pMnm% STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes SPORT UIT DE RAADZAAL. Op het jongste raadsmenu pi-ijkten vele verleidelijke schotels, maar niettemin za gen de vroede vaderen kans in minder dan drie uur tijds het dessert, in den vorm van den sluitingstik, te bereiken. Of het raadsgezin de opvatting is toe gedaan, dat zijn inzichten niet zooveel meer terzake doen dan weleer, of dat het in den overkropten winkel van distributie bonnen de kluts is kwijtgeraakt en meent dat ook vroedelijk spraakwater niet meer vrij is, weten wij niet. Wèl weten wij, dat de eenigszins gesloten sluizen der welspre kendheid de jongste bijeenkomst meer goed dan kwaad hebben gedaan. Ook de Mid- delburgsche raad blijkt spijkers met kop pen te kunnen slaan, alle andere uitspra ken van journalisten daaromtrent, in het verleden ten spijt. De voor de Middelburgsche samenle ving gewichtigste raadsbeslissing was on getwijfeld het besluit mede te werken aan het tot stand komen van de stichting „Wederopbouw Middelburg". Zeer terecht hebben B. en W. ingezien, dat de wederopbouw van onze goede, oude stad, zoo uitermate belangrijk, maar te vens zoo moeilijk, ingewikkeld en voor vele daarbij betrokkenen tevens teer is, dat een afzonderlijk, volkomen bevoegd, niet- ambtelijk apparaat noodig is, om alles in de best mogelijke banen te leiden. In hun uitvoerige toelichting van hun voorstel hebben B. en W. het doel dei- stichting even duidelijk omschreven, als de wijze waarop zij zal functionneeren, en dies hadden de raadsleden niet veel meer te vragen. Hetgeen natuurlijk weer niet beteekent, dat zij zonder meer hun fiat aan de ont- werp-statuten verleenden. De raad had n.l. een grief. De raad voel de zich tekort gedaan in zijn gezag. Wij kunnen ons levendig voorsteilen, dat de raadsleden het niet konden waardeeren, dat een zoo belangrijke instelling als üeze stichting, immers het alles beheerschend medium tusschen het verleden van de stad en haar volkskunst, zal beslissen in en over de gemeente, maar zonderhet ge meentebestuur. De gemeente zal slechts de eer genieten eventueele tekorten der stich ting aan te zuiveren. De beide juristen in den raad hebben met man en macht gepoogd den voorzitter van het, naar voor-oorlogsche stijl, stellig onbillijke in de regeling te overtuigen, en dapper gestreden om de vroede vaderen althans eenigermate bij de stichting te be trekken. De voorzitter was alleszins ge neigd toe te geven, dat de raad er ditmaal inderdaad kaaltjes is afgekomen, maar toch achtte hjj zich niet gerechtigd het geschokte prestige te vleien met de hoop, dat de Algemeen Gemachtigde voor den wederopbouw voor de klachten ontvankelijk zal zijn. Hij schetste in breede trekken de machtige positie van ir. Ringers, diens groote verantwoordelijkheid ten opzichte van den wederopbouw, en hij adviseerde zachtkens, maar dringend, terwille van Middelburgss toekomst zich niet tegen diens bedoelingen te verzetten. In het grijze verleden, toen de raad nog fierop het democratische paard zetelde, zou zoo'n dringend beroep hoogstwaar- schijnlijk een averechtsche uitwerking heb ben gehad nu echter kozen de afgevaar digden eieren voor hun geld lachten op een wijze, die deed denken aan den beken den kiespijn-boer, hechtten zelfs zonder stemming hun goedkeuring aan de statu ten. Op hun verzoek zal de voorzitter thans nog trachten den gemeenteraad eenige medezeggenschap te bezorgen. Of er veel van terecht zal komen? De voorzitter meende van niet. Na dezen degradatie-wedstrijd, die voor den raad wel van belang