Winterjassin KiUSCHIN STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes TWEE PERSONEN DOOR DE DUISTERNIS TE WATER GERAAKT. Een 33-jarige man verdronken. Gisteravond begaf de 33-jarige koopman P. Schuilwerve zich door de duisternis, die door storm en regen zeer werd verergerd, huiswaarts. S. nam zyn weg langs den Dam en de Dwarskade. Ter hoogte van de Kui perspoort is hjj blijkbaar de koers kwijt geraakt en daardoor over den daar zeer lagen muur in het water van het voorma lige dok gevallen. Agenten van politie en andere toegeschoten personen hebben hem uit het water gehaald en bewusteloos in een bootje gelegd. Toen S. aan wal was gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken, want alle pogingen van de art sen Feikema en Verheijden, geholpen door anderen om de levensgeesten weer op te wekken, zijn helaas mislukt. Toen men met de reddingswerken bezig was klonk van de zijde van de Beatrixbrug weder hulpgeroep. Direct ging men met het bootje er heen. Het bleek, dat hier de heer v. d. Welle de drenkeling was. Deze is gelukkig behouden op den wal gebracht. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN COMMISSARIS VAN POLITIE. Op 1 November 1915 kwam de heer A. Fontijne, thans commissaris van politie al hier, in dienst bij de politie te Dordrecht als adjunct-inspecteur. Hy herdenkt dus heden zijn 25-jarigen politieloopbaan. Na te Dordrecht verschillende rangen te heb ben doorloopen, werd hij daar hoofd van de afdeeling recherche. Toen in 1935 een vacature als commis saris van politie ontstond, door het ver trek van commissaris Brons, werd de heer Fontijne in diens plaats benoemd, met in gang van 1 Januari 1936, later gewijzigd in 15 Januari. De heer Fontijne heeft den laatsten tijd zijn werkzaamheden belangrijk zien uit breiden, toen hem ook het hoofdschap van den luchtbeschermingsdienst werd opge dragen, terwijl pas kort geleden het korps agenten belangrijk werd uitgebreid. Al leent de huidige tijd zich minder tot gz-oote jubileumherdenking, toch is deze dag niet onopgemerkt voorbij gegaan. Hedenmorgen vez-voegde zich aan de wo ning van den commissaris, een deputatie uit het politiekorps, bestaande uit den inspecteur eerste klasse, den heer R. A. Avink, den oudsten rechercheur, den oud sten hoofdagent en den oudsten agent. De heer Avink heeft den jubilaris toege sproken en hem namens het geheele poli- tiekorps, van het hoofd der politie, den burgemeester, tot den jongsten agent, als blijvende herinnering een mooie leeslamp aangeboden, terwijl ook bloemen getuigden van het medeleven van allen met dezen feestdag. De commissaris heeft voor dit op hoogen prijs gestelde geschenk hartelijk dank ge bracht. Ook van verschillende andere zijden, o.a. van het college van B. en W. ontving de jubilaris hedenmoi-gen fraaie bloemstukken. Afdeeling Middelburg Nederl. Ver. van Huisvrouwen. Onze voeding In oorlogstijd. De afdeeling Middelbuz-g van de Neder- landsche Vereeniging van Huisvrouwen zag in den loop van dit jaar zoowel haar voorzitster, mevrouw Loman, als haar vice-voorzitster, mevrouw v. d. Lely, Mid delburg verlaten. Het bestuur had daarom aan mevrouw M. DekkerKoers verzocht de gistermiddag in de bovensalon van ho tel „De Burg" aan de Loskade belegde vergadering te leiden. Mevrouw Dekker deed dat met een rede, waarin zij allereerst de slachtoffers van den oorlog hei-dacht. Ook de huisvrouwen moeten medestrijden aan het herstellen van hetgeen verloren is gegaan. Spr. herinnerde in dit verband aan het vernaai van den Witten tempel. Deze tem pel was koud en ongezellig met de witte marmeren