UIT DIE PROVINCIE Walcheren BOTSING TUSSCHEN TRAM EN WAGEN. Gistermiddag vond op den Nieuwen Vlis- singschen weg tusschen Abeele en „Lom merrijk" een kleine aanrijding plaats. De tram die om twee uur uit Middelburg was vertrokken, passeerde ter hoogte van ge noemd weggedeelte een met huisraad be laden wagen. Doordat het paard vermoe delijk schichtig is geworden en een weinig naar den verkeerden kant uitweek, botste de wagen met de voorzijde tegen de tram op. Het gevolg was dat de wagen werd beschadigd en eenig meubilair werd ver nield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor; ook het paard bleef ongedeerd. De tram had eenige vertraging. Garnalenvisschery. VEERE. Gedurende de week van 49 November hebben in totaal 21 garnalen- visschersvaartuigen tijdens een vischweek ,van slechts drie dagen 3059 k.g. consump tiegarnalen aan de markt alhier gebracht. Zuid-Beveland Jongelingsvor. op Gerof. Grondslag. Voor den Ring Zuid-Beveland Oost van de Jongelingsvereenigingen op Ger. Grond slag werd als voorzitter gekozen de heer J. C. Keim te Kapelle, in de vacature van den heer H. J. van Ham te Krabbendijke. lepenziekte. KLOETINGE. In vergelijking met vorig jaar, zijn thans veel meer iepen gemerkt om gerooid te worden. De iepenziekte eischt nog steeds veel slachtoffers, hetgeen aan den stand van het geboomte niet ten goede komt. Ze vertoonde zich reeds vroeg in duidelijk waarneembaren vorm. In plaats van olmen, die vatbaar zijn voor de ziekte, worden populieren, esschen, wilgen e.a. maar ook iepen aangeplant. Collectes. KRABBENDIJKE. De door de kerkvoog dij der Ned. Herv. kerk gehouden collecte voor de bijzondere nooden der kerk, heeft 571 opgebracht, de gehouden oogstcollecte Jn genoemde kerk een bedrag van 260. Collecte. YERSEKE. De dankdagcollectes in de Geref. Kerk brachten de mooie som op van 1627.91 Meubilair voor de getroffenen. YERSEKE. Eenigen tijd geleden wer den alle getroffenen in de gelegenheid ge steld op te geven wat zjj aan huisraad etc. wenschten, waarna het comité alles in het werk stelde om aan al deze aanvragen te kunnen voldoen. Intusschen konden reeds verschillende artikelen, zooals bedden, kachels en klee- ren worden verstrekt, doch thans schijnt de grootste uitdeeling op komst te zijn. Za terdag is namelijk een geheele scheepsla ding meubilair gearriveerd en vele wagen vrachten zijn thans ondergebracht in school I. Onze getroffenen kjjken vanzelfsprekend reeds met belangstelling naar de uitdeeling uit, die wel niet lang op zich zal laten wachten. Getijen Wemeldinge. Nov. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Woensdag 13 3.39 15.53 9.23 21.39 ponderd. 14 4.16 16.27 9.59 22.11 Noord-Beveland Publieke verkooping. KORTGENE. Notaris J. J. W. Klop al hier, heeft Zaterdagavond in „De Stads- wijnkelder" alhier, publiek verkocht: een woonhuis, gelegen aan den Torendijk te Kortgene en eigendom van mej. Wed. S. van SluisMoerdijk en kinderen, wonende alhier. Hoogste inschrijver was de heer H. v. d. Maas, Kortgene voor 2530. Kooper de heer C. Broekhoven Czn. voor 2625 te Kortgene. Zeeuwsch-Vlaanderen SORTEEREN EN VERPAKKEN VAN FRUIT. E in dies Tuinbouwcursus. Zaterdagmiddag werd op. het bedrijf en in de gastvrjje woning van den heer A. Calon te IJzendjjke de practische en theo retische eindles gegeven van den sorteer- en verpakkingscursus, gegeven door den heer P. Klaasse, tuinbouwvakonderwijzer te Hoek, voor de vereeniging van oud leerlingen en belangstellenden van de tuin- bouwcursussen van de Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in VVest Zeeuwsch-Vlaanderen. Op bevatte lijke en onderhoudende