SUPÉPOL Uit onze couranten van 50 jaar geleden. SPORT VOETBAL WEDSTRIJDUITSLAGEN. Ie klasse: Afd. I: D.H.G.—Spart 1—0; O.D.O.— 't Gooi 3—0; R.F.C.—D.F.C. 04; Feyen- oordHermes-D.V.S. 12 Stormvogels D.W.S. 1—0. Afd. n D.O.S.—C.V.V. 3—1 R.F.C.— H.E.S. 41 Ajax—Haarlem 14 Xerxes—Blauw Wit 1—1 V.U.C.—V.S.V. 1—4. Afd. m Quick—Enschede 1—1 Go Ahead—Hengelo 2—3 Tubantia—A.G.O. V.V. 11 Enschedesche Boys—N.E.C. 2 2 HeraclesWageningen 50. Afd. IV Willem IIJuliana 14 L. O.N.G.A.M.V.V. 22 LimburgiaN.O. A.D. 03 EindhovenRoermond 51 Helmond—B.V.V. 0-^0 N.A.C.—P.S.V. 1—1. Afd. V H.S.C.—G.V.A.V. 2—1 Be QuickVelocitas 30 Heerenveen Achilles 84 W.V.V.Sneek 11 VeendamLeeuwarden 24. 2e klasse MiddelburgVlissingen 11; R.C.S.Zeelandia 91 De Zeeuwen Goes 21 R.B.C.De Baronie 61. De stand is nu Vlissingen 6 4 2 0 22— 9 10 T.S.C. 6 4 1 1 18—13 9 R.C.S. 7 4 1 2 26—16 9 R.B.C. 5 4 0 1 18— 9 8 Middelburg 7 3 2 2 19—13 8 Goes 6 3 1 2 13—12 7 De Zeeuwen 5 2 0 3 7—10 4 Hero 5 2 0 3 11—18 4 Alliance 5 1 1 3 8— 9 3 De Baronie 5 1 0 4 12—17 2 Zeelandia 7 0 0 7 12—41 0 3e klasse M. Goes 2Vlissingen 2 24 De Zeeuwen 2Walcheren 31 Zeelandia 2Goesche Boys 11 De stand is nu De Zeeuwen 2 4 3 1 0 168 7 Vlissingen 2 4 3 1 0 156 7 E.M.M. 4 3 0 1 14— 6 6 Goesche Boys 6 1 2 3 714 4 Zeelandia 2 4 0 3 1 1215 3 Middelburg 2 5 1 1 3 9—14 3 Walcheren 2 2 0 0 7— 2 2 Goes 2 5 0 2 3 11—16 2 3e klasse N. TerneuzenTerneuzensche Boys. 62. De stand luidt Terneuzen 6 6 0 0 3012 12 Sluiskil 5 3 0 2 23—13 6 Biervliet 5 2 12 14—18 5 Corn. Boys 5 12 2 17—18 4 Axel 4 112 10—10 3 Tern. Boys 5 0 0 5 8—31 0 3e klasse O. BreskensTerneuzen 2 90. Thans is de stand Breskens 5 5 0 0 364 10 Aardenburg 5 4 0 1 187 8 Oostburg 5 3 0 2 1315 6 IJzendyke 4 10 3 1218 2 Terneuzen 2 6 1 0 5 1235 2 Schoondyke 4 0 0 4 419 0 MIDDELBURG—VLISSINGEN 1—1. Er was niet veel aan en om dezen wed strijd, dat bevrediging kon schenken. De uitslag is misschien, gezien de kansen, welke bedde partijen zich schiepen, het eenig bevredigende, al moet daaraan direct weer worden toegevoegd, dat Vlissingen iets beter spel te zien gaf dan de Middel burgers. Overigens was er niet veel moois te aanschouwen, noch voor wat het spel betraft, noch voor wat de sportiviteit aan gaat. Er heerschte een onprettige sfeer rond dezen wedstrijd, waaraan liet falen van den scheidsrechter voor een groot deel debet was. Zijn beslissingen voor wat spel- overtredingen betreft, en zyn optreden tegenover spelers, die zich te buiten gin gen aan ongeoorloofde dingen, waren maar al te vaak dubieus. Dat hy' zich meende te kunnen rehabiliteeren door een speler van Vlissingen uit het veld te zenden, was een misvattihg en 'n o.i. niet. wel te motiveeren besluit. Wy houden er over het algemeen niet van een dergelijke critiek op den scheidsrechter uit te oefenen, doch in dit geval werd de geheele kwestie er zoo door beheerscht, dat w(j dit niet achterwege mogen laten Het zag er in den aanvang naar uit, dat Middelburg de gasten geheel zou gaan overspelen. Het ingezette offensief werd als het ware een belegering van de Vlis singen veste, waarin de doelman zich goed weerde en waarbij het backstel van Vlissingen, bijgestaan