o&k m MIDZA-BONNEN STADSNIEUWS Vlissingen. STADSNIEUWS Goes. STADSNIEUWS Middelburg y hit CA RT ER's Van een bom die niet barsten wilde. De binnenstad was gisterochtend enkele uren ais uitgestorven. ZONDER LICHT RIJDEN Een belangrijke mededeellng. De Commissaris van Politie deelt in opdracht van het Duitsche mili taire gezag mede, dat het van heden af bij het intreden der duisternis te Vlissingen verboden is: lo. Met verlichte rijwielen, auto's, wagens e.d. te rijden. (Ook het rijden met verduisterde lampen is dus verboden.) 2o. Met rijwielen naast elkaar te rijden. De bewaarscholen gesloten. In verband met de te dien aanzien gege ven richtlenen voor de luchtbescherming, zijn thans de verschillende bewaarscholen hier ter stede tijdelijk gesloten. Badhuis aan de Bonedjjkestraat. Gedurende de week van 21 tot en met 26 October werden in het badhuis 993 baden genomen en wel 878 door heer en, S7 door dames en 27 door kinderen. Getijen. Oct. (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Dinsdag 29 1.54 14.16 7.37 19.56 Woensdag 30N.M. 2.46 15.06 8.21 20.42 Donderd. 31 3.35 15.53 9.04 21.23 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. De grenswijziging. Eenige nadere bijzonderheden. In ons vorig nummer noemden wij ter loops de toename der Goesche bevolking, door de 1 November a.s. ingaande grens wijziging en schreven „meer dan vijf honderd". Bij onderzoek bleek ons, dat het gedeelte van Kloetinge, dat bij Goes komt, thans 602 inwoners telt. Goes heeft reeds meer dan 10.200 inwoners en zal, met deze aanwinst, dus op ruim 10800 inwoners komen. Hierbij zijn dan niet inbegrepen diegenen uit Walcheren, die zich voor tijdelijk te Goes gevestigd hebben. De grenslijn zal na 1 November loopen, zooals indertijd reeds door ons vermeld. De 's Gravenpoldersche straatweg komt ge heel bij Goes tot en. met den Tol. Vandaar gaat de grens dwars over den straatweg naar den Kloetingschen weg en gaat dan kort achter de huizen van de Buys Bal lotstraat, en vrijwel evenwijdig met -deze, recht naar den Patljnweg. De geheele Buys Ballotstraat blijft dus aan Kloetinge be- hooren. De geheele Kloetingsche weg komt echter aan Goes, benevens den grond lig gende in den driehoek gevormd door Buys BallotstraatKloctingsche wegPatijnw. De grenslijn gaat verder dwars over den Patijnweg, zoo, dat alle aan dezen weg gebouwde woningen, tot en met de garage van den heer De Jonge, aan Goes komen. Daarna loopt de grenslijn schuin naar den Heernisseweg, over de haven, enz. waar de nieuwe grenslijn weer in de oude overgaat. Hierdoor komt in de eerste plaats den ge- heelen Vogelzangscheweg aan Goes, van welke het laatste, bebouwde gedeelte, nog steeds aan Kloetinge behoorde. En ten slotte wordt ook de geheele bebouwde Heernisseweg, waarvan bijna de helft nog in de gemeente Kloetinge lag, eveneens Goesch gebied. Met deze grenswijziging gaan uit den aard der zaak een massa administratieve veranderingen en werkzaamheden ge paard, en er zullen nog wel eenige we ken, zoo niet maanden, verstrijken, eer een en ander door de secretaries der beide gemeenten, onder goedkeuring der hoogere instanties, geheel geregeld is. Zoo kan Kloetinge b.v. voor het aan deze gemeente onttrokken gebied, een schadeloosstelling vragen en het is te verwachten, dat Kloe tinge hier inderdaad toe over zal gaan. Elke gemeente heeft gedeelten waar, popu lair uitgedrukt, geld bij moet en gedeelten, die dit weer eenigermate goedmaken. Het deel, dat Kloetinge thans af moet staan, behoort