Geef Uw Stamden PUROL, Aangifte van onder nemingen. Gemengd Nieuws Sportnieuws ZEELANDIA—MIDDELBURG 3—8. In een wedstrijd, waarin beide partyen niet hun sterkste spel leverden, wist Middelburg, na een geiyk opgaand be gin, tenslotte de leiding van hot spel in hunden te nemen en een grooto overwin ning to behalen. De Middelburg-aanval lers waren doortastender en in hun linie zat aanmerkelyk meer verband dan in die van hun tegenstanders. Gevaar le verden de Zeelandianen slechts op bij hun vaak vrij onverwachte uitvallen, wanneer drie of vier aanvalsspelers over een vry veld breed opgezette en snelle rennen naar het Middelburg-doel onder namen. Het gelukte dan wel eens de groen-witte verdedigers te verrassen en den doel man aan den tand te voelen. Enkele malen leverde dit byna succes op, doch Moens was meestal op zyn post en keerde het gevaar. De Zeelandianen konden daarby profiteeren van een fout je van de Middelburg-backs, die overi gens een niet onverdienstelyken wed stryd speelden. Dit tweetal speelde n.l. nogal eens op één lijn, waardoor het ge makkelijker werd hen te passeeren. Een iets vooruitgeschoven positie van één van hen had een herstel na het passee ren gemakkelijker gemaakt. De aanval len van Middelburg waren mooier, beter opgezet en juister afgewerkt. De verde diging der Zeelandianen, waarin vooral Nyssen een zwakken wedstrijd speelde, gaf meer kansen. De doelman, die sterk afwisselend speelt, had weer eens een slechten dag en de score zou zeker nog hooger geweest zyn als de geluksfactor niet een woordje had meegesproken. De Zeelandia-mid- denlinie bestond uit drie individueel goed werkende spelers, doch als geheel was dit deel van het elftal beslist onvoldoen- doende. Janisse, die de spil-plaatB be zette, voelde zich hier niet thuis en wist geen leiding te geven. A. de Bruyne speelde heel sterk verdedigend en deed in die verdediging heel goed werk. Hy had het bovendien tegen Koster niet ge makkelijk, want deze speelde dezen mid dag zeer sterk. Dit was ook noodig om dat Carol er niet erg in was. Mynheer viel in de Zeelandia-middenlinie niet erg op. De middenlinie der Middelburgers speelde een aardigen wedstryd, waarin vooral de kant-halfs goed partij gaven. Zoowel Neufeglise en van der Kop wa ren zeer bewegelijk. Spil Kampman durf de zoo nu en dan initiatief nemen tot een zelfstandigen aanval en zag dit beloond door een keurig doelpunt. Het eerste doelpunt kwam tot stand door Koster, die, nadat de Zeelandia- keeper den bal liet glippen, niet aarzelde om den door Jongepier eerst geschoten bal in het doel te deponeeren. (01). Bij een uitval van Zeelandia benutte Si mons een voorzet van F. de Bruyne. (1 1). Het is dan weer de vinnig spelende Koster, die den Zeelandia-doelman een moeilijk schot te stoppen geeft. De kee per grypt andermaal mis en Hesseling kan Middelburg de leiding hergeven. ("1 2). Een hoekschop van A. Jongepier wordt uit een kluwen van spelers inge kopt. (13). Was de wedstryd vóór de rust nog ta melijk gelijk op gegaan, na de rust kwam Middelburg zichtbaar in de meerderheid. Uit een duel tusschen Nyssen en Hesse ling treedt laatstgenoemde als overwin naar te voorschijn om onhoudbaar te scoren (14). Middelburg blijft aanval len en een slecht weggewerkte bal komt in het bezit van Kampman, die over alles heen den bal zuiver onder de lat plaatst (15). Zeelandia krijgt wat meer moed, als de keeper een toegekende strafschop weet te keeren. Toch is het Middelburg, dat den toon blijft aangeven. De kee per van Zeelandia wordt slecht beloond, als hij op het juiste moment uitloopt, doch Hesseling door iets grootere snel heid nog juist den bal over den doelman weet te werken (16). Opmerkelijk was, dat na den aftrap de Zeelandia-ploeg 't gevaarlijkst was en telkens tot het doel wist door te dringen. Van den aftrap