door de middenlinie, toch nog goed wist stand te houden. Vele kansen werden door de te kort spelende Middelburg aanval verknoeid. Trouwens de geheele wedstrijd door werd te veel ge pingeld door de Middelburg aanval ver knoeid. Trouwens de geheele wedstrijd door werd te veel gepingeld door de Middelburg aanvallers en de eenige gev. aanvallen kwa men over den inkervleugel. Dit had de Mid- delburgsche middenlinie moeten inzien door het spel meer open te gooien en daar mee de goed spelende Vlissinger verdedi ging uit elkaar te rukken. Beide midden- linioG schoten trouwens in hun taak tekort, want ook de rood-witte middenspelers vul den de aanvallers niet voldoende aan. On getwijfeld zouden de Vlissingers meer succes geboekt hebben, wanneer door een meer opdringend spel do Middelburgsche verdediging meer in het nauw gebracht was. De verdedigers van Middelburg, met uitzondering van keeper Moens, waren er heel slecht in en vooral het wegwerken was vaak totaal onvoldoende. De beide doelmannen hadden wel het beste van het spel en speelden beiden een even goeden wedstrijd. De Vlissinger-aanval wist zijn meeste kracht te ontwikkelen via den linker vleu gel, maar het beslissende schot faalde meestal. Een tekort spelen bracht ook hier meestal niet het gewenschte resultaat. Zooals gezegd, liep Middelburg goed van stapel en Vlissingen werd geheel terugge drongen. Alles gelukte den Middelburgers in die korte eerste periode en telkens wa ren de groen-witten hun tegenstanders Jots te vlug af. Te kort spel en goed werk van de keeper voorkwamen in de eerste instantie doelpunten. Een goede kopbal van Carol scheen in het doel te zullen verdwijnen, doch Hesse- ling moest er nog aan te pas komen om in het linkerhoekje den bal in het doel te werken (1—0). Vlissingen ziet, dat er ge vaar dreigt en komt er veel beter in. In plaats van een aantrekkelijken strijd, welke men verwachten mocht, zakt het spelpeil zienderoogen en het wordt van weerskan ten een hopeloos gepruts. Het blijft een zwoegen en werken zonder systeem. Mid delburg moet meer aandacht aan de ver dediging gaan schenken, omdat Vlissingen iets beter gaat spelen. Het plaatsen laat aan weerskanten veel te wenschen over. Toch boekt Vlissingen succes als de links buiten een van rechts vóórgekomen bal te pakken krijgt en langs den verrasten Moens weet te werken (l1). Na de rust is het spel niet beter, al schjjnt Vlissingen weer iets sterker te worden. De aanvallen, welke Middelburg ondanks het Vlissingsche overwicht weet te doen zijn tamelijk gevaarlijk. Even kom'; er vuur in den strijd, teveel zelfs en de scheidsrechter is de leiding totaal kwijt. Of het de loomheid der spelers is of een zich kunnen beheerschen, weten wij niet, maar ondanks deze zwakheid, ontaardt het spel niet. Een strafschop wordt door Vlissingen goed genomen, doch door den groen-witten doelverdediger even fraai ge keerd. Middelburg vat moed en valt fana tiek aan. Vlissingens aanval ondervindt bij de tegenaanvallen te weinig steun van de middenlinie. Aan hetzelfde euvel gaan de Middelburgsche aanvallen mank. Scheids rechter Verkerk stuurt dan de Vlissingsche speler