waarschijnlijk tot de laatste cate gorie en dan is het ook billijk, dat Kloe tinge ten deze schadeloos gesteld wordt. JACHTPATRONEN GESTOLEN. De heer A. van R. te Kapelle, deed bij de politie aangifte van de vermissing van vier pakjes jachtpatronen, die ontvreemd moeten zijn uit een aan zijn rijwiel beves tigde tasch, terwijl dit rijwiel Zaterdag avond eenigen tijd onbeheerd voor een pand in de Voorstad stond. De politie stelt een onderzoek in. DE VERKEERSREGELEN. Mej. C. de S. alhier, en de heer M. van L. te Ellewoutsdljk, werden bekeurd omdat veranderden, dat niet door een duidelijk zij, voordat zij met hun rijwiel van richting teeken kenbaar maakten. DYSENTERIE-EPIDEMIE IN BOSNIË. Volgens berichten in de Zuid-Slavische bladen is in vier districten van West- Bosnië een dysenterie-epidemie uitge broken, waaraan tot dusver vierduizend menschen lijden, van wie er reeds twee honderd gestorven zijn. De autoriteiten hebben 200.000 prophylactische inentingen toegepast. In verscheidene dorpen zijn noodziekenhuizen ingericht. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 1824 October zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: H. Vetter, kopergie ter, Langeviele 71, van VlissingenM. Rook, banketbakker, Goesche Korenmarkt 8, van Den Haag W. H. Driessen, mon teur, Leliestraat 43, van Ginneken en Ba- vel R. van Seenus, leeraar handelsweten schappen, Brakstraat 39, van Amsterdam; wed. L. J. Jung, geb. Everaert, zonder, Nieuwe Oostersche straat 40, van Vlissin gen wed. W. C. Everaert, geb. Huisman, zonder, Nieuwe Oosterschestraat 40, van Vlissingen J. P. Pouw, rijksveldwachter, Bree 35, van Hilversum C. Tange, dienst bode, Lange Noordstraat SS, van Ritthem; H, D. Streefkerk en echtgen., zonder, Noordsingel 164, van Vlissingen J. van Maaren, echtgen. en 1 kind, mach. bank werker, Hendrikstraat 6, van Vlissingen M. Harmsen, matroos groote vaart, Nieu we Poortstraat 8, van Rotterdam M. S. van Liere, dienstbode, Schoorsteenvegers- singel 66, van Vlissingen mej. H. Peterse, zonder, Molenwater 51, van Rotterdam mej. D. de Schrijver, officier Leger des Heils, St. Janstraat 40, van Baarn J. Schoolmeester, gedipl. verpleegster, Dam 11, van Bergen op Zoom J. B. Verhoeven, metselaar, Schoorsteenvegerssingel 54, van Brasschaet (België) K. L. Lauwers, pla- fonneerder, Schoorsteenvegerssingel 54, van Schoten (België). Vertrokken: W. v. d. Wende, echtgen. en 2 kinderen, kleermaker, van Bagijnhof 8 naar Goes, Oude Singel 30 H. Rus en 1 kind, zonder, van Woonwagen K 211, naar Purmerend, Plantsoenstraat 29 A. Blokland, koopman, van Woonwa gen K 211 naar Purmerend, Plantsoen straat 29 C. M. de Ruijter, geb. Deïst en 1 kind, zonder, van Hoogstraat 8 naar Utrecht, Ruighaverstraat 83bisA E. Jelen, dienstbode, van Dam 41, naar Vlissingen, Callenfelsstraat 5 W. Verdonck, echtgen. en 6 kinderen, adj.-onderofficier, van Hee renstraat 20, naar Den Haag, Rijklof van Coensstraat 57 A. van Zeist, smid, van Julianastraat 12 naar Drunen, B 51 J. Gillissen, houtbewerker, van Bastion 47 naar Hilversum, Kon. weg 46 W. van de Putte, pakhuisknecht, van Korte Geere 62 naar Wageningen, Willem Goystraat 18 mej. L. M. J. de Graaf, zonder, van Kareis- gang 26 naar Koudekerke, Breeweg 226 mej. J. Meijers, zonder, van Noordweg 61 naar Serooskerke(W-) B 107 J. Verhulst, echtgen. en 1 kind, zonder, van Latijnsche Schoolstraat 8 naar Den Haag, Newton- straat 228 A. Lamain, zonder, van Noordweg 76 naar Urk, wijk 1 no. 43 H. W. ten Hoeve, huisschilder, van