af weet Steur een fraai doelpunt te scoren (26). Janisse voegt dan spoedig daar op met een prachtig hard en onhoudbaar schot vanaf de spilplaats zelf nummer drie daaraan toe. Er komt dan zelfs nog eenige spanning in den wedstryd en we zien aan weerskanten nog verschillende aardige momenten. Niettemin komt het einde met een 36 overwinning voor Middelburg. R. C. S.GOES 1—5. Voor de rust kwam het spel van de der thuisclub. Terwijl de bezoekers her heid te kort, doch ook qua tempo deed het onder voor de flinke homogene ploeg der Goesenaren. De voorhoede van de thuisclub was daarenboven van elke pro ductiviteit gespeend, ziedaar het gebrek der htuisclub. Terwijl de bezoekers her haaldelijk gevaarlijke snelle, open aan vallen ondernamen, ontstond voor de rust een 01 achterstand, welke een te matige belooning bleek voor het Goes- overwicht in de eerste helft. Wel kan als verontschuldiging dienen het gemis van Wanjon en de Kam in de R.C.S.-ge- lederen, maar toch demonstreerden de Goesenaren over het geheel een zooda nige meerderheid, dat een volledig R.C.S. de handen aan deze Goes-ploeg zou heb ben volgehad. De R.C.S.-achterhoede had reeds de eerste minuten Vrouwe Fortune aan haar zijde en ondanks het feit, dat het geluk in den lateren strijd aan de zijde van de bezoekers stond, was de 01 voorsprong voor de rust ruimschoots verdiend. Pas na da rust ontwaakte de thuisclub eenigszins, maar toen bleek Goes zoodanig bezield met het vuur der overwinning, dat de R.C.S. alle zeilen moest bijzetten om erger te voorkomen. De linksbuiten der bezoekers wist met een zacht rollertje den voorsprong te vergrooten (0—2), terwyi slechts luttele minuten lator de rechtsbuiten don stand op 0—8 braaht, De overwinning van de bezoekers stond toon reeds vast en al mag men dan van meening verschillen over de supe rioriteit van de Goesenaren, het spel is verdedigend opvallend beter dan aan vallend het elftal mag er als geheel zijn. Goes verdiende de overwinning vol komen. De thuisclub heeft zoodoende haar serie overwinningen op eigen ter rein tegen Goes moeten onderbreken en zy verdiende dit ook. Gelukkig herstelde R.S.S. zich na de rust eenigszins, maar de spelers moeten toch leeren een heelen wedstryd flink en energiek aan te pak ken en zich niet door een achterstand te laten ontmoedigen. Na de rust was er tenminste meer snelheid in de aanval len, maar mede door het gemis van twee harer prominentste spelers en door het gebrek aan goede reserves, wist R.C.S. het niet tot een middelmatige prestatie te brengen. Goes daarentegen slaagde er met haar verjongde ploeg in een flin- de aanvalskracht te ontplooien en daardoor de waarlijk niet zwak spelende R.C.S.-achterhoede vijf maal te verschal ken. Met deze ploeg kan Goes zeker nog goede resultaten bereiken en afgezien van het hinderlijk geroep van aanvoer der de Kok, liet de ploeg een zeer goeden indruk achter. R.C.S. toonde zich een goed verliezer, zoodat arbiter Le Due geen moeilijke taak had. Ten slotte zy nog vermeld, dat de thuisclub by een 03 achterstand door Melse een tegenpunt maakte, doch dat Nieuwenhuise en Paauwe beiden nog één maal het net wisten te vinden, zoodat met een geflatteerde (15), doch alles zins verdiende overwinning voor de be zoekers het einde kwam. DE ZEEUWEN—VLISSINGEN 2—3. Hadden de Zeeuwen-supporters ge hoopt, dat De Zeeuwen revanche zou ne men voor de onlangs geleden nederlaag tegen Vlissingen, dan is deze wedstryd voor hen wel tegengevallen. De vorige keer hadden De Zeeuwen een reserve doelman, die enkele blunders maakte, maar dezen keer waren zy volledig. Vlis singen heeft dus bewezen op het oogen- blik de meerdere van haar stadgenoote te zijn. Het spel stond den geheelen wedstryd op een hoog peil en er werd in een flink tempo gespeeld. Over het geheel geno men waren de Zeeuwen meer in