wijze leidde de heer Klaasse dezen middag. Het bleek, dat de heele curus met veel animo en onder groote belangstelling d.r cursisten is verloopen. Ook van de zijde der ftuitkwee- kers was veel steun ondervonden. Naast den heer Calon hoorden wjj vooral den heer J. S. Baas te Slnis noemen, die op zijn bedrijf alles had gedaan om den cursus een succes te doen worden. De overige ge boden steun wordt echter niet minder ge waardeerd. Bij monde van den heer Calon werd den heer Klaasse een stoffelijk blijk van dank en waardeering overhandigd namens de cursisten. Namens de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw was de secretaris, de heer M. Maas uit Biervliet, tevens lid van de Com missie van Toezicht, aanwezig. Deze wees erop, dat naast het amateurisme, de bloe men- en groentenkweekerij, de Maatschap pij thans vooral het oog heeft voor de eco nomische beteekenis van de fruitteelt voor onze streek. Te allen tijde zal fruit steeds een zeer belangrijk onderdeel zijn van de voedselvoorziening, meer bedrijven zijn te verkrijgen op dezelfde oppervlakte bouw land, werkloosheid kan beperkt worden daar meer handen gevraagd zullen worden voor de vele werkzaamheden, die met zorg moeten worden uitgevoerd. Ons tuinbouw- onderwijs blijft de onmisbare grondslag, waarvoor ieder belanghebbende en be langstellende een propagandist kan zijn. En dan zal na taai geduld en volharding ten slotte blijken, dat op dit terrein, ook geldelijk, nog veel te bereiken is. De heeren Janse van Rosendaal en Aers uit Oostburg, resp. voorzitter en secretaris van de afdeeling oud-leerlingen, brachten den heer Calon dank voor de gulle ont vangst en den heer Klaasse voor zijn les- Reorganisatie op poldergebied. Een gewijzigd plan tot samen voeging van polders in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. DE BESLISSING HIEROVER VAN BELANG VOOR GEHEEL ZEELAND. Zooals bekend, zal in de a.s. winterzitting van de provinciale staten o.m. worden be handeld het voorstel van Ged. Staten om 76 polders en waterschappen, en 5 uitwate ringswaterschappen te vereenigen in het heemraadschap „Het vrije van Sluis". Dit belangrijke voorstel werd aen staten leden reeds in de zomerzitting van 193S ter goedkeuring aangeboden. Verschillende leden ontwikkelden toen echter bezwaren tegenonderdeelen van het plan, zoodat Ged. Staten het voorstel van de agenda voerden onder de toezegging, dat zij een commissie van deskundigen zouden samen stellen met het doel de provinciale staten van advies te dienen. Verwacht werd, dat het voorstel, naar aanleiding van het uit te brengen advies al dan niet gewijzigd, in de winterzitting van 1938 opnieuw aan de orde zou kunnen worden gesteld. Het is anders uitgekomen. De commissie heeft aanmerkelijk meet tijd noodig gehad om zich van haar taak te kwijten. Tengevolge van haar onderzoek en van haar advies ontstond een nieuw voorstel, dat voornamelijk wat den financieelen op zet betreft, afwijkt van het aanvankelijke plan van Ged. Staten. In de betrokken streek, waar vanwege Ged. Staten zittingen worden gehouden om de by de samenwerking betrokken polderbesturen van voorlichting te dienen, wordt weliswaar erkend, dat het nieuwe voorstel minder* verstrekkende financieele •consequenties heeft dan het eerste ont werp, maar over het algemeen kant men zich tegen de voorgenomen verandering van den bestaanden toestand niet minder fel dan men twee jaar geleden deed. By deze kwestie zijn trouwens zooveel persoonlijke gevoelens betrokken, dat in stemming niet kon worden verwacht. Niettemin luidt de algemeene verwach ting, dat het plan tot samenvoeging