HOSSELEN Hoe lang is het licht Zonsondergang hedenavond 18.11 Zonsopkomst morgenochtend 8.37 Gedurende den tusschenliggenden tijd moet worden verduisterd. Walcheren Raad van Sint Laurens. Subsidie „Groene Kruis" verhoogd. De oude begraafplaats wordt ge sloten. Gemeentegebouwen tegen molest verzekerd. SENT LAURENS. Woensdag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van Bur gemeester J. W. van 't Hoff voltallig. In gekomen was een schrijven van het ge meentebestuur van Vlissingen, dat de bij drage voor leerlingen, die in 1938 de Zee vaartschool hebben bezocht op 17,88 is bepaald. Voorts een schrijven van het Da- gelijksch Bestuur van den Polder Wal cheren, dat afwijzend is beschikt op het verzoek, om de helft der kosten van de verbetering van de bermen van den Noord- weg tusschen Zuidhof en den Schotelweg aan de gemeente te vergoeden. De kosten hebben 339,— bedragen. Verhoogde subsidie „Groene Kruis". Van de vereeniging „Het Groene Kruis" afd. SerooskerkeSint Laurens is inge komen een verzoek om de subsidie ten behoeve van de th.c.-bestrijding van 10,per jaar te verhoogen tot 50, per jaar. Wethouder Boon licht dit schrijven nader toe en stelt namens B. en W. voor het verzoek in te willigen. Z.h.s. wordt het verzoek ingewilligd. In verband met een schrijven van den Procureur-Generaal fgd. Directeur van Politie wordt de Politieverordening aan gevuld met bepalingen inzake een col- portageverbod. Geen aansluiting bij het Borgstelüngsfonds. Op een hernieuwde aanvrage van de stichting Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden om aan tg sluiten bij het Fonds wordt wederom afwijzend be schikt. Hulpkracht ter secretarie. Goedgekeurd wordt tijdens de buitenge wone drukte ter Secretarie een hulpkracht in dienst te nemen tegen een belooning van 5,per week. De oude begraafplaats wordt gesloten. De Voorzitter deelt mede le. dat B. en W. het besluit hebben ge nomen de oude Begraafplaats met in gang van 1 November a.s. te sluiten; 2e. dat in de gemeente twee rijksveld wachters zullen worden gestationneerd en dat daarvoor reeds een woning be schikbaar is, terwijl over een tweede woning wordt onderhandeld 3e. dat de Gemeenterekening over 1939 door Gedeputeerde Staten bij besluit van 6 September jl. is goedgekeurd. Hierna vraagt de heer Vader of het niet mogelijk zou zijn, dat voortaan weder als voorheen de torenklok bij de kerk diensten wordt geluid. De Voorzitter deelt mede, dat dit niet kan omdat klokgelui thans „einde luchtalarm" beteekent. Salaris leider distributiekring. De jaarwedde van den Leider van den distributiekring wordt met goedvinden van het Centraal Distributiekantoor vast gesteld op 2000,en van den Plaatsver vangend Leider op 1000, Het bedrag per leerling ingevolge art. 101 der Lager-Onderwijswet wordt voor 1940 vastgesteld op 11,50 en de vergoe ding over 1939 in totaal op 1123,17. Besloten wordt tot aankoop van onge veer 700 ca. zykant van den Nieuwen- hovenschen weg van den Polder tegen den prijs van 10 cents per ca. De brandweer. Aangezien een aantal brandslangen ver sleten is, heeft de opperbrandmeester voor gesteld 100 meter nieuwe slang en 10 koppelingen aan te schaffen, waarvoor B. en W. een bedrag van ongeveer 300, vragen. Z.h.s. wordt tot deze aanschaf fing besloten. Besloten wordt de couponbelasting van door de gemeente af te geven obligaties en van gemeentelijke geldleeningen op den geldgever te verhalen. Molestverzekerlng. B. en W. stellen voor de gemeentege bouwen met