STADSNIEUWS Vlissingen. Kerknieuws „M ijmhardtjes" De Nederlandsche PojjrBsflilSers STADSNIEUWS Middelburg. STADSNIEUWS Goes. GESCHENKENHUIS Oirticneeïe oubücaties Het werk der Herstelcommlssie. De credietverleening voor het herstel der onroerende goederen. Dezer dagen hebben wij melding kunnen maken van het bezoek van den regeerings- commissaris voor den wederopbouw dr. ir. Ringers aan Zeeland. Bij die gelegenheid heeft de heer Ringers o.m. een crediet toegezegd voor het water- en windvrij maken van te Vlissingen door het oor logsgeweld getroffen panden. De problemen, welke zich bij de regeling der schadevergoedingen en de verstrekking der hersfcel-credieten voordoen, zijn vele en velerlei en door de organen, die met de behartiging van een en ander zijn be last, wordt wel het uiterste gevergd. Het zal ieder duidelijk zyn, die 'zich van in ons land aangerichte verwoestingen een indruk heeft kunnen vormen. We willen ons thans, ten vervolge van wat we eenige tijd geleden konden mede- deelen, bezig houden met de problemen, waarvoor men zich te Vlissingen geplaatst ziet. We hebben in een vorig artikel het een en ander verteld omtrent het werk der schade-enquête-commissie. Thans, meer af dalend in bijzonderheden, vraagt het werk van de herstelcommissie onze aandacht, voorzooveel dat betrekking heeft op de onroerende goederen. De herstelcommissie, waarvan het secre tariaat wordt waargenomen door den heer J. Götzen verstrekt adviezen met betrek king tot het invullen van de formulieren betreffende onroerend goed als huizen en opstallen, met betrekking tot het verlee- nen van credieten voor wederopbouw en met betrekking tot het wind- en water dicht maken van die panden, welke om eenige reden nog niet kunnen worden op gebouwd of afdoende hersteld. De heer Götzen houdt daartoe spreek uur, Houtkade 8 des Woensdags en Vrij dags van 25 uur en des Zaterdags al leen volgens afspraak. Het spreekt wel vanzelf, dat de definitieve regeling een uit gebreide administratieve voorbereiding ver- eischt, doch uit de omstandigheid, dat dr. ir. Ringers dezer dagen te Vlissingen eh ook elders in deze provincie aan wezig was om persoonlijk de schade met de instanties, die plaatselijk met de re geling der schade-enquêtes zyn belast, blijkt wel, dat men in het hoogste ressort allerminst van plan is, deze regelingen op haar beloop te laten, zoomin wat betreft de voorloopige credietverleening, als wat de verstrekking over beddegoed en kachels, terwijl binnen enkele dagen hulskamer- ameublementen, slaapkamerameublementen en keukenmeubelen beschikbaar zullen zijn. Zoodra deze arriveeren, zullen de gegadig den persoonlijk worden opgeroepen. We kunnen in dit verband nog mededeelen, dat een keuze kan worden gedaan uit huo- ten en ijzeren (bronskleurig gespoten) le dikanten, terwijl de bedden drïedeelig zul len zijn en in drie kleuren kunnen worden geleverd. LUXOR-THEATER. „Kermisgasten". Deze film laat ons het wel en wee van deze soort van menschen zien. Zij voert ons mee in het vreemde milieu van dit trek kende volkje. Het begint op de kermis, waar wjj tus- schen draaiende zweefmolens en poffertjes kramen terecht komen. Jan, Annie en Truus, drie tooneelspelers, die door de slechte tijdsomstandigheden op de kermis verzeild zijn geraakt, treden op in een klein theatertje. Daar Jan oneenig- heid met Truus krijgt, doordat hij met Mientje van de schiettent flirt, verlaat Truus het gezelschap en wordt door een theateragent aangenomen om in een revue op te treden. Daar Jan en Annie door de financieele moeilijkheden van hun „direc teur" ook het theatertje moeten verlaten, worden zij na allerlei vermakelijke situa ties bij een gefingeerde inbraak betrokken. Zij