was, maar die niet veel invloed zal oefenen op de werk wijze en de resultaten van de stichting, heeft wethouder Paul, een van Middel- burg's mannen, die al him krachten voor het welzijn der stad inspannen, een tip ge licht van den sluier, die over de bouw plannen hangt, met name over de plannen, die niet betrokken zijn bij het groote op- bouw-project. De heer Paul achtte het een weinig op wekkende omstandigheid, dat van de vele eigenaren van de vernielde perceelen, bui ten het stratenplan liggend, nog slechts 20 personen te kennen hebben gegeven in beginsel iets voor den opbouw van hun panden te voelen. Ook de voorschotrege ling van 80 der verkoopwaarde, en de mogelijkheid om de overbruggende som van verkoop- en opbouwwaarde tegen een billijk percentage aan hypotheek te ver krijgen, hebben de animo tot bouwen lang niet in dier mate aangewakkerd als B. en W. zich hadden voorgesteld. Tijdens de gedachtenwisseling die op deze verzuchting volgde, kwam de oor zaak dezer bouw-lusteloosheid naar voren. Voor de meesten is een vergoeding van 80 der verkoopwaarden een te slappe basis voor het nieuwe leven. Vooral in Mid delburg is de marge tusschen verkoop waarde en opbouwwaarde van panden ab normaal. Door deze marge neemt Zeeland's hoofdstad een uitzonderlijke positie in de rij van vernielde vaderlandsche steden in, hetgeen tevens beteekent, dat Middelburg eerst dan glorierijk uit de assche zal her rijzen, als deze uitzonderingspositie in de schadevergoeding zal zijn verdisconteerd. Deze theorie is niet nieuw meer, maar niettemin heeft ze nog niet aan beteekenis ingeboet In steeds breeder kring gaat men geluk kig inzien, dat Middelburg, ééns Neder- land's pronkjuweel, een bijzondere voorzie ning eischt. Mogen B. en W. en de nieuwe stichting erin slagen ook hen, die aan het laatje zitten, van deze noodzaak te over tuigen. Als Middelburg met andere gemeenten over één kam wordt geschoren, wordt Mid delburgMiddelburg niet meer Voor de lusteloosheid van den patiënt, door dokter Paul geconstateerd, bestaat maar één remedie verhoogde schadeloos stelling. Theoretic h is het slechts één pas van den nieuwbouw naar het puin. En daarom kan op bovenstaand pleidooi onmiddellijk volgen de mededeeling van wethouder Paul, r van allerlei aard verdrijft U snel en zeker met Koker 12 stuks 50 cL Proe/doosie 2 stuks 10 cl dat de eigenaren van niet voor onteigening in aanmerking komende vernielde panden, tot voor kort zelf aansprakelijk voor het schoonen van hun eigendommen, niet lan ger met het puin in de maag behoeven te zitten. Zij spreken met B. en W. en het komt in orde. Iemand, die verre reizen doet, kan veel verhalen, en daarom verwonderde het ons niet, dat de heer Lambermont tijdens de raadszitting opmerkte, dat men in andere steden van ons land straatverlichting bezigt, waar de Middelburgsche niet aan kan tippen. Tenminste nu nog niet, Want tot op heden verkeert Middelburg, wat de straatverlichting betreft, nog maar in het proefstadium, dat gelukkig zyn einde na dert. De 25 gloeiende spijkers (die heusch echte Philips-lampen zijn), die, zoo goed en kwaad als het ging, onze duistere we gen hebben bebakend, zijn nl. in orde be vonden. Vele straatlantaarns zullen er binnenkort mee worden uitgerust, en de hoop is gewettigd, dat dan ook bij donkere maan onze linkervoet zal weten waar onze rechtervoet is gebleven. Elders moge men dan grootsteedscher de verduistering te ljjf zrjn getrokken men kan ook dansen, al danst men niet met de bruid, en ook geld speelt nog een rol. Verwacht wordt dat de verlichting