trappen en de witte muren. Maar op die trappen en in den tempel werden roode tapijten gelegd en daardoor veranderde het geheele aspect. Dit beeld ovez-brengend op den huidigen tijd, waarin alles zoo stil en kil is, betoogde spr., dat thans de huisvrouw de taak heeft een an dere sfeer te scheppen door het zetten van een bloemetje, door het opdienen van een verrassend gerecht In dezen tempel was ook een deur, die toegang gaf tot het vertrek van de stich teres. Daarboven stond niet haar naam, doch alleen in gouden letters „Love". Het is ook de liefde die men in de huiskamer moet brengen, tegenover haat moet men liefde stellen, tegenover het egoïsme het altruïsme; Men moet de z-egeering volgen bij het oplossen der modez-ne vraagstukken waaz-van het voedselvraagstuk zeer be langrijk is. In de eerste plaats door het doen houden van kookcursussen, zooals er ook een te Middelbuz-g komt en o.m. ook door het propageeren van het huishoud- blaadje „Huishouding van nu". In dezen gedachtengang voortwerkend heeft het bestuur mevrouw dr. M. Plan- teydt uit Goes bereid gevonden om te spreken over „Onze voeding in oorlogstijd". Deze begon met er op te wijzen, dat men genoodzaakt is het eten wat anders sa men te stellen wat voor hen, die het vez-- oz-beren moeten dikwijls het moeilijkste is. Men moet niet vergeten dat ook de vraag of iemand iets met smaak opeet, een be langrijke factor is. Spr. wees er op, dat het op peil houden van het lichaam en ook het gz-oeien allerlei stoffen als warmtebron noodig hebben, ook vooral voor spier- az-beid. Spr. zette daarna, zooals reeds eerder door haar echtgenoot in een lezing te Goes is gedaan, waaz-van wij destijds verslag ga ven, uiteen, welke calorieën men noodig heeft en wees daarbij speciaal op de be- teekenis van het eiwit, de vetten, het kili- gaad, de kalk, jjzer, en om niet te verge ten de verschillende vitaminen. Spr. wees op de voedingswaarde van verschillende producten en zette vez-volgens de beteeke- nis van de vitaminen uiteen. Hiermede moet men bij het samenstellen der maal tijden rekening houden en zoo kan bijv. op vleeschlooze dagen voorzien worden door het gebruiken van visch, erwten of boonen, tez-wijl ook woz-st voor hen, die er tegen kunnen, goed is. Als de boter uit de koel huizen gebz-uikt moet woz-den, is deze al leen geschikt voor de boterham, en moet men in de keuken met vet volstaan. Ook gekookte lever is uitstekend en deze kan ook voor de koffietafel dienen, waardoor znen weer op fijne vleeschwaz-enbon ge kochte ham voor het middageten kan be stemmen. Eén ei ter vervanging van vleesch acht spr. voldoende en op een later gedane vraag, zei zij, dat de voedings waarde van een hard en een zacht gekookt ei, al is het laatste beter verteez-baar de zelfde is, doch een gebakken ei verliest wel van de waarde door dat het niet een ge sloten geheel blijft. Ook mosselen en gar nalen noemde spr. als aanbevelenswaardige voedingsmiddelen. Het is zeer juist, dat men tegenwoordig niet met hetzelfde huishoudgeld toe kan als vroeger, maar men kan toch veel bereiken als men de zaak goed vooraf berekent. Spr. noemde o.a. nog het samennemen van witte boonen en eieren. Ook melk is een volwaardig voedsel, ook als men het in flinke hoeveelheid aan verschillende an dere producten toevoegd en zy kon later nog getuigen, dat de voedingswaarde van taptemelk dezelfde blijftalleen het vet gehalte is minder. Het gebz-uik van mar garine staat gelijk met .het gebruik van vet. Als men het voedsel met overleg en verstand samenstelt en rekening houdt met wat iemand noodig heeft, dan zullen de