GemeentebegrootIng-1941 van Koudekerke aangenomen. Uitvoerige discussie over de kosten van aanleg van de Wilhelminalaan. De gemeente-begrootlng 1941. De Raad van Koudekerke vergaderde gistermiddag voltallig onder voorzitter schap van burgemeester J. L. Dregmans. De VOORZ. sprak, na opening met het ambtsgebed, als tolk van den geheelen raad, zijn groote dankbaarheid uit dat tijdens het luchtbombardement van Zater dagnacht j.l. nóch dooden, nóch gewonden gevallen zijn. Materieele schade is echter wèl aangebracht. Hy uitte voorts den wensch, dat de gemeente verder van der gelijke onaangenaamheden mag verschoond blijven. De notulen van het behandelde in de vorige zitting werden goedgekeurd. De ingekomen stukken gaven geen aan leiding tot op- of aanmerkingen. De VOORZ. deelde mede, dat de ge- meenterekeuing over 1939 thans door Ged. Staten definitief is goedgekeurd. Van het bestuur der Herv. school op 't Zand was een crediet gevraagd tot het aanschaffen van 2 schoolkachels. Daar tegen inwilliging van dit verzoek bij B. en W. geen bezwaren bestaan, werd alzoo besloten. Bij het voorstel van B. en W. tot intrek king van het besluit inzake toepassing van een korting op de jaarwedde van den ge meente-werkman, vroeg de heer GELDOF of dit nu een definitief besluit betreft. De VOORZ. zei dat nu telkens bij de be grooting kan worden beslist of de tijde lijke korting wordt toegepast. Kosten aanleg Wilhelminalaan. Het voorstel van B. en W. om inzake de kosten aanleg van de Wilhelminalaan een heffing op de perceelen te leggen, lokte een breedvoerige bespreking uit. De heer DE KROO zou het een genoegen geweest zijn, indien tegenover de eigena ren dier gronden soepeler was opgetreden. De gemeente mag z.i. hier best een offertje brengen. De heer MOENS was van dezelfde mee ning en zou dit punt liever eerst in ge heime zitting willen bespreken. De raad ging hierna over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening stelde de VOORZ. dit punt opnieuw aan de orde. De heer DE KROO zei geen genoegen te kunnen nemen met de gegeven toelich ting en bleef zijn bezwaren handhaven. De kans bestaat dat de bouw zal stagneeren. De heer KAMMBRAAD had eveneens bezwaren tegen het voorstel en hij zou gaarne zien dat de heffing voor de laatste categorie verlaagd werd. De heer DE BUCK was van meening, dat do toekomst zal leeren of de bouw al dan niet zal vertraagd worden. De heer LORIER kon zich met het voor stel van B. en W. vereenigen. Hij miste in de bezwaren der tegenstanders de nood zakelijke consequentie. De VOORZ. verdedigde het voorstel van B. en W. De heeren De Kroo en Kamme- raad moenen dat de betrokkenen door de gemeente worden gedupeerd. Spr. wees er op dat de gemeente belangrijke kosten heeft gemaakt. Hadden wij dien weg daar niet aangelegd, dan lag de grond daar nog maagdelijk. Het is billyk, dat de belang- hebenden in de kosten bijdragen. Het betreft hier een kwestie van zuiver koop manschap. Wjj moeten er voor zorgen dat de grondeigenaren de kosten door de ge meente gemaakt, niet opstrijken. Het uitbreidingsplan is geen ingrijpen in het eigendomsrecht. Spr. was van oordeel, dat de persoon waar het om gaat, uiter mate heeft geboft. Hij waarschuwde tegen het scheppen van een precedent en wij moeten er voor waken dat de gemeente hiervan de dupe wordt. De heer MOENS verwachtte de stagna tie in den bouw meer van de tijdsomstan digheden dan van den grondprijs. Spr. wil de den