vol doende zal zijn om de menschen op den weg, en uit het water te houden, zonder dat de avondlijke genoegens van de kir rende jeugd er door in -het licht zullen worden gestuurd. Dat het dagelijksch bestuur der ge meente geen schuld heeft aan de winter voeten van eigenaren en bedienden der noodwinkels, die bij het Invallen van de eerste kou niet in de gelegenheid waren te constateeren welk een weldadige warm te centrale verwarming kan verspreiden, vermoedden we al. Na de uiteenzetting die de heer Paul over de misère met de nood- winkels verwarmingsinstallatie heeft ge geven, zijn we er volkomen van overtuigd, dat iemand anders hen dat heeft ge-Braat. OPNIEUW VERSCHILLENDE VER- KEERSOVERTSSDEItS BEKEURD. Het aantal bekeuringen door de politie opgemaakt was ook gisteren weder vrjj groot. O.a. werden vier personen die geen identiteitsbewijs bij zich hadden bekeurd, maar de meeste bekeuringen betroffen ook thans verkeersovertredingen en de politie denkt er dan ock sterk over om over te gaan tot andere middelen die haar ten dienste staan om overtreders hun fouten aan het verstand te bréngen. ARBEIDSBEURS. Eij de Arbeidsbeurs alhier stonden he den ingeschreven: geheel werkloos 64 man nen en 31 vrouwen; gedeeltelijk werkloos 8 m.; in werkverschaffing 19 m.; in her scholing 11 m.; niet werkloos 13 m. Al gemeen totaal vorige week 191, bijgeko men 61, afgegaan 106, blijft over 146. HET M3DDELBURGSCH HULPCOMITÉ. Van Maandag af zal het Middelburgsch Hulpcomité beginnen met de uitgifte van jurken voor alle meisjes, dus ook voor meer dan één uit eenzelfde gedupeerd gezin. De uitgifte heeft plaats des avonds van kwart over zes tot kwart over zeven en wel op Maandag voor degenen, wier familienaam begint met een der letters T tot en met Z, en A of B; op Dinsdag van C tot en met L en op Woensdag van M tot en met S. HET VERSTREKKEN VAN SCHOENENBONS. Tot voor kort kon men op mondelinge aanvrage en toelichting op het distributie- bureau een schoenenbon verkrijgen. Dit is thans anders. Men moet eerst een aan vraagformulier afhalen en daarop verschil lende vragen beantwoorden o.a. hoeveel schoenen men nog heeft. Na inlevering van het aanvraagbiljet wordt nagegaan of er voor het verstrekken van een bon aanlei ding bestaat en als men aan de beurt is, krijgt men schriftelijk bericht, dat men om een bon kan komen. Men moet nu wel drie keer komen, maar als men de derde keer komt weet men succes te hebben en men moet niet zooals wel eens voorkwam vrij lang in de rij staan en toch zonder bon huiswaarts keeren. Thans liggen een kleine 400 aanvragen op behandeling te wachten en steeds groeit het aantal aan. Zij worden genummerd en ieder krijgt zijn beurt als er bonnen beschikbaar zijn. HET KLEEDINGCOM3TÊ. Men weet thans wie van de aanvragers voor een in October ingeleverde dames- of meisjesmantel of japon in aanmerking ko men. Zij zullen nu allen een oproep krij gen om Dinsdag, Woensdag of Donderdag tusschen 10 en 12 of tusschen 2 en 4 uur zich op het distributiebureau te melden, teneinde te kunnen nagaan of bij het des tijds ingeleverde een passende mantel is. Het uitzoeken van hen, die voor een heeren- of jongensjas of pak of wel voor een deken in aanmerking komen, is nog niet ten einde, de uitdeeling daarvan zal nog even op zich laten wachten. Men brenge stamkaarten en textielkaar- ten mede. ELECTRO-BIOSCOOP. }>De familie van myn vrouw". Schoonmoeders staan veelal in een kwa den reuk en zij veroorzaken nog al eens verwijdering tusschen de pasgetrouwde jongelui. Als schoonmama haar neus stoot of een