STADSNIEUWS VUssingen. STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. DS. D. J. VOSSERS BEROEPEN TE LEIDEN. Naar wij vernemen is ds. D. J. Vossers, Ned. Herv. predikant alhier, beroepen te Leiden. Met hem stond o.a. op het drietal ds. W. H. Kelder te Middelburg. EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Zaterdagmiddag. Over de Vlissingschc begraafplaats waait een koude, scherpe wind, die het omringende geboomte van zijn herfsttooi ontdoet en de stemming op den doodenakker nog meer versombert. Rondom een geopende groeve hebben zich velen verzameld om twee in schrille tegenstelling met dit jaargetijde, nog in den bloei van hun leven zijnde mensehen ten grave te dragen. Een trouw en liefde rijk vader en moeder van drie kinderen, het echtpaar J. van den Driest is Dinsdag avond het slachtoffer geworden van het oorlogsgeweld, dat ons allen omringt. Bui ten de stad getrokken om daar rustig den nacht te kunnen doorbrengen, werden zy door scherven van een .vallenden bóm ge troffen en gedood. Groot is het medeleven met het lot van deze menschen en hun kleine kinderen. Als een goed burgervader schrijdt ook burge meester Van Woelderen achter de baren van twee van zijn gemeentenaren, die evenals helaas verschillende anderen hun zvvaren tol aan den oorlog moesten betalen. On<3&r doodsche stilte dalen de kisten in één groeve. Tezamen z\jn zij den dood in gegaan tezamen zullen zij daar rusten. Burgemeester Van Woelderen spreekt op verzoek enkele woorden en uit het mede leven van het gemeentebestuur met den zwaren slag, die deze familie heeft getrof fen. Wij, die op onze posten biijven, zullen de gevallenen steeds in eere houden. De voorzitter van de afdeeling Vlissin- gen van den Ned. Kappersbond, de heer M. Schoenmaker, beschrijft vervolgens de groote ontsteltenis, die zich van de collega's van den overledene meester maakte bij het vernemen Van het vreeselijke bericht. Jan van den Dri«st, die steeds een goed lid was geweest, is met zijn vrouw nu heen gegaan. De deernis is groot, doch de over ledene zal steeds bij zijn collega's blijven voortleven als een goed kameraad en vriend. Als laatste spreker neemt daarna ds. G. Smeenk. Geref. predikant alhier het woord, die er zijn toehoorders op wijst dat dit sterfgeval niet alleen smart brengt om de doode, doch ook zorg voor de levenden, n.l. de kinderen die zijn achtergebleven. Als wij dit menschelijk bekijken dan wik kelen wij ons in vragen die niet zijn op te lossen. Wij moeten echter Gods hand in deze dingen zien. Ook de zorgen voor de kinderen zullen dan verdwijnen, want God de hemelscbe Vader zal zijn zorgen hier voortzetten. Ds. Smeenk brengt hierna dank aan den burgemeester voor zijn aanwezigheid en de collega's, die ook hun medeleven toon den, hetgeen ds familie op hoogen prijs stelt en dankt den laatsten ook voor de bloemenhulde aan het zoontje dat even eens werd getroffen, en thans in het zie kenhuis vertoeft en in kinderlijken een voud zijn verrukking had geuit voor de mooie bloemen die hij had gekregen Voorts dankte spreker nog de familie Aarnoutse, die zoolang de getroffen fa milie met groote gastvrijheid een onderdak had geboden. Somber klinken dan de ploffen van de schoppen zand, die de familieleden en be kenden als laatste eer