 November 1940. HILVERSUM I, 415 M. NCRV-Uitz. S.00 Ber. ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gew. muz. 8.35 Gram. 9.30 Fluit, piano en gram. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang m. piano en gram. 12.30 Reportage. 1.45 Ber. ANP. 1.00 Orgel. 1.45 Marcando- ensemble en gram. 3.00 Chr. lectuur. 3.30 Gram. 3.50 Viool, piano en gram. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 Ber. ANP. 5.30 Ber. 5.35 Hartvelt-kwartet. 6.00 Gram. 6.15 NCRV-Harmonie-ork. 6.45 re portage of gram, 7.007.15 Economische vragen van den dag en ber. ANP en slui ting. HILVERSUM H, 301,5 M. VARA-Uitz. 8.00 Ber. ANP, gram. 8.30 Orgel. 9.00 Gram. 10.00 VPRO Morgenwijding. 0.20 Voor de arbeiders in de continubedrij -en. 12.00 Esmeralda en solist. 12.45 Bei'. ANP. 1.00 Orgel. 1.30 Gram. 2.00 Voor de vrou wen. 3.00 Voor de kinderen. 5.00 VPRO 3 Cyclus „Het geestelyk karakter van ens volk". 5.15 Ber. ANP. 5.30 Esmeralda, so list en gram. 6.30 Gram. 6.45 Gram. 7.00 7.15 Brabantsch praatje en ber. ANP, en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-üitz. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Wij beginnen den dag. 7.30 Ber. (Engelsch). 7.45 Ceest. muz. S.00 Ber. I. NP. S.15 Gram. (9.00 9.15 Ber. Duitsch. 11.30—11.45 Ber. En gelsch). 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melodisten. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Musiquette (1.301.45 Ber. Engelsch). 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Gram. (2.30—2.45 Ier. Engelsch). 3.30 Ber. Engelsch. 3.45 Roco- co-octet. 4.15 Gram. 4.30 Musiquette. 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Ber. ANP. 5.30 Onder* wysfonds voor de Scheepvaart. 6.00 KRO- Melodisten. 6.30 Bei'. Engelsch. 6.45 Gram. 7.007.15 Brabantsch praatje en Ber. ANP, en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7