worden nu door louter toeval aan het zelfde theater geëngageerd doordat twee artisten door force majeure worden opge houden. Inmiddels z\jn twee detectives aangesteld om de juweelen van de „Jolly Sisters" (Annie en Jan) te beschermen. Onderwijl zijn de echte Jolly Sisters aan gekomen en worden door de detectives als de juweelendieven aangezien. Tenslotte kunnen deze hun onschuld bewijzen en valt de verdenking op Annie en Jan. Wanneer dezen zich op het tooneel bevinden ontdek ken zij in den soufleurbak de detectives. Nu volgt er een wilde jacht, waar men de dolste scènes mee maakt. Zij komen terecht in de kamer, waar de commissa ris van politie de heer Janssen (eigenaar der juweelen) aan den tand gevoeld wordt. Janssen verbouwereert door de komst van deze twee getuigen bekent. Jan en Annie strijken nu de belooning van 1000 op, die door de verzekeringsmaatschappij was uit geloofd. Het is een amusante film, waarin Hein tje Davids en Johan Kaart Jr. voor de vroolijke noot zorgen. De sappige Jordaan- liedjes zullen zeker in den smaak vallen, evenals de fleurige balletten. Voorts gaat er een goed verzorgd brj- programma aan vooraf, waar een prach tige documentaire film in technicolor ons het leven der inktvisschen leert kennen. Getijen. Oct, (Zomertijd) Hoogwater Laagwater Donderd. 24L.K. 6.42 19.24 0.44 13.11 Vrijdag 25 7.52 20.44 1.43 14.28 Zaterdag 26 10.49 23.39 4.13 17.51 Zondag 27 12.21 5.39 18.10 Maandag 28 11.35 5.37 18.12 Maandag 28 1.00 13.27 6.47 19.33 Dinsdag 29 1.54 14.16 7.37 19.56 Woensdag 30N.M. 2.46 15.06 8.21 20.42 Donderd. 31 3.35 15.53 9.04 21.23 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 27 October is de apotheek ge opend van de fa. Wed, A. J. van Ocken- burg, Badhuisstraat 22. ALHAMBRA-THEATER. Das Lied der Wüste. Grace Collins, de beroemde zangeres, komt in een kleine Noord-Afrikaansche stad haar vader, Reginald Collins, bezoe ken, die als vertegenwoordiger van een groot concern kopermijnen probeert te koopen. Zij maakt hier kennis met Nic Brenten, onder wiens leiding in Rocky Camp een kopermijn geëxploieerd wordt Een diepe genegenheid ontstaat tusschen beide menschen. Reginald probeert met Brenten, wat betreft de koop der kopermijn tot een ac- coord te komen, doch laatstgenoemde wei gert de inboorlingen in den steek te laten. Van dat oogenblik zijn Brenten en Grace's vader vijanden. Met alle middelen die hem ten dienste staan, tracht Reginald kracht bij zijn wen- schen te zetten. Brenten's beste vriend, ritmeester Frank Stanney, mag niet optreden tegen de saboteurs van de kopermijn. Dan besluit Brenten zelf de verdediging van zijn levenswerk op te nemen, en roept de Bedouïnenstammen ten strijde op. Het gelukt een patrouille Brenten ge vangen te nemen en hem naar het kamp der soldaten over te brengen. Terstond exe- cuteeren aldus luidt het bevel, dat Stanney krijgt. Grace, die intusschen ook in Rocky Camp verschenen is, verneemt van Bren ten, dat de Bedouïnenstammen over een uur tot den aanval zullen overgaan. Om nu voor Brenten uitstel van executie te krijgen, zingt Grace, voor de soldaten zoolang er hoop is, is er leven, en zij zingt, machteloos tegen het noodlot, maar met den moed der vertwijfeling. In de stad is inmiddels opstand uitge broken. Een kogel maakt een einde aan Reginald's leven en tevens aan diens plan nen. Reeds staan de soldaten gereed om het vonnis aan Brenten te voltrekken, wan neer bericht komt, dat er onmiddellijk onderhandelingen moeten worden gevoerd op grond van vroegere toezeggingen, waar door dus het bevel tot executie van Bren ten nietig geworden is. Thans staat ook het geluk van Grace en Nic niets meer in den weg. Zoo in het kort de inhoud van