den aan val dan Vlissingen, maar de Vlissingen- voorhoede was gevaarlijker, waarbij vooral v. d. Kasteele en v. d. Schraaf telkens verwarring in de Zeeuwen-ach terhoede brachten, die nog al eens aar zelde met den bal weg te werken. Pee man en Houtzager (Vlissingens linker vleugel) gaven aardig party. De Zeeu wen-voorhoede speelde dezen wedstryd ook weer een vlugge party, alleen do midvoor Sweers viel tegen. Hy wachtte te lang en kwam steeds te laat by den bal. Smit en Leynse zwoegden weer als gewoonlyk, maar kregen niet veel kans om te schieten, want iederen keer was er een Vlissinger-voet of lichaam die het leder tegenhield. De Vlissingen-middenlinie steunde haar voorhoede goed, waarby Burgerhof wel eens iets te veel achterblyft en zoo doende de Vlissingen-buitenman te veel verwaarloosd wordt. Spil de Joode zit goed achter de voorhoede aan, maar zyn plaatsen laat veel te wenschen over. Het zelfde kan gezegd worden van zyn colle ga Van Poelje. Poerstamper blyft ook te veel achter. Danckaerts (linkshalf) deed het beter, en stuwde iederen keer maar weer de voarhoede. De backs aan beide kanden hielden van opruimen. Alleen de Zeeuwen-backs mis ten nogal eens, waardoor er gevaarlyke momenten voor hun doel ontstonden. De Zeeuwen-keeper speelde een goeden wedstryd en heeft aan geen der punten schuld. Keeper Boogaard keepte ook zeer verdiensteiyk, maar bleek niet erg klemvast. Vlak na de rust geraakte hy geblesseerd en moest vervangen worden door Struiwig, die hoewel jong, toch reeds aardige staaltjes van keeperkunst vertoonde. Alleen miste hy de noodige routine. Hy liep daardoor ontydig uit, waardoor er nogal eens gevaarlyke mo menten voor zyn doel ontstonden. Over het sperverloop het volgende: De eerste aanvallen zyn voor Vlissin gen. Bij een van deze aanvallen slaat een der Zeeuwen-backs in het beruchte gebied met de hand naar den bal. Van der Schraaf neemt den strafschop (01). Vlak daarop schiet een der Vlis- singen-voorhoede buiten het bereik van den keeper tegen den paal. Na ongeveer 20 min. spelen komt Peeman geheel al leen met den bal vlak voor den Zeeuwen doelman te staan, hy schiet echter tegen de lat. De Zeeuwen werken zich nu los en by een schermutseling voor het Vlissingen- doel schiet Körver den bal hard voor, Donze staat vrij en aarzelt niet onhoud baar in te schieten (11). Na de rust zijn het de Zeeuwen, die het beste van het spel hebben. Zij on dernemen aanval op aanval. Vlissingen bepaalt zich tot snelle uitvallen, die zeer gevaarlyk zyn. By een snellen Vlissingen-aanval zet Peeman van de zylyn zoo scherp voor, dat de bal tegen den binnenkant van den als zij ruw of gesprongen zijn. Doos 30 ch paal in het doel springt (12). Dan zyn het weer de Zeeuwen, die aanval len. Korver zet voor en woor ia het Don- sso, die vry Btaat on don bal in doel laat Do beide oluba zetten nu alles op alles om het winnende doelpunt tc scoron. De Zeeuwen zyn het meest in den aan val en iedereen denkt dat zy het winnen de punt zal scoren, wanneer Van de Kasteele na een prachtige run met den bal tot vlak voor het doel komt; hij valt echter, maar weet zich toch te her stelen en schiet onhoudbaar voor keeper Van Vlaanderen in (23). De scheidsrechter leidde verdienstelyk maar trad te weinig tegen ruw spelen op, waardoor enkele spelers de perken wel eens te buiten gingen. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Eerste klasse. AFDEELING I. Sparta't Gooi 32 D.H.C.—D.F.C. 43 A.D.O.—Hermes D.V.S. 4—2 K.F.C.Stormvogels 01 D.W.S.Feyenoord 10 AFDEELING H C.V.V.—H.B.S. 0—8 D.O.S.—Haarlem 5—4 R.F.C.Blauw Wit 24 AjaxV.U.C. 5—1 V.S.V.—Xerxes 4—2 AFDEELING HL EnschedeHengelo 42 Quick—A.G.O.V.V. 1—0 Go Ahead—N.E.C. 0—2 TubantiaHeracles 22 Wageningen-Ensch. Boys 51 AFDEELING IV. N.A.C.M.V.V. 3—1 LongaRoermond 61 N.O.A.D.Juliana 3—0 EindhovenB.V.V. 21 HelmondWillem II 32 LimburgiaP.S.V. 12 AFDEELING V. AchillesLeeuwarden 11 G.VA.V.Be Quick 0—1 H.S.C.Sneek 3—2 W.V.V.