inventaris tegen molest te verzekeren bij het Algemeen Plattelands Molestverzekeringsfonds door bemiddeling van de Coöp. Boerenleenbank alhier, voor een totaal bedrag van 50.000,De premie bedraagt 2 °/00 per jaar; bjj den eventueelen omslag kan bovendien ten hoogste nog 1 van het verzekerde be drag worden geëischt. De heer Marnissen acht het van be lang, dat het voorstel wordt aangenomen. De heer Hamelink wijst op verzekering bij „Nieuwe Molest", waarbij de aanvang- premie lager is en vraagt of het niet ge- wenscht is hierbij aan te sluiten. De Voor zitter antwoordt dat het algemeen Platte- landsmolestverzekeringsfonds door B. en W. is gekozen, omdat hierbij de risico's aanmerkelijk minder zijn, omdat zij ver deeld zijn over het geheele platteland. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1941 wordt vastgesteld op een bedrag van 893, Daarna wordt de begrooting der ge meente voor 1941 vastgesteld op een be drag van 63528.in ontvang en uitgaaf voor wat betreft den Gewonen Dienst en voor den Kapitaaldienst op 1044.50. BRAND TE SOUBURG. O. EN W. SOUBURG. Omstreeks 3 uur vannacht werd brand ontdekt in de sla gerswerkplaats van de Gebr. Minderhoud in de Kanaalstraat. Deze brand liet zich vrij ernstig aanzien. De brandweer werd onmiddellijk gewaarschuwd en deze kon een kwartier daarna met twee slangen de vuurhaard bestrijden. Door het kloeke op treden der aanwezige brandweerlieden kon reeds om half vier worden geconsta teerd, dat de brand tot deze werkplaats beperkt bleef. Voor de omwonenden, die reeds bezig waren geweest het noodige huisraad weg te brengen, was zulks een groote- geruststelling. Te vier uur was de brand gebluscht en kon de groote spuit in rukken. Met een baby-spuit werd door eenige brandweerlieden de wacht gehouden bij het smeulende vuur. Omtrent de oorzaak van dezen brand tast men nog in het duister. Gevonden voorwerpen. MELEIS KERKE. Gevonden een Dames rijwiel met V.T. lamp en Jasbeschermer een één-jarige Vaars, zwart bont. Inlich tingen bij den gemeente-veldwachter. Raadsvergadering. VEERE. Maandag vergadert de Raad dezer gemeente, in hoofdzaak ter afwikke ling van de quaestie der molestverzeke- ring. Veel suikerbieten op de kade. VEERE. Er doet zich thans een nijpend gebrek aan scheepsruimte gevoelen voor het vervoer der suikerbieten. Deze land bouwproducten toch, liggen thans over de geheele lengte van de kade, die niet voor de bedrijvigheid der gamalenvisscherij in gebruik is. Men heeft zelden zulk een hoo- gen stapel bieten gezien. Het is te hopen, dat men spoedig betere vervoermogelijk- heden krijgt. Arbeider onder geladen wagen geraakt. OOSTKAPELLE. Donderdagmorgen ge raakte de arbeider P. de V. onder een met suikerbieten geladen wagen. De wielen gin gen over een zijner beenen, waardoor dit zoo ernstig werd gewond, dat hjj op me disch advies tei'stond naar het Gasthuis te Middelburg werd vervoerd. Zuid-Beveland De begrooting van 's-Gravenpolder niet sluitend ie maken. Niettegenstaande verhooging van opcenten op gemeentefonds- belasting, hondenbelasting en schoolgeld. 's-GRAVENPOLDER. Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voor zitterschap van burgemeester Van Meeren- donk. Met kennisgeving afwezig wegens ziekte de heer J. Vermue. De vernieuwing van de bestrating aan den Kaaidam waarvan de aanbesteding even te voren had plaats gehad, werd met algemeene stemmen gegund aan de laag ste inschrijvers L. G. J. van der Ven en M. Wandel, resp. wonende te Koudekerke en te Schoondijke, voor de som van 2110. De voorzitter deelde mede, dat er thans een vaste kern van vier man voor den sur veillancedienst van de luchtbescherming is ingesteld. De surveillancedienst wordt ver richt van 's avonds 8 uur tot 's voormid dags 6 uur. De voorzitter deelde verder mede, dat de inricjiting en de exploitatie van de nood ziekenhuizen tijdens en na den oorlog 21566 gekost heeft. Er is echter nog wel een waarde aan goederen van 10.000 aan wezig. Van Gedeputeerde Staten is de mededee- ling ontvangen dat de gemeenterekening over 1939 door hen definitief is vastge steld. De begrooting 1941. De begrooting voor 1941 werd aangebo den met een totaal aan inkomsten van 29202, aan uitgaven van 30067 en dus met een nadeelig slot van 865. De voorzitter deelde daarbjj mede, dat het B. en W. niet is mogen gelukken de be grooting sluitend te maken niettegenstaan de het getal opcenten op de gemeentefonds belasting is verhoogd van 55 tot 75, de hondenbelasting werd verhoogd tot 5 en het schoolgeld eveneens verhoogd is. De rekening van het burgerlijk armbestuur werd goedgekeurd met een totaal aan in komsten van 4660, aan uitgaven van 4573 en dus met een batig slot van 87. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur werd na voorlezing door den voor zitter goedgekeurd met een eindcijfer van 4644,40 en een post voor onvoorziene uit gaven van 41.28. Besloten werd de couponbelasting voor rekening der gemeente te nemen aangezien de voornaamste crediteur der gemeente bij de leeningsovereenkomst heeft bedon gen, dat de van de rente te heffen belas-* tingen door de gemeente zouden worden betaald. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer De Kraker naar de mogelijkheid voor de bewoners van den Langen weg om aan het electriciteitsnet aan te sluiten. De voorzitter antwoordde dat dit wel mogelijk zal zijn mits de aangeslotenen een zeker bedrag aan stroomverbruik ga randeeren, waarvan de grootte afhangt van de kosten der uitbreiding van het net. Op een vraag van den heer De Klerk antwoordde de voorzitter, dat aan de ge meente geen enkele hoeveelheid teer voor onderhoud der wegen werd toegewezen. De heer Riemens wees op het onaange name van den toestand, dat gestorven vee soms dagen lang blijft liggen, voordat het door de Gekro wordt afgehaald. De schuld ligt ter gemeentesecretarie, waar men een enkele maal heeft verzuimd de aangifte aan de Gekro door te geven. Wethouder Hoogesteger wees op de wen- schelijkheid van een klein aanplakbord aan den Kaaidam. De voorzitter stemde dit toe en beloofde er voor te zorgen. De heer Riemens opperde nog het denk beeld om bij eventueele werkloosheid gedu rende den komenden winter door de werk- loozen de slooten te laten delven zulks in samenwerking met de polderbesturen en de eigenaars der gronden. De voorzitter beloofde hierover met de polderbesturen te zullen spreken. De heer De Kraker wees nog op een stinkende vangput voor de woning van den smid Clarisse aan de Bosscheweide. De burgemeester deed toezegging den put te zullen laten reinigen. Chr. Melsjesvereeniging, ring „Goes en omstreken" bijeen. Woensdagmiddag kwam de Ring „Goes en Omstreken" van de Chr. Meisjesver- eeniging in het Verenigingsgebouw te Kloetinge bijeen. De leiding berustte bij de presidente, mevrouw Van de Waa, die de vergadering op gebruikelijke wijze met liturgie opende. Mevrouw Korevaar sprak over het on derwerp „De Chr. Jeugdbeweging". Dit zeer belangrijke en actueelö onderwerp had aller