nederlaag lijdt, heeft de rest van de familie een onverholen plezier. Pa en Ma Goethart besluiten, of liever Ma besluit, eens een maand bij hun dochter Peggy, die met den veelbelovenden ro manschrijver Willem Vroolyk getrouwd is en door Ma als doodongelukkig beschouwd LEVENSMIDDELEN EN BRANDSTOF FEN ZIJN TEGENWOORDIG BEGEERENSWAARDIGE ARTIKELEN. In de laatste nachten s ingebroken in een van de patatesfriteskramen waar pa- tatesfrites materialen zijn ontvreemd, ter wijl ook een Inbraak heeft plaats gehad in een pakhuis, vermoedelijk met het oogmerk zich levensmiddelen toe te eigenen. Nog werd b\j de politie aangifte gedaan van diefstal van een aantal balken van een werk, blijkbaar met de bedoeling deze als brandstof te gebruiken. LEK IN HET WATERLEIDINGNET. Gistermiddag ontstond een lek in het waterleidingnet op den hoek Noordstraat- Scherminkelstraat Personeel van het ge meentelijk waterleidingbedrijf is direct aan het werk getogen om een en ander zoo spoedig mogelijk te herstellen. EEN ONGELUKKIGE VAL. Tijdens blusschingswcrkzaamheden die de -brandweer in den afgeloopen nacht moest verrichten, kwam de brandwacht de Vries' zoo ongelukkig te vallen dat hij zijn rechterbeen brak. Hij is direct naar het St. Josephziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. MUTATIES LOODSWEZEN. Bij het Nederlandsch Loodswezen alhier werd tot binnenloods benoemd de heer D. G. Schoute, hulpbinnenloods. De heer C. M. van Poelje, schipper aan boord van het stoombetonnings- en verlichtingsvaartuig. Tot zijn opvolger werd aan boord van een stoombetonnings- en verlichtingsvaartuig benoemd de heer R. Trumer thans schipper aan boord van een motorbetonnings- en verlichtingsvaartuig. Tot schipper aan boord van een motorbe tonnings- en verlichtingsvaartulg werd be noemd de heer M. F. Brouwers, 2e matroos aan boord van een motorbetonnings- en verlichtingsvaartuig. ALHAMBRA-THEATER. Jnliba. Een film met Paula Wessely en deze naam waarborgt een geslaagd product. Im mers Paula Wessely beschikt over de na tuurlijke charme, die haar van vele harer kunstzusteren gunstig onderscheidt. Deze actrice komt zooals zjj is, zonder schmink, zonder retouche, natuurlijk en ongekunsteld. In deze film, Julika, worden we verplaatst naar een Hongaarsch landgoed, waar Karl Tamassy, na den dood van zjjn vader, de zorgen op zich moet nemen van het vader lijk erfdeel. Hij heeft al het personeel moe ten ontslaan, slechts Julika, de dochter van den overleden paradekoetsier blijft en sa men tijgen deze twee aan den arbeid. Julika ziet zich verstooten door de dorpsbewoners, maar desondanks blijft zjj haar werk doen, samen met Karl, die zich nauwelijks kan bedwingen den afstand tusschen hem en het meisje te bewaren. ,Op wonderbaarlgke wij ze wordt Karl plotseling in de vroegere sfeer getrokken eri aanvankelijk gaat hij geheel op in dit vroolijke leven. Maar groot is zijn teleurstelling en via deze ontgooche ling komt hjj terug,bij Julika, met wie hjj zjjn verdere leven zal deelen. Een goede film, voortreffelijk gespeeld en met groot vakmanschap geregisseerd. Geza von Bolvary heeft prachtige natuurscènes ingelascht en dankbaar gebruik gemaakt van de schilderachtige mogelijkheden van het land. Het bijprogramma is eveneens uitnemend verzorgd. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 10 November is de apotheek geopend van de fa. S. J. Engering, Nieuw- straat. Getijen. Nov. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Zondag 10 12.— 0.39 5.54 18.32 Maandag 11 12.51 1.20 6.51 19.23 Dinsdag 12 13.33 7.38 20.07 Woensdag 13 1.57 14.07 8.14 20.41 Donderd. 