grondeigenaren als de toestand nog lang zoo blijft, vrijstelling van rentebeta ling geven. De VOORZ. was ook van meening, dat het meer aan de tijdsomstandigheden zal liggen en dit zal waarschijnlijk nog wel een tijd duren. Vrijstelling van rente kan de raad toestaan, doch hij waar schuwde ervoor niet te hard van stapel te loopen. Spr. wees er nog op, dat aan Dekker geen belofte gedaan is en hij is ook niet gedupeerd. De heer MOENS: Als hij lang rente moet betalen, wèl. Het loopt niet over enkele guldens verschil. In gewone omstan digheden was de .Wilhelminalaan zeker in enkele jaren volgebouwd. De heer LORIER was van meening, dat de wil voorzit om Dekker te heipen en dit is lofwaardig, maar wij zitten hier voor de gans"he gemeenschap. Spr. wees op de wijze waarop vroeger gebouwd werd; hierin is een gelukkige verbetering gekomen, maar het brengt de gemeente op hooge kosten en offers. Er gaan altijd nog stemmen op om met de bouwverordening de hand te lichten. Spr. achtte het voorstel van B. en W. den gulden middenweg en kon de oppositie niet goed begrijpen. Wij zouden den verkeer den weg opgaan. Dekker is tot op het oogenblik met dezen straataanleg voor- deelig uit. De heer KAMMERAAD was van mee ning, dat de gang van zaken een teleur stellend verloop, heeft gehad. In nor male tijden was alle bouwgrond reeds lang verkocht geweest en had de gemeente achter het net gevischt. De heer DE LANGE was het mot den vorigen spreker eens. Het voorstel van B. en W. werd hierna in stemming gebracht en aangenomen met 74 stemmen. Tegen de heeren de Kroo, Jasper se* de Lange en Kammeraad. Do gemeenfce-begrooting 1941. Vervolgens kwam in behandeling de gemeente-bcgrooting voor 1941. De heer LORIER wilde geen algemeene beschouwingen houden, doch het stemde hem tot groote dankbaarheid, dat men in dezen bewogen tijd de begrooting rustig heeft kunnen voorbereiden. Duidelijk is thans wel gebleken, hoe hecht de gemeen ten gefundeerd zijn. Hoewel tydens de oor logshandelingen en ook daarna alle contact met den Haag verbroken was, kon de ge meentehuishouding gewoon doorgaan. Spr. bracht hulde aan B. en W. en aan het gemeente-personeel voor de groote werk kracht door hen betoond. De VOORZ. zei, dat de autonomie der gemeenten van groote waarde is ge bleken. Hoewel het contact met den Haag meermalen afgebroken was, hebben de in gezetenen hiervan geen last ondervonden. Hierna werd de begrooting artikels ge- wijze behandeld. De verschillende punten lokten slechts weinig commentaar uit. Alleen over de \rijze waarop de restaura tie van het raadhuis plaats vindt, waren meerdere leden niet al te best te spreken. De restautatie van het gemeenhuls. De heer DE KROO vond de eikenhouten lambrizeering van de raadzaal verre van mooi en noemde het een doodsche bewe ging. Hij vond er niets aan en zag liever een frisch behang. De VOORZ. vond een lambrizeering voor de raadzaal zeer stemmig. De heeren MOENS en CELDOF drongen er op aan, dat het werk door ingezetenen van Koudekerke zal worden uitgevoerd. Over de lambrizeering in de burgemees terskamer was de heer GELDOF heelemaal niet te spreken. De heer STOPPELS was ook van mee ning, dat onze eigen menschen dit werk moeten uitvoeren. De VOORZ. zegde toe, dat aan de gemaakte opmerkingen aandacht zal wor den geschonken. Voor de raadzaal zal een groote en economisch brandende kachel worden aan geschaft. De begrooting werd daarna zonder hoof delijke stemming