belangstelling. In de pauze werden ververschingen aan geboden, waarna mevrouw Mortier eenigen tijd zangles gaf. ITer afwisseling decla meerde ds. J. P. van Steenbergen verschil lende gedichten. Deze mooie middag (de zaal was tot in alle hoeken bezet) werd met dankgebed gesloten door de secretaresse, mej. Potter. BOTSING TUSSCHEN PERSONEN- EN GOEDERENTREIN. HOEDEKENSKERKE. Donderdagmor gen ongeveer negen uur hoorde men in het dorp een harde slag die uit de richting van de zee scheen te komen. Velen dachten dat er een mijn ontploft was, zooals vorige week ook het geval was geweest. Dit bleek echter niet zoo te zijn, doch er had een treinbotsing vlak bij de losplaats van de Nederlandsche Spoorwegen plaats gehad. Eiken morgen rangeeren hier de treinen die met suikerbieten geladen zijn, ongeveer op denzelfden tijd dat de personentrein uit Goes komt. Door onbekende oorzaak ge raakte zoowel de goederentrein als de per sonentrein op hetzelfde spoor, zoodat een botsing onvermijdelijk was. In volle vaart reed de personentrein op den stilstaanden goederentrein met het gevolg, dat de loco motief den laatsten goederenwagen, die met appelen geladen was, ramde. Deze wagen drong in den voorlaatsten wagen die vol suikerbieten was, terwijl ook de volgen de wagon nog beschadigd werd. Aan den personentrein werd verder geen schade toegebracht. Twee personen, die licht gewond waren, werden onmiddellijk door dokter Kole verbonden. Spoedig was personeel van de spoorwe gen aanwezig benevens de Goesche stations chef. De herstellingswerkzaamheden er- den onmiddellijk ter hand genomen, zoodat tegen den middag de rails hersteld waren en het spoor weer bereden kon worden. Ook de appels werden 's middags per vrachtauto verder vervoerd. Bestratingswerk aanbesteed. 's GRA\ GNPOLDER. Burgemeester en Wethouders van 's Gravenpolder hebben Woensdagmiddag aanbesteed de uitvoering van bestratingswerk1'aan den Kaaidam te 's Gravenpolder met bjjbehoorende leveran- tiën. Inschrijvers Gebr. M. H. en H. J. Kievit te Colijnsplaat 2839 H. Prins te Amsterdam 2693.90 C. Wiskerke te 's Heer Arendskerke 2620 Gebr. Knuist te Goes 2600 J. Hoogesteger te We- meldirige 2590 L. van Boven te Elle- woutsdijk 2590 G. Verheijke Jz. te El- lewoutsdijk 2560 Fa. F. Duijnhouwer te Goes 2368 J. P. van de Linde te Kat- tendijke 2398 L. G. J. van der Ven te Koudekerke en M. Wandel te Schoondijke 2110. Het werk werd door den gemeenteraad aan den laagsten inschrijver gegund. Getijen Wemeldinge. Nov. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Zaterdag 2 6.06 18.25 10.37 0.07 Zondag 3 6.52 19.06 12.28 0.51 Maandag 4 7.35 19.53 13.15 1.36 Zeeuwsch-Vlaanderen Vroeg winter. Na de eerste hevige nachtvorsten in het begin dezer week is het steeds harder gaan vriezen in Zeeuwsch-Vlaanderen, zoodat de winter wel heel vroegtijdig is begonnen in deze streek. Vooral onder den morgen vriest het streng, zoodat het water ovei'al met een laagje ijs bedekt is en landerijen en weiden dik berijpt liggen. Hier en daar heeft men het vee dan ook reeds naar de stallen gehaald. In de tuinen is inmiddels al heel wat schade toegebracht door deze hevige nachtvorsten. Vooral de andijvie heeft het al stevig te pakken en ook de knolselderij. Zooveel mogelijk heeft men andere knolgewassen en wortelep afgedekt om algeheele bevriezing te voorkomen, doch zooals vanzelf spreekt, kan dit niet overal geschieden. Wanneer de strenge nachtvorsten aanhouden, zal dan ook nog heel wat schade aan de