14 2.30 14.88 8.48 21.12 S Vrjjdag 15 V.M. 315.10 9.20 21.43 Zaterdag 16 3.32 15.40 9.53 22.14 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij wordt, te gaan logeeren. Dat dit bjj den jongen echtgenoot niet in goede aarde valt, is te begrijpen, als wjj met mevrouw Goethart kennis gemaakt hebben. Zij heeft haar man en Jongste dochter flink onder den duim. Als deze dochter neigingen ver toond filmactrice te willen worden en tij dens Ma's afwezigheid ln dansen oefent, moet de vleugel onmiddellijk verdwijnen. Door toedoen van den goedhartigen pan toffelheld Goedhart wordt de vleugel bij Willem Vroolljk bezorgd, die zijn vrouw er mee verrassen wil. Tegelijkertijd wordt er een baby bezorgd, de baby van het dienstmeisje der Vroolijks en een zoon van Goedhart, die in het geheim getrouwd zijn. Piano en baby worden in het tuinhuisje ge deponeerd en zjjn natuurlijk de aanleiding tot de verwarring en de verwijdering tus schen Peggy en Willem. Tusschen de leden van de familie Goed hart scharrelt mr. Nise, handelaar in tuin slangen, fluitjes, naaimachines, boeken en nog veel meer, pédicure en pianostemmer met een chronische honger, die, of alles in het reine brengt, of de zaak verergert. Het laatste komt meer voor als het eerste. Aan het slot lijdt schoonmama haar ne derlaag. Pa Goethart is de baas geworden en beveelt zijn echtgenoote te pakken. Zij gaan naar huis. En Ma draagt nu inplaata van Pa de koffers naar de taxi, terwijl de familie glimlachend toeziet. In het voorprogramma wordt een aar dige teekenfilm met Felix de Kat als hoofdpersoon vertoond en een klucht, die zijn eerste jeugd reeds achter den rug heeft, maar toch soms aanleiding geeft tot een vrooljjken lach. APOTHEKEN. Van Zaterdag 9 November 7 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek Nonhebei, Langedelft DRONKEN EN DWARS. P. B. alhier, werd verbaliseerd en op het politiebureau ingesloten wegens openbare dronkenschap en verzet. OVERTREDING ARBEIDSWET. Tegen M. J. v. d. P. werd proces-verbaal opgemaakt wegen overtreding der Arbeids wet het doen verrichten van arbeid voor het daarvoor vastgestelde aanvangsuur. BOTSING MET AUTO. De heer A. F. L. H. werd op den hoek van de Lombardstraat en de Vischmarkt door een militairen auto aangereden. De heer H. bleef ongedeerd, doch zjjn rijwiel werd ernstig beschadigd. De politie maak te proces-verbaal op. VERKEERSOVERTREDINGEN. Tegen J. J. W. alhier werd proces-ver baal opgemaakt, omdat hij na donker met een onverlichte bakfiets reed. P. L. L., te Yerseke en P. B. te 's-Gra- venhage, werden verbaliseerd omdat zij, als bestuu der van een auto, Li de Wilhel- minastraat de maximum-snelheid over schreden. Eén van de vele, fijnst lederen damestasschen uit de rijke collectie van 't Geschenkenhuis. Trots deze oorlogstijden, vindt U er de nieuwste modellen uit Weenen, Parijs en Leipzig. De prijzen vallen U beslist mee. Met Sint-Nicolaas? 'n Tasch uit: Witkam's Gescfaerakeralhuis L. Kerkstraat, Goes. ACHTSTE LEERKRACHT ULO-SCHOOL. De voordracht voor een achtste leer kracht aan de openbare u.l.o.-school alhier luidt als volgt: 1. A. Steenhuis, Oldenzaal. 2. W. Sinke.'den Helder. 