vez-bruikers minder vatbaar zijn. Na de pauze wees mevrouw Planteydt er allereerst op, dat bijv. noten ook een uit stekend voedingsmiddel zijn. Aardappels moeten h.i. met den schil en al gekookt worden, omdat men dan het minste aan vi taminen weggooit. Worteltjes moet men niet schrappen, doch alleen goed reinigen en al zien zij er dan minder mooi, men heeft toch de vitaminen gespaaz-d. Speciaal acht spr. het gebruik van rauwe groenten noodig al behoeft men nog geen uitsluitend rauwkost-eter te zijn. Ook kool, witlof en dergelijke kunnen zeer goed rauw worden gegeten. Maar men lette er wel op, dat niet ieder er tegen kan alles rauw te eten. Een paar maal per week is het zeker gewenscht o.a. een en ander rauw te gebz-uiken. Spr. noemde dan een paar menu's voor ontbijt, koffiedrinken en middageten en had daarbij gelegenheid nog op het vol gende te wijzen. Het gebruik van 2 flinke boterhammen met 10 gram boter, een ei of kaas en vooral ook melk voor het ont bijt is gewenscht met tenslotte een kop thee en desgewenscht voorafgegaan door een bord pap of .yoghurt, Zgn. koffie-verkeerd, die veel gebz-uikt wordt in dezen tijd, is goed door dat er veel melk in is. Voor de koffietafel advi seert spr. een dubbele portie brood en daarbij haz-ing, garnalen of dergelijke. Ook hierbij is een schotel rauwkost uitstekend en pez-sé heeft een volwassene een halve liter melk in totaal noodig en een appel of peer mag niet ontbreken. Komende tot de middagthee behandelde spr. het artikel rozenwortelthee, dat zij zeer heeft aanbevolen. Men moet des avonds een eetlepel daarvan per persoon met een kwart liter water gereed maken en dit den volgenden dag 10 minuten laten trekken, men krijgt dan een smakelijke thee. Voor het middagmaal noemde spr. ver schillende samenstelling. Ons overzicht van het gesprokene is vez-re van volledig, maar o.i. toch vol doende om te begrijpen, dat de voorzitster namens alle aanwezigen sprak, toen zij mevrouw Planteijdt dank bracht voor haar uiteenzettingen. Mevrouw Dekker wekte de aanwezigen op het gehoorde verder uit te dragen, want het moet algemeen door dringen, dat men met overleg ook in dezen tijcl tot goede voeding kan komen. Daarvoor is het volgen van hetgeen ter dezer zake gepubliceerd wordt, zeer aan te bevelen. Het was voor de leden der afdeeling een bijzonder leerzame middag. Mr. K. W. BREVET Te 's-Gravenhage is op 78-jarigen leeftijd overleden mr. K. W. Brevet, oud-president van het Gerechtshof aldaar. De overledene, die op 13 Maart 1862 te IJzendijke geboren was, bezocht het gymnasium te Middelburg en ging rechten aan de Leidsche Universi teit studeeren, waar hij 16 December 1886 promoveez-de, waarna hy zich in 1887 als advocaat en procureur te Middelburg ves tigde. In 1897 werd de heer Brevet aldaar kantonrechter-plaatsvervanger. Hij heeft gedurende zyn verblijf in die stad in talrijke besturen zitting gehad en was van 1893 1900 lid van den gemeenteraad. Op 14 Juli van laatstgenoemd jaar werd hij rechter in de rechtbank te Rotterdam. Op 5 Mei 1908 raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage, 23 Mei 1925 vice-presi dent van dit college en 24 Januari 1929 pre sident. Met ingang van 1' Juli 1933 ging mr. Bz-evet met pensioen. De overledene die ridder was in de orde van den Ned. Leeuw, zal bij vele oudere Middelburgers als een sympathiek persoon in herinnering voortleven. De crematie van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdag na aan komst van trein 11.15 uur. HULPCOMITÉ. By het Middelburgsch hulpfcomité liggen voor meerdez-e jongens uit één gezin jon genspakjes