van ruim 80 kleine polders ditmaal de sanctie van de provinciale staten zal verkrijgen. Men gelooft niet, dat de staten de ver antwoording op zich zullen laden door be stendiging van een ouden toestand te ver hinderen, dat een achterstand op landbouw gebied, die thans uiteraard nog meer klemt dan twee jaar geleden, zal worden inge haald. Na de samenvoeging der polders zal n.l. een betere ontwatering tot stand kunnen worden gebracht, zal intensiveering van den bodem mogelijk zijn, zullen betere we gen voor het vervoer der landbouwpro ducten kunnen worden aangelegd, en zal men de lasten der buitenpolders beter over de belanghebbenden kunnen verdeelen. De kwestie of dit voorstel zal worden aangenomen of verworpen is bovendien niet alleen voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren, maar voor geheel "Zeeland van groot gewicht, want aanneming beteekent, dat met concentratie zal worden voort gegaan, en dat de ruim 400 groote en kleine polders, die onze provincie rijk is, zullen worden ondergebracht in goed func- tionneerende groote eenheden. Na het ontstaan van „Het Vrije van Sluis" zullen vermoedelijk eerst de polders en waterschappen in Westelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen, die nu, omdat ze ten deele in ternationaal dan wel calamiteus zijn, bui ten de samenvoeging vallen, bq het heem raadschap worden ingedeeld. Vervolgens zullen de 56 polders in Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen, thans reeds ver bonden door gemeenschappelijk uitwate- rings-belangen, verder kunnen worden ge combineerd. Het plan tot samenvoeging van polders op Schouwen, dat al voor een deel gereed is, zal zijn beslag krijgen, en tenslotte zal op Walcheren Noord- en Zuid- Beveland, een einde kunnen worden ge maakt aan de versnippering van krachten op poldergebied, die kan worden beschouwd als een voor dezen tjjd schadelijke erfe nis uit een grijs verleden. In 1934 reeds, toen de staten een bedrag van 5000.voteerden om op voorstel van Gedeputeerden de kosten van een on derzoek naar de mogelijkheden van in krimping van het aantal Zeeuwsche polders te bestrijden, werd een begin gemaakt met dit belangrijke vraagstuk. Moge het de volgende maand, dus 6 jaar later, eindelijk voor een goed gedeelte worden opgelost! De slachtfeesten In verval. Op het platteland In Zeeuwsch-Vlaande ren houdt men de „slachtfeesten" nog zoo veel mogelijk in eere, ondanks de beper kende bepalingen, die thans aan het slach ten van een varken zijn verbonden. Groote stroovuren, waarin het geslachte varken gebrand wordt, ziet men thans niet meer in de vroege ochtenduren; de verduiste ringsmaatregelen laten dit van zelf niet meer toe. Een groote attractie is hiermede verloren gegaan voor de jeugd. Behalve de slachter ia thans ook nog een andere figuur van beteekenis, n.l. de controleur, die toezicht houdt of alle bepalingen wor den nagekomen. Men acht zich echter ge lukkig, dat nog geslacht mag worden, of schoon niet meer In zoo'n volle vrijheid als vroeger. Het feestelijk karakter van zoo'n slachtpartij ten plattelande is dan ook veel verdwenen, niet alleen voor de ouderen, maar ook voor de jeugd, die anders slacht- dag en „keutjesfeest" als iets zeer bijzon ders beschouwde. Veel animo voor pi-ysschietJngen. Omstreeks dezen tijd, nu de Zeeuwsch Vlaamsche boogschutters hun sport niet meer zoo veel in den openlucht kunnen beoefenen en ook het weder zich niet meer zoo leent voor andere oude Vlaamsche spe len, zooals prijsbollen, enz., doen ze dit binnen in daarvoor geschikte lokaliteiten. Meer dan andere jaren bestaat daarvoor thans groote