3. A. Bakker, Rotterdam. GRAND THEATER. De school des levens. Trixi (Kathe von Nagy), Hedi (Lucy English), Hilde (Use Werner) en Franzi (Elfriede Datrik), zijn vier vriendinnen die als geslaagden het Weensche gymnasium zullen verlaten. Na geluisterd te hebben naar de wijsgeerige afscheidsrede van den directeur die hen waarschuwde voor de teleurstellingen die de school des levens hen zou brengen, besluiten zij bij elkaar te blijven en een eigen huishoudentje op te zetten. Maar dan komen al dadelijk de teleurstellingen. Het valt niet mede werk te krjjgen, zelfs met een gymnasium-diplo ma; elke werkgever wil liefst „geschoolde" krachten. Gelukkig worden ze in deze pe riode op handige wijze gesteund door een vaderlijken vriend, den concierge van het gymnasium Bröselmeier (Hans Moser). Trixi wordt tenslotte aangeo'. -dd als cassière in een mondaine bar. Hilde als gezelschaps dame en Franzi wordt wiskunde-expert op een kantoor, hoewel dat op school haar slechtste vak was. Begrijpelijk geeft dit ook weer narigheden. Erger is het echter wat Trixi overkomt. Ze wordt verliefd op den modernen schrijver Frits von Lenk (Hans Holt), al weet ze, dat hij als lucht hartig en onbetrouwbaar bekend staat. Ze gelooft echter gaarne, dat hij in haar eindelijk „de" vrouw gevonden heeft. Maar al spoedig heeft von Lenk ook genoeg van haar en dan zal zijn volgend slachtoffer haar vriendin Hilde zijn. Trixi beveelt von Lenk haar vriendin met rust te laten, wat hij wel belooft, maar niet doet. Zijn stel regel is, dat er toch één man zal zijn die aardige jonge meisjes het leven leert kennen, en waarom zou hij het dan niet zijn? Dit sarcastische antwoord op haar smeekbede, doet haar een revolver grijpen en koelbloedig schiet ze von Lenk neer. Het schot is niet doodelijk, maar begrijpe lijk moet ze terechtstaan wegens poging tot moord. Die rechtzitting is dan het be langwekkende slot van een zeer goede film. Ondanks de meest eenvoudige gebeurte nissen boeit deze film van het eerste tot het laatste beeld vooral ook omdat tal van kleine incidenten zoo aantrekkelijk gear rangeerd en gespeeld worden, dat ze, elk voor zich, den toeschouwer weten te pak ken. Daardoor is b.v. ook de nevengeschie denis tusschen Franzi en Kurt Stegeman (Theo Lingen), die haar hartstochtelijk bewondert, maar daarin erg onhandig is, een attractie op zichzelve. Als geheel is „De school des levens" een knappe en gave film, met zeer ver makelijke, maar ook zeer gevoelig gespeel de scènes, en die getuigt van de groote gave van den regiseur Geza von Bolvary. KNOEIERIJ MET DISTRIBUTIEBONS. Wegens vervalsching van distributiebons heeft de politie te Venlo aangehouden H. K. aldaar. Op handige wijze wist de aange houdene volgens de N.R.Ct. met schaar en lijmpot bons gemerkt no. 214 te vervaar digen, voor welke valsche bons hij dan de aangegeven hoeveelheid koffie of thee van de winkeliers kreeg. Enkele winkeliers zijn er op deze wflze ingeloopen. De in het be zit van den aangehoudene gevonden val sche bons zijn in beslag genomen. Noteer dit nummerf No. 33, de tabak om heef den dag te rookenl Heerlijk van smaak en geur. Fluweel-zacht door he» bijzondere Niemeijer NON-SHARP principe. No. 33 maakt van rookers pijprookers I j VOETBAL DE VOETBAL BLIJFT ROLLEN. Geen stopzetting van de competitie voor een bepaalden duur gedurende de wintermaanden. Reeds herhaaldelijk werd van verschil lende kanten de opmerking gemaakt, dat aandrang zou worden uitgeoefend op het bondsbestuur van den Nederlandschen Voetbalbond om de voetbalcompetities ge durende bepaalden tijd (de koudste maan den byv. Januari en Februari) stop te zetten. Het A.N.P. heeft zich ten aanzien van dit voor de voetbalverenigingen belang rijke punt gewend tot het bestuur van den Nederlandschen Voetbalbond. Het bleek hierbij, dat deze kwestie reeds de aandacht van het bondsbestuur heeft ge had, dat in een schrijven binnen enkele dagen