uit het veld, doch Middelburg profi teert van die verzwakking niet. DE ZEEUWEN—GOES 2—1. In een wedstrijd, waarin het spelpeil van een laag gehalte was, heeft de Zeeuwen- ploeg revanche weten te nemen voor de onlangs in Goes geleden nederlaag. De Zeeuwen had invallers voor haar midvoor Sweers en keeper Van Vlaande ren. T. Leijnse stond nu op de midvoor- plaats en L. Zwichtman in het doel. Voor de rust was het een aantrekkelijke wedstrijd met evenredige doelkansen aan beide zijden, waarbij de aanvallen van de Zeeuwen iets talrijker waren. Na de rust was het spel te nerveus, waarbij dikwijls veel te ruw werd aange vallen en De Zeeuwen spelers elkaar vaak in den weg liepen. De voorhoede van de Zeeuwen was, zoo als gewoonlijk, weer zeer snel, waarbij vooral Leijnse weer op den voorgrond trad. Smit viel dezen middag tegen, maar hij kreeg dan ook niet veel kansen om te schieten. De Korver speelde een ver dienstelijke party, maar haalde te weinig ballen op en omdat de rechtshalf Dank- aerts te veel achter bleef, ging er van dezen vleugel niet uit, wat er van uit kon gaan. Poerstamper en Donze speelden een goeden wedstrijd, vooral Donze, die zich uit de moeilijkste situaties wist vrij te spelen. De Goes voorhoede was wel vlug, maar voor doel wist zij niet van de kansen te profiteeren. De beide vleugelspelers vielen zeer weinig op. Het binnentrio speelde goed samen, vooral de linksbinnen speelde een goeden wedstrijd. De Zeeuwen-middenlinie steunde voor de rust haar voorhoede goed, maar na de rust toen zy met 21 voorstond, trok zij zich in de achterhoede terug en liep zjj de backs meer in den weg, dan dat zij hielpen. Het was in deze periode een geluk voor De Zeeuwen, dat de gelijkmaker niet ge scoord werd. Het Goesche middentrio steun de haar voorhoede beter, vooral de spil stuwde zijn voorhoede prachtig met goed geplaatste en aangegeven ballen. Hij was de beste speler van Goes. De Zeeuwen backs speelden weer zeer vasthoudend, zoodat de Goes-voorhoede niet veel kans tot schieten kreeg. De keeper verdedigde zijn doel met enthousiasme, maar hjj is het in deze wedstrijden waarschijnlijk niet ge woon, want hij aarzelde nogal eens, waar door er meermalen gevaarlijke situaties voor zyn doel ontstonden. Ook keepte hij roekeloos, waardoor hjj zelf ook nog eenige malen geblesseerd geraakte. Het Goes-achtertrio speelde een mooien wedstryd, waarvan vooral de keeper een zeer betrouwbaren indruk maakte. Hy stond steeds op de goede plaats, waardoor hij niet bovenmate opviel. De backs speel den zeer betrouwbaar, maar weten het buitenspelvalletje niet toe te passen. Over heit spelverloop het volgende Reeds na ca. 10 min. spelen weet De Zeeuwen haar eerste doelpunt te scoren, wanneer T. Leijnse na een mooien voorzet van Donze onhoudbaar voor den keeper inkopt (10). De Zeeuwen zijn iets meer in den aanval, maar toch ontstaan er aan beide zijden gevaarlijke doelmomenten. De Goes-links- binnen krijgt dan een kans, hij komt ge heel vrij te staan op nog geen 10 M. af stand van het doel, maar zijn schot gaat jammerlijk naast. Het spel gaat nu verder gelijk op. Rechtshalf Bode komt ongelukkig te val len