in de groeve wer pen. Twee menschen, die in de kracht van hun leven zijn weggerukt, rusten daar thans. Velen hun ontroering niet meer meester zijnde, blijven nog eenige oogen- blikken bij het graf vertoeven, om daarna diep onder den indruk ieder zijns weegs weer te gaan. En in de verte klinkt dof het geblaf van geschu. en het geronk van vliegtuig motoren. Somber teeken des tijds 1 ARBEIDSBEMIDDRLIN G. Bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling, alhier stonden op 10 November als werkzoekenden ngeschreven: Mannen: 2 drukkers, 1 opperman, 2 schilders, 1 opzichter, 1 kleermaker, 1 schoenmaker, 7 metaalbewerkers, 1 brood/ banketbakker, 2 reizigers/agenten, 2 chauf feurs, 13 loopers, 2 portiers, 14 kantoor bedienden, 2 varensgezellen, 19 losse ar beiders. Vrouwen: 1 winkeljuffrouw, 3 kantoor bedienden, 2 huishoudsters, 3 dienstboden, 3 werksters. Totaal 82 ingeschreven (vorige week 81), Alzoo een vermeerdering van 1 werkzoe kende. Hiervan waren geheel werkloos 74, niet werkloos 1, en in werkverschaffing 7. ZIJ DIE KWAMEN EN GINGEN. In de tweede helft van October hebben zich in deze gemeente gevestigd: K. de Vries, timmerman. Meidoornlaan 8 van Vlagtwedde A. Boer, matroos K. M., Prinsenstraat 36 van Rotterdam J. M. Verduyn, scheepmaker, Molenstraat 30 van Schore A. Labruijère, landbouwers knecht, Koudek. weg 156 van Biggekerke A. van Zon, marechaussee, Bloemenla&n 86 van 's-Hertogenbosch J. Roecoert, mon teur, Hyacinthenlaan 35 van Alkmaar J. A. van Donk, rijksveldwachter, C. Busken- straat 38 van Breskens wed. A. Nye- Meyer, zonder, Asterlaan 1 van 's-Graven- hage V. P. van de Wege, varensgezel, Callenfelsstraat 25 van-Kruiningen C. L. de Groot, Rijksveldwachter, C. Buskenstr. 38 van Hoogblokland A. Laernoes, Coll. Ned. Staatsl., Hendrikstraat 42 van Zoute- lande M. Verhoog, matroos, Korte Zelke 66 van Den Helder J. W. G. H. Jansen, werktuigkundige, Schuitvaartgracht 29 van 's-Gravenhage M. Hamelink, brugwach ter, West Soub. weg 1 van Terneuzen F. L. Harms, zonder, West Soub. weg 1 van Terneuzen. Vertrokken: E. L. v. d. Veen, matroos le kl. K. M., Schuitvaartgracht 41 naar Ede L. A. Nierijnck, motorist, Hoogeweg 42 naar Eindhoven C. G. v. d. Eyk, stuurman N. L., C. Buskenstraat 12 naar Oud-Vosmeer W. A. Behrens, scheepsbouwk., Bid. Ban- kert 44 naar Middelburg M. Claassen— Verijzer, zonder, Kl. Kerkstraat 1, Bors- sele; mej. JT. J. de Kok, volontair keurings dienst van waren, P. Krugerstraat 92 naar Goes A. Focke, timmerman, Verk. Quak- kelaarstraat 55 naar Sluis A. Bernaert, zonder, Glacisstraat 147 naar Biervliet H. A. Nouwens, huishoudster, Glacisstraat 147 naar Biervliet C. v. d. Ketterij, mari nier le kl. K. M., Prinsenstraat 22 naar Arnemuiden mej. G. J. Visser, zonder, Bid. de Ruijter 26 naar Heinkenszand J. Bakker, matroos le kl. K. M., Palingstraat 14 naar 's-Gravenpolder J. Hassing-Ba- rentsen, zonder, Eedestraat 8 naar En schede M. Karelse, bankwerker, A. De kenstraat 83 naar Haarlem W. A. Pelle, bedrijfsleider oester-cultuur Mij., Bid. de Ruiter 46 naar Middelburg W. L. Pelle, inspecteur levensverzekering, Bid, de Ruij ter 46 naar Middelburg S. Visser, zonder, Bid. Bankert 38 naar Heinkenszand C. L. SpuyMannaart, zonder, Hobeinstraat 57 naar Oudelande A. v. Biemen, zonder, A. Dekenstr. 