aangenomen. Rondvraag. De heer LORIER vroeg hoe of het staat de heer DE BEEK met de telefooncel; de heer Kammeraad informeerde naar de schooltijdenregeling en de hoer DE BUCK naar de puinstorting in den Zuidbeekschen weg. De VOORZ. antwoordde dat over de telefooncel de besprekingen nog gaande zijn. De schooltijdenregeling is haast in kannen en kruiken en puin is er in Vlis- singen op het oogenblik niet meer. Hierna sluiting. Rantsoeneering van graan voor de alcohol-industrie. Een adres van de Nationale Commissie tegen het alcoho lisme. De Nationale Commissie tegen het Alco holisme, waarbij zijn aangesloten alle lan- delijke vereonigingen voor drankbestrij ding, uitgezonderd de Volksbond, Vereeni- ging tegen Drankmisbruik, heeft aan het Waarnemend Hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij een adres ge zonden, waarin o.m. wordt gezegd De oorlogstoestand heeft in alle landen van Europa en dus ook in ons land het voedselvraagatuk op het eerste plan ge bracht Of en in hoevérre de beschikbare en beschikbaar komende voorraden voor een rationeele voeding bij ons voldoende zullen blijken, kan door ons moeiljjk wor den beoordeeld, maar de maatregelen van Overheidswege genomen, wijzen erop, dat terzake de grootste bedachtzaamheid in acht moeten worden genomen. Onze vee- en pluimveestapel worden op een mini mum teruggebracht, maar daardoor wordt tevens de voedselvoorziening der bevol king op verschillende wyzc ingeperkt. Op 28 September werd een circulaire uitge vaardigd, betreffende den verbouw van voedingsstoffen waarbij zelfs eenige, min der noodige stoffen verboden werden. Voedingsmiddelen, en voor een deel van de beste kwaliteit worden ook gebezigd voor de vervaardiging van alcoholhoudende dranken en dat wel in belangrijke hoeveel heden. Deze dranken kunnen allerminst tot de rationeele voedingsmiddelen gerekend worden en verminderen integendeel de vollcskracbt, het weerstandsvermogen en de thans zoo hoog noodige behoedzaam heid. Voor het verkrijgen van de brood- gist is wel is waar alcoholfabricage nood zakelijk, maar nu uitvoer zoowel van gist als van spiritus uitermate beperkt is, is ook de voor de gistfabricage benoodigde hoeveelheid veel geringer dan in normale tijden. Op deze verschillende gronden komt het ons voor, dat bij een zoo sterke rantsoe neering als thans bestaat, en misschien nog in meerdere mate noodzakelijk zal bljjken, de verwerking van voedingsstof fen boven het uiterste minimum voor gist, in strijd is met de lijn door de Overheid thans gevolgd. Mede namens velen in den lande mogen wij daarom de verwachting uitspreken, dat de verstrekking van graan aan de alcohol-industrie zoo sterk mogelijk be perkt wordt en de gerstvoorraden van de brouwerijen voor de voedselvoorziening van mensch en dier beschikbaar worden gesteld. Hoogachtend, Namens de Nat. Commissie tegen het Alcoholisme, (W.g) J. R. SLOTEMAKER DE BRUINE, Voorzitter, (w.g.) R. E. WIERENGA, Secretaris. Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Van 20 tot on mot 26 October, Geboren: Pieter, zoon van Jan Peene en Pieternella Roelse. Rechtszaken POLITIERECHTER MIDDELBURG. V. de B., 29 Jaar, handelaar te Zulddorpe, wegens uitlokken van verboden uitvoer van 4000 K.G. aardappelen, door J. N. een ver voerloon te beloven van 12.50 voor het vervoeren dier aardappelen vanuit het ar rondissement Middelburg naar België, sub sidiair wegens het doen uitvoeren door Jan Naeije van 4000 K.G. aardappelen. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 6 weken gevangenisstraf. J. N., 33 jaar, vrachtrijder te Axel, we gens het feit dat hij op 10 Juli te Zuiddorpe 4000 K.G. aardappelen heeft uitgevoerd naar België. Eisch en uitspraak: vrijspraak. M. V., 49 jaar, vrachtrijder te Eikerzee, wegens het feit dat hy op 18 Juni te Goes motorbrandstof heeft gebruikt voor het voortbewegen van een motorrijtuig, in strijd met de Motorbrandstoffenbeschikking. Eisch 25 subs. 10 d. h.; uitspraak 15 b. subs. 10 d. h. Onderwijzer te Barneveld ranselde in een driftbui de kinderen af. In Zeeland waren de kinderen braver. Wegens mishandeling van drie school kinderen had zich te verantwoorden een 32-jarige onderwijzer uit Barneveld. Deze mishandeling bestond hierin, dat hij de kinderen had geslagen, tegen den grond ge worpen en hen bovendien nog getrapt had. Tengevolge hiervan hadden de ouders ge weigerd hun kinderen naar school te sturen en deden zij van het gebeurde aangifte bij de politie. Verdachte, die de feiten toegaf, zei in een driftbui te hebben gehandeld. Te zijner ver ontschuldiging voerde hij aan, dat hij vroe ger als onderwijzer in Zeeland nimmer last met de kinderen had, doch reeds van het begin af Icon hij het met de Barneveldsche kinderen niet goed vinden. Geruimen tijd had hij zich kunnen beheerschen, maar op zekeren dag, toen de kinderen in zijn klas veel kabaal maakten om een atlas, was hij zoo nijdig geworden, dat hij een stoel opnam en deze op een tafel aan stukken sloeg. Hij meende hiermede de orde te kun nen herstellen, maar omdat dit niet geluk te had hij de belhamels flink afgeranseld, zoo zelfs, dat zij bloedend verwond werden. De president informeerde of verdachte wel meer van dergelijke driftbuien had, waarop verdachte antwoordde, dat zulks hem eenmaal was overkomen toen hy als reserve-luitenant in militairen dienst was. Als gevolg van zijn optreden is hij toen uit den dienst ontslagen. De president gaf als zijn meening 'te kennen, dat het zoowel voor verdachte als voor de kinderen beter was, dat iemand met een dergelijk karakter niet in de klas terugkeerde. Het O.M., waargenomen door mr. Camp- huis, zei de feiten zeer ernstig te achten. Rekening houdende met het feit, dat ver dachte zijn betrekking waarschijnlijk wel zal verliezen en aannemende dat hij. ten deele niet aansprakelijk kan worden gesteld voor de plotseling opkomende driftbuien, beperkte spreker zijn eisch voor ditmaal tot een geldboete van veertig gulden, subs. Uitspraak over veertien dagen, twintig dagen. Gemengd Nieuws KOLENDAMPVERGIFTIGING. In een woning aan den Zeeweg te 's-Gra- venhage heeft zich een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan, dat de 61- jarige mej. H. G. P. het leven heeft gekost. Medebewoners van het huis, waar mej. P. op kamers woonde, roken des nachts een sterke kolendamplucnt. Zij vonden mej. P. bewusteloos te bed. Men probeerde met een zuurstofapparaat de levensgeesten weder op te wekken, hetgeen echter zonder resultaat bleef. De kachel, welke in de kamer van het slachtoffer stond, was geheel afgesloten, met bovenstaand noodlottig gevolg. VOOR BELANGRIJK BEDRAG AAN HEERENSTOFFEN GESTOLEN. Zondagmorgen ontdekte men dat in de confectiefabriek van de firma L. de Vries aan de Aleidisstraat te Rotterdam dieven aan het werk waren geweest. Een groote partij heerenstoffen was verdwenen. Daar geen sporen van braak werden aangetrof