en moet worden vervangen door B. Dankaerts. Na de rust zijn De> Zeeuwen weer meer in den aanval. Bjj een der aanvallen wordt de bal hard naar voren geschoten, Korver weet den bal bijtijds te bereiken en schiet van dichtbij hard in (20). Nu volgen een serie aanvallen op het Zeeuwen-doel. By een schermutseling voor het doel, ontstaat er verwarring in de Zeeuwen-achterhoede, waarvan de Goes- linksbinnen weet te profiteeren (21). Goes zet nu alles op alles om den ge lijkmaker te scoren en De Zeeuwen wor den geheel ingesloten. Inplaats, dat De Zeeuwen zich nu probeeren los te spelen, trekken zij zich allen terug. Zij staan elkaar maar in den weg en zij mogen dan ook van geluk spreken, dat in dezen stand geen verandering meer komt. De scheids rechter leidde goed. R.C.S.—ZEELANDIA 9—1. R.C.S., reeds verschillende wedstrijden gehandicapt door het ontbreken van enkele geblesseerde spelers, kwam tegen Zeelandia weder volledig in het veld. De Souburgers hebben na twee nederlagen, eindelijk weer een forsche overwinning laten volgen. Het zou echter voorbarig zijn uit deze 91 over winning op Zeelandia thans van een volledig herstel van de R.C.S.-ploeg te spreken. Wel werd met meer animo gespeeld en zat er meer vaart in- de ploeg, doch desondanks wist de thuisclub het niet tot behoorlijk tweede klas-spel te brengen. Over de bezoe kers valt uit den aard der zaak weinig goeds te zeggen. Wel weerde Zeelandia zich voor rust, met wind tegen, behoorlijk, doch na het uitvallen van Janisse 10 minuten voor de rust was de lust er blijkbaar ge heel uit en was het een spel van kat en muis. Reeds voor de rust wist de thuisclub zich een veiligen 40 voorsprong te ver werven en den geheelen wedstrijd was de overwinning geen moment in gevaar. Reeds de eerste halve minuut moest de Zeelandia- doelman zwichten voor een schot van Gil- lesse. Blijkbaar had dit ongelukkig moment het schot was zeker houdbaar zoo'n ongunstige invloed, dat v. d. Weel den ge heelen wedstrijd niet diè zekerheid had, het welk een doelman nu eenmaal noodig heeft. Hierbij kwam nog, dat Nijsse het ongeluk had het tweede doelpunt zelf te maken. Al met al omstandigheden, die het er voor de bezoekers niet beter op maakten. Nog voor rust wist R.C.S. door Kruisse de stand op 40 te brengen, waarbij het laatste doel punt van buitenspel niet was vrij te pleiten. Na de rust ivas de thuisclub nog sterker in de meerderheid. Zeelandia kreeg prak tisch geen voet aan den grond. Door twee strafschoppen, waarvan de tweede o.i. on verdiend, wist R.C.S. den stand tot 60 op te voeren, alvorens de linksbuiten der be zoekers tegen wist te scoren (61). Nadien brachten Kruisse en A. Blok den eindstand op 91, waarmede ook het einde kwam. Bij de thuisclub waren alle linies goed op dreef, zonder tot bijzondere prestaties te geraken. Doelman Guiran deed het weinige werk dat hij kreeg zeer goed, terwijl de backs con stant goed speelden. De middenlinie was goed, met de Kam als uitblinker, terwijl in de voorhoede A. Blok en het goede samen spel tusschen Wanjon en M. Blok opviel. Van de bezoekers valt weinig goeds te zeg gen. Doelman v. d. Weel was onzeker. De