ter beschikking. De verwachte nieuwe zending winterjassen is nog niet aangekomen, zoodat gegadigden zich nog niet behoeven te melden. Te beginnen met volgende week zal het bureau eerst te half tien worden geopend. AANKOOP VAN BOUWGROND. Niet 25 doch S3 woningen. Burg. en Weth. hez-inneren den Raad er aan, dat niet met alle eigenaren van den grond tusschen Karelsgang en Kleine Werfstraat overeenstemming verkregen werd tot aankoop, noodig geworden om de nieuw aan te leggen straat ten behoeve van de 25 aldaar in aanbouw zijnde woningen, door te trekken naar de Kleine Werfstz-aat. De betreffende perceelen wez-den toen ter onteigening voorgedragen. Intusschen had de oplossing niet de volle bevrediging van B. en W., evenmin als die van den contact- commissaz-is voor den wederopbouw voor Walcheren, voornamelijk omdat het aantal aanvragen voor woningen zeer groot was en het terrein aldaar nog niet volgebouwd werd, terwijl bovendien de nieuwe straat UREN VAN OPENSTELLING BELASTINGKANTOOR GEWIJZIGD. Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat het kantoor van den ontvanger der di recte belastingen alhier voor de betaling van directe belastingen gedurende de maand November 1940 zal zyn opengesteld van voorm. 9.30 tot nam. 12.30 uur en van nam. 2 tot nam. S uur. Getijen. Nov. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Zaterdag 2 3.59 16.23 10.36 23.— Zondag 3 4.46 17.07 11.28 23,46 Maandag 4 5.32 17.58 12.13 0.29 Westkapelle Is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Vee*» 38 min. later. S springtij. Nu de verkoop weer wordt toe gestaan, komt het er op aan, Uw bon AA goed te besteden. Een jas, die warmte geeft, keurig zit en waarmee U jarenlang kunt doen, koopt U thans nog voor- deelig en in uitmuntende kwaliteit bij Huis voor Heerenkleeding Officiëele publicaties AANVRAAG SCHOENENBONNEN. De Directeur van den distributiedienst in den kring Goes maakt bekend, dat met ingang van 1 November a.s. schoenen bonnen alléén kunnen worden vez-- kregen na invulling van een hiervoor be stemd aanvraagformulier. Deze aanvz-aagformulieren zijn op het distributiekantoor verkrijgbaar voor hen, die daarvoor in aanmerking komen. Goes, 31 October 1940. De Directeur vooz-noemd, H. KOOPS. INKWARTIERING. De Burgemeester van Middelburg verzoekt personen, die nog in het bezit zijn van inkwartieringsbewijzen t.b.v. in kwartiering van leden der Duitsche Weer macht, deze bewijzen, voor zoover de kwartiernemers reeds zyn vertrokken, in te leveren ter gemeente-secretarie (S.D. O.A.-gebouw, Molenwater), le Afdeeling, Kamer 19, vóór 5 November a.s. Middelburg, 31 October 1940. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. geen behoorlijken toegang zou krijgen. Om deze reden is naar een oplossing gezocht om tot den bouw van meer woningen al daar te geraken, waardoor dan in de eerste plaats aan meer aanvragen zou kunnen worden voldaan en het geheele beschik bare terrein volgebouwd zou worden. Het bleek mogelijk nog 3 woningen te bouwen aan het eind van het terz-ein, woningen, die in het eerste project ook reeds waren ont worpen, doch waarvan de bouw toen niet werd toegestaan, terwijl nog 5 woningen zouden kunnen worden gebouwd langs den nieuw ontworpen toegangsweg naar de Kleine Werfstz-aat, indien ter plaatse de be schikking zou kunnen worden verkregen over voldoenden grond en over de, dan af te breken, oude woning, die ter plaatse buiten de nieuw ontworpen rooilijn zou ko men. Voor den bouw van deze woningen werd reeds goedkeuring verkregen van den Algemeen Gemachtigde voor den wedez-- opbouw, terwijl de