—Veendam 4^-1 HeerenveenVelocitas 01 Tweede klasje. R.C.S.Goes 1—5 De ZeeuwenVlissingc-n 2—3 R.B.C.—Alliance 2—1 T.S.C.Horo 3—1 Derde klasr". Goes IIZeelandia II 66 Zeeuwen IIGoessche Boys 40 TerneuzenAxel 31 BiervlietSluiskil 43 Aardenburg—Terneuzen 71 BreskensOostburg 112 GOES II—ZEELANDIA II 6—8. Goes II speelde gisteren tegen Zeelan dia EC een wedstryd, die tot het einde snel en spannend was, en waarin ook vaak goed spel vertoond werd. De Zee- landia-reserves ontwikkelden heel wat meer kracht, dan voorgaande jaren; ze werkten volhardend en geestdriftig en gaven in den regel het leder ook goed door. Vooral de voorhoede was steeds actief en gevaarlijk. De achterhoede was, ondanks dat ze zesmaal gepasseerd werd, niet bepaald zwak, doch ze kreeg wat weinig steun van do middenlinie, die meer aandacht aan haar stuwende dan aan haar verdedigende taak besteedde. Ook de Goesche voorhoede zette vele goede aanvallen op, doch de achterhoede reageerde wat traag op de snelle aan vallen der gasten, en vooral de beide Middelburgsche vleugelspelers kregen nogal eens vry spel. Daar elk om beur ten een punt bekwam, bleef de atryd steeds spannend. Zeven minuten voor het einde Btond Goes nog met 65 voor, doch toen maakten de gasten met een mooi hoogteschot geljjk en daar bleef het by. De doelpunten werden voor Zeelandia gemaakt door Zwigtman (2), Philipse (2, w.o. 'n strafschop), en P. de Kam (2) en voor Goes door Van Huisstede (2), Korstanje (2), Foudraine en Boutens. Scheidsrechter J. A. Wanst kwam niet opdagen, waarna dhr Van Benthem met goedvinden beider partyen den atryd leidde. SCHEIDSRECHTER TIJDENS WEDSTRIJD OVERLEDEN. Zondagmiddag is de 49-jarige heer G. Nyenhuis, leeraar aan de ambachts school te EMMEN, die een voelbalwed- stryd leidde in het Oosterpark, plotse ling onwel geworden en eenige oogen- blikken later gestorven. SCHAKEN. Om het kampioenschap van Zeeland. Zaterdag j.l. werden gespeeld de par tijen P. Vy'nJ. Scheltens, MulliéDob belaar en MaartenseDobbelaar. Deze beide laatste waren afgebroken partyen. Zooals te voorzien was, won Mullié, welke een stuk meer had voor twee pion nen. De party MaartenseDobbelaar werd zonder verder spelen remise gegeven. Spannend was het verloop van de party VynScheltens. In een verouderde ver dediging van het dame-gambiet, ver kreeg zwnrt, door oX ieta te mat «pel van wit, op den duur de betere stelling. Zwart profiteerde hiervan echter niet voldoende en wit wist zich toen een gevaarlyke vrypion te verschaffen. De 29e zet van zwart was zwak, en had wit toen de juiste voortzetting gevonden, n.l. 30 Tdl in plaats van Dg5, dan was hom de winst zeker niet ontgaan. Het tyd- noodduiveltje speelde evenwol weer par en, en een grove blunder op den 4Qon zet, de laatste voor de tydscontrole, beslisto de party in eens. Toen evenwel was het voor wit toch al moeilijk geweest verlies te vermyden. Met dit al wederom een winstpunt voor den heer Scheltens, die in deze eerste helft buitengewoon op dreef was. Hy heeft thans 4 punten en een afgebroken party. Volgende week Zaterdag wordt gespeeld de afgebroken partij Dobbelaar-Schel tens, en Zondag 3 November ten huize van den heer Vyn, de party Maartense-Vyn. De afgebroken party van Ooyen-Mul- lié zal eveneens Zondag (voormiddag) te Middelburg worden afgespeeld. De legerberichten van gisteren» HET DUITSCHE, Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakte gisteren bekend: Onze lichte en zware gevechtsvlieg tuigformaties hebben gisteren gedeelte- lyk onder escorte van jagers hun aan vallen op Londen en andere plaatsen in Zuid- en Miden-Engeland voortgezet. On danks plaatselyk krachtigen tegenstand van jagers en luchtdoelartillerie gelukte het voor den oorlog belangryke doelen succesvol met bommen te bestoken. By- zonder hevige ontploffingen konden in een chemische fabriek te Birmingham waargenomen worden. Het 42.000 b.r.t. metende Brltcohe traneportechip Emprea of Britan heeft 100 km. ten Westen van Ier land een zoo zwaren treffer van een bom gekregen, dat het in brand ge raakte en de bemanning in de boo ten moest gaan. 