achterhoede, met Nijsse en Janisse was be hoorlijk, zonder de laatste echter was ze zeer zwak. In de middenlinie was slechts Mijnheer opgewassen tegen de Souburgers, terwijl de voorhoede niets presteerde. In zonderheid de binnenspelers deden te weinig om eenig gevaar te kunnen stichten. WIELRENNEN Wals en Motke de beste renners in het afgeloopen seizoen. Eenige Belgische bladen hebben zich de moeite gegeven na afloop van het seizoen 1940, na te gaan welke renners gedurende dit seizoen de beste prestaties hebben ver richt. Ten aanzien van onze wegrenners is men tot de volgende rangschikking ge komen, waarbij men is uitgegaan van de volgende puntentoekenning, 10, 6, 4 en 2 punten voor het nationaal kampioenschap. 5, 3, 2 en 1 punten aan de vier eerst ge- rangschikten van eiken anderen wedstrijd. Hieruit blijkt, dat overwinningen behaald werden door Schulte in de ronde van Weert en Princenhage, Pelienaars in de ronde van Tegelen en Amsterdam, Motké in de nationale kampioenschappen te Zandvoort, Lambrichts in de ronde van Oosterhout, De Groot te Chaam, Van Gent te Zaandam, Van Nek te Valkenburg, van Amsterdam in de ronde van Feijenoord en Braspenninx in de ronde van Oosterhout. Men is tenslotte gekomen tot de vol gende classificatie 1. Motké (Amsterdam"! (10—1—3) 14 pt. 2. Pelienaars (Terheyden) (53-5) 13 pt. 3. Schulte (Den Bosch) (3—5—5) 13 pt. 4. Van Amstexdam (Princenhage) (23 521 13 pt. 5. Braspenninx (Tilburg) (1353) 12 pt. 6. Van Nek (Amers foort) (56) 11 pt. 7. Van Gent (5—2) 7 pt. 8. Steenbakkers, 7 pt. en 9. De Hoog (Amsterdam) 10 pt. De Limburger Lambrichts en de Am sterdammer Cor de Groot elk met 5 pt. Ten aanzien van de beste koppelwed- strijdrenners in België en Nederland is men bij em puntentoekenning van 5, 3. 2 en 1 punten, tot de volgende rangschikking ge komen. Onze Nederlandsclie renners slaan by al een bijzonder goed figuur. 1. Cor Wals (Tilburg) (4610) 2. Gerrit Boeijen (Oss) (6301) 3. Gerrit Schulte (Den Bosch) (4—4—1—2) 4. C. Pellenaers (Terheyden) (2—6—0—0) 5. G. Bartali (Italië) (2—2—0—0) 6. J. v. Egmor.d (Haarlem) (2—1—1—1) 7. A. Bruneel (België) (1212) 8. Bakker (A'dam) (2110) 9. Debruycker (Eelgië) (2100) 10. Adri Zwartepoorte (Amsterdam) (1—2—0—1) 11. Robert Naye (B.) (2—0—0—1) 12. Romain Maes (B.) (1^030) 13. Sylver Maes (B.) (1430) 14. Roes (Amsterdam) (1111) 15. Kaers 16. Derksen en 17. Jansen. hier- 40 pt. 38 pt. 36 pt. 28 pt. 16 pt. 16 pt. 15 pt. 15 pt. 13 pt. 12 pt. lipt. 11 pt. lipt. 11 pt. Dayen en Lapebie trekken zich terug. Naar wij vernemen zal Octave Dayen de wielersport vaarwel zeggen. In 1926 was hij kampioen op de baan om zich vervol gens op koppelwedstrijden toe te leggen. Ook als achtervolgingsspecialist heeft hij een goeden naam gekregen. Een der allerbeste wegrenners van de laatste jaren, Roger Lapebie, heeft het zelfde voornemen als Dayen. Doordat hij eigenaar geworden is van een transport zaak te Castillon is hij niet meer in de ge legenheid zijn vorm op peil te houden. Lapebie heeft vooral naam gemaakt in de ronde van Frankrijk van 1937. Veel is er in dien tyd over hem gesproken en eerst na langen tijd heeft men hem willen er kennen