deze film, die dank zij voortreffelijk spel en ook dank zij de knappe regie van Paul Martin tot een boeiende rolprent is geworden. Er zit sfeer in deze film, de sfeer van het ooster- sche mysterie. Men komt in de mentaliteit van den inlander, men geraakt mede ver ward in de intriges der haute-finance. Martin heeft de kaart weten te behou den en door knappe vondsten de spanning kunnen accentueeren. En dan het spel. Het licht der schijnwerpers valt geheel op de figuur van de zangeres een der glans rollen van Zarah Leander. Zarah Leander, een naam die een begrip vertegenwoordigt. Het begrip charme, het begrip van betooverenden zang, enfin het begrip Zarah Leander. Ze is op haar best en daarmede is de waarde van de film bepaald, temeer waar zij wordt gesecondeerd door voortreffelijke krachten als Friedrich Damin en Gustav Knuth, Er is een aardig b\jprogramma. Examens. Geslaagd voor derde stuurman de heer L. F. J. E. Boonstra, leerling van de De Rurjterschool. Geslaagd voor machinistendiploma theo- retlsch-B, de heer A. T. C. Reynhoudt, leerling van de „De Ruyterschool". Belastingdienst. De heer A. Beerepoot, rijksklerk ter inspectie directe belastingen te Oss wordt met ingang van 1 November a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar de inspectie te Vlissingen. Radio-uitzendingen na 's avonds 7 uur. VIA DE RADIO-CENTRAEES. In aansluiting op de berichten inzake de zendtjjd-wijziging en het sluiten der radio programma's, kunnen wij mededeelen dat de omroepvereenigingen via de Radio-Cen trales na half zeven tot ongeveer 11 uur een speciaal programma doorgeven. Dit avond-programma wordt door de om- roepvereeniging verzorgd welke op dien dag het Jaarsveld-programma doorgeeft. De Centrales welke geen kabelverbinding hebben, doch over meer dan twee prograïn- ma-mogelijkheden beschikken, hebben be voegdheid een eigen gramofoonmuziek- programma door te geven van 6.30 tot 9 uur, indien zij hiertoe machtiging bezitten. Een aanvaring op de Schelde. De Raad voor de scheepvaart te Amster dam heeft Vrijdag uitspraak gedaan inzake de aanvaring van het Nederlandsche stoomschip „Heemskerk" met het Zweed- sche stoomschip „Gerania" op de Wester- schelde nabij Vlissingen op 12 Augustus 1939. De raad is van oordeel, dat deze aanvaring aan de schuld van de beide hier bij betrokken schepen is te wijten. Zoowel de „Heemskerk" als de „Gerania" had deze aanvaring kunnen en moeten voor komen. De door de „Gerania" gemaakte manoeuvre toont aan, dat dit schip met de aanwezigheid van de „Heemskerk" niet voldoende heeft rekening gehouden, doch hetzelfde kan van de „Heemskerk" wor den gezegd, welk schip zeer gemakkelijk haar vaart zoodanig had kunnen beperken, dat de manoeuvre van de „Gerania" goed en wel achter den rug was, toen zfj de Sardjjngeul zou invaren. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Vorden ds. I. Faber te Schoon oord ds. J. H. Jansen te Den Helder ds. J. Koopmans, emeritus-predikant te Lei derdorp ds. L. C. Spijkerboer te Oost en West-Souburg; mr. ds. A. Ph. Wagner te 's-Heerenhoek en ds. J. J. van Zorge te Kloosterhaar. Beroepen te VeereKleverskerke (toez.) cand. M. L. W. Schoch, hulpprediker te 's-Gravenhage. 