31 naar Kruiningen H. Hoger- heideKooman, zonder, Walstraat 8 naar Nieuwerkerk W. Prince, bankwerker, Callenfelsstraat 22 naar Wissenkerke B. Reinigert, metaaldraaier, P. Krugerstraat 195 naar Middelburg G. Paauwe, scheeps bouwkundige, Badhuisstraat 59 naar Se- rooskerke A. D. Kaan, rijwielfabrikant, Bid. Bankert 96 naar Amsterdam J. Braan, matroos K. M., Palingstraat 31 naar Middelburg P. C. Nonnekens, tee kenaar, Singelweg 70 naar Goes A. J. W. J. L. Losecaat van Nouhuijs, kapt. Kon. Marechaussee, Badhuisstraat 118 naar Breda H. J. de Wit, mach. teekenaar, Bloemenlaan 11 naar Amsterdam D. L. van Reek, kwartiermeester, Dijkstraat 14 naar Oostburg A. G. de Witte, kantoor bediende, West. Bermweg 2 naar Rotter dam L. de Klerk, huishoudster, Badhuis straat 58 naar Schiedam J. D. A. Heid- man, zonder, Schuitvaartgracht 103 naar Soest W. F. Nijzink, vertegenwoordiger v. d. Staatsmijnen, Badhuisstraat 25 naar Goes J. Haanstra, luitenant b. d. Opb.d., Badhuisstraat 35 naar Bloemendaal S. HaanstraBuisman, zonder, Badhuis straat 35 naar Bloemendaal J. C. Meij- aard, schipper b. d. betonning, v. Galen straat 3 naar 's-H. Arendskerke J. P. HemmekaVn, zonder, Clijverstraat 46 naar Bergen op Zoom A. J. M. J. Naaijkens, banketbakker, Walstraat 88 naar Bergen op Zoom C. A. Eijkhout, winkeljuffrouw, Steenenbeer 13 naar Deurne mej. P. C. Kommers, kantoorbediende, Badhuisstraat 47 naar Goes A. v. d. Dood, stoker, Prin senstraat 32 naar Schiedam D. Versluijs, opperwachtmeester Kon. Mar., Bloemen laan 88 naar Oostburg G. G. Vranken, bankwerker. Lepelstraat 10 naar Kerk- rade A. C. Rommers, korp. konstabel K. M., R. .Claeszenstraat 5 naar Den Helder R. F. H. L. Sondag, journalist, C. Busken straat 36 naar Oostburg J. F. v. Kervel, kap.-gen. staf reg. bureau, Prins Hendrik- weg 1 naar 's-Gravenhage G. J. E. Pas sier, metaaldraaier, Beursplein 5 naar Bez-gen op Zoom A. J. Guinée, zonder, Badhuisstraat 86 naar Ovezande C. A. DuivewaardePenne, zonder, A. Dèiféhstr. 87 naar Rotterdam A. F. S. Wissekerke, zonder, Noordstraat 75 naar Middelburg J. S. Weerpas, mach. teekenaar, v. Nispen- plein 24 naar Heinkenszand P. Meerman, beambte N. S., Glacisstraat 136 naar Ar nemuiden M. P. Schrier, zonder, Singel- weg 166 naar Goes A. Beun, werkman, Bankertstraat 36 naar Rotterdam G. v. OpstalWaardenburg, zonder, Koudenhoek 30 naar Goes J. Kramer, zonder, Arbeid- straat 14 naar Goes A. J. Steketee, mach. bankewerker, Tulpenlaan 12 naar Yerseke; H. de Koning, winkelier, Vrouwestraat 4 naar Zaltbommel N. Steenhaard, sergt. mach. K. M. Kasteelstraat 3 naar Zoute- lande Ph. W. Elich, kantoorbediende. Spuistraat 64 naar Goes J. v. Maaren, mach. bankwerker, Kanaalstraat 62 naar Middelburg F. v. Leeuwen, lichtwachter- kok N. L., Palingstraat 6 naar 's-Graven polder H. D. Streefkerk, zonder, P. Kru gerstraat 28a naar Middelburg B. v. d. Velde, uitgever, Badhuisstraat 38 naar Oegstgeest J. J. Bodewes, machinist N. L., Badhuisstraat 43 naar Zoutelande P. Dijkhuizen, teekenaar, Badhuisstraat 53 n. Den Haag V. Normann, etaleur, Bad huisstraat 74 naar Goes M. de Smit Burgers, zonder, Badhuisstraat 85 naar Hengelo L. J. JungEveraert, zonder, Bankertstraat 24 naar Middelburg W. C. EveraertHuisman, zonder, Bankertstraat 24 naar