als den werkelijken winnaar van deze ronde van Frankryk. BOKSEN FUSEE N.B.B. MET N.B.U. TOT STAND GEKOMEN. In een buitengewone algemeene leden vergadering van den Nederlandschen Boks- bond welke gistermorgen gehouden werd te Amsterdam, hebben de afgevaardigden van den N.B.B. en de N.B.U zich unaniem uitgesproken voor een fusie der beide be staande boksbonden. Van vrouw tot vrouw. VREEMDELINGE vraagt S Worden hier in Middelburg door een of andere vereeniging of instantie ook zgn. Zuigelingencursussen gegeven voor a.s. moeders, zooals dit in vele plaatsen van ons land het geval is. ANTWOORD Wendt u tot het Consul tatiebureau voor zuigelingen, Noordbol- werk 33 te Middelburg. Waarschijnlijk zal daar een cursus als door u bedoeld worden gegeven. In ieder geval zult u er de noo- digeinlichtingen kunnen krijgen. ABEVO vraagt Zoudt u mij ook kunnen inlichten in welke verhouding ik aluinoplossing moet gebruiken voor het waterdicht maken van een gekeerde blauwe regenmantel (gabar dine) ANTWOORD U moet één kopje aluin oplossen in ruim 12 kopjes water, dan krijgt u de juiste verhouding. Twaalf kop jes water is ongeveer 114 liter. U moet zooveel nemen, dat de mantel heelemaal onder komt, dus in verhouding tot het be- noodigde water moet u natuurlijk de aluin- boeveelheid vergrooten. HELENA vraagt Mag ik van u 'n goed middel weten, om gezichtsharen weg te krijgen! PLAATSVERVANGENDE INSPECTEURS VAN DE VOLKSGEZONDHEID. Volgens besluit van den secretaris-gene raal van het departement van sociale zaken zal het staatstoezicht op de volksgezond heid voortaan mede kunnen worden opge dragen aan plaatsvervangende inspecteurs yan de volksgezondheid, teüe-n kec/nAn i OOODT BACTERIËN 8EVORDERT GENEZING ANTWOORD Het zekerste middel is om u tot een schoonheidsspecialist of tot een huidarts te wenden, die langs electri- schen weg de gezichtsharen verwijdert. Een ouderwetsch middel, dat zeer goede resul taten oplevert is om, zoodra hinderlijke gezichtsharen zichtbaar worden, deze niet een splinter-tangetje dadelijk te verwijde ren. Indien u er bijtijds bij bent en regel matig de hand eraan houdt, houdt u de vermeerdering tegen. Het middel is wer kelijk probaat, er behoort echter eenige zelfoverwinning toe om het toe te passen. Ook kunt u een watje met een schrale op lossing waterstof-peroxyde bevochtigen en daarmee regelmatig de gezichtsharen be vochtigen. Ze zullen dan eerst opblonden en langzamei'hand verdwynen. Succes BERTHE vraagt Hoe kan ik roestvlekken uit een witten handdoek verwijderen! ANTWOORD Als u 't ervoor over hebt, maak dan een oplossing van citroensap met zout. Hiermee worden de vlekken be druppeld. Daarna den doek op de gewone wyze wasschen en in de bleek zetten. NACHTVLINDER vraagt f Ik zie in het donker buitengewoon slecht. Ik ben echter genoodzaakt des avonds uit te gaan, aangezien een oude hulpbehoevende dame myn assistentie bij het uitkleeden noodig heeft. ANTWOORD Een zaklantaarn meene men, een witte jas aantrekken,' by ontsten tenis daarvan een witte ceintuur, desge- wenscht lichtgevend om doen. Dan ziet u zelf en bent ook voor anderen zichtbaar. Er zijn op het oogenblik zooveel