Nieuw- straat 22 naar Amsterdam, Govert Flinck- straat 2481H. J. Weezepoel, machinist, van Vlissingsch Wagenplein 1, naar Heer len, Klempstraat 8 E. Reijnhoudt, sigaren maker, van Achtersingel 81a naar Norg, B 1. Voorstellen van B. en W. HONDENBELASTING. Artikel 3 der verordening op de hef fing van hondenbelasting is tot heden steeds aldus toegepast, dat de gemeente voor alle honden, welke niet 109 op den openbaren weg liepen 4.50 als belasting heeft doen betalen. Intusschen komt B. en W. die toepassing, bij nauwgezette overwe ging niet juist voor. Het bewuste artikel heeft h.i. bedoeld te bepalen, dat slechts voor honden, uitsluitend gehouden ten dienste van den landbouw of eenigen talc van nijverheid, en voor honden ter bewa king van gebouwen en erven een jaar- lijksche belasting van 4.50 moet worden betaald, en dat, wanneer die honden los op den openbaren weg loopen, ij als luxe -honden worden beschouwd. B. en W. zouden dan ook in den ver volge in vermelden zin toepassing aan het artikel willen geven. Ter voorkoming van elk misverstand te dezer zake komt het B. en W. gewenscht voor voortaan het 3e lid van art. 3 te lezen: „Honden, zooals bedoeld in het tweede lid, die loslcopen op c.en openbaren weg, worden beschouwd als honden, voor welke de In het eerste lid vermelde belas ting verschuldigd is, behoudens bewijs van het tegendeel". Mede verdient het h.i. aanbeveling art. 3 der invorderingsverordening te wijzigen en wel zoo, dat het 2e lid luidt: „De pen ningen hebben een afzonderlijke kleur voor iedere klasse van belasting." en het 3de lid: „De penningen van het afgeloopen be lastingjaar kunnen voor zoover nog geen nieuwe penningen voor het loopende be lastingjaar zjjn aangeschaft, door de hon den worden gedragen uiterlijk tot den 15en Februari van dat nieuwe belastingjaar; de belasting is niettemin van den voorafgaan- den len Januari af verschuldigd". Ten slotte zullen de heffing en invordering in een verordening behooren te worden gere- II SL1CSH1T mi OMDAT uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. Zoodra uw lever niet meer eiken dag een liter lover-gal in uw Ingewanden doet vloeien, wordt uw voed sel niet meer voldoende verteerd. Het hoopt zich in uw lichaam op, bederft en veroorzaakt hoofd pijn, duizeligheid, verstopping en rheumatiek. Een paar van die kleine, zuiver plantaardige CARTER'S LEVER-PILLETJES zijn voldoende om uw lever aan 't werk te zetten, zoodat de lever-gal uw lichaam van binnen schoon houdt en u zich weer een geheel ander mensch voelt. Vraagt Cartor's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 3 geld, hetgeen nog enkele wijzigingen noo- dig maakt. B. en W. stellen voor in dien geest te be sluiten en met aanbrenging der verschil lende wijzigingen. VERLENGING PACHT LANDERIJEN. Op 11 September besloot de gemeente-' raad tot verlenging van de pacht van lan derijen voor C, Boone te Arnemuiden en J. Poppe Wzn. te Middelburg overeenkom stig de b(j het voorstel overgelegde voor waarden. Op grond van de bepalingen der Pachtwet, blijkt het noodzakelijk art. 9 van die voorwaarden te wijzigen. Het tweede lil luidt thans „Alle andere belastingen of lasten, nu of in het ver volg van het gepachte geheven wordende, worden door den pachter betaald". Dit zal moeten luiden: „Lasten, welke door over heidslichamen na de inwerking treding dezer overeenkomst worden opgelegd, zijn even eens voor rekening van den verpachter, be houdens diens bevoegdheid om overeenkom stig art. 31 