Middelburg J. Everse, zonder, Bellamypark 14 naar Koudekerke G. J. van den Heuvel, groentehandelaar, Belia- mypark 14 naar Koudekerke J. J. Hu- bregtse, timmerman, Beursstraat 1 naar Brouwershaven J. T. Walon, matroos le kl. K. M., Bonedijkestraat 8 naar Leeu warden H. C. Maan, korp. mar, Clijver straat 7 naar Groningen J. Grijs, zonder, Evertsenstraat 19 naar Poortvliet A. J. H. Hooijdonk, winkelier, Hendrikstraat 20 naar Dordrecht P. J. van der Vies, zee- loods, Hobeinstraat 39 naar Hilversum J. van den Heuvel, zonder, Hobeinstraat SI naar O. en W.-Souburg L. J. B. Kloeck, bankwerker, Irislaan 26 naar Ril land Bath J. D. de Winde, zonder, Ka naalstraat 32 naar Breskens P. Smoor, matroos Prov. Stbd., Kanaalstraat 94 naar O. en W. Souburg A. F. Linse, hoofdop zichter, Koudek. weg O. 5, naar Oostka- pejle M. A. van Zundert, werkman, Kr. Elleboog 1 naar Etten ca. E. W. Bleijen- berg, zonder, Marinestraat 40 naar Arne muiden D. van Gemert, smid, Molenstr. 37 naar Kortgene H. Vetter, kopergieter, Nieuwstraat 24 naar Middelburg J. Klaucke, zonder, Noordstraat 69 naar Den Haag M. T. E. Nedei'hand, zonder, Oranjestraat 28 naar 's-H. Arendskerke B. S. de Wijze, koopman, Oude Markt 9 naar Rotterdam B. van Mourik, zonder, P. Krugerstraat 35 naar Goes J. Sorge- drager, varensgezel, Hobeinstraat 30 naar Middelburg G. van Weele, Iderk Robaver, Steenhuisstraat 19 naar Middelburg W. F. J. Coopman, bankwerker, Paardenstraat 21 naar Ubbergen C. P. KiburgHuil- mand, zonder, Korenstraat 1 naar Ginne- ken W. J. Zeijger, zonder, Vrijdomweg 6 naar Leiden F. J. van Dierendonck, zon der, Verk. Quakkelaarstraat 58 naar Be verwijk L. J. Witkamp, radio-telegrafist, Bid. Bankert 42 naar Voorburg M. C. W. Akkermans, korp. schrijver, Sottegem- straat 74 naar Schoondijke H. de Rooij, machinist, Sottegemstraat 77 naar Bres kens J. van Rosevelt, dekknecht, Glacis straat 4 naar Breskens J. van Biemen, zonder, Glacisstraat 97 naar Amsterdam S. van den Berg, inspecteur Inv. en Acc., Badhuisstraat 51 naar Almelo G. G. Jongen, matroos le kl., Hoogeweg 30 naar HeusdenJ. Tielrooij, zonder, Koudek. weg Bekendmaking betreffende inlevering van vuurwapenen. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van justitie, maakt op verzoek van den Befehlshaber der Oi'd- nungspolizei het volgende bekend. De officieren van het voormalige Neder- landsche leger dienen hun in eigendom toe- behoorende vuurwapenen en munitie voorzoover zij deze nog voorhanden hebben by het hoofd van plaatselijke politie hunner woonplaats in te leveren, aangezien voor hen, na de demobilisatie van het Ne- derlandsche leger, de door het oppercom mando van het Duitsche leger, uitgevaar digde „Verordening betreffende wapenbezit in het bezette gebied" van 15 Mei, tezamen met de betrekkelijke bekendmaking van dien datum in hun geheel gelden. Het niet-nakomen dezer verplichting tot inlevei'ing zal overeenkomstig de strafbe palingen der zooeven vermelde verordening worden gestraft. Voorts wordt de bevolking in haar geheel nadrukkelijk gewezen op de verplichting tot inlevering van vuurwapenen en munitie. Door het niet-nakomen der verordening betreffende het wapenbezit in het bezette gebied stelt men zich aan zware straffen bloot. Kerknieuws Berichten over het Zendingswerk