2 st. 10 ct. 12 st. 50 ct. Voorstellen van B. en W. (Voor de eerstvolgende raadsvergadering.) Commissie van toezicht op de scholen voor M.O. In de „Verordening voor de plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs te Middelburg, wordt bepaald, dat de voorzitter dier commissie benoemd wordt uit de leden van het dag. bestuur. Voor Commissies van toezicht op het l.o. en oj^de Avondschool voor N.O. wordt bepaald, ent voorzitter is het lid van het college van Burg. en weth., die met de onderwijszaken is belast, zulks ambtshalve. Thans stellen burg. en weth. voor dit ook voor de Commissie voor het M.O. zoo te bepalen, waardoor het betrokken lid der commissie van al de drie commissies voor zitter is. Verordening straatbelasting. Burg. en weth. achten enkele wijzigingen in de Verordening tot heffing en invorde ring der straatbelasting noodzakelijk, voor namelijk, dat gelezen wordt dat de ver schuldigde belasting dadelijk en in haar ge heel invorderbaar is, zoodra de aangesla gene in staat van faillissement is verklaard of hem surséance van betaling is verleend, alsook bij inbeslagneming van zijn roerende of onroerende goederen vanwege de ge meente of bij verkoop dier goederen tenge volge van inbeslagneming namens derde. HERNIEUWDE VASTSTELLING VERORDENING BEHEER GRONDBEDRIJF. Nadat B. en W. de raadsbesluiten van 11 September j.l. ter zake van de instelling van een Grandbedrijf ter goedkeuring had den ingezonden aan Ged. Staten, ontvin gen zij een aan het nieuwe voorstel toege voegde missive. Daaruit hebben B. en W. met groote bevrediging vernomen, dat ook genoemd college het hoogst gewenscht acht, dat voor Middelburg een grondbedrijf wordt ingesteld. Met betrekking tot de in de missive ontwikkelde bezwaren mochten B. en W. op 15 October ten gemeentehuize een bespreking hebben met de directie en een der boekhouddeskundigen van het Centraal Bureau voor Verificatie en fi nancieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en de betrokken afdeeling der Provinciale Griffie. In hoofd zaak kwamen die bezwaren hierop neer, dat er tegen behoort te worden gewaakt, dat de regeling van het grondbedrijf ten gevolge zou hebben, dat op den duur kapi taalbezit van de gemeente verloren zou kunnen gaan. Zulks heeft uiteraard geens zins in de bedoeling van B. en VV. en den raad gelegen. Een en ander vergemakke lijkte uit den aardser zaak de besprekin gen, die ten slotte hebben geleid tot de opstelling van een ontwerp-wijzigingsbe- sluit, dat B. en W. thans ter vaststelling aanbieden. Zij meenen te mogen vertrou wen, dat Ged. Staten thans hun goedkeu ring der gewijzigde beheersverordening zullen kunnen hesluiten. Ged. Staten hadden er o.a. op gewezen, dat blijkens het oorspronkelijk voorstel, de bedoeling is om alle gronden der gemeente in het bedrijf op te nemen. Hoofddoel van de instelling van een grondbedrijf is de uit komsten van de exploitatie van voor bouw terrein bestemde gronden zoo goed moge lijk tot uitdrukking te brengen. Dit doel wordt echter voorbij gestreefd wanneer ook de gronden, welke cultuurgronden blij ven, daarin worden opgenomen. De totale opbrengst van het grondeigendom der ge meente bedraagt ruim 9000 per jaar. Zou deze opbrengst, ook voor zoover zij af komstig is van gronden, welke niet voor bouwterrein in aanmerking komen, een bate vormen van het grondbedrijf, dan worden daardoor de exploitatie-uitkomsten geflatteerd. In verband met deze opmerking stellen B. en W. thans voor art. 1, sub 1 te lezen De onroerende eigendommen der gemeente, behoorende tot de volgende categoriën a. in de bebouwde kom gelegen, in verband met den wederopbouw te onteigenen gron den b. andere gronden alle voor zoover zij hiertoe bij een aan Ged. Staten mede te deelen besluit van den Raad worden aangewezen, worden afzonderlijk beheerd in een Grondbedrijf. Ged. Staten hadden geschreven, dat zij er zich zeer wel mede vereenigen kunnen, dat de te onteigenen gronden in verband met den wederopbouw van de binnenstad een afzonderlijke categorie vormen. Immers het kan zijn, dat in de toekomst gronden worden onteigend in het belang van de volkshuisvesting. Deze gronden zouden dan met die der binnenstad één categorie vor