dr Pachtwet deswege verhoo ging der pachten te verderen". PACHTVERLENGING GRONDEN. De pacht voor verschillende perceelen land, gelegen in de voormalige Mlddel- burgsche haven, langs den Noord-Ooste lijken havendijk, den Zuid-Westelijken ha- vendjjk, een deel van de zgn. Burgerweide en langs den Nieuwen Vlisslngschen weg en wel toebehoorende aan P. Beekman, J. Baaijens, P. Crucq, P. de Visser, P. Kooien en A. Verhage, loopt ten deele op 31 De cember en ten deele op 24 Nov. af. Alle pachters hebben verzocht de gronden op nieuw te mogen pachten, waartegen B. en W. geen bezwaren hebben. Zij stellen mits dien voor deze pachten te verlengen waar bij in plaats van A. Verhage gelezen moet worden wed. A. Verhage. MUUR INGESTORT. Goed afgeloopen. Gistermiddag stonden vier mannen, die bij het opruimingswerk aan den arbeid zijn, op een vloer van het gebouw, waar gebr. Kaan vroeger kun fabriek hadden. Zij vverkten aan het afbreken van dit gebouw, toen plotseling de muur instortte, en ook de vloer naar beneden viel. Drie der man nen werden direct medegesleept, de vierde greep een ladder, doch moest die weer los laten, waardoor hij in het puin viel. De andere mannen werden onder het puin bedolven. De te hulp snellende personen dachten niet anders of er zouden ernstige gewonden zijn. Tot aller verbazing kregen de vier mannen alleen schrammen en zij konden hun werk voortzetten. MAATREGELEN VOOR DE VEILIGHEID. Het aantal witte waarschuwingen en aanwijzingen voor het verkeer tijdens de verduistering is de laatste dagen steeds uitgebreid. Rond alle boomen langs den verbindingsweg Bleek-Koepoort, zijn witte ringen aangebracht. Aan de Beatrixbrug is het geschonden metselwerk hersteld, zoodat men daar niet zoo licht meer in het water zal loopen. Men doet van gemeentewege alles om de veiligheid te helpen bevorderen, en daarom moesten ook zjj, die op het gebied van ver duisteren nog maar steeds niet ten volle medewerken, zich beteren. Steekt geen licht op, dat uitstraalt, voor de verduiste ringsmaatregelen zijn getroffen. NOG STEEDS VERKEERSOVERTREDINGEN. Als men door de stad loopt, ziet men 'bijna steeds door nog personen, die blijk geven, dat zij van de regeling van het verkeer weinig of geen begrip hebben of zich daarvan geen rekenschap willen ge ven.. Het is dan ook te begrijpen, dat er geen dag om gaat of de politie maakt verschillende processen-verbaal op ter zake van verkeersovertredingen van verschillen den aard. W(j denken o.a. aan het rijden zon der achterlicht, het niet aangeven van richting en een zeer vaak voorkomende fout, het links rijden in een bocht In den vroegen morgen van jl. Vrijdag troffen de voorbijgangers midden in de Vla mingstraat een betrekkelijk klein gat in het wegdek aan. Wel niemand van hen, die nog even bleven staan kijken bij het putje met een onaanzienlijk wit paaltje erbij, zal vermoed hebben dat dit in dè komende da gen nog zooveel opschudding teweeg zou brengen en zoo van zich zou doen spreken. Enkele uren later werd reeds iets meer be kend. De deskundigen die de plaatsen waar in den nacht van Donderdag op Vrijdag bommen waren ingeslagen, bezochten, con stateerden dat hier een bom in den grond was gedrongen. Het was dus gevaarlijk daar te verblijven en zoo verschenen weldra op de hoeken van deaangrenzende stra ten de borden met het griezelige doods hoofd en de aanwijzingNiet ontplofte bom. Politie en hulppolitie betrokken de wacht en niemand die er niet strikt nood zakelijk moest zfln, werd in de Vlaming