tuinbouwgewassen toegebracht worden. Militaire auto in botsing met tram. BRESKENS. Woensdagavond reed een militaire auto uit den Achterweg de Dorps straat in. Op het oogenblik dat de wagen de rails wilde oversteken, naderde de stoomtram Breskens—Maldeghem. Hoewel de machinist het gevaar zag aankomen, kon hjj echter de machine niet bijtijds tot stil stand brengen. Een botsing volgde. De auto werd tegen den muur van het woonhuis van den heer C. Diersen gedrukt. De wagen liep materieele schade op. De inzittenden kwa men met den schrik vrij. Een zilveren - jubileum. AARDENBURG, Woensdag mocht dokter J. de Hullu alhier het feit herdenken, dat hij 25 jaar geleden het artsdiploma behaal de. Op dit zilveren feest heeft het den jubi laris niet aan belangstelling ontbroken. Uit zpn geheele praktijk en ook van velen daar buiten ontving hij tal van gelukwenschen in allerlei vormen. ■Het bestuur van den Geneeskundigen kring in W.Z.-Vlaanderen, de besturen van Groene en Wit-Gele-Kruis ter plaatse en vele particulieren drukten den jubilaris de hand. Zijn groote suite wa,s door vele bloem stukken versierd. Moeilijkheden by den melkaanvoer. AARDENBURG. De steeds verdere be perking van uitreiking van benzine brengt ook de aanvoer van melk naar de boterfa- brieken in het gedrang. Te Aardenburg ge schiedt dit reeds deels per auto, deels per paard en wagen. Eerstdaags zullen belang hebbenden deze zaak nader in een vergade ring onder de oogen zien. De raad van Biervliet bijeen. BIERVLIET. Woensdagmiddag vergader de de raad dezer gemeente onder voorzit terschap van burgemeester Kostense. Bij de ingekomen stülcken en mededee- lingen was een schrijven van de Maat schappij voor Staatsboschbeheer, waarin genoemd lichaam geen bezwaar maakt te gen het rooien van boomen op enkele plaat sen in de gemeente. Hiervoor zal binnen kort een openbare inschrijving plaats heb-, ben. Ged. Staten deelden mede geen be zwaar te maken tegen het verlengen, resp. verbeteren van het rijwielpad in de Noord straat, waartoe ih een der vorige vergade ringen besloten was. Voorts was er een schrijven van den heer C. Dusardeijn om ontheffing van hondenbelasting voor den tijd van een half jaar. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens werd de gemeente-rekening over 1939 onveranderd vastgesteld. De begrooting 1941. Hierna werd de begrooting over het dienstjaar 1941 aangeboden. Deze zal in de 'volgende vergadering behandeld worden. De heer Naeye deed het voorstel om de begrooting toegestuurd te krijgen. Bij stemming hierover werd het voorstel ver worpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren de Putter, van Pamelen en de beide wethouders. Het onderzoek zal als voor heen in een huishoudelijke vergadering plaats hebben. Het volgende voorstel was Het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Terneuzen, inzake het bezoeken van de U.L.O.-school aldaar door Biervlietsche kinderen. De voorzitter licht te een en ander toe. Het zou een bedrag Worden van 1620 per leerling, het geen volgens B. en W. zeer billijk is. Ze ad viseerden dan ook voor aanneming van het voorstel, daar het hier uitsluitend kinderen uit Biervliet betreft. Aldus werd eenstem mig besloten. Overdracht onderhoudsplicht wegvak. B. en W. stelden verder voor tot over dracht aan de Provincie over te gaan van den onderhoudsplicht van het verbeterde Wegvak van de woning van Ch. van Voo- ren af tot den Verbindingsweg. Ged. Sta ten zijn bereid aan de Prov. Staten voor te