Mr. Stevens uit Detroit Winterhulp aan misdeelden! Wij geven! Hij nadert de Winter met sluipenden tred, niet kou en met zwiepende vlagen. Hij heeft reeds zijn voet op de harten gezet, die vreezen, de komende dagen. De aarde verstart het water verstijft de dood dringt in planten en vruchten 't Gedierte des velds bereidt zich reeds voor op honger en donkere luchten. Hij nadertde Winter met sluipenden stap en dringt reeds door gaten en kieren De „Meester de Strengheid" verstaat thans geen grap en komt uit het Noorden aangieren. Zijn tijd is aan 't komen zijn wreed koude hand grijpt forsch in het zonnig verleden Hij sjort en hij rukt aan het schamele kleed, dat vóórdien den mensch nog kon kleeden. Zijn grijs-grauwe schaduw drijft over ons heen omhult ons met ijzige doeken. Waar zal de misdeelde, in deez' barren tijd, zijn hulp en uitkomst gaan zoeken? Men ziet rond zich heen een wereld vol smart vol schrik voor de komende dagen. Wij voelen het leed, het stijgend gebrek, door velen in stilte gedragen. Wij tasten en kennen de wanhoop van hen, onschuldig bezocht door het leven, Dat God toch den mensch, ter eere van Hem tot glorie van God werd gegeven. Wij zien hen, verouderd, in zeer korten tijd, gekromd door den druk dezer tijden. Hun trillende lip verraadt ons de vracht van 't zware, geduldige lijden Het snijdt door de ziel ons mensch'lijk gevoel waaraan onze „daad" ligt gebonden En voelen de deernis voor hen, wien het trof door 't noodlot gezocht en gevonden. Hij nadert de Winter met dreunenden tred en grijpt hen nóg dieper in 't leven - Dus zij het parool, voor hen die het kan: „Wij geven" 1 „Wij geven" „Wij geven" Ha-vee-Wee. De legerberichten van gisteren. HET DUITSCHE, Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren bekend De vergeldingsvluchten naar Londen wer den op 10 November en in den nacht van 10 op 11 November zonder onderbreking voortgezet. Bovendien werden in Zuid- en Oost-Engeland overdag talrijke aanvallen op militaire doelen ondernomen. In de ha vens van Bexhill, Hastings, Dover, Clacton on Sea en Great-Yarmouth gelukte het pak huizen en verkeerswerken, in Eastbourne, Margate en op verscheidene plekken van de spoorlijn IpswichNorwich de rails, en in Chatham een fabriek te treffen. In de troe penkampen van Westlutworth en Dungeness vernielden bommen verscheidene barakken en troepenschuilplaatsen. Des nachts wer den Birmingham en Liverpool alsmede een wapenfabriek by' Granham met goed succes gebombardeerd. In het zeegebied ten oosten van Middles- borough bracht een gevechtsvliegtuig een koopvaardijschip van 8000 b.r.t. tot zinken. Vijandelijke vliegtuigen wierpen in den nacht van 10 op n November bommen op verscheidene plaatsen in het Duitsche rijks gebied, waarbij op een plek een houtopslag plaats In brand geraakte. In twee andere plaatsen werdenhoogspanningsleidingen beschadigd. Voorts beschadigden vijande lijke bommenwerpers twee boerderijen en een woonhuis. Er werd een persoon gedood en een zwaar gewond. Voorts werden negen personen licht gewond. In de luchtgevechten van Zondag werden vier vijandelijke vliegtuigen omlaaggescho- ten. Vijf Duitsche toestellen worden vermist. HET ITALIAANSCHE. In zijn legerbericht no. 157 maakte het Italiaansche hoofdkwartier gisteren het volgende bekend: In het centrale bekken van de Middel- landsche Zee is een Engelsche vlootfor- matie door een van onze luchtformaties getroffen en ondanks liet lievige afweer- vuur zwaar gebombardeerd. Op Malta hebben onze jachtvliegtuigen drie op den beganengrond staande twee- motorige vliegtuigen met machinegeweren beschoten. Twee van onze machines zijn niet teruggekeerd. Ondanks het zeer slechte weder onder namen onze bommenwerpers aanvallen op militaire doelen te land en op schepen in de Golf van Soeda (Kreta), waarbij twee kruisers getroffen werden. Andere for maties deden met succes aanvallen op de vlootbasis van Alexandrië in Egypte, waar bij havenwerken getroffen werden, op El Hamman, El Daba, op barakken en militai re inrichtingen ten zuiden van Mersa-Ma- troe, op verbindingswegen en spoorlijnen tusschen El Oassaba, Maaten-Bagush en Foeka, waarbij zeer zware branden uit braken, en op vijandelijke luchtbases te Helwan (Cairo) en te Ismailia, waar even eens branden ontstonden, welke tot op grooten afstand zichtbaar waren. Vijandelijke vliegtuigen bombardeei'den onze stellingen te Sidi el Barrani zonder slachtoffers te maken of schade aan te richten. Vijandelijke pantserwagens werden op ongeveer zestig kilometer ten zuidwesten van Sidi el Barrani op de vlucht gedreven. In Oost-Afrika vuurde de vijand met zg'n artillerie op Gallabat zonder schade aan te richten. Onze luchtmacht bom bardeerde de verdedigingswerken van Reij- an ten westen van Gallabat, en trof een op het vliegveld Saraf staand vliegtuig van het type Wellesley. Vijandelijke lucht aanvallen op Metemma, Gondar, Massa- oea, Keren-Assab veroorzaakten in totaal twee dooden en eenige inlandsche gewon den. De materieels schade is van geen beteekenis. „ZemsjiWËtd" „Mare dagen"? Moe en maf? Neem'n A De Akder/andsche 'Pijnstiller Dalende koersen op de Amsterdamsche beurs. De inzinking op de Amsterdamsche ef fectenbeurs, die zich aan het einde van de achter ons liggende week openbaarde, had gisteren verderen voortgang. Bij de opening werden de locale aandeelen vrijwel alge meen op een lager peil afgedaan. En na dat het even scheen alsof de markt een behoorlijk weerstandsvermogen aan den dag zou leggen, bleek toch al ras, dat er opnieuw oveiwegend aanbod bestond, waar tegenover de vraag geenszins was opge wassen. De koersen volgden dan ook op nieuw een benedenwaartsche richting en onder beurstijd werden In diverse rubrieken aanzienlijke verliezen geleden. Aanvankelijk was de handel van kalmen aard, maar later op den middag ontwikkelde zich een vrij drukke affaire. Op de Petroleumafdeeling werden Olies een viertal punten lager ingezet, en ver volgens liep de koers nog een zestal pun ten naar beneden. Wel had nadien een gedeeltelijk herstel plaats, doch later op den middag trad een nieuwe reactie in, en zakte de koers in tot in de omgeving van 800 Amerikaansche petroleumaandeelen gaven bescheiden omzetten te zien, waar bij de koers een kleinigheid lager kwam te liggen. Voor de cultuurfondsen bestond een uitgesproken zwakke stemming. Deze papieren welke onlangs van de stijging zeker niet het minst hadden geprofiteerd, waren thans in de eerste plaats aan aan bod onderhevig. H.V.A.'s werden lager in gezet en liepen onder beurstijd nog een 20-tal procenten naar beneden. Ook Vor stenlanden zakten na lager opening nog eenige procenten in, terwijl diverse minder courante soorten een gevoelig nadeelig ver schil te boeken kregen. Met de rubberaan- deelen was het hetzelfde gesteld. Amster dam rubbers waren onmiddellijk belang rijk lager en volgden een benedenwaart sche richting, zoodat zij zelfs beneden 270 kwamen. In de tabaksrubriek lcwamen ook belangrijk lagere noteeringen te voorschijn. Scheepvaartunies liepen re gelmatig naar beneden en hetzelfde was het geval met Oude booten, Japanlgnen en Oude vaartuigen en eenige outsiders. Voor de industrieelen bestond een gedrukte ten dens, maar de koersverliezen waren hier minder sprekend dan op de overige afdee- lingen. Aku's kwamen iets lager te liggen, teiwijl ook Unilevers en Philipsaandeelen een paar punten naar beneden kwamen. De Amerikaansche markt had een be wogen verloop. Het herstel in Wallstreet kon niet verhinderen, dat ook hier het koerspeil lager kwam te liggen. In de staalaandeelen ging vrij veel om en daarbij