straat toegelaten. Van gemeentewege werd direct begonnen met het leggen van een zwaren wal van zandzakken, want het pro jectiel zou tot ontploffing gebracht moeten worden nog denzelfden middag, doch de voorbereidende maatregelen vergden veel tijd, zoodat de uren verstreken en van het tot ontploffing brengen niets meer kwam. Zoo was het ook Zaterdag en Zondag. Wel kon voorloopig het verkeer door Groe- newoud en Wagenaarstraat weer worden vrijgegeven. Ontruimen. Maandagmorgen zou het gebeuren Voor zoover de bewoners in de omgeving thuis waren, werd hun Zondag door de politie medegedeeld, dat Maandagmorgen om 8 uur met de afzetting der straten een begin zou worden gemaakt en de huizen moesten worden verlaten, na ramen enz, geopend te hebben. Het betrof hier de bewoners van bet huizenblok begrensd door de Walsfcraat, Korte Groenewoud, Kleine Kerkstraat en Wagenaarstraat. Op genoemd tijdstip ver scheen op de hoeken van al deze straten politie het verkeer Werd omgelegd en successievelijk zag men de bewoners in de ömgeving verdwijnen, zoodat de Walstraat die anders in de morgenuren een gezellige drukte te zien geeft, vrijwel geheel verla ten lag. Verdere voorzorgsmaatregelen. Naarmate de werkzaamheden in de Vla mingstraat vorderden, nl. het uitgraven van het projectiel waarvoor zich werklieden van de gemeente vrijwillig hadden beschik baar gesteld, werd de afzetting uitgebreid. De bewoners van de huizen in het rayon Walstraat-hoek Kolvenierstraat, Noord- straat-hoek Lange Zelke, Vrouwestraat hoek Oude Markt, St. Jacobsstraat-Lepel- straat, Rioolstraat-Plein Vierwinden, Groe- newoud-Plein Vierwinden, Nieuwstraat- Dortmanstraat, Walstraat-Zeilmarkt, Wil- helminastraat-Zeilmarkt, Palingstraat- Hendrikstraat, Koudenhoek-Hendrikstraat en Droogdok-Oost-Houtkade kregen vóór 10 uur de aanzegging voor eventueele ge varen hun woningen tijdelijk te verlaten. Op deze wijze werd dus een groot gedeelte van de binnenstad ontruimd. Naast al deze veiligheidsmaatregelen die de politie, onder leiding van den inspecteur van politie W. H. van Ballegoyen de Jong, na overleg met de Duitsche deskundigen had genomen, was ook de Duitsche en Vlissingsche brandweer gereed om hande lend op te treden. De Duitsche spuit was op den Steenenbeer opgesteld, terwijl een Vlissingsche spuit in de Lange Zelke ge reed stond om water te geven. Bovendien waren ook het gasbedrijf, waterleiding enz. op de hoogte gesteld, teneinde bij eventueele lekkages e.d. onmiddellijk te kunnen optreden. Tegen 12 uur werd ook de toegang tot het postkantoor tijdelijk verboden, terwijl de inspecteur van Ballegoyen de Jong, die naast de Nederlandsche politie ook door de Duitsche Feldgendarmerie werd bijge staan, ook opdracht gaf de school in het Groenewoud te IC uur te laten uitgaan en den leerlingen van de Hendrikstraatschool geen speelkwartier te geven. De bom was niet te vinden. Intusschen ging het graafwerk in de Vlamingstraat verder. De bom had zich echter zoo diep in den grond geboord, dat zij niet was te benaderen. Men besloot daarom een lading explosieve stof in den put te brengen en deze met zandzakken af te dekken, met de bedoeling de uitwer king van de explosie naar beneden te doen gaan om zoodoende ook de bom tot ontplof fing te brengen. De explosie. Tegen 1 uur weerklonk een zware slag. De explosieve stof was ontbrand, zandzak ken werden het luchtruim ingeslingerd, een fijne zandregen en vleze vette klei daalde in verre omgeving neer, doch de bom ontplofte niet. Van