's Nachts hebben onze formaties ge vechtsvliegtuigen ononderbroken hun aanvallen op de Britsche hoofdstad voortgezet. Talryke bommen werden voorts op industrieele installaties te Bir mingham en Coventry, alsmede op de haven van Liverpool geworpen. Zwak kere eenheden gevechtsvliegtuigen be stookten weer Britsche luchthavens in Noord-Schotland in stoutmoedig uitge voerde duikaanvallen met bommen en schoten loodsen en onderkomens in brand. Vyandelyke vliegtuigen vlogen in den afgeloopen nacht Duitschland binnen en poogden steden en industrieele installa ties in Noord- en Midden-Duitschland aan te vallen. Op een plaats werd een treffer op een fabriek geplaatst, waar een arbeider gedood en schade aan het gebouw veroorzaakt werd. Een vyande- lijk vliegtuig wierp ook bommen op de Rijkshoofdstad, die hier, evenals in an dere groote steden, slechts woonhuizen beschadigden. In België werden verscheidene bur gers door brisantbommen gedood, als mede verscheidene woonhuizen getrof fen. De tegenstander verloor gisteren ne gen vliegtuigen. Vier Duitsche toestellen worden vermist. HET ITALIAANSCHE. Het Italiaansche hoofdkwartier maak te in zyn 142e communiqué bekend: Een vyandelyk vliegtuig, waarvan ge meld was dat het vermoedelyk neerge schoten was door luchtafweergeschut van de marine tydens den luchtaanval op Tobroek, is inderdaad neergeschoten. In Oost-Afrika hebben onze vliegtui gen een troepenconcentratie van den vij and aan de beek Dhinghir op 40 km. ten Noorden van Kassata gebombar deerd. Een sterke vyandelyke patrouille viel een onzer posten te El Ducana aan, maar werd volkomen teruggeslagen. Vy andelyke luchtaanvallen zonder succes op Assab, Gheritte en Kassala. Te Me- temma twee dooden, onder wie een in- heemsche vrouw, acht gewonden en zwa re beschadiging aan de katholieke kerk. Te Boena en Debet (Kenya) 8 Askari's gewond. Te Mersa Tectal vier gewonden. Tydens het vyandelyke luchtbombarde ment op Assab van den 20sten dezer werd een ziekenhuis getroffen, waarby de kraamvrouwafdeeling en het verblijf der verpleegsters en nonnen beschadigd werd. Engeland en de Fransche Koloniën. Ban nieuwe aanval op Fransche koloniën. Het D.N.B. meldt uit Genève: De Engelschen hebben, naar het Fran sche ministerie van koloniën mededeelt, een nieuwen aanval ondernomen op ge bied in Afrika onder Fransche souverei- niteit. Vliegtuigen hebben op bevel van een kolonel, die zich ter beschikking van de beweging van de Gaulle gesteld had, de nederzetting Lambareno in Gabon ge bombardeerd, waarbij Europeanen en in- heemschen gedood en gewond zijn. Der halve is opnieuw Fransch bloed gevloeid, aldus genoemde mededeeling. Deze nieu we misdaad maakt de lijst van de reeds te Dakar en Mere et Kebir gepleegde Engelecho aanslagen langer. Staande onder Joodschen Invloed. By verordening van don RykscommiB- aariö voor hot bczettu Nedorlandaohe gebied ia de aangifte gelaat van onder nemingen, welke op don 9en Mol 1940 of lator beantwoordden aan bepaalde omschrijvingen, waaruit blykt, dat zy in meer of mindere mate onder Joodschen invloed staan. Jood is in den zin van deze verorde ning ieder, die uit tenminste drie naar het ras vol-Joodsche grootouders stamt en eveneens hy die uit twee vol-Jood sche grootouders stamt en bovendien zelf hetzy op 9 Mei 1940 tot de Joodsch- kerkeiyke gemeente behoorde of daarin sindsdien opgenomen is, hetzij op 9 Mei 1940 met een Jood was gehuwd of sindsdien met een Jood