fen is het waarschijnlijk, dat de dieven zich Zaterdagmiddag in het gebouw hebben laten insluiten. Uit de voorraden hebben de ongewenschte gasten met groote nauwkeurigheid 17 rollen van de meest kostbare heerenstoffen uitge zocht tot een lengte van 850 meter, waar van de waarde eenige duizenden guldens bedraagt. De buit werd vervoerd op een carrier, die gestolen werd uit het pakhuis van de firma Optiform, die beneden de fa briek is gevestigd. De ledige carrier werd later in Spangen teruggevonden. EEN ONEERLIJKE DIENSTBODE. In een pension aan de Laan Copes van Cattenburch te 's-Gravenhage bewaarde een der inwoners geld in een geldkistje in een spiegelkast. Den laatsten tijd miste hij evenwel geld uit genoemd kistje. Dezer dagen betrapte de pensionhoudster de dienstbode op heeterdaad, toen deze weer geld probeerde weg te nemen uit het be wuste kistje. De politie werd gewaar schuwd. Zij gaf toe zeven maal een bank biljet van 10.uit het kistje te hebben genomen en bovendien nog vier zilveren theelepeltjes, welke eveneens in de spiegel kast lagen. De dienstbode zou binnenkort gaan trou wen en Icon daarom het geld goed gebrui ken. De trouwer(j zal nu echter nog wel op zich laten wachten KLANDESTEIN ZEEP VERKOCHT. Gistermiddag viel het een agent in de binnenstad van Amsterdam op, dat voor een huis een partij zachte zeep op een bakfiets werd geladen. Hij rapporteerde dit aan het hoofdbureau. De zaak werd on derzocht en was aanleiding, dat de politie in moest grijpen. Men bleek te maken te hebben met overtreding van de Distribil- tiewet en de Prijzenbeschikking. Tegen den verkooper en den Hooper is proces verbaal opgemaakt. Een partij zachte zeep is in beslag genomen. Officiëele publicaties VERGADERING RAAD MIDDELBURG. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Middelburg op Woensdag 6 November 1940, des namiddags 2.30 uur, in het tijdelijk gemeentehuis aan het Mo lenwater. Punten van behandeling: 1. Beëediging en installatie nieuw be noemd Raadslid J. Verhage. 2. Notulen raadsvergadering van 11 September 1940. 3. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 4. Onderzoek geloofsbrief nieuw be noemd raadslid L. J. Geers. 5. Eervol ontslag lid Bestuur Gods huizen. 6. Eervol ontslag lid College van Cura toren-Gymnasium. 7. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. 8. Gewijzigde vaststelling beheersver- ordening Grondbedrijf. 9. Medewerking aan Stichting „Her bouw Middelburg". 10. Machtiging tot eventueele verhoo ging van gasprijzen. 11. Aankoop en ruiling van gronden c.a. aan Karelsgang. 12. Nadere bouw van 8 woningen aan Karelsgang. 13. Wijziging ambtenarenreglement in verband met eventueele instelling huis brandweer. 14. Gewijzigde voorloopige vaststelling Gemeente-rekening 1938. 15. Gewijzigde vaststelling verordening straatbelasting. 16. Gewijzigde vaststelling verordening Commissie van toezicht Middelbaar onder wijs. 17. Gewijzigde vaststelling verordening Commissie van toezicht Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. 18. Verhooging subsidie 1940 Armen raad. 19. Goedkeuring rekening 1939 Burger lijk Armbestuur. 20. Crediet voor maatregelen ter voor koming verkeers- en verdrinkingsgevaar. 21. Verleening voorschot op gemeente lijke vergoedingen 1940 aan Besturen bij zondere scholen overeenkomstig art. 103, 6e lid, L.O. Wet 1920. 22. Toepassing art, 13 L.O. Wet 1920. 23. Vevleening premie tot verbetering van arbeiderswoningen. 