inspecteur Van Ballegoyen de Jong die dekking had gezocht in het portiek van den winkel van Van Haren in de Wage naarstraat, vernamen wij nog dat een zware trilling van den grond merkbaar was. Overal in de omgeving was het zand, zand en nog eens zand. Zelf j op het eind van de St. Jacobsstraat zag men het zand en hompen klei liggen. Gelukkig is betrekkelijk weinig schade aangericht. Van enkele in de nabijheid GESLAAGD. Voor het propaedeutisch examen werk tuigkundig ingenieur is te Delft geslaagd de heer W. F. Suurmond, alhier. REEDS IJS IN DE VEST. Nu de temperatuur flink is gedaald en vooral 's nachts opder het vriespunt komt. zijn de vesten te Middelburg reeds ten deele met een stevig vlies bedekt, wat zeker an ders in de maand October niet dikwijls voorkomt. POLDER WALCHEREN. In plaats van den heer A. van der Kop die benoemd is tot ambtenaar ten kantore van den ontvanger van den Polder Walche ren is met ingang van 1 November tot ad junct-commies ter griffie van dei polder benoemd de heer J. H. Volkers, alhier. staande huisjes werden de voorgevels ge scheurd, terwijl op de Kleine Markt een zandzak op het dak van het pand van de firma Van der Maden terecht kwam, waar door een gat ontstond. Voor de rest liep alles goed af. Met welk een kracht de la ding uit elkaar is gesprongen, kon men nog duidelijk zien aan de totaal uit elkaar gereten zakjes, die hier en daar als wim pels aan de gevels wapperden. Welk een grootere uitwerking de explo sie zou hebben gehad, wanneer de bom eveneens was ontploft, Iaat zich denken. Kankeraars int het bovenstaande heeft men reeds kunnen lezen, dat de politie uitgebreide veiligheidsmaatregelen had genomen. Maar natuurlijk werd hierop critiek geleverd. Zoo vertelde de Commissaris van Politie ons nog in een gesprek dat eenige personen hem smalend hadden gevraagd of een der gelijke afzetting en de verwijdering van be woners nu wel noodig was, daar velen zich er gedupeerd door achtten. Altijd zijn er menschen die zelf geen enkele verantwoor delijkheid dragen en die dan op anderer werk critiek meenen te moeten uitoefenen en het beter willen weten. En dan nog in gevallen als deze, waarbij.de politie slechts diè maatregelen nam die zij na overleg met deskundigen noodig achtte voor het lijfsbehoud der bevolking. Nog daargelaten of de mopperaars zelfs bevoegd zijn hierover een oordeel uit te spreken, zouden zjj bo vendien wellicht de eerste zijn geweest met het leveren van critiek, wanneer er wèl een ongeluk gebeurd zou zijn. Dan zou men hebben gezegd Waarom heeft de politie geen strengere maatregelen genomen? Thans is alles goed afgeloopen en al zijn de maatregelen nu (gelukkig misschien iets overbodig geweesthet optreden van de politie is niet anders dan verstandig te noemen. De binnenstad uitgestorven. Van den commissaris mochten wij ook nog zijn impressies vernemen van de stilte in de binnenstad. Toen hij met den inspec teur de genomen veiligheidsmaatrege len controleerde, leek de stad als uitgestor ven. Het was een typisch gezicht de anders zoo drukke Kleine Markt daar geheel ver laten te zien liggen, beschenen door het ochtendzonnetje. Het leek in de verlaten straten alsof men zich in een doode, ver steende stad voortbewoog. Doch dat duurde slechts kort. Even nadat de explosie had plaats gehad en de zandregen was neerge daald, kon het verkeer weer worden vrij gegeven, de bewoners in de omgeving kon den met de bezems aan het werk om de straten weer een ooglijk aanzien te geven en ieder