lichtge vende voorwerpen verkrygbaar, dat het u niet moeilijk zal vallen, een keuze te doen. KEUKENPRINSES vraagt: Eenigen tijd geleden kocht ik een twaalf tal citroenen. Ze zyn echter hard gewor den. Is dat te verhelpen? ANTWOORD: Citroenen, die door ouder dom hard en gerimpeld zijn geworden, maakt men weer zacht en sappig door ze een uur in heet, maar niet kokend water te leggen. HUISVROUW vraagt r Mijn huishouden is druk, vraagt veel van me, vooral aangezien ik het den laatsten tyd zonder hulp moet stellen. Ik word echter telkens van mijn werk afgeroepen door de bel, die ik woon op een druk punt bij wijze van zeggen niet stilstaat. Hoe kan ik dat bellen beperken? ANTWOORD De oplossing lijkt me niet zoo moeilijk u bevestigt een brief je aan de deur met„Alleen bellen tusschen 11 en 12 uur". Den tijd bepaalt u zooals u het beste uitkomt. Neemt u zoo min mogelijk leveranciers en u bent ook al een heel eind. Kennissen van mij laten drie keer per week de kruideniers boodschappen bren gen, drie lieer per week den slager, iederen dag melkboer en bakker en hebben zoo niet veel gebel aan de deur. Met kennissen spreekt u een bepaald sein af. Burgerlijke Stand YERSEKE. Van 29 November. Geboren: ïna Jasperina Johanna d. v. Daniël Johann van Heerewaarden en Jan netje Wisse; Gerard z. v. Lambrecht Nieu- wenhuize en Forra Jacoba Sanderse. Marktberichten Gem. VisclunynBreskens. 8 Nov. Aangevoerd door 31 vaartui gen. 6446 kg. garnalen. Kleinhandel 20 ct. per k.g. Export 2022 ct. per kg. Zootjes l 1.60—f 5,—a Jj5e week '1880. Gemeenten op Walcheren en hare bevol king sinds 1824. In 1824 In 1890 Middelburg 13000 17116 Vlissingen 6624 13165 Veere 1069 806 Aagtekerke' 357 585 Arncmuiden 1038 2019 Biggekorke 440 702 Domburg 738 1010 Gapinge 166 Grijpskerke 605 761 Koudckerko li 18 1746 Meliskerke 409 569 Nieuw- en St. Jooslar.d 571 996 Oostkapelle 696 1022 O.- en W.-Souburg 286 1537 Ritthem 611 Serooskerke 793 1169 St. Laurens416 549 Vrouwenpolder 641 945 Westkapelle - 1390 1955 Zoutelande 460 64S De toeneming was dus het grootst te Vlissingen (100 en te Arnemuiden (90 Te Veere verminderde de bevol king met 2iy2 «00 Van 25 tot 31 October vervoerden de mailbooten der Mij. „Zeeland" 1093 passa giers, nl. 512 uit Queenboro en 581 uit Vlissingen. Met ingang van 1 November is benoemd tot burgemeester van Serooskerke ,(W.) de heer J. Riemens. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Vlissingen ds. P. C. A. Halfman te Koude- kerke (W.) bedankt voor het beroep naar Biezelinge c.a, door ds. Hoekstra te Wor- kum. 000 In den morgen van 4 November heeft het nieuwgebouwde stoomschip „Maetsey- cker" van de Koninklijke Paketvaartmaat- schappij zijn eerste reis naar Amsterdam aanvaard. De „Maetsuyclcer" is het vierde stoomschip groot model, type A, hetwelk dit jaar door de Kon. Mij. „de Schelde" aan genoemde maatschappij is afgeleverd. Het schip zoowel als de machines is ge heel gelyk aan de stoomschepen „Both", afgeleverd 8 Juli, „Reael", afgeleverd 18 Augustus en „Cpen", afgeleverd 3 October. Met dit aanzienlijk werk, in zulk een be trekkelijk korten tijd geheel naar den eisch af te leveren, heeft