24. Verhooging vergoeding voor schoon houden aan concierge-amanuensis Gym nasium. 25. Verhuring woning Kuiperspoort. 26. Verhui'ing gemeente-grond bij „O verwater". 27. Wijziging erfpachts-overeenkomst gemeentegrond Noordbolwerk. 28. Wijziging voorwaarden tot ver pachting gemeentegronden -aan J. Poppe en C. Boone. 29. Verlenging verpachting gemeente gronden bij Nieuwlandschen weg. 30. Huur consultatie-bureau Noordbol werk. 31. Verleening extra hulp aan werk- loozen. 32. Beslissing op bezwaarschriften te gen schoolgeldaanslagen 1939/1940. 33. Vragen van het lid G. H. LuyendQk inzake verwarming noodwinkels. (De stukken liggen ter inzage; enkele zullen nader ter inzage worden gelegd). Middelburg, den 29 October 1940. De Burgemeester van Middelburg, J. VAN WALRfi DE BORDES. VERLICHTING MOTORRIJTUIGEN, ALLE RIJ- OF VOERTUIGEN OF RIJWIELEN. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat het op bevel van de „Ortskomman- dantur der Deutschen Wehrmacht in Mid delburg", met ingang van heden verboden is binnen de gemeente Vlissingen en het havengebied van Vlissingen, gedurende zonsondergang en zonsopgang, een motor rijtuig, rij- of voertuig of rijwiel van eenige verlichting te voorzien. Vlissingen, 30 October 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. ACTIVITEIT VAN GROENTENVROUW LEIDT TOT AANHOUDING VAN RIJ WIELDIEF. Gisterochtend werd in de Narcissenstraat te Den Haag een nieuw heerenrijwiel ge stolen. De eigenares van een groentenzaak in deze straat kwam dit ter oore en zij be sloot eens extra op te letten, daar zoo redeneerde zij de dief in deze stille straat wellicht nog eens zijn slag zou probeeren te slaan. Dat deze gedachtegang juist bleek te zijn, werd reeds denzelfden middag be waarheid, toen ongeveer om 2 uur de groentenvrouw aan de deur van haar win kel stond. Even verder op stond een rijwiel van een der bovenburen en in de buurt daarvan bespeurde de juffrouw een jong- mensch, die haar aandacht trak. Zij ging terug in den winkel en verschool zich ach ter de toonbank. En zie, wat de juffrouw gedacht had gebeurde. De jongeman ging op het rijwiel af, stapte er op en wilde er mede wegrijden. Hij had echter buiten de groentevrouw gerekend, die op dat moment naar buiten snelde en het jongmensch van de fiets sloeg. Deze nam daarop de beenen, doch de dappere juffrouw had de fiets. Nu kwam haar een buurman te hulp, die op zijn rijwiel stapte en de achtervolging op den jeugdigen dief begon. Deze vluchtte in de richting van de Kwartellaan, waar hij in de duinen verdween. De achtervolger raak te het spoor bijster, doch bleef in de om trek nog een poosje rondrijden en even la ter met succes. Verderop zag hij den rij- wieldief weder uit de duinen komen -a i een flatgebouw aan de Patrijslaan verdwij nen. Hij belde de politie op en weldra ver scheen de motorbrigade. De jongeman werd in de flat gearresteerd, waar hij stoker bleek te zyn. Hy legde een bekentenis af, waarop deze jeugdige rijwieldief hij was 20 jaar is opgesloten. Vermelding verdient nog, dat hy niets uitstaande had met de rijwieldiefstal, welke des morgens in dezelfde straat was ge pleegd. De Bureaux van de Provinciale Zeeuwsche Courant zjjn gevestigd te: VLISSINGEN Redactie en Adm.: Waistraat 58-60 Telefoon 10 (2 Ijjnen) O MIDDELBURG Londensche Kaai 29 Redactie Tel. 269. Administratie Tel. 189 GOES Redactie en Adm,Tnrfkade 15 Telefoon 2868 O SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 85 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 O OOSTBURG Breedestraat 45, Telefoon 102. SPORT VOETBAL WEDSTRIJDPROGRAMMA, 2e klasse D. GoesZeelandia. VlissingenR.C.S. Middelburgde Zeeuwen. Hero—T.S.C. AllianceDe Baronie. Se klasse M. Goesche BoysWalcheren. Zeelandia 2—De Zeeuwen 2. Vlissingen 2E.M.M. Se klasse N. Terneuzensche BoysBiervliet. Corn. BoysTerneuzen. 