men, wat uiteraard niet de bedoeling is. In verband met opmerkingen over de dekking van tekorten bij verkoop van gronden, stellen B. en W. nader voor te be palen, dat, indien bij verkoop van eigen dommen deze minder opbrengen dan de boekwaarde, vermeerderd met kosten, het nadeelig verschil, indien en voor zoover het niet kan worden gevonden door afboe king van het waardeverschil bij inbreng dier eigendommen, voor wat betreft de gronden, bestemd voor den wederopbouw gedekt uit de gemaakte reserve wordt be taald of indien en voor zoover deze daartoe niet toereikend is, ten hoogste in de vol gende 5 dienstjaren, telken jare voor ten minste 1/5 gedeelte, door de gemeente uit haar gewone middelen aan het grondbe drijf uitbetaald, en voor wat betreft de andere gronden gedekt op de wijze, door den Raad, onder goedkeuring van Ged. Staten, voor elk afzonderlijk geval te be palen. INTERKERKELIJKE SAMENKOMST. Zondagmiddag zal in de Oostkerk al hier een Interkerkelijke Samenkomst be legd worden in verband met den nood der tijden. Deze interkerkelijke samenkomst bedoelt te zijn een nader tot elkaar ko men der verschillende kerken om elkaar in de eerste plaats beter te verstaan, om in de tweede plaats daardoor een ieder meer tot voorlichting te kunnen zijn. Deze dienst wordt geopend door ds. ACTIE POLITIEKE PARTIJEN. Bepalingen betreffende de colportage. We hebben het bier te Goes ook medege maakt de N.S.B. heeft brj de straatcolpor- tage concurrentie gekregen van de Unie. Als de één een blad trachte te verlcoopen, is de ander er ook direct bij. Het trok nog al veel belangstelling, maar het ging hier gemoedelijk toe eh verhoogde bijna de ge zelligheid van den steeds drukken Zater dagavond. Intusschen zal die concurrentie voortaan niet op deze wijze plaats kunnen hebben, dank zij de door den Raad Woensdag aan gevulde politieverordening. Daar dit voor stel aan de agenda toegevoegd werd, laten wij hieronder alsnog de nieuwe bepalingen volgen Art. 19a. Het is verboden, tot propagan da voor politieke partijen ofbewegingen dienende gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen op of aan den openbaren weg aan het publiek uit te reiken of op andere wijze onder het publiek te ver spreiden (colporteeren) tenzij met inacht neming van het bepaalde in de artikelen 19b tot en met 19e. Art. 19b. 1. Degenen, die de stukken in het vorige artikel bedoeld, verspreiden (colporteurs) zjjn gehouden, daarbij de standplaatsen in te nemen, hun door of namens den burgemeester aangewezen. 2. Op een standplaats mogen te gelijker tijd hoogstens 2 colporteurs aanwezig zijn. 3. De burgemeester zal een standplaats slechts aan een of twee personen van één bepaalde politieke partij of beweging toe wezen. De burgemeester is bevoegd, daarbij en systeem van afwisseling toe te passen. Art. 19c. Het is aan de colporteurs ge durende den tyd dat de verspreiding plaats vindt, verboden, zich anders dan in geval van noodzakelijkheid van de hun aangewe zen standplaats te verwijderen. Art. 19d. De burgemeester draagt bij de aanwijzing van standplaatsen zorg, dat deze zich op een afstand van tenminste 300 meter langs den weg gemeten van elkaar bevinden. Art. 19e. 1. Van het voornemen tot col porteeren moet tenminste 24 uren te voren schriftelijk mededeeling worden gedaan aan den burgemeester. 