in Indië. Ook de in Nederlandschen dienst staande Duitsche zendelingen zijn geïnterneerd. In zijn Zendingsrubriek in de 's-Graven-, haagsche Kerkbode .doet een der directeu ren van de samenwerkende zendingscorpo raties (te Oegstgeest), ds. Joh. Rauws, eenige mededeelingen omtrent het zen dingswerk in Indië, die onverwachts van particuliere zijde, via het Roode Kruis te Genève, ontvangen werden. Hieruit blijkt, dat de regeeringsautoriteiten in Indië het noodig hebben geoordeeld, om alle Duit sche zendelingen, zelfs die in dienst ston den van de Nederlandsche Samenwerkende Zendingscorporaties, in een interneerings- kamp onder te brengen. Ds. Rauws schrijft hiervan: „Waartoe het noodig was, deze menschen uit ver gelegen oorden, veelal in het binnenland, te halen en zoovele maan den tot werkloosheid te doemen, terwijl zij zich steeds loyaal tegenover de regeering getoond hebben, is ons niet duidelijk, maar het is gebeurd! „Zendeling Schneider is van het uiterste gebied van Nieuw-Guinea ge haald; zendeling Boger van Duma, in het binnenland van Halmahera; zendeling He- ring van Posso". Naar uit de ontvangen berichten valt af te leiden, wordt er in de financieele moei lijkheden grootendeels voorzien, dank zij de offervaardigheid der bevolking. Zoo zou den zelfs de inheemsche voorgangers en onderwijzers 5 van hun toch al niet groote salaris hebben aangeboden. Ook uit Amerika is er geld gekomen en is nog meer toegezegd. Met zorg denken de Nederlandsche zen dingsvrienden ook aan den prachtigen zen- dingsarbeid der Duitsche zending in Ne- derlandsch-Indië: de bloeiende Batak-Kerk en Batak-Zending op Sumatra, vrucht van het werk der Rheinische Mission, te Bar men; de activiteit der Basler Mission op Borneo, waar meerdere Duitsche zendelin gen arbeidden; enz. Door een en ander ls het toch reeds veel omvattende en inspannende werk der Hol- landsche zendelingen, dank zij al deze on begrijpelijke en dwaze interneeringen, nog belangrijk verzwaard, daar zij nu ook voor de vacante posten moeten zorgen. O. 16 naar Amsterdam A. G. I. van Boxtel, architect, Wilhelminastraat 3 naar Arnhem M. Gommers, conducteur N. S., P. Krugerstraat 52 naar Goes C. Baart de Vos, zonder, Primulalaan 18 naar Zou telande J. Meerman, metaalschaver. Prin senstraat 31 naar Arnemuiden A. C. Bouweraerts, metaaldraaier, Riebesstraat 2 naar Groningen M. A. Vader, teeke naar, Schuitvaartgracht 99 naar Borssele J. A. Veenstra, vliegtuigbouwer, Schuit vaartgracht 237 naar O. en W. Souburg M. Polak, onderwijzer, Singelweg 86 naar Doetlnchem P. Rijks, stoker N. S., Trompstraat 5 naar Roosendaal T. A. van Dijk, zonder, Walstraat 9 naar Tholen T. W. P. van der Weken, vertegenwoordiger. Walstraat 22 naar Etten c.a. R. Nlestern, teekenaar, Walstraat 62 naar Amsterdam H. G. van Hartesveldt, monteur, Walstr. 102 naar Goes Getijen. Nov. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Dinsdag 12 13.33 7.38 20.07 Woensdag 13 1.57 14.07 8.14 20.41 Donderd. 