3e klasse O. SchoondijkeBreskens. IJzendijkeAardenburg. COMPETITIES ONDERAFDEELESra ZEELAND VAN DEN N.V.B. In de tweede klasse B van de ondera# deeling Zeeland van den N.V.B. werd nf ingedeeld Sluiskil H. Het adspiranten tal van De Zeeuwen werd uit de competi tie teruggetrokken, omdat de meeste spe lertjes niet te bereiken zijn in verband met de vrijwillige evacuatie van vele Vlis- singsche inwoners. Ingezonden Stukken BOODSCHAP VAN DE VEREENIGING „ZüSTEEHULP" AAN DE MIDDELBUROSCHE EN VLISSINGSCHE VROUWEN. Aan hen, wier gezondheid door den oor log geschokt is, biedt de Vereeniging „Zusterhulp" een kans zich te herstellen en nieuwe levenskracht en nieuwen levens moed te vinden in haar rusthuis „Moria" te Nunspeet op de Veiuwe. De Vereeniging stelt n.l. 't geheele jaar door (en 's winters is het er door de beschutte ligging tus- schen dennenheuvels al even heerlijk en heilzaam als 's zomers) in Moria 5 plaat sen voor Middelburg en 5 plaatsen voor Vlissingen beschikbaar tegen sterk geredu- ceerden prijs. Zij die hiervoor in aanmerking denken te komen, kunnen zich vervoegen by Mevrouw S. C. S. van Voorst Vader de Vidal de St. Germain, Rouaansche Kaal 35, Middelburg en bij ds. J. J. Hietkamp, Ned. Herv. Predikant, Paul Krugerstraat 43, Wissingen, die gaarne bereid zijn na dere inlichtingen te verstrekken. De Vereeniging „Zusterhulp", opgericht in 1902, stelt zich ten doel stoffelijken en geestelijken steun te verleenen aan vrou wen en meisjes, onverschillig van welke maatschappelijke positie of godsdienstige overtuiging. Hiervoor bezit zij het rusthuis „Moria", de sanatoria „Erica" en de „Krayenhorst" te Nunspeet, het woonhuis „Eigen Haard" te Amsterdam en een „Werkverschaffing" te 's-Gravenhage. Radioprogramma Donderdag 81 October 1940. JAARSVELD. 414.4 M. AVRO-UITZ. 8,00 ber. A.N.P., gram. 10,00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10,30 De Romancers en soliste (11,0011,20 Huishoudelijke wenken). 12,00 Gram. 12,45 Nieuws- en economische ber. A.N.P. 1,00 A.V.R.O.- Amusementsork. en solist. 2,00 Omroepork. en solist. 3,00 Voor de vrouw. 3,10 Om roeporkest (3,403,55 Reportage). 4,30 Gram. 5,00 V.P.R.O.: Cyclus „Lezen in den Bijbel". 515 Vragen van den dag (A. N.P.) 5,30 ork. Tot 6,00 Orgelspel. 6.15 Gram. met toelichting. 6.45 Actueel repor tage of gram. 7.7,15 Nieuwsberichten A.N.P. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. VARA-UITZ. 7,00 Ber. (Duitsch). 7,15 Gram. (7,30— 7,45 Ber.-Engelsch. 8,00—8,15 ber. A.N.P. 9,009,15 Ber-Duitsch. 10.00 Oi'gelspel, 10,30 V.A.R.A.-ork. 11,15 Gram. 11,30 Ber. (Engelsch). 11,45 V.A.R.A.-ork. 12,10 Ber. 12,15 Gram. 12,30 Ber. (Duitsch). 12,45 Nieuws- en economische ber. A.N.P. 1,00 Esmeralda en solist. 1,30 Ber. (Engelsch). 1,45 Gram (2,002,15 Bei'. (Duitsch). 2,30 2,45 en 3,303,45 Ber. (Engelsch), 4,00 Keukenpraatje. 4,30 Gram. 5,00 Ber. (Duitsch). 5,15 Vragen van den dag (A.N. P.) 5,30 V.A.R.A.-ork. 6,30 Ber. (En gelsch). 6.45 Gram. 7,00—7,15 ber. A.N.P. en sluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7