werden heftige' fluctuaties meegemaakt. Bethlehem Steels vormden hiervan het beste voorbeeld. Anaconda's konden zich niet op iets hooger peil handhaven, maar kwamen in doorsnee toch iets hooger te liggen. Spoorwegshares werden minder druk verhandeld dan den laatsten tijd het geval was. Op de Duitsche afdeeling werd kalm aan zaken gedaan in de Youngleening, die zich in hoofdzaak bewoog tusschen 24% en 25% voor de overige Duitsche waarden kwamen geen noteeringen tot stand. De beleggingsafdeeling was vast gestemd en het meer voorkomende verschijnsel, dat de beleggingsfondsen koopers vinden, zoo dra aandeelen worden afgestooten kon ook thans worden waargenomen. De Ned. staatspapieren legden een neiging tót op- loopen aan den dag, evenals obligatiën Ned.-Indië en de prov. en gem. obligaties. Pandbrieven waren wat beter gedisponeerd, zij het dan ook dat voor sommige soor ten nog eenig aanbod moest worden ge absorbeerd. Prolongatie 2% Bataafsche Petr. Mg. Obl. 3% A Amsterdamsche Bank A Ned. Gist- en Spiritusfabr. A K.M. De Schelde Nat. Bez. A Houthandel Alberts C. Kans. City South C Union Pac Rr. Nederland le lng 1940 4 Nederland 2e lng 1940 4 Nederland met bel. fac. 1940 4 Ned. k 1000 1938 (3%) 3 Indië k 1000 1937 3 A Koloniale Bank A Ned. Ind. Handelsbank C Ned. Handel Mg. C Calvé Delft A Lever Bros en Unilever 82% 119 411 58% 105 '8 92% 101% 95% 101% 188 133% 121 26 DOODEN BIJ AANVARING TUSSCHEN MOTORBOOTEN. Uit St. Johns (New Foundland) wordt gemeld, dat bij een botsing tusschen twee motorbooten in de Baai van Concepcion 26 personen verdronken zijn. EINDHOVENSCHE EN MEÏJERLJ- SCHE COURANT VOORLOOPIG VERBODEN. Volgens de Grondwet is aan de abon- né's van de „Eindhovensche en Meyerij- sche Courant" in plaats van de krant de navolgende circulaire uitgegeven: „Wij moeten onze abonné's tot ons leed wezen meedeelen, dat tengevolge van een verschijningsverbod tegen ons blad, door de bezettende Duitsche overheid uitge vaardigd ons blad voorloopig niet zal ver schenen." CREMATIE PROF. MR. A. S. DE BLÊCOURT. Onder groote belangstelling vond giste ren in het crematorium te Westerveld de crematie plaats van wijlen prof. mr. A. S. de Blécourt, oud-hoogleeraar aan de uni versiteit te Leiden. Onder diegenen, die de plechtigheid bij woonden, bevond zich o.m. ds. R. van Blom- maert van de Waalsche kerk te Middelburg. Voor ioed DRUKWERK Fa. F. VAN DE VELDE Jr. DOOR R. ARDEN. „Foei!" zei Peters. „We hebben hier een dame, vergeet je dat niet?" Het duistere individu verloor zijn ge duld. Dat bleek uit een aantal vloeken, hetwelk hij ten beste gaf. Het zou spoedig dag worden, of ze langer hier van plan waren te wachten V „We nemen Beverly mee", tsei Peters, vastbesloten. Het duistere individu werd rood van toorn tot onder zijn pokdalige lidteekens, hetgeen overigens niemand zag. Nooit zou hg aan zulk een dwaasheid meewerken. „Maar hij heeft veel geld", paaide Pe ters, die voor het oogenblik geen anderen weg zag om alle belangen te combineeeren, „Al dat geld, zijn heele vermogen per sen wg hem af. Als hij ooit zg'n vaderland wil terug zien, moet hij het eerst aan ons .geven!" Het individu, dat overigens Lopez heette en twintig jaren van zgn leven in de Fransche strafkolonie Cayenne had door gebracht, spitste zijn ooren. „Is hij rijk? Als hg rijk is," sprak de heer Lopez, „mag hg meekomen. Hg zal om te beginnen duizend dollar betalen. Voor de passage", „Je kunt ophoepelen", brulde Beverly plotseling woedend. Lopez speelde weer met zijn mes. „Als hij nog eenmaal zoo te keer gaat, steek ik hem overhoop. Klimt u maar in de andere boot over, Ivliss, ik vaar terug en haal de kotter. Jullie moet intusschen op dien kerel daar zitten en houd elkaar omarmd, kust elkaar dat is voor de po- lypen genoeg, dan laten ze je met rust. Wij