in het huwelijk getreden is of treedt. Een grootouder wordt als vol-Joodsch aangemerkt, wanneer deze tot de Joodsch-kerkelyke gemeente heeft behoord. De aangifte moet vóór 30 November geschieden by het Bureau voor econo misch onderzoek te 's Gravenhage. Des gevraagd, moeten aan ditzelfde bureau inlichtingen worden verschaft ten aan zien van ondernemingen, die tot aan gifte verplicht zijn. De verordening is op 22 October in werking getreden. Een verboden handel in goud. Twee rechercheurs te Amsterdam hebben gisteren de hand weten te leggen op een handelaar in goud, zilver en an dere kostbaarheden, die buiten den ge- bruikelijken en door de wet voorgeschre ven weg om, trachtte goud en andere kostbaarheden te verhandelen. De vrije handel in goud is reeds geruimen tijd verboden en zware straffen staan op de overtreding van dit verbod. Het terrein, dat de handelaren in kostbaarheden gaarne kiezen is het Weesperplein en omgeving. De politiemannen wisten onge zien te naderen. Juist toen de koop ge sloten zou worden liepen de rechercheurs toe en arresteerden de overtreders. Na fouilleering werd op een hunner een groote hoeveelheid gouden en andere kostbare sieraden gevonden. Twist eindigt in aanslag. Zondagmorgen ontstond nabij sluis 8 te Helmond een woordenwisseling tusschen de vischstroopers Coolen en M. Plotseling greep M. een stuk ijzer en sloeg daar mede Coolen op het hoofd, die bewuste loos in elkaar zakte. Een arts liet den zwaargetroffen Coolen, die een schedel breuk had opgeloopen en wiens toestand levensgevaarlijk was, naar het St. Anto- nius gasthuis overbrengen. De dader werd door de marechaussee aangehouden. RESTITUTIE OP 80-DAGENKAARTEN. De K.N.A.C schrijft ons: Einde Juli bepaalde het Departement van Financiën, dat aan een ieder, die in het bezit was van een vergunning tot het gebruiken van motorbrandstof op zijn verzoek een zestigdagenkaart kon worden afgegeven. In verband met het feit, dat door de krappe benzinetoewijzingen met de motorrijtuigen slechts weinig kon wor den gereden, werd van deze faciliteit in belangrijke mate gebruik gemaakt, vooral ook door hen, aan wie door de Rijksver keersinspectie met ingang van 1 Septem ber 1940 rijvergunningen werden ver leend voor een tijdsduur van drie maan den. Nu de Rijksverkeersinspectie genoopt was een zeer groot aantal van de voor drie maanden verleende vergunningen reeds na een maand in te trekken, was het gevolg, dat vele motorrijtuighouders bleven zitten met een slechts gedeeltelijk gebruikte zestigdagenkaart, waarop vol gens de bestaande bepalingen geen resti tutie mogelijk is. De K.N.A.C. wendde zich tot het Depar tement van Financiën met het verzoek voor zulke gevallen alsnog restitutie te doen verleenen voor het niet gebruikte deel der kaarten, Zij ontving daarop be richt, dat het niet wenschelijk wordt ge acht reeds thans maatregelen dienaan gaande te treffen, nu het toch niet is uit gesloten, dat in het tijdvak van een jaar, waarin een zestigdagenkaart geldig is, aan die houders van deze kaarten nog eens opnieuw een rijvergunning en ook benzine zal worden verstrekt. Na deze van een gelukig optimisme blijkgevende beslissing van het Depar tement van Financiën, adviseert de K. N. A. C. dus de houders van zestigdagen- kaarten. welke niet meer kunnen worden opgebruikt, de kaarten voorloopig zorg vuldig te bewaren, totdat, hetzij inmid dels weer met het motorrijtuig kan wor den gereden, hetzij een jaar sedert de uitgifte van de kaart is verstreken. Na afloop van het hiergenoemde jaar zal het Departement dan ongetwijfeld wel een gunstige beslissing willen nemen. Het zal ten behoeve van de latere be- wijslevering aanbeveling verdienen ook de afwijzende beschikking van do Rijks verkeersinspectie bij do kaart op te ber gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3