stellen bedoeld wegvak in beheer en on derhoud bij de Provincie te brengen, tegen een jaarlijksche bijdrage van 703, afkoop- baar tegen betaling van een som ineens van 17.565. De voorzitter lichtte dit punt nader toe. Het is volgens hem een billijk voorstel. De weg zou dan, wanneer het voorstel in de eerstvolgende zitting van de Prov. Staten aangenomen werd, een provinciale weg worden. Het vooi'stel werd zonder stem ming aangenomen. De som van 17.565 zal uit de reserve worden betaald. Wijziging begrooting 1941. Punt 7 Wijziging begrooting 1940. Deze wijzigingen zijn door een commissie van overleg inzake gemeentebegrootingen uit gaande van het departement van Sociale Zaken aangebracht en wel in de volgende posten De post werkloozenzorg komt van 9000 op 5350. De post steun aan kleine boeren wordt van 412 gereduceerd tot 130. De verminderingsbedragen worden van de rijkssubsidie afgetrokken, zoodat de gemeente practishc gesproken er geen voordeel of schade bij heeft. De post luchtbescherming wordt .an 500 gebracht op 1500, dit in verband met het nrichten van een noodziekenhuis, zandzakken voor dezelfde instelling, en de betaling van de vaste leden van de lucht- wacht. De veranderingen werden eenstemmig vastgesteld. Rondvraag. Daarna was de rondvraag aan de orde. De heer Naeye vroeg of het mogelijk is in den kom der gemeente meer aanplak borden aan te brengen. De voorzitter zei, dat er veel menschen naar de secretarie en het distributiekantoor komen, zoodat dit zijns inziens niet noodig is. Ze kunnen dan van de publicaties aldaar kennis nemen. Hetzelfde lid vroeg of de pomp op de Hoogstraat weer geplaatst kan worden. Daar er echter te veel kosten aan verbon den zijn en er te weinig menschen van ge bruik maken, werd hiervan afgezien. De heer De Putter vroeg, hoe het gesteld is met de handwerken op de lagere school. De Raad machtigde B. en W. hierin te voorzien. De heer De Vogelaar vroeg wanneer de Werkverschaffing in werking treedt. De voorzitter kon daaromtrent niets definitiefs zeggen, daar de inspecteur dat bepaalt, in overleg met B. en W. De Raad van Zuidzande vergaderde. MOEILIJKHEDEN VOOR HET GYMNASTIEKONDERWIJS. De Raad der gemeente Zuidzande kwam Woensdagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester Beelaerts van Emmichoven. Na goedkeuring der notulen deelde de voorzitter mede dat, volgens een bepaling der lager onderwijswet, het vak lichamelijke oefening met ingang van 1 Januari 1941 op alle lagere scholen wordt verplichtend gesteld. Tot op heden, aldus de voorzitter, is voor deze gemeente nog steeds uitstel daarvan verleend, maar thans zal geen vrij stelling meer verleend worden. Spr. Heeft met den inspecteur van het lager onder wijs daarover een bespreking gehad, daar het niet mogelyk is aan de openbare lagere school in deze gemeente gymnastiekonder wijs te geven. Daarvoor ontbreekt de gele genheid, terwijl er ook geen leerkracht voor is. Daarmede bleek de inspecteur het eens te zijn. Moeten wij nu dus maar rus tig afwachten, aldus spr., of - een poging wagen om opnieuw ontheffing te verkrij gen? Het zou alleen mogelijk zijn om les te geven in vrije- en orde-oefeningen. In verband met de hier bestaande schoolkwes tie kunnen wij, aldus de voorzitter, er niet aan denken een gymnastieklokaal te laten bouwen. 