loopen, zoo gauw als ik terug ben, uit en yve nemen jullie verderop aan boord." Wat de heer Lopéz met zijn pokdalige NOORD- EN ZUID-HOLLANDSCHE REDDING MIJ. BESTAAT 116 JAAR. De Noord- en Zuid-Hollandsche redding mg. bestond gisteren 116 jaar, een feit, dat bij gewone instellingen zonder meer voorbij zou zijn gegaan. Het bestuur herinnert onze landgenooten echter wel aan dezen dag, omdat zonder de onmisbare steun, ook van particulieren, het weijk onmogelijk is. De oorlogsomstandigheden hebben de taak der N.Z.H.R.M. aanzienlijk verzwaard. Doch desondanks hebben de kranige be manningen der reddingbooten steeds ge toond, ten volle voor hun taak berekend te zijn. Dat deze taak inderdaad zwaar was blijkt hieruit, dat negentig maal in 1940 een beroep werd gedaan op de redding booten der N.Z.H.R.M., hetgeen reeds dub bel zooveel is als het jaarlijksche gemid delde bedraagt. In totaal werden 152 schipbreukelingen behouden aan wal ge bracht. Deze nuchtere cijfers geven echter niet weer, onder welke moeilijke omstandig heden de tochten naar de in nood ver- keerende schepen geschiedden en welke groot© risico's werden geloopen bij het afhalen der slachtoffers. Tweemaal werden de reddingbooten door vliegtuigen met mitrailleurs beschoten, doch gelukkig kon den de kapiteins de schepen behouden bin nen brengen. DE VLASBEÜRS WEER TE ROTTERDAM. Gistermorgen is da vlas- en lijnzaad- beurs in de groote beurshal van het nieuwe Beursgebouw te Rotterdam geopend. Na de gebeurtenissen in Mei was deze beurs naar Dordrecht verplaatst, maar met ingang van gisteren is zij te Rotterdam teruggekeerd. huid zeide, werd als juist erkend en goed bevonden. Edna klom naar Peters en Ben Beverly over, waarop Lopez er nog eens aan herinnerde, dat allereerst duizend dollar voor mr. Beverly moest worden be taald, hetgeen Edna zonder meer beloofde. Daarna nam Lopez de riemen en roeide naar het land. Peters deed hetzelfde en richtte zich naar zee. Een tijdje sprak niemand een woord. Eindelijk verbrak Peters het zwijgen. Hij vroeg Edna, goed uit te kijken voor het ge val zich een douaneboot zou vertoonen. Dan moest Beverly nameljjk snel worden gekneveld! Edna zei, dat ze dat deed. Ze zei het tamelijk bedi-ukt en blijkbaar maakte ze zich toch eenigszins bezorgd over de naaste toekomst. Ook Peters dacht eens na over, mijnheer Lopez en diens bereidwilligheid om een mensch aan het mes te steken. Maar er bleef slechts de keus tusschen Lopez en zijn lieden en een smadelijke capitulatie, waarvan het einde er zoo uitzag, dat hij en nu waarschijnlijk met Edna in een donker hok van de Dakarsche gevangenis zou worden opgesloten. Ben Beverly, de man, die de meeste er varing had, begon plotseling te spreken. „Keer om, Stevens", zei hij somber, „ik wil voorloopig van een arrestatie afzien! Keer om man!" Peters schudde het hoofd. „Neen!" „Idioot!" zei Ben Beverly. „De duivel zal jou, mij en je meisje halen, Heb je er wer kelijk geen idee van, wat het voor een schuit is, die je daar gehuurd hebt, Ste vens Peters gaf geen antwoord, doch wendde zich tot Edna. „Lieveling, heb je de twee revolvers voor me gekocht?" Edna haalde een pak te voorschijn. „Hier, twee zware revolvers en honderd schoten munitie. Samen met een gordel, lieverd. De man in den winkel meende, dat je die dingen zoo slecht in den zak kon steken." „Goed," zei Peters, „pak ze uit laad ze, ik doe ze straks om onder mijn badman tel, dan zijn we op alles voorbereid. Ben je nu gerust, Beverly?" „Als ik die gordel met twee revolvers om mijn buik had, zou ik tevreden zijn." zei Ben Beverly geërgerd. ,;Maar jij?" „Bah, je weet 'och, hoe goed ik schiet," hoonde Peters. „Je hebt toch het lijk van Grizzard gezien?" „Houd alsjeblieft op", smeekte Edna. „Het is allemaal om dien naren Grizzard, dat de zaak aan