belangstelling in de Zeeuwsch Vlaamsche grensstreek, mede als gevolg van de beperkende bepalingen om thans zonder meer de grens te overschrijden. Men blijft nu zooveel mogelijk in eigen omge ving voor deze volksvermaken. Voor het boogschieten bedient men zich dan van een zgn. liggende prang. Geldprijzen zijn thans niet meer zooveel beschikbaar, het is meer wild en gevogelte, zoodat meer sprake is van wildschietingen. Nu het vleesch op den bon is, bestaat voor deze schietingen en bolpartijtjes veel animo, want een paar vette konijnen of eenden vormen een wel kome aanvulling van het Vleeschrantsoen zonder bon. Vandaar ook wel de grootere deelname aan deze spelen. Gevonden voorwerpen. BRESKENS. Gevonden voorwerpen: een zilveren damesarmband. Inlichtingen Maréchausseekazeme te Breskens. Roode Kruis-collecte. AARDENBURG, De Zaterdag 1.1. gehou den Roode Kruis-collecte bracht alhier op 25.08. Uitvoering Gemengde Zangvereeniglng „Excelsior"'. BIERVLIET. Zondag jl. gaf de gemeng de zangvereeniging „Excelsor" haar jaar- lijksche uitvoering onder leiding van haar directeur Jas Anthonisse in het Oude Raadhuis. De voorzitter, de heer Faas, heette allen hartelijk welkom en wees op het feit, dat, hoe de omstandigheden ook zijn, het bestuur niet bij de pakken is blij ven zitten. Het meende toch een uitvoe ring te moeten geven. Spreker dankte dan ook burgemeester Kostense, die zijn volle medewerking heeft gegeven voor het we- slagen van dezen avond. Het was voor de vereeniging een verheugend feit, dat deze avond is doorgegaan, daar de vereeniging 15 jaar bestaat. Dit feit zou dezen zomer herdacht zijn door het jaarlijksche bonds- concours in Biervliet te houden. Door om standigheden kon zulks niet plaats vinden. Er wordt nu getracht, dit concours in 1941 te houden. Daarna werd een aanyang gemaakt met het afwerken van het zangprogramma. Al de nummers vielen ten zeerste in den smaak van het zeer talrijke publiek en deze avond is dan ook een succes geweest voor den leider. Daarna werd het tooneelspel „Wilde Rozen" van Joh. van Eekelen opgevoerd. Hoewel dit stuk zwaar genoemd kan wor den, werd het uitstekend gespeeld. De rol len van Dolf en Loes eii ook de bijrollen zaten er goed in. Na afloop van ieder be drijf mochten speelsters en spelers een verdiend applaus in ontvangst nemen. We kunnen echter minder enthousiast zijn ten opzichte van enkelen onder het publiek, die, hoewel er door den voorzitter gewaarschuwd was, steeds maar weer praatten en lachten. Alles bijeen genomen kan de vereeniging echter op een succesvollen avond terug zien. Roode Kruis collecte. BIERVLIET. De collecte ten bate van het Roode Kruis heeft in onze gemeente 31,56 opgebracht. Loop der bevolking over October. IJZENDIJKE. Gevestigd Leentje Cous- sement van i.oterdam; Wander J. Evers v. Deventer; Simon Serlé en gezin v. Wat.- Kerkje; Christiaan Leenborst v. onbekend; Jan Vogel v. Rotterdam; Petronella de Jong en vrouw v. Dongen; Adriaan Jan- sens v. Terneuzen; Alida de Pierre v. Den Haag; Mathilda van Voorenberghe v. Eind hoven; Augustïnus de Waele v. St. Kruis. Vertrokken: George A. Modde naar Til burg; Emma Keeser n. Steenbergen; Astère Deveneijns naar Watervliet; Petrus Retel naar Den Haag; Anthonius Corthals n. Utrecht; Jeanne de Dobbelaere n. Oudenbosch; Marie Louise Lievens naar Oudenbosch; Sara Brugge n. Breskens; André Lievens n. Kerckrade; Jan de Blaeij n. Wieringermeer; Frans Mullaert n. Dordrecht; Aleijda van Staveren n. Den Haag; Janna Hejjnsdijk n. Cadzand; Liza M. Goossens n. Ginneken; Gustaf Neijssen n. Schoondjjke; Adrianus Trouwborst n. Bergen op Zoom; Raymond