aannemer van de ter plaatse reeds in aanbouw zijnde 25 wonin gen, bereid bleek deze 8 woningen te bou wen tegen een gemiddelden prys die iets lager ligt dan die van de in aanbouw zijnde 25 woningen. Met de eigenaresse van de af te breken woning en den daarbij behorenden grond, wed. M. Dingemanse- Cnicq c.c. is overeenstemming tot aan koop voor 3000 in totaal bereikt, terwijl ook C. Daniëlse bereid is een gedeelte van zyn grond te ruilen tegen een achter zijn woning gelegen perceeltje grond. Aange zien Intusschen van wed. Dingemanse reeds een gedeelte grond en sprink voor dit doel werd onteigend, zal de rest, zijnde totaal 474 c.a. moeten worden aangekocht voor 3000, verminderd met- de voor de ont eigening te ontvangen uitkeering. De eige naar van den grond, waarvan 421 M2. noodig is om de ontwoz-pen woningen te bozxwen, A. Reijizhout, wenschte dezen grond alleen af te staan tegen een veel te hoo gen pz-ijs, zoodat B. en W. dit gedeelte ter onteigening hebben voorgedragen. Indien bovenstaande maatregelen zullen zijn ge troffen, zal ter plaatse een afgewerkt ge heel worden verkregen, met in totaal 33 woningen B. en W. stellen voor de beslui ten tot aankoop van de woning en grond van wed. Dingemanse verder om, nadat de onteigening van het terrein van Reijn- hout zal zijn uitgesproken, over te gaan tot den aangegeven grondruil met Da niëlse en goedkeuring te hechten aan den bouw van nog 8 woningen. AFSCHEID MEESTER PENNINGS. vijf-en-dertig jaar aan één school. Gistermiddag werd in één der lokalen van school B. afscheid genomen van 'den heer G. V. Pennings, die vijf-en-dertig jaar aan deze school verbonden was en wien, in verband met het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, met ingang van heden eervol ontslag verleend werd. De heer Pemzings was vez-gezeld van zyn echtgenoote en voorts werd dit afscheid bijgewoond door burgemeester Ten Kate, wethouder De Roo, de gemeente-secretaris J. I. van Ballegoyen de Jong, vier leden van de ouder-commissie en het personeel der school. Nadat de kinderen eenige liederen had den gezongen, leidde het hoofd der school, de heer J. Reusaard, de plechtigheid in, met woorden van welkom tot de genoodig- den, tez*wijl hij vervolgens, in het byzonder ook voor de kinderen bedoeld, uiteenzette, dat men thans bijeen was om afscheid te nemen van meester Permings, diè 35 jaar aan deze school verbonden was. De leerlinge Cobi Dijkgz-aaf nam hierop in een aardige lijm afscheid van meester Peiznings en overhandigde hem voor de leerlingen als aandenken een wandelstok, tez-wijl mevrouw Permings een fraaie mand met bloemen aangeboden werd. Burgemeester Ten Kate betuigde voor de gemeente zyn dank aan den heer Pen- zzings voor zyn trouwe plichtsbetrachting gedurende zoovele jaren, en wenschte hem met zijn echtgenoote nog vele jaren van welverdiende rust. De heer Ruisaard, sprekende voor het personeel, wees op den goeden geest onder het personeel der school en de prettige samenwerking, meer dan dertig jaar, met den heer Pezznings. Spr. gewaagde met waardeering over het hartelijke medeleven van den heer Pennings, met al het lief en leed van anderen en hy besloot met de hoop uit te spreken, dat de heer Pennings lang van zijn rust zou mogen genieten. Zich tot mevrouw Pennings wendende, zegde de heer Reusaaz-d ook haar dank voor de wijze waarop zij met de school medeleefde en zoo vaak hulp verleende bij schoolreisjes, St. Nicolaasfeesten, enz. Spr. besloot, als bewijs van erkentelijk heid, namens het personeel een mooie staande leeslamp aan te bieden. De heer Ph. Haverhoek, als voorzitter