het rollen is gebracht." „Dan had je hem maar niet moeten dood maken, Stevens!" zei Ben Beverly tandenklapperend: hij begon het nu in zijn natte kleeren koud te krijgen. „Moet ik den heelen tijd maar gebonden blijven? Mag ik je eens een voorstel doen, Stevens?" „Ga je gang," zei Peters. „Maar noem me in het vervolg alsjeblieft Peters." „Goed, zoo als je wilt. Nu dan, Peters, dan neem je me, voordat we op dat omi neuze eh slagschip zijn, mijn boeien af. Laat me mijn revolver houden. Ik geef toe, dat ik er een in mijn zak heb. Het wapen is goed geolied en het water heeft er geen kwaad aan gddaan en het is bovendien uit roestvrij staal gemaakt. Alleen een handvol patronen heb ik noo- dig." „Om me te kunnen neerschieten," wei felde Peters. Hij roeide nu uit alle macht. Het werd langzaam licht, ver achter hen lag de donkere massa van de „Santa Barbara." Ben Beverley streed een zwaren strijd. Eindelijk scheen hij besloten te zijn. „Ik erken voor het oogenblik, dat ik ge slagen ben en beschouw me als jouw gevangene. Maar 'ik zou niet wilen, dat wij allen het offer worden van dien fan tastischer! kerel, die ons straks aan boord neemt. Hebben jullie nog geld?" „Bg'na achtduizend dollar, zei Edna peinzend. „Nu dan!" Ben Bevery richtte zich op. „Heb je er dan wel eens aan gedacht, wat dat voor een schip is, dat jullie gehuurd hebben „Een vischkotter," zei Peters rustig. „Een vischkotter hoonde Beverley kwaadaardig. Als ik je dat zoo hoor zeggen, dan kan ik meteen wel huilen over zooveel stommigheid." .Waarom vroeg Peters snuivend, want het roeien vernioeide hem. „Waarom dan?" „Een vischkotter is dat maar in schijn," zei Beverly. „Eigenl'jk is het een smok kelaar piraat, menschenjager, afperser wie weet, wat nog meer! Ze visschen heen en weer, om de autoriteiten de vis schen in de oogen te strooien, opdat ze met rust worden gelaten. In werkelijkheid doen ze allerlei dingen, die niet mogen Als we niet oppassen, brengen ze ons om zeep, berooven ze ons en smijten ons dan in het water, uit „Dat is bij mij niet zoo eenvoudig," zei Peters. „Ik pas wel op Twee goed inge vette revolvers kunnen muziek maken, dat de heeren hooren en zien vergaat „Man, je vergeet één ding. Er zg'n teveel menschen in een kleine ruimte. Ze pakken je, als je nergens aan denkt, je kunt op zoo'n kist niet altgd tien meter afstand tusschen jou en de zoogenaamde beman ning nemen. Te dicht bg elkaar, man Hoe groot is de bemanning van dat ding. Juf- fi'ouw Bosch Beverly klapperde een tijdje met de tan den. Daarna begon hij weer „Vijf man, Peters. Als ik gebonden blijf, beteekent dat, dat ze jou maar te nemen hebben, je ook binden en naast me leg gen „Onzin," zei Peters eigenwijs. Ben Beverly werd woedend. „Die fgne kapitein wilde me toch net Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk te Domburg zgn na gehouden stemming her kozen de heeren W. Provoost en P. Kampman, terwijl in de vacature Joh. van Eyzeren is gekozen de heer C. Provoost Azn. GEDENKSTEEN OP HET GRAF VAN DR. J. H. GUNNING. Op de begraafplaats „Zorgvliet" te Amsterdam hebben velen uit velerlei kring een wijle vertoefd bij het graf van Dr. J. H. Gunning J. Hzn., waar dezen middag een gedenksteen te zijner nage dachtenis is opgericht. Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer sprak hier over den tijd, welke is verloopen sedert den 24-sten Juni, toen Dr. Gunning be graven werd. Hij gewaagde van de be hoefte, welke dadelgk gevoeld werd om een blijvende herinnering aan hem te stichten. Door zeer velen zgn daartoe bijdragen geschonken. Niet dat wij zulk een herin nering noodig hebben, aldus spr. Wij, die zooveel herderlijke zorg van hem onder vonden hebben. Overal en bij vele onder scheiden gelegenheden, of het was bij Roomschen, Gereformeerden, Hervorm den of Leger des Heils, deed Dr. Gunning van zgn medeleven blijken. Na nog de aandacht te hebben geves tigd op de zórg, die hij als zieleherder voor al zgn medemenschen heeft gehad, verzocht Prof. De Vrijer Gunning's lied te zingen: „Ga niet alleen door 't leven" Daarna heeft Ir. H. Voorham gespro ken. Over de droefheid en over de blijd schap, welke ons hart vervult. Droefheid, omdat schier dagelijks de onvergetelijke Pniël-redacteur gemist wordt. Maar blijd schap, omdat God hem in heerlijkheid heeft opgenomen en verlost heeft van alle aardsche nooden en smarten. Ook wees spr. op de groote belangstelling, welke voor de oprichting van een gedenkteeken bestond: van heinde en verre stroomden de giften binnen, zoodat ook het onder houd van dit gedenkteeken kon worden afgekocht. Ir. Voorham zeide verder, dat de liggende zerk, waarin de naam van Dr. Gunning en zgn geboorte- en sterf data zjjn gebeiteld, alsmede de staande steen zijn gemaakt van Pouillenay, een Fransche kalksteen. Aan de linkerzijde van den staanden steen is het kruis uit gehouwen, daaronder zijn twee opgehe ven handen en aan den voet van het kruis de Bijbel. In de lichtstralen, welke van het kruis uitgaan, staan de woorden: „Je zus alleen", terwijl aan den voet van den steen een palmtak is aangebracht. Nadat dit monument aan de familie was overgedragen, is gezongen Psalm 89 8. Hierna heeft Prof. De Vrijer den aan wezigen verzocht naar het graf te wan delen om den steen te bezichtigen. Hier las hij de Geloofsartikelen en bad hij het Qnze Vader. Een zoon van Dr. Gunning heeft een dankwoord gesproken. (Stand.) A Philips Gloeil. Gem. Bez. 211 C Am. Car Foundry 36% C Anaconda Copper 33 C Bethlehem Steel 88% C General Motor 56 C Kennec. Copper 41 C North Am. Aviation 21% C Rep. Steel 29% C Un. States Steel 78% C North Am. Cy. 4% A Kon. Petroleum Mg. 305% C Contin. Oil Cy. 23% C Philips Petrol. 38% C Shell Union - 13% C Tide Water Ass. Oil 12% A Ned. Scheepvaart Unie 166% A Handelsver. Amsterdam 447% A Ned, Ind. Suiker U. 262% A Deli Batavia Mij- 203 C Deli My. k 1000 273% A Senembah Mij. 218% C Pennsylv. Rr. 28% A South Railway 18% C Amsterdam Rubb. 269 A Deli Batavia Rubb. Mg. 205 A Scrbadjadi Sum Rubb. 132% al een mes door mijn hals halen Ja, ge loof je dan, dat hij er een been in ziet, bij jou net zoo te handelen? En juffrouw Bosch? Jufrouw Bosch is een knap meisje man, heb je daar nog niet aan gedacht?" „Je kunt iemand werkelijk gek maken," zei Peters woedend. ,Wat moet ik dan volgens jouw doen?" „Mij losmaken, Peters Mij een handvol patronen geven voor alle gevallen. Met ons tweeën zijn we veilig „Nou, nou," twijfelde Peters. „Je had het toch zelf daarnet over een kleine ruimte." ,Je bent een kind," zei Ben Beverly. „Met ons tweeën kunnen die vgf mannen ons niet overrompelen. Drie neem ik voor mijn ^rekening als ik boos wordt, ook vier. Twee mannen zijn beter dan één, hè „Dat is waar. Maar ik ben bang, dat je de bemanning gouden bergen zult belo ven, als ze mij en Edna naar Dakar terug brengen Ben Beverly zuchtte rillend. „Dat zouden ze nooit doen, Peters. Waar wil je overigens heen „Naar Engelsch gebied. Daar zullen we verder zien." Ben Beverly dacht na. „Nu, goed," zei h£j tenslotte met over tuiging. „Liever een schooier vrijuit laten gaan dan het heele leven lang dood Peters lachte. „Je bent niet te overtuigen van mijn on schuld. Maar welke garantie geef je mij, dat je je aan onze afspraak houdt „Mijn eerewoord," zei Beverly gewichtig. Ben Beverly werd daarop woédend. „Je eerewoord Peters aarzelde. „Wanneer ik van de centrale recherche mijn eerewoord geef, dan houd ik het Ook Daar hoef je ni-t zoo stom van staan te kijken „Nu goed," zei Peters. „Maak zijn han den los, Edna i i ^>§1 {(Wordt vervolgd)].

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6