v. d. Veire n. Watervliet. (Y.C.) Hoog water. AXEL. Het water is de laatste dagen nog aanmerkelijk gestegen in de Zeeuwsch Vlaamsche kreeken en polderleidingen en staat thans bijna 1 meter boven het nor male peil, zoodat steeds meer laag gelegen weiland onder water komt. in de buiten wijken zijn hier en daar zelfs reeds laag gelegen tuintjes gedeeltelijk onder geloopen of zeer drassig geworden. Dit is ook het geval op de landerijen, waar thans de laat ste bieten gerooid worden. Gelukkig dat dit werk thans zoover achter den rug is met het oog op den toestand der wegen na den hevigen regenval. Op de weiden langs de Groote Kreek, onder deze gemeente waar nog veel melkvee bulten loopt, is het ook uiterst drassig, wat niet aange naam is voor de melkers, die er nu 's mor gens in het donker op uit trekken. De toe gang tot de Groote Plaat, die bij vorige hooge waterstanden wel eens geheel werd afgesneden, is gelukkig nog niet verbroken en het laat zich aanzien, dat het ditmaal ook niet zoo erg zal worden. De textieldistributie. Eenige nieuwe bepalingen. Aan het jongste nummer van „De Ma- nufacturier" ontleenen wij eenige nieuwe distributiebepalingen De verkoop van wollen en halfwollen de kens, alsmede van katoenen beddelakens op de textielkaart is verboden. Deze artikelen mogen door de detaillisten alleen worden afgeleverd op speciale vergunningen. Evenals dweilen zijn katoenen dekens, welke niet meer dan 10 pet. katoen bevat ten en voor de rest van afvalstoffen zijn vervaardigd, vrijgesteld van puntenwaar- deering. Dit artikel zal door den fabrikant gemerkt worden met K.A. en bij den ver koop kenbaar zijn als een vrijgesteld pro duct met de vermelding van het nummer der vergunning van het r$ks-textielbureau. Glasgordijnstoffen (vitrages) indien ge heel vervaardigd uit kunstzijde en/of cel wol, zijn vrijgesteld voor den verkoop zon der punten. Het artikel dweilen is voor den verkoop zonder punten aan den consument vrijge geven. Voor den verkoop van dweilen door kleine winkeliers en venters en in het al gemeen door niet-textielhandelaren, is geen erkenning of vergunning van het rijks bureau noodig. Matrassen. Kapokmatrassen kunnen slechts op spe ciale vergunning verkrijgbaar worden ge steld in de volgende gevallen 1ste voor personen, die in het huwelijk treden 2de aan geëvacueerden en door het oor logsgeweld getroffenen 3e in bijzondere gevallen ter beoordee ling van het Rijksbureau voor de distribu tie van textielgoederen door den handel. Voor het derde geval dient de aanvrage vergezeld te gaan van een doktersattest, gecontroleerd door den vertrouwens-arts (formulier M.D. 29). In gevallen, die niet bij de bovenstaande ondergebracht kunnen worden, kan men, indien aanschaffing inderdaad noodzakelijk is, bijv. door slijtage of noodzakelijke uit breiding, een speciale vergunning ont vangen voor een wolvlok-vlasbaard-zee gras, z.g. gezondheidsmatras of veeren matras. Afgepaste vloerkleedjes tot en met een grootte van 90 X 160 cm mogen zonder punten worden verkocht, evenals vloer kleedjes gemaakt van afvalstoffen, ten minste wanneer deze laatstgenoemde kleedjes van een speciaal merk zijn voor zien en goedkeuring van het Rijksbureau is verkregen. Als sierkleedjes mogen ver kocht worden alle kunstzijden, katoenen en linnen kleedjes, waarvan de oppervlakte beneden 1 vierkanten meter ligt. Alle schorten, zooals bretel- en band- schorten, dienster- of serveerschorten, half schorten, kunnen, indien zij gemaakt zijn van kunstzijde, op de helft worden ge waardeerd van de waardeering van katoe nen schorten. Zeiljoppers. oliejassen en oliejekkers kunnen