14 2.30 14.38 8.48 21.12 AFDEELINGSVERGADERING VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Voor het eerst kwam Zaterdagmiddag de afdeeling Middelburg en omstreken van de Vereeniging tot bevordering der belan gen van slechthoorenden bijeen in de bo venzaal van „de Eendracht" in de Gist- straat. De voorzitter der afdeeling, mr. M. G. W. v. d. Veur, heeft met enkele woor den herinnerd aan hetgeen de laatste maanden is voorgevallen en namens allen deelneming betuigd met hen, die op een of andere wijze getroffen zijn. Hij deelde mede, dat deze middagsamenkomst als een proef werd beschouwd, nu het zeker voor slechthoorende niet geraden is tijdens de duisternis buiten te komen. Besloten werd in verband met de moei- lijke reisgelegenheid geen afgevaardigde naar de algemeene vergadering te zenden. Medegedeeld werd, dat er ook nu weer ge legenheid zal zijn een cursus iri liplezen te volgen, als men zich daarvoor bij de secre taresse, mej. A. C. Bok, aanmeldt. De voorzitter wees er op, dat de afdee ling bij den brand haar groepsgehoortoe- stel en haar sjoelbakken heeft verloren. In afwachting om het een en ander weer te krijgen, heeft de afdeeling Vlissingen voor deze bijeenkomst haar groepsgehoortoestel afgestaan. Spreker bracht dank aan de afdeeling en speciaal aan den heer Ver- hage, die het toestel naar Middeburg bracht en het hier opstelde. De heer Verhage zeide daarvoor geen dank te behoeven, hij heeft dit gedaan omdat men in de wereld is om elkaar bij te staan. Als men dit algemeen begreep, zat men nu niet in de moeilijkheden. Hierna hebben de leden toch kunnen sjoelbakken doordat twee bestuursleden hun sjoelbak beschikbaar hadden gesteld. Aan het slot van de bijeenkomst heeft de voorzitter dank gebracht voor de wer kelijk goede opkomst en op zijn vraag of men weder des middags wilde samenko men, nl. op 21 December, een algemeen toestemmend antwoord gekregen. DE NIEUWE REGELING VOOR HET OPHALEN VAN VUIL ENZ. Naar w\j vernemen worden ook hier maatregelen getroffen om binnen afzien- baren tijd geregeld naast het algemeene vuil, doch goed gescheiden daarvan, aard appelschillen en groentenafval, beenderen enz. op te doen halen. Men zal intusschen goed doen nu reeds een en ander te scheiden, en zoo mede te geven wanneer de gemeentereiniging met de bekende wagens aan de deur komt. Men is er dan aan gewend als het beslist moet. Dit wordt binnenkort wel officieel aan gekondigd. HET DISTRIBUTIEBUREAU.. Tot nu toe was het distributiebureau op Woensdagavond tusschen zeven en acht uur geopend. Dit was voornamelijk ge daan om degenen; die met het opruimen, vervoeren en verwerken van hét puin bui ten de gemeente waren belast, in de ge legenheid te stellen na hun werktijd hun distributiebelangen te behartigen. Geruimen tijd voorzag de avondopenstelling in een- behoefte, doch de laatste weken is ge bleken dat dit niet meer het geval is. In verband daarmede zal dan ook het bureau op Woensdagavond niet meer ge opend zijn. M3DDELBURGSCH HOMOEOPATHISCH ZIEKENFONDS. Onder voorzitterschap van den heer H. Oldeman heeft het Midd. Homoeopathisch Ziekenfonds Zaterdagmiddag in het Ne- derl. Koffiehuis zijn jaarvergadering ge houden. De voorzitter herinnerde in zijn openingswoord aan de moeilijkheden die het fonds in het afgeloopen jaar door de tijdsomstandigheden heeft ondervonden, niet in het minst, door de afwezigheid van dokter Frumau, die in militairen dienst was. Toch is het geen ongunstig jaar geweest. Zuks bleek ook uit het jaarverslag van den secretaris den heer J. J. Cappon. liet ledental is stationnair