2. Het colporteeren moet uiterlijk eert half uur na zonsonder gang zijn beëindigd. Handige T asschen waar wat in gaat Chique Tasschen waar wat vanuit gaat De nieuwste modellen, van het fijn ste Jeer, groote keus. Prijzen vanaf f4.90 tot f 19.75 WITKAM'S LANGE KERKSTRAAT - GOES C. F. Noite, Ev. Luth. Pred. alhier; daar na spreken dra. M. de Boer, Doopsgez. Pred. te Vlissingen en ds. W. H. Kelder Jr., Ned. Herv. Pred. alhier. ELECTRO BIOSCOOP. Kermisgasten. „Kermisgasten" is een product van eigen bodem, een National-Universalfilm onder regie van Jaap Speyer. Kermis is één van onze volksvermaken, die nog steeds veel attracties heeft. Het publiek geniet van de geneugten, die de kermis biedt en Iaat er de dubbeltjes rol len, maar zonder daarbjj aan de moeilijk heden te denken, die het vak „kermisgast" met zich meebrengt. Truus (Fientje Berg- hegge) heeft samen met Annie en Jan (resp. Henriëtte Davids en Johan Kaart Jr.) een nummer in het theater van den spullebaar Marinelli. Omdat Jan achter het meisje van de schiettent aanloopt, gaat Truus er kwaad vandoor en laat zich by een revue engageeren. Annie en Jan komen daar ook terecht, nadat de baas hen er uit getrapt heeft. Het lot heeft hen intusschen de juweelen van de schoonzuster van Ma rinelli in handen gespeeld. Deze juweelen moesten eigenlijk door een handlanger van Marinelli zoogenaamd gestolen worden. Ma rinelli en zijn broer, die den nuchteren naam Janssen draagt, zitten aan -den grond en hebben het geld, dat de verzekering uit zal keeren, hard noodig. Als Annie en Jan in de revue op zullen treden als twee zan geressen, beroemd om hun schitterende ju weelen (de echte sterren hebben vertra ging), beginnen twee niet al te snuggere detectives de jacht op de juweelen. De echte sterren arriveeren met hun sieraden en maken de zaak daar nog inge wikkelder mee, maar alles komt natuurlijk prachtig in orde. Annie en Jan verdienen de belooning van de verzekeringsmaat schappij, tusschen Truus en Jan is alles weer koek en ei, Janse .wordt gearresteerd en de revue wordt een reuze succes. Behalve het journaal wordt in het voor programma de Rijksmuseumfilm vertoond. Vele kunstwerken passeeren de revue en men krijgt een goeden indruk van de voor zorgsmaatregelen, die getroffen zijn om de kunstschatten in veiligheid te brengen in geval van brand. APOTHEKEN. Van Zaterdag 26 October te 9 uur is des nachts en ook Zondags geopend de apo theek Van Pienbroek, Langeviele. VERLOF INGETROKKEN. Naar wij eenige dagen geleden meldden werd tegen den caféhouder J. E. in de Wijngaardstraat proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 241 bis van het Wetboek van Strafrecht. Naar' wij nader vernemen is thans door B. en W. ook het hem verstrekte „verlof" ingetrokken. ACTETASCSH VERMIST. Door den heer J. W. werd bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een actetasch met eenige vereenigings- stukken. Deze tasch werd hoogstwaar schijnlijk van zijn rijwiel gehaald, terwijl die Donderdagavond half acht korten tijd onbeheerd voor een pand in de Langevorst- straat stond. De politie stelt een onder zoek in. Mocht iemand de politie aan wijzingen kunnen geven, dan zal dat, be grijpelijk, zeer op prijs gesteld worden. Faillissement notaris Jonkets ingetrokken. Naar wij vernemen is het faillissement van notaris Jonkers ingetrokken. IDENTITEITSBEWIJS IN ORDE? Nu October teneinde loopt, mogen we wel verklappen, dat deze maand nog als een overgangsperiode gold wat betreft het voorschrift, van een geldig identiteitsbewijs voorzien te zijn. Zij, die in overtreding wa ren, en mogelijk ook verbaliseerd werden, kregen of krijgen daarvoor geen verdere straf. Maar 1 November is deze overgangs termijn ten einde. Wie dus nog steeds zonder geldig identiteitsbewijs is (en eiken dag moeten er nog uitgereikt worden!) zij geraden daar nu dadelijk in te voorzien! GRAND THEATER. Malle gevallen. Bram van Booven, reeds elf jaar student zit te knikkebollen aan den voet van het standbeeld van Boerhave, als er een auto bus met aardige jonge meisjes voor eenige minuten