der oudercommissie het woord voerende, bracht den heer Pennings namens de ouders dank voor het vele, dat hy voor school en leerlingen geweest was, terwijl spr. tevens de hoop ziitsprak, dat aan de lastige vacature-kwestie spoedig een einde zou komen. Spr. eindigde met zyn beste wenschen voor de toekomst en bood, na mens de ouders, een fraai schilderstuk aan. De heer Pennings, ontroerd door de hem zoo oprecht betoonde waardeering en har telijkheid, betuigde zijn dank aan allen voor hun woorden, wenschen en geschen ken. Ook mevrouw Pennings sprak nog een vlot en waz-m woord van dank voor de haar gebrachte hulde. Met een tractatie van de kinderen ein digde deze voor het echtpaar Pennings mooie: en zeker onvergetelijke middag. DE AGENTEN KOMEN. Weer reeds een paar maanden geleden besloot de Goesche Raad het politiekorps met vier agenten uit te breiden. Daar mede waren deze agenten er echter nog niet en het is lang twijfelachtig geweest, of zij wel komen zouden en, zoo ja, hoeveel? Thans staat echter vast, dat deze uitbrei ding van het politiecorps tenvolle door gaat. In de komende week zullen de nieu we politiemannen, die van de opleiding te Apeldoorn komen, in dienst treden. DE ONDERWIJZERS VACATURE. Ingewikkelde kwestie. Hoewel reeds lang geleden maatregelen genomen werden om in de ondez-wijzers- vacature aan school B., heden een feit wordende door het vertrek van den heer Pennings, te voorzien, mocht dit niet ge lukken. Niet, omdat er voor deze betrek king geen animo was, want op de geplaat ste advertentie kwamen een honderdtal sollicitaties in. Maarhet bleek, dat Goes nog steeds een wachtgelder heeft. Ettelijke jaren geleden, moest, wegens overtalligheid, een onderwijzer van school B. ontslagen worden, en hoewel deze daar op elders weer een betrekking kreeg, was dat in een gemeente derde-klasse en daaz-- door bleef, volgens de bestaande bepalin gen, genoemde onderwijzer wachtgelder voor Goes voor het bedrag liggende tus schen de salarieering van een onderwijzer in een derde en in een tweede klas gemeen te. Na twee jaar, vervalt deze bepaling, maar begin van dit jaar werd bedoelde onderwijzer weer „wachtgelder" en zoo bleef hy dat ook voor Goes. En daarmede was Goes ook verplicht, in een vacature, weer een wachtgelder van de daartoe aangelegde lijst te benoemen. B. en W. trachtte in deze vry te komen, maar zelfs een bezoek aan Den Haag mocht niet baten, en zoo was de adverten tie voor niets geplaatst en zal opnieuw keuze gemaakt moeten worden uit de wachtgelders. Intusschen duurt het weer eenlgen tijd, eer nu een voordracht opgemaak is, doch men kreeg inmiddels toestemming voor een tijdelijke aanstelling voor één maand, waar toe dadelijk overgegaan zal worden. V erkeersovertredlngen. C. van L. te 's-Gravenpolder werd be keurd omdat hij in de van de Spiegel straat links van den weg fietste. A. van H. te Wolphaartsdijk fietste in verboden richting door de Agnesgang en kreeg eveneens een bekeuring. De wereldberoemde dagelijksche dosis Kruschen Zout, roo klein als ze is, doet wonderen. Lijders aan de hardnekkigste vormen van itheumatïsclhie pijnen zullen U dat bevestigen, want die weten bij ondervinding hoe weldadig een bloed-zuive- rende Kruschen-kuur werkt op het heele gestel. Bij .11» «poth. on drug. 1.6B 1.47 0.76, 0.41 I. Rangen en graden bij den Opbouwdienst. Bij den Opbouwdienst zijn blijkens een besluit van den secretaz-is-generaal van het departenment van algemeene zaken de volgende rangen ingesteld Voor het hooger kadercommandant, kolonel, hoofdleider en leider. Voor het middenkader hopman, onder