gebleven. De heer W. J. Heijliger bracht als penningmeester verslag uit over den financieelen toe stand van het fonds in het afgeloopen boekjaar. Ook in dit opzicht zijn de re sultaten bemoedigend geweest. Aan con tributies werd een bedrag van 13.219.77 ontvangen, terwijl aan de deelnemers uit betaald werd 8.487,24 en voor genees middelen en restituties 2.362,64 werd Uitgekeerd. De werkloozen-steunkas betaalde een bedrag van 416,14 uit, voor de contribu ties der werklooze leden. Over het boek jaar 19391940 werd een batig saldo van 586,27 vastgesteld, welk saldo naar de Reservekas zal worden overgebracrfit. De aftredende secretaris werd bij monde van den voorzitter hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat hij in de lange reeks van jaren, in het belang van het fonds met zoo'n gfoote opge wektheid heeft volbracht. In zyn vacature als bestuurslid werd de heer A. de Troye gekozen. De 'penningmeester werd bij acclamatie herkozen. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 uur n.m. tot 8 uur n.m. ring met 2 sleu tels rol telefoondraad kinderportemon- naie stamkaart ten name van C. Beekman, Vlissingen huissleutelzadeldekje van een fiets voordeur-sleutel, merk Zeiss Ikon blauw grijzen heerenhoed. Bij vinders kinderwantje, J. de Koster, Londensche kaai 37 rijwielbelastingmerk, M. Polak, Rouaansche kaai 27 wollen kin derwantje, G. van Waesberge, Beenhouwers- singel 45 snelbinder, N. Laroes, Balans 3"; knipmes, Th. Swets, Bleek 9 zilveren speld (het wapen van Zeeland), J. de Rijke, Vlis- singsohestr. 34 bruine heerenhandschoen,. J. Gabriëlse Lange Noordstraat 41 blauwe vulpenhouder, G. Warmoeslcerke, Kerk straat 281, 't Zand blauwe muts en blau we kinderwant, L. van Luijlc, Heerenstraat 21 e muziekboek, H. Francois, Hendrikstraat 26 schooltasch met inhoud, J. de Paayw, Seisstraat 9kindertaschje met Inhoud, Jt DE ONVEILIGE RIJWIELTASCH. Er schijnt te Goes een langvingerig per soon rond te loopen, die het speciaal op den inhoud van rijwieltassehen voorzien heeft. Reeds verscheidene malen maakten wij van dergelijke diefstallen melding en Zaterdag werd weer een dame de dupe, die haar rijwiel korten tijd voor een winkel in de Langekerkstraat geplaatst had, en die, na haar bezoek aan den winkel, een paar glacé handschoenen uit haar rijwiel- tasch miste. VERDWENEN RIJWIELEN. Vorige week verdwenen twee rijwielen die eenigen tijd onbeheerd voor een woning in de Stationsstraat stonden. Ze bleken echter, zij het zonder voorkennis van den eigenaar, voor „tijdelijk" gebruik in bezit genomen te zijn en werden elders weer te ruggevonden. Daarop verdween Vrijdag een rijwiel van J. W. alhier, dat eenige uren onbeheerd voor een pand aan de Kreukel- markt stond, en dat, naai- thans aangeno men wordt, wel voor goed verdwenen zal zijn. Of de politie zou den dader op het spoor moeten komen. VROTJWEN SLAAGS. Mej. G. H.-V. kreeg op den Oostwal woorden met mej. A. W.-P. Het bleef ten slotte niet bij woorden en de dames werden handgemeen. Waarna mej. W.-P. naar het politiebureau stapte en daar mededeelde, dat zij door mej, H.-V. mishandeld was. De politie stelt een onderzoek in. HET IDENDITEITSBEWIJS. De heer H. N., alhier, bleek geen geldig idenditeitsbewys te kunnen toonen en werd deswege verbaliseerd. HET CHR. GEMENGD KOOR. Naar wij vernemen zal de gebruikelijke en door velen gewaardeerde jaarlijksche uitvoering van het Chr. Gemengd Koor, di recteur de heer W. 