de vaderlandsche nij verheid getoond, wat door haar op 't ge bied van den scheepsbouw tot stand lean worden gebracht. «00 Te Goes is in den ouderdom van 75 jaren overleden den heer dr. A. W- van Campen W.Czn., leeraar in de geschiedenis en di recteur der H.B.S. aldaar. De overledene was van 1845 tot 1865 predikant bij de Ned. Herv, gemeenten te Colijnsplaat, Opper does en Andijk. In 1865 verkreeg dr. Van Campen eervol ontslag uit den predik dienst, waarna hij bij het middelbaar onder wijs overging. De overledene was gedurende 25 jaar aan de H.B.S. te Goes verbonden. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan den gemeenteraad van Zaamslag me degedeeld, dat zy aan den Koning ter ver nietiging hebben voorgedragen het bekend raadsbesluit, waarbij aan de Vereeniging voor Christelijk onderwys lokalen der open bare school zijn verhuurd. Op 5 November is de Christelijke school te Aardenburg feestelijk ingewijd en de heer Jansen van Leiden als hoofd dier school geïnstalleerd. Vele belangstellenden van elders waren opgekomen. Benoemd tot onderwijzeres te Sluis aan school C (wijk Heille) mej. J. M. van de Piassche te Aardenburg, ter vervulling van een vacature, ontstaan door het vertrek van mej. S. J. van de Berge naar Vlissin gen. Radioprogramma Dinsdag 12 November 1940. HILVERSUM I, 415 M. AVRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP, Gram. 8.30 Orgel. 8.50 Concertgeb.-orlt. en solist. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroepork. (11.0011.20 Huish. wenken). 12.00 Gram. 12.45 Ber. ANP. 1.00 Causerie. 1.05 AVRO-Amuse- mentsork. en soliste. 2.00 Cyclus. 2.15 Viool en piano. 2.40 Zang en piano. 3.00 AVRO-Musette-ensemble. 3.30 Gram. 4.00 Omroepork. en solist. 5.15 Ber. ANP. 5.30 Puszta-ork. 6.00 Gram. 6.25 Causerie. 6.45 Reportage of gram. 7.007.15 Vragen van den dag en ANP en sluiting. HILVERSUM H, 301.5 M. KRO-Uitz. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Wy beginnen den dag. 8.30 Gram. 11.30 Godsd. causerie. 12.00 Gram. 12.15 Frans Wouters en zyn Caliente-ork. (12.451.00 Ber. ANP. 1.00 1.15 Gram.) 1.45 Gram. 2.00 Vrouwen uur. 3.00 KRO-symphonie-ox'k. (3.454.00 Gram.) 4.40 Cyclus. 5.00 VPRO Jeugd uitzending. 5.15 Ber. ANP. 5.30 Gram. 6.00 Zang met piano. 6.15 KRO-sjmpbo- nie-ork. en solist. 6.45 Gram, 7.007.15 Vragen van den dag en ANP en sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. NCRV-Uitz. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Gram. (7.30 7.45 Bex\ Engelse1,8.00 Ber. ANP. S.10 Schriftlezing en Meditatie. 8.25 Gew. muz. 8.35 Gram. (9.00—9.15 Ber. Duitsch). 10.00 Amsterdamsch salonork. en gram. 11.30 Ber. (Engelsch). 11.45 Gram. (12.00 —12.15 Ber.) 12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Ber. ANP. 1.00 Zang met piano en gram, 1.30 Ber. (Engelsch). 1.45 Gram. (2.00 2.15 Ber. (Duitsch). 2.30—2.45 en 3.30— 3.45 Ber. (Engelsch). 4.25 Cello, piano en gram. 5.00 Ber. (Duitsch). 5.15 Ber. ANP. 5.30 RVU Cycus „Hoofdstukken uit de geschiedenis van dz lach". 6.00 Gram. 6.30 6.45 Ber. (Engelsch). 7.007.15 Vragen van den dag en ber. ANP en sluiting,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7