hopman en adspirant-hopman. Voor het lager kaderhoofdopzichter, opzichter en werkmeester. Verder is de rang van voorman inge steld. In den stand van het personeel van den Opbouwdienst, dat geen rang bekleedt, woz-den onderscheiden de graden van gezel en werker. DE EERSTE NIEUWE HARING. De IJmuider logger „Sursum Corda", die Donderdag j.l. uitgevaz-en was, heeft gis termiddag de eerste nieuwe haring aan de ryksvischafslag te Ymuiden aangevoerd, die tegen hoge prijzen verkocht werd. Naar de N.R.C. verneemt, zullen nog meer .eche- pen voor de haringvisschery uitgerust wor den. De Nederlandsche Unie steunt de winterhulp ten volle. Reeds werd een aanzienlyk bedrag bescliikbaar gesteld. Nu de voorzitter van het eez-e-comité en de directeur-generaal van de Wintez-hulp een beroep hebben gedaan op aller mede werking tot het gezamenlijk dragen van de in het Nedez-landsche volk levende noo- den, door het stezznen van de door den Rijkscommissaris ingestelde winterhulp actie, heeft de Nederlandsche Unie beslo ten, haar leden op te wekken, zich volle dig achter dit werk te scharen. Zij heeft voorts een aanzienlyk bedz-ag ter be schikking van den directeur-generaal ge steld en hem desgewenscht de medewer king van haar apparaat aangeboden. DOOR DUISTERNIS MISLEID EN VERDRONKEN. Gistermorgen is te Roosendaal de 71- jaz-ige A. Zacharias, op weg naar zijn werk aan de coöperatieve suikerfabriek, door de duisternis misleid, in de haven geraakt en jammerlijk verdronken. Omwonenden hoor den hulpgeroep, doch konden den man niet meer redden. Te Groningen zijn gisteravond niet min der dan zeven personen door de duisternis en het slechte weer te water geraakt. Een hunner is verdronken. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep naar Veeré-Kle- verskerke (toez.) cand. M. L. W. Schoch te 's-Gravenhage, die bedankte voor Kol- ham en Cadzand. AGENDA VLISSINGEN. Alhambra-theater. Van Vz-ydag 1 tot en met Dinsdag 5 November „Jy bent mijn leven". MIDDELBURG. j,Electro"-bioscoop. Van Vrijdag 1 t/m Donderdag 7 Nov. „Walzerkrieg", GOES. Grand-theater. Vzijdag 1, saterdag 2, Zondag 3 en Dinsdag 5 November „Moeder". Burgerlijke Stand VLISSINGEN 28 October31 October. Ondertrouwd: J. C. Limonard, 44 j. en C. A. H. Vandecasteele, 41 j, W. Swint, 28 j. en A. P. Barten 20 j. Getrouwd: M. de Bree, 24 j. en L. Rijkse 24 j. J. C. de Groot, 22 j. en K. M. Bos, 22 j. M. Baart, 29 j. en T. Cats, 42 j. Geboren Pieternella Margaretha, d. v. A. C. Koole en L, M. Kleinepier. Overleden: W. Verhoek 80 j. vrouw van J. G. Hageman. Oost- en West-Souburg. 23 tot en met 29 October. GeborenMartinus, zoon van M. de Witte en L. M. de Pré; Jan, zoon van P. Meijez-s en P. v. Boven, MIDDELBURG. Geboren': Maz-ina Johanna Pietz-onella, d. van M. C. Schoenmakers en J. P. de Hooge Wilhelmina Maria, d. van B. Bas- sie en J. M. Coppoolse. Ovez-leden A. Dodmond, 70 j., man Neeltje van der Eist, 87 j., wed, van G. C. Reijers. Getrouwd J. Vooz-hans, 23 j. en E. M. A. Simons of Simonse, 21 j. M. de Leeuw, 23 j. en W. Coppoolse, 20 j. Goes. Ondertrouwd: Willy Jacques Justine Marie Vroome, 30 j., jm. laatst te Vlis singen en Clara Sophia Koper, 21 j. j.d. te Vlissingen. Overleden Jan Henderik Slabhekoorn, 75 j., weduwn. van Wilhelmina Westveer. Adriaan Pieter Cornelis Vroegop, 39 j.* te Kruiningen. Engel Reinhoudt, 4 mnd. te Wolphaartsdyk. VEERE. Van 131 October. Geboren:-Maria Jacomina, dochter van Meindert Cornelis Commelin en Johanna Brouwer. Gehuwd: Abraham Pieter Polderman, 24 jaar, en Jannetje Kesteloor 19 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2