ging weer zijns weegs. Ook dat hebben we weer gehad, zoo merkte menig Vlissinger op, die nu zoo zachtjes aan wel aan het een en ander gewend zjjn geraakt. De bom wordt begraven. De bom die zich nog in den put bevond, is thans wel zoo diep in den grond gedron gen, dat zij geen gevaar meer kan ople veren, zoodat zij daar rustig kan blijven zitten. Gistermiddag is men daarom met de „begrafenis" begonnen. De zandzakken werden verwijderd en de put gedempt. En weldra zal men de Vlamingstraat weer kunnen passeeren, als ware er niets ge beurd. De stagnatie in ons bedrijf. Wat is de courant vandaag toch dun!, is de opmerking die verschillende lezers dezer dagen hebben gemaakt. Doch men weet het reeds, het was buiten onzen wil. De veelbe sproken bom was dicht in de nabijheid van onze drukkerij terecht gekomen, dus waren de genomen veiligheidsmaatregelen ook voor ons van kracht. In den loop van Vrijdagmorgen kwam de mededeeling vóór 2 uur ontruimen. Wat nu te doen? Geen courant uitgeven. Neen, dat kon onmogelijk Dan maar een ver kleinde uitgave. Een massa moeilijkheden waarvan de buitenstaander uit den aard der zaak vanzelfsprekend geen notie kan krijgen deden zich voor, doch wat het voornaamste is het zaakje kwam voor elkaar. De lezers hadden een courant. Op den anders zoo drukken Vrijdagmiddag, was het lied van den arbeid in onze druk kerij echter verstomd. Het geratel der zet machines en het gedreun der persen had opgehouden. Vreemd op een Vrijdag Het werd twee uur, drie uur, vijf uur, maar nog steeds geen ontploffen van de bom. Aan één kant gelukkig. Wij kregen nu ruimschoots de gelegenheid om ook in ons bedrijf met de kostbare machines, de noo- dige veiligheidsmaatregelen te nemen. Ma chines werden afgedekt, voor de ramen werden zware planken getimmerd en het gedeelte waar de groote rotatiepers is on dergebracht, werd van een sterke bepant sering van ijzeren platen voorzien. Het Zaterdagnummer kon in zijn nor malen omvang verschijnen. Hoe zou het Maandag gaan was de groote vraag van alle medewerkenden, steeds bezig om de belangen van lezers en adverteerders zoo goed mogelijk te behartigen. Zondag kwam echter de tijding morgenochtend om 8 uur ontruimen. Weer dezelfde moeilijkheden, ja zelfs nog in grooteren omvang. Heelemaal geen tijd meer om een courant klaar te ma ken. Moeilijkheden zijn er echter om over wonnen te worden en aldus geschiedde. Dan naar een andere gemeente toe om de kranten te drukken. De firma Oosterbaan Le Cointre te Goes, wei'd bereid gevon den ons met haar technische installatie te helpen en zoo snelden in den vroegen Maandagochtend enkele redacteuren met de kopij naar de Hanzestad. De administra tie en een redactielid kregen een gastvrij onderkomen op het kantoor van de N.V. de Veij Mestdagh alhier, en zoo kon alles van een leien dakje gaan. Hebben abonné'.i en adverteerders op de ze wijze iets te klagen gehad, al verscheen het blad dan in bescheidener omvang? Wij danken hen intusschen voor de gegeven clementie, waardoor zij ons geholpen heb ben den moeilijkheden het hoofd te bieden. NEW YORKSCHE TENTOONSTELLING GESLOTEN. De wereldtentoonstelling te New York is gisteren gesloten. Zij heeft een record aan tal betalende bezoekers van 45 millioen gehad. MlDutLbUKU kunt n i etonverschillig staan tegen over de voordeelen die een speciaal zaak U biedt. Midza-zaken zijn SPECIAALZAKEN die U steeds het BESTE bieden. Naast aangename bediening de waardevolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2