't Hooft, dit jaar, we gens de tijdsomstandigheden, geen door gang vinden. Onderwijzer Chr. Uloschool. Tot onderwijzer aan de Christelijke De repetities worden thans gehouden in school voor U.L.O. aan de Westwal alhier, is benoemd de heer J. J.' Siljee, te Leiden. De samenstelling der Amerikaansche regeering. Opneming van Willkie nog niet overwogen. Naar aanleiding van de vele geruchten over een komende kabinetswijziging heeft President Roosevelt verklaard, dat hij in de onmiddellijke toekomst geen plannen voor mutaties op de belangrijke regeeringspos- ten heeft. In het bijzonder is de bewering, als zou de minister van oorlog, Stimson, binnenkort aftreden, onjuist. Op de vraag, of Willkie een plaats in het kabinet is aangeboden, antwoordde Roosevelt ontwij kend, dat deze kwestie nog niet over wogen is. AUTO TE WATER GEREDEN. Bestuurder omgekomen. Vrijdagnacht is de 55 jarige gehuwde heer H. Holmans uit Stadskanaal door de duisternis misleid met zijn auto te Nieuwe Pekela in het Onstwedderdiep gereden. Toegeschoten hulp gelukte het niet den heer H. te redden. Zaterdagmorgen is de auto met het stoffelijk overschot door een kraanwagen opgehaald. De heer H. exploi teerde de bioscoop in Stadskanaal, het City Theater in Veendam en het Scala- Theater te Winschoten. Burgerlijke Stand GOES. Geboren Helena, d. v. Hendrik Cornelis van Donk en Helena van der Velden. Overleden Abraham Paauwe, 7 mnd. AGENDA VLISSINGEN. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 8 tot en met Dinsdag 12 November: „Ju- lika". MIDDELBURG Electro-Bioscoop. Van Vrijdag 8 tot en met Donderdag 14 November „De familie van mijn vrouw". GOES. Grand-theater. Vrijdag 8, Zaterdag 9, Zondag 10 en Dinsdag 12 November: „De school des levens". Baaijens, Kleverskerke G 8huissleutel, wed. A. van Sehaik, St. Janstraat 49 huis sleutel, merk Lips, P. Hendrikse, Klein Vlaanderen 95 Hoogenbirks handboek, J. Pattenier, Gortstraat 75 damesvulpotlood, N. C. J. de Groot, Schoorsteenvegerssingel 34 kralen armband, W. Hendriks, Lazerij- straat 6 pakje inhoudende hondenriem, mej. de Fagter, Lange Noordstraat 51 kinderportemonnaie met inhoud, A. P. Rouffaer, Koepoortstraat 9 zwart linnen zakje inhoudende winkelwaren, Centrale bakkerswinkel, Houtkaai rijwielbelasting- merk, W. de Jong, Segeersstraat 46 iden titeitsbewijs ten name van Pa. de Rijk, v. d. Vilde, Blindeninrichting, Varkensmarlct kindertaschje, A. Tissink, Spanjaardstraat zendings liederenbundel, J. Pouwer, Seisw. 191; ruwharige fox-terrier (geel met wit), J. Franse, Noordweg 128 blauwe regenjas, P. Onderdijk, Middelburgsch wegje 16 mes in schede, M. Everwijn, Stationstraat 11 blauwe mantelband, Th, Petiet, Nieuwe Oosterschestraat 13 groen mutsje, L. Wil- leboordse, Seisweg 83 kleine 2-persoons kano, D. Antheunisse, Oud Arnemuidsch Voetpad 24 witte kindermuts, P. Castel, Schuitvlotstraat 32 rijwielbelastingmerk, J. C. Laroes, Balans 3. Indien bij één der vinders voorwerpen worden afgehaald, gelieve men hiervan ter stond kennis te geven aan het bureau van politie alhier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2