'De Raad was er voor om opnieuw ontreffing te vragen. Alzoo besloten. Geheime vergadering. Op verzoek van den voorzitter ging de Raad over in een vergadering met geslo ten deuren. Na heropening kwam aan de ox'de een voorstel om het salaris van den ambtenaar ter secretarie H. P. Everwijn te verhoogen van 600 tot 750 per jaar, met ingang van 1 September jl. Dit voor stel, in stemming gebracht, werd aangeno men met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stem den de beide wethouders. Nadat een commissie advies had uitge bracht werd de gemeente-rekening over het dienstjaar 1939 voorloopig vastgesteld, wat den gewonen dienst betreft met een ont vangst van 27.069.18 en een uitgaaf van 23.168.18, alzoo met een batig saldo van 3901.00 en wat den kapitaaldienst betreft met een ontvangst van 4702.34 en een uit gaaf van 5242.34, alzoo met een nadee lig saldo van 540. De pensioengrondslagen van den ambte naar van den Burgerlijken Stand en den gemeente-ontvanger werden vastgesteld. Tenslotte werd het bedrag, genoemd in artikel 55 ter der L.O. wet 1920, over 1939 per leerling voorloopig vastgesteld op 20.15. Waar de uitgaven bedroegen 1146.31 en er waren 67 leerlingen, wordt daardoor een verschil verkregen van 203.74. REORGANISATIE VAN DEN BELASTINGDIENST. OOSTBURG. Met ingang van 1 Januari zullen de kantoren der directe belastingen en accijnzen en dat van de registratie te Oostburg tot één kantoor worden samenge voegd, dat de naam zal krijgen van het kantoor der directe belastingen en regis tratie. Deze samenvoeging van diensten blijkt voor Oostbux-g weinig verandering in den bestaanden toestand te brengen, omdat deze diensten toch reeds in één kantoor wa ren gevestigd. Het thans in dienst zijnde personeel blijft geheel gehandhaafd. Het eenige verschil is dat er met ingang van 1 Januari slechts één inplaats van twee ontvangers zullen zijn. Marktberichten MIDDELBURG, 31 October. Coöp. Vei- lingsvereen. Walcheren. Aanvoer 10.000 stuks. Kippeneieren 4042 kg. 4.50, 42 44 kg. 5.25, 4446 kg. 6, 4648 kg. 6.20, 48—50 kg. 6.90, 50—52 kg. 7, 52—54 kg. 7, 54—56 kg. 7.30, 56—58 kg. 7.30, 58—60 kg. 8.30—8.40, 60— 62 kg. 8.50, 62—64 kg. 8.909, 64— 66 kg. 8.90. Eendeneieren 6.10. OP ZONDAGEN. In verband met de groote behoefte aan wagens zullen met ingang van 3 Novem ber 1940 alle wagenladingen (wagens met douanegoederen voorloopig uitgezonderd) tot nader order ook des Zondags (voor Isx-aellieten tevens ook des Zaterdags) tus schen 7 en 18 uur door geadi'esseerden be- hooren te worden gelost. Van dien datum af wordt voor alle wa genladingen, behalve dus voor wagens met douanegoederen, de Zondag (voor Isi'ae- lieten tevens ook de Zatei'dag) medegeteld bij de bei-eltening van den 8-urigen vrijen lostex-mrjn en is men voor die dagen even tueel staangeld verschuldigd. Inlichtingen aan de stations. Utrecht, 31 October 1940. Directie Ned. Spoorwegen. Dnze koekjes zijn beter1 Vraagt daarom ons Zeeuwsch Speculaas a 12 ct. per ons Allerhande 14 ct. per ons. Amandel- en Crêmekoekjes 18 ct. per ons en diverse andere koekjes. Luxe-bakkerij H. B. WIJTMAN Heerenstraat 27 Middelburg. 8 cent per K.G. schoongemaakt 12 cent per K.G. C. Ingetse, Palinghandel, Cellebroershof 1, Telef. 620. P. Ingelse, Zacharias Jansenstr., Middelburg. HET ONTVANGKANTOOR der 'Directe Belastingen te GOES is vanaf 1 November geopend op alle werkdagen, behalve des Za terdags: van 9.30 tot 12.30 en van 14.00 tot 16.00 uur. Des Zaterdags van 9.30 tot 13,00 uur. le Voor Directe Belastingen is het kantoor geopend: op Maandag, Dinsdag, Donder dag en Vrijdag van 9.30 tot 12.30 1 en van 14.00 tot 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3