stopt. Bram is plotseling klaar wakker*. Hij fietst de autobus na, pikt onderweg nog een paar medestudenten op, en gedrieën volgen zij bus en meisjes. Dit malle begin is aanleiding tot een aantal malle gevallen, allen verbonden aan de moeilijkheden die deze drie jongemannen ondervinden bij hun pogingen om het meisje van hun keuze voor zich te winnen. Zoo huren ze b.v. de eerste étage van een huis waarin, naar ze meenen, twee der meisjes wonen, doch dadelijk daai-op blijkt, dat de meisjes er slechts bij een kennis op visite waren. Toch betrekken ze deze étage, tot groot misnoegen van hun onder buurman, die zich daar juist gevestigd had omdat het er zoo rustig was Intusschen lukt het Bram (Joh. Kaart) toch nader kennis te maken met de aardige Toos (Enny Meunier) en Boy (Roland Va'mo) weet de liefde te winnen van de lieftallige Kitty (Anny van Duin). Kort daarop loopt ook Hans (Louis Borel) fi guurlijk en letterlijk tegen zijn geluk op, als hq op een redactiebureau zijn letter kundigen arbeid gaat presenteeren en daar bij in botsing komt met de kittige Loeide. De jongelui fuiven wat, gaan er met de zeilboot op uit, hebben daarbij last van het arrogante ventje „de klit" (die ze een paar maal een leelijke poets bakken) en ze komen telkens in conflict met hun onderbuurman, de rustminnende heer Smal- lebroek (Louis de Bree). En er komen meer conflicten, b.v. met de ouders van Kitty (Louis Gemberen en Fie Carelsen) en tenslotte is er zelfs een hevig conflict tusschen de studenten en hun meisjes, van welk conflict de heeren Smallebroek en „de klit" oorzaak zijn. Maar tenslotte komt alles toch goed, be halve tusschen Bram en Toos, maar die Bram is dan ook een rare, een echte „eeuwige stvacr"', die daarbij nog het ongeluk heeft, dat allerlei vrouwen hem op de meest ongelukkige oogenblikken om den hals vallen, iets waar Toos ook al geen genoegen mee neemt. En zoo laten we Bram weer achter gelijk we hem von den, knikkebollend aan den voet van het Boerhave-monument. Malle gevallen is een frissche, aantrek kelijke en vlot gespeelde film, die steeds de aandacht boeit, tal van komische scènes telt, en waarbij ook van goeden zang en mooie natuurtafereeltjes te genieten is. Gymnastiek op alle lagere scholen. Per 1 Januari verplicht gesteld. Voorstellen van B. en W. Naar het Vaderland verneemt is thans definitief vastgesteld, dat per 1 Januari gymnastiek moet worden onderwezen aan alle lagere scholen. De vraag, welke maatregelen zullen moeten worden genomen, wat betreft stichting van lokalen en inrichting van ter reinen, om teen doelmatig onderwijs in li chamelijke oefening te verzekeren, plaatst de gemeentebesturen nog voor tal van moeilijkheden. Hieromtrent is echter wel dra een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Onderwijs te verwachten, dat voor die moeiiyitheden een oplossing zal geven. Tot nog toe was de situatie zoo, dat Gedeputeerde Staten de bevoegdheid had den om tot 1Januari 1941 van de ver plichting tot het geven van onderwys in lichameiyke oefening voor een bepaalde openbare school telkens voor ten hoogste twee jaren vrijstelling te verleenen onder voorwaarde, dat aan de school althans onderwijs wordt gegeven in de in art. 2 onder j der wet va.n 1878 vermelde vrije en ordeoefeningen der gymnastiek. HINDERWET. Burg. en Weth. van Middelburg maken bekend, dat het verzoek van de N.V. Vitrite Works te Middelburg om in perceel kadastraal bekend sectie D nr. 2783 een stoomketel te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Middelburg, 22 October 1940. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester DE BORDES. De Secretaris M. VAN DER VEUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2