zijn oordeel daaromtrent zal uit spreken tegenover de afdeelingsbesturen. Het bondsbestuur staat hierbij afwijzend tegenover de stopzetting van de voetbal competities voor een bepaalden tijd, ge grond op de volgende redenen. De huidige omstandigheden, waaronder de thans reeds voor een vierde gedeelte gespeelde normale competitie wordt gehouden, heb ben de noodzakelijkheid aangetoond om eerder dan voorheen in het competitiever- loop in te grijpen. Wanneer dus de weers- omstandigheden in den loop van de week van dim aard zijn, dat er een redelijke kans bestaat, dat er tal van wedstrijden op den komenden Zondag zullen moeten worden afgelast, zal het wenschelijk zijn, dat het bondsbestuur reeds een paar dagen tevoren kan besluiten de wedstrijden voor den komenden Zondag niet te doen door gaan. Vooral de gebrekkige communicatie middelen in dezen tijd hebben de wensche- lijkheid tot een vroegtijdige beslissing aangetoond. Het bestuur acht het dan ook onverantwoord om de competitie voor een bepaalden tijd stop te zetten, met de kans, dat juist in dien ty'd de weersomstandig heden ideaal zouden zijn voor het voet balspel. Verschillende vereenigingen, die hiervan kennis' nemen, zullen bovendien haaar vreugde uitspreken over dit be sluit van het N.V.B.-bestuur, daar niet iedere vereeniging op het oogenblik fi nancieel krachtig genoeg ls, om de loo- pende onkosten te betalen, zonder dat de inkomsten wekelijks binnenkomen. KONING DER KOLVERS. In de „Prins van Oranje". Deze week werden door de Kolfsociëteit „Prins van Oranje" te Goes, de laatste partijen gespeeld om het koningschap. Vroeger hield de „Prins van Oranje" slechts één wedstrijd koningskolven, met het gevolg, dat niet steeds de sterkste kol ver eerste werd, maar vaak cok het geluk op zulk een, dadelijk beslissenden, avond den doorslag gaf. Daarom heeft men dit jaar met deze traditie gebroken en heeft men om het koningschap 5 partijen, verdeeld over 5 avonden, geslagen. De heer H. J. Molhoek, die den eersten avond startte met het hooge aantal van 151 punten, (een aantal dat nadien door geen enkelen speler meer bereikt werd) sloeg ook den laatsten avond met 110 punten het hoogst en zoo legde hjj, met totaal 617 pnt. op het ko ningschap beslag. Een verrassing was, dat één der jongste leden, de heer M. Haasdonk, als tweede eindigde en dus prins der kolvers werd. Opmerkelijk is de gelijkmatigheid der se ries, met als laagste 92 en hoogste 101 waarmede de heer Haasdonk den titel be haalde. De heer P. A. E. Schrijver, die met 467 als derde eindigde sloeg b.v. al zeer wis selvallig, en deed als hoogste serie een fraaie 133 noteeren en als laagste 65. Deze laagste viel daarbij °P den laatsten avond en daarmede viel hij buiten de titels. Verdere volgorde was: 4. D. Br een 462; 5. M. Veenis 433; 6. M. Schrijver 4257. J. Th. Bleuré 423; 8. F. Mannhardt 405; 9. C. J. Sinke 409 10. C. Sinke 408 11. M. J. Polderman 313; 12. A. M. Koolwijk 245; 13. J. van der Made 234. Door den voorzitter werden na afloop met een toepasselijk woord tot elk de prij zen uitgereikt. Vermelding verdient nog een aardig gedicht van den heer C. Sinke, dat door hem aan den nu volgenden maal tijd voorgedragen werd en waarin elke kolver „zijn deel" kreeg. TENNISSEN De Wimbledon banen vernietigd. In de Fransche hoofdstad heeft men ver nomen dat bij een van de laatste Duitsche luchtaanvallen op Engeland de beleende Wirrïbledon-banen, waar zoovele internati onale tournooien werden gehouden, geheel zijn vernietigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2