worden gewaardeerd als sportjas, dus 37 punten voor mannen, 32 punten voor vrouwen en 25 punten voor jongens en meisjes. Verkoop door niet erkende textielhandelaren. Er zijn verschillende textielproducten, welke in het algemeen niet door erkende textielhandelaren worden verkocht, zooals: rijwielhandelaren (voor fietstaschjes, hand beschermers e.d.), horlogewinkels (arm banden e.d.), electriciteitswinkels (isolatie band), carosseriebouwers (bekleeding), lampekeppenwinkels, kappers en parfume riezaken (haarnetjes ed.d.), galanterieza ken (voor theemutsen en kinderwagens enz.) tokohouders (kleine bazars e.d.), speelgoedwinkels enz., handelaren in me dische bandages, verbandmiddelen enz. Deze handelaren zijn niet verplicht een bedrijfsvergunning aan te vragen bij het Rijksbureau en behoeven aldaar niet inge schreven te zijn. Zij moeten zich echter beperken tot den verkoop van die vrijge stelde artikelen, welke zij ook vóór 10 Mei 1940 hebben verkocht. Inrichtingen voor Nijverheidsonderwijs, (huishoudscholen, industriescholen, naai cursussen) moeten aanvragen voor textielproducten richten tot de Hoofd inspectie, die, volgens de gestelde richt lijnen, aan zal geven, hoe de voorziening zal plaats vinden en men mag voor dit doel geen speciale vergunning aanvragen of verleenen. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Op den onbewaakten overweg onder de gemeente Nootdorp is vanachtend een ern stig ongeluk gebeurd. Een 40-jarige inwo ner van Zoeterwoude, die zich per fiets naar de werkverschaffing te Nootdorp be gaf, is op den onbewaakten overweg ge grepen door den trein 's-Gravenliage Rotterdam. De ongelukkige was onmiddel lijk dood. H\j laat een vrouw en drie kin deren achter. Vein onze Boekentafel Julio wil niet achterblijven, door A. M. Nachenius-Roegholt. Uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Julie werkt in de apotheek van haar oom, onder wiens .leiding zij haar assis tenten-diploma hoopt te halen. Als haar oom zieJ- wordt, neemt zijn zoon Jacob de leiding van de zaak op zich. Nu krijgt Julie het hard te verduren maar vlot en slag-vaardig als zij is, slaat ze zich moedig door de moeilijkheden heen en gaat ze de toekomst met Otto tegemoet. Moderne Vlaamsche religieuze lyriek, bijeengebracht door prof. dr. Paul Sobry, A. J. D. Oosten en Jan H. Eelcman. Uitg. N.V. Uitgeversmij. „De Tijdstroom", Lochem. Deze bloemlezing geeft op breede basis een representatie van hetgene, dat in de Vlaamsche moderne Poëzie voort kwam uit een godsdienstig bewogen hart. Wij vinden in dit werk, dat opgedragen is aan Koning Leopold van België, een keur van gedich ten van vele jongere schrijvers. ZIJ BRENGT ONS SINT MCOIAAS Dit klinkt als het ontijdig verklap pen van een geheim. Zeker, wij weten allemaal welwie zich op die boot bevindt. Maar zoolang zij nog zoo ver uit het zicht is, spannen wij ons liefst wat langer op de verras sing. Is de spanning nu gebroken? Bet lijkt er niet op, integendeel, nu ko men wij pas recht in de feeststem ming. Meneer Nurks geeft mij een por in mijn ribben en bromtWees toch versta/ndig wie praat er nu over feestvieren. Er zijn belangrijker din gen te doen. Laat de mensclien toch liever zorgendat ze het bonnen- stelsel uit hun hoofd leeren. Maar meneer Nurks weet er niets van, hij heeft niet in de gaten, wat dit eene zinnetje voor heel vélen beteekent. Voor de kinderen voor de ouderen ook. Zij brengt ons Sint Nicolaas Dat is als een trompetstoot de eerste va/n een geheele reeks. Op 5 December zal deze trompetstoot zijn uitgegroeid tot een symphonie van louter feestelijke klanken. Daarom gaat het nu. Want het zinnetje dat wij hier boven zetten, breekt de spanning niet. Het is het thema en juist het hooren van dit thema zal de spanning opvoeren. Zij brengt ons Sint Nicolaas Dat is een uitroep van blijde ver rassing en meneer Nurks, die zoo'n zwart gezicht trekt, zal er ook wél van opmonteren, wanneer hij ziet, hoe wij ons allemaal gaan inspannen, om de goede heilige een ontvangst te bereiden, schooner en waardiger dan hem ooit ten deel viel. En hoordaar begint 'er al een te neuriënzij brengt ons St. NicolaasNu al, op 12 November. Wat zal het een gewéldig koor zijn, dat op den vijfden December met de feestelijke klanken instemt Juist, omdat het buiten zoo donker is, zal dit feest van den Imiselijken haard zeker moeten slagen. Zie ginds komt de stoomboot., Zij brengt ons Sint Nicolaas Burgerlijke Stand GOES. Geboren Maria. Elisabeth, d. v. Johan nes Hermanus Smit en Marina de Jonge. Jan Geert, z. v. Andreas Hoven en Jo hanna Niestern te O. en W. Souburg. Cornells Jacobus, z. v. Kornelis Jacobus Brouwer en Francina Saaman. Ondertrouwd Jan Minderhoud, 29 j- j.m. en Tannteje Brouwer 27 j. j.d. te 's-Heer- Arendskerke, laatst te Goes. Jacobus Adriaan Pouwer j.m. 32 j. en Janna van Dijke j.d. 31 j., te Kloetinge. Overleden Miljon Dignus Johannes de Waal, 62 j. e. v. Elodia Maria Pieters te Vogelwaarde. WESTKAPELLE. Van 39 November. Geboren Gerrit Adriaan, z. van Pieter van Sighem en Willemina Pieternella Ver- hage. OndertrouwdPieter Minderhoud, 22 j. en Neeltje Lous, 18 j. OOSTKAPELLE. van 2 tot 9 November 1940. Getrouwd Markus Wijkhuijs j.m. 24 j. en Francina Schoe, j.d., 17 jaar. Johannes Janse, j.m. 27 j. en Johanna de Voogd, j.d. 25 j. Geboren Johanna Hendrika, d. v. Fre- derik Roelse en Pieternella Splunder. Jacobus, z. v. Jacobus Duvekot en Geertje Kramer. Jannetje, d. v. Christiaan Minnebreuker en Dina Louisa Kluppel". Hendrik Jan, z. v. Geert Stam en Diena Mouwer. Jozias Willem Cornells, z. v. Cornelis Adriaan van der Lijcke en Pieter nella Susanna Goossen. Maria Adriana, d. v. Adriaan van Poelje en Maria Augusta Uiterschout. Maria Amalia, d. V. Johan- nis Izebout en Frieda Wanderer. Corne lis, z. v. Anthonie Steijn en Elizabeth Helena Verhoeff. Anthony Peter, z. v. Gilles Jacobus Provoois en Maria Rosalia van de Velde. DOMBURG. Van 29 November 1940. Geboren: Pieternella Maatje dochter van Jan van der Hage en Leijntje Pro voost. Ondertrouwd: Joost Passenier jm. 25 jaar en Maatje Bommeljé jd. 24 jaar. GRIJPSKERKE. Over de maand October.- Getrouwd: Jan Hendrik Gescbiere, 20 jr, en Lena Cornelia Gescbiere 21 jr. Geboren: Cornelia Paulina, dochter van Lourus Bimmel en van Wilhelmina Paulina Christina Jalcobsen; Francina Wilhelmina, dochter van Izaiik Boone en van Albertje Wareman. Overleden: Willem Jobse, 70 jr., man van Elizabeth Slabber; Pieter Louwerse, 55 jr., man van Leintje Poppe. Wzendyke. Geboren: Antoine Maurice z. van Jo hannes Marinus Boerman en Johanna Adriana Stokx. Angèle Celina Maria. d. van Camillus Petrus Dellaert en Anna Maria Mina Baecke. Overleden: Alcides Marie Gillis 38 j., zoon van Ferdinand Gillis en Elisabeth van Wuijckhuise. Vergine Matthjjs oud 89 j., weduwe van Jacobus Bernardus Ver- kruijsse. Magdalena Anthonetta van Houte, oud 79 j., echtg. van Jacob Anthonie de Hulster. (Y.C.) Okkie gaat verhuizen Ok- kie en de vogels, door Leonard Roggeveen. Uitg. G. B. van Goor Zonen's Uitgeversmij. Den Haag. De Okkie Pepemoot-serie werd met deze